Opinie o Sepona Personal w Lipsko

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Sepona Personal. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Sepona Personal o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sepona Personal w Lipsko

ok

w biurze mieliście jednego niesfornego głąba to ja wiem i po tylu latach jeszcze tam siedzi

Podpowiedzcie jak dostać się do pracy w firmie ?

Sepona Personal GmbH
@Zainteresowany

Witam serdecznie, pracujemy codziennie w godzinach od 07:30 do 17:00 Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +49 341 22 45 88 30 lub krotka informacje mailowa, oddzwonimy bewerbung@sepona.de Rekrutacje prowadzi Pani Łuczak i Pani Kowalik Czekamy na Państwa zgłoszenie

ok
@Sepona Personal GmbH

barany

Pracowałem w firmie Sepona nie jest zła według innych Porzuciłem pracę bo trafiłem na niemieckiego kolegę z którym nie mogłem wytrzymać A zgodnie z umową za porzucenie jest kara ,a firma wypłaciła mi wszystkie pieniądze Jerzy

budek_bud

Ja tam spotykam ludzi z Sepona na budowach ( sam pracuje jeszcze w innej agencji ) i zaden z nich sie nie skarzyl. Mowia ze w biurze ok, wszystko zalatwiaja, zlecenia zmieniaja sie jak w kazdej agencji ale czesciej zima jak roboty malo. Ludzie pomyslcie najpiejw czego chcecie , w De da sie zarobic jak sie nie chleje i przepala tego co sie zarabia.........

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Sepona Personal na stanowisko Blacharz/dekarz? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Kierownik Zmiany
Scandic Food Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier robót
JWW INVEST S.A.
logo firmy Agent terenowy.
Flotilo Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista
Służba Cywilna
Krzysztof H.

Witam wszystkich, którzy chcą poznać opinię o firmie Sepona Personal GmbH Leipzig. Jestem w tej firmie zatrudniony od czerwca 2014 roku, więc trochę już czasu minęło. Czytając te wszystkie opinie i żale a nawet „wypociny” co niektórych zastanawiam się z czego one wynikają, to, że przyjeżdżając do pracy w Niemczech trzeba znać niemiecki chociaż w stopniu podstawowym żeby zamiast wiertarki nie przynieś drabiny na budowę to chyba normalne. Następny temat i chyba najważniejszy – Wypłata, niektórzy twierdzą, że Sepona spóźnia się z wypłatami, wypłata jest wypłacana piętnastego dnia roboczego miesiąca a nie piętnastego dnia miesiąca co daje małą różnicę. Osobiście przez cały okres pracy w Sepona GmbH nie miałem nigdy żadnych opóźnień oraz, że coś mi nie zostało wypłacone. Może i długo trzeba czekać na wypłatę ( w Polsce jest to zazwyczaj 10-ty dzień miesiąca ), ale w to miejsce można brać co tydzień zaliczkę z którą też nigdy nie ma problemu. Bywa, że zlecenia często się zmieniają i trzeba jechać w inne miejsce gdzieś w Niemczech, jak sama nazwa firmy mówi jest to agencja pracy tymczasowej, choć tak naprawdę jeśli jest się dobrym i pracowitym pracownikiem można na jednym zleceniu przepracować wiele miesięcy, wiem co mówię. Specjalistów „Wysokiej klasy”, którzy w swoim CV wpisali niestworzone rzeczy panie od rekrutacji w biurze nie są w stanie zweryfikować, ale „Budowa” zrobi to bardzo szybko i wychodzi kto kim jest. Dla tych co przyjeżdżając na budowę myśląc, że są u babci na pączkach i zdziwieni są, że nie mogą bawić się telefonem tylko muszą pracować proponuję znaleźć pracę w salonie jednego z operatorów telefonii komórkowej. Mam nadzieję, że moja opinia odpowiedziała choć trochę na nurtujące pytania. Pozdrawiam wszystkich, a dla szukających pracy życzę znalezienia uczciwego i rzetelnego pracodawcy, osobiście dla mnie Sepona Personal GmbH jest właśnie taką firmą. Krzysztof Horobiński, Zielona Góra

Piotr z Koszalina
@Krzysztof H.

Zgadzam sie pod każdym względem z Panem Krzysztofem. Ja pracuje w Seponie od 2013 i nie zamierzam zmieniac firmy choc czesto zglaszaja sie do mnie inni z oferta pracy i czasami nawet za troche większe pieniądze. Sepona mnie nigdy nie zawiodla i uważam , ze jako pracodawca zasługuje na 5 z plusem. A jesli chodzi o znajomość języka to chyba logiczne, ze trzeba znać język żeby porozumieć się z potencjalnym zleceniodawca. Ja pracując w Seponie ukończyłem III stopniowy kurs jezyka niemieckiego. Jak widac jak sie chce to można wszystko. Ale lepiej obrzucac błotem firmę a nie siebie.

Niedoszły (dzięki Bogu) pracownik

OSTRZEGAM PRZED TA FIRMA !!!, wyslali mnie i kolegę do pracy, na miejscu okazalo sie ze pracodawca wymaga znajomosci jezyka perfekt, i odeslal nas do domu, mila pani w biurze wiedziala jaka jest nasza znajomosc jezyka pomimo to wyslala nas, jak zapytalem kto mi odda koszty przejazdu i 2dni zakwaterowania pani stwierdzila ze sami musimy to oplacic, KPINA KOMPLETNY BRAK PROFESJONALIZMU, ZENADA !!!!

Tomasz
@Niedoszły (dzięki Bogu) pracownik

ja tez bez jezyka, no guten tak powiem. juz jest leipiej, pracuje od 6 miesiecy. wiec nie gadac ze bez jezyka nie da rady, wystarczy dobry fach w reku.

@Niedoszły (dzięki Bogu) pracownik

Witam,ja taką samą sytuację miałem rok temu z firmą Work-Factory GmbH .Wszystko ładnie pięknie przed wyjazdem a tak naprawdę naciągaja ludzi na koszty i problemy .Z tego co się orientuję biuro ma płacone za polskiego pracownika za tydzień pracy próbnej z góry od zleceniodawcy bez względu na to czy ktoś się nadaje czy zostaje odesłany i w ten sposób mają czysty zarobek,tak to działa.A my naiwni Polacy mamy koszty i straty bo musimy płacić za kwatere.

Hanna

@Krzysztof H.wspominasz o tym, że często zmieniają się zlecenia, co jest związane z koniecznością przeprowadzki. Co masz na myśli mówiąc, ze jest to częste? Jaki jest najkrótszy oraz najdłuższy czas jaki przepracowałeś w jednym miejscu?

Tambor.R

Robert Tambor zrecenzował: Sepona Personal GmbH Leipzig Normalna firma ja pracuje i nich 7 miesięcy i nie mam jakis większych problemow jestem zadowolony z pracy u nich potrzebuje jechac do domu nie robia zadnych problemow potrzebuje zaliczki daja nigdy w niczym nie odmówili mi pomocy

Hanna

@Bertczy dobrze rozumiem, że miałeś problemy z uzyskaniem należnego wynagrodzenia? Chętnie dowiemy się więcej o tym co przy współpracy z Sepona Personal poszło dobrze, a do czego konkretnie masz zastrzeżenia.

Bert

Bert. W telefonie miałem zaznaczone "dobra firma". Była dobra do momentu rozpoczęcia pracy , potem należało zmienić wpis. Pracownik z Polski się nie liczy - jego słowo również. Nawet dokument podpisany przez niemieckiego pracodawcę nie jest brany pod uwagę, gdy np. zechce za parę tygodni zmienić zdanie. Jesteś tylko robolem zza wschodniej granicy i wypłata gaży zależy od "humorków" jakiejś pani . Wypłaci albo i nie. Zaczynając u nich pracę należy najpierw "uzbroić się" w obsługę dobrego prawnika. Lepiej więc chyba nie zaczynać.

Mma

Rezygnuję. Od 2 marca mowią co tydzień że coś znajdą a znaleźli raz i to w nie moim fachu. Kiedy nie jesteście w stanie wywiązać sie z obietnicy po prostu przestajecie odbierać jak dzieci zamiast powiedzieć człowiekowi żeby poszukał pracy gdzieś indziej. Nie chce mieć z wami do czynienia.

