Opinie o Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat w Łódź

Nieprzerwanie od 15 maja 2003 roku – dnia w którym powstała Fundacja – pomagamy dzieciom z porażeniem mózgowym (MPD), udowadniając, że możliwe jest pokonywanie ograniczeń wynikających z ich niepełnosprawności. Nasza Fundacja powstała z przekonania, że mózgowe porażenie dziecięce to nie wyrok. Jesteśmy jedyną w województwie łódzkim i jedną z niewielu w Polsce organizacją zajmująca się profesjonalną pomocą dzieciom dotkniętym porażeniem mózgowym.

Branże: Szkoły podstawowe
Szkoły podstawowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat w Łódź

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Raczej nie ma nadgodzin a jeśli się zdarzy to zawsze do odbioru

Iza

bardzo złe zarobki, największy skarb fundacji nie jest doceniany Moje sugestie dla Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat: motywacja w postaci średniej krajowej jest wskazana Lubię atmosferę w Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat za: stosunki międzypracownicze

Zainteresowana
@Iza

Nie brzmi to dobrze, zwłaszcza te stosunki

@Zainteresowana

Owszem. Niestety relacje, spokoj w pracy, harmonia są bardzo ważne. Dobro dziecka powinno byc na 1 miejscu. Praca bardzo stresogenna, odpowiedzialna, wymaga wiedzy, podejścia. Narażona na szereg bakterii, wirusow. Pracownicy chorują, zarazki są i będą Dzieci chorują przychodzą pracownicy też. Nikt nie chce ( nie moze isc na L4) Czy wypłata adekwatna do pracy-hmm. Do wkładu, wiedzy, wykształcenia...?

Zgoda
@Iza

Da się zauważyć. Zarobki mniejsze niż w szkole czy przedszkolu prywatnym. Podobne do państwowej wypłaty z tym że tam jest 22,h plus dodatek wychowawczy. Za pensje troszkę większa niż minimalna praca,odpowiedzialność za życie i zdrowie,pełnienie kilka funkcji jednocześnie.... Ciężko znaleźć pracownika. Najgorsze że dzieci przyzwyczajają się do nauczycieli.

Kompetentna
@123

Do Zainteresowanej, skąd wiedza na temat " nie można iść na L4"? Zapraszam do nas i z pełną odpowiedzialnością piszę, że można. Żeby pisać opinię o kimś lub o czymś dobrze mieć rzetelne informacje w danym temacie, w przeciwnym razie to nie opinia tylko pomówienie. Co do wirusów i bakterii to zapewniam, że więcej ich w komunikacji miejskiej. Zaś jeśli o odpowiedzialności mowa to wszędzie takowa w pracy z ludźmi zwłaszcza z dziećmi, stąd oferta skierowana do odpowiednio wykształconych osób. Jednak to przedszkole i szkoła miejsce nauki i zabawy nie przesadzajmy z tym stresem i nie siejmy sztucznej paniki. Życzę spokojnej nocy i mniej huraganów w dniu jutrzejszym, bo to mnie akurat stresuje ????

Klara
@Zgoda

Ludzie z kim ja pracuję? Własnym oczom nie wierzę. Moim mniej lotnym kolegom i koleżankom cytuję artykuł z ich umiłowanej Karty Nauczyciela obowiązującej w państwówce. Tam też jest odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo dzieci i kilka funkcji w jednym etacie. Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest: 1) rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę; Co do pensji szału nie ma. Ale jak się nie jest nawet nauczycielem kontraktowym (tak jak ja) to czego można żądać. Milionów? Zejdźcie na ziemię. W państwowej posadzie po podwyżce – nauczyciel stażysta 2782 zł brutto, kontraktowy 2862, mianowany 3250 i dodatek za wychowawstwo 300, ale tylko w szkole, bo w przedszkolu 0. Bez premii zarabiam więcej niż mianowany, a i widzę że premia w tym miesiącu była. Gdyby tylko wszyscy byli zgodni i nie obijali się na zwolnieniach to 7 godzin dziennie, czasami z dwójką dzieci do zrobienia zupełnie bezboleśnie.

Oj
@Klara

Obijanie na zwolnieniach. Bije empatia. W każdej szkole nauczyciele bardzo często chorują a myślę że w tej gdzie dzieci są niepełnosprawne,niesamodzielne ilość wirusów i bakterii i jelitowek zapewne s???? szkoła nie jest mała nie sprzyja byciu zdrowym. Może się mylę może komisja ZUS była u chorego że wyszło na jaw ,,re obijanie,, bo tak nazwać kolegę z pracy hmmm

Basia

Wiecie może coś o ewentualnej pracy w fundacji?

