Opinie o avis.pl - Jupol-Car Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Avis. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Avis o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i ciężarowych
Wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i ciężarowych Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avis w Katowice

Widziałam ten komentarz z kiedyś, w którym jedna Pani pisała o tym, że od trzech lat już pracuje na umowie zlecenie jako agent wynajmu, do teraz tylko taka jej forma przysługuje, ale czy to oznacza, że mimo wszystko warto skoro po tyle lat współpraca może trwać? Teraz w tym roku proponują stawki do 31 zł. wynajmuje ktoś z was teraz i by mógł polecić podesłanie CV?

Czy zarobki w Avis (Jupol-Car Sp. z o.o.) składają się z samej podstawy, czy może ewentualnie również liczyć na dodatki? Chodzi dokładnie o Pracownik Punktu Sprzedaży - ogłoszenie z firmy jest z 7 grudnia na GoWork.pl.

Xyz Nowy wpis

Podstawa plus bonus od sprzedaży. Ale nie łudź się ze to będą duże pieniądze. Nim zaczniesz efektywnie sprzedawać zgodnie z całym szkoleniem to mina lata… Na początku będziesz pracownikiem typu przynieś podaj pozamiataj. Dadzą ci 2 tygodnie na opanowanie systemów procedur i schematu sprzedaży. Dodatkowo cały management to jakaś farsa. Grono karierowiczów którzy zapomnieli ze tez zaczynali od zera i nie było łatwo. Oni sie nagradzają a ty będziesz na te ich nagrody „zapierniczac”. Będą cie mamić mydlić oczy obiecywać złote góry. Czasem sie zastanawiam czy to nie jakaś sekta z przepranymi mózgami. Normalni ludzie tak sie nie zachowują. Dodatkowo jak jesteś mądrzeją ładniejsza zgrabniejsza bogatsza niz manager to jestes przegrana na starcie. nie polecam. Wręcz odradzam. Chyba ze chcesz popracować tymczasowo.

Co wchodzi w socjal Avis?

Nic

Justyna Nowy wpis

A ile osób tutaj aktualnie pracuje? Bo wciąż się zastanawiam nad tymi świadczeniami...

Czy w Avis wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Generalnie to nie. Dostajesz 4k brutto podstawy plus prowizje które obiecywano że nie będą na dobrym poziomie a okazało się że to kilkaset zł mimo że sprzedaż produktów dodatkowych była dużą. Co finalnie dało jakieś 3,5k na rękę. Kpina bo za tyle to nawet kulawy rumun czy banderowiec siedzący na dupie na 500+ by ręką nie ruszyl. Nie ma co się w to pakowac, i zacząć się szanować i oczekiwać godnych, a przynajmniej nie głodowych pensji. Odradzam.

Justyna
@Adam

No jeśli tak jest jak to przedstawiasz to trudno się dziwić, że odradzasz ale w sumie dlaczego jest taka różnica między tym co obiecali a co wyszło z tą całą prowizją? Te zasady gdzieś spisane są czy to wszystko na słowo tylko? Czyli na bank człowiek sobie nie drobi jednak? :(

Były_pracownik
@Justyna

Wszystko masz jasno i klarownie wyjasnione i opisane. Niestety rzeczywistosc wyglada inaczej. Bonusy są bardzo trudne do osiągniecia. Poza tym jest istny wyscig szczurów w sprzedaży... Szczerze? Nie polecam, mimo, że miło wspominam spędzony czas w tej fimie. Aktualnie Avis proponuje najgorsze warunki pracowe i placowe w tej branzy.

@Adam

Dokładnie. Wysokie targety, ogromne ciśnienie sprzedażowe, a na koniec dostaniesz 3200-3500 netto. Pieniądze są śmieszne, dlatego firma stawia teraz na studentów, bo dla nich stawki mogą okazać się nieco bardziej atrakcyjne przed ukończeniem 26 lat. Jeśli trafi się na fajny zespół to praca jest bardzo fajna, ale niestety brak możliwości rozwoju i kiepskie pieniądze. Należy też wspomnieć o dużej ilości pracy na parkingu, bo przecież auta trzeba sprawdzić, przygotować, zatankować, czasami dostarczyć pod wskazany adres. W ogłoszeniach zapominają o tym wspomnieć. Latem jest ok, gorzej z pracą na zewnątrz zimą, a nie ma co się (usunięte przez administratora) jest jej sporo. Serwisy też nie robia się same. Jeśli ludziom się wydaje, że będą siedzieć w biurze i tylko wynajmować i ogarniać papierki to są w błędzie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Avis? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Leszno
ABG

Minimalna płaca,umowy zlecenie, brak jakichkolwiek świadczeń socjalnych, awanse poziome bez podwyżek za to z większymi obowiązkami :), dobra praca sezonowa

Dariusz
@ABG

To ludzie się zatrudniają na wakacje i potem zmieniają pracę? O ile w ogóle jest jakieś zainteresowanie przy takich słabych warunkach?

Dawid

Wypożyczał ktoś auto przez avis.pl? Powiecie jakiej sprawności są to samochody...? Tak się składa że bym chciał wypożyczyć, ale w bardzo długą podróż. Niezbyt uśmiecha mi się martwienie o to czy nic się nie stanie przypadkiem

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

No tak, bez umowy nie możesz pracować.

Gosia

Totalna bzdura. Pracuje ponad trzy lata na stanowisku agenta wynajmu na umowie zlecenie.

Kamil

@nick a jakie zarobki są na start ?

Tony

Odradzam stanowczo, firma zmierza ku upadkowi jakichkolwiek zasad moralnych, firma antypracownicza można by rzec. Pracowałem prawie dwa lata na stanowisku agent techniczny, pieniądze fatalnie niskie, żadnych podwyżek, o wszystko się trzeba prosić m.in. zaliczki na podróż po odbiór auta za granicę, osoba która za to odpowiada miała czelność mieć pretensje czemu bilet na lot taki drogi, ale gdy mówiło się o chęci podróży 2 tygodnie przed wyjazdem to jeszcze nie czas planować, jakby to miało coś zmienić... Masa baranów którzy ileś tam temu zajęli pewnie stanowiska i ani rusz stamtąd się ruszyć. Zero wiedzy menagerskiej i z dziedziny zarządzania, a pretensje o wszystko do pracowników niżej i zwalanie na nich całej odpowiedzialnośc, za problemy z flotą czy logistyka. Jako młody człowiek nie miałem żadnej możliwości rozwoju, praca 365 dni w roku, nie ważne czy święta czy nie.... Praca do późnych godzin wieczornych. Zadne pomysły i sugestie nie są brane pod uwagę, nie słucha się głosy pracowników, pracownik to śmieć którego można wyrzucić i zastąpić. Po fuzji firm z budgetem, praca stała się jeszcze gorsza. Problem leży w zarządzaniu firmą, ludzie których wiedza jest na poziomie gimnazjalnym, bardzo dobrze, że wzięto się za ich nieróbstwo i przed moim odejściem zostali pozwalniani. Mam nadzieję, że nikogo więcej ta firma nie skrzywdzi już i sprawiedliwości stanie się zadość. Pracowałem na lotnisku Chopina w. Warszawie, ten punkt stanowczo odradzam, nawet o ubrania pracownicze nie można się doprosić, a przecież to w interesie pracodawcy ... Najgorsza firma jaką znam.

Alocha
@Tony

Tony - piszesz o doświadczeniach po fuzji. Czyim pracownikiem byłeś? Avis czy przejmowanym pracownikiem z Budget? Nie kocham AVIS-u. ALE - jeśli jesteś z fuzji z Budget, to byłeś przyzwyczajony do opierdalania i dziwnego rozliczania. Wiem o czym piszę, bo to ja Cię rozliczałam po przejęciu. Byłeś przyzwyczajony do opierd....nia wraz z prawem do pełnego wynagrodzenia( nie piszę o płacy z angażu, tylko o innych rozliczeniach regulaminowych). Więc zamknij paszczę z oszczerstwami. Nie piszę, że AVIS jest taki różowy. Ale czarny też nie jest. DODAM - nie zależy mi na opinii AVIS-u, bo już tu nie pracuję. Ale zależy mi na jako takiej wyważonej opinii. NIE ZNASZ GORSZEJ FIRMY.!!!! Życzę Ci, żebyś nie poznał gorszej, o którą bardzo łatwo. A jeśli byłeś pracownikiem AVIS - chętnie jeszcze podyskutuję.

