Unisoft

Gdynia

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 59 ocen.

Opinie o Unisoft

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Unisoft

Lidia

@Pankracy niestety, ale a ofercie nie ma podanej konkretnej stawki. Wynagrodzenie jest adekwatne do posiadanych kwalifikacji. Czy ktoś pracuje w Unisoft jako Specjalista ds. Wdrożeń i podzieliłby się informacjami na temat pracy na takim stanowisku?

Lidia

Rekrutują na Specjalistę ds. Wdrożeń, ale w Bydgoszczy, ktoś chętny? W ofercie pracy piszą, że do obowiązków będzie należeć Wdrażanie systemów informatycznych Opieka nad eksploatacją systemu u klienta Przeprowadzanie szkoleń z zakresu obsługi oprogramowania.

najmlodsza_o/Krakow

Pracowałam w oddziale Kraków przez 4 lata. Była to moja pierwsza praca po studiach i jestem zadowolona bo miałam szansę się rozwinąć. Spróbować różnych rzeczy i zdecydować co tak naprawdę mi się podoba zawodowo. Jeżeli ktoś lubi być samodzielny i nie działać tylko i wyłącznie wg. wyznaczonych reguł to gorąco polecam. Można tutaj rozwinąć umiejętności nie tylko merytoryczno-informatyczne, ale również zdobyć doświadczenie w pracy z klientem. Atmosfera przyjazna :)

aplikujący_krakow

Brak wątku dla Krakowa dlatego piszę tu. Rozmowa rekrutacyjna przebiegła bardzo w porządku. Jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi o decyzji po rozmowie. Nie pisałbym tego tutaj, ale podczas rozmowy powiedziano, że dostanę takową odpowiedź nawet w przypadku negatywnej decyzji. Ps napisanie krótkiej odpowiedzi, informującej o wyniku rekrutacji nie trwa długo, w stosunku do ilości czasu poświęconego przez kandydata na dojazd (z innego miasta) jak i samą rozmowę.

M_R

Pracowałam w firmie UNISOFT 3 i pół roku na stanowisku Specjalisty ds. handlowych. Pierwsza umowa to było roczne zastępstwo, kolejna już na czas nieokreślony. Firma przede wszystkim dla ludzi ceniących stabilizację pracy, pensję na czas, atmosferę panującą w oddziałach i wsparcie współpracowników. Jedynym minusem jest brak premii za osiągnięte sukcesy i ścieżki kariery. Odchodzę tylko dlatego, że przeprowadzam się do innego miasta i chcę się rozwijać. Na pewno będę tęsknić za ludźmi, którzy tworzą atmosferę, dlatego polecam tego pracodawcę.

charilie

Może wiecie czy niedługo pokaże się jakieś ogłoszenie na programistę chociażby? Chętnie bym się załapał, bo umowa jest w pełni respektowana, a o warunki dobrze dbają.

Jack

Pracowałem w firmie 5 lat , a następnie po roku przerwy kolejne 2 lata jako Wdrożeniowiec Systemu Informatycznych. Fakt, że mogłem powrócić już świadczy że w firmie panuje dobra atmosfera i można się spokojnie z tym pracodawcą dogadać. Na początek można liczyć na umowę próbną, po 3 miesiącach umowa o pracę. Firma raczej poszukuje osób na dłuższą metę więc karierowiczom nie polecam. W zamian dostajemy pensje w terminie, stabilizację, duże wsparcie koleżanek i kolegów z danego oddziału, możliwość skorzystania ze służbowego pojazdu i względny spokój do realizacji swoich zadań. Generalnie jest ok.

M_K

Pracowałem w Unisoft oddział Wrocław w roli wdrożeniowca ERP przez 5 lat. Była to moja pierwsza praca na umowę po ukończeniu studiów. Na starcie okres próbny (zarobki mniej więcej takie jak początkujący w Volvo), po okresie próbnym umowa na czas nieokreślony (poziom zarobków jak w dawnym Nokia Siemens Networks). Praca niezwykle ciekawa, łącząca kontakt z klientem z zajęciami dla analityków, a nawet programistów. W tygodniu wyjazdy służbowe oraz praca w biurze. Poza wiedzą IT pozyskuje się umiejętności miękkie, wiedzę jak postępować z klientem. Był to mój pierwszy kontakt z bazą danych Oracle oraz zagadnieniami księgowymi. Zaangażowany pracownik może zdobyć duże doświadczenie - system jest na tyle otwarty, że wiele funkcjonalności zależy od wdrożeniowca. Bardzo przyjazna atmosfera, oddział w którym pracowałem - max 10-12 osób. Wzrost zarobków uzależniony od zdolności pracownika, zaangażowania oraz tempa zdobywania doświadczenia (a także zdolności negocjacyjnych). Pensja zawsze na czas, dodatki: laptop, komórka, możliwość skorzystania z samochodu służbowego po pracy. Praca ciekawa dla ludzi zaangażowanych i zdecydowanych. Odszedłem po pięciu latach, bo poczułem że czas na zmianę, ale polecam tego pracodawcę.

anonim

(usunięte przez administratora)

lolo

to oni jeszcze istnieją ??? Dalej clipper i pascal ?:)

pracownik_z_gdyni

Tak. Pamiętam takie przypadki i nawet przy rekrutacji gdzie było wielu chętnych z doświadczeniem.

pracownik_z_gdyni

Pracuje tam od kilku lat i nie narzekam. Elastyczny czas pracy rozliczany tygodniowo, ale nikt tego specjalnie nie pilnuje i możemy równie dobrze jeden tydzień popracować mniej, inny więcej. Zależy to od nas. Możliwość pracy zdalnej, choć ograniczony. Nadgodziny odbiera się w wolnym. Dopłaty do Multisport i prywatnej opieki medycznej. Rewelacyjna atmosfera, świetni ludzie na każdym szczeblu. U mnie rekrutacja była jednoetapowa. Język obcy nie jest wymagany. W moim przypadku doświadczenie mocno się przydało na rozmowie. Najpierw 3-miesięczny okres próbny, potem umowa na czas nieokreślony. Pensja przeciętna. Może jak na branżę IT dość kiepska, ale nie narzekam. Minusem jest brak możliwości awansu i rozwoju. Niby są wewnętrzne szkolenia, ale po kilku latach ciężko nauczyć się już czegoś nowego. Podwyżki są dość regularne. Rzadko, ale zdarzają się jednorazowe premie. Możliwość zmiany działu. Nie wypowiadam się za oddziały, pracuje w centrali w Gdyni.

Bob

Ja w Unisoft pracowałem jakieś naście lat temu. Mimo bardzo dobrych wyników i pełnego zaangażowania, zostałem znienacka zwolniony, ponieważ ktoś dużo wyżej postawiony dał ciała i jak się później już okazało, zwalił całą winę na mnie, a ja kompletnie nie miałem z tym co on robił nic wspólnego. Nawet nikt mi nic nie wyjaśnił i o nic nie pytał, abym mógł się jakoś wybronić. Takie układy są w Unisoft na porządku dziennym. Zarobki wtedy były koszmarnie niskie (w innej firmie dostałem chyba nawet trzykrotność) i pewnie obecnie wysokie nie są.

gary

wiem czym sie zajmuje sie unisoft - tak na prawde to prosilbym o informacje czy istnieje jakas szansa na zatrudnienie mnie w tej firmie. wiem ze cale oprogramownie produkowane prze ta firme jest wykorzystywane przez wiele róznych branż. to będzie dobre miejsce do skorzystania stażu albo innych praktyk. mam nadzieje, żę podzielicie się informacjami.

misiek

to dobrze, że sa jakieś projekty takiej strony, na pewno to też usprawni komunikację u nich, więc i więcej CV przyjdzie i będzie mozna wybrać lepiej swojego idealnego pracownika. A tak serio to naprwde uwazam, ze to na plus jest i tak dla firmy i dla prcowników, dobry pomysł, że coś takiego robią teraz!

kocia zosia

ja też jestem studentką, ostatniego roku już niestety, i bardzo już chcę mieć pracę i powoli rozkręcać tą karierę. czy mam szansę na zatrudnienie w unisoft obecnie i mogę jakieś fajne stanowisko z ekastycznym w miarę grafikiem otrzymać?mam tylko kilka zajęć tygodniowo więc czy mam szansę pracować w unisoft?

