Opinie o APOGEO Sp. z o.o.

Patrycja

Dość odmienne pojawiają się ostatnie opinie na temat firmy APOGEO. Zatem @Zaznajomiony z sytuacją skoro jesteś niezadowolony to może powiesz na jakim stanowisku takie sytuacje występowały? @Derek czyli zostałeś zatrudniony? Na stanowisku przedstawiciela handlowego pracujesz? Bo tylko takie oferty pracy widzę na stronie APOGEO Sp. z o.o..

Derek

Fajnie mi się pracuje w firmie, nie narzekam na atmosferę ponieważ pracuję z super ludźmi. Mam nadzieję na lepsze zarobki.

Derek

Ja słyszałem sporo dobrego o firmie. czy maja jakieś ofert?

Zaznajomiony z sytuacją

Osobom zainteresowanym pracą w apogeo zdecydowanie odradzam. Praca bardzo ciężka, zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy. Codzienne nadgodziny (usunięte przez administratora) Bardzo duża rotacja pracowników, w zasadzie co miesiąc zmienia się co najmniej jeden pracownik. Zła atmosfera w firmie.

Patrycja

@Były pracownik czyli byłeś zadowolony z rekrutacji w firmie APOGEO? Możesz powiedzieć jak się do niej przygotować, żeby dostać pracę? Będą to przydatne informacje dla osób, które zdecydują się na aplikację.

Daniel

Co słychać w Apogeo? Tak rzadko piszecie na tym wątku?

Rekrutacja profesjonalna - najpierw rozmowa przez telefon, potem spotkanie z pracownikiem i prezesem - po tym etapie firma robi bardzo dobre wrażenie. Jednak podczas podpisywania umów należy uważać, żeby nie związać się z firmą na długi czas (nie zawsze zgodnie z naszą wolą). Obecnie w firmie nie ma praktycznie nikogo z doświadczeniem, kto mógłby wdrożyć osoby bez doświadczenia, więc dla takich osób wejście do firmy może być ogromnym szokiem i wiązać się z bardzo intensywnym szkoleniem i początkowo dużymi wyrzeczeniami (także dla wytrwałych i cierpliwych) Niewątpliwym atutem jest forma zatrudnienia - umowa o pracę (nie trzeba o nią błagać), jednak początkowo na okres próbny (3 miesiące)

Obecnie, w firmie praktycznie nie ma już nikogo doświadczonego, kto mógłby wdrożyć nowe osoby, także podjęcie pracy bez doświadczenia może skutkować rzuceniem na głęboką wodę i bardzo intensywną nauką (można się wiele nauczyć, ale trzeba być gotowym na wyrzeczenia); poza tym proszę zwracać uwagę co się podpisuje, bo można się związać z firmą na dłuższy czas. Rekrutacja bardzo profesjonalna, nie ma problemu z uzyskaniem zatrudnienia na umowę o pracę na przyzwoitym poziomie finansowym (szczególnie dla osób początkujących)

Natalia

APOGEO TO FIRMA, KTÓRA UCZESTNICZY W PROGRAMIE RZETELNA FIRMA NIEPRZERWANIE OD 2011 ROKU. MYŚLĘ, ŻE TO COŚ ZNACZY?

Lukasz

Widzę że pojawiło się dużo ogłoszeń do pracy na stanowisko Regionalnego PH . Zastanawiam się nad aplikowaniem do tej firmy. Proszę osoby które pracują o opinie czy warto?

Patrycja

Tomek, czy mógłbyś powiedzieć, jak wyglądała Twoja rekrutacja?

Derek

Szukam pracy i chcę składać do nich cv. Proszę o kilka podpowiedzi, jakie zarobki są do wyciągnięcia na początek?

rafał

Teraz szukają specjalistów sprzedaży, ktoś wie na jaką premię można tutaj liczyć?

