Opinie o Alkom w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Alkom. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alkom na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Uprawa warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alkom w Poznań

Marian

Zatrudniłem się w tej firmie ponad roku temu i.... i jestem bardzo wdzięczny za tę pracę. Mam cudownych ludzi w zespole, pomocnych, przyjaznych, odpowiedniego człowieka na stanowisku kierowniczym. Jeśli chodzi o zarobki - jest ciężko, jest dużo pracy, ale finalnie jest to bardzo opłacalne. Póki co ALKOM jest najlepszą firmą do jakiejkolwiek trafiłem.

Janusz
@XYZ

Odpowiadając na twoje pytanie jeśli chodzi o zarobki to oferują prawdopodobnie najwyższe zarobki w branży od 36 do 40 tysięcy netto PLN rocznie. Jeśli jesteś odważny i potrafisz pracować zadaniowo to warto przyjść tutaj do pracy. Ciężko się dostać ponieważ jest 6 etapów rekrutacji. Praca tylko dla najlepszych i najbardziej odpornych na zmiany.

Dzień dobry, na jakie warunki finansowe pisałby się teraz pilarz? Na stronie jest tylko komunikat, że można się zgłosić ale chce mniej więcej wiedzieć na co. Przede wszystkim czy jest sama podstawa czy może premie też wpadają?

Ktoś wie chociaż za jaką pensję się pracuje jako pomocnik kierowcy śmieciarki? Nic oprócz informacji, że szukają pracowników na ich stronie nie jest napisane. A dla mnie najważniejsze są pieniążki, dlatego stąd moje pytanie. Zapraszają do kontaktu kandydatów, ale w jakiej formie preferowany jest ten kontakt?

Sprzedawca Konsultant w salonie T-Mobile z ogłoszenia ma szanse "zapuścić korzenie" w firmie czy to raczej taka praca na chwilę, typowo studencka? Dajcie znać, czy jest w ogóle jakaś szansa na dłuższą współpracę z firmą, jaka umowa etc. Zależy mi na czymś na dłużej zdecydowanie.

HR ALkom Nowy wpis

Jako przedstawiciel handlowy pracujesz tutaj na nowych klientach biznesowych a nie jak w salonie usług telekomunikacyjnych, że klient przychodzi do Ciebie i ty go obsługujesz. Praca tutaj to głównie działania w terenie na wcześniej umówionych spotkaniach przez telemarketing wychodzący, które sam musisz sobie wypracować. Temat nie dla każdego . Branża mocno spenetrowana . Na początku przez kilka miesięcy jest bardzo ciężko. Jeden z naszych pracowników Marian to potwierdził w poście poniżej.

Michael

Odradzam wszystkim pracę w tej firmie. Brak profesjonalizmu, pracownicy nierzetelni, niemiła atmosfera. Przełożeni nie mają pojęcia o pracy.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Alkom na stanowisko Pan do sprzątania maszynowego? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Oliwka

W kadrach i płacach jak się zarabia teraz? Widziałam tylko ogłoszenie z października, znalazłam je bo szukałam informacji, ale tam nie było w zasadzie żadnej podstawy napisanej ani niczego. Ani tym bardziej nie mogę znaleźć aktualnej stawki nigdzie. Dlatego tutaj zajrzałam.

Jak wygląda obecnie praca i atmosfera w firmie? Warto tam się zatrudnić?

@Paweł

Warto, Kasa jaka jest taka jest, ale na fuszkach zawsze sobie dorobisz i wyjdziesz na swoje. Nie czytaj tych natrętów którym zawsze i wszędzie jest źle. chodz do ALKOMU wszystkiego cię na uczymy :)

Wszystkiego to znaczy? Jakiś konkretny program szkoleń oferujecie czy po prostu od kolegów będę się uczyl? Inni pracują już o wiele dłużej czy to zależy? i ile można zatem sobie tu dorobić?

Maciek

Jak trawfisz tutaj jako swój czlowiek kierowników,, to jesteś gość. Możesz pracować 4 godziny i jesteś zarobiony- pozostałą robotę odwalą za ciebie kierowcy inni. Ty postoisz w lesie albo sciemnisz że długo czekales na zaladunek lub rozadunek. Pod spalarnią tez mozesz sie zaszyć z czas leci. Na szkolenie nie licz. Chyba ze jak zrobic wał w porozumieniu z kierownikiem.

Siemka, generalnie to widziałem te opinie sprzed ponad miesiąca, w której ktoś podkreślał zarobki od 36 do 40 tys netto rocznie. Faktycznie to na spokojnie do wyrobienia? A co z przyszłym rokiem? To nad przyjęciem w tym okresie się zastanawiam. Macie już przewidywane jakieś podwyżki? albo ogólnie zmiany warunków pracy?

Sugerujesz koledze tym samym, że jedyne czego może się spodziewać to dorównanie do tej całej minimalnej? Które stanowiska zarabiają mimo wszystko więcej? chodzi tylko o te biurowe czy również jakieś inne? potrzebuje poznać szczegół ale jedyne co to padają wzmianki o małych zarobkach.

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Alkom dla pracy jako Sprzedawca są dla was satysfakcjonujące?

@Marian

Czyli możliwości rozwoju też tutaj jakieś są? Jak oceniasz firmę pod tym kątem? :) I jakie macie formy zatrudnienia?

Firma głównie zatrudnienia na UoP

Wojciech
@Marian

Szukam pracy od marca, jako ogrodnik. Lubię robotę na świeżym powietrzu i znam się na tym. Czego firma wymaga i jak pisałeś wcześniej, że sporo jest tu roboty, to czy zarobek dostosowany jest do nakładów pracy?

Opiekun Mariana.
@Marian

Wymknął się spod kontroli i bredzi. Wierzę że każdy rozsądny ominie ta firmę z daleka.

XYZ
@Opiekun Mariana.

Skąd takie rady? Kolega pisał o pomocnych, przyjaznych ludziach i właściwej osobie na kierowniczym stanowisku. Tylko, co do kasy był mniej entuzjastyczny. Tak to przynajmniej zrozumiałem. A jak Ty widzisz te sprawy i ile tu płacą, gdy człowiek dopiero się zatrudnia?

Janusz
@XYZ

Administrator 123

Praca w tej firmie to jakaś porażka firma zatrudnia ludzi po wyroku albo samych alkoholików bazuje na informacjach które kolega mi przekazał ponieważ pracował w tej firmie a dokładnie w oddziale w Gnieźnie. Ludzi zatrudniają na okres 3-mies a potem z reguły zwalniaja taka firma nie powinna w ogóle istnieć do tego ludzi (usunięte przez administratora) na kase. Mam nadzieję że ktoś kiedyś dobierze się im do tyłka

Administrator 321
@Administrator 123

Jakich oczekujesz kompetencji w firmie specjalizującej się w branży komunalnej?Firma ma podpisany kontrakt i potrzebuje ludzi do realizacji projektu - jeśli są to usługi porządkowe lub wywóz (usunięte przez administratora) to potrzebuje ludzi którzy mogą to zrealizować - do takiej pracy nie są potrzebne wysokie kompetencje - nawiązuje współpracę z ludźmi którzy chcą wykonywać takie zadania.

@Administrator 321

I kompletnie żadnego doświadczenia się nie wymaga tutaj czy jednak jest jakieś krótkie przeszkolenie?

Były
@Magdalena

Jak masz znajomości to nie musisz mieć żadnych kompetencji. Tak wygląda praca w tej firmie.

@Były

Drugi raz już ktoś mi tak odpowiedział... no dobrze ale jeśli ktoś ich nie ma to jakie wymagania wtedy są wystosowane w stronę kandydata? Raczej dosłownie nie każdy mógłby być po znajomości?

Chętny

Jak wygląda praca w poszczególnych oddziałach? Warto startować?

A&B
@Chętny

A na jakie stanowisko rekrutujesz? Najlepiej do wnętrz na brygadzistę - obracasz panienki i wszyscy są zadowoleni. Nie idź do wywozów - chyba ze na smieciarkę

@A&B

A kobiecie co zaproponujesz? I z tymi wywozami to jaki jest problem, że je odradzasz? Ludzie tam rotują?

K
@Magdalena

Doświadczenie ? Masz znajomości to nie musisz mieć żadnego doswiadczenia.

ABNK
@K

ale ładna buźka wskazana

Widzę tu w większości narzekanie na plany, premie, wynagrodzenia, mobbing nawet.... Nasuwa mi się pytanie: dlaczego nie szukacie innej pracy skoro w Alkom tak wam źle? Mnie się nie podobało u innego pracodawcy to się zwolniłam i znalazłam inną pracę a nie wylewałam żali i pretensji na internecie. Coś mi tu nie pasuje, skąd więc w Alkom tylu pracowników z stażem powyżej 20lat skoro to taki zły pracodawca?? Ja nie narzekam. Nie ma coroczne OBNIŻKI pensji, bo "podwyżka" "inflacyjna" w wysokości 0-2% to żadna podwyzka. Cześć dostaje pod stołem jak sie umawialiśmy i żadne podatki nie zżerają mi pensji. Atmosfera w dziale jest sympatyczna, śmiechy i chichy a to ze czasem zjebke sie przyjmie, no co.... a są miejsca gdzie zjebki nie dostaniesz?

IKS

Do anonim. Wypłata pod stołem? Dobrze ze piszesz o tym.dobra wiadomość.tylko ze to jest przestępstwo skarbowe .nie płacisz podatku. Jesteś dla Urzędu Skarbowego tak samo winna/y jak pracodawcą.niw ma się z czego cieszyć

Na prawdę poniżej wszelkiej krytyki. Teraz to moda w firmie na Ukraińców, bo przecież za pół darmo pracują i się nie buntują. Jeszcze podziękują :/

Może zamiast obrażać innych dodał byś coś treściwego do rozmowy. Aaaa... no przecież nic treściwego o tej formie nie da się powiedzieć. Szef jak i cała kadra zarządzająca szkoda gadać....

Jaka atmosfera panuje w firmie Alkom? Są ogłoszenia na Lento.pl z 1 marca. Czy jest rotacja?

Mery

Atmosfera? Rotacja??? To, jak zostałam potraktowana, woła o pomstę do nieba! Miałam zacząć w lutym pracę w biurze. Umówiona na daną godzinę, przyjechałam. Usłyszałam, że muszę zaczekać do 1.03 bo niby choroby, urlopy, wyjazdy zagraniczne. Byłam rozczarowana, bo nie tak wyobrażałam sobie pierwszy dzień w pracy. Od szefostwa usłyszałam, że mogę sobie w międzyczasie szukać innej pracy, bo cyt. "jestem wolnym człowiekiem". Poczułam się, jakbym nie miała gwarancji tej pracy, mimo, iż wcześniej wszystko na to wskazywało. 1.03 miałam dostać telefon co dalej i do dziś cisza... jestem zła, rozczarowana, nie rozumiem... człowiek chce pracować, już wszystko niby ok, po czym dowiaduje się, że jednak nie. Zwodzenie, tylko po co. Omijajcie tą firmę z daleka, zero rzetelności i profesjonalizmu!!!

Krysia
@Mery

Bo się okazało że z Heniek nie chcesz iść na układy. To co się Dziwisz. W tej firmie babki mają do wypracowania nadgodziny u szefa xD

@Krysia

O żadnych układach nic nie wiem i mam to w d szczerze mówiąc. Katastrofa.

@Krysia

Rozumiem , że Twoja wiedzą na ten temat wynika z twojego doświadczenia.

Krysia
@Kasia

Jak się chce zarobić to się trzeba "narobić". A że wy głupie młode byście wszystko chciały za darmo.... To potem jest zdziwienie, że trza tyłkiem zakręcić tu i ówdzie

@Krysia

Aha, to jeśli w tej firmie są takie zasady i Tobie pasuje to , może inspekcja pracy powinna się tym zainteresować? Niektórzy chcą uczciwie pracować a nie kręcić tyłkiem . A żeby cokolwiek zrobić trzeba zostać najpierw zatrudnionym a nie (usunięte przez administratora)perfidnie. Widać jaka firma takie zasady (usunięte przez administratora)

Braliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Sprzedawczyni w Alkom? Napiszcie, jak Waszym zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Przekazane przez Was informacje mogą okazać się pomocne dla innych użytkowników.

mikiMik

Szkoda czasu na rozmowe. Najniższa krajowa, reszta pod stołem jak się dogadasz. Na dobrą sprawę jeszcze będziesz się prosić żeby co zapłacili za pracę bo cię wysypcxa...

MajteczkiWk=Kropeczki

To już jest skandal. 35 stopni za oknem a nawet darmowej wody nie ma! Kiedyś dbano tu o pracownika dziś traktuje się go jak śmiecia co ma (usunięte przez administratora)

AD
@MajteczkiWk=Kropeczki

Ej napiszcie co słychać teraz w firmie? Jakieś niusiki? Pani Dyr. z wąsem jeszcze jest i wydziera sie po korytarzach?

Czy warto starać się o posadę?

....

Zależy na jakie stanowisko

@Kasia

Warto! Nie słuchaj i nie czytaj tych frustratow i nieudaczników. Jak dobrze się ustawisz z szefem to premia i auto na wyłączność. A na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Weronika2000
@Beata

Co Ty wypisujesz?? Kpiny.Tak ,owszem są tacy ,ktorzy wchodzą Szefowi w tyłek i mają wszystko.Ale to WYBRAŃCY.Nie każdy może wejśc na szczyt.To Są wazeliniarze lizusy i złodzieje.Nie łatwo wejść w to grono.Bronią swoich pozycji.A Szef widzi to co chce i słyszy to co chce. Tak Mu wygodnie.

Franciszek
@Beata

Co według Ciebie jest największym plusem pracy w tym miejscu? Czy w Alkom można liczyć na stabilne zatrudnienie?

@Franciszek

Wiadomo że jest wiele plusów. J dnyn z nich jest możliwość realizacji swoich planów. Kasa adekwatna do zaangażowania. No i HS - możesz z nim dogadać bonusy.

@Beata

Beata Skoro jestes taka zadowolona to dlaczego juz tam nie pracujesz?

@DD

Na pewne rzeczy sie nie zgodze :)

@Beata

Obnizka pensji i działania żony H przeciw Tobie ?

DD

A takie miała plany i ambicje. I te jej opowieści... ciekawe czy w nowej firmie tez tak zarabia.

@DD

A co cie to jak kto zarabia? Masz kompleksy bo nie potrafisz sie obrócić tu i tam aby zarobić? Zal.pl

@Beata

Nie mam kompleksów bo nie musze (usunięte przez administratora) zarabiac tak jak ty...

Wiktor
@Beata

Beata yo dziwka daje d...y bogatym ciągnie kasę.Ma powiązania ze swiatem przestępczym.Nie tylko z HS sypiala.Tepa dzida

Adaś
@Weronika2000

Trafna wypowiedz. Z jedna uwagą. Wystarczy ze masz ładną buźkę, zgrabny tyłek i jesteś otwarta na propozycje. A droga na "SZCZYT" zostaje otwarta. Premia, auto, nawet do roboty mozesz w karatekę chodzic. Bo i tak sei na tym nie znasz. Wzane zbys byla gotowa o omowionej porze w wynajentym mieszkanku.... Tam beeeedziesz miała peeeelne usta roboty.

@Adaś

Święte słowa. Idealny przykład BL, kropka w kropke wszystko zgadza się z Waszym komentarzem @Adaś i @Weronika2000 Tylko nie ladna buźka w tym przypadku,tyłek też średni. A pełne były nie tylko usta :) i mało istotne,że co niektóry mógłby być jej tatą,waże ze prezenty i kasa sie zgadzały.

Maciej

Jako pracownik serwisu dziennego, mogę się wypowiedzieć totalnie szczerze że: •maja szacunek do pracownika •bardzo ludzcy koordynatorzy •dbają o człowieka jak i rożnego rodzaju konflikty •wszystkie niedogodności wyjaśniane są rozmową jak człowiek z człowiekiem Fakt ze najniższa płaca, ale ludzie - to sprzątanie obiektów w których przeważnie nie ma pracy non stop 8h aż do upadłego. Nie jest to lekka praca, ale i nie ciężka. Serdecznie mogę z czystym sumieniem polecić Alkom. Współpracownicy z którymi miałem przyjemność pracować również bez zastrzeżeń. Polecam jako firma żeby się zatrudnić i jako firma do wynajęcia do sprzątania. Pozdrawiam :)

Szok!
@Maciej

Nie jest dobrze. Od czerwca wprowaszona nowa siatka plac ktora jest ralna obniżką wynagrodzeń. Ekipa zarządzajaca ktora nie ma pojecia O tym co robią. Panowie udają wprowadzanie systemu popraw ...... Niestety ale popełniają przy tym wszystkie podrecznikowe błędy. Z organizacji odchodzą pracownicy z doswiadczeniem. Z kim nie porozmawiac to szuka nowej pracy. Kilka lat w firmie to dla Henia nic, teraz ma cieplutko. Ludzi brak,kierowców brak, kierownicy jacy sa wszyscy wiedza - stracili fachowców a najważniejsze co się liczyć to kolesiostwo. Firma nie jest juz lideram na rynku w Poznaniu. O sprzecie do pracy juz nie qwspomne, wszystko sie rozpada, samochody "trupy". Jedna wielka opieszałość, nepotyzm, bute, i arogancja z właścicielem nikt nie chce juz rozmawiać. (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) Tak zwany biznesmen w krótkich spodenkach.

MS

Firma Alkom to żenada sami alkoholicy we firmie , płaca za najniższą krajową a o kierownikach nie wspomnę, jedynie jeden jest w porządku, jeżdżą trawę kosić na kubotach najebani jak szpadel i nikt ich nie sprawdza

Norbert
@MS

Były pracownik - ciekawe, prawdopodobnie pracowałeś w zieleni i na skutek kontroli już nie pracujesz. Trzeba było prędzej reagować, że nie chcesz pracować z pijącym towarzystwem. A TY jak każdy mądry Polak po szkodzie najpierw straciłeś pracę z wiadomych względów a teraz opisujesz Historie Życia i Śmierci byłego pracownika Alkom. To jest właśnie żenada. Zdradź tylko który to był dobry kierownik zezwalający wypić piwko w czasie pracy.

MS
@Norbert

Jak tam pracujesz to sam wiesz jaki kierownik i kto pije w pracy w zieleni

Czy w Alkom występują paczki/bony świąteczne?

Cytrynka

Tak... Jak sobie sam zrobisz...

Zostaw merytoryczną opinię o Alkom - Poznań

• Jak się pracuje w Alkom?

Zobacz opinie na temat firmy Alkom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alkom?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Alkom