De Gruyter Open Sp. z o.o.

Opinie o De Gruyter Open Sp. z o.o.

Edyta

@jadwigab dziękuję za odpowiedź. Takie informacje na pewno będą przydatne podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. A czy ktoś z Was wie coś więcej o aktualnej sytuacji w firmie? Co w ciągu ostatniego roku uległo zmianie?

Edyta

Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Assistant Editor. Ktoś z Was bierze w niej udział? Chętnie dowiemy się więcej o tym, jak wygląda proces rekrutacji do De Gruyter Open oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

jadwigab
@Edyta 26.07.2017 09:05

Aplikowałam na takie stanowisko z rok temu. Rozmowa chyba dość zwykła, większa część po polsku. Pytali z tego co pamiętam co wiem o wydawnictwie, o open access, jakieś tam rzeczy z cv, jedno pytanie było po angielsku, ile chcę zarabiać. Nic nadzwyczajnego. Rozmowa w takim jakby "domku jednorodzinnym", gdzie chyba jest siedziba firmy. Było sympatycznie ale pracować tam nie chcę. Wtedy była to praca chyba na umowę o dzieło (a może zlecenie, nie pamiętam). Częściowo w dowolnych godzinach, częściowo w ustalonych. Istniał jakiś wewnętrzny regulamin dotyczący urlopów czy zwolnień lekarskich (szczegóły się zapewne poznawało po podpisaniu umowy). Nie zgodzili się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, czy jak to nazwać przy umowie cywilnoprawnej, przy której się bardzo upierałam i mam odczucie, że z tego powodu mnie nie przyjęli, bo wg słów pań rekrutujących moje doświadczenie im bardzo pasowało. Ile płacą - nie wiem. Wg mnie ta praca ma znamiona umowy o pracę i taki układ nie jest do końca legalny, więc ponownie nie będę na pewno aplikować.

notalone

No i dobrze, niech szukają, myślę, że z pewnością kogoś niedługo znajdą, bo wakacje się szykują, a wtedy studenci mają więcej czasu na takie rzeczy @iza :) Fajnie, że jest możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz list referencyjny w języku polskim i angielskim.

peter

A czy ktoś został po tych praktykach przyjęty do pracy?

olos

W samych ofertach piszą,że praktyka jest nieodpłatna

sfd

Praktyki u nich są bezpłatne

Ed Mund

Właśnie w celu sprawdzenia stopnia znajomości tego języka :)

karolina

Miałam 2 lata temu praktyki w tej firmie. Wyglądało to w ten sposób, że w poniedziałki rano dostawałam maila z listą zadań (plik w exelu do uzupełnienia różnych wydawców ich czasopism, wszystkie informacje do znalezienia w internecie) które miałam odesłać w piątek. Czasowo wyrabiałam się w 6h dziennie ciągłego siedzenia przy komputerze. Popołudniami miałam drugą pracę, więc musiałam się wyrobić. Praca bardzo monotonna, nudna, dla osób bardzo dokładnych, lubiących pracę przy wypełnianiu danych. Ogólnie - nie nauczyłam się zbyt wiele, ale fajnie wygląda w CV.

Zostaw opinię o De Gruyter Open Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie De Gruyter Open Sp. z o.o.