Opinie o eSmokingWorld w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy eSmokingWorld. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w eSmokingWorld o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o eSmokingWorld w Warszawa

Już były Doradca

Niestety , ale omijajcie te firmę z daleka . Pracowałam dwa lata , i niestety ale wszystko zależy od menagera . Z reguły są to osoby z przerośniętym ego. Najgorsi są ci , którzy awansowali z poziomu sprzedawcy. Chcą się za wszelka cenę wykazać wynikami kosztem pracownika którego traktują jak przysłowiową (usunięte przez administratora) do podłogi. Pracując tam tracisz poczucie własnej wartości , przepisy bhp nie są przestrzegane ale podpisać musisz cyrograf , że wszystko jest ok. Zarobki , cóż średnia krajowa + premie . Wymagania kosmiczne .Nie licz na empatię . Nie przedłużono mi umowy ponieważ w tej firmie panuje obsadzanie lepszych punktów znajomymi menagera . I oczywiście nie masz prawa mieć własnego zdania bo w przeciwnym razie zostaniesz zniszczony

Aneta
@już były Doradca

To ilu klientów trzeba miesięcznie znaleźć, żeby tę premię uzyskać? Najmniejszą premię jaką można uzyskać to ile? Podałbyś konkretne kwoty? No i z pracy zrezygnowałeś ze względu na tego menagera, czy jeszcze coś Ci się nie podobało?

Karma Nowy wpis

Umowa zlecenie najniższa stawka krajowa , zatrudniłam się od pierwszej godziny pracy powinnam mieć podpisana umowę oczywiście nikt się nie zjawił . Po 2,5 dnia zrezygnowałam bo juz wiedziałam podświedomie co tam jest za (usunięte przez administratora) no i pisze do menaera ze rezygnuje i musimy sie rozliczyc bo czym on mówi ze mi nie zapłacą ......także omijać z daleka tą firmę krzak .

Lila Nowy wpis
@Karma

Ale jako doradca klienta w jakimś punkcie byłaś te dwa dni? Dla mnie dziwne, że z managerem miałaś kontakt pisemny tyko, to kto w ogóle Ciebie wdrażał, jak byłaś tam sama, bo się nikt nie zjawił? Czy inny doradca, Twój zmiennik...

@Lila

Przeszłam rozmowę rekrutacyjną z menagerem potem telefonicznie mialam juz tylko z nim kontakt . Byłam 2, 5 dnia na różnych punktach po rezygnacji dostałam wiadomość że mi nie zapłacą bo cytuje ,, jak bym podjeła pracę po szkoleniu to dopiero płacą ,, ???? Powinnam zgłosic to do Pipu i chyba czas to zrobić.

@Lila

Punktu nie porzuciłam jeśli o to Ci chodzi bo szkoliłam sie z kimś kto pracował na punkcie.

Szukam kogoś, kto pracuje jako doradca klienta na punkcie na Jubilerskiej. Jak tam jest pod względem popytu i miejsca (usunięte przez administratora) (bo ktoś tutaj pisał, że ma punkt w przeciągu, brrr)? Ciekawa jestem, ile się udaje wyrobić ponad 4242 brutto, bo rozumiem, że nadal zarobki to minimalna, a tylko system premiowy coś dodaje do tej puli.

Jako, doświadczony pracownik tej firmy (ponad 8 lat) firma miała wzloty i upadki teraz powoli wraca wszystko na właściwy tor, jeżeli jesteś na dobrze presperującym stoisku możesz liczyć na dobre wynagrodzenie za minimum pracy, praca lekka przyjemna kontaktowa.