PKS

Podobnie jak Koledzy wyżej, fajna firma na początek, zamiast rozdawania ulotek czy serwowania "frytek do tego" jest ok. Jednak na dłuższą metę nie polecam z uwagi na zerowe szanse na awans czy jakikolwiek rozwój (brak szkoleń) oraz pensje na poziomie "frytek do tego". Pozdrawiam "byłych"

gal ananonim

Trudno mi się wypowiadać za centralę, ale mogę trochę powiedzieć o oddziałach firmy. Szkolenia to jedna wielka ściema, no chyba że do szkoleń chciałby ktoś zaliczyć samo dokształcanie się. Kasa marna jak na wymogi i zadania stawiane pracownikom. Ścieżka kariery raczej tu nie istnieje. Nie ważne co potrafisz, ważne komu się podlizujesz. Za cały włożony wkład i wysiłek dostaniesz co najwyżej "kijem po plecach".

pytanki

Skoro atmosfera jest dobra, ludzie przystępni chciałbym dowiedzieć się tylko jaki rodzaj umowy proponują na początku? To dosyć ważna sprawa :)

centrala
@pytanki 27.05.2014 16:35
Skoro atmosfera jest dobra, ludzie przystępni chciałbym dowiedzieć się tylko jaki rodzaj umowy proponują na początku? To dosyć...

Na początek standardowo umowa na okres próbny. Następna zależy od tego jak minął okres próbny i jest na czas określony lub na nieokreślony.

wombat

to pewnie zależy od tego na jakie stanowisko się rekrutujesz i jak wygląda Twoja CeVałka, którą im wysłałeś

centrala

Ogłoszenia pojawiają się przeważnie na (usunięte przez administratora), ale widziałem je też w innych serwisach. Z tego co wiem rozmowy o pracę odbywają się na bieżąco, także CV zanieść warto. Na spotkania zapraszają tylko wybrane osoby na podstawie złożonych papierów. Jeżeli jesteś z branży IT to myślę, że ten etap jest tylko formalnością.

centrala

Jest siatkówka, piłka nożna oraz dofinansowanie do kart multisport, opieki medycznej nie ma. Atmosfera w pracy, tak jak wspominałem wcześniej jest bardzo dobra. Myślę, że w szczególności właśnie tą atmosferą wyróżniamy się na trójmiejskim rynku. Ludzie jak najbardziej normalni, ale nie nudni.

centrala

Pisząc elastyczny czas pracy miałem na myśli godziny w jakich musisz wykonywać swoją pracę oraz tygodniowe rozliczanie czasu pracy. Praca oczywiście na pełnym etacie bez konieczności siedzenia po godzinach, nie ma niezapłaconych nadgodzin. Czas nadliczbowy odbierasz jako wolne ewentualnie jako dodatkowe wynagrodzenie. Dodatkowe zlecenia zdarzają się rzadko, a ich warunki ustalane są indywidualnie.

centrala

Jestem wieloletnim pracownikiem i mam zgoła odmienne zdanie od osób wypowiadających się wcześniej, być może dlatego ze pracuję w dziale produkcji. Pensja zawsze przed czasem i na konto. Według mojego rozeznania na rynku, a takie robię zawsze na bieżąco, pensja jest dobra jak na średnie firmy na rynku IT. Znam osoby pracujące w dużych trójmiejskich firmach IT i pod względem płacy jest podobnie. Atmosfera i ludzie naprawdę super, elastyczny czas pracy i popołudnia wolne dla rodziny.

tomasZ

Jakie przywileje? Nie wiem czy Unisoft kiedykolwiek o takich słyszał. Jedno wielkie zero, pieniądze wypłacane pod stołem, nawet na używaniu własnego samochodu do celów służbowych stracisz bo z ustawowej stawki Unisoft zabierze ci jakiś procent. Dziwne że ta firma jeszcze istnieje. Wieloletni pracownik.

By

Niestety, jak chcesz zarobic, to nawet nie mysl o pracy w Unisofcie. Pracowalem tam pare dobrych lat i jedyne, co moge pochwalic, to ludzie. Naprawde fajna ekipa (pracowalem w oddziale) Pracownicy w oddzialach zdecydowanie gorzej traktowani niz Ci, pracujacy w centrali. Zarobki...coz szkoda gadac. Jak juz ktos wczesniej napisal, nie wszystko jest na umowie.