Rotacja pracowników w firmie jest tak wysoka, że szkoda w ogóle zdejmować jakiekolwiek ogłoszenia o naborze.

affro

gurin byłem niedawno pozytywnie zaskoczony spotkaniem u nich bo jak przeczytalem to forum to sie zastanawialem czy jechac. Glownie pytaja o doświadczenie i wiedze handlowa. podcucz sie w technikach zamykania sprzedazy bo pytaja. mam juz dzialanosc z poprzedniej firmy wiec to mi odpowiada. wymagaja sprzedazy ale to w mojej starej firmie tez wymagali, daja auto komputer komorke i sprzet do pokazu. nie wiem czy ci pomoglem

rafa

byłem ostatnio na drugiej rozmowie w krakowie i jest ok, mam działalność więc warunki współpracy są w porządku rozmowa rzeczowa i konkretna

tomek

No własnie, napiszcie co dokładnie wydarzyło się w Waszych historiach, bo jednak takie ogólne posty zbyt wiele to nie mówią. Widziałem kilka ogłoszeń od Apogeo, zazwyczaj stanowisko jest jedno Regionalny Przedstawiciel Handlowy ds. GPS/GIS. Zastanawiam sie tylko jak tutaj jest z poziomem rotacji w firmie.

Toki

Ja myśle ze to mądre posunięcie. I już widać jego efekty. Teraz może zanim jakiś idiota skrytykuje jakiegos szefa firmy nie sam sie poczuje jak szef i niech zasuwa. Niby dlaczego miałby nie zarobić jak ta u tu mądrzy w większości jesteście?

DG
@Toki 26.08.2015 20:35

Oczywiście skoro działalność gospodarcza to mogę również sprzedawać produkty Leica i Topcon? Bo tylko wtedy twoje porównanie do "szefa firmy" i jego działalności ma sens.. Co innego faktycznie własna firma a co innego zwykły etat pod płaszczykiem..

Rekrut

Byłem w tym tygodniu na rekrutacji w Warszawie. Warunki zatrudnienia wyglądają inaczej niż tu piszecie. Oczekują założenia działalności gospodarczej. Rozmowa była miła i rzeczowa.

do Makowiec

na używane telefony, używane samochody no i laptopy łącznie z używanymi torbami z allegro;] warunki podstawa+marna prowizja od sprzedaży, a jak nawet uda się wykonać plan sprzedaży wieczna łaska z wypłatą należnych pieniędzy. Zero ludzkiego podejścia, ale tak to jest jak w szkole było się grubaskiem i stało na bramce.

Makowiec
@do Makowiec 24.06.2015 09:49

Spodziewałem się, że nic nie będzie nowe, ale np. jakiej klasy samochód? Szczegóły, jaka podstawa, jak naliczana prowizja, jakie cele konkretnie. Dla kogoś marna prowizja to znaczy mniej niż 5000 zł, a dla innego 2000 zł to sporo.

Makowiec

Na jakie warunki i narzędzia można liczyć na stanowisku Przedstawiciela?

Piotr Mrzygłód
@Makowiec 23.06.2015 22:08
Na jakie warunki i narzędzia można liczyć na stanowisku Przedstawiciela?

Handlowiec ma do swojej dyspozycji samochód służbowy Kia CEE'D kombi, telefon służbowy Samsung, laptop DELL latitude. Wiedza geodezyjna nie jest konieczna, ważniejsze są umiejętności handlowe i kompetencje miękkie. Nowo zatrudniony handlowiec przechodzi intensywne szkolenie produktowe. Szukam handlowców, którzy zechcą pracować w APOGEO dłuższy czas (min. 3 lata. Nie zapraszam na rekrutacje skoczków, którzy co rok zmieniają pracę. Preferowani są kandydaci mający doświadczenie w sprzedaży B2B. Dodatkowe informacje proszę o maila z numerem swojego telefonu pmrzyglodMAUPAapogeo.pl - oddzwaniam w ciągu 24 h.

