Respol

Opinie o Respol

Natalia

@Gawi, jeżeli nie zgadzasz się z opinią poprzedniego użytkownika, to bardzo prosiłabym Cię o podzielenie się swoimi doświadczeniami z Respol? Na czym polegają Twoje codzienne obowiązki? Jesteś zadowolony z warunków zatrudnienia i atmosfery w miejscu pracy?

Natalia

@anonymous rozumiem, że atmosfera w Respol wpływa na Twoją negatywną opinię o tej firmie. Czy tylko ten aspekt pracy Ci przeszkadzał? Próbowałeś interweniować w tej sprawie bezpośrednio u kierownictwa? Mógłbyś opowiedzieć na jakich warunkach zatrudnienia opierała się Twoja współpraca z Respol?

Gawi
@Natalia 15.11.2017 20:23

Natalia dopytujesz jakbys chciała tam pracować ???? ja pracuje w tej firmie kilka lat i nigdy nie zdarzyło się żeby kogoś zwolnili od tak bo dyrektor ma zły dzień. Co mają napisać zwolnieni i to jeszcze z własnej winy, oczywiście hejt na pracodawcę. Respol to firma handlowa, są plany do wykonania i za to ma się płacone. Ważna jest tez opinia klientów, jak ktoś sobie z tym nie radzi to odchodzi albo jest zwalniany. A opinie anonymusa można o tyłek roztrzaskać. Jak ma jakieś zastrzeżenia to niech poda konkrety.

anonymous

kompletna pomyłka degrengolada pomówienia intrygi szkoda czasu.

Natalia

@barry, więc co tak naprawdę Ci się nie podoba? Skoro piszesz, że zarobki są ok ? Żaden pracodawca nie chciałby by pracownicy przychodzili i kończyli pracę wtedy kiedy chcą. Panują zasady i obowiązki każdy musi wykonać,tak raczej jest wszędzie. Podawałeś kwoty wynagrodzeń, czy w takim razie tyle na początek może zarobić Sekretarka? Teraz firma poszukuje kandydatów na to stanowisko.

barry
@Natalia 10.08.2017 21:41

Nie napisałem, że coś się mi nie podoba. Odpowiedziałem na zarzuty kolegi @gowork3. Nie wiem jakie są zarobki sekretarki, ale mogę powiedzieć, że atmosfera jest fajna, ludzie dogadani. Mam wielu znajomych którzy zostali w poprzedniej firmie i jak się czasem spotkamy i ich słucham to upewniam się w słuszności podęcia decyzji o zmianie pracy. A co do tego co napisałem o godzinach pracy. Nie jest tak ,że wszyscy przychodzą i wychodzą kiedy chcą. Wytłumaczyłem, że skoro nadgodziny nie są płatne a czasami trzeba zostać godzinę dłużej bo np. czeka się na klienta to następnego dnia można tą godzinę odebrać.

gowork3

Ogólnie nie polecam - żałuję tylko zmarnowanego czasu: 1. brak możliwości jakiegokolwiek rozwoju i awansu, 2. nadgodziny nie płatne a bardzo często się zdarzają, 3. brak poszanowania dla pracownika, ciągłe dokładanie obowiązków 4. brak systemu motywacyjnego - najlepiej siedź do końca życia i zarabiaj cały czas tyle samo i się nie odzywaj Jedynym plusem to terminowa pensja na konto ( niestety ledwo starczająca do końca miesiąca ). Pozostał mi ogromny niesmak po tej firmie, wyzysk i dno.

barry
@gowork3 22.03.2017 19:14

Stary jak się obładowałeś kredytami to się nie dziw, że nie starcza. Jest to firma handlowa, trzeba pracować na pensje. A co do Twoich punktów: Ad 1. Jasne, że nie ma możliwości rozwoju, jest to firma rodzinna i raczej na stanowisko prezesa nie wskoczysz :) ale otwierają nowe oddziały, jak się jest dobrym i ma odpowiednie kwalifikacje to można zacząć od kierownika... AD 2. Można sobie z tym poradzić. Nikt nie powiedział mi jeszcze po kilku latach pracy, że nie mogę przyjść godzinę później albo wyj wcześniej jeżeli siedziałem nadgodziny. AD 3. Firma handlowa, nastawiona na zysk. Konkurencja wychodzi z coraz to nowymi pomysłami to i my musimy gonić. AD 4. Podstawa nie jest zła, a robiąc plany i pilnując płatności można zgarnąć fajną premię. Pensja 3,5 - 4 netto na miesiąc jest dla mnie całkiem ok. W poprzedniej firmie z tej branży zarabiałem o połowę mniej. A co do Twojego ostatniego argumentu o płacy na czas to nie jest to żaden plus, a obowiązek pracodawcy, skoro Ty mu świadczysz usługę pracy w terminie i na czas, to on za to płaci. Gdyby nie płacił to można przyjść do pracy i dłubać w nosie, a jak zapyta czemu nie pracujesz to można powiedzieć, przecież przyszedłem, nie wystarczy... (TAK DLA ZOBRAZOWANIA) Mi się podoba i polecam, praca dla osób lubiących kontakt z ludźmi. pracowitych i systematycznych. Efekty przyjdą. Pozdrawiam

smoothy

niezły test na inteligencję zafundował nam zaząd tą nową propozycją premiowania.

