Lublin

Opinie o PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział

Szczery do bólu

Witam , chciałem napisać kilka słów o tej firmie . Przepracowalem tam 2 lata , zdążyłem poznać warunki pracy oraz atmosferę tam panującą . Ogólnie firma oferuje najniższa krajowa , juz na starcie powiedziano Mi ze nie ma co liczyć na wiecej , chyba ze ktoś bardzo sie postara , nie wiem jak ma to rozumiec ale chyba jedynie po przez donosicielstwo. Nadgodziny nie sa płatne , jedynie co to mozna Je sobie odebrać jako wolny dzień . Poza tym na wszystkim sie oszczędza i to widać , s5are maszyny , wybrakowane narzędzia , o wszystko trzeba sie prosić . Zero imprez integracyjnych , o premi na święta tez mozna zapomnieć . Do tego wszystkiego średnia atmosfera przez fałszywych ludzi którzy zdają relacje dyrekcji by tylko utrzymać stołek kierownika , szczególnie Pan Zbyszek oraz Pani Anna , udają Miłych a tak naprawdę robią wywiad i obserwacje a wszystko by sie podpisać szefostwu . Brak ludzi do pracy przez co jeden pracownik musi obsługiwać kilka stanowisk a i tak zawsze są jakieś zastrzeżenia , gdy cos komuś sie nie spodoba, idzie na wylot. Na szczęście sa jeszcze porządni ludzie z którymi dobrze sie pracuje Moje sugestie dla PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział: Witam , chciałem napisać kilka słów o tej firmie . Przepracowalem tam 2 lata , zdążyłem poznać warunki pracy oraz atmosferę tam panującą . Ogólnie firma oferuje najniższa krajowa , juz na starcie powiedziano Mi ze nie ma co liczyć na wiecej , chyba ze ktoś bardzo sie postara , nie wiem jak ma to rozumiec ale chyba jedynie po przez donosicielstwo. Nadgodziny nie sa płatne , jedynie co to mozna Je sobie odebrać jako wolny dzień . Poza tym na wszystkim sie oszczędza i to widać , s5are maszyny , wybrakowane narzędzia , o wszystko trzeba sie prosić . Zero imprez integracyjnych , o premi na święta tez mozna zapomnieć . Do tego wszystkiego średnia atmosfera przez fałszywych ludzi którzy zdają relacje dyrekcji by tylko utrzymać stołek kierownika , szczególnie Pan Zbyszek oraz Pani Anna , udają Miłych a tak naprawdę robią wywiad i obserwacje . Brak ludzi do pracy przez co jeden pracownik musi obsługiwać kilka stanowisk a i tak zawsze są jakieś zastrzeżenia , gdy cos komuś sie nie spodoba, idzie na wylot i na ich miejsce szukają nowych osób. Na szczęście sa jeszcze porządni ludzie z którymi dobrze sie pracuje Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nie skapic pieniedzy tylko inwestować w sprzęt .

@Szczery do bólu 23.11.2018 13:37

Bardzo rozbudowaną opinię na temat pracy w PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki zamieściłeś, dziękuję, że chciałeś wypowiedzieć się na forum! Piszesz między innymi o nadgodzinach - czy często zdarzają się one w firmie i czy są obowiązkowe?

Alicja

@Luiza, długo już pracujesz w PNOS? Możesz jeszcze coś dodać na temat pracy w tym miejscu, jakieś konkrety? Czy praca w PNOS jest ciężka? W jakim trybie i na podstawie jakiej umowy pracuje się w tym miejscu? Zachęcam do komentowania!

sprzedawca

Jeśli chodzi o pensje to są marne, obecnie na poziomie najniższej krajowej i część ewentualnie "pod stołem". Traktowanie ludzi straszne po przejęciu przez Hortico. Właściwie ze starej, pracującej wiele lat ekipy zostały nieliczne wyjątki, których się zwolnić nie da, bo podlegają ochronie np. przez wiek emerytalny. Większość ludzi została zwolniona przez "likwidację stanowiska pracy". Tylko dlaczego przyjęci zostali na to miejsce nowi ludzie wykonujący te same obowiązki (oczywiście stanowisko ma inną nazwę)? Poza tym psychiczne dręczenie przez kadrę zarządzającą (zmiany decyzji, głupie komentarze, kierowanie do prac, do których nie ma się uprawnień). Nie warto.

Luiza
@sprzedawca 15.10.2015 14:50

brdury,mnie się dobrze pracje w tej firmie,zapieprzaszać trzeba,ale gdzie nie....

Alicja

@Bartek, rozumiem, dziękuję za Twoje odpowiedzi na moje pytania. Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki? Jak oceniacie tego pracodawcę oraz oferowane przez niego warunki?

Bartek

Mnie na przykład zwolnili za domniemane palenie zioła. Kierownik z magazynu mnie podpierdzielil do dyrektora choć to nieprawda. Ja z natury jestem wesoły robiłem sobie jaja i śpiewałem jak kosiłem trawę a ten lizus naskarżył. Odradzam pracę na magazynie bo kierownik to wyjątkowo fałszywa kanalia. Szkoda że wszyscy byli pracownicy nie napisali opinią, bo wszystkie były by negatywne .

Bartek

To zależy Alicja kiedy będziesz chciała wolne, w sezonie zapomnij że dostaniesz. Nadgodziny nie płatne do odbioru. Wolne zawsze najpierw ustala dla siebie kierownik i jego faworyci a później reszta. Socjal to pakiet na basen, siłownie do wyboru z tego co wiem bo już trochę nie pracuję w firmie. Pakiet medyczny podstawowy dopłata 4zl lekarz podstawowy i wogole nie chcą rejestrować na pakiet. Piszę tyle ile wiem od znajomego no za mnie nie było pakietu.

Alicja

@Bartek, a jak wygląda kwestia na przykład wzięcia kilku dni wolnego w PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział? Czy jest jakiś socjal w tej firmie? Co jeszcze możecie powiedzieć na temat pracy w tym miejscu? Polecilibyście, aby składać tam swoje CV?

Bartek

Zerowe warunki rozwoju , pensja nie wiele wyższa od najniższej krajowej tj . 1600-1800 szeregowy pracownik w sezonie. Przełożeni zainteresowani tylko swoim zyskiem: brak bonów premii jakichkolwiek imprez integracyjnych, okolicznościowych. Oprócz stanowiska z umowy wykonuje się jeszcze dużo innych rzeczy. Stare nie wentylowane magazyny, stare maszyny z przełomu lat 60-70. Po rozmowie z dyrektorem z większą premię komentarz: Jak na Lublin to i tak za dużo zarabiacie!!!! - mówi sam za siebie. Jak ktoś się za dużo upomina lub krytykuje jest zwalniany. Nadgodziny tylko wolne do odebrania- nie płatne.Praca na stałe to fikcja, radzę się zastanowić 2 razy . Na początek umowa zlecenie na 3 miesiące.

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział o opisanie nowej sytuacji panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

filater

jorguś, iwele tutaj się nie da zmienić gdy nie ma woli włodarzy !

Marcel

Możliwości rozwoju nie ma. Co do samej pracy. Ciężko jest w sezonie tj. wiosna, jesień. lato nie ma dużo roboty i jest luz. co do pracowników to mili ludzie, nawet kierownicy. nikt cie nie gania. minus wielki to zarobki i nie da rady nic z tym zrobic

taaa jasne możliwości rozwoju dobre!!!!!!

Zostaw opinię o PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział - Lublin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa Ożarów Mazowiecki Oddział