Piotr Mrzygłód

Witajcie, Osoba o której wspomina Martusia to ja - Piotr Mrzygłód. Dla APOGEO pracuję od miesiąca i póki co nigdzie się nie wybieram ;). Rzeczywiście mam duże doświadczenie w reklamie, ale czy odczucia "Martusi" są grą z mojej strony wystarczy sprawdzić referencję na moim profilu na LinkedIn lub GoldenLine. Moim zadaniem jest stworzyć zgrany zespół, który będzie realizował cele przez wiele lat. Jeśli ktoś chce ze mną porozmawiać osobiście zapraszam do kontaktu pmrzyglodMAUPAapogeo.pl Pozdrawiam Piotr

spec

to tam ktoś jeszcze pracuje ?

Martuska

Byłam na rozmowie. Spotkałam się z bardzo miłym, wysokim panem. Sprawiał wrażenie bardzo spokojnego i opanowanego człowieka. Prezentował bardzo wysoki poziom kultury osobistej i nie pasuje mi tu coś z tym opisem działu zarządzającego, o którym czytam wyżej. Czyżby to tylko kamuflaż? Jeżeli ktoś z Was był na rozmowie to proszę opiszcie swoje pierwsze wrażenie.

xxx

Widzę że jakieś wielkie zmiany w Apogeo - kierownika nie ma - oferta się pojawiła na kierownika ds sprzedaży i marketingu , handlowcy odchodzą poszukują kolejnych na wszystkie regiony. Ciekawie jak jest na prawdę w tej firmie.

wnikliwy

Ludzie, ale w was nienawiści. Chyba czas wziąć się do pracy, a nie tylko wrzucać tu swoje żale. Nie pasuje wam praca to ja zmień. W innej firmie wcale wam nie będzie lepiej, bo taki niestety jest rynek. Cały czas wyścig, w dzisiejszych czasach jeżeli chce się coś osiągnąć to trzeba wziąć się do roboty a nie narzekać.

Wołodia

Firma utrzymuje się jeszcze na rynku tylko ze względu na pracowników, którzy potrafią się wspierać i mają szacunek do klientów, wybierających chiński produkt. Problemem, jak już większość zdążyła zauważyć, jest dział zarządzający, który ze wszystkich działów jest najważniejszy. Dział zarządzający wydaje się sabotować własne działania i nic nie robić, aby firma się rozwijała. Ale takie są czasy...;] Bardzo duża rotacja pracowników daje szanse wielu młodym osobom, których niestety niedługo nie będzie miał kto szkolić. Jednak przecież wiemy wszyscy, że to jest biznes;] najważniejsze są płatności, no i jak się nie podoba to zatrudni się nowego i przeszkoli;]

Zgadza się, ale jednocześnie zgodnie z artykułem 213 kk: § 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut: 2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu. Uważam, że potencjalnym pracownikom należy się prawda zanim zdecydują się podjąć pracę w Apogeo.

@Były pracownik 13.01.2015 11:28

@ciekawy 19.01.2015 13:07
Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy rzetelną opinią i uczciwą a nazwaniem kogoś oszustem i naciągaczem?...

Ja widzę różnicę. Jednak każdy odpowiada za własną kulturę wypowiedzi, nic mi do tego.

ciekawy

Ale o tym co jest prawdą a co nie, nie decydujesz ani Ty, ani ja, ani nikt inny tutaj piszący. Art. 212. Zniesławienie § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Jeśli myślicie że jesteście anonimowi to jesteście w dużym błędzie.

ciekawy

Tak sobie czytam te Wasze opinie i zastanawiam się co zrobicie jak się właścicielom Apogeo skończy cierpliwość i zgłoszą te oszczerstwa do ścigania odpowiednim urzędom-policji i prokuraturze. Ciekawe czy tez będziecie tacy mocni w klawiaturze.

Ziomek

Pewnie że kłamią nawet w ofercie gdzie piszą że oferują sprzęt takich marek jak "Hi-Target, Trimble, Carslon, Ubexi, Agatec, Leica." a tak naprawdę sprzedaj się tylko sprzęt hi target... czyli chińczyka.

Poszukujący

Hej ludki. Poszukują znów ludzi na mazowieckie - praca w Warszawie. CO myślicie. Szukam dość długo pracy, ale widząc te opinie trochę się martwię.

magazynier

Witam. Byłem dziś na rozmowie kwalifikacyjnej stanowisko magazynier. Rozmowa była krótka, ale dającą do myślenia. Podchwytliwe pytnia itd. Co sądzicie o tym pracodawcy?

anna

Czy mogę prosić o opinie co robi się dokładnie na stanowisku koordynator biura? Byłam dziś na rozmowie, szef sprawił wrażenie osoby kompetentnej. Specjalnie nie wieżę w zarobki 7 tys, jak ktoś pisze powyżej. Jakiego rzędu są to wynagrodzenia?

Marcin

Widzisz Kolego, oni Ci tu nie odpowiedzą bo pojęcia o tym nie mają. Albo tu konkurencja wpisy robi żeby podważyć zaufanie do Apogeo albo ci, którym się robić nie chciało i mają wiecznie roszczeniowe podejście. Stawka w firmie jest przyzwoita i uzależniona od wyników. Samochód posiada się firmowy- jeśli wykonujesz pracę handlowca. Za dojazd do pracy żadna firma nie będzie zwracać kosztów. Zarobić można 2 tyś ale z prowizjami można zarobić i 7-8 tyś. Wszystko zależy od kreatywności i rzeczywiście trzeba się napracować, być przydatnym dla firmy i rozumieć także stanowisko drugiej strony, czyli szef wszystko organizuje więc dużo tez wymaga. Trudno trzymać kogoś w firmie kto nie jest przydatny. To jest biznes, nie działalność charytatywna. Mnie jednak w firmie się podobało i polecam każdemu kto ma jaja i charakter pracować na swoje wynagrodzenie, nie zaś kombinować jak tu zarobić a się nie narobić.

Ja

Słuchajcie, możecie coś więcej napisac o tej firmie. Tu są same negatywne opinie, ale żadnych konkretów. Moje pytanie brzmią: 1) jaka jest stawka minimalna, 2) czy oddają kase za eksploatację własnego samochodu (benzyna) 3) jaki jest średni czas pracy pracownika (dobowo i po jakim czase ludzie rezygnują) 4) Co ze szkoleniami, 5) na jakiej zasadzie zatrudnają tam ludzi? Oto moje pytania

roman z poznania

Jak będziesz pracowal to nie będziesz narzekał na zarobki. Możesz zarobić 2 tyś a możesz i 7 tyś.

tbx

Ile można w tej firmie zarobić?

Wołodia

Frustraci, lenie, kombinatorzy, oszuści rzeczywiście nie mają czego szukać w Apogeo. I zakładam że większość wpisów pochodzi właśnie od tego typu naciągaczy. Firma w kilka lat zdobyła swoją pozycję właśnie dzięki najlepszym na rynku pracownikom. Zespół który pracuje na sukces Apogeo jest dobrany starannie i każdy kto tu nie pasuje wyleciał. Ale jeśli jest się rzetelnym, pracowitym, chcącym się rozwijać, szczerze polecam tę firmę. Jakie są plusy? Nie najgorsze stałe zarobki, dużo szkoleń, możliwość realnego rozwoju i prowizja od sprzedaży. Jak dla mnie jedyny minus to fakt, że trzeba tu pracować.

carbunacle

Rozumiem, że większość opinii tyczy się pracy w Krakowie, chyba że się mylę... Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja we Wrocławiu na stanowisku Doradca Techniczno-Handlowy oraz na jakich warunkach pracują tam Przedstawiciele Handlowi. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

i.m.es

pojawiło się kolejne ogłoszenie apogeo- niestety byłem i niestety nie polecam !!!

Zostaw opinię o APOGEO Sp. z o.o. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie APOGEO Sp. z o.o.