Już były Doradca

Edyta
@Już były Doradca

Łatwo dostać taką premię, czy trzeba się bardzo napracować? Jest uzależniona od sprzedaży, czy uznaniowa? To jakaś konkretna kwota? Średnia krajowa w sumie nie brzmi źle :) Były jakieś podwyżki podczas tych Twoich dwóch lat pracy? Czyli w sumie praca sama w sobie nie taka zła, tylko trzeba dobrze trafić na meangera?

już były Doradca
@Edyta

Na premie trzeba się sporo napracować . Wiedza , kontakt z Klientem , każdego dnia kolejne wyzwania. Przepraszam za "średnia krajową" tak na prawdę , to minimalna krajowa. Podwyżki idące z wytycznymi rządu. Jeśli podwyżka ze strony menagera - musisz "zasłużyć" ale to i tak niewielkie pieniądze . Olbrzymia rotacja. Premia uzależniona od sprzedaży . W sumie zarobki ok, jeśli się postarasz (bardzo)- czyli ciągły stres. Atmosfera dramat , zależy na jakiego menagera trafisz , najgorsi są Ci którzy chcą wykazać się wynikami kosztem zespołu i zaczyna im sodówka uderzać do głowy. Najgorsi są nowi . Loki na głowie , wybielone zęby , nieskazitelna biała koszula i siedzi i opowiada o tym jak schudł , jaka super jest joga , ile godzin spędza na siłowni ,jak cudownie spędza czas z rodzicami , co powinno się jeść ( żeby tak super wyglądać) , jak super bawi się w klubach , lubi tańczyć i często niszczy swój telefon ( ponoć upada w trakcie zabawy)wypytuje Cię o Twoje życie prywatne i powtarza , że najważniejsza jest szczerość i zaufanie . A na koniec wsadza na Twoje miejsce swojego ziomka i rujnując Ci życie podaje Ci rękę . Nie twierdzę , że wszyscy są tacy sami, miałam cudownego menagera z którym pracowało sie super. Ogólnie polecam te pracę . Wszystko niestety w ręku menagera . Jak źle trafisz - przegwiazdane . Najlepiej zamknąć się , nie dyskutować , nie popełniać błędów , przytakiwać, uśmiechać się , kiwac głowa i udawać , że wszystko jest ok. Taki menager jest w stanie zniszczyć cały zespół . A szkoda , bo każdemu zależy na premiach i fajnej atmosferze . Niestety pracownicy boją się zareagować , bo to oznacza utratę pracy..Więc do Ciebie należy wybór i życzę na prawdę fajnego menagera .

Aneta
@już były Doradca

Doradca Klienta

Najpierw dość szybko bo na następny dzień po wysłaniu CV dostałam telefon, wstępna rozmowa kwalifikacyjna, standardowe pytania o doświadczenie i o znajomość rynku z e papierosami. Następnie dwa dni później rozmowa z managerem regionalnym na kamerce. Mało pytań, więcej opowiadania o firmie i punktach. Obiecują dużo natomiast rzeczywistość zweryfikowała te obietnice.

Czy palę elektroniczne papierosy Czy słyszałam lub widziałam wcześniej sklepy ESmokingWorld Czy mam doświadczenie z pracy z klientem

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Czy w eSmokingWorld występują paczki/bony świąteczne?

xxx

W esw istnieje szeroki wachlarz benefitów m.in. "wczasy pod gruszą", tzw. "karpiowe" na święta Bożego Narodzenia. Wysokość uzależniona jest od średnich dochodów na osobę.

