Opinie o Aquanet S.A. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Aquanet S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Aquanet S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aquanet S.A. w Poznań

Stonoga

Cześć Wszystkim, Jestem byłym pracownikiem tej "wspólnoty". Wszystko co tu napisano przywołuje niechciane wspomnienia. Smutna prawda, ale mam nadzieje ze takie posty pomagają innym podjąc właściwa decyzje na czas. Z mojej strony coś o tz pionie finansowym ( kontroling, finanse, księgowość, zakupy, sprzedaż, windykacja) Rządzi tym cyrkiem niedowartościowany Lord Farquaad. Generalnie w pracy nudzi mu się strasznie, wiec dla zabicia rutyny wyłapuje nowe, miłe, niewinne osoby i "przeciąga na drugą lustra".......... brrrrrrr............i nie jest to opowieść o Alicji w Krainie Czarów. ( uwaga jeśli podeśle CI jego ulubiona muzykę - jesteś na jego liście!) W Księgowości za to panuje Pani dyrektor, jego koleżanka z lat dawnych, która uwielbia karać ludzi. To jej największe hobby i pasja. "Właściwą" karę potrafi kminić tygodniami, a nawet ukarać za to samo kilka razy bo zbyt godnie znosisz. Radość i ekscytacja jakie wywołuje w niej spełnianie własnych żądz, rodzi pytanie o ....Sadyzm, sadyzm, sadyzm.... Oczywiście wszystko w duchu zarządania personelem, który jest akceptowany przez Prezesa bo "strach to najlepsza metoda zarządcza" . Ale czy aby na pewno Panie Prezesie? Na szczeście, wszyscy mamy przycisk escape :D PS Bardzo zal mi ludzi którzy z różnych przyczyn losowych pracuja tam nadal. Pozdrawiam Was. 3majcie się z dystansem. Poza jest życie!!!!!

@Stonoga

W naszej firmie, w tym szczególności w pionie finansowym, notujemy bardzo niski poziom rotacji. W przypadku chęci odejścia pracownika, wnikliwie analizujemy powody takiej decyzji i staramy się znaleźć wspólne, najlepsze rozwiązanie. Z różnych powodów niestety nie zawsze udaje się nam kontynuować współpracę, niemniej z każdej takiej sytuacji wyciągamy wnioski. Przycisk „escape” jest dla obu stron zawsze ostatecznością. Szanujemy prawo każdego do wyrażenia swojej opinii.

Eliza
@Stonoga

Czy ta okropna atmosfera dotyczy rowniez dzialu realizacji inwestycji? Maja ciekawa oferte pracy i zastanawiam sie nad aplikacja.

Zbigniew
@HR

Mało ludzi odchodzi bo w tej firmie pracują w większości ludzie w takim wieku że nie opłaca im się odchodzić, spora część ma na lewo drugi biznes więc opłaca im się robić za marny pieniądz bo ma wszystko opłacone a drugą wypłatę dorabia na czarno ot sekret. Wnikliwie analizujecie powody chęci odejścia pracownika? Z tego co wiem to jeżeli ktoś chce odejść to dostaje informacje z zapytaniem kiedy i czy za porozumieniem stron, gdyby pracownik się wypowiedział i to zostało by faktycznie przeanalizowane to wyszłoby że dlatego chce odejść ponieważ ma śmiesznie niskie wynagrodzenie za pracę której nikt się nie chce podejmować a za odpowiedź na to można wziąć słowa prezesa.. czyli? Jak nie pasuje to drugi etat albo nowa praca :)

Czym Aquanet S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Pracownik HR

Dzień dobry, oprócz umowy o pracę oraz dodatkowego systemu wynagrodzenia premiowego, każdy pracownik ma prawo do skorzystania z opieki medycznej i ubezpieczenia. Bardzo ważny jest dla nas rozwój zawodowy: zapewniamy udział w szkoleniach i konferencjach branżowych, dofinansowujemy studia oraz naukę języka angielskiego. Udostępniamy również system kafeteryjny- szeroki wachlarz benefitów dotyczących różnych dziedzin, który pozwala pracownikom samodzielnie decydować i wybierać to, co jest dla nich najbardziej atrakcyjne. Nasi pracownicy udzielają się również społecznie, aktywnie włączając się w pomoc potrzebującym. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami naszego wolontariatu :) Informacje są dostępne pod linkiem: http://csr.aquanet.pl/wolontariat-pracowniczy Poniżej przedstawiamy inne benefity: • pracowniczy program emerytalny; • pracownicza kasa zapomogowa; • dopłata do wypoczynku; • możliwość świadczenia pracy zdalnej na określonych stanowiskach; • paczki bożonarodzeniowe dla dzieci; • piknik firmowy; • darmowe miejsca parkingowe. Pozdrawiamy i zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu :)

