Opinie o About You.pl Sp. z o.o. w Konin

Doradztwo Personalne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o About You.pl Sp. z o.o. w Konin

Weronika

Rozumiem Pani niezadowolenie spowodowane zaistniałą sytuacją. Pragnę jednak przypomnieć, że to forum nie jest odpowiednim miejscem na składanie skarg konsumenckich. Celem tego forum jest poznanie opinii dotyczących pracy w firmie About You.pl Zachęcam zatem do merytorycznych wypowiedzi w tym temacie.

Nie polecam. Firma zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną, która odbywa sie na bardzo niskim poziomie, po czym osoba rekrutacyjna na rozmowie mówi, ze w razie braku wyniku rekrutacji proszę sie samemu upominac. Do tej pory nie otrzymałam decyzji... Bardzo nie profesjonalne podejście.

Rozalia

Przywital mnie Pan w swetrze,dresie i eleganckim obuwiu ... Rozmowa jest tak prowadzona, ze jedyne na co masz ochote to wstac i wyjsc. Chyba nie chca nikogo znaleźć bo zadaja mnostwo pytan, ktore do niczego nie prowadzą i są kwestionowane wszystkie odpowiedzi. W ten sam ** sposob prowadzą rozmowy na różne stanowiska. Zadaja pytania, ktore maja zbic z tropu. Prowadzi to tylko do tego zeby Pan rekrutujacy mogl poopowiadac przez pol godziny swoje anegdotki. Po udzieleniu przeze mnie odpowiedzi jakie sa moje oczekiwania finansowe zaproponowano odsluchanie rozmowy ponieważ w trakcie umawiania spotkania ponoc padla o wiele nizsza kwota. Jesli to jest jakas pseudo psychologiczna metoda/sposób rekrutacji majacy na celu sprawdzenie jak czlowiek reaguje w takiej sytuacji, to gratuluje fantazji. Nie polecam. Chyba, ze ktos ma ochote pracowac w cyrku. Strata czasu.

...

zlecenie, bez żadnych dodatków

Brałeś udział w rekrutacji do About You.pl Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Konin
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
Krzysztof

Starałem się o pracę przez tą firmę i wrażenia mam na tyle złe, że aż smutno mi się zrobiło ze względu na to, że oni zajmują się branżą HR i psują wizerunek całej branży. Na spotkanie rekrutacyjne na umówioną godzinę i czekałem 30-40 minut, aż rekruter poświęci mi chwilę na rozmowę. Chciałem wyjść po dwudziestu minutach czekania od umówionej godziny, ale zgarnęli mnie z poczekalni do gabinetu rekrutacyjnego bym nigdzie nie wyszedł, a potem jeszcze 2 razy przychodzili by przeprosić za opóźnienie i zaraz ktoś się pojawi. Rozmowa przebiegała w dość dziwnym, lekko nieprofesjonalnym kierunku, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio. Najbardziej zawiedziony byłem tym, że kazali mi robić testy psychologiczne na osobowość (ciekawe, czy mają wśród grona psychologa, który ma uprawnienia do stosowania takich testów i jednocześnie osobę, która potrafiłaby przeliczyć dobrze wyniki i sprofilować osobę) i pomimo że mają taki obowiązek, nie chcieli ze mną omówić wyników testu. Jeżeli będziecie proszeni o wykonywanie podobnych testów, domagajcie się dokumentu który uprawnia do ich używania i omówienia wyników testów, bo to jest OBOWIĄZEK, a nie prawo osób rekrutujących. W moim przypadku wystąpiło nadużycie. Zaprosili mnie na dzień próbny pracy i testy znajomości programów komputerowych. Za dzień próbny nawet mi nie zapłacili. "Przepuścili mnie przez sito" rozmów ze wszystkimi pracownikami firmy, a na samym końcu umawialiśmy się na to, że główna osoba rekrutująca omówi ze mną wrażenia z rekrutacji i całość procesu w danym dniu. Terminów zupełnie nie dotrzymali, przekładali z dnia na dzień, a potem jeszcze raz. Sam musiałem upominać się o to, by dostać informacje zwrotną czy dostanę pracę (jest to dziwne o tyle, że obiecywali kontakt w terminach, z których się dwukrotnie nie wywiązali). Na samym końcu zamiast informacji telefonicznej, dostałem suchego maila od asystentki której nigdy nie widziałem na oczy, że jest świadoma moich zalet i posiadanych atutów, ale współpracy nie nawiążemy. Znajomość z firmą podsumowałbym słowami: brak szacunku do kandydata, nie dotrzymywanie terminów, nie dotrzymywanie obietnic, wyciąganie jak największej ilości danych od kandydatów, nie dając niczego w zamian, brak szacunku dla kandydata i jego czasu. Jest naprawdę dużo lepszych agencji pracy które podchodzą z szacunkiem do klienta, do kandydata o prace, do swojej pracy. Dlatego znając rynek tym bardziej smutno mi się zrobiło widząc, że fuszerkarze też są na rynku.