Mar79

A możesz powiedzieć na jaką firmę zmieniłeś ? Szukam i szukam i myślałem o Uni.... ale jak czytam to.... :(

GalAnonim

Firma rodzinna i bez prezesa nic się nie załatwi. Szmat czasu przepracowałem tylko i wyłącznie bo ludzie byli super. Zarobki mierne, nawet bardzo mierne, wypłacane różnie ale nie na papierze. Po zmianie pracy roczne składki ZUS pokryły mi cały okres zatrudnienia i jeszcze sporo zostało a nie było także super dużo. Nie polecam !!!

fukcjusz

gosc - 2011-11-15 08:08:23 Moze troche nie w temacie ale mam pytnaie do osob ktore pracowaly w firnie. W czym jest zrobiona baza danych w straszych DOS`owych wersjach programow? Za groma nie moge tego zaimportowac. Rozszerzenia .DAT. DATy to chyba btreefiler http://sourceforge.net/projects/tpbtreefiler/ Co do samego unisoftu to pracowałem tam jakieś 7 lat temu. Fakt, że nie zarabia się tam na ogół kokosów, ale tam dostają pracę ludzie, którzy nie dostaną jej zwykle w Intelu czy Reutersie, a jest to na pewno lepszy punkt startu niż roznoszenie pizzy. Ja też tam pracowałem za dtosunkowo niewielkie pieniądzę, ale za takie na jakie się wówczas umówiłem. Ludzie piszą, że zostali oszukani. Może tak było, tego nie wiem. Ja od siebie daję celujący,

gosc

Moze troche nie w temacie ale mam pytnaie do osob ktore pracowaly w firnie. W czym jest zrobiona baza danych w straszych DOS`owych wersjach programow? Za groma nie moge tego zaimportowac. Rozszerzenia .DAT.

byly pracownik

Pracodawca bardzo nie uczciwy. Na rozmowie kwalifikacyjnej mówią jedno potem jak przychodzi wypłata jest drugie. Na okresie próbnym miałem mieć 1800 netto (inż. informatyki) potem ok 500 zł netto więcej. Jak przyszła wypłata to się zdziwiłem było 1500 netto, kierownik oddziału powiedział, że się pomylił i miało być 1500 netto i 1800 po okresie próbnym, no i po roku dostałem podwyżkę 300 zł ale pod stołem. Na umowie dalej mam 2100 brutto.

Sonda

Zgadza się, niestety firma nieuczciwa względem swoich pracowników i naprawdę zadziwiające jakim cudem otrzymała miano fair play.

anonim

ile zarabia początkujący wdrożeniowiec po okresie próbnym??

anonim

Co tu dużo mówić, w tej firmie wszystko trzeba załatwiać przez prezesa, który może raczy przyjechać a może nie. Generalnie z tego co mi wiadomo o tej firmie to na umowie dostajesz ochłapy takie jak miałeś na okresie próbnym, a jak przychodzi do przedłużenia umowy to szef Ci melduje że wszystko co miałeś dostać więcej po okreie próbnym dostaniesz, oczywiście nie w całości, no i oczywiście pod stołem bez płacenia składek za to.

Emi

Zarobki są tragiczne. Dla wdrożeniowca (wymagania: wykształcenie wyższe, znajomość ekonomi, najlepiej doświadczenie na podobnym stanowisku co najmniej 2 lata), na okres próbny zaproponowali 1300 zł brutto a docelowo po 3 miesiącach 2500 brutto. Po prostu żenujące!

Ann

Niestety podstawowy problem to marne zarobki jak na firmie z branży IT. Chociaż ludzie są naprawdę świetni.

wardonator

Z kasą bujają aż miło. Byłem tu programistą przez pół roku, najpierw umawiamy się z dyrem na jakąś kwotę, a później gadanie "zrobił pan trochę błędów, a ta kwota to była taka górna kwota". Ostatecznie się zwolniłem, nie można dawać z siebie błazna robić. A zarobki słabe, programista początkujący może liczyć od 3 - góra 4 brt.

anonim

Pracowalem w tej firmie i szczerze jej nie polecam. Ludzie sa OK to sie zgodze. Ale zarobki wyplacane na rozne sposoby :/ po prostu prezes - jest skapy i trzeba sie dogadac na poczatku co i jak ma byc - na PIŚMIE!!!!!!!!

Zostaw opinię o Unisoft - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Unisoft