„Materne Polska”

Łopatki

„Materne Polska”

Opinie o „Materne Polska”

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Weronika

@Iza, na stronie firmy pod zakładką kariera znajduje się formularz aplikacyjny. Są też dwie oferty pracy - na stanowisko Operator/ka maszyn oraz Mistrz Produkcji Konfiturowni. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: http://www.materne.pl/kariera,116.html Czy będziesz aplikować na któreś stanowisko? @ID, jesteś pracownikiem w „Materne Polska” czy jesteś zainteresowany pracą w tej firmie?

Iza

Czy firma potrzebuje aktualnie ludzi? Wiecie może coś w temacie?

ID
@Iza 23.07.2018 11:11

Na pewno, ogloszenie na operatora i nie tylko na pracuj.pl widuje regularnie

ajaj

Mi się nawet podoba, praca nie jest ciężka fizycznie, chociaż jest wiele innych mankamentów ale na moim stanowisku bardziej to walory zapachowe :) Fajne jest to że pracownicy którzy pracują dłużej niż 1 sezon mają wyższą stawkę, 1 zł brutto ale zawsze coś. Kontrola jakości 15 zł brutto kobiety, 16 mężczyźni Wózek 17 zł brutto Karcher z tego co pamiętam 16 zł brutto Zwykli pracownicy którzy nie wiedzą gdzie jutro trafią mają chyba 13/14 brutto Stawki wyżej oczywiście w sezonie Zasyp praca nudna, ciężka nie jest zwłaszcza że godzinę sypiesz owoc a godzinę układasz puste skrzynki, na piątce obok pakowni sypiesz 8 godzin z prędkością 2 skrzynek na minutę, fizycznie do wytrzymania nawet dla chudego faceta Mistrzynie bardzo miłe, ale to moje wrażenie po 3 miesiącach pracy, ktoś pisał że wyglądają groźnie, fakt, ale nie taki diabeł straszny :D Ogólnie jest spoko, 16 czy 17 na umowie wygląda fajnie ale z racji iż państwo wali nas z podatków jak może to wypadało by podnieść stawki tak żeby najsłabiej zarabiający zarabiali te 2500 netto na miesiąc, problem z brakiem stałych pracowników szybko by się rozwiązał bo armia ukraińców w szeregach firmy irytuje tak samo tych niższych i tak samo ludzi którzy wydają im polecenia, jak ukrainiec coś musi zrobić to nagle "ja ni znaju", oczywiście nie wszyscy bo spotkałem kilku takich co uczyło się polskiego w czasie wolnym i dało się z nimi dogadać jak z polakiem, a i od pracy nie stronili, z Ukrainy mężczyźni pracują ciężko w większości ale za to kobiety unikają pracy, co 40 minut na fajce, szkoda gadać. Głupio trochę że ja pracując 8 godzin z jedną przerwą zarabiam złotówkę brutto więcej od pani z ukrainy która tak umiejętnie się miga od pracy że robi to codziennie.

Weronika

Czytałam sporo opinii na temat tej firmy, niestety ile ludzi tyle opinii. Jestem bardzo ciekawa co możecie powiedzieć na temat struktury i funkcjonowania „Materne Polska”? Jak wygląda kwestia wynagrodzeń, czy można liczyć na premie bądź inne benefity? Czy można wiązać z nią plany na dłuższą współpracę? @Koles, czy rozmawiałeś twarzą w twarz na temat wynagrodzeń z kierownictwem?

koles

panowie prezesi czas najwyzszy skonczyc z kiepskim wynagradzaniem pracownikow mamy 21 wiek 2018 rok kazdy z pracownikow powinien zarabiac nie mniej niz 2500zl netto na reke za 168 godzin pracy w miesiacu

Weronika

@Lotny, możesz powiedzieć coś więcej na temat traktowania pracowników w tej firmie, o jak dużej rotacji pracowników mówimy? Twierdzisz, że firma nie dba o swoich pracowników, czy ktoś z Was uważa inaczej? Pozdrawiam!

Sezonekozonek

Pracuję tam od jakiegoś czasu... i rzeczywiście (usunięte przez administratora), stawka niska jak na takie warunki.. czasem niebezpieczne, jak Ci sie coś stanie to twoj problem. Szkolenie mialem jedno odbebnione zeby w papierach sie zgadzało. Ludzie tam przychodzą na chwilę bo dłużej sie wytrzymać nie daa. Tu sie dobrze ludzi nie traktuje, chyba ze na górze ale i tu sie słyszy ze czasem różnie bywa..

Weronika

@Lotny, czym Twoim zdaniem charakteryzują się wybrani pracownicy? Jeżeli „Materne Polska” nie organizuje szkoleń, tak jak napisałeś, to w jakiś inny sposób uczy pracowników rzeczy niezbędnych aby skutecznie mogli wykonywać swoje obowiązki? Bardzo proszę Cię o wyjaśnienie tej kwestii na tym forum.

Lotny

To jest oczywiste, że firma nie dba o swoich pracowników i nie organizuje dla nich szkoleń. Przecież nie warto przy takiej rotacji zatrudnionych. No chyba, że należy się do wąskiego grona wybranych.

Weronika

@Pracownik, jakie konkretnie obowiązki wykonujesz na produkcji „Materne Polska”? Możesz coś powiedzieć o swoich warunkach zatrudnienia, które są podstawą Twojej współpracy z tym pracodawcą? Czy pracodawca ten organizuje Ci szkolenia podnoszące Twoje umiejętności? Bardzo proszę o wypowiedź, osoby chcące zatrudnić się w obszarze produkcyjnym tej firmy, chętnie się z nią zapoznają.

Praca jak kazda inna na produkcji. pracować trzeba, pieniądze na czas. Duzo sie slyszy o Pani z kadr.. wiele osob przez nia odeszlo, wiele osob chcialoby pracować ale nie chcą miec z nia styczności. Kobieta poprostu zniszczyła cala renomę tej firmy, az dziwne ze nikt nie reaguje. Jest wiele osob ktore boi sie odezwac boja sie o stołki. Jak ona tak dalej bedzie sie zachowywac to w firmie nie zostanie nikt. Pozdrawiam. A tej babie życzę aby ktoś traktował ja jak ona podchodzi do ludzi...

Irek

Praca to nie przedszkole. Każdy może mieć gorszy dzień ale ważne, że to dobra firma.

To
@Irek 12.04.2018 11:05

A jak z zarobkami

Patryk

Pani dyrektor personalna to jakieś nieporozumienie, jak można mieć takie podejście do ludzi!

Czy cisza na forum oznacza zadowolenie pracowników z pracy w „Materne Polska”? Może warto byłoby ożywić ten wątek aktualnymi ciekawostkami na temat sytuacji tej firmy. Będą one ważne zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby w przyszłości zasilić jej szeregi.

Materniak

Dwie ,,miłe" panie opuściłyby szeregi i firma by odżyła. Może ludzie sami chcieliby przychodzić do pracy... bo teraz trzeba namawiać, a ci, których udało się nakłonić, po krótkim czasie przeczekania szukają szczęścia gdzie indziej. Miła atmosfera to ściema bo wszyscy są skłóceni niestety. Nikt tu pracownika nie doceni. Awanse wewnętrzne zarezerwowane tylko dla ,,ELYTY". Reasumując, jeśli nie macie żadnych ambicji to jest to firma dla was.

Leon

Mi na rozmowie kwalifikacyjnej miły pan kierownik szybko policzył wynagrodzenie na stanowisku pracy jako operator maszyn w ruchu i pracownik oczyszczalni ścieków na poziomie 2300 netto. Ale to tylko wtedy kiedy to materne rekrutuje a nie agencja pracy tymczasowej. Przez agencję to 2000 brutto.

Dudek

Lista ogłoszeń o pracę w Materne wiecznie żywa. Dlaczego? Ponieważ płacą grosze, blokują możliwości rozwoju i ludzie odchodzą. Miejcie swoja godność.

Kim

Nie bez przyczyny nazywają materne kolchozem

Rozczarowany

Umowa bezpośrednio z Materne, 13 zł brutto na godzinę. Wydaje mi się, że nie będzie dodatków za soboty i niedziele, ponieważ dają dzień wolny za niedziele.

Nowy

Jak z zarobkami na rok 2017 ? Czy pracując w nocki bądź weekendy stawki są większe ? Prosił bym o szybka odpowiedz .

june

Może ktos napisac cos o kontroli jakosci? pojawila sie oferta na analityka laboratoryjno-przemyslowego... czego mozna sie spodziewac?? jak wygladaja zarobki?

Ajax

Jest mnóstwo ogłoszeń na różne stanowiska i chętnych brak. Pół roku temu aplikowalem na operatora maszyn i do tej pory ogłoszenie jest nadal aktualne .

Weronika

@Ksawo, na jakie stanowisko?

Ksawo

Czy przyjmują tam osoby z ukończonym 17 rokiem życia?

xXx

Witam pracowałem w Materne kilka lat, posiadałem umowę na stałe, ale no właśnie jest to "ale" do pracy w tej firmie trzeba mieć bardzo szeroki dystans taki jak z Łopatek do granicy Polsko-Niemieckiej. Płacić płacą to fakt wypłata zawsze około 10 dnia miesiąca na kącie, jednak przez te kilka lat poznałem dobrze kadrę kierowniczą oraz osoby pracujące na produkcji/utrzymaniu ruchu. Niestety osoby "niefizyczne" myślą że wiedzą niewiadomo co i co to za szkoły oni niby nie kończyli, niestety ale mylą się... zdałem sobie z tego sprawę i dlatego tam już nie pracuję, szkoda nerwów i rozstrojów żołądka. Praca na sezon letni super (ale to na OWŚ oraz OWM, nie radzę iść na KONF gorąco, nie miły kierownik itp...) kierowniczka OWŚ oraz kierownik EXPO to super ludzie zawsze można było się z nimi dogadać. Podsumowując prace w Materne oceniam 5,5/10 ale to głównie za atmosferę oraz ludzi (zwykłych pracowników). Pozdrawiam

Dżemisia

Ludzie zwalniają sie na potęgę nawet pracujący po kilka lat .Kierownictwo porąbane. Pani dyrektor personalna niekompetentna . Potrafi tylko chodzic i nadzorowac jak kapo w obozie. Ludzie rezygnują przez jej osobe . Zarobki w porównaniu z wymaganiami nieadekwatne do ich oczekiwań

Przyzwyczaj się!

To, co pracownik ma na umowie to to dostaje, a wynagrodzenie dla agencji jest poza pracownikiem i nie powinno to nikogo interesować. Jeśli nie byłoby agencji to Materne płaciłoby dokładnie tyle samo, czyli minimalną, bo tak płaciło zawsze. Nie rozumiem, czemu każdy mysli, że agencje doją pracowników. Dzięki temu macie pracę!!! A to, co i jak zarabia agencja nie powinno nikogo interesować. Może agencja nie dostaje wcale kasy tylko kontyngent dżemów?

Ajax

Fakt gdyby nie agencja pracy kilkaset zł miesięcznie więcej

RolverQ
@Ajax 06.11.2016 09:37

Ogolnie zaklad godny polecenie, umowa o prace wszystko uczciwie nikt cie nie dyma kasa na czas, 2dni urlopu w miesiacu jesli nie wykorzystasz zaplaca, atmosfera mila ( nie wliczajac konfituowni ) Zartuje pozdrawiam Pania Zanete :) Jedynie co to wozkowi maja [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak wszystko na raz idzie ale to okres 2-3 tygodni( ale i tak jest ich tylu ze brakuje wozkow ) :D a potem LB Jedyny minus jest taki ze jak bedziesz dawal z siebie 200% mocy to i tak nikt Cie nie doceni, no i jak ktos wczesniej napisal brygadzisci z [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale to tylko na konfiturowni. Poruszajac temat agencji to nie prawda ze zarobisz u nich mniej... zalezy od stanowiska ale stawki przez materne czy jaka kolwiek agencjie sa takie same ( pracowalem tu i tu ) agencja nie odtraca sobie z twojej wyplaty, tylko dostaje x kwote za pracownika od materne ( nie od Ciebie ) Jesli szukasz pracy na wakacie to jak najbardziej polecam, ale nie staraj sie wyrozniac bo szkoda twoich sil umowy na stale i tak nie dostaniesz.

czarodziej

gdyby nie agencja może nigdy być tej pracy nie znalazł. a czy w Kazimierzu wynagrodzenie takie samo jak w Puławach?

Man

W szkole rekrutują poza tym gdyby nie agencja pracy ktira doi pracowników na każdej przepracowane godzinie stawki były by większe

Zostaw opinię o „Materne Polska” - Łopatki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie „Materne Polska”