Opinie o IKEA Industry Group Orla w Bielsk Podlaski

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie IKEA Industry Group Orla. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie IKEA Industry Group Orla o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IKEA Industry Group Orla w Bielsk Podlaski

qwe

Dzien dobry jakie zarobki w firmie oraz atmosfera pracy ?

123 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Jaka jest wasza opinia na temat nowego kierownika produkcji? Skąd oni go wzięli? Czy góra nie widzi jaki jest niekompetentny?

ada Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Jak wygląda karmienie pracowników w trakcie pracy? Są jacyś dostawcy posiłków?

Czy zdarzają się nadgodziny w IKEA Industry Group Orla?

xxx Nowy wpis

podobno w koncu uzgodnili poziom podwyzek. chyba tylko u nas nie mogli sie dogadac z ludzmi, inni juz dawno skonczyli rozmowy. tylko ci nasi nie . no to jak to jest? to juz pewne? wiadomo jak to podziela?

Firma IKEA Industry Group Orla poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Niezależny Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bielsk Podlaski
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Badanie/audyt zdalny (tylko dla firm)
QualitySite

ktos

ha ha ha... jesli pytanie o tych co mysle to NIC sie nie zmienilo. nadal duet trwa. kazdy krok bez ustalenia z kadrowa sie nie odbywa... wszystko musi przez jej rece przejsc. ciekawe jakby policjant przesledzil ich polaczenia to ile by tych niby spraw kadrowych codziennie do omowienia bylo...a najgorsze ze to jest ktos kto nie lubi ludzi, jest im niezyczliwy , oczywiscie wszyscy sa roszczeniowi, w d. sie przewraca ludziom, za duzo zarabiaja i tak to leci. ze tez jej nie pogonili...a moze pogonia? moze juz sie nowa prezeska poznała na nich?

Jakie są warunki zatrudnienia w IKEA Industry Group Orla?

qwe

Dzien dobry jakie zarobki w firmie oraz atmosfera pracy ?

Czy w IKEA Industry Group Orla pracuje się na open space?

Sprzątacz

W tej firmie nie pracuje się na swój sukces, nie pracujesz nawet na sukces całego działu. Pracujemy tutaj na sukces managerów. My szarzy pracownicy musimy się znać na tym co robimy, w przeciwnym razie nie przyjęto by nas do pracy. Na stanowisku menagerskim jedyny wymóg to znajomość angielskiego. My myślimy, kombinujemy, redukujemy koszty, znajdujemy nowe rozwiązania i zadowoleni, licząc na uznanie idziemy z tym do managera. Ten, jeśli oczywiście trafisz na dobry jego humor, coś odburknie a na pewno już zbagatelizuje Twój mały sukces. A to wszystko po to żebyś nie poczuł się zbyt pewnie. Potem zrobi z tego ładną tabelkę lub prezentację i szoruje z tym do dyrektora przedstawiając to jako swoją dogłębną analizę nad którą spędził całe dnie i noce, wliczając też niedziele i święta religijne. I kogo dyro poklepie po ramieniu ??? A Ty szaraczku wracaj do biurka i dalej szukaj oszczędności. I taki manager o godz 15 wróci spokojnie do domu nie zaprzątając sobie głowy służbowymi sprawami. Nam natomiast praca będzie tłuc się w głowie jeszcze długo w nocy. Pomyślcie o tym koleżanki i koledzy. Wiele osób , których już nie ma w naszych szeregach poświęcił wiele dla tej pracy, szczerze wierząc w hasła , które widzimy codziennie na ścianach. Poświęcili swój czas, rodzinę, niejednokrotnie też zdrowie fizyczne i psychiczne.

@Sprzątacz

to dlaczego nie jesteś menedżerem? angielskiego możesz się nauczyć..

Henrix

Zachowanie Pani R było kryte przez pierwszego i drugiego kierownika tego działu. Dopuścili do takiego zachowania tej pracownicy, przyzwolili na wszystko pomimo wielu zgłoszeń od pracowników i strachu jaki wywoływała praca z tą osobą.

Xxx
@Sprzątacz

(usunięte przez administratora) Pani R.K stosuje (usunięte przez administratora) wobec współpracowników! To jest skandal!!! Proszę zapytać kogokolwiek z produkcji co się działo w laboratorium, od lat! Dziewczyny się jej boją!

XxX
@Xxx

Mamy nadzieję, że ta sytuacja cokolwiek zmieni. Dział HR zwalnia cenionych pracowników, nieprzedłużane są umowy osobom z zapałem do pracy i bardzo dobrze wykonujące swoje zadania. A osoba zastraszająca, mobbingująca jest cały czas obecna i nagradzana. Potwierdza to chociażby zeszłoroczny awans. Czy tak tu się robi karierę? Nie są wyciągane żadne konsekwencje działań. Wartości IKEA to bujda! Po co były te wszystkie szkolenia o wartościach i zasadach?! Chyba tylko po to żeby wcisnąć nam piękny kit. A sytuacja z wspominaną osobą pokazuje nieudolność działu HR. Od lat wiedzą jak wygląda sytuacja w laboratorium i od lat mają klapki na oczach i udają, że nic się nie dzieje. Może w końcu ktoś się tym zajmie?!

Szok
@XxX

Kurcze takie rzeczy w Ikei??? Aż nie do pomyślenia, międzynarodowy zakład wspiera takich pracowników? Wstyd Ikea

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w IKEA Industry Group Orla?

Kobieta

Ja rozumiem zwolnienia ze względu na sytuacje, ale nie rozumiem jak można zwalniać ludzi we własnej firmie kosztem ludzi z konkurencji. A to, w jaki sposób zwalnia się ludzi lub proponuje im „nowe” miejsce pracy, to nijak nie ma się do standardów IKEA, chyba, że po to są teraz rozmowy „rozwojowe” żeby pożegnać się z pracownikiem!!! Skandal!!!

Śmieszne
@Kobieta

To są akcje nastawione na podniesienie sprzedaży! Strategicznie zaplanowane i przemyślane.

Dora
@Kobieta

Trzeba zgłosić takie praktyki do kadr. Przecież to nie może być ok. Niech kadry reagują

Kobieta
@Dora

A co jeżeli właśnie takie praktyki wychodzą z HR?

Dora
@Kobieta

Zwalnianie ludzi podczas rozmów rozwojowych? Trudno to sobie wyobrazić. Przez kadry, które powinny wyznaczać wzorce korporacyjne? Czy zwolnienia są wynikiem złej oceny pracownika? To chyba niecodzienna praktyka? W takim przypadku pracownicy zaczynają się brać takich rozmów

Bo tak

Zniesmaczona

Ostatnio atmosfera w firmie jest tragiczna. Spadek morale, brak szacunku do zespołów i menadżerów, którzy nie mogą kreować atmosfery w swoim zespole. Jest przyzwolenie na mobbing! Pracuje w laboratorium od lat osoba, która niszczy pracę zespołową, mobbinguje osoby młodsze, nowe lub takie których nie lubi, potwierdzą to dziesiątki ludzi w firmie. HR i dyrektor o tym wiedzą i nic z tym nie robią, wręcz promują takie zachowania.

XYZ
@Zniesmaczona

Od kiedy dowiedzieliśmy się wszyscy, że ta osoba ma wrócić to się boimy. Znowu zacznie się „piekło” i strach przed konfrontacją z tą osobą. Teraz można się spodziewać już wszystkiego. Dlaczego nic nie jest z tym robione? Dyrektorze, gdzie wartości IKEA, gdzie równość, gdzie przywództwo poprzez przykład.

Marcel
@Zniesmaczona

Niestety ale to wszystko prawda, potwierdza to ludzie z innych działów czyli temat jest gorący od lat. Podziwiam dziewczyny że tyle czasu cicho siedziały. Najbardziej zastanawiajace jest dlaczego tak długo kierownik przymyka na to oko

Potop Szwedzki

Sprzedaż marna, nastroje załogi kiepskie, drewna mało, wypłata marna..... czyżbyśmy się powoli zwijali ?

X

Ile osób u was teraz zwolniono i z jakiego powodu?

@X

Zwolnienia - redukcja etatów idzie powoli ale dla góry skutecznie. Mądrze to ktoś wykombinował, to nie są zwolnienia tylko likwidacja stanowiska pracy za porozumieniem stron. W ten oto sposób osiągniemy w krótce wymagany stan osobowy bez szumu, byle do przodu, a co będzie dalej to tym nie będziemy się obecnie zajmować.

X
@pracownik

U nas niby za chorobowe. A prawda taka że mieli nakaz z góry by zwolnić ileś osób bo mniej zamówień i prąd do góry poszedł. A w wypowiedzeniu piszą że z pracownika winy. Pierw były ploty że agencja poleci czyli Ukraińcy, a wyrzucili Polaków z wieloletnim starzem

Ewa Braun

Ikei i jej włodarzom w nadchodzącym, nowym roku życzę aby nauczyli się w pracowniku dostrzegać człowieka.

Ewa Braun

Podnosicie wielkie larum, dopiero kiedy obudziliście się z ręką w nocniku. Przecież pozbawieni kręgosłupa moralnego Wasi przełożeni wykonają każde, nawet najbardziej ohydne polecenie z góry, byle by tylko jego trzy litery pozostały na stołku. Kasa się liczy a nie sentymenty.

@Ewa Braun

A gdzie będą mieć lepiej?

Ewa Braun

Oto i obraz kłamliwej ikeły. W (usunięte przez administratora) można wsadzić wszystkie te zasady i kodeksy, którymi jesteśmy karmieni. Za naszą granicą giną ludzie a różne żródła informują a ikeła nadal wspiera rosyjski reżim kupując za pśrednictwem innych firm drewno z rosji. Już teraz wiadomo do czego potrzebny jest ujgur. Identyczna sytuacja miała miejsce w Rumunii. Jednak zasady zasadami a kasa musi się zgadzać.

Krystian
@Ewa Braun

Jestem z Białegostoku. Po raz pierwszy kupiłem z żoną w Ikea. Sądziłem, że to porządna i uczciwa firma. Niestety myliłem się. na wstępie odradzam wszystkim Białostoczanom zakup w tej sieci, gdyż są duże problemy ze zwrotem. Towar trzeba odwieźć do sklepu Ikea, np. w Warszawie, gdyż w punkcie odbioru nie można dokonać zwrotu. Oczywiście można też odesłać kurierem na własny koszt. Zastanów się więc bardzo zanim coś kupisz. Po drugie, nie mówią prawdy. Na infolinii żonie powiedziano, że produkty do 150 kg odbiera ich pracownik i nie trzeba odwozić. W celu odbioru trzeba przedzwonić i umówić szczegóły. Dzwoni żona 2 dni później i okazuje się, że nieprawdą jest, że pracownik Ikea odbiera towar. Towar trzeba odesłać na własny koszt lub odwieźć do sklepu. W Białymstoku nie ma sklepu, a punkt odbioru nie przyjmuje, więc odwieźć trzeba do Warszawy (200 km w jedną stronę). W Ikea kupiliśmy szafkę metalową. Elementy szafki były wykonane z cienkiej blachy. Blacha miejscami była nierówna, ale nie miało to znaczenia dla jej użyteczności, więc szafka została złożona i pewnie zostałaby u nas na długo, gdyby nie to, że szafka wydzielała chemiczny zapach. Postanowiliśmy dać jej tydzień na wywietrzenie. Niestety po tym czasie w szafce była wyczuwalna chemia. Ponadto szafka nie miała atestu PZH i była wyprodukowana w Chinach. W związku z tym, że znajomy w sprawach służbowych jechał do Warszawy poprosiliśmy go o zawiezienie szafki do Ikea Targówek. W sklepie jednak nie chcieli zwrócić całej kwoty, gdyż szafka miejscami miała nierówną blachę, co zdaniem Ikea jest wadą, którą należało reklamować, bo wadliwych towarów nie można zwracać. Nie było nas na miejscu, a kolega miał umówione spotkanie, więc zgodził się na obniżenie ceny. W ten sposób na zakupach w tej firmie straciliśmy 160 zł. W naszym odczuciu zostaliśmy (usunięte przez administratora) a pieniądze bezprawnie nam zabrane. Szafka została złożona z takich elementów jakie otrzymaliśmy. Nie naszą winą jest to, że elementy nie były równe. Czego w sumie można spodziewać się po chińskiej szafce. Niestety Ikea uznała to za wadę produktu, a wadliwych rzeczy nie można zwracać, nawet w ustawowym terminie 14 dni. Dlatego zastanów się bardzo, czy chcesz ryzykować i kupować w tej firmie. Jeśli trafi Ci się wadliwy produkt, to go nie zwrócisz. Musisz reklamować. A jak widać po wcześniejszych wpisach, z reklamacją też bywa różnie. Jeśli nie stać Cię na utratę pieniędzy, to sobie odpuść zakupy w Ikea. My na pewno więcej nie kupimy. Szkoda tylko, że prawo nie stoi po stronie klienta i że można ludziom zabierać pieniądze tylko dlatego, że trafił się im wadliwy (przynajmniej w ocenie Ikea) produkt.

GR8
@Ewa Braun

Nie miejsce na takie uwagi. Smutne, że indywidualna frustracja opisywana jest w takiej formie , w takim miejscu.

@GR8

Tak, zgadza się. Jestem sfrustrowany tym co widzę, mechanizmami jakie funkcjonują w firmie. Myślę też , że jest to odpowiednie miejsce aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Gspaven
@Ewa Braun

Zaciekawił mnie Pani post, czy zgodziłaby się Pani anonimowo porozmawiać? Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt na gspaven060@gmail.com

@Gspaven

Nie do końca rozumiem jaki cel miałaby mieć ta anonimowa rozmowa. Pozatym dość dobrze znam mechanizmy działające w firmie, więc mam obawy co do intencji .

Coś głośno ostatnio w zakładzie o zwolnieniach pracowników. Pielęgnuje się opinię o kryzysie, robi się atmosferę zagrożenia i buch - studzimy oczekiwania podwyżek.

@pracownik

To jest strategia działania korporacji, a Ikea osiągnęła w tym poziom mistrzowski. Jeśli nad pracownikiem będzie wisiało widmo zwolnienia z pracy, to taki pracownik nigdy nie upomni się o podwyżkę a nawet będzie całował pracodawcę po stopach za to , że ma możliwość pracy. Ohydne działanie ale za to jakie skuteczne.

Ewa Braun

Trafiony, zatopiony. Może to zabrzmi niezbyt miło, ale nie jest mi go żal.

romaneska

W rosji istnieje 17 czy 18 sklepów ikea i żeby było śmieszniej to one teraz będą się nazywały IDEA a logo łudząco podobne do IKEA . Macie tu (usunięte przez administratora) swoje wartości .

romaneska

A ten wasz ujgór to dalej dyrektoruje , czy już mieszka w jurcie i tam zbiera motylki ? Z Rosji Ikea odeszła to i z Polski powinni najeźcy na wolny kraj Ukrainę - odejść !

Ewa Braun

Skoro Ikea opuściła rosję , to rosja powinna też opuścić Ikełę.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Group Orla - Bielsk Podlaski

• Jak się pracuje w IKEA Industry Group Orla?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Industry Group Orla tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Group Orla?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 0 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Industry Group Orla