Po zakończeniu krótkiej przygody mogę stwierdzić parę spraw: -Praca jest dość lekka, siedząca, dostawy są małe i szybkie do ogarnięcia -ruch różni się od punktu to wiadomo(ja akurat nie pracowałam w Warszawie a w innym mieście) -stawka na początku wyższa o parę groszy niż najniższa krajowa, natomiast z nowym rokiem mimo podwyżki o całe 85 gr moja stawka nadal była niższa niż najniższa krajowa w 2022. Na stawkę składa się również prowizja która jest inna co miesiąc więc wynagrodzenie jest dość niestabilne -wiele zależy od managera regionalnego, mój akurat nie mówił nic złego, ale oprócz standardowych porad że trzeba proponować klientom to, to i tamto nie potrafił nic od siebie zaoferować -masz dostęp do pomocy sprzedażowy i info o produktach, ale jeśli się nie pali to jest to dość ciężkie do ogarnięcia żeby tak od razu zacząć komuś doradzać -na moim punkcie akurat było bardzo zimno, cały okres pracy byłam chora przez przeciąg, a manager jakoś nie mógł pomóc w tym temacie z racji lokalizacji punktu w markecie -manager nie realizował prostych próśb takich jak mop , nożyk do otwierania paczek czy druki do dokumentów(nie ma na punkcie drukarki- trzeba w w swoim wolnym czasie iść i wydrukować sobie dokumenty lub pisać je ręcznie) -produkty są droższe niż w innych sklepach ale jednak wymaga się wciskania klientom wszystkiego przy każdej możliwej okazji Podsumowując jeśli ktoś naprawdę naprawdę dobrze się czuje w sprzedaży, ma dar rozmowy z klientem i ma cierpliwość do managera i ewentualnej podwyżki w przyszłości to można śmiało aplikować. Jeśli nie to polecam inne miejsce, a ja idę podleczyć zatoki.

Natalia
@Anonim

Dziękuję ci bardzo za informację, właśnie brakowało mi takiej opinii konkret. Mogłabyś proszę jeszcze wytłumaczyć na czym dokładnie ta praca polega? Skoro jest siedząca to trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności??

Dominik

Porażka, starałem się o stanowisko w złotych tarasach. Najpierw Pani z rekrutacji pomyliła moje imię z innym kandydatem, następnie po dotarciu na rozmowę kwalifikacyjną nie zastałem menadżera, który to miał ją ze mną odbyć. Po kilkudziesięciu minutach siedzenia w kawiarni i czekania/prób kontaktu dostałem sms, że z przyczyn prywatnych manager nie mógł się stawić, po czym zaproponował, że się zdzwonimy po danej godzinie po czym znów zero odpowiedzi. Jest to mega nieprofesjonalne, w dodatku takie zachowanie na takim stanowisku...

@Dominik

Dajcie spokój, mega (usunięte przez administratora) panuje teraz w tej firmie ,tam już nikt niczego nie ogarnia ,naprawdę dobrze wam radzę, omijać z daleka.

Szmok

Czy potrafi się ktoś odnieść do aktualnej sytuacji w firmie ? Chodzi o zamknięcie większości sklepów ?

JakaśOsoba
@Szmok

Delikatnie mówiąc jest (usunięte przez administratora) jak jasna... no troszkę mnie poniosło. Zwalniają ludzi, zamykają punkty. Managerowie oceniający doradców są wcale nie lepsi od osób które kwalifikują do zwolnienia. Praca była bardzo przyjemna DO CZASU... Mogę powiedzieć nawet że to siedzenie na punkcie po 12h sprawiało jakąś frajdę, lecz teraz radzę omijać szerokim łukiem.

Micho
@Szmok

Cześć punktów zostaje zamknięta z uwagi na zmieniajace sie zachowania klientów.Niestety ta sytuacja powoduje,ze wiele osob traci prace.

XXX
@Szmok

pandemia odbila sie na wszystkich, dobrze że cala sieć nie zniknela, obstawim że zamknęli nierentowne stoiska

nick
@JakaśOsoba

może dlatego były zamykane, bo poniosły potężne straty przez lockdowny i koszty utrzymania przewyższały obroty punktu ? nikt dla zabawy nie zamyka własne biznesy

Czy pracodawca eSmokingWorld motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Micho

Tak

Szczerze... kiedyś tak, niestety nowi managerowie mówiąc w kontekście warszawy pozostawiają wiele do życzenia jeśli mówimy o motywacji. Biednym przydało by się aby ktoś ich zmotywował żeby ruszyli (usunięte przez administratora) i zajęli się porządnie swoją pracą.

@zadowolony sugerujesz ze da się dostać tam podwyżki tak?

...
@Paweł

Tak, o całe np. 20gr za godzinę. W skali miesiąca coś tam da ale zanim się dopracujesz tej podwyżki to szczerze powiem że prędzej zmienisz pracę.

zadowolony

Wystarczy dobrze wykonywać swoją pracę a można liczyć na lepsze wynagrodzenie.

Co jaki okres czasu w eSmokingWorld można ubiegać się o podwyżkę?

Nie ma czegoś takiego jak podwyżka.

Roch

Smoking ,to juz nie to co na początku ,teraz coraz słabsze obroty ze sprzedaży ,a będzie tylko gorzej ,Duza konkurencja ,większość woli kupić tańsze liquidy i sprzęt tam gdzie taniej ,a nie przepłacać podwójnie.

Klaudia

Pracowałam w eSmokingWorld 2,5 roku. I była to najporządniejsza firma, w której miałam okazję kiedykolwiek pracować, a troszkę ich było. Zaczynałam od zlecenia na 3 miesiące ze stawką 7 zł netto na godzinę jako podstawę. Zaczęłam pracować na nowo powstałym punkcie więc rozkręcaliśmy ze współpracownikiem wszystko od początku. Później mieliśmy zlecenie na 2 lata ze stawką 8 zł netto na godzinę. Po 1,5 roku dostaliśmy UOP 2000 brutto pełny etat rzecz jasna. Do uop firma wypłaca: karpiowe na święta + wczasy pod gruszą. Dostępne sa też bardzo tanio karty multisport. Praca jest lekka, łatwa i przyjemna: dbanie o czystość, podstawowa wiedza o produktach, przyjmowanie reklamacji, zamykanie miesiąca, zamawianie towaru no i sprzedaż. Wadą jest jej monotonia i jak nie ma klientów wieje nudą, lecz dostęp do internetu macie nieograniczony, więc w zasadzie jak ogarniecie obowiązki musicie sobie zorganizować tak czas żeby się nie nudzić. Premiowane są wszystkie droższe produkty, albo jakies nowe, które wchodzą, dodatkowo dochodzą do tego cele miesięczne, które nie są jakoś specjalnie zawyżone, nam się udawało je robić praktycznie w kazdy miesiąc, rzadko się zdarzało, że progów (celów miesięcznych) nie wyrobiliśmy. Wypłata na czas, opieka działu technicznego (przy reklamacjach), opieka menagera regionalnego - bez pomocy nie zostaniecie podczas trudnej sytuacji. U nas miasto ma około 170 tys. mieszkańców i nasze zarobki opiewały na 2200- 2500 netto miesięcznie, w dobrych miesiącach, czy po wygranych konkursach nawet dochodziły do 3 000 netto, niezależnie od rodzaju umowy. Wszystko zależy od miejsca w jakim pracujecie (duże/małe miasto itd.) Struktura firmy opierała się na tym, że każdy region (zazwyczaj kilkanaście punktów obok siebie) miało swojego menagera, który maksymalnie 1 raz w tygodniu odwiedzał punkt. Nad menagerami był dyrektor ds. sprzedaży. Jeśli chodzi o wady: - krzesła dawane od firmy na stanowisko pracy niestety pozostawiają wiele do życzenia (twarde, czasami bez oparcia, o lepsze można prosić menagera zawsze) - brak drukarek, co najbardziej denerwowało kiedy wysyłali jakiegoś maila z tekstem prosze wydrukować i powiesić na punkcie. Dodatkowo dużo się pisało formularzy reklamacyjnych, które także trzeba było samemu drukować, więc polecam walkę z obsługą działów i dopraszanie się o dosyłanie na bieżąco formularzy. - na punkcie zazwyczaj zatrudniane są 2-3 osoby. Jest to bardzo problematyczne jeżeli chodzi o wolne, urlop bądź l4. Menager jest od załatwiania zastępstw, ale liczcie się z tym, że połowa baranów zrobi wszystko co menager każe, a menager się nauczy, że nie musi ogarniać zastępstw bo ktoś i tak będzie siedział 10 dni pod rząd po 12h. W firmie też jest prosta ścieżka awansu, bo co jakiś czas robią wewnętrzną rekrutację na menagera, bądź inne stanowiska w firmie. Tak naprawde atomosfera w pracy, to jak długo w niej zostaniecie, zależy od Waszego współpracownika i tego na jakiego menagera traficie. Nam się bardzo dobrze pracowało i premie były wyższe na poczatku za czasów naszego pierwszego menagera, pod którym byliśmy najdłużej. Później zaczęły się rekrutacje wewnętrzne w firmie i menagerami zostali ludzie co niedawno siedzieli na punktach. Jak wiadomo najgorzej jest jak się z dziada pan zrobi... Pierwszą zmianę menagera przeżyłam w miarę bezboleśnie ale premie lekko poszły w dół, natomiast niedawno nastąpiła zmiana menagera ponownie, której już nie przeżyłam, bo nowa menager nie przedłużyła mi umowy. Natomiast wspólpracownik przedłużenie dostał, w tej sytuacji nie sprawdziło się powiedzenie: kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada...niestety. także wszystko zalezy na kogo traficie. Teraz w firmie struktura się trochę pozmieniała też, zmienił się zarząd i pare innych rzeczy, ma wejść akcyza na płyny i bazy. Menagerowie z rekrutacji wewnętrznej sa niejednokrotnie 100 razy gorsi niż menagerowie z zewnątrz, których zatrudniano na początku. Jak się okazało nowy menager zrobił taki gnój w Krakowie, że sporo osób zostało zwolnionych, albo się zwolniło, bo "menager" knuł, siał zamęt, ludzie się ze sobą kłócili, u jednego obgadywał tego u którego był wcześniej itd... Widać miał za mało obowiązków i musiał sobie dodać wrażeń, szkoda, że kosztem ludzi. Pożegnano się ze mną jak z intruzem, którego trzeba się pozbyć, nie patrząc na to, że człowiek rozkręcał cały punkt i siedział naprawdę sporo czasu jak na taką pracę...w grę weszły układy, obgadywania, donosicielstwo, którego nie znoszę... Mimo to pracę w esmokigworld polecam serdecznie, jest to lekka praca a w dobrym miejscu można zarobić przyzwoite pieniądze. I tym, którzy się wybierają by aplikować życzę NORMALNYCH menagerów :)