Neverever

W teorii wszystko wygląda pięknie. Niestety tylko w teorii. O awansie czy podwyżce możesz zapomnieć, chyba że masz plecy, albo "sobie wychodzisz" (jak? Są dwa sposoby). Najlepiej żeby pracownik robił za miskę ryżu i kłaniał się wszystkim wkoło dziękując za możliwość pracy. Ciężką pracą nie osiągniesz nic. Dofinansowanie do języka angielskiego - tak, zajęcia odbywają się na terenie firmy, w czasie pracy, ale musisz te godzinę dodatkowo odpracować. Stały monitoring wszystkiego, liczą kliknięcia na komputerze (internet nie wlicza się do czasu pracy). Wszędzie chodzisz z kartą, w niektórych budynkach nawet do kibla. Problemy zamiatane są pod dywan - zrobią wszystko żeby nie było skandalu. Bardzo niepewna praca. Byłem świadkiem zarówno degradacji jak i zwolnień z dnia na dzień. I uwierz, powód zawsze się znajdzie. Mógłbym napisać książkę na temat tej firmy. Z plusów to dofinansowanie do wczasów pod gruszą i multisportu. Bardzo dobra prywatna opieka medyczna.

fioletowe kucyki Corp.
@Pracownik HR

Odpowiem szczerze na te przechwałki.. takie benefity to w każdej firmie są w XXI w. Tyle tylko że w większości firm przynajmniej o 1000 zł większe zarobki.

KOT
@Neverever

Nie zgadzam się, że praca w Aquanet jest niepewna! Nie było zwolnień żadnych od lat. A przenoszenie to nie za bramę, a na inne stanowisko…

@KOT

Oj, to chyba słabe masz rozeznanie. Tylko w moim jednym dziale poleciały dwie osoby na zbity pysk. Bez powodu. A w zasadzie powód u nich zawsze się znajdzie. Ale, ale zwalniają w białych rękawiczkach. Bez szumu, rozgłosu. I każdy, kto o tym wie dostaje nakaz milczenia. O procesach sądowych, jakie wytaczają byli pracownicy też cicho sza. I to chyba jasne dlaczego....

Jak jest z pakietem medycznym w Aquanet S.A.? Można dołączyć rodzinę?

HR

Każda zatrudniona osoba ma zapewniony na koszt Pracodawcy Pakiet Medycyna Pracy i Profilaktyki. Pracownicy mogą skorzystać z dodatkowej opieki dla siebie, partnera oraz członków rodziny są to pakiety bez dofinansowania pracodawcy.

Jgk

Serwisanci, specjaliści....ile jeszcze zdąży odejść zanim betonowy zarząd zrozumie że za takie pieniądze wykwalifikowanej kadry w Aquanecie nie będzie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Aquanet S.A.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Rekrutant

Jaka atmosfera panuje w dziale HR?

Czikabons

Stabilne miejsce pracy. Ludzie jak wszędzie: i pracowici i leniuchy i mądrzy i mniej. Panie z Kadr zawsze miłe i pomocne. Od jakichś 2 lat wiele się zmienia na plus w podejściu do pracownika. Polecam! Proces rekrutacyjny jeden ze sprawniejszych w moim życiu.

Jak się pracuje z ludźmi z Aquanet S.A.?

Neverever

Tragicznie. Panie kadrowe jedzące sobie z dzióbków, obrzydliwie miłe - a tak poważnie to w przypadku problemów nie masz co liczyć na wsparcie czy pomoc. Raczej zrobią Ci koło pióra. Każdy na każdego szuka haka. Zwykłym pracownikom (w większości) słowo lojalność, przyjaźń i bycie fair jest obce.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Aquanet S.A.?

Kpina

Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności w kłamstwach, intrygach, dwulicowości i kłanianiu się w pas jaśnie " lordom" to jak najbardziej mają ku temu jak najlepsze warunki :)

Niezadowolony pracownik

Generalnie a w AQ są ciekawe projekty, zadania ,wyzwania ale jest tego tyle że trudno jest to przerobić

JK

Projektów sporo można zdobyć doświadczenie, wewnątrz organizacji można zmienić stanowisko.

