Opinie o Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. w Katowice

Jako już były pracownik, z dużym doświadczeniem,mogę ocenić firmę tak: firma jest dobra na start dla świeżo upieczonych absolwentów chemii, żeby poznali, jak mniej więcej wygląda praca w laboratorium. Po nabraniu doświadczenia powinni jednak poszukać czegoś lepszego za lepsze pieniądze. Doświadczeni chemicy lepiej niech omijają te miejsce szerokim łukiem. No chyba, że chcą sobie dorobić do emerytury, albo chcą traktować tą firmę, jako etap tymczasowy dla poszukania lepszej pracy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jakie wartości są cenione w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.?

Były pracownik Nowy wpis

Jaka jest kultura pracy w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.?

Były pracownik Nowy wpis

Generalnie jeśli chodzi o kulturę pracy to jak w typowym polskim korpo: maksymalny zysk i obciążenie pracą pracownika, minimalne zarobki.

Xxx

Witam Czy ktoś jest w stanie napisać pokrótce jak wyglada praca na stanowisku kierowca-próbkobiorca, i jak z zarobkami ??

Czy po rozmowie w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
D

Jak długo po wysłaniu CV czekaliście na odpowiedź?

Jeżeli ktoś ma jakikolwiek szacunek do siebie i do swojego zdrowia to radzę omijać to miejsce szerokim łukiem. Typowe korpo, wykorzystają, wycisną jak cytrynę a jak już nie będziesz potrzebny to wykopią cię na bruk bez jakichkolwiek skrupułów. Podsumowując jak wyżej, jeżeli nie szukasz pracy na już to trzymaj się z daleka od tego miejsca.

Halina

Jeśli się nie szuka to człowiek ma się z dala trzymać? Tylko z reguły na tym forum właśnie to się robi. :( A to Ciebie tak właśnie wykopali, że to przytaczasz?

@Halina

Mnie akurat nie, ale ludzi z którymi pracowałem tak i to nie jednego i nie dwóch. Ja niczego nie sugeruję, każdy sam wybiera czy mu się to podoba czy nie. Ja tylko ostrzegam, w tej firmie człowiek jest nie wiele więcej wart od śmiecia i tak też jest traktowany. Jeżeli komuś to odpowiada to ok, nic mi do tego.

M.D.M.

To zależy jak na to patrzeć. Jeżeli jesteś po studiach, chcesz iść do pierwszej pracy, oswoić się z pracą w korpo i przyzwyczaić się do pracy w atmosferze chamstwa, wyzwisk i (usunięte przez administratora) a potem szukać czegoś innego, to jest to praca dla ciebie. Jeżeli jednak szukasz czegoś na stałe, odpuść sobie to miejsce

Agata
@M.D.M.

Rozsądnie radzisz. Tylko jeszcze, czy ta pierwsza praca dla oswojenia się jest opłacalna finansowo, żeby nie trzeba było oglądać się na rodziców ;) Jak pod tym kątem?

M.D.M
@Agata

Niestety, nie jest. Płacą grosze a o podwyżkach nie ma co marzyć. Atmosfera pracy też jest słaba, panuje ogólne (usunięte przez administratora) i mobbing. Jeżeli jesteś po studiach kierunkowych to plusem jest to że to jest akredytowane laboratorium i będzie dobrze wyglądać w CV.

@M.D.M

Grosze to znaczy ile? Najniższa krajowa czy jednak więcej? Przydałyby mi się konkrety bo chciałem aplikować i muszę podjąć decyzje czy warto.

A ja osobiście uważam, że to dobra firma. Jakby nie patrzeć, musisz coś sobą reprezentować. To nie jest miejsce dla tych, którym nie chce się pracować, którzy myślą że przyjdą i jakoś przeleci dzień. W tej firmie trzeba się wykazać wiedzą i pracowitością. Jeśli chcesz, możesz się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę i zdolności.