Hanna

Na stronie firmy możecie znaleźć aktualne oferty pracy: http://www.sepona.de/pl/sepona-gruppe-2/sepona-personal/oferty/ Zainteresowani?

tomaszw

pracuje przez sepne rokjako dekarz i jest firma jak dla mnie dobra

grzesiek102
@tomaszw

Właśnie dostałem propozycje pracy u nich jako dekarz i zastanawiam się przy tych wszystkich opiniach co robić.Jak wygląda sprawa wypłat,diet,ilości godzin przepracowanych w miesiącu,zakwaterowaniem i zeitkontem

andrzej

andrzej jezeli zostaliscie oszukani nie bujcie sie powiadomic niemieckie instytucje do tego powolane /dzialaja inaczej jak polskie/ to nic nie kosztuje . mozecie zasiegnoc bezplatnej porady prawne w polskiej inspekcji pracy.... e-majl jest rowniez dowodem w takich sprawach.....wystarczy sprawe opisac dolaczyc skany e-meili i umowy.....

andrzej

andrzej szukam osob oszukanych i poszkodowanych przez firme SEPONA informacja dla osob chcacych pracowac w seponie; zadajcie wszystkiego na pismie nie sluchajcie obietnic i zapewnien przez telefon.....WAZNE zwracajcie uwage czy wpisana jest suma diety na umowie , firma jest nastawiona na zyski kosztem pracownikow.....ja zamierzam wejsc na droge prawna zeby odsyskac swoje pieniadze...zamiezam rowniez ostrzec innych w programie telewizyjnym TYN

red

A wiecie czy wciąż można się załapać na pracownika działu eksportu? Widzę że wymagają biegłej znajomości angielskiego lub niemieckiego, a pewnie się to przekłada odpowiednio na zarobki u nich i socjale.

Drugi

Jak pracodawca niemiecki ma zlecenie poza miejscem zamieszkania pracuje tylko do czwartku zeby miec piątek wolny i dłuższy weekend w domu. Tyrasz po 10-12 godzin przez te cztery dni, a w piatek siedzisz, diety nie masz, a za kwaterę trzeba zapłacić . Harujesz a nadgodzin co kot napłakał, a te co są trzeba zbierać do banku godzin w sumie z pól roku. Szkoda czasu i nerwów na pracę u nich.

Dearny

Co Ty się dziwisz, ze placą w euro? A niby jak mieliby płacić w Niemczech?W rublach? Szkoda tylko,że netto placą 7 z groszami na godzinę . Żaden Niemiec za takie pieniądze nie będzie pracował, wiec ściągają naiwnych Polaczków. W umowie masz, że 10 i już nie czytasz,że to przy pierwszym zleceniu, a następne mniej. Panowie Elektrycy unikać !!!

walet

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!! Wszystko pięknie zanim się nie zacznie pracować, a później dodzwonić się do panienki nie można i wielką łaskę robi,ze coś załatwi.Zarobki też jak na zagranice śmieszne.

egon

ODRADZAM! Diety płacą za przepracowany dzień, często to 3-4 dni w tygodniu, a za mieszkanie musisz zapłacić za cały tydzień.Kosz noclegu 20-30 euro za dzień. Za przejazdy nie zwracają, a przenoszą co tydzień. W sumie dokładasz to interesu zamiast zarabiać .

Sepona Personal GmbH
@egon

Drogi Panie "Egon" , Pracując w Sepona Personal otrzymuje się dietę za każdy przepracowany dzień, czyli zakładając minimalną dietę 40 euro na dzień i 22 dniach przepracowanych, otrzymuje Pan dodatkowo do wypłaty 880 euro netto, zakładając że płaci Pan 20 euro/dobę - 30 dni w tygodniu, to zakwaterowanie wynosi 600 euro. 880-600 RÓWNA się +280 euro. Czy w takim bądź razie będzie Pan musiał dołożyć do noclegu z własnej kieszeni? Ponadto w weekend może Pan zawsze zjechać do domu oszczędzając w tym samym około 160 euro, które może Pan przeznaczyć na benzynę, zakładając że ma Pan samochód. Proszę nie oczekiwać że otrzymując dietę, będzie ona stanowiła przychód dodatni, ona jest po to by mógł Pan opłacić nocleg i wyżywienie. Zachęcamy również do szukania zakwaterowań na własną rękę, z uwagi na to że można wtedy u prywatnych osób poszukać czegoś o wiele tańszego, my jako firma nie możemy tego robić. Proponuje ebaykleineanzeigen.de, mypolacy.pl, tablica.de , dojczland.de oraz airbnb.pl

Zostaw merytoryczną opinię o Sepona Personal - Lipsko

• Jak się pracuje w Sepona Personal?

Zobacz opinie na temat firmy Sepona Personal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Sepona Personal