Niezadowolony pracownik

Czytam opinie o Aquanet i porównuje je z panującą rzeczywistością w spółce i niestety są one prawdziwe. Ostatnio Pan prezes odniósł się do kwestii podwyżek w kontekście obecnie planującej inflacji, całą treść można streścić do nie ma i nie będzie, możecie sobie szukać pracy gdzie indziej ponieważ AQ nie konkuruje wynagrodzeniem. Generalnie nie polecam pracy w tej firmie, mnóstwo pracy mało ludzi więc pracujesz za dwóch ale z jedną pensją, również szukam innej pracy zachęcony słowami samego Prezesa chcesz zarabiać więcej to nie w AQ.

@Niezadowolony pracownik

W Aq system wynagrodzeń nie zmienił się od 12 lat tzn. kwoty wynagrodzeń w grupach zaszeregowania konkretnych stanowisk. Skutkuje to tym, że teraz w związku z galopująca inflacją stawki w firmie są śmiesznie niskie. Nawet nie inflacyjne bo wtedy ludzie dostaliby za dużo! Tak jak ktoś napisał „pracować (usunięte przez administratora)”! Sama treść listu prezesa do pracowników pozostawia wiele do życzenia - ton wypowiedzi a później porównanie że trzeba się cieszyć bo w pandemii nie zostało się zwolnionym - dramat. Oczywiście tego że firma nie mogła zwalniać bo była zgłoszona do każdej możliwej tarczy już nie pamięta. Albo że pracownicy pracowali przez długi czas w swoich domach, na swoim prywatnym sprzęcie bez jakiejkolwiek dopłaty np do prądu też jakby nie widział.. ogólnie jeżeli ktoś zastanawia się nad podjęciem pracy to radzę się porządnie zostanowić.

KW
@pracownik

Na spotkaniu z Prezesem było pytanie o tarcze… Aquanet nie kwalifikował się do korzystania z tarcz wiec mógł zwalniać.

Gall
@pracownik

Firma, ogólnie bardzo mało zwalnia… przenoszenie do innych działów, degradacja na nowo tworzone stanowiska to standard. Tolerancja niechlujstwa i błędów także! Trzeba się postarać, aby dostać wypowiedzenie co niestety powoduje ze frustratów, maruderów w Aquanet nie brakuje.

PIotr
@pracownik

Dla mnie czas pandemii w firmie nie był zły nie trzeba było martwić się o pracę i wynagrodzenie. Teraz wszystko drożeje, potrzeba większych wynagrodzeń.

Jak długo trwa proces awansu w Aquanet S.A.?

kowboy

.....do grobowej deski możesz się nie wyrobić

Fss

4dekady

Niezadowolony pracownik

Nikt tego nie wie, ponieważ kryteria są czysto uznaniowe.

Xdc

(usunięte przez administratora), biurokratyczny beton. Jakiś intelektualny impotent wpadł na pomysł wprowadzenia SAP-u, który to miał ułatwić rozliczenia pracowników w dziale księgowości/kadr. I tak się stało.... paraliżując przy tym działania 3/4 grup realizacyjno-operacyjnych. Procedury zlecania, wykonania, zakupów osiągnęły niebotyczny absurd. Działy techniczne stały się wydajne w 25%.

SAP klap
@Xdc

W obecnych czasach, wiele firm korzysta z Sap'a. Generalnie dobra instrukcja, szkolenie, dwa tygodnie praktyki i można śmigać :) tylko w Aquanet chyba brak tego wszystkiego. Masz system i sobie radź.

adept - wolny strzelec

Nigdy tej rozmowy kwalifikacyjnej nie zapomnę. Cały proces przeszedł gładko, jedną nogą byłem już w firmie no właśnie jedną. Ostatnie pytanie dotyczyło oczekiwań finansowych, więc się ustosunkowałem odpowiadając na początek 3tys netto. Nagle usłyszałem, „Pan ma większy żołądek niż nasi pracownicy”, zamurowało mnie nie wiedziałem co powiedzieć. Wstałem zabierając swoje cv i bez słowa opuściłem biuro. PS. Widzę po opiniach że nie tylko ja usłyszałem takie słowa:) Musiała naprawdę głęboko zajść w miejsce gdzie światło już nie dochodzi o tlenie nie wspominając. Skoro nadal utrzymuje się na stanowisku.

franek
@adept - wolny strzelec

Nie słuchaj, tego co mówią.. żołądki jednych są troszkę inne niż innych, szacunek w tej firmie do pracownika jest tylko na papierze... Tutaj potrzebna jest gruba zmiana... Ryba psuje się od głowy!!!

gall anonim

Cześć, co do samej organizacji - bardzo dużo polityki, w końcu budżetówka. Co do firmy samej w sobie szerzej wypowiadać się nie będę, oprócz tego, że jest bardzo dużo formalności (również w kwestii podwyżek). Dużym plusem są benefity - wypoczynkowy (gruszka), multisport, premie świąteczne, jubileuszowe, kwartalne (99% szansy, że dostaniesz taką premię - w praktyce to jakby wliczana była do pensji) i roczne. Dział Informatyki - bardzo mili i pomocni ludzie. Sytuacja świadomości w firmie jakie IT jest ważne jest bardzo niewielka. Ludzie są niedoceniani za wykonaną pracę, dyrektorzy i prezesi nie potrafią zrozumieć, że mediana wynagrodzeń pracownika IT prezentuje się na zupełnie innym poziomie (padają abstrakcyjne argumenty typu czy pracownik ma większy żołądek niż inni?). Jeżeli chcesz zarabiać rynkowo - wynegocjuj dużo na pierwszej podpisanej umowie, bo później wyrównanie jest praktycznie nierealne.

Gs

Witam, bardzo proszę o info jak wygląda u państwa dział windykacji ? Jest ogłoszenie chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna itp

Pracownik Działu Personalnego
@Gs

Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są przez pracownika Działu Personalnego i Rozwoju Pracowników oraz kierownika danego działu. Obecnie rozmowy odbywają się w formie zdalnej. W trakcie spotkania poruszane są przede wszystkim kwestie dotyczące motywacji kandydata do zmiany pracy, doświadczenia zawodowego oraz posiadanych kwalifikacji. Ważne dla nas są również umiejętności społeczne kandydata, dopasowania do kultury organizacyjnej i wartości spółki. Zapraszamy do składania CV.

Czy w obrębie jednego działu w Aquanet S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

HR

Wszystkie rekrutacje i obsada nowych stanowisk także kierowniczych realizowana jest w ramach rekrutacji w których mogą brać udział także pracownicy Spółki.

Wojtek

A w firmie jakieś benefity macie ?

@Wojtek

Z oferowanymi benefitami można zapoznać się w naszych ogłoszeniach o pracę oraz na naszej stronie internetowej. Cyklicznie Aquanet S.A. publikuje raporty społecznej odpowiedzialności biznesu Spółki w którym opisane są działania także z obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Stonoga

@HR A moze trzeba czasem po prostu dyplomatycznie zamilknąć niż iż lansować rzeczywistość której nie ma? Jakie rozmowy, analizy, wyciąganie wniosków ? Przecież nie ma to żadnego praktycznego przełożenia u Was kiedy kluczowe stanowiska zajmują persony bez kręgosługa moralnego. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jesteście adwokatem diabła co bywa iście kłopotliwe w takich sytuacjach ale chociaż nie wprowadzajcie ludzi tutaj w błąd bo to jest nie fair. Tak po ludzku nie fair.

Julka

@rer to oznacza ze ich nie było?

rer

W ramach podziękowań za tegoroczne podwyżki....pracownicy będą na bieżąco przekazywać informację o wszelkich nieprawidłowościach w działaniach firmy....na pewno służby coś znajdą

B@T3K

znalazłem ich ogłoszenie na portalu OLX , szukają operatora koparki, postanowiłem że wejdę na GOWORK poczytać o tej firmie co i jak.Nigdy nie sugeruję się w 100% tymi opiniami/komentarzami na temat danej firmy.Jednemu odpowiada atmosfera/pieniądze/czas pracy a nawet to że można napić się alkoholu, swoje lata mam czytam i analizuję.Uśmiałem się czytając te opinie jak i jest mi żal tych ludzi którzy tam pracują jeszcze, widocznie są ludzie którym odpowiada to że są traktowania jak to opisano w innych komentarzach, należę do osób którym nie da się przysłowiowo (usunięte przez administratora)Wracając do ogłoszenia o pracę hahaha uśmiałem się, wygląda na to że normalni ludzie(pełnosprawni ruchowo jak i umysłowi intelektualnie)nie mają już co liczyć na pracę w tej firmie.Takie mają oczekiwania wobec operatora koparki: OCZEKUJEMY: - wykształcenia min. zawodowego; - co najmniej 2-letniego doświadczenia na podobnym stanowisku; - ogólnej wiedzy z zakresu obsługi maszyn budowlanych; - aktualne uprawnienia na koparko – ładowarki min. kl. 3 prawa jazdy kat. B, kat. C będzie dodatkowym atutem; - MILE WIDZIANE ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI to ostatnie oczekiwanie najbardziej mnie rozbawiło/ubawiło śmiałem się z tego jak szalony, nie chodzi mi o te niepełnosprawność a o to że normalni świadomi ludzie są im niepotrzebni. (usunięte przez administratora) takie firmy jak ta które (usunięte przez administratora) swoich pracowników fizycznych już dawno powinny nie istnieć, zostają desperaci i ludzie którzy: gdzie ja teraz znajdę taką pracę i gdzie ja tyle zarobię na start co tu buhahahaha typowi ludzie co przeżyli troche w komunie i innych ustrojach i mają już zmanipulowane i sprane mózgownice. Pozdo z Podbeskidzia/Bielsko-Biała czyta GOWORK POZNAŃ

...
@B@T3K

Aquanet SA dotychczas nie prowadził i aktualnie nie prowadzi procesów rekrutacyjnych przy wykorzystaniu portalu OLX.

Niepełnosprawna
@B@T3K

Chcesz powiedzieć, że osoby niepełnosprawne są gorsze, nienoralne? Ty jesteś lepszy, bo jesteś pełnosprawny? Normalny? A co to według ciebie jest niepełnosprawność? Wózek inwalidzki, brak nogi, ręki? Pomyśl trochę nad idiotyzmami, które tu nawypisywałeś, a potem poczytaj trochę o niepełnosprawności. I obyś nigdy nie był w sytuacji, że choroba spowoduje, że zostanie orzeczona u ciebie niepełnosprawność i będziesz marzyć o jakiejkolwiek pracy, bo wszyscy uinni będą cie traktować tak, jak ty zrobiłeś to w swoim pełnym chamstwa i pogardy poście. Żenujące to było.

@...

to słabo poruszasz się w internecie, ja znowu trafiłem na ich ogłoszenie z pracą na portalu OLX

@Niepełnosprawna

kobieto weź ty się ogarnij, zanim zaczniesz pisać cokolwiek to przeczytaj najpierw ze zrozumieniem co zostało napisane a później zacznij pisać i formułować swój post, bo to co napisałaś powyżej jest brakiem szacunku do mojej osoby!!!Uważam że nie jestem lepszy ani też nie uważam żebym był (usunięte przez administratora) z pogardą jeżeli nie znasz człowieka osobiście to nie oceniaj go tym co piszę.Taki wniosek wyciągam z tego co napisałaś że ty z tego starszego pokolenia hm 50 60 70 80 jesteś więc mnie nie dziwi ocena twoja, która jest oceną na podstawie tego co napisałem,strasznie jest mi ciebie żal w tym momencie.Sprane zmanipulowane mózgi komuną a obecnie tym co pokazuję ówczesna tv,zastanów się nad sobą i nie oceniaj ludzi po tym co piszą a kim są!!! taka moja rada dla ciebie sfrustrowana niepełnosprawna kobieto

@B@T3K

szczyt bezczelności GOWORK @Niepełnosprawna użyła słowa (usunięte przez administratora) o proszę przykład z jej postu powyżej "jak ty zrobiłeś to w swoim pełnym chamstwa i pogardy poście" w jej poście jak sami zobaczycie nie ma cenzury na to słowo ale w moim już to słowo zostało ocenzurowane i jak GOWORK fachowo to określa(usunięte przez administratora) jesteście daremni GOWORK z tym usuwaniem niektórych słów i nazwisk np. kierowników,dyrektorów czy też pracowników którzy są nie fair wobec pracujących ludzi, zasłanianie się regulaminem to zwykła ściema,bujda na resorach itd. lepiej zamknijcie to forum tak będzie najlepiej skoro cenzurujecie i manipulujecie a takie zabiegi przeprowadzacie niestety GOWORK GOWORK GOWORK do wora z wami za brak rzetelności,manipulację i cenzurę którą tu uprawiacie

Aga

Chyba firmy pomyliłeś

@Aga

. . . chyba ty się pomyliłaś pisząc tego posta i mój nick

Zostaw merytoryczną opinię o Aquanet S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Aquanet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aquanet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aquanet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aquanet S.A.