Odp
@Basia

Zależy jakie stanowisko. Pracowników jest dużo. Można wysłać CV . Ostatnio było zapotrzebowanie na pomoc. Praca też do łatwych nie należy. Jest to trud wychowawczy,opiekuńczy. Można poczuć zmęczenie a nawet mówi się o wypaleniu . Pamiętajmy że są to dzieci chore,wiąże się to z pewnym wysiłkiem dla pracownika fizycznym i psychicznym. Czy zarobki adekwatne do pracy hm. Też trzeba to mieć na uwadze. Poza tym często łapie się infekcje,a leki kosztują. Szukając tu pracy też trzeba mieć to na uwadze.

Niezgoda do Zgody halllooo

Napiszę króciutko kimkolwiek jesteś nie kłam bo to nieładnie, nawet dzieci wiedzą i podobno nochal rośnie.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Specjalistka / Specjalista ds. marketingu?
Olka

Bardzo niemili ludzie, dzwoniłam w sprawie pracy.. Kobieta odbierająca telefon odpowiada jak za karę, nie udziela odpowiedzi na pytania. Jest arogancka i sprawia wrażenie obrażonej na cały świat. NIE POLECAM!!

Alicja
@Olka

Jakim stanowiskiem byłaś zainteresowana? Widziałam, że Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat wciąż prowadzi rekrutację min. na stanowisko Fizjoterapeuta czy Muzykoterapeuta: https://www.kolorowyswiat.org/fundacja/oferty-pracy Czy po rozmowie telefonicznej zdecydowałaś się rozpocząć proces rekrutacji? Jakich informacji nie chciano Ci udzielić kiedy zadzwoniłaś?

Milka

W fundacji pracuje wielu wspaniałych osób, oddanych dzieciom, z bdb kwalifikacjami. To duży plus tego miejsca. Praca z dziećmi jest wymagająca, obciąża, dla młodych ludzi może to być zbyt wiele. Stąd duża wymiana zespołów na górze. Słabo zarządzany marketing. Bardzo duża rotacja w tym zespole osłabia kreatywność. A to osłabia wizerunek fundacji. Szkoda :(

@Milka

Praca jest pracą w placówce specjalnej, jeśli ktos kształci się odpowiedzialnie w tym kierunku to wie jaki jest jej charakter. Grupy 4 osobowe plus pomoc, jakos o tym nikt nie napisze. Mlodzi ludzie mają teraz glownie problem z tym ze sami nie wiedzą czego chcą i tyle. Pracuję tu wiele lat i mam dość maruderow i malkontentów ktorym nikt nie jest w stanie dogodzic. Proponuję zalozyc własną działalność i wtedy nie ma na kogo narzekać prawda? No chyba ze na siebie. Pozdrawiam

Bartosz

Fundacja ma dobrą opinię jako pracodawca ale wiadomo nawet najlepsi maja swoich hejterów.

Mnie się pracuję dobrze :) jak komuś nie odpowiada, nikt nikogo nie trzyma na siłę :) lepsze to niż nic wiadomo każdy ma swoje plusy i minusy w Łodzi nie ma eldorado jeżeli chodzi o pracę niestety. Chcesz zarobić dobrze? wyjedź za granicę. Tutaj jest jak jest, nikt nikogo do niczego nie zmusza A Pani prezes to bardzo miła kobieta tylko trzeba pracować i dać też coś z siebie a nie odbębnić 8h i do domu.

MatkoBoskoCzęstochowsko

No wiecie co, przesada. Pracuję w Fundacji już kilka lat. Jeśli ktoś rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to naprawdę jest to adekwatnie wynagradzane. Socjal jest dobry - impreza integracyjna, Wigilia Pracownicza, karta fitSport lub karnety do kina. Sale przedszkole/szkolne tak wyposażone, że klękajcie narody. Raz na jakiś czas malowanie, odświeżanie sal. A atmosfera? Jest to naprawdę duże skupisko ludzi, praca stresogenna, wysoka odpowiedzialność - więc bywają ciężkie chwile. Mam wrażenie, że niektórzy po prostu mają za mało emocji i przeżyć w domu i szukają ich w pracy :) Pomijając epizody napiętych sytuacji jest naprawdę "rodzinnie". Pani Prezes? Idzie się dogadać, naprawdę. Czasami widać, że i ona ma "gorsze dni", ale to tylko człowiek, w dodatku na stanowisku o wysokiej odpowiedzialności, więc trzeba brać na to poprawkę. Nie mniej, stworzyła niezły "biznes" i chwała jej za to. Jedyny poważny minus tej pracy, to 8 godzinny czas pracy. To naprawdę wielkie obciążenie i czasami odbiera chęć dalszej pracy.

kamas

Pracownicy fundacji są na ostatnim miejscu, źle wynagradzani, bez jakiejkolwiek motywacji. Ciągłe zmiany personelu, odchodzą najwartościowszy ludzie. Ciągła rotacja. Wszystkich zatrudnionych jest ok 100osób, a dłużej pracujących jest 8(osiem). Pani prezes ma w nosie to że niepełnosprawde dzieciaki przywiązują sie do swoich opiekunów i terapeutów. Zresztą dzieci też są na końcu. Pierwsze miejsce ma pieniądz. Hitem ostatnich dni jest parking, dla pracowników i niepełnosprawnych podopiecznych, płatny. na zakup abonamentu zdecydowało sie 6 osób, ale nikt z pracowników, no bo nie za te pieniądze. Trawka skoszona , drzewka posadzone, wszysko sie błyszczy i tego sie trzymajmy.