About You.Pl
@Krzysztof

Jestem bardzo zaskoczona, gdyż każdy z kandydatów może swoje wyniki oraz analizę testu. Jeśli Pan chciałby zobaczyć swoje wyniki, proszę się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie

Krzysztof
@About You.Pl

Kontaktowałem się wtedy, gdy byłem zainteresowany (gdy trwała rekrutacja) ale odpowiedzi nie dostałem żadnej. Te wyniki teraz już mnie nie interesują, dziękuję za propozycję. Teraz z czystym sumieniem mogę zapomnieć o Państwa firmie.

@Krzysztof

Czy możesz mi powiedzieć w jakim mieście jest biuro?

Zaskoczony

Radzę uważać na oferty pracy wystawiane przez tę firmę na stronach typu olx. Radzę uważać na klauzulę mówiącą o tym, że zastrzegają sobie przedstawienie innej oferty niż zamieszczona na ogłoszeniu. Zadzwoni do was miła pani z propozycją pracy jako agent ubezpieczeniowy. Nie ma żadnej pracy biurowej tylko jest wyłudzanie cv do ludzi, aby im takie niechciane oferty pracy wciskać

@Zaskoczony

Czyli jeśli ktoś szuka pracy to warto - zadzwonić mogą z różnymi ofertami pracy. Rzeczywiście początkowo szukałem u nich biurowej pracy ale dostałem dużo lepszą związaną z IT mimo że tego ogłoszenia nie widziałem :) jak dla mnie to raczej na plus :)

xxx
@Zaskoczony

Nawet skończyli rekrutować na stanowisko na które aplikowałeś to próbują dać Ci szansę na inną pracę. Nie muszą wcale tego robić, a jest to ich jedynie dobra wola i dbanie o klienta i kandydata

AsiaK
@xxx

Bzdura, zawsze przedstawiają tą samą ofertę na agenta ubezpieczeniowego

Idealnych firm nie ma tylko niektórzy wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!!!

Weronika

@Kowalski w takim razie może rozwiniesz swoje zdanie i przedstawisz nam jakieś szczegóły? Ciekawa jestem czy zetknąłeś się z tą firmą jako pracownik czy może klient? Co konkretnie zaważyło o Twojej opinii? Te informacje będą bardzo wartościowe dla osób, które rozważają współpracę z About You.pl.

Kowalski

Z całego serca radzę unikać jakiejkolwiek współpracy z tą firmą! Kto nie wierzy, niech próbuje - żałowanie decyzji to tez pewien proces nauki, ale szkoda czasu i zdrowia psychicznego.

Weronika

@music na jakiej zasadzie współpracujesz z tą firmą? Jako osoba poszukująca pracy czy jako przedstawiciel firmy, dla której About You.pl rekrutuje? Większość z Was pisze o About You.pl z punktu widzenia osób rekrutowanych przez tę firmę na zasadzie pośrednictwa pracy. A czy jest tu może ktoś kto pracuje bezpośrednio w tym przedsiębiorstwie? Jak oceniacie ich jako pracodawcę?

Weronika

Gdański oddział About You.pl prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko Modelka Techniczna - asystentka działu projektowego. Praca polega na przymierzaniu zaprojektowanej odzieży damskiej w rozmiarze M oraz bieżącej organizacji pracy w dziale technologicznym i projektowym. Wymagania wobec kandydatek znajdują się pod adresem https://www.gowork.pl/oferta/modelka-techniczna-asystentka-dzialu-projektowego,22bcSWcfjqE76Ud7plJTEM,gdansk Czy są tu osoby, które pracowały w charakterze technicznej modelki i chciałyby podzielić się swoją opinią o tej pracy? Takie informacje byłyby cenne dla osób rozważających zgłoszenie się na to stanowisko. A może jesteście pracownikami About You.pl? Co sądzicie o pracy dla tej firmy i jak oceniacie atmosferę tam panującą?

music
@Weronika

AY na stanowisko modelki technicznej poszukuje co jakiś czas, więc warto śledzić ogłoszenia. Współpracując z tą firmą wiem, że reagują na uwagi kandydatów i starają się naprawiać swoje błędy podczas rekrutacji oraz kontaktów z kandydatami. Jeśli komuś nie udało się czegoś załatwić przez maila (uwaga, ostatnio zmieniali także domenę, więc pisząc na maila z końcówką .pl nie odczytają tego!) warto do nich zadzwonić wtedy macie pewność, że zostanie to zrobione. Ludzie tam pracujący są zawsze pomocni i sympatyczni, jednak jeśli rzuca się pod ich kątem jakieś nieprawdziwe oszczerstwa to nie będą się cackać. Muszą być twardzi i bezwględni, bo inaczej konkurencja ich wygryzie :) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie udziele w miarę obiektywnej odpowiedzi :))

Dawid Koperfilc

"ABOUT YOU.PL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆIĄ 1.Przedmiot działalności przedsiębiorcy - 78 10 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z WYSZUKIWANIEM MIEJSC PRACY I POZYSKIWANIEM PRACOWNIKÓW 1.Przedmiot działalności przedsiębiorcy - 78 20 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI PRACY TYMCZASOWEJ 1.Przedmiot działalności przedsiębiorcy - 78 30 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z UDOSTĘPNIANIEM PRACOWNIKÓW Ta firma to nic innego jak agencja pracy. Można się tego też domyślić po częstotliwości wystawiania nowych ofert pracy, a właściwie to jednej, na stanowisko "Pracownika biurowego". Oferta którą proponują to zapewne fikcja, tak naprawdę pozyskuje pracowników dla innych firm. Wysyłając tam swoją aplikację godzisz się na te warunki, o czym jest wzmianka na końcu ogłoszenia: "Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami. Państwa dane osobowe w toku prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych będą udostępniane pracodawcom. Zastrzegamy sobie prawo przedstawienia kandydatom innej oferty niż podana w ogłoszeniu." Kolejna firma która szuka naiwnych.

Barbara
@Dawid Koperfilc

Firma ostatnio prowadzi dużo nowych rekrutacji zarówno do siebie do biura w Gdańsku, jak i poszukuje kandydatów dla innych firm. Zawsze również pisze na jakie stanowisko poszukuje i do jakiej branży. Nie można, więc jej zarzucić oszustwa czy pomówień. Proszę zobaczyć jej najnowsze ogłoszenia o pracę na portalach jak olx, trojmiasto, pracuj czy praca.pl

nick
@Dawid Koperfilc

Odkąd weszło RODO również podają klauzulę gdzie jest napisane kto przetwarza te dane i jak można prosić o usunięcie. Jeśli komuś coś nie odpowiada to może się do nich zgłosić i poprosić o wyjaśnienie dlaczego tak, a nie inaczej lub od razu napisać maila z prośbą o usunięcie wszelkich wrażliwych danych. Jak się komuś chce to załatwi to, a nie będzie narzekał :)

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje aktualnie?

A.
@Piotr

Tak

Mirek

Firma ta nie przestrzega ustawy o ochronie danych osobowych. Dwukrotnie kontaktowałem się i mam potwierdzenie, że od pewnego dnia zaprzestałem wyrażać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a oni dalej powiadamiają mnie o ofertach pracy, jak i o tym że weszło RODO. Mimo zakazu z mojej strony, dalej obracają moimi danymi. Jeżeli ktoś jest niesolidny w taki prostej sprawie i łamie prawo, to już widzę oczyma wyobraźni jakie zaniedbania mogłyby się pojawić z ich strony jako pośrednika pracy. Odradzam współpracy

Ryszard

Kontakt ze strony firmy About you otrzymałem po około 2-3 dniach od wysłania aplikacji. Najpierw przeprowadzono ze mną krótki wywiad tel. a następnie zaproszono na spotkanie bezpośrednie. Po przejściu rozmowy bezpośredniej miałem finalną rozmowę u docelowego pracodawcy i doszło do podpisania umowy. Ze strony firmy rekrutacyjnej wszystko było przeprowadzone w mojej opinii bez zarzutów, gdyż umożliwili mi podjęcie się nowej pracy.

