ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

ZadowolonyPracownik

Firma dająca przestrzeń i możliwości zaplanowania oraz (co najważniejsze) zrealizowania swojej ścieżki rozwoju/kariery. Ciekawe projekty, fajni klienci i partnerzy, mnóstwo możliwości, fajne zespoły, dobra atmosfera, możliwość swobody i pracy w warunkach jakich Ty potrzebujesz a nie jakie ktoś bezsensownie narzuca. Jeśli jesteś przedsiębiorczy, ambitny, samozdyscyplinowany i masz energię - odnajdziesz się tu w każdych warunkach i na każdym projekcie oraz zrobisz karierę będąc przy tym wspierany bezpośrednio przez przełożonych i Zarząd. O tym, że jest to prawda świadczą dystanse (liczone w latach) większości osób pracujących w tej firmie oraz ich doświadczenia. Nie wierzysz? Zajrzyj na LinkedIn, porozmawiaj z ludźmi którzy tam pracują i nie przejmuj się tym co przeczytałeś na GoWorku, bo każda firma i każdy sektor w 2020 roku przeszedł burzę - ekonomiczną, zasobową i nastrojową, czego wynikiem jest większość poniższych komentarzy. By przetrwać jedni ucinali koszty, a inni... innych już dzisiaj na przykład nie ma. Nie wierzysz nadal, że jest u nas fajnie i można być zadowolonym z pracy? No to sprawdź też pracowników którzy do nas wracają, nawet po latach obecności w innych miejscach i branżach, sprawdź dla kogo i z kim pracujemy, jakie realizujemy projekty i z jakim wynikiem. Żeby nie było tak różowo... nie mamy już owocowych czwartków, bo większość z nas jest na keto i siedzi na zdalnym :) Ahoj!

Irek
Klient
@ZadowolonyPracownik

Czym się zajmuje wasza firma ?

ppracownikk

Pracuje już w ICAN jakis czas i mi odpowiada struktura firmy i sposób pracy. Wykonuje zadania, ktore mam do zrobienia i nikt nie patrzy mi na ręce, czy jest to zrobione w 20 minut czy 2 godz. Bark korporacyjnej sztywności, jest zaufanie do pracownika, duza przestrzeń i możliwosci do działania. Dodatkowy dostęp do wielu rozwojowych materiałów też na plus. Możliwość pracy zdalnej, czasami w biurze, żeby spotkać się z (bardzo fajnymi) ludzmi i wypić kawę na open-space ;) finansowo zadowalająco i z urlopem zawsze bez problemu.

racjonalna opinia

W kwestii umowy b2b ona po prostu w każdym biznesie jest bardziej korzystna finansowo. Gdziekolwiek nie pójdziesz. Dwa - nie uczciwe jest tylko demonizowanie organizacji w ICAN. Znam przypadki osób, które otrzymywały pomoc osobistą w najtrudniejszych dla nich sytuacjach życiowych dotyczących ich zdrowia, problemów rodzinnych - i nie, nie są spokrewnione z zarządem. ICAN to też miejsce umożliwiające szybki rozwój poprzez większą odpowiedzialność. Awanse pracowników "niedoświadczonych", ale osiągających sukcesy w swoich obszarach to w mojej opinii atut! W ICAN jeżeli jesteś fighterem, kreatywny to sobie poradzisz. Możliwość rotacji między działami, popełniania błędów, podejmowania eksperymentów. Zespoły często mają bliskie relacje. Niemalże brak jednostek destruktywnych - takie zachowania jak wychodzą są piętnowane przez zarząd. Jasne, elastyczna organizacja pracy ma swoje minusy, które wymienialiście. Jednak sytuacja nie jest tak jednostronna jak większość pisze.

ZadowolonyPracownik

Irek
Klient
@ZadowolonyPracownik

Czym się zajmuje wasza firma ?

Log Nowy wpis
@ZadowolonyPracownik

z daleka czuć w tym rękę HR - napisane na potrzeby rekrutacji nowych pracowników i dalekie od prawdy

Aneta Nowy wpis
@Log

Hahaha skąd to czujesz? Ja nic nie czuję, pracowałeś tam i stąd to podejrzenie? Aż tak wątpisz że są tam zadowoleni pracownicy? Ty byłeś niezadowolony?

Co jaki czas w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. można ubiegać się o podwyżkę?

nikt Nowy wpis
@Pytanie

Wtedy kiedy zwolni się osoba, którą zastąpisz lub przejmiesz więcej obowiązków by robić za niepłatne nadgodziny.

Monika Nowy wpis
@nikt

To zastępowanie to jakiś awans raczej? Wtedy ktoś wchodzi na moje poprzednie miejsce?

Bear

Czy są owocowe czwartki?

Bear

Czy są owocowe czwartki?

Rozmowa kwalifikacyjna
Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
JacksonPollock
Kandydat

Czy do firmy jest wygodny dojazd?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Firma i jej atmosfera
Kandydat

Jestem ciekaw jakie wynagrodzenia są normą w firmie, która w ogłoszeniach pisze o PRESTIŻOWEJ marce... ??? Kwoty?

maxiking
@Firma i jej atmosfera

ponizej sredniej rynkowej... w każdym dziale pewnie trochę inaczej. Ja mogę mówić za siebie - mam teraz oferty o 50-70% wyższe niż moja pensja, ale szukam jeszcze, bo liczę nawet na wiecej

Brr
@Firma i jej atmosfera

Blisko najniższej krajowej, ale oczywiście zależy od stanowiska. Jednak w innych firmach można pracować za dużo lepsze pieniądze. Dlatego cały czas jest rotacja i rekrutacja znowu na te same stanowiska.

Jakie godziny pracy obowiązują w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Kosmos

Oficjalnie 9-17

seller naciowy
@Pytanie

Widziałem ostatnio ogłoszenie Manager Rozwiązań Biznesowych / Regionalny Dyrektor Sprzedaży ze stawką 6K-7K. Trochę zastanawia mnie wysokość stawki gdyż pracowałem w ICAN w 2017 r i wtedy stawki były wyższe + płacili ekwiwalent za paliwo. Trochę to dziwne że firma kreująca się jako znawca trendów biznesowych przeoczyła fakt że czas płynie, inflacja rośnie a o pracowników trudniej niż kilka lat temu.

9-17 lub 8-16, zależy od działu/osoby

koktajl z naciowego
@seller naciowy

Pensje to tendencja spadkowa już od lat w każdym dziale. Coraz więcej, coraz młodszych za coraz mniej. Strategia w portfelu może i długoterminowa, ale w kontekście fluktuacji czy też ogólnego poziomu zadowolenia aktualnych pracowników - marna i krótkowzroczna. To już niestety nie jest firma, która jest atrakcyjnym pracodawcą nie tylko ze względów finansowych. Często nawet powodem do wstydu przed przyszłymi pracodawcami.(usunięte przez administratora)

"na szczęście były pracownik"

To doprawdy niezwykłe, że firma promująca się jako ekspert w obszarach zarządzania i przywództwa, sama tego nie potrafi. Króluje tam: 1. mikrozarządzanie 2. chaos komunikacyjny 2. kultura organizacyjna (usunięte przez administratora) 3. zarządzanie (usunięte przez administratora) 4. "zamiatanie pod dywan" niepowodzeń i porażek 5. najwyżej cenione i nagradzanie jest "wchodzenie Zarządowi w "4litery", tzw. "pupolistwo premiowane" (usunięte przez administratora) Gdy zdecydowałem się odejść byłem ostrzegany przez współpracujących z nią trenerów o takiej praktyce, co wydawało się niewarygodne i niestety tego doświadczyłem... Odradzam współpracę pracowikom i Klientom

Jaka umowa obowiązuje w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. podczas okresu próbnego?

nie do końca

Nie Mogę się zgodzić z "były pracownik ICAN" wydaje mi się, że kilka punktów wymaga sprostowania. - brak benefitów? Dostęp do wszystkich szkoleń, książek, magazynów (których wartość rynkowa naprawdę nie jest mała), luxmed, owoce w biurze, multisport, eventy wewnętrzne różnego rodzaju. - sprzęt ? hmm może nie miałeś okazji już załapać się na wymianę sprzętu która była ostatnio przeprowadzona w biurze :) - zespół zarządzający? No cóż, co jest złego w dawaniu szansy młodym talentom? Mark Zuckerberg ma 35 lat a nie zarządza raczej małą firmą :) - zarządzanie wiedzą i komunikacją? Serdecznie zapraszam do naszej platformy e-learningowej ICAN Academy, rozwieje ona wszystkie wątpliwości. - płaska struktura ma swoje + i - ,dzięki niej każdy ma wpływ na działalność firmy, awans poziomy, zaangażowanie się w swój autorski projekt to też awans. - biuro? Ostatnio zajęliśmy kolejne piętro, więc miejsca jest coraz więcej.

Opinia
@nie do końca

Owoce - mała ilość na tylu pracowników Książki nieosiągalne - możesz je kupić Magazyn faktycznie za free LuxMed za free wersja podstawowa podstawy - czyli nic karta MultiSport za która musisz płacić i to w porównaniu do innych pracodawców bardzo wysokie kwoty. Brak stołówki Stare i brudne biuro Brak porządku i ładu w organizacji

zainteresowany
@Opinia

- a próbowałeś zgłaszać informację do Działu HR, że Twoim zdaniem ilość jest zbyt mała? - co jakiś czas organizowana jest wyprzedaż, kolejna już niedługo, nie mówiąc o książkach, które są dostępne w gablotach i można je wypożyczać. - Obecnie mamy już innego dostawcę niż LuxMed, także te informacje są nieaktualne. - tutaj podobnie, mamy drugiego dostawce usług kart sportowych i kwoty są standardowe - co do ostatnich punktów, jesteśmy w trakcie remontu, wystartowaliśmy na początku lutego a w marcu zapraszamy do biura w nowej aranżacji

roxi
@zainteresowany

ten remont to chyba wystartował i był falstart... Byłam na rozmowie o pracę, na szczęście znalazłam inną... moja potencjalna szefowa nie wiedziała, gdzie oczy schować, jak przez pomyłkę weszłam w korytarz do biura - (usunięte przez administratora) magazyn gratów, ludzie którzy siedzieli przy biurkach (3-4 osoby) siedzieli przy biurkach tez zawalonych pudłami. Dla upewnienia się w decyzji weszlam tutaj. I dobrze:) Chociaż to nie było powodem mojej decyzji, tylko lepsza oferta

remont
@roxi

remont był na początku 2020 tuz przed pandemia i wygladało to całkiem spoko, nowa wykladzina, troche przebudowali pomiesczenia, ale potem wszyscy z dnia na dzien poszli na home office, nie wszystko zostalo posprzatane, jakis czas temu przenosili studio nagrań z inneog pietra na obecne i niestety balagan zostal. stad te kartony a kiedys biuro wygladalo lepiej, bylo czyste, bez luksusow ale na pewno czystsze. smutne ze pracownicy musza sie wstydzic przed potencjalnymi wspolpracownikami za takie zaