Pośrednictwo Pracy Soberka
3 91 266 5 1
Pytanie Nowy wpis

Jak długo trwa proces awansu w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Pośrednictwo Pracy Nowy wpis
@Pytanie

Witamy, u nas nie ma możliwości awansu ponieważ nie z nami jest podpisywana umowa. Pracodawcą jest nasz niemiecki partner - firma Abakus, z którą to jest podpisywana umowa o pracę na niemieckich warunkach. Pozdrawiamy

pozytywnie_zaskoczony Nowy wpis
 Rekomendacja

Tak więc minęły 2 miesiące odkąd wyjechałem do pracy poprzez firmę Soberka i tak: zajeżdżam pod firmę i wchodzę do biura na podpisanie umowy pracownicy Abakusa mili, w porządku i pomocni. Umowa jasno przedstawiona w razie pytań bez problemu udzielają odpowiedzi. Po wszystkim otrzymuję klucze i adres zakwaterowania. Mieszkanie czyste i schludne (trochę internet przerywał ale to nie problem bo mam swój). Na 2 dzień jadę do pracy (przed wyjazdem jeszcze do Niemiec dostałem wszystko szczegółowo opisane gdzie o której i do kogo mam się zgłosić w pracy). Praca dokładnie taka jaka została mi przedstawiona w ofercie otrzymanej wcześniej. Zacząłem już 3 miesiąc i wszystko jest tak jak powinno dlatego zdecydowanie polecam.

Mario Nowy wpis

Ja sobie nie wyobrazam zebym z abakusa nie dostal rozliczenia.... Nie wiem na jaki oddzial trafiles..... 1800 to podstawowa stawka do tego moze byc dodatek za nocki co do innych warunkow pracy czy mieszkania to juz troche loteria bo bylo tak ze cale mieszkanie mialem dla siebie a bylo tez tak ze mieszkalem w takim hotelu robotniczym z sasiadami rumunami..za to praca byla super.. Na szczescie pokoj to zawsze 1ka....

TakNie

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Pośrednictwo Pracy Soberka? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

@Pytanie

Soberka nie jest pracodawcą tylko pośrednikiem, Soberka wysyła do pośrednika Abakus który to kupuje pracę u prawdziwego pracodawcy i sprzedaje Polakowi, to czy wigilia jest dniem pracującym nie zależy od Soberki ani od Abakusa tylko od prawdziwego pracodawcy. Z doświadczenia wiem że 24 grudnia jest wolnym dniem od pracy i jak powiesz prawdziwemu pracodawcy że ten dzień chcesz mieć wolny bo chcesz jechać do Polski to na pewno nie będzie robił problemów. Zadając tak oczywiste pytanie "odkrywasz się" jak Abakus może cię traktować, im głu...... pytanie tym gorzej będziesz traktowany/-na, z doświadczenia wiem że Abakus nie traktuje dobrze Polaków - mnie traktowali jak głu........ i mógłbym o tym dużo powiedzieć (mam dowody w postaci e-maili, nagrań na dyktafonie). UWAGA na Abakusa, dostałem umowę pół na papier pół na gębę bym nie mógł policzyć czy uczciwie mi zapłacili. Konkurencja płaci więcej i uczciwiej daje umowy. konkurencja daje rozliczenia miesięczne i roczne, Abakus kręci z rozliczeniami, ja do dzisiaj nie otrzymałem rozliczeń za wrzesień 2017, październik 2017, listopad 2017 i rocznego za 2017 rok, zamierzam złożyć skargę do WUP na działanie Soberki do jakiego nieuczciwego pośrednika wysyła i do Arbeitsamtu w Fuldzie na Abakusa. To jedyna droga aby ich postawić do pionu.

Tak4Nie1
@Pytanie

Każdemu kto chce się kontaktować z Soberką lub Abakusem zalecam kontakt pisemny zamiast telefonicznego bo na gębę powiedzą Ci wszystko co sam chcesz usłyszeć a rzeczywistość jest inna. Gdy idziesz rozmawiać to włącz dyktafon bo rozbieżności między tym co mówią na gębę a rzeczywistością są bardzo duże. Boją się wyjaśniać na piśmie by nie mieć przeciwko nim dowodów, wolą Ci nawciskać głupot na "gębę": by potem tego się wyprzeć.

Tak1Nie1
@Adam

Każdy, kto uważnie czyta nasze oferty już na samym początku tego co oferujemy jest informacja o tym, iż umowa jest podpisywana z niemieckim pracodawcą, także Pana ostrzeżenia są bezsensowne że my Pośrednictwo Pracy Soberka jesteśmy pracodawcą. Współpracujemy z firmą Abakus, która jest już ponad 25 lat na niemieckim rynku pracy i gdyby byli krętaczami tak jak Pan to sugeruje to nie mieliby zatrudnionych ponad 1000 pracowników. Abakus traktuje wszystkich równo, bez wyjątków ale chamstwo, arogancja i wulgaryzm nie jest mile widziany i to zapewne przez większość pracodawców takie zachowanie nie jest tolerowane.

@Adam

Witamy ponownie Panie Adamie. Wnioskujemy, że Pańska frustracja trwa nadal, bo przecież pożegnaliśmy się z Panem dwa lata temu, a Pan nadal zagląda na ten portal i nadal oczernia. Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana ,a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić , że fakt , że został Pan zwolniony, tylko i wyłącznie z własnej winy nie upoważnia Pan do wypisywania nieprawdy . Umowa o pracę zawsze jest dwujęzyczna , czyli także w języku polskim i skoro miał Pan do niej zastrzeżenia to dlaczego w ogóle ją Pan podpisał ? Poza tym jeśli chodzi o nasze biuro jeszcze nigdy się nie zdarzyło abyśmy potraktowali kogoś PRZEDMIOTOWO tak jak Pan pisze. Również nigdy nikogo nie zostawiliśmy samemu sobie z problemami - zawsze, ale to zawsze staramy się pomóc w każdej sytuacji. Może lepiej proszę napisać dlaczego został Pan zwolniony i ocenę sytuacji pozostawimy osobom czytającym ten portal. Cała ta sytuacja była już opisywana kilka postów poniżej. Widocznie nie jesteśmy aż tak złą firmą , jak Pan pisze, skoro osoby które u nas pracowały , ale z różnych przyczyn musiały przerwać stosunek pracy , jednak wracają do nas z powrotem. Pisze Pan, że w obecnej firmie gdzie Pan pracuje zarabia Pan 1800 euro za 140 godzin pracy, więc powinien się Pan cieszyć, że ma zadowalającą pracę, a nie szukać na portalach komu by dokopać, co po części rozumiemy - każdy ma jakieś HOBBY. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego. Pośrednictwo Pracy Soberka

@Pytanie

Wigilia jak i w Polsce tak i w Niemczech nie jest dniem wolnym od pracy. Jedynie godziny pracy są skrócone. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

@Pośrednictwo Pracy

Nigdy nie napisałem że Soberka jest pracodawcą, nawet w którejś wypowiedzi jasno napisałem że Soberka jest tylko pośrednikiem, znowu kłamiecie na mój temat - Abakus wam zapłacił za kłamstwa ? Abakus nie istnieje 25 lat to kłamstwo Abakus powstał parę lat temu a Soberka wcześniej wysyłała do innego pośrednika (jak sobie przypomnę tu tu zamieszczę). Jeśli Abakus nie jest krętaczem to proszę mi przysłać podpisany przeze mnie dokument stwierdzający ile miesięcznie mam dodatku tzw. fahrgeld ? Jeśli Abakus nie jest krętaczem to proszę mi przysłać potwierdzenie przeze mnie odbioru rozliczeń miesięcznych za wrzesień, październik, listopad i rocznego za 2017 rok !!!!

@Pośrednictwo Pracy

Jeszcze 5 lat temu Soberka wysyłała do RÜBSAM FACHKRÄFTE potem wynikły tam nieporozumienia i Rubsam zerwał z Soberką współpracę - to wszyscy w Fuldzie wiedzą i opowiadają. Abakus powstał z nieporozumień w Rubsamie bo ktoś z szefostwa w Abakusie to jakaś rodzina kogoś w Rubsamie, podzielili się nawet zakwaterowaniem, w Fuldzie gdzie mieszkałem dostęp do WiFi był z hasłem Rubsama, opowieści jak to Abakus jest na rynku 25 lat można włożyć między książki, Soberka nie chce powiedzieć prawdy !

@Adam

Pańskie pomówienia że Abakus płaci nam za kłamstwa, że koledze poniżej też zapłacili za to że wyraził swoje zdanie są wyrazem w dalszym ciągu nieustającej frustracji u Pana. Jeżeli Pana zdaniem pomimo, że minęły prawie 2 lata od zwolnienia Pana z pracy są niejasności odnośnie rozliczeń i innych dokumentów proszę skontaktować się z oddziałem, w którym był pan zatrudniony, bo tam jest prowadzona cała księgowość i z pewnością ponownie otrzyma Pan całą dokumentację. My nie mamy i nigdy nie mieliśmy wglądu do księgowości. Dziwi nas jedynie fakt, że w tej sprawie nigdy się Pan z nami nie kontaktował. Ps. Kolejne kłamstwo jakie Pan nam zarzuca to to, że Abakus nie powstał 25 lat temu tylko parę lat temu. Otóż dla sprostowania Pańskiej wiedzy: parę lat temu powstało, ale Pośrednictwo Pracy Soberka a Abakus powstał 25 lat temu.

@Adam

Bardzo rozbawił nas ten wpis ponieważ jest on napisany w wyniku absolutnego braku wiedzy na ten temat (również można go włożyć pomiędzy książki) otóż tak jak pisaliśmy wyżej Abakus powstał mniej więcej w tym samym czasie co Rubsam, tak więc nie mógł powstać w wyniku nieporozumień w Rubsamie. Jeśli chodzi o współpracę Soberka - Rubsam wkrada się kolejny błąd w Pana myśleniu, mianowicie Pan Rubsam w owym czasie przymierzał się do sprzedania swojej firmy, o czym nas wcześniej poinformował i dlatego nasza współpraca została zakończona w przyjacielskiej atmosferze, ale to tak na marginesie. Jeżeli ma Pan ochotę poznać historię opartą na faktach zapraszamy na pyszną kawkę do naszego biura. Pozdrawiamy Cały zespół Pośrednictwa Pracy Soberka

@Pośrednictwo Pracy

Kto to jest Pośrednictwo pracy, to on, ona czy tranzystor ? Ten stwór to maszyna czy człowiek, dlaczego się ukrywa, oczywiste jest że się ukrywa by kłamać przykrywać prawdę o złym traktowaniu Polaków w Abakusie.

@Adam

Zenada Adam czytanie ze zrozumieniem sie klania do powtorki faktycznie cos nie tak pod deklem Ps. nikt mi nie placi za opinie

@Adam

@Adam. A co ty człowieku nie widzisz że pod wpisem pozdrawia cię Pośrednictwo Pracy Soberka czy udajesz głupa. To ty jesteś jakiś stwór i tranzystor. Może łyknij jakieś positivum to może rozum ci wróci. Ja tu jestem od 2016 roku i jakoś nic takiego co ty wypisujesz nigdy nie miało tu miejsca. Ogarnij się człowieku.

@Pośrednictwo Pracy

Jeśli Abakus powstał 25 lat temu to założyciele musieli to zrobić jeszcze w szkole podstawowej. Jeśli firmę się sprzedaje to ZAWSZE z kontrahentami. Sprzedaż firmy to szanse rozwoju firm współpracujących, nikt w takiej sytuacji nie ucieka bo traci. Rubsam nie został sprzedany wiec i współpracujące z nim firmy też powinny zostać a nie ewakuować się. Polscy pośrednicy wysyłają do różnych niemieckich pośredników a Soberka już nie kieruje do Rubsamu więc gdzie to rozstanie w przyjaźni ? Ci co mieli i mają kontakt a Abakusem opowiadają "bajki" a pan w "kominiarce" mówi prawdę, HA, HA, HA ! Abakus powstał "25 lat temu" i przez tyle lat nie nauczył się uczciwie traktować Polaków, do tej pory nie zna przepisów odnoście wystawiania umów i rozliczeń z pracownikami ? HA, HA, HA ! Może osoby mało inteligentne uwierzą w "pana w kominiarce" zaś osoby choć trochę myślące powiedzą że coś dużo tu się nie zgadza !

@Pośrednictwo Pracy

Cyt. "Dziwi nas jedynie fakt, że w tej sprawie nigdy się Pan z nami nie kontaktował." - panie "brzózka" kontaktowałem się osobiście mówiąc że umowa nie jest kompletna ale pan wmawiał mi że wszystko jest w porządku, nawet chciał mnie pan prowadzić do "grubej berty" by ona mi wmówiła na gębę że wszytko jest w porządku. Jak ktoś ma za zadanie z innej osoby robić gł.....ka to żadne moje tłumaczenia nie miały dalszego sensu. PRACOWNIK NA PODSTAWIE UMOWY I CZASU PRACY MA MIEĆ MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIE POPRAWNOŚCI WYLICZENIA ZAROBKU - Abakus nie dał mi tej możliwości wystawiając umowę niezgodną z przepisami. Tak, tak, jak się wpisze że pośrednik istnieje "25 lat" to Polacy będą lecieć jak osy do miodu jednak ten sam pośrednik przez "25 lat" nie zapoznał się z obowiązującymi przepisami Prawa pracy. Po moich negatywnych doświadczeniach z Abakusem stanowczo odradzam kontakt z Soberką bo wysyła do Abakusa, oczywiście odradzam kontakt z Abakusem - robicie to na własną odpowiedzialność !!!!! O tym jak mnie traktowali napiszę innym razem. Pamiętajcie, tam gdzie jest polski tłumacz to nie po to by pomagać Polakom, po to by pomagać Niemcom, lepiej wybierać pośredników gdzie nie ma "polskiej pomocy", wtedy i zarobki będą wyższe i "pełne" umowy, i normalne traktowanie Polaka. Jest takie powiedzenie: "Za granicą wystrzegaj się rodaka, nie dość że ci nie pomoże to jeszcze wykorzysta lub oszuka"

@Pracownik

Internet wszytko przyjmie, nawet jak będzie to pisał "pan brzózka" a podpisze się Soberka to taki wpis zostanie (nie kumasz tego). Soberka nie manipulowała by faktami bo ja nie byłem przez Soberkę skierowany więc Soberka nie zna szczegółów. Każdy ma jakieś imię: Soiberka to Pan, Pani czy Tranzystor, na pewno jest w "kominiarce" a ten kto jest w kominiarce nigdy nie ma pozytywnych zamiarów. Jesteś tu od 2016 roku i żadna firma nie chce się przejąć to może z Tobą jest coś nie tak ? Jeśli Abakus przyznał się że nie wydał mi, zgodnie z obowiązującymi w Niemczech przepisami Prawa pracy, rozliczeń miesięcznych to chyba miało to miejsce, dalej będziesz kłamał że to nie miało miejsca ? Mam dowody na piśmie że umowę wydano mi niezgodną z przepisami, mam dowody że traktowano mnie jak gł...ka. Ogarnij się człowieku !!!

@Szczecinianin

Cyt. "nikt mi nie placi za opinie" to dlaczego kłamstwa wypisujesz ?? Masz dowody, założę się że nie masz żadnego dowodu bo to co opisałeś nie miało miejsca - to było kłamstwo Abakusa a ty je powieliłeś.

@Adam

Po pierwsze to ty tez nie masz dowodow ze tego nie trzymales a ja i kilka osob slyszelismy o tobie po drugie zaden pan brzozka tak jak piszesz nie pracuje u soberki tylko w abakusie a oni tez maja no tym goworku swoje konto z opiniami wiec nikt sie raczej nie podpisuje z podszywem zreszta gdybys mial okazje ich poznac osobiscie tak ja na grillu pracowniczym to bys to zauwazyl ze sa wporzadku po 3 nikt z nich nie jest w kominiarce bo mozna bylo ich poznac osobiscie zreszta nadal mozesz bo z tego co widzialem to zapraszali cie na kawe!!!!! po 4 z tego co czytam to abakus wydal ci rozliczenia nawet napisali date i godzine kiedy otrzymales maila ale faktycznie masz problemy jak widac nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem, podstawa problemu lezy juz chyba w glowie wszystkim kazesz sie ogarniac a spojrz w koncu w lustro to ty masz problem o wszystko i do wszystkich. Znam takich jak ty (ty pisze nie bez powodu z malej litery) najpiejiej jest jak najwiecej wyszarpac nic nie dajac w zamian i kombinujac a jak by tu najlepiej zarobic a sie nei narobic a jak cos nie pasuje to l4 rzucic i tyle wlasnie przez takich jak "ty" niemcy maja o nas opinie taka jaka maja. Jakos taka masa osob byla na grillu pracowniczym i nikt nie mial o nic pretensji czy do abakusa czy soberki posiedzielismy pogadalismy przy piwku i pojedlismy, do tej pory jak jest potrzebna pomoc to tez nie ma z tym problemu. Czytam te "twoje" glupoty i nie dowierzam wydaje mi sie ze powinienes zmienic leki albo dilera a pretensje do calego swiata zostaw dla siebie bo twoje wypociny tutaj powoduja zbieranie sie na wymioty. Piszesz o czyms co podejrzewasz lub nie masz pojecia jak to abakus powstal z rozpadu rubsama, czlowieku z tego co ja wiem to startowali w tym samym czasie a to ze rodzina to co z tego to ze ktos jest hydraulikiem nie oznacza ze jego kuzyn brat czy wujek tez nie moze byc. Zadzwon w takim razie do soberki jak uwazasz ze to Pan "brzozka" ci odpisuje i wtedy zderzysz sie z faktami i rzeczywistoscia. Odnosze wrazenei ze to chyba tobie konkurencja musiala cos posmarowac po lapce skoro tak uparcie zmieniasz fakty i manipulujesz nimi jeszcze raz to napisze zal mi ciebie bo jestes poprostu nie ten teges

Tak1Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

On

Witam umowę dostaje się na meila czy trzeba bezpośrednio jechać i podpisać w biurze? Abakus bądź soberka

@On

Dzień dobry, Umowę przedwstępną dostaje się mailowo po czym jest ustalany termin spotkania z pracodawcą. Po przyjeździe do Niemiec podpisuje się już normalną umowę o pracę i od następnego dnia rozpoczyna zatrudnienie. Pozdrawiamy

@On

Tylko uważaj umowa jest na minimalną a na dodatek nie dają umowy byś nie mógł policzyć czy ci uczciwie zapłacili to co obiecali. Więc ile by ci nie zapłacili to i tak jest, według nich, wszystko w porządku bo się nie doliczysz, dodatkowo po paru miesiącach przestają ci wysyłać miesięczne rozliczenia.

@Adam

Nie dają umowy??? Szanowny Panie, kto w dzisiejszych czasach chciałby podjąć pracę bez umowy o pracę. Jest ona zawsze sporządzana w dwóch językach (niemiecko-polska) oraz w dwóch egzemplarzach dla pracownika i pracodawcy. Perfidne kłamstwo.

@Pośrednictwo Pracy

Nie mówię że nie dają umowy, owszem dają połowę na papier a połowę na gębę tak że nie można policzyć czy uczciwie zapłacili. Po około 3 miesiącach nawet nie przysyłają miesięcznych rozliczeń a to już jest ciężkie naruszenie praw pracowniczych Jeszcze raz podkreślę Abakus chce tu kłamstwami przykryć prawdę !!!

@Adam

Zdziwił nas fakt Pańskich zarzutów dlatego skontaktowaliśmy się z oddziałem w którym był Pan zatrudniony ,aby wyjaśnić kwestię miesięcznych rozliczeń. I jak się okazało to Szanowny Panie dokładnie w czwartek 25 stycznia 2018 o godz. 9:39 otrzymał Pan maila z firmy z Pańskimi rozliczeniami za miesiąc wrzesień 2017, październik 2017 i listopad 2017. Proszę ponownie sprawdzić swoją skrzynkę mailową lub spam ponieważ mamy dowód w postaci wysłanego maila do Pana wraz z wysłanymi rozliczeniami w załączniku

@Pośrednictwo Pracy

Tym sposobem Abakus potwierdził że łamie przepisy odnośnie wydawania rozliczeń pracownikowi. Teraz jeszcze niech potwierdzą nieuczciwie pisane umowy o pracę i szykanowanie pracownika a będziemy mieli prawdziwy obraz nieuczciwego Abakusa. Proszę przytoczyć tu obowiązujące przepisy dotyczące terminów i formy wydawania rozliczeń pracownikowi. Czy obowiązuje w przepisach forma rozliczenie i termin czy w przepisach jest zapisana partyzantka. Nic nikomu z rozliczenia jeśli umowa jest tak skonstruowana by pracownik nie mógł policzyć czy wszystką należność otrzymał. W jakim urzędzie kopie dokumentów są ważne bez oryginału ? Panie "brzózka" kontaktował się pan z firmą zza ściany przez telefon, e-mail czy zrobił pan 3 kroki ?? Komu chociaż raz wmawiał pan nieprawdę ten rozpozna pana kolejne kłamstwa ! Z doświadczenia wiem że nieuczciwe firmy wstrzymują wydawanie rozliczeń miesięcznych by upłynął termin przedawnienia ujawnionego nieuczciwego wyliczenia wypłaty, w przypadku Abakusa od samego początku nie mogłem wyliczyć czy wypłata była uczciwa bo umowa jest niezgodna z obwiązującymi przepisami, nie ma w niej zapisanych wszystkich składników. Jest to celowe działanie, zgłaszałem ten problem panu "brzózce" ale potraktowano mnie jak głu...ka.

TakNie

Czytam i nie wierzę że ten trol Adam znów się pojawił. Jeżeli to jest ten Adam którego kiedyś miałem okazję poznać to zaczynam wszystkim współczuć bo on ma coś z deklem.

FenderStratocasterGuitar
Nazwa działu: Produkcja

@Adam W sobotę dostałem powiadomienie o nowych wpisach ale jakoś nie miałem czasu żeby tu zerknąć. Teraz patrzę a tu cała litania. Nie wnikam w szczegóły chociaż czytałem do końca, no i nie wiem.................Adam kurna, pieprznął ci ktoś maczugą w łeb? Przecież piszą i nawet na kawę cię zapraszają, więc skąd bierzesz że się ukrywają. Spadaj wieśniaku i nie zasmradzaj tej okolicy. Abakus i Soberka nie są mistrzami świata, ale należą do czołówki i złego słowa na nich nie powiem. Jestem w abakusie już od ponad dwóch lat, wszystko gra. Nie mam zamiaru przechodzić gdzie indziej.

Szczecinianin

Adam czy Ty jesteś normalny? człowieku z tego co czytam to więcej problemów z Tobą było niż tego warte... kto normalny trzyma części samochodowe na kwaterze? - mało wiarygodne te Twoje opinie. Ja tam pracuję dłuższy czas i nie mam problemów z wypłatami ani rozliczeniami

@Szczecinianin

Tak jestem normalny, nie trzymałem części samochodowych na kwaterze to kłamstwo Abakusa, masz jakieś dowody na swoje stwierdzenie ?? Czy ty jesteś normalny powtarzać kłamstwa nieuczciwego Abakusa ? Zapłacili ci za to ??

@Adam

no tak moja wina to nei byly czesci samochodowe a motocyklowe uwalone smarem a za opinie mi nikt nie placi a klamstwa to jak narazie wynikaja z twojej strony z tego co czytam caly swiat w konspiracji przeciwko tobie haha smieszny jestes

TakNie

Jaka jest stawka początkowa w Pośrednictwo Pracy Soberka? 19 września na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Operator Maszyn i zastanawiam się czy aplikować.

@Pytanie

Daj sobie spokój z tym pośrednikiem, konkurencja płaci o wiele lepiej i lepiej człowieka traktują. Nigdzie tak wrednie mnie nie traktowali jak w Abakusie. Tam jesteś tylko urządzeniem do wyciągania kasy od klienta a tobie nie zapłacą uczciwie, oczywiście są gorzej płacący ale to już dno. Ja aktualnie mam 1800 € netto na rękę za 140 h/ miesiąc i płacą moje zakwaterowanie, to co powyżej 140 h w miesiącu idzie do banku i wybieram jako pełnopłatny urlop.

@Adam

Z informacji jakie posiadamy to właśnie Pan odnosił się do pracowników firmy Abakus ordynarnie, chamsko i w dodatku z przekleństwami, a sam moment wręczenia Panu wypowiedzenia pod względem Pana zachowania był karygodny.

@Pośrednictwo Pracy

Pośrednictwo Pracy czyli wszyscy i nikt za te kłamstwa nie weźmie odpowiedzialności. Jeśli ktoś podaje się za Pośrednictwo Pracy to tak jak w kominiarce pójść do banku po kredyt. Proszę przedstawić dowody, bo ja dowody mam na e-mailach i dyktafonie. Boli was prawda ?? Kłamstwami chcecie przykryć prawdę ??

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 156 dni.

Czy pracownicy Pośrednictwo Pracy Soberka chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

TakNie

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Pośrednictwo Pracy Soberka?

@Pytanie

Mnie traktowali przedmiotowo (Soberka wysyła do Abakusa w Fuldzie), umowa pół na papier pół na gębę, niższa płaca jak u konkurencji, przeprowadzki co 1,5 miesiąca, gonisz jak pies do firmy bo na e-maila (pisemnie) nie chcą wyjaśniać problemów. Przed przyjęciem jest miło i fajnie dużo obiecanek, po z obiecanek jest - TO NIE NASZA SPRAWA TO PANA PROBLEM ! Zapomnij o rozliczeniach wypłaty, po ok. 3 miesiącach przestają wysyłać (nie przypadek że na raz 3 osoby nie dostały rozliczeń). Lepiej poszukać konkurencji, lepiej płacą i lepiej traktują Polaka, wszystko u konkurencji wyjaśnia się e-mailem (na piśmie). Najlepiej by nie było w takiej niemieckiej firmie tłumacza Polaka bo on "sprzedaje" rodaków dla marnych eurosrebrników.

@Pytanie

Witamy, przede wszystkim wymagane jest doświadczenie na stanowisku, w którym chciałby Pan podjąć zatrudnienie. Również istotną kwestią jest sprawa znajomości j. niemieckiego w stopniu komunikatywnym ponieważ jest to wymóg jaki stawia pracodawca. Aby przystąpić do procesu rekrutacji należy przesłać do nas swoje CV. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

Pośrednictwo Pracy

Witamy ponownie Panie Adamie. Wnioskujemy, że Pańska frustracja trwa nadal, bo przecież pożegnaliśmy się z Panem dwa lata temu, a Pan nadal zagląda na ten portal i nadal oczernia. Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana ,a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić , że fakt , że został Pan zwolniony, tylko i wyłącznie z własnej winy nie upoważnia Pan do wypisywania nieprawdy . Umowa o pracę zawsze jest dwujęzyczna , czyli także w języku polskim i skoro miał Pan do niej zastrzeżenia to dlaczego w ogóle ją Pan podpisał ? Poza tym jeśli chodzi o nasze biuro jeszcze nigdy się nie zdarzyło abyśmy potraktowali kogoś PRZEDMIOTOWO tak jak Pan pisze. Również nigdy nikogo nie zostawiliśmy samemu sobie z problemami - zawsze, ale to zawsze staramy się pomóc w każdej sytuacji. Może lepiej proszę napisać dlaczego został Pan zwolniony i ocenę sytuacji pozostawimy osobom czytającym ten portal. Cała ta sytuacja była już opisywana kilka postów poniżej. Widocznie nie jesteśmy aż tak złą firmą , jak Pan pisze, skoro osoby które u nas pracowały , ale z różnych przyczyn musiały przerwać stosunek pracy , jednak wracają do nas z powrotem. Pisze Pan , że w obecnej firmie gdzie Pan pracuje zarabia Pan 1800 euro za 140 godzin pracy, więc powinien się Pan cieszyć, że ma zadowalającą pracę, a nie szukać na portalach komu by dokopać, co po części rozumiemy - każdy ma jakieś HOBBY. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego. Pośrednictwo Pracy Soberka

Piotr.
Nazwa działu: Produkcja

Czy posiadanie samochodu jest tak bardzo konieczne?Mam 57 lat z zawodu jestem Tokarz manualny.Czy jest szansa pracy w tej firmie.Niemiecki znam dostatecznie.Pracowałem w Niemczech ale w innym fachu.

@Piotr.

Witamy, Posiadanie własnego samochodu nie jest konieczne. Wymagamy jedynie doświadczenia, znajomości języka w stopniu umożliwiającym komunikację oraz dobrych chęci ;) Prosimy o przesłanie do nas swojego CV biuro@soberka.pl W razie pytań jesteśmy dostępnie pod numerami telefonów 34 350 21 59 lub 884 375 335 Pozdrawiamy Panie Piotrze.

Marcin

Kazda firma kombinuje

Marta
@Marcin

To już jest bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Pamiętaj, że wchodzą tu osoby, które realnie zastanawiają się nad znalezieniem pracy za Pośrednictwem Pracy Soberka i dlatego warto jest pozostawiać tu takie komentarze, które będą zawierały w sobie konkretne informacje. Interesowałaby nas chociażby kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. Czy zatrudniając się poprzez tę agencję, każdy pracownik będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej?

Adrian

Rewelacyjma firma, ktora dba o swoich ludzi. Polecam. Zycze Soberce i Abakusowi spokojnych swiat i po swietach jestem spowrotem.

@Adrian

W jaki konkretnie sposób Pośrednictwo Pracy Soberka dba o swojego pracownika. Wymień proszę, konkretne działania firmy. Ciekawi mnie, czy odbywa się to poprzez udzielanie im pozapłacowych benefitów, a może podnoszeniem ich kwalifikacji. Odpowiednie docenianie pracownika wpływa na efektywność i zaangażowanie w pracę danego zespołu.

SebaŻurko

To moja 3 agencja w Niemczech ale tutaj mam to na co sie umowilem. Kontak z biurem z Polski i z Schweinfurtu super. Pomocni i zalatwiaja wszystko od razu. Ja polecam

Tak1Nie1

Krzysztof M.
Nazwa działu: Elektryka

A więc od początku, pracuje już przez to pośrednictwo prawie rok czasu i z czystym sumieniem mogę polecić soberkę. Jest to rzetelna i solidną firma. Od samego początku utrzymują bezinteresowny kontakt pytając czy wszystko jest wporzadku, czy kwatera odpowiada itp. raz byłem niezadowolony z przeniesienia na inne miejsce zamieszkania jednak po telefonie w przeciągu kilku dni została zmieniona. Kasa się zgadza, wypłaty na czas a atmosfera w firmie abakus z którą wspolpracuja dobra. Niezdecydowanym polecam tą agencje

Polecam!!!

Fenek

Chcialbym w tym miejscu podziekowac Pani Elzbiecie oraz calej ekipie z posrednictwa od pani Eli za pomoc przy znalezieniu pracu i zaangazowaniu w moja sprawe. Przez Abakusa trafilem do firmy gdzie pomimo nienajlepszej znajomosci jezyka niemieckiego super zostalem przyjety. Leci mi 2 rok i jestem bardzo zadowolony. Pieniadze sa na czas zawsze i kwatera oplacona. Coz mozna wiecej wymagac. Polecam wszystkim.

Agnieszka

Pośrednictwo Pracy Soberka oferuje wiele miejsc pracy - głównie na terenie Niemiec. Pracy za pośrednictwem tej firmy można szukać w branżach takich, jak: gastronomia, hotelarstwo, czy nawet opieka. Poszukiwani są też różnego rodzaju fachowcy oraz osoby w roli opiekunów. Wszystkie oferty znajdziecie tutaj: https://www.soberka.pl/oferty-pracy-niemcy Co o nich sądzicie? Może ktoś z Was podjął niedawno zatrudnienie za pomocą Pośrednictwa Pracy Soberka?

luk
@Agnieszka

...mam pytanko odnośnie zjazdów do Polski ,jak to wyglada , jest jakis schemat zjazdów np.3/1

Fender Stratocaster

Mam chwilkę więc kilka słów ode mnie w tym temacie... W sierpniu uległem wypadkowi na terenie PL, lub jak kto woli zdarzeniu na drodze... To się się stało w trakcie urlopu w PL w okolicach Poznania. Uległem wypadkowi, lub jak ktoś woli przypadkowemu zdarzeniu na parkingu między Poznaniem a Gnieznem... W trakcie dalszego powrotu do miejsca zamieszkania, pojawiły się problemy zdrowotne. Po powrocie do domu musiałem bardzo pilnie przejść badania w szpitalu. Okazało się, że muszę być szybko hospitalizowany. No i tak się stało... Sytuacja bardzo niezręczna, bo byłem w PL na urlopie. A tu nagle operacja... No i zwolnienie lekarskie... Natychmiast tel do firmy i do moich właścicieli mieszkania od których Aba wynajmuje to mieszkanie Oczywiście czułem się w obowiązku podesłać wszelkie ksero dokumentów potwierdzających moja sytuację. Firma płaciła ponad 2 miesiące za mnie wszelkie koszty związane z moim zatrudnieniem. Nie oszukujmy się...Oni mogli mnie zwolnić.... I nie miał bym nawet do Firmy o to pretensji... Ale pracujemy nadal ze sobą, i jest o'k.... Więcej szczegółów nie udzielam, bo nie uznaje tego za stosowne... Pracuje nadal z Nimi i jest O'k... Pozdrawiam... Tomek...

Tak4Nie

Pośrednictwo Pracy

Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić , że fakt , że został Pan zwolniony, bo Pana zachowanie wobec pracodawcy i pracowników firmy było nie tylko lekceważące,ale w dużej mierze znieważające i karygodne . Nieustająco próbuje się Pan odegrać, ale to nie upoważnia Pana do szkalowania firmy w której tak naprawdę prawdopodobnie pracował by Pan do dzisiaj , gdyby nie fakt , że z mieszkania które było dla Pana wynajmowane zrobił Pan sobie magazyn na uwalone smarami i olejami części motocyklowe , a właściciel mieszkania Pana zdaniem nie miał prawa Panu zabronić , bo motocykle to Pana hobby. Pana zdaniem wszyscy mieli tańczyć tak jak Pan zagra , a jak to nie wyszło zaczął Pan wypisywać kłamstwa aby się odegrać. Ale wróćmy do Pana ostatniego wpisu, gdzie ma Pan zastrzeżenia do umowy. Umowa jest zawsze kompletna i w dwóch językach w polskim i niemieckim i jeżeli polska umowa nie była dla Pana oczywista, to nie wiemy w jakim jeszcze innym języku powinniśmy ją sporządzić. Jeżeli jakieś kwestie były dla Pana niezrozumiałe to dlaczego Pan nie pytał i nie chciał szerszego objaśnienia poszczególnych punktów??? Proszę nie mylić umowy z podaną stawką i aneksu do umowy , bo to są dwa odrębne dokumenty i w każdym z nich jest wszystko wyszczególnione. Wiele Pana zarzutów jest bez pokrycia , to są tylko Pana mściwe słowa. Natomiast jeśli chodzi o wypłacenie Pańskiego wynagrodzenia tydzień wcześniej to niestety nie było to możliwe , ponieważ Pan był ledwo co zatrudniony i nie miał Pan wtedy jeszcze wypracowanych pieniążków, poza tym Abakus zatrudnia ponad 1000 osób i gdyby nawet co 10 pracownik chciał tak jak Pan , powstał by wielki chaos , ale na tyle na ile mieliśmy możliwość Pana poznać to i tak Pan tego nie rozumie . W obrażaniu ludzi nawet tych pracujących u nas od kilku lat jest Pan mistrzem,co zresztą potwierdza zarchiwizowany materiał jaki mamy z Pana zachowania jak jeszcze był Pan naszym pracownikiem. Panie Adamie mimo wszystko życzymy Panu wszystkiego dobrego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Anonim
@Pośrednictwo Pracy

Co za wredna odpowiedź z biura. Masakra

Tak3Nie

@Anonim

Szanowny Panie Anonim. W naszej wypowiedzi nie widzimy nic wrednego - chyba, że napisanie przez nas długo przemilczanej prawdy jest dla Pana czymś wrednym. Jeśli były pracownik wypisuje kłamliwe rzeczy na temat byłego pracodawcy to jest ok - ale jeśli były pracodawca udziela się w tym temacie i przedstawia fakty, które są poparte dowodami to jest on już be be. Oczerniać firmę każdy może , tylko zapomniano , że kij zawsze ma dwa końce. Ciekawe jakby Pan się zachował będąc pracodawcą. Ile nieprawdziwych oszczerstw by Pan akceptował? Ile wulgaryzmu by Pan znosił? Proszę odpowiedzieć sobie na to pytanie i wiele innych. Nie jest naszym celem wyciąganie pewnych spraw a energię na potyczki słowne wolelibyśmy spożytkować w inny - bardziej pozytywny sposób, ale na nieprawdziwe zarzuty należy najzwyczajniej w świecie reagować. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

Agnieszka

@Miron, użytkownik @Piotr Falkowski także wspominał o, między innymi, terminowych wypłatach, więc wygląda na to, że ta kwestia jest bardzo przestrzegana w firmie. Na pewno świadczy to dobrze o pracodawcy! Planujesz związać się z Pośrednictwem Pracy Soberka na dłużej?

@Agnieszka

Co ci z terminowej wypłaty jak nie wiesz czy coś nie zginęło ? Ci pośrednicy co dopisują pobrane zaliczki (których Polak nie brał) też płacą terminowo, tylko nie tyle co się należy bo ukradzione fikcyjną zaliczką. Gadanie że płacą terminowo jest bez sensu gdy nie wiesz czy otrzymało się całą należną kwotę !!!

@Agnieszka

Witamy Panie Adamie, Widzimy , że poświęcił Pan sporo czasu na pisanie negatywnych opinii na temat firmy abakus , zamiast czas wolny spędzić z rodziną. Wszystko co Pan pisze na temat abakusa nie ma absolutnie żadnego pokrycia ,wiemy że z całego serca próbuje Pan zniechęcić osoby które czytają ten portal, aby nie podejmowały pracy w naszej firmie, ale wiemy też ,dlaczego Pan to robi. Po prostu został Pan zwolniony, pomimo , że jest Pan dobrym fachowcem , ale brakuje Panu kultury osobistej i Pański wulgaryzm zaważył na tym , aby się z Panem pożegnać. Twierdzi Pan, że terminowe wypłaty są bez sensu, twierdzi Pan , że Pan nie wie czy otrzymał całą należną kwotę, skoro był Pan taki podejrzliwy i tak nieufny to przecież wystarczyło pisać sobie na kartce przepracowane godziny , a potem porównać je z rozliczeniem które Pan otrzymał (rozliczenia były zawsze wysyłane na adres, który Pan podał do korespondencji, a że często zmieniał Pan kwaterę , bo nie było na niej złotej kanapy i posadzki z marmuru , to rozliczenia prawdopodobnie są u byłych właścicieli kwater, ale to Pan powinien tego pilnować a nie my).

Marcin

Pracuję przez firmę abakus i soberka od sierpnia wszystko jest zgodnie z umową wypłata na czas, pasek z wypłaty dostaje czasami nawet parę dni wcześniej niż wypłata wszystko na pasku jest jasne i zrozumiałe. Opłacają w dodatku mieszkanie więc cała wypłata twoja. Mam osobny pokój. Dostałem ciuchy robocze. Na nic nie narzekam. Mam dobry kontakt z firmą, zawsze mogę liczyć na ich pomoc.

Anderson

@Adam. Adamie, bardzo prosze nie obrazaj tych, ktorzy sa zadowoleni z pracy w Aba, nie uwazam sie za osobe zielona czyli wedlug ciebie jakiegos barana, ktory nie umie czytac i liczyc. Po dzien dzisiejszy wszystko co z nimi ustalilem sie zgadza. Za nim pojechalem dostalem wszystkie informacje na maila. Wiedzialem wszystko. Takze dziwi mnie Twoja wypowiedz. A rozliczenia przychodza do dzis na adres, ktory podalem. Takze ja jestem zadowolony, umiem czytac, pisac i liczyc, i wiem co podpisalem a Tobie zycze powodzenia, moze Twoj ,,kolejny" pracodawca bedzie w stanie spelnic Twoje oczekiwania

Janusz

Soberka to dobry pracodawca ale jak widać zawsze będą niezadowoleni.

@Janusz

Soberka nie jest pracodawcą, jest tylko pośrednikiem który wysyła do kolejnego pośrednika (kolejny pośrednik też nic nie produkuje tylko kupuje i sprzedaje wakaty). Czy to tak ciężko zatrybić ?? Nie mają ludzie pojęcia o podstawowych terminach a potem wypisują Och, Ach bo im znaleziono pracę (bez złudzeń - dla własnego zarobku). Ręce opadają jacy ludzie tu się wypowiadają nie znając elementarnych pojęć !

Tak5Nie

Zweryfikowany użytkownik

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przestrzegam przed tym pośrednikiem ponieważ wysysają do Fuldy do niemieckiego nieuczciwego pośrednika jakim jest Abakus. Pierwszy przekręt pojawia się przy podpisaniu umowy ponieważ umowa jest przedstawiana częściowo na sumę minimalną dopuszczalną a nie na całą uzgodnioną ustnie. Potem coś dokładają ale pracownik nie ma możliwości wyliczenia czy dostał całą kwotę zgodnie z ustną umową - zapewne o to im chodzi. Po 2-3 miesiącach zaprzestają przesyłać rozliczenia wypłaty (w tym samym czasie tych rozliczeń nie otrzymało 3 osoby) nawet na tą minimalną z umowy, ja nawet nie otrzymałem rocznego za 2017 rok co jest według przepisów ciężkim przewinieniem. Soberka pisze że zapewniają ubranie robocze i jest to kłamstwo, ja nie otrzymałem żadnego ubrania roboczego a o rękawice i okulary nie mogłem się miesiącami doprosić, kazali kupić sobie samemu, gdy chciałem się wykręcić że nie mam kasy to zaoferowali zaliczkę (zaliczki są płatne). Kupiłem rękawice i okulary za własną kasę, wysłałem paragon ale nie otrzymałem potwierdzenia zwrotu wydanej kasy więc zapewne nie zwrócili. Są mili (szczególnie ten Polak robiący tam wyłącznie za tłumacza bo więcej nie ma nic do powiedzenia) ale tylko do podpisania umowy bo po są już niemili. Na oficjalnej rozmowie u nich powiedziałem że brak w Abakusie ludzkich odruchów ale to nie zadziałało. Chciałem wypłatę o tydzień wcześniej - odmówili, po zaliczkę 300 eur musiałem jeździć 3 razy. Tak przedmiotowo nie byłem traktowany przez żadnego pośrednika jak przez Abakusa. Opowiadałem w pracy Niemcom jak jestem traktowany, że nie chcą zapewnić mi nawet rękawic roboczych, że nie przysyłają miesięcznych rozliczeń wypłaty, itp. - byli w szoku. Do dzisiaj nie dostałem miesięcznych rozliczeń za wrzesień, październik, listopad i rocznego 2017 Brak w umowie pisemnej całej uzgodnionej stawki to zapewne celowe działanie by pracownik nie był w stanie policzyć ile niedopłaty brakuje. Najlepsze było to: jedzie do mnie Niemiec 30 km po to by mi powiedzieć że mam się u niego stawić na drugi dzień (kolejne 30 km) to da mi klucze do nowego zakwaterowania - kto na te bezsensowne jazdy Niemca robi ?? Ci co tu wypisują pozytywne opinie o Abakusie to albo ten Polak tłumacz musi to robić albo "kompletnie zieloni" nie znający przepisów o zatrudnieniu i należnej dokumentacji.

Tak7Nie

Anderson

Pracuje jako operator CNC juz dosyc dlugo u nich. Firma, mieszkanie i kontakt z Soberka i Aba na 5+. Ja polecam kazdemu. A co do rozmowy po niemiecku pytaja o doswiadczenie jakie masz. Proste pytania. Jezeli kumasz troche jezyk to dasz rade

@Anderson

A czy później przy pracy wymagana jest już większa znajomość języka, czy wystarczają podstawy? Jestem ciekawa, czy pracodawca lub pośrednik oferują na przykład jakieś kursy doszkalające dla zainteresowanych osób. Jak długo współpracuje się z Pośrednictwem Pracy Soberka - a po jakim czasie można przejść już pod "skrzydła" firmy, w jakiej jest się zatrudnionym?

Zainteresowany

Witam . Jak wygląda proces rekrutacyjny? Oraz jak wygląda u nich rozmowa po niemiecku o co mniej więcej pytają?

@Zainteresowany

@Zainteresowany, czy rozmowa o pracę po niemiecku zawsze odbywa się w tym języku? Oznaczałoby to, że firma przyjmuje w pierwszej kolejności osoby, które znają ten język. Kontaktowałeś się już z firmą Pośrednictwo Pracy Soberka?

Miron

Pracuje już tutaj 2 rok i mogę każdemu polecić. Kontakt z agencją jest rewelacyjny. Zakwaterowanie pierwsze było troszke ,,słabe" ale od razu mi zmienili i jestem po dziś dzień zadowolony. Dobrze się dogaduję z właścicielem i naprawdę jest rewelacja. Przez 2 lata jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żebym dostał wypłatę jeden dzień po terminie, a to się bardzo ceni. Generalnie bardzo mili i przyjaźni ludzi w Aba jak i u Soberki. Także Polecam

Zostaw opinię o Pośrednictwo Pracy Soberka - Olesno

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie