Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Opinie o Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Beti

Jedna wielka żenada, ostatnio była rekrutacja w Lublinie, gość prowadzący rekrutację obiecywał że da wszystkim znać o wyniku i cisza... Zapomnieli też napisać w ogłoszeniu, że to praca na zastępstwo więc część ludzi zupełnie niepotrzebnie przyjechała, jak również o terenie pracy - podali część lubelskiego jako teren pracy, a na rozmowie wyszło że dodatkowo połowa podkarpacia i część świętokrzyskiego. Rekrutacja powinna odbyć się w tamtych rejonach, tam też ludzie szukają pracy, ale cóż sama treść ogłoszenia mijała się z prawdą...więc czegoż tu oczekiwać, szkoda zachodu.

Rep

A jak jest w pulmonologii u nich ? Jakie auta jeśli wiecie ?

Oddycham
@Rep 24.08.2017 14:53
A jak jest w pulmonologii u nich ? Jakie auta jeśli wiecie ?

Pulmo to jedna z najlepszych linii. Dobre produkty. Normalny szef. Jeździsz toyotą auris.

niedoszły PM

Firma niepoważna. Odradzam, chyba że chcesz być traktowany jak śmieć. Ja tak właśnie zostałem potraktowany a jeszcze ich robolem nie byłem. Uważam, że są o wiele ciekawsze firmy na rynku.

Xyz

Kierownictwo nie potrafi ustalić konkretnych zasad działań itd. Co chwilę zmiany zmiany zmiany. Ciągły chaos i bałagan. Ciężko się pracuje w takich warunkach. Często coś wypracujesz np.lekarza a za chwilę zmiana lub przejmuje kto inny... Samochody stare z GPS. Astry III lub focusy wymieniane po przejechaniu danej liczby km aby przebieg był duży np. 200 tys. to wymienia ci na Toyotę Auris. I jedziesz nim do upadłego. Dużo zależy od terenu!!!! Da się pracować ale ogólnie ciężko..... wytrzymać w takim bałaganie.. Chyba nie polecam. Produkty ok. Da się z nimi pracować gdyby nie utrudnienia że strony zarządzających..

mm
@Xyz 30.01.2017 11:53

a o który chodzi dział ?

romko

Najważniejsze jest to, że zarobki są adekwatne do powierzanych obowiązków, o czym dobrze o nich teraz świadczy.

olo

witam , czy ktoś może przedstawić ocenę pracy na samej produkcji ???? no i oczywiście jakie są płace na produkcji ...Będę wdzięczny za szybką odpowiedz .

daria

Cześć, Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda rozmowa na stanowisko analityka (laboranta) ? Jakie zarobki czy jakieś dofinansowania dojazdów do fabryki?

blow

Firma jak każda inna na chwilę obecną. BARDZO DUŻO zależy od tego na jaki teren się trafi (mówię o PM i PF) i na jakiego kierownika. U niektórych kierowników rotacja bardzo duża, częściowo z winy tych kierowników. Dział OTC miał kłopoty i zrobili głęboką przebudowę działu w związku z czym w zeszłym roku w tym dziale rotacja była na poziomie 75%. Teraz już niby wszystko się poukładało. Jeżeli chodzi o PM to specjalistyka jest warta polecenia, większe tereny ale lepsze leki, lepsza kasa i lepsze samochody (Nowe Aurisy w hybrydzie) ale też mała rotacja. Podstawowa linia PM to teoretycznie kardio, jeździ się głównie do GP,i różnych specjalistów jak kardio, chirurgów, ginekologów, ortopedów i co jakiś czas coś zmieniają. W tej lini oprócz kilku leków jest sporo suplementów i od jakiegoś czasu jest coraz większe ciśnienie na sprzedaż apteczną. IMS na końcu i tak jest kluczowy bo według niego rozliczają plany ale na indywidualną sprzedaż jest kładziony mega nacisk (rankingi sprzedażowe, zadania, milion e-mail'i itd). W tej lini auta to Nowe Aurisy i trochę staroci (wymieniają partiami) jak pięcioletnie Astry czy Focusy. Premia w podstawowej lini PM (nie wiem jak w innych) raczej na papierze, chyba że ktoś trafi na b.dobry teren, generalnie jakąkolwiek premię zgarnia średnio pewnie z 20-30% ludzi, w zeszłym roku w najlepszym cyklu zgarnęło 50% ludzi i był szał. Cykle 4 miesięczne. Kasa na podstawie jak kto sobie wynegocjuje i jakie ma argumenty (doświadczenie itd) ale nie jest najgorzej. Z małym doświadczeniem 3 do 3,5 można dostać, z lepszymi argumentami można wołać więcej. Czy polecam .... polecam spróbować, znam kilka osób które dobrze trafiły z terenem itd i kilka, które się mocno sparzyły, sam mam mieszane uczucia co do swoich doświadczeń w tej firmie.

ASM

jak na managerskie aspiracje to kiepsko u Ciebie Aga z gramatyką - o interpunkcji nie wspominając :)))

Gender

test tzw. "logiczny" polega na przeczytaniu tekstu medycznego na jednej kartce i zaznaczenie na właściwej odpowiedzi na drugiej kartce - prawda lub fałsz. Dobry sposób to przeczytać najpierw kilka razy pytania, a później czytając tekst szukać zdań, które są tymi pytaniami. W pytaniach często są to zdania zmienione np. w tekście jest "zmniejszają", a w pytaniach "zwiększają".

Gender

I etap to asesment składający się z 4 części. 1. autoprezentacja pod kątem zawodowym plus na koniec należy zaproponować jakąś wycieczkę w dowolne miejsce przedstawiając wszelkie u temu atuty. 2. prezentacja produktu z ulotki, która zostanie wręczona. Należy tu pamiętać o sondowaniu i zadawaniu pytań otwartych gdyż jest to symulacja prezentacji na oddziale szpitalnym. 3. zadanie zespołowe - hipotetyczna sytuacja, należy wypracować wspólne stanowisko. Oceniana jest aktywność, ale nie krzykliwość. 4. Rozmowy indywidualne ok 45 min. m.in. o zarobkach tutaj nie schodzimy poniżej 6 tys. brutto. II etap w Warszawie składa się z dwóch części 1. test matematyczny i test logiczny - przykłady zadań przedstawię w następnym poście. 2a. rozmowa z szefową HR - w zasadzie to ona mówi. 2b. rozmowa z dyrektorką sprzedaży. Najważniejszy etap bo to ona decyduje czy przyjąć kandydata. Będzie scenka, która ma być idealna. Musi być zagajenie, sondowanie w formie pytań otwartych no i prezentacja korzyści, a na końcu twarde zamknięcie. Jeżeli pani "doktor" nie została przekonana do polecania produktu - wówczas możesz mieć pewność, że tej pracy nie dostaniesz :)

liczący w pamięci

A ja test bez problemu rozwiązałem, chociaż bardziej humanistą się czuję. Podstawę o 60% większą od tej, o której tu jakiś "specjalista" pisał wynegocjowałem i zaczynam - HEJ!

as

Tu sie pojawia problem czytania ze zrozumieniem. Jest wyraznie napisane ze zadanie z wyliczeniem % bylo najlatwiejsze :) ehhh

as

Zadania na poziomie podstawówki...ciekawe, jeśli któś jest na poziomie podstawówki i dopiero skończył naukę z pewnością się dostanie. Zadanie oblicz procent z ... było akurat najprostsze. Ale reszta z treścią, dla ludzi którzy "podstawówkę, a nawet studia skończyli dawno temu" może sprawić problem, ciekawe kto ostatnio obliczał zadanie z dwiema niewiadomymi i pamięta wzory.... Od dłuższego czasu za przedstawicieli pracują kompy, tablety itp... Ja pracuje 15 lat i oprócz szybkiego wyliczania procentowego (rabatowego)i z marżą (dziwne że kierownicy aptek robią to na kalkulatorze,hahaha kto ich zatrudnił do apteki-powinien powiedzieć lekam) nie spotkałem się z żadnym przypadkiem, wymagania umiejetnosci takich zadań. Tyle co LEKAM proponuje podstawy z premia, można wyciągnąć w każdej firmie FMCG. Pozdrawiam

Adam

wzory do 2 niewiadomych???wtf

Lambda

daj sobie spokój.

Max

Wlasnie na PM :) tez chciałbym wiedziec zanim sie wybiorę. Podajcie jakiś przykład konkretny prosze halllo!

zaczynam

Test matematyczny to za dużo powiedziane. Zadania banalne. Spotykasz się z podobnymi zagadnieniami codziennie. Np ile to jest 30% jakiejś wartości.

Max

Mógłbyś podać przykłady tych zadań matematycznych? Dziekuje

zaczynam

Byłem. Test matematyczny banalnie prosty (poziom szkoły podstawowej). Test logiczny to czytanie ze zrozumieniem. Tu ciężko określić poziom. Albo rozumiesz i zaliczasz, albo nie :) W mojej ocenie nic ambitnego. Etapy rekrutacji podobnie jak gdzie indziej. Ja się dostałem i zaczynam.

as

W takim układzie po co zapraszają ludzi bez takiego wykształcenia i narażają ich na utratę 2 dni urlopu skoro z góry skazani są na porażkę?

ona ze wsi
@as 15.03.2016 19:10

Generalnie żenada, dno. Poziom Pań które zwą się krajowym i kolejno dyrektor sprzedaży porażka. Pani Krajowy nie wie do jakiego koszyka sprzedaży włożyć dany produkt. Myślą że jak przyszły z Soraya to już pozamiatają cały rynek. Brak kultury osobistej , ale myślę że to akurat wyniesione jest z domu.Pensja- brak komentarza. Osoby, które pracowały po rok w innych firmach mogą liczyć na 2500 netto, dla dłuższych stażem od 3000- 3500 netto. Plany bardzo wysokie- premii brak.!!!!!!!!!! Samochody- wszystko zależy od Kierownika. W OTC nie ma nikogo konkretnego- wszyscy z Soraya :) jakiś klan się robi w tej padace. Wracając do samochodów- stare zdezelowane Ople astry III z GPS-każdy kilometr dokładnie śledzony baaaaa nawet dostajesz maila z informacja że przekroczyłeś prędkość, oraz nowe Toyoty auris. Generalnie szkoda czasu.

ojojoj

Nie trzeba mieć medycznego tylko wyższe. Ja też startowałem na medycznego a jestem po fizjoterapii. Najpierw rozmowa z kierownikiem regionalnym, jak przejdziesz wyżej to wyjazd do centrali do Warszawy. Tam pierwszy sprawdzian z matematyki (10 zadań z poziomu podstawówki: wylicz procent, oblicz niewiadomą w zadaniu z treścią, ciąg cyfr w ciągu logicznym). Potem czytanie ze zrozumieniem i tak jak pisze "as" to tekst medyczny, ale nie chodzi o znajomość medycyny tylko odpowiedź na pytanie czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe w porównaniu do tekstu z czytanki. Później rozmowa z panią z kadr, jak ci pójdzie ok to z krajowym i na końcu z dyrektorem sprzedaży. Dostałem info z decyzją.

as

Podejscie firmy do uczestników rekrutacji-tragedia, totalny brak szacunku. Na pierwszy etap zapraszają z dnia na dzień i jeśli się zdecydujesz musisz jechać 200km, a rozmowa trwa 15min. Następny etap na miejscu w firmie, też info z dnia na dzień, trzeba zarezerwować ok 3 godz. W pierwszej kolejności testy (matematyczno - logiczny 15 zadań), zadanie z treścią (tekst typowo medyczny, pisany językiem lekarskim, musisz wyłapać nieprawidłowości). Następnie rozmowy indywidualne z 3 osobami po kolei, biorą Cie na rekrutację chyba nie rozumiejąc Twojego CV. Najgorsza z ostatnią Panią (z tego co pamiętam dyrektor)- zimna, oschła, w ogóle nie patrzyła na osoby nawet się z nimi witając, ignorancja i brak szacunku wyczuwalny na odległość. Maglują jak na prezesa firmy (choć opinie mają fatalne). Niestety nie informują o wyniku rekrutacji....

Flow

Wszystko zależy od Twojego doświadczenia w farmacji i/lub w obszarze sprzedaży. 3.000 netto bez premii można wyciągnąć.

gosciowa

premie są kwartalne? półroczne?

gosciowa

Witam Was, podzielcie się informacją. ile zarabia przedstawiciel farmaceutyczny ? jaka podstawa? Jakim autem się wozi? premie się dostaje czy raczej liczyć tylko na podstawe?

jestem jaki jestem

W lini farmacjieutycznej jest spoko. Pracuję co prawda od niedawna, wszystko maja poukładane (czasem az za bardzo). Na te chwile jestem zadowolony.

@@@

Możecie napisać Ci którzy wiedzą jakie nastroje i jaki kierownik na śląsku ?? Czy plany są do zrobienia i premia do wypracowania ? Ni mają zbyt dużej rotacji więc może tragicznie nie jest :-)

Franek Kimono
@@@@ 20.12.2015 10:56

Zależy w jakiej linii. Na Śląsku w linii farmaceutycznej masz dobrego kierownika. Plany na początku na pewno będą do zrobienia, a potem to już tylko od Ciebie zależy jak sobie tym wszystkim zarządzisz.

@@@
@Franek Kimono 21.12.2015 10:39

Hej a wiesz jakie nastroje na śląsku w przypadku p. medycznych ? zostałam zaproszona na ostatni etap ale tak naprawdę nie wiem na co się porywam :-) Jak p.m. mają rozliczany plan czy w ogóle mają jakieś plany ?? Dzięki za pomoc .

Mag

Na ich stronie wymieniają: (usunięte przez administratora) dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i technologii, prywatną opiekę medyczną dla Pracowników oraz możliwość objęcia opieką medyczną członków rodziny, grupowe ubezpieczenie na życie dla Pracowników oraz możliwość objęcia ubezpieczeniem członków rodziny, dofinansowanie kart dających możliwość nielimitowanego korzystania z obiektów sportowych na terenie całej Polski, samochód służbowy (zależny od zajmowanego stanowiska), telefon służbowy (zależny od zajmowanego stanowiska), świadczenia z ZFŚS, dofinansowanie kosztów nauki, możliwość udziału w imprezach sportowych np. w Mistrzostwach Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej w Piłce Nożnej (w Lekam działają drużyny piłki nożnej i koszykówki), wyjazdy szkoleniowo – motywacyjne.

omka

hej.. wiecie cos może na temat zarobków w dziale badań i rozwoju albo laboratorium?

Rene
@omka 10.12.2015 13:56

Na początek 3,5 tys netto, specjaliści po dwóch latach mają 5-7 tys. kierownicy 8-10 tys. dyrektor- 15 tys. wszystko netto. Tylko trzeba wykonywać polecenia nie do końca zgodne z sumieniem ;-) no ale za taką kasę warto trochę pościemniać.

kaśka

Hej jakie auta obecnie ma lekam?? Jak z limitami prywatnymi :)

zainteresowana

Mam pytanie dotyczące zarobków w firmie, za tydzień idę na rozmowę . O jakich pieniądzach (netto) mogę rozmawiać , żeby się nie wygłupić ? Dzięki za pomoc

Gość
@zainteresowana 02.11.2015 18:19

Zainteresowana - pytasz o stanowiska sprzedażowe? Zależy na jaki teren startujesz i do jakiego zespołu. W liniach specjalistycznych płacą więcej. 3.500 netto to średnia.

Robson

Nie bardzo rozumiem Iga, co miałaś na myśli? O jakie usługi Ci chodzi? Lek-am to nędzna jakość, stare leki i nieustające reklamacje. Plany sprzedażowe z sufitu i brak kasy na wszystko. Zaległości z płatnościami za akcje promocyjne w hurtowniach i nie wywiązywanie się z obietnic... uciekłem z tej firmy szybciej, niż się zatrudniłem. Nie polecam.

Lola

Uwaga na prezesów tej firmy! Najpierw zmuszają pracowników do przekrętów (np. do korumpowania lekarzy), a potem jak sprawa wyjdzie na jaw, wywalają pracowników dyscyplinarnie, nasyłają na nich wynajętych bandytów i straszą aż do zakończenia śledztwa. Mafia przy nich to mały pikuś...

Dziennikarz

Ta hiena dziennikarska to laureat nagrody Grand Press za dziennikarstwo śledcze... ale widać, że hejterzy Lek-Amu już na forach działają, żeby odwrócić uwagę od faktów... a fakty są takie, że Lek-Am ma proces karny. Zarzuty są poważne, więc tak łatwo prezesi się nie wywiną.

Anna

Akt oskarżenia nie ma związku z dziennikarzami, został skierowany przez prokuraturę do sądu, po śledztwie które trwało 3 lata. Prawda jest taka, że media ujawniły przekręty, które prokuratura potwierdziła. Panowie prezesi jednak odpowiedzą za wyłudzanie publicznych pieniędzy :-)

Aśka

Hejka! Czy ktoś się orientuje w sytuacji jaka jest w Lek-AM? W aktualnym Newsweeku jest artykuł o tym, że zarząd już ma akt oskarżenia, a wcześniej Nika pisała o aferze medialnej z 2012 roku. Jeżeli jest akt oskarżenia to raczej nie ma żadnej afery tylko faktycznie prezesi mają coś na sumieniu. W artykule jest mowa o tym, że wyłudzili prawie 4 mln złotych...

nie lubię dziennikarzy
@Aśka 04.08.2015 12:49

A to od tego dziennikarza, który w 2009 roku został nagrodzony tytułem "hiena roku" przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, za najbardziej zmanipulowane i nierzetelne materiały? Żenada.

Maja

Nika o jakiej nagrodzie jubileuszowej piszesz...? Ja pracuję w Lek-AM już długo i jakoś nikt takiej nagrody jeszcze nie dostał ;-) Poza tym jest gorąco, bo dziennikarze już się dobijają, a sztab prawników siedzi nad aktem oskarżenia. Zatem temat powraca, ale już w nowym wymiarze, bo co innego domysły, a co innego fakty.

NIka
@Maja 31.07.2015 11:15

Jubileuszowej za 10-lecie pracy :)

Nika
@Radek 16.07.2015 14:05
Alizo uważaj bo prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko panom prezesom tej firmy. Chodzi o aferę z dotacjami. Z...

Radku, z tego co słyszałam to sprawa już dawno została wyjaśniona i zarzuty odparte. Aferę medialną mieli w 2012 roku, więc temat już chyba nieaktualny… W Lek-am pracuje mąż mojej koleżanki i w przyszłym roku ma dostać nagrodę jubileuszową, więc wnioskuję, że można przetrwać dłużej:)

Nemezis
@Nika 28.07.2015 17:10

Nika przekaż starcowi, że vindicta delectet deorum... bo pacta sunt servanda! Najgorsze przed nim... ;-)

nm

Aurisy nowe w zakroczymiu stoją

dan

Brak kompetencji u kierownikow, brak dlugotrwalej strategi jak powinna funkcjonowac firma. Wszystkie strategie i plany dzialan, wymyslane sa na szybko bez zastanowienia sie z miesiaca na miesiac. Preparaty slabo promowane u lekarzy, w dodatku firma jest zle postrzegana w srodowisku farmaceutycznym. Lekam nie rozlicza zobowiazan w aptekach, a jesli rozliczy to z kwartalnym opóźnieniem. Brak mozliwosci rozwoju. Zdecydowanie odradzam.

bedzie dobrze

Ostatnia osoba (z tych niekompetentnych) nie wytrzymała ciśnienia związanego z rzetelnym wykonywaniem obowiązków i się sama zwolniła. Czujemy ulgę. Zmienia się na lepsze. Wszyscy na to w regionie czekamy. Więc...

abecadło

Witam, jakiś czas temu skończyłam współpracę z firmą LEKAM, nie polecam doświadczonym REP niczego tu nie można się nauczyć, a niekompetentni ludzie na stanowiskach kierowniczych są tylko narzędziem do wykonywania poleceń. Nie można zbyt wiele oczekiwać, gdyż "kultura pracy" jest im obca. Zdecydowanie nie polecam.

xyz

Przyłączam się do opinii xy. Nie polecam nikomu. Kierownicy na poziomie "mniej niż zero". Może i płacą trochę więcej niż inni ale jakość pacy daje wiele do życzenia. Przedstawiciel z doświadczeniem pójdzie tam pracować tylko z desperacji

karl

Med a na jaki teren na medycznego aplikujesz?

XY

Witam, niestety nie polecę nikomu firmy LEKAM. Ciągła rotacja, kierownicy bez doświadczenia nie potrafią zarządzać ludźmi, ogólny brak normalnej atmosfery w pracy. Może to tylko moje spostrzeżenie, ale myślę, że jest takich osób więcej.

med

Witam, Jutro mam pierwszą rozmowę na przedstawiciela medycznego. Czego mogę się na niej spodziewać? Nie mam doświadczenia w tej branży, dlatego nie wiem czego oczekiwać tak naprawdę? Bardzo proszę o odpowiedź.

zainteresowany

PH
@zainteresowany 18.12.2014 07:20
ktoś był na drugiej rozmowie w firmie Lek am? Na czym polega ta druga rozmowa na przedstawiciela medycznego?...

Druga rozmowa to testy na logiczne myślenie, rozmowa z dyrektorem hr, nastepnie z szefem sprzedazy. Jak myslisz i rzeczywiście jestes dobrym handlowcem to dostaniesz pracę

KarK

Ludzie ja po rozmowie rekrutacyjnej musiałam dochodzić do siebie! Trafił mi się taki burak "kierownik" ze miałam ochotę wyjść w jej trakcie. Doluja ludzi, pograzaja i dobijaja! W życiu nie chciałabym tam pracować z takimi ludźmi!

aga
@KarK 09.12.2014 14:12

Dziwne. Ja byłam na rozmowie i poza kilkoma standardowymi pytaniami o doświadczenie i przebieg kariery zawodowej nic więcej nie pytali. Rozmowa bardzo miła.

PH

Witam wszystkich. Za kilka dni czeka mnie druga rozmowa w firmie Lek am i nie wiem czego moge sie spodziewać, jakie padają pytania, jakie są testy itp. Aplikowałem na kardio i derma, teren całkiem znośny, około 100-120 km od miejsca zamieszkania. Powiedzcie jaka pensja, czy plany realne, jakie świadczenia pozapłacowe i najważniejsze, jak wygląda stabilność pracy w tej firmie? Prosze o odpowiedź

miki

a o co chodzi z tym stwierdzeniem, które napisałeś, ze " bez 2500 PLN nie wracaj do domu", to znaczy, że tyle się zarabia u nich, czy tyle możesz u nich zarobić na miesiąc? jakbyś mógł to jakoś sprecyzować, to będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem czy macie jakieś progi albo czy zapewnione podstawy są??

Zostaw opinię o Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.