Szukający celu
@smoothy 05.01.2017 21:37

Czy możesz coś wiecej napisać o systemie premiowania ?? Pewnie robią tak aby pracownik nic nie dostał. .. a jedynie opier...l że planu nie wykonał

impel

teraz mają @malin kilka ogłoszeń o poszukiwaniu pracownika. Przedstawiciel handlowy musi mieć dobre rozeznanie branży, doświadczenie na takim stanowisku, prawo jazdy, dobrą obsługę komputera. Firma oferuje umowę o prace, narzędzia pracy czyli samochód, telefon, laptop.

jaś01

Pewnie kasa jest zależna od osiąganych wyników, jak wszędzie na stanowisku przedstawiciela. Jak ktoś jest dobry w te klocki, to i moneta jest spora.

bzxc

o premiach zapomnijcie...!

waldi

A byłeś na rozmowie, czy tylko widziałeś ogłoszenie?? Mi zaproponowali 2300 netto na rękę + premie. Co do UMOWY O PRACĘ: pierwsza na 3 miesiące, kolejna na 3 lata. Firma raczej nie daje umów na czas nieokreślony, ale nie daje też śmieciówek. Zresztą żadna umowa nie gwarantuje pracy, czy masz na nieokreślony cza na określony to i tak mogą cię zwolnić z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Ogólnie polecam.

nick

Myślę, że za 3,5 - 4 tys się da. Tylko trzeba chcieć i zasuwać.

ciach

Gratuluje zierek ;)

zierek

Dzis podpisałem aneks, podwyżka 100zl brutto, za 10 lat pracy.

q

W firmie im gorzej, tym lepiej.

ADonis

Baba z Konstancina długo nie pociągnie

inur

Nie, bo otwierają za czyjeś, a zamykają za swoje.

mug

Lepiej iść do MPO jako kierowca lub ten co podstawia kubeł pod podnośnik. Robota bardziej ambitna i pewniejsza niż tu. Atmosfera też lepsza.

Fajną posadkę?? Czyli jako kto?

KON

zostałem zatrudniony do nowego oddziału. Natyrałem się przy przygotowaniu, zatowarowaniu etc,. Po 1,5 miesiąca podziękowano mi. W oddziale nie ma Klienta. nie zapłacono mi za soboty, nadgodziny i szkolenia poza czasem zatrudnienia.

Za taką głodową pensję tylko ktoś o bardzo niskich kwalifikacjach zgodzi się pracować.

klient

Skąd Respol taką głupią babe w Konstancinie wytrzasnął???!!?

ab

robia co moga by utrzymac sie na rynku. Labedzi spiew.

ciekawe
@ab 06.10.2014 15:29
robia co moga by utrzymac sie na rynku. Labedzi spiew.

czy z taką samą pompą zamykają oddziały z jaką otwierają?

Ale

chyba pracowników szukali ostatnio: PH i sprzedawcy.

ab

slyszal ktos cos na temat tego ze oddzial w regulach maja zamykac?

ciekawość

a to dziadostwo jest!

AUS

w firmie nie ma czegoś takiego jak "fundusz socjalny", pensja handlowca to około 2100 netto, dodatkowo do ręki, bez podatku 80zł za pracę w sobotę.

ciekawość

czy w Respolu funkcjonuje coś takiego jak fundusz socjalny dla pracowników (paczki dla dzieci, dofinansowanie do wakacji, ew. talony na święta)?

Respol ma niesamowite szczęście do zatrudniania super ludzi, których się nie docenia. pracuje tam bardzo fajna ekipa, która umie się ze sobą dogadać, tylko szefostwo nie lubi jak ludzie trzymają się razem. Wynagrodzenie zależy w jakim dziale, niektórzy zarabiają w miarę a niektórzy niestety bardzo mizernie. nie ma możliwości awansu, szkolenia i wyjazdy służbowe to duży problem. Jeśli człowiek nie wywalczy sobie dobrej pensji na początku to później nie ma co liczyć na premie i inne nagrody pieniężne! Jedyny pozytyw to pensja wchodząca na konto regularnie.

pc

A propo podwyżek , jet jedno hasło znajdż takie argumenty by żaden z pracowników jej nie dostał. Polecenia odgórne. Zmiana kadry bardzo ważne by nie było fluktuacji bo gdzie znajdziemy kogoś za takie pieniądze. Klient .ma kupować.

aldona

właściciele rozum pozjadali, kryzysowy rok pokaże jak ich konkurencja zmiecie z rynku, tylko czekają na ich koniec... powodzenia w spłacie kredytu...

Nick44

Jak to kto ? Wiadomo. Jakiś członek Zarządu. Prawda jest taka,że jest wielu ludzi, którzy pracują tam bardzo długo, to chyba dobrze świadczy o firmie, zarobki, na tle innych firm też wypadają dobrze. Niestety bolączką wszystkich, tzw. "rodzinnych" firm jest brak szacunku dla ludzi, w Respolu jest to samo, w tym wypadku wynika to ze zwykłego (usunięte przez moderatora) najważniejszych osób w firmie.

mała 12

nie wiem kto to napisał... Pracuję tu ponad 5 lat i w ciagu ostatnich dwóch dostałam 150 zł podwyżki brutto. Nie ma szans rozwoju, no chyba, że z magazynu do dz. sprzedaży, inaczej nie da rady. Firma rodzinna, duży nacisk na pracownika, brak motywacji, najlepiej pracowac po 10 godz. a otrzymywac pensję za 8 i koło 20-go każdego miesiąca pożyczac od kolegów kasę na życie. Ogólnie nie polecam.

Zostaw opinię o Respol - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Respol