SHD Dortmund

Dortmund

SHD Dortmund

Opinie o SHD Dortmund

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Irena

@Daria, wypowiadasz się w wątku dotyczącym pracy w SHD Dortmund, rozumiem więc, że pracujesz lub pracowałaś w tej firmie, tak? Jeśli dobrze zakładam, to proszę Cię o podzielenie się swoją opinią na temat tego pracodawcy. @Prawda, czy pracowałeś w SHD Dortmund? Widzę, że sporo piszesz w tym wątku, zakładam więc, że miałeś styczność z tym pracodawcą.

Daria

Myślę, że jak się komuś nie bardzo chce pracować to szuka pretekstu żeby ponarzekać! Można robić coś innego!

jutta

Zosiu nie krec ty bzdury piszesz !!!!!o czym ty piszesz jaka karte i jaka ciaglosc ubezpieczenia ???????????? Pod imieniem Zosia jest chyba pani ktora ratuje firme hehehheheh karta i ciaglosc ubezpieczenia chyba w marzeniach jedyna karte jaka dostajesz to jest karta informacyjna z numerem telefonu do ubezpieczyciela i tylko w razie wypadku!!!!!!!!!a ciaglosc to chyba jakies twoje urojenie !!!!! Ubezpieczenie jest turystyczne i tylko w naglych wypadkach i w dodatku w polskiej firmie a ty jak my wszyscy na gewerbie otworz oczy kobieto Gewerba oznacza ze jestes firma jednoosobowa i to ty masz obowiazek sie ubezpieczyc i rozliczyc te dzialalnosc .Pracowalam tam to wiem a problemy jak masz to radz sobie sama bo zdaniem Pana szefa nie ma zlych rodzin to opiekunki sa nie odpowiednie .Mili sa jak jedziesz a jak odmowisz to wtedy oblicze sie pokazuje .SHD katastrofa

@jutta 15.07.2016 21:55

Oczywiście że tak. Gdy posiadasz Gewerbę sama musisz to ubezpieczenie opłacać, w przeciwnym wypadku za kilka lat możesz być zadłużona po uszy właśnie z tytułu nieopłaconych składek zdrowotnych. Nie licz na to, że jakakolwiek firma opłaci je za Ciebie z własnej kieszeni. Zanim pobiegniesz założyć Gewerbę lub wyrazisz zgodę na to, żeby firma ją założyła na Ciebie, zastanów się czy stać Cię na taki luksus.

Tickiet

To jest praca na gewerbie lub polskiej działalności gospodarczej. Wypłaty są na czas opiekunka podpisuje umowę z rodziną i to rodzina wypłaca kasę. Nie firma.każda z was szuka pracy tak aby nie znaleźć.

@Tickiet 07.06.2016 19:14

Możesz pisać co tylko chcesz celowo wprowadzając ludzi w błąd, ale muszę Cię zmartwić - nigdy Ci się to nie uda, albowiem ludzie tak samo jak Ty posiadają mózgi i myślą wcale nie gorzej od Ciebie. Ponadto muszę Cię zmartwić raz jeszcze - teraz jest rynek pracownika, firm opiekuńczych jest multum i my opiekunki możemy w ofertach wybierać i przebierać i tak właśnie robimy. To nasze prawo i korzystamy z niego.

Ticet

Najlepiej samej zalozyc Gewerbie i miec wolny wybor.oraz swoje prywatne ubezpieczenie z zaznaczeniem do pracy opiekunki w niemczech.mozna sie ubezpieczyc w Polsce.koszt okolo 170zl na miesiac.ubezpieczamy sie tylko na okres wyjazdu

@Ticet 02.11.2015 13:15

To ubezpieczenie jest o wiele bardziej drogie niż podajesz, a opiekunkę która zarabia choćby nawet te 1.500 E netto miesiecznie nie stać na taki luksus. Posiadając Gewerbę opiekunka sama z własnej kieszeni musi je opłacić. To jest obowiązkowe.

Aga

A jakie inne firmy oferują więcej ?

@Aga 01.11.2015 23:07

Na przykład Ulife na Gewerbę 2.500 E netto miesięcznie. Przy takich zarobkach stać Cię na opłacenie wysokiego ubezpieczenia zdrowotnego. Gdy posiadasz Gewerbę sama musisz to ubezpieczenie opłacać, w przeciwnym wypadku za kilka lat możesz być zadłużona po uszy właśnie z tytułu nieopłaconych składek zdrowotnych. Nie licz na to, że jakakolwiek firma opłaci je za Ciebie z własnej kieszeni. Zanim pobiegniesz założyć Gewerbę lub wyrazisz zgodę na to, żeby firma ją założyła na Ciebie, zastanów się czy stać Cię na taki luksus.

maria

Pracuje w tej firmie prawie 2 lata jak dotad wszystko bylo w pozadku.pani Ania Pawlak kordynatorka dzwonila pisala sms spotykala sie z opiekunka aby wspolnie rozwiazywac zaistniale problemy.zakladaja gewerbe ale w przyszlosci nie mozna na tej gewerbie pracowac w innej firmie.trzeba wyrejstrowac.zarobki zadna rewelacja 1 osoba 1200e 2 wymagajce opieki 1400-1500.inne niemieckie firmy oferyja umowy z rodzina na 1300-1350 do 1 osoby.2 osoby 1500-1750.w zaleznosci od stopnia opieki.a w shd ciezko wywalczyc podwyzkie nawet o 50 e.samy zanizaja zarobki dla opiekunki ale swoja prowizjie biora 595e i z tego nie zrezygnuja .tlumaczac duza konkurencja na rynku.zwrot za bilet 90e po przepracowaniu 2 miesiecy.inne firmy 140e po 2 miesiacach.trzeba sie dobrze zastanowic aby podjac tam prace.ja rezygnuje bo inni oferuja wiecej

elija
@maria 20.04.2015 01:40

Mario, nie raź w oczy gramatyką bo szlag mnie trafi!

marika
@maria 20.04.2015 01:40

witaj maria a powiedz z jaka firma warto jechac?Chcialabym zdobyc jakis kontakt na wyjazd.. Pozdrawiam, marika

@maria 20.04.2015 01:40

Gewerba założona na Ciebie jest tylko i wyłącznie Twoją działalnością gospodarczą i masz prawo na niej pracować gdzie tylko chcesz. Jeżeli firma ogranicza Twoją wolność w tym zakresie, wówczas jawnie łamie ona prawo. Tylko i wyłącznie firmy zatrudniające na podstawie umowy O PRACĘ mają prawo wymagać pełnej lojalności tj. zakazu pracy dla konkurencji.

Dysponujecie jakimiś nowinkami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem, warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi.

Bolo

Dobra praca i daleko od domu to z pewnością nie sprzyja chęci pisania!!

Czy ktoś z Was dysponuje najnowszymi ciekawostkami o SHD Dortmund? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

Mała

To prawda co piszą koleżanki za 1 miesiąc pobytu dostajemy 50 euro zwrotu kosztów podróży a inne firmy płacą więcej.

Jolka
@Mała 20.09.2016 10:36

No nie wiem są firmy, które wymagają min 3 miesięcy pracy i w przypadku miesiąca pracy nie zwracają wcale kosztów przejazdu.

Zainteresowany

Czy dalej jet dobrze w firmie, że nie piszecie? Warto starać się o pracę tu?

Ann

Dobra firma

Opiekunka

Ja też pracowałam w tej firmie.jedyny minus to że trzeba zakładać tam konto w banku.no i firma daje tylko prywatne ubezpieczenie i zameldowanie.dlatego dobra dla rencistek.stelle miałam dobre i pieniądze tyle ile w większości i agencji.panie były ok.zreszta te wszystkie urzędniczki też przecież są zatrudniane.a jeśli ktoś ma jakieś ale to skargi powinno się kierować do właścicieli.tu przynajmniej wiadomo kto nim jest.a nie jak w polskich agencjach czeski film.dlatego obrywa się opiekunkom ko traktu.jesli ktoś ma czyste papiery to nie musi się ukrywać.

Mariola

Gdybym mogła tam wrócić to na pewno bym pojechała jeszcze z ta firma ale naradzie nie mogę wyjechać shd polecam

mariola

Ech nie jest tak źle

Iwona

Wszystkie złodziejki czujcie się bezpiecznie pod parasolem Pani Renaty

Mojek

No praca jest fajna, dobrze, że Ci się podoba koleżanko

Aśka

Zaczęłam nie dawno pracę w firmie SHD jestem chyba najmłodszą pracownicą :) Ale , naprawdę nie mogę narzekać , wszystko w jak najlepszym porządku , pracownicy kompetentni , nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o firmę ;) Pozdrawiam ;)

Tickiet

Moja znajoma tam pracowala a kiedy miala problemy zdrowotne to ja poprostu olali i kobieta dzisiaj na tym ich ubezpieczeniu musi pokryc koszta pobytu w szpitalu w kwocie prawie 3 tys euro.Firma palcem nie kiwnela aby jej pomoc w jakikolwiek sposob splacic to zadluzenie.i dlatego tak duzo kobiet od nich odeszlo.od lipca podniesiono stawkie minimalna z 1200 do 1300e max 1500 ale malo kto dostanie taka kwote.sa inne firmy w ktorych mozna zarobic przy 1 osobie 1500e netto znajac jezyk niemiecki w miare dobrze i majac dobre referencjie oraz za zwerbowanie opiekunki ktora przepracuje w firmie 1 miesiac placa 100e a seniorenhilfe tylko 50 e i pracowac musi opiekunka 2 miesiace.

Czytelniczka

ja pracowalam w SHD i nigdy w zyciu bym juz tam nie wrucila nawet gdybym musiala jesc suchy chleb--obiecuja zlote gory jak chca zatrudnic a co jest puzniej to lepiej nie mowic im zalezy tylko na kasie a jeszcze jedno wam powiem po calej nocy jazdy busikiem dotarlam do ich siedziby i tam na korytarzu stoi automat do kawy wiec chcialam sobie zrobic kawe to jedna z pracownic z biura powiedziala mi ze tutaj nie bo nam opiekunom tutaj jest nie wolno sobie robic kawy mam isc tam na gore i tam jest dla nas kawa boze to co my jestesmy jacys TREDOWACI???jak tak mozna to sie w glowie nie miesci to oni powinni byc dla nas mili bo to my na nich pracujemy ----ja bym nigdy w zyciu tej Firmy nikomu nie polecila ubezpieczenie polskie niemma tylko w razie wypadku zadnego zwrotu podatku to jest gowno nie firma znam osobiscie bardzo duzo pan kture ich juz od dawna gdzies maja

ticet

prosze zadzwonic na podany nr przedstawic sie po niemiecku a reszte mowic po polsku .polacza pana z pania mowiaca po polsku

Jan

Polska strona juz jest : www.shd-opieka.pl Firma bardzo dobra. Ale przekonaj sie sam ;)

Jan

Wielu z Was pisze tutaj takie bzdury ze płakać się chce. Znam kilka osób które pracują w tej firmie od lat i nikt nigdy się nie skarżył. Jak ktoś nie chce pracować to zawsze znajdzie sobie powód żeby narzekać czy kogoś obsmarować.

Malgoska
@Jan 31.08.2016 20:33

I tu mily panie się mylisz bo pracowałam 2 lata w opiece i wiem jak Niemcy potrafią oszukiwać polakow i nie tylko polakow i nie pi.......... ze opiekunki nie chcą pracować bo pracują SUPER Pozdrawiam

Malgoska
@Jan 31.08.2016 20:33

Ticet.

Kazdy ma wolny wybor.

Ticet

Inne niemieckie firmy.nie bede robic tu reklamy ale trzeba dobrze poszukac.firma Seniorenhilfe Dortmund ma dziadowskie ubezpieczenia zbiorowe jako turystyczne. ubezpieczenie w polskiej firmie.jak przyjdzie placic za leczenie umywaja rece i radz sobie czlowieku sam.dlatego warto sie 2 razy zastanowic niz podjac pochopna decyzje i potem zalowac.

Zośka
@Ticet 02.11.2015 13:08

Ticet...co ty za bzdury opowiadasz...jakie zbiorowe ubezpieczenie??? w kwietniu tego roku zachorowałam podczas pobytu w DE..poszłam do lekarza. ubezpieczalnia opłaciła rachunek od lekarza i nie było problemów....mam swoją kartę i ciągłość ubezpieczenia. doinformuj się zanim zaczniesz podawać takie informacje.

Zostaw opinię o SHD Dortmund - Dortmund

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SHD Dortmund