Ceglan
@Klaudia

Konkrety, ile dają oprócz podstawy, ile można wyciągnąć co miesiąc minimum - maximum

zadowolony

witam, praca na punkcie jest prosta-wystarczy przyswoić informacje odn. towaru i idzie łatwo. Jest szkolenie więc żaden problem. wypłata na czas. człowiek się nie przemęcza. Fajne podejście do pracownika-ja jestem zadowolony!!!!! :)))))))))))))

Przemoss
@zadowolony

Witam zadowolony:) jestem umówiony na rozmowę o pracę w Poznaniu:) jakie zarobki ile godzin w miesiącu itd? :)

zdegustowany

Oferują cuda na kiju, a w rzeczywistości traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) i za 7,5zł oraz umowę zlecenie, myślą, że mogą traktować ludzi jak prostytutki i wymagać od nich wszystkiego ( o czym na pewno nie piszą w swoich ogłoszeniach ). Menagerki same (usunięte przez administratora) wiedzą o produkcie i nie dopełniają swoich obowiązków, a jeżdżą firmowymi autami, rozbijają się po hotelach i stołują tylko w najlepszych restauracjach, a Ty człowieku za 1200zł zostaniesz jeszcze poniżony i zwolniony. Pozdrawiam,

Zostaw merytoryczną opinię o eSmokingWorld - Warszawa

• Jak się pracuje w eSmokingWorld?

Zobacz opinie na temat firmy eSmokingWorld tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w eSmokingWorld?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy eSmokingWorld?

Kandydaci do pracy w eSmokingWorld napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

eSmokingWorld