@Alocha

A ja w większości zgodzę się z @Tony. Nie wiem jak było przed "fuzją", więc nie mam porównania. Ale dla mnie największy problem to zdecydowanie brak szacunku do pracowników, nieliczenie się w ogóle z opinią lub zdaniem pracownika, brak szczerości i brak prawidłowego obiegu informacji, mydlenie oczu. Dla mnie fundamentem firmy powinni być ludzie, a jeżeli o tych ludzi nie dbają, nie cenią i zasadniczo mają ich za tanią siłę roboczą razem z poglądem, że każdego można zastąpić, to nie prowadzi to do niczego dobrego. Ja przez swoje dwa lata zdążyłem już wyszkolić 4 agentów i ponad 5 kierowców z czego oczywiście nie ostał się nikt. Czasami po prostu kompletnie nie rozumiem decyzji podejmowanych przez osoby na wyższym szczeblu, bo z perspektywy agenta robią wszystko aby utrudnić życie i pogrążyć firmę. Były momenty gorsze i lepsze i na pewno są firmy gorsze od tej, ale nikomu znajomemu bym jej nie polecił. Jedyny plus, wypłata jest zawsze na czas, nic więcej.

Jakie wartości są cenione w Avis?

Żadne.

Witek

Czy w firmie jest pobierana kilometrowka ?

Never again

Czytam i czytam i widze ze nic sie w tej firmie nie zmienilo. Mam na mysli Krakow. Pracowalem 2 lata (2011-2013), na KRK i KK2. Wowczas milosciwie panujacym byl JC. W skrocie - wyzysk czlowieka przez czlowieka pod plaszczykiem zasranego kapitalizmu. Jedyna korzysc jaka wynioslem to opanowanie wszelkich pojazdow do 3.5t w tym dostawczaki, manuale i automaty. Szkolono mnie na agenta (Wizard itp), bo obiecywano gruszki na wierzbie w postaci awansu i stalej umowy, a jak przyszlo co do czego to tak na prawde chcieli dowalic wiecej obowiazkow. Do tego jeszcze te zasrane assistance... jak ktos chce sie doszkolic w jezdzie autkami to prosze bardzo, w przeciwnym razie omijac z daleka! No chyba ze ktos lubi pracowac w czynie spolecznym.

Hanna

@anonymous, odnosisz się do procesu rekrutacyjnego w Avis czy samego zatrudnienia w tej firmie? Proszę Cię, z uwagi na innych użytkowników poszukujących informacji o tym pracodawcy, o rozwinięcie Twojej opinii.

dla mnie było ok

Hanna

@pawkii, czy pomimo informacji, która została udzielona Ci przez Avis, zdecydowałeś się na aplikowanie do tej firmy? Od zamieszczenia Twojego postu minął już miesiąc. Czy w związku z tym mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat? Może jednak udało Ci się wziąć udział w procesie rekrutacyjnym?