@kamas

Wiem że to nie było podnoszone ale chciałbym wszystkich zapewnić że podopieczni fundacji dzieci szkolne i przedszkolne są zawsze bardzo dobrze zaopiekowane przez pracowników którzy są kochani. Z parkingu na terenie szkoły nie trzeba korzystać zawsze znajdzie się miejsce przed budynkiem. Rotacja wśród pracowników oczywiście jest ale jak wszędzie. Być może pani prezes nie jest lubiana ale nie musi być.

Dobry wieczór, jestem pracownikiem fundacji i muszę sprostować kilka rzeczy które zostały opisane powyżej. Po pierwsze parking, ja korzystam i wielu innych pracowników również, zatem informacje powyżej nie są prawdziwe. Rodzice również korzystają. Miejsce parkingowe jest odpłatne a kwota symboliczna, mozna sie pokusić o stwierdzenie ze to najtanszy parking w mieście. Nie mniej jednak korzystają ci co chcą, każdy ma prawo wyboru. Drzewa i trawka faktycznie zadbane, to się chwali. Co do pracowników to rotacja jak wszędzie, ale nas długodystansowych zdecydowanie więcej niż 8. Mlodzi owszem zostają jedni dłużej inni krócej, prawo młodych, czas poszukiwań. Natomiast dzieci sa tu wyjątkowo zaopiekowane, zawsze i przez każdego, zarzucanie braku odpowiedniej opieki bądź zaniedbań jest krzywdzące. Myślę ze taka opinię należałoby umieścić tam gdzie zaglądają rodzice dzieci żeby mogli napisac cos w temacie. Tu są opinie dla poszukujących pracy. Powiem na koniec wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wynagrodzenie na poziomie takim jak w calej Łodzi, normalne, na pewno nie wyzysk, nauczyciel nizszy stoniem zarobi tu więcej niz w publicznej. Ja polecam, ale rynek otwarty i nic na siłę. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

KMS

Odradzam! Pani prezes nie szanuje kobiet.(usunięte przez administratora) Ponadto, pani prezes nie lubi podopiecznych fundacji. Mówi, że się nimi brzydzi, zdjęcia trzeba robić szybko, żeby miała małą styczność. Chodzi wiecznie niezadowolona, wyzywa i ubliża ludziom. Bieg fundacji ogarnęły fajne dziewczyny. Te, które go rozkręcały odeszły lub zostały zwolnione, bo miały swoje zdanie. Szczerze odradzam!!!!!

OliOla
@KMS

Chyba Pan/Pani pomylił instytucję, jestem pracownikiem Fundacji na urlopie macierzyńskim nikt nie kazał mi złożyć wypowiedzenia, mało tego jestem mile widziana w Fundacji, ciągle zapraszana na imprezę integracyjną czy spotkanie Wigilijne.

Jerzy
@OliOla

Wasze opinie o pracy w Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat nieco różnią się od siebie. Czy możecie w sposób bardziej szczegółowy opisać, jak wygląda praca w tym miejscu? Czy rzeczywiście Pani prezes zachowuje się w taki sposób, jak opisał to użytkownik @KMS? Zachęcam, aby przedstawić bliżej to miejsce pracy, ponieważ na chwilę obecną trudno stwierdzić, którą opinią się kierować.

Rafatus

Trochę ktoś mocno przesadził pisząc o fundacji i o Pani prezes tyle złego. Jestem terapterapeutą już kilka lat i nigdy nie słyszałem takiej bzdury ze ktoś sie musi zwolnić bo jest w ciąży, aktualnie chyba 6 dziewczyn jest na macierzyńskim i żadna nie dostała wypowiedzenia ! Mi pracuję sie bardzo dobrze, jak w każdej firmie zdarzają się kłótnie i niesnaski, ale bardzo podoba mi sie atmosfera tutaj i nie zamierzam zmieniać pracy. Prezes jak to prezes z kimś się dogada z kimś nie, jak to czlowiek. Jak ktoś się wacha czy tu przyjść to zapraszam. Pieniądze mogły by być lepsze, ale tragedii również nie ma ;)

Agaj5

A

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat - Łódź

• Jak się pracuje w Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat?

Zobacz opinie na temat firmy Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat?

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat