Agfa NV S.A. Oddział w Polsce

1.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Agfa NV S.A. Oddział w Polsce

Nataniel

Świetna firma, godna polecenia do pracy. Ciągły rozwój, fajnie się pracuje

French Team
@LOLLOL

Jasne. Jest ok

Gracja Nowy wpis
Kandydat

Witam. Jest oferta pracy w HR, czy język angielski jest rzeczywiście potrzebny w stopniu mega zaawansowanym?

Jolanta Nowy wpis
@Gracja

Wydaje mi się, że potrzebny jest taki, który umożliwi swobodne porozumiewanie się, ale mogę się mylić, więc dobrze jakby ktoś mnie poprawił.

AGFA dział HR Nowy wpis
@Gracja

Dzień dobry, Na stanowisku HR Specialist w Agfie jest codzienny kontakt z pracownikami obcojęzycznymi, z tego względu niezbędna jest znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym :) W razie pytań - chętnię udzielimy dodatkowych informacji. Pozdrawiamy, HR Team

Pytanie Nowy wpis

Czy urlop w Agfa NV S.A. Oddział w Polsce jest płatny 100%?

Alu big problem

Czy ktoś wie co się stało na rynku, że agfa nie ma płyt nawet dla stałych klientów? Czy to już koniec tej firmy? Proszę o informację

Marian
Kandydat

Cześć, mam doświadczenie w sprzedaży. Szukacie kogoś do działu handlowego?

@Marian

Z racji na ogromną ekspansję z naszymi maszynami drukującymi na rynku, na pewno będziemy poszukiwać kilku osób, do wzmocnienia, jakże już mocnego, działu handlowego

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Agfa NV S.A. Oddział w Polsce szukała nowego pracownika na stanowisko Specjalista ds. koordynacji serwisu i części zamiennych z j. niemieckim - Service & spare parts coordination specialist with German. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Adriann

Są u was rekrutacje? Mam doświadczenie magazyniera i oponowaną folię strech do perfekcji. Nadam się?

Jacek
@Adriann

Ha, ha. To foliować umiesz do perfekcji. Ja też chciałem na magazym ale nie wiem czy nie trzeba mieć uprawnień na wózki. Słyszałeś coś?

Servol
@Adriann

Pogadaj z Grzechem, on teraz kieruje działem, który zajmuje się deinstalacją maszyn. Potrzebuje łebskich gości, którzy się znają na pakowaniu maszyn i dobrze posługują się rolką folii

Młody
@Adriann

na pewno pomoc się przyda. Szykuje się bardzo dużo pracy w 2022, wiele maszyn wyjedzie z Polski, żeby zrobic miejsce pod vutki, więc sensowny gość od streach folii będzie w dziale deinstalacji maszyn na wagę złota. Zatem wszystkie ręce na pokład, łapiemy za rolki i do pakowania. Gruby rok się szykuje. mam nadzieję przełomowy :):):)

ServBoy

A ja ciągle zachodzę w głowę co tak naprawdę wydarzyło się w Szczecinie. 7 aktywnych maszyn, wykupione kontrakty serwisowe, rewelacyjne stosunki serwisowe, słyszymy w połowie roku od chandlowego, ze nowa topowa maszyna zakontraktowana na Fespie, a później pół roku ciszy w temacie, zapewnienia, że wszystko jest dopięte, a potem bummmmm, jedzie królewna podpisać umowę i się dowiaduje, że a owszem, wjeżdża za chwilę topowa maszyna, ale z hangaru Efi. To jest szok, to jest niedowierzanie, to jest skandal jakiego u nas jeszcze nie było w 30 letniej historii oddziału. Tracimy kolejnego chyba już 6 klienta tego roku, 2 maszyny i kika ton inku

Adel przez jedno L

Będzie musiał zwiększyć ekipę, bo od stycznia szykuje się dużo, bardzo dużo deinstalcji naszego sprzętu. Będzie się działo, to nasz wspolny sukces.

Julian

Są jakieś rekrutacje ?

@Julian

Tak, w inkjecie będą szukać kogoś w nowym roku. Super dzial, maszyny sprzedają się jak świeże bułeczki, rozwój gwarantowany...

Kandydat

Czy są u państwa aktualnie otwarte rekrutacje?

@Anna

Czy dostanę jakąś odpowiedź?

@Anna

Rany, co za pato firma. Nawet nie raczą odpisać przez kilka dni na podstawowe pytanie

@Anna

Możesz zapytać w dziale ink jet. Ten rynek się doskonale rozwija i rośnie 20 - 30% rocznie, więc jeżeli już, to tylko w ink jecie będą miejsca. Dział z sukcesami samymi.

@Adel przez jedno L

A dużo tam można zarobić? Mogłabyś opisać przykładowy dzień pracy w takim dziale? Czy trzeba mieć skończone jakieś studia profilowe, czy przyuczyxie mnie do zawodu?

@Anna

To zależy, nie każdy nadaje się do tej pracy. Jeżeli lubisz spać do późna, pojawiać się w pracy około południa i od razu biec na lancz z kolegami, a o 14 już gdzieś znikać, to ta praca jest wręcz stworzona dla Ciebie:) Co do kierunkowych studiów, to absolutnie nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wkuć na blachę 3 katalogi produktowe i można jechać na obiad z klientem. No a jak sukcesy sprzedażowe się nie pojawią, to zawsze można powiedzieć, że nasza oferta maszynowa nie odpowiada aktualnym preferencją naszych klientów i można sobie całymi latami miło spędzać u nas czas:)

@Adel przez jedno L

A na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy są jakieś premie?

Julka
@Adel przez jedno L

Praca marzeń Adel przez jedno L:) pewnie do kosmetyczki i fryzjera też robisz wypady w godzinach pracy?

@Julka

Tak, kosmetyczka i fryzjer, to jest mój sens życia:) Co do zarobków, to podstawa wynosi 12 000, do tego sowita premia w wysokości od 35 - 60%, wiec w całości lekko 20 000 wychodzimy. Oczywiście samochod służbowy to mus. Praca marzeń, a maszyny się prawie same sprzedają

Serwis
@Adel przez jedno L

Buahahah, no właśnie same się nie sprzedają, a ty masz zerowe pojęcie o czymkolwiek

Dział HR

Dzień dobry, Posiadamy obecnie otwarte procesy rekrutacyjnye w ramach działu obsługi Klienta oraz do księgowości. Wszystkie oferty znajdziecie Państwo na stronie: https://careers.agfa.com/ Pozdrawiamy, Dział HR

@Dział HR

A czy to prawda, że agfa ma bardzo słabe wyniki finansowe i podupada?

@Dział HR

Pytam o te dane finansowe, bo dla mnie niezwyle ważna jest stabilnosc zakładu pracy. Pracowałem juz kilka lat w firme, ktora upadała finansowo i było to strasznie przeżycie patrzeć jak firma się kończy. Zwalniali sukcesywnie co roku nowych ludzi i zabierali przywile. Porsze zatem podać mi jak kształtuje się obrot firmy na przestrzeni ostatnich 10 lat, to będzie dobry wyznacznik, lub ewentualnie proszę podać mi źródło, gdzie takie dane znajdę na wysłaną rękę. Dzieki za pomoc.

@Dział HR

Halo, halo kadry, jest tam ktoś?? Ile można czekać na odpowiedź, to nie jest poważne traktowanie Kandydata do pracy

@Dział HR

Janek, coś HRy nie spieszą się z odpowiedzią na Twoje bardzo konkretne pytanie:) Ciekawa jestem czy w ogóle coś odpiszą, czy może jakąś dobrą piarową historyjkę wysmażą :)

Wera
@Janek

Ta firma jest niepoważna. Najlepiej to widać jak się tu traktuje potencjalnych kandydatów do pracy. Ignorancja od samego początku i pisanie z oficjalnego profilu nieprawdy, nieprawdy, którą nawet dziecko może zweryfikować i zdemaskować ..

@Karolina

Dzięki Karola za wsparcie, ale ja chciałbym usłyszeć jakieś konkrety u źródła... @Agfa, czy jesteście w stanie odpowiedzieć na moje jakże proste, wydawałoby się banalne pytanie o stabilność finansową firmy?

@Dział HR

Halooooo, jest tam ktoś w tych Kadrach? Pracujecie, czy bąki zbijacie? Duzo się naczytałem o tej firmie i na razie w 100% wszystko się zgadza... Dostane w końcu odpowiedz ???

@Janek

Janek, nie licz, ze HRy coś ci odpiszą, bo co mają napisać, że w roku 2000 firma wygnerowała 5.2 miliarda Euro obrotu, a w 2020 było już tylko 1.7 miliarda?!?!? W tym roku jak dobijemy do 1.4 miliarda to będzie cud. Wszystkie dane są dostępne na (usunięte przez administratora) Sam wyciągnij wnioski z danych finansowych, jak również z podejścia firmy do potencjalnego kandydata.

Wera

Nie zdawałam sobie sprawy, ze aż tak to źle wygląda. Pracuję w centrum uslug wspolnych i robimy tu swoją robotę od kilku lat, co roku faktycznie dane nie napawają optymizmem, ale nie wiedziałam, że taki dramat się wydarzył przez ostatnie 21 lat... No ale z drugiej strony patrząc na skład osobowy ludzi z krajów zachodnich oraz kolegów zza ściany z polskiego oddziału, to bliżej im do emerytury niż dalej, wiec przydałyby się jakieś zmiany personalne i trochę świeżej krwi

Benelux
@Wera

A co ty się dziwisz, że wyniki lecą na łeb na szyję, jak prawie w ogóle nic nie sprzedajemy w Polsce. Ja obsługuję Benelux i tam średnio 1-2 maszyny co miesiąc są sprzedane i same te duże, a u nas w Polsce totalne zero, nic, jakieś 2 małe maszyny i jedna duza po kosztach. Temu trzeba się przyjrzeć i zadac pytanie, dlaczego u nas sprzedaż totalnie leży i szybko wprowadzić radykalne zmiany.

Serwis
@Benelux

No tak, ale w Beneluxie mają dwóch orłów, którzy sprzdaja maszyny jak ciepłe bułeczki. U nas tez tak było do 2019, a potem przyszło "lepsze":(:(:(

Janek

Na jakieś pozycje te rekrutacje ewentualnie?

Nati
Kandydat

Była zainteresowana, ale zrezygnowałam po opieszałym zachowaniu działu HR, który mąci i wprowadza potencjalnych kandydatów w błąd.

Janek

I czy dajecie karty sportowe

@Janek

Dają, ale przecież karty sportowe daje kazda normalna firma, wiec to aktualnie żaden dodatki, a standard.

@Karolina

A z jakiej firmy te karty?

@Janek

Nie pamiętam, bo sama nie używam, ale mogę dopytać w pracy

Janek

Czy Agfa ma teraz otwarte jakieś rekrutacje

Ala
@Janek

Coś tam rekrutują, zobacz na LinkedIn, ale Janek to szczerze odpusc sobie tę firmę. W oddziale polskim, który teoretycznie dla nas powinien zarabiać zostali sami emeryci i stare panny.

Janek

I podajcie jeszcze ile można zarobić.

Obecny

Kiepsko płacą. Więcej w warszawskim Lidlu zarobisz

@Obecny

To znaczy ile? Jakies konkrety?

Tez jeszcze obecny
@Obecny

To prawda. W centrum 6k brutto może dostaniesz, w Lidlu placa 6.5 na kasie. Takie realia. Firma w bardzo kieoiskiej kondycji finansowe

@Tez jeszcze obecny

To szalu nie ma. Faktycznie pensje marketowe

@Tez jeszcze obecny

No, ale może się ktoś wypowiedzieć, czy są jakieś rekrutacje?? Ile na boga można czekać na odpowiedź?

@Tez jeszcze obecny

A jakieś dodatkowe benefity? Jest tu ktoś z kadr na forum?

Slow
@Janek

To jest agfa, tu nikt się nie spieszy. Masakra. Pomalutku do zajezdni.

Analityk

Nie dziwię się, że po prezentacji ostatnich wyników za Q3 dostępnych na agfa.com/financialcalendar wiele osób zaczęło się rozglądać za nową pracą. Tak złych wyników nie było już dawno. Offset na grubym minusie, inkjet od lat na zero i nie może zrobić skali, całość poligrafi pod kreską. Nie widzę szans na jakieś pozytywne rozwiązanie, szczególnie po sprzedaży jedynej dochodowe nogi firmy, czyli IT Healtcare. Moim skromnym zdaniem w perspektywie 2 lat kupi nas za cenę długów jakiś chiński gracz i tyle będzie z europejskiej marki. Co myślicie? Czekam na konstruktywne opinie.

Wenes

Po prezentacji ostatnich wyników moi koledzy z zespołu zaczęli tego samego dnia szukać pracy.

Miki

Czy w firmie są masowe zwolnienia?

HR
@Miki

Nie, Agfa się rozwija i poszukujemy nowych pracowników.

Kłamca kłamca
@HR

Rozwija się??? W którym kierunku? Chyba rozwija się do środka, bluhahha. Zobacz sobie na wyniki firmy kłamczuszku. Pięknie HRy, taki kit potencjalnym pracownikom wciskać.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Agfa NV S.A. Oddział w Polsce odbywa się w siedzibie firmy?

obecny pracownik

to mój trzeci shared servis, w którym mam okazje pracować i póki co oceniam go najlepiej, atmosfera jest na luzie, manager jest bardzo kompetentna, nie ma problemu gdy prosi się o pomoc, moje wdrożenie było rozłożone w czasie, na sieci było dużo instrukcji i mimo pandemii sporo osób przychodziło do biura i chętnie odpowiadało na pytania Od lipca pracujemy jeden dzień z biura pozostałe do wyboru, docelowo ma być 3 z biura 2 z domu Dział AP i GL mają po kilkanaście osób, atmosfera jest raczej kameralna Osobiście nie mam nadgodzin, ale rozłożenie pracy nie jest do końca równe. Obecnie jest sporo zmian w strukturach firmy, co wiąże się z zatrudnianiem nowych osób i nowymi projektami, przeorganizowaniem wszystkiego. Z mojej perspektywy jest to plus bo można się czegoś nauczyć, przy organizacji struktur spółka główna + oddziały momentami było zbyt wiele powtarzalnych i odtwórczych zadań Minusem jest lokalizacja (Włochy, Jerozolimskie), nie bardzo jest gdzie pójść zjeść a popołudniu tworzą się korki, plusem jest ścieżka rowerowa obok budynku i rowerownia w garażu

Wiecie może czy w Agfa NV S.A. Oddział w Polsce szukają chętnych na staż?

HR
@Pytanie

Wszystkie dostępne oferty pracy są publikowane na stronie internetowej: https://careers.agfa.com/. Zachęcamy do odwiedzania strony i aplikowania.

Zostaw merytoryczną opinię o Agfa NV S.A. Oddział w Polsce - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Agfa NV S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Agfa NV S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agfa NV S.A. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Agfa NV S.A. Oddział w Polsce