Spanish Inquisition

Z przypadku tutaj trafiłem, ale i ja dorzucę parę groszy z wrażeń dotyczących pracy w w/w firmie. Tak mi się zdarzyło, że pracowałem w Krakowie (lotnisko oraz centrum miasta). Zacznę od plusów, bo szybko z nimi pójdzie: + nawet miła atmosfera w pracy (choć i tak zdarzały się czarne owce lub owca, które potrafiły zepsuć każdemu dzień), pozdrawiam zwłaszcza Pana BK który jest takim śmieszkiem, że nie da się przy nim nudzić. + jak się dobrze dogadało z agentami wynajmu, to można było sobie samemu zarządzać planem pracy na konkretny dzień (dotyczyło to bardziej pracy w centrum miasta) + jak się wyprosiło i nakombinowało, to i trafiał się zagraniczny "transfer/przewóz" - fajna odskocznia od ciągłego zapierdzielu + względnie terminowe wypłaty wynagrodzeń, choć pod koniec mojej kadencji zdarzały się poślizgi związane z "przekształceniami" w firmie. No a teraz litania minusów tej pracy: - godziny pracy: grafiki pracy były konstruowane przez osoby, które chyba nie miały nigdy styczności z pracą praktycznie fizyczną na powietrzu 365 dni w roku, zdarzały się"maratony" po 8-10 dni pracujących po 12h (domyślnie, bo praktyka wskazywała na minimum 13-14h), tłumaczone brakiem pracowników (mimo 8, nawet 12 osobowej załogi kierowców) do tego wielkie problemy jak chciało się dostać "urlop" na kilka dni; - umowa zlecenie: dla studentów spoko, dorobi taki sobie, i na koniec dostanie zwrot podatku. Jednak dla kogoś, kto z tej pracy się utrzymywał, to był dość spory problem - co miesiąc podpisywanie nowej umowy, oświadczeń, pamiętanie, aby zaznaczyć zgody na odprowadzenie składek zdrowotnych i rentowych etc... już pomijam przypadki pt. chciałbym wziąć telefon na raty - nie da się. O nadgodzinach czy urlopie nawet nie piszę bo nie ma o czym :( - wynagrodzenie: ło ho ho! tutaj to Frima Avis albo Jupol-Car Sp. z o.o. jest mistrzem wyzysku i może prowadzić zajęcia dla krajów wschodnich jak wyciskać z pracownika wszystkie soki a w zamian dać mu ochłapy (albo to oni się tego uczyli od naszych wschodnich "towarzyszy"). Kiedyś słyszałem, że firma stosuje politykę maksymalizacji zysków - tylko na kim te zyski maksymalizują? Na klientach, czy na ucinaniu pensji pracownikom? 1800 PLN netto za etat pracy fizycznej bez zachowania jakichkolwiek przepisów prawa pracy (bo UZ) to jakaś kpina. Człowiek pracował po 12 godzin często 8-9 dni z rzędu i taką nagrodę dostaje. Nadgodziny nie są dodatkowo płatne, nawet godziny nocne. Aha, jak poruszało się temat podwyżki, to zawsze kończyło się tutaj tekstem w stylu "wysłany został wniosek o podwyżkę, tutaj decyzję musi podjąć Pan L. lub Pan P." a po kilku tygodniach krótkim: "niestety, nie ma zgody, trzeba próbować za rok". Podsumowując, jak chcesz się zahaczyć na 2-3 miesiące i dorobić sobie, to nawet spoko, pojeździsz nowymi modelami samochodów, skoczysz na "transfer" do innego miasta czy wydasz komuś samochód na parkingu. Kiedy tam pracowałem to w okresach wakacyjnych była dość fajna i zgrana ekipa kierowców, więc nigdy się człowiekowi nie nudziło i nie myślał o tych wszystkich minusach (może i dobra pogoda podnosiła człowieka na duchu). Jak chcesz zostać dłużej - nawet nie podchodź do tematu, po kilku miesiącach "wdrożysz" się na tyle, że dowalą cie taką masę obowiązków i zadań, że zesrasz się a nie zrobisz wszystkiego w czasie (a to już pretekst do niedostania podwyżki). Do tego jeszcze włażenie pracownikom, za przeproszeniem, do d*py i wywlekanie byle spraw typu losowe spóźnienie do pracy, czy L4 (tak, o to też potrafili się czepiać! sic!) przez kilka tygodni. Gdybym miał oceniać w skali 1-10, dałbym mocne 2/10, i to tylko ze względu na dość fajną ekipę kierowców, z którymi miałem okazję pracować.

pawkii
@Spanish Inquisition

Dzięki Spanish. Dzwoniłem do tej firmy i pytałem o pracę i powiedzieli mi,ze jest tylu chętnych do pracy,ze marne szanse żeby się dostać,to prawda?co powiesz o szefowej i jej zastepczyni?

Stefan

Firma ma opinię dobrego pracodawcy, dziwię się po lekturze wpisów.

Tony
@Stefan

Twoje zdanie jest już absurdalne samo w sobie, jak firma może mieć opinie dobrego pracodawcy skoro opinie są takie jakie są? To właśnie z naszych opinii bierze się ocena pracodawcy.

Moli

Ja odeszłem z tej firmy 3 miesiące temu i z tego co mi wiadomo nic się nie zmieniło. Dopóki Ci sami ludzie będą zarządzać tą firmą to nic się nie zmieni.

Hanna

@Benek dziękujemy za pozostawioną opinię na forum o pracy w firmie Avis. Czy ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie? Czy polecacie to miejsce pracy? A może z czegoś jesteście niezadowoleni?

@Hanna

Oczywiście rozmawiałem z pracodawcą na temat podwyżki, ale podobno Pan R. Lesiak nie wyraził chęci mi jej dania, więc musieliśmy się rozstać. Co jest najśmieszniejsze poszło o 200 zł brutto. Praca w weekendy i święta za takie same pieniążki.

@Hanna

Mam pytanko kim w ogóle jesteś w firmie Avis ?

Benek

Hanna w tej firmie slyszy sie tylko cyt. "Slaby rok dla firmy ,kryzys, gorsze wyniki jak w poprzednich latach, niestety nic wiecej nie moge ci zaoferowac,moze za rok, nie ppdoba ci sie to na twoje miejsce jest 10-ciu itp." Tylko maja szkolenia coroczne jak traktowac i postepowac z pracownikami Wymagaja dyspozycyjnosci i pracy po nascie godzin a w zamian otrzymujesz magiczne nic.

Zostaw merytoryczną opinię o Avis - Katowice

• Jak się pracuje w Avis?

Zobacz opinie na temat firmy Avis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Avis