Weronika

@Adam, czy agencja ta pomaga przy tworzeniu dokumentów rekrutacyjnych? @wicek, czy pracowałeś w firmie której dotyczy nasz wątek? @Sylwia, udało Ci się dowiedzieć czegoś nowego o About You.pl ? @nobel., gwarantuję Ci że z wątku na naszym forum nigdy nie będą usunięte merytoryczne komentarze dotyczące firmy. Sama firma nie ma możliwości usuwania niewygodnych dla siebie wpisów - usuwanie komentarzy odbywa się poprzez zgłoszenie do administracji, która rozpatruje dany komentarz pod kątem zgodności z regulaminem. Dopiero komentarz łamiący postanowienia regulaminu zostanie usunięty.

Sylwia

Podpowiedzcie czy firma ma jakieś dodatki socjalne?

nobel.

Witam niestety firma usuwa wpisy które są nie wygodne dla nich jezeli ktos miałby pracowac dla tej firmy to uwazajcie na ubezpieczenie za granica które wam dają na 700zł to pokrywa tylko koszt opatrunku w w danym kraju a jak byłby wypadek to z własnej kasy płacicie za uszkodzenie ciała .Więc sami sie zastanówcie czy chcecie pracowac dla tej firmy i ponadto jakies weksle i tak dalej więc szkoda gadac..

On3miasto

Byłem tam ostatnio na rozmowie, dotyczącej stanowiska Stażysta HR. Z opisu i z samej rozmowy wynikało,ze stanowisko ciekawe,na którym mógłbym się nauczyć kilku nowych rzeczy(zajmujesz się rekrutacjami oraz szkoleniami dla firm zewnętrznych). Z tego co zaobserwowałem czekając na wywiad ,atmosfera w firmie wśród pracowników też na plus. Młody zespół. I teraz pora na minusy i minusiki. Kontakt ze strony p. Martyny(nie znam więcej danych-imię wziąłem z maila który był podany przy ogłoszeniu), jeszcze bezproblemowy. Dzień po wysłaniu cv. Na prośbę o wysłanie mi potwierdzenia z ich terminu spotkania wraz z adresem(w innych firmach to standard,zazwyczaj sami proponują wysłanie potwierdzającego maila) usłyszałem,zę może mi pani wysłać adres i termin spotkania smsem. Tak naprawdę mała róznica,więc dla mnie ok,jednakże i tutaj malutki zgrzyt-nawet tego smsa nie dostałem i ostatecznie adres dla pewności sprawdziłem jeszcze przed rozmową sam. Ponadto pani z którą rozmawiałem informuje,ze"poczeka na mnie jakby co",. Przed rozmową okazało się,ze nie odbędzie się z żadna panią,a z pewnym panem. Najprawdopodniej managerem,albo kimś na zbliżonym poziomie stanowiska. To właściwie szczegół,więc trudno mówić tu o dużym minusie. Ale jednak wartością dodaną byłoby poinformowanie o tej zmianie. Sam wywiad, nie okazał się być niczym szczególnym, ww. człowiek nie zrobił na mnie specjalnie dobrego wrażenia,al to subiektywne odczucie,poza tym szef niekoniecznie jest od lubienia. Co ciekawe w trakcie rozmowy Pan na moje pytanie o direct searcha odpowiedział:" A co pan ma na myśli,mówiąc direct search"- pokazując,ze tym samym najprawdopodniej nie wie czym jest owo pojęcie(jeśli tak, to sic!). Poza tym dziwna praktyka dnia próbnego dla stażysty. Nie wiem,czy płatnego,czy nie,ale z przebiegu rozmowy wynikało,zę raczej bezpłatnego. No i nie można liczyć na jakąś umowe o staż itd, tylko na umowę zlecenie. Po rozmowie oczywiście stała informacja,ze otrzymam odpowiedz zwrotną bez względu na wynik,do końca tyg,lub nawet wcześniej. Rozmowa miała miejsce gdzieś chyba z miesiąc temu i do tej pory"czekam"na feedback ;) Reasumując firma z wydaje się ciekawymi zadaniami i wyzwaniami dla stażysty,miła atmosferą. Niestety ponieważ firma ma nawet HR w nazwie to polecam Panu,który ze mną rozmawiał poznanie,oprócz pojęcia direct search,także termin candidate experience, gdyż feedback, w stosunku do kandydata powinien byc podstawą, szczególnie zaś w tej branży. Nie odradzam pracy,ani nie zachęcam, dziele się jedynie spostrzeżeniami z rozmowy rekrutacyjnej.

Zuza

About You to dobra firma, mają sporo dobrych i ciekawych ofert.

aka
@Zuza

chyba w snach!!

Zostaw merytoryczną opinię o About You.pl Sp. z o.o. - Konin

• Jak się pracuje w About You.pl Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy About You.pl Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

About You.pl Sp. z o.o.