Obecny pracownik
@Nowy

Napiszę coś od siebie, bo jeszcze ktoś uwierzy w tą propagandę. Ta firma na pewno nie jest dobra dla pracowników niższego szczebla. Pracy bardzo dużo, a zarobki minimalne (podwyżki i premie symboliczne). W firmie panuje chaos organizacyjny, a z rozwiązywaniem problemów czeka się do ostatniej chwili. Przepływu informacji nie ma, a powszechna spychologia daje się we znaki szczególnie pracownikom niższego szczebla. Przy takiej organizacji pracy nie da się tam normalnie funkcjonować.

ciekawy
@Obecny pracownik

Ciężko uwierzyć że w firmie która jest 60 lat na runku jest chaos organizacyjny. Tak jest od dawna czy od kiedy jest nowy właściciel?

@ciekawy

W chwili zmiany właściciela (obikś został kupiony przez eurofins) następowała zmiana firmy z wieloletnią tradycją i fachowcami w swoich dziedzinach na firmę dla której liczą się tylko pieniądze. Człowiek jest trybikiem w maszynie. Jak zaczął się (usunięte przez administratora) to firma zawiesiła fundusz socjalny bo mogła (mimo zwiększonej ilości próbek i pracy). Ogólnie teraz jest tam niesamowity wyzysk pracowników i szaleństwo organizacyjne. Ludzie zamiast się wspierać, to mają do siebie pretensje o prawie wszystko. Większość pracowników dawnego obiksia się zwolniła, bo znalazła lepsze warunki, więc to już dużo świadczy o tej firmie. Ogólnie nie polecam tam pracować, bo można się nabawić depresji lub nerwicy. Jeśli macie odpowiednie kwalifikacje, to szukajcie szczęścia w innym miejscu, a obikś omińcie szerokim łukiem! I będzie to tylko z korzyścią dla Was (oszczędzicie sobie nerwów i stresu).

Nie do końca się z Tobą zgadzam. Pracują tu ludzie, którzy wzajemnie się wspierają. Zawsze masz do kogo pójść po pomoc lub o coś zapytać. Jeśli chodzi o ilość pracy, to owszem, jest tego sporo. Ale z drugiej strony gdzie dziś nie ma tyle roboty? Jest to praca wymagająca od ciebie zaangażowania. Jeśli nie chce Ci się pracować, tylko przesiedzieć dniowe, to tu raczej się nie uda.

@Nowy

Oczywiście użytkownik "@Nowy" skoro świt broni dobrego imienia firmy po kilku godzinach od ukazania się negatywnej opinii. Podziwiam zaangażowanie i to, że przy takiej ilości pracy znajdujesz na to czas.

qwerty

Czy dawanie odpowiedzi (jakiejkolwiek) z rozmowy rekrutacyjnej jest Dla OBIKŚ naprawdę takie trudne?

Sylwia

@Monika a z czego to wynika ?

exs
@Sylwia

Nastały nowe rządy!

@exs

Dokładnie niestety firma sprywatyzowana calkiem pod firme eurofins czyli korporacja nastawiona tylko na ilość nie na jakość ani szacunek do pracownika. Liczą się jedynie wyniki dodatkow nie ma premia zalezna od wynikow pracy. Co do przepływu informacji bardzo zły taka spychologia. Jak jesteś w pracy to czasem się dowiesz czegos czasem może informacja zaginac gdzies po drodze ale jeśli jestes na dluzszym l4 nie licząc na to ze ktokolwiek cię o jakichkolwiek zmianach poinformuje. Ogólnie było dużo lepiej za starych rzadow teraz cóż pracuje bo wyjścia nie masz.

coś dużo osób się ostatnio zwalnia...

Czym Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Pracownica

Aktualnie nie mają nic. Są pod firmą Eurofins. Oprócz karty Multisport ktora nie wszystkim sie oplaca, jeszcze kulejącego luxmedu i wczasów pod gruszą ktore może zostaną nie mają nic. Jedynie premie które zależą od zaangażowania w pracę.....

Martyna

@Luks Nowy musi poznać wszystko w firmie żeby umiał później pracować a dobry , nowy sprzęt to kolejny etap rozwoju.

Czy Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

iz

tak, bardzo dobre przyuczenie. zgrany zespół.

Luks

Pewnie, że organizuje... ale nie polecam tego miejsca, niewiele się nauczysz bo dostaniesz najgorszą robotę i na pewno nie dopuszczą Cię do nowoczesnych sprzętów.

Luiza

@K A wystarczy być dobrym pracownikiem żeby nie było powodu do narzekania!

@Luiza

Wystarczy obiektywnie ocenić sytuacje w firmie i nie oszukiwać samego siebie że to super praca.

K

Zarobki bardzo marne, atmosfera beznadziejna - nowa osoba traktowana jest jak intruz i nie ma co liczyć na pomoc i radę, chyba że złośliwą... poza tym brak szans na rozwój zawodowy. Nie polecam pracy w tym miejscu, a już tym bardziej na start, szkoda nerwów i czasu.

Agnes
@K

Dziękuję za wpis :) Proszę jeszcze o wiadomość jak dokładnie wyglądają zarobki . Pozdrawiam serdecznie.

@Agnes

Najniższa krajowa

Marcin M.

Przeżyłem tu niezapomniane 2 lata, z czego pół roku w lesie (BOEŚ) i resztę czasu w BT. Finansowo może nie jest najlepiej, ale i nie jest najgorzej, a firma daje w ogóle możliwość startu w branży nie jakimiś słabo płatnymi stażami (chociaż staże również są), ale również od razu na etat tak, że człowiek po studiach jest w stanie spokojnie sam się utrzymać i jeszcze troszkę zostaje w portfelu. Duży plus, jeśli chodzi o atmosferę. Wyjazdy terenowe w BT i BOES-iu są niezapomniana przygodą z niesamowitą atmosferą i jeśli ktoś lubi podróżować i samodzielnie rozwiązywać w terenie na bieżąco wszelkie nieprzewidziane sytuacje, a wieczorem integrować się w miłym towarzystwie, to niech się nie zastanawia, tylko aplikuje. Na miejscu, w siedzibie ludzie są bardzo pozytywnie nastawieni i tworzą zgraną ekipę, i to mimo dosyć dużej rotacji. Człowiek przychodzi na luzie do pracy robi, co trzeba i wraca odprężony, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku (lub przyjemności, bo i w takich kategoriach można rozpatrywać tą pracę). I to pomimo, że dość często trzeba dłużej zostać w pracy (zwłaszcza przy audycie lub niektórych delegacjach). Dużym minusem jest niestety brak szkoleń zewnętrznych. Rozwijać się można jedynie poprzez doszkalanie własnym sumptem i zdobywanie doświadczenia zawodowego. Co do ścieżki kariery: część osób bardziej ambitnych stanowiskach pochodzi z zewnętrznych rekrutacji, a część jest awansowana z niższych stanowisk. Tak więc różnie to bywa, kwestia talentu i dogadania. Całościowo, OBiKŚ oceniam na plus, i gdyby nie sprawy prywatne w innym mieście, to raczej postawiłbym właśnie na rozwój zawodowy w tej firmie i nie ruszał się gdzie indziej. Pozdro dla ekipy!

Kamila

@trick, a czy firma daje zdolnemu pracownikowi jakieś możliwości rozwoju? Wiele młodych osób, ale także i doświadczonych pracowników, zaczyna na ten aspekt zwracać coraz większą uwagę. Czy można uczestniczyć w szkoleniach zewnętrznych, czy pracownik ma szansę na awans w strukturach wewnętrznych Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska?

Kamila

@trick a czy mógłbyś opisać proces rekrutacyjny, jaki Cię spotkał w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska ? Może masz jakieś przemyślenia, wskazówki dla osób, które są zainteresowane pracą w tej firmie? Twoja wypowiedź z pewnością będzie cenna.

trick
@Kamila

jesli potrzebuja na gwalt kogos to rozmowa z kierowniczkami dwiema i biora jak leci. umowa na 3 miechy potem rok i potem na stale. nic strasznego. ale nic ciekawego nie proponuja.

trick

bardzo slabe zarobki. pracy ogrom. nie warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.?

Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o.