CATLIN Shared Services Europe Sp. z o.o

Wrocław

Opinie o CATLIN Shared Services Europe Sp. z o.o

karmma

Ile tam sie zarabia? Moze ktos napisac :)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w CATLIN Shared Services Europe Sp. z o.o? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Klaudia

Hej, zastanawiam się nad aplikacją do tej firmy, na ile może liczyć osoba posiadająca 3 lata doświadczenia w korporacji? Ogólnie polecacie XL Catlin:)?

kandydat

Witam, w zyciu nie spotkalem sie z bardziej nieprofesjonalna firma i to juz na poziomie rekrutacji. Przeszedlem przez 3 etapy rekrutacji. W pierwszej kolejnosci po trzeciej rozmowie mieli dwa tygodnie na danie odpowiedzi czego oczywiscie nie uszanowali. Po niecalych trzech tygodniach oddzwonili ze sa mna zainteresowani i jak najbardziej widza mnie w firmie tylko potrzebuja okolo tygodnia na zebranie odpowiednich podpisow od menagerow. A tymczasem po szesciu dniach Pani z HR zadzwonila by mnie poinformowac ze przeniesienie procesu na ktory aplikowalem zostala wstrzymana tym samym moja rekrutacja zostala wstrzymana i nie moga przedstawic mi zadnej oferty... Serdecznie nie polecam nikomu ( nie mowiac o tym ze moi znajomi ktorzy byli tam na rozmowach nie dostali jakiejkolwiek odpowiedzi czy sa przyjeci czy nie)

Porazka

Nigdy dotad nie mialem do czynienia z tak nieprofesjonalna rekrutacja w firma. Co musi swiadczych chaosie jaki tam panuje. -zakres obowiazkow i wymagania na stanowiskach gdzie rekrutuja nie pokrywa sie z zamieszczonymi ofertami -rekruterzy dzwonia kiedy chca i sami nie odbieraja telefonow gdy sie dzwoni do firmy -rekruter nawet nie zadzwonil na wczesniej umowina rozmowe chociaz deklarowal ze idealnie pasowalam na to stanowisko

ciekawski

@ObecnyPracownik A mógłbyś napisać ile konkretnie (albo chociaż jakieś widełki) tej kasy dają? W obecnym korpo czuję się niedoceniony brakiem podwyżki od 2 lat, ale z drugiej strony przeraża mnie trochę taka prosta praca (brak szans na wykaznie, brak rozwoju). Czy nie żałujesz swojej decyzji?

ObecnyPracownik

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że przeszedłem z innego korpo we Wrocławiu. Praca raczej nie należy do trudnej, ani specjalnie ciekawej. Jak się mówi po angielsku i pozna terminologię i proces to można niemal z zamkniętymi oczami to robić. Głównie wprowadza się papiery do systemu i poprawia czyjeś błędy. I tak jest w niemal każdym dziale. W poprzednim korpo miałem zajęcie ambitniejsze, trudniejszy proces, było dużo więcej systemów, praca była dużo bardziej kreatywna i wymagająca. Po 3 latach nie byli mi w stanie tam dać takiej kasy jak tu. Więc jeśli ktoś mi daje więcej kasy za dużo prostszą i mniej stresującą pracę- czy mam prawo narzekać?

ciekawski
@ObecnyPracownik 23.07.2017 16:25

Na szczęście były pracownik

Dobre miejsce jeśli nic Cię nie umiesz, nic umieć nie chcesz i nic Cię w życiu nie interesuje oraz nie planujesz nigdy dorosnąć. Typowe stereotypowe korpo, robota głównie kopiuj-wklej do której musisz się wystroić niczym stróż w Boże Ciało, głównie po to żeby nowi myśleli, że robota jest ważna i dobrze płatna. Czas spędzasz na kopiowaniu a potem wklejaniu, nic nie wnoszących jałowych spotkaniach z różnymi menadżerami rozmawiając o niczym, piciu kawy i face/pudelek czy kto co tam woli. Kompetencje personelu kierowniczego są na bardzo niskim poziomi lub ich brak. Nie potrafią zorganizować nic, każde ale to każde nawet najprostsze działanie zawsze przebiega w najgorszy możliwy sposób, chaotycznie i bez planu. Po jakimś czasie przyzwyczajasz się i już nawet nie zakładasz, że coś będzie działać. Ostatnio coraz bardziej podlegają kolegom z Indii i wdrażają ich kulturę pracy. Zarobki ok biorąc pod uwagę, że każda miernota da tam sobie radę, ale właściwie wszystkie duże firmy płacą już więcej. Niestety nie polecam.

archi

Ile jest etapów rekrutacyjnych? Czy skoro powiedziano, że tylko jeden, to oznacza, że decyzja jest negatywna?

Kasiek

Hej, Mógłby ktoś napisać coś o IT Service Desk Analyst? :)

Kamila

Witam, chciałabbym zasięgnąć informacji odnośnie pozycji: Service Desk Analyst w dziale IT, bardzo proszę o informacje jak wygląda praca, jaka jest atmosfera ,jakie są zarobki na tym stanowisku oraz jak wygląda rozmowa rektutacyjna na w/w stanowisko. Bardzo proszę o pomoc, Kamila

Marta

Firma dosyć dziwna... Branża ubezpieczeniowa, średnia klasa jeśli chodzi o kwestie rozwojowe i prestiż. Rozmowa kwalifikacyjna trwa około godziny. Pytania standardowe, o doświadczenie, o to dlaczego kandydat ubiega się o pracę w firmie, dlaczego to stanowisko itp. Szukają osób ze znajomością języków obcych ze względu na zagranicznych klientów i to naprawdę wystarczy. Nie trzeba mieć ukończonych żadnych prestiżowych kierunków, wiele ludzi to przypadkowe osoby, albo po jakiejś filologii albo tacy, którzy nie potrafili sobie poradzić w swojej branży więc przyszli wklepywać dane... Korpo jakich wiele we Wrocławiu tylko mniej znane i z troszkę mniej pożądanej obecnie branży bo to ani finanse ani IT.

kandydat

Proces rekrutacji ok, rozmowa kwalifikacyjna-miła atmosfera, wymagania ze strony kandydata spełnione biegle angielski, znajomość programów i systemów, podana stawka przez kandydata - standardowa jak na firmy Wrocławskie lecz odpowiedź po paru dniach negatywna - BEZ UZASADNIENIA dlaczego, rozumiem, jakby to było po tygodniu, że wybrano kandydatów, którzy podawali niższe stawki ale po paru dniach. Niski poziom naprawdę. NIE POLECAM.

Lu
@kandydat 25.07.2016 17:30

Zarobki srednia półka-czyli ile dokładnie?

Bartek

Firma przeciętna, branża ubezpieczeniowa raczej mało prestiżowa. Faktycznie osoby które tam pracują podnoszą trochę nosy , nie wiedzieć dlaczego... Rozmowa rekrutacyjna dosyć ostra, prowadzona w dwóch językach (ang. i niem.) ale to pewnie zależy od stanowiska. Duży nacisk kładą na znajomość języków i niby umiejętność analizowania a później zatrudniają osoby po germanistyce albo innych dziwnych kierunkach tylko dlatego, że znają języki obce i raczej na stanowiska do wklepywania danych więc z analizą ma to mało wspólnego. Stanowiska na pewno bardziej analityczne niż jakaś administracja biurowa lub kadry ale nadal w branży ubezpieczeniowej. Zarobki jak na rynek wrocławski średnia półka, zależy jak dla kogo.

em

Myślę, że jeśli chodzi o język rozmowy kwalifikacyjnej to zależy od stanowiska. Moja rozmowa kwalifikacyjna odbyła się w dwóch językach: polskim i angielskim. Kultura pracowników w tej firmie jest rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie.

leon1234

W jakim języku/ach jest prowadzona rozmowa kwalifikacyjna?

Łukasz
@leon1234 27.04.2015 15:22

Rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzana tylko w języku angielskim. Bez biegłej znajomości angielskiego praktycznie nie ma tam czego szukać.

iwo

Ile się tam zarabia?

Marika M.

Po przeczytaniu powyższej opinii. Mam niejasne wrażenie, że kandydat się nie dostał to tej firmy i tylko dlatego "sączy" taką a nie inną, ocenę sytuacji. Szkoda, bo pokazuje obraz nieprawdziwy. Możliwe, że wybrany profil firmy po prostu nie spełniał oczekiwań, a kandydat niezbyt się przygotował merytorycznie lub po prostu nie spełniał pewnych klasycznych kryteriów. Wybór każdej osoby jest staranny, a proces rekrutacji nie trwa dłuzej niż w innych firmach i jest dość rzetelny. Jak ktoś wie, że chce pracować w finansach, w ubezpieczeniach, i się rozwijać zawodowow - a co więcej ma już doświadczenie w fimie z klasycznym anglosaskim podejściem, to nie będzie miał takiego odbioru sytuacji. Firma w ciągu ostatniego roku zrekrutowała wiele osób, i jak widać do tej pory nie krążą negatywne opinie na ten temat. Jestem osobą z kilkuletnim doświadczeniem w branzy finansowej i porównaniem na rynku wrocławskim. Według mnie na rynku pracy jest to konkurencyjny i dobry pracodawca, z kulturą korporacji o wiele lepszą i wyższą, aniżeli amerykańskie "molochy". Ludzie którzy tu pracują są najlepszym tego przykładem. Tymbardziej z żalem czytam taki wpis, który merytorycznie rezprezentuje słaby poziom i wydaje się być "hejterskim spamem" osoby o niskim poziomie elokwencji i oceny rzeczywistości.

rob

firma w porzadku.duzo benefitow,ludzie sie sadza ze tam pracuja czuja sie lepsi. a tak naprawde [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] umieja. 3 rudny maglowaniejak w pralce jakby wybierali prezesa firmy a nie jakiegos ciecia. na samym koncu robia dopiero sprawdzanie kandydata co jest totalna glupota bo gdy wychodzi cos nie halo to ty chodzisz przez miesiac no 1,5 na spotkania sprowasz sie i slyszysz na koniec dizekujemy.nie polecam powinni spr.przeszolsc pryznjamniej po 2 rozmowie albo 1 ej i wtedy nie tracic mojego cennego !! czasu. oczywiscie nie przeszedlem bo bylo wszytsko super ale spr.przeszlosc po fakcie i nie zatrudnili mnie a ja zdazylem juz sie gdzie sinedziej zwlonic bo zapewniali ze bardzo mnie polubili i 98 % szans ze mnie zatrudnia.normalnie strata czasu i robienie ludzi na szaro -cs i hp maja swoje minusy ale za to trzymaja sie terminow i daja czasem odpoweidz szybciej.mowia ze sprawdzaja kandydata gdzie w caltin upewnialem sie co do tego i zapewniali ze tego nie robia gdzie po kryjomu skanuja przeszlosc i wychodza buble i daja ci znac ze no trudno sorry nie ty to inny! wal sie.wiec...nie polecam.aha no i rekrutacja trwala pol roku !!o tym tez pamietajcie.

Zostaw opinię o CATLIN Shared Services Europe Sp. z o.o - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CATLIN Shared Services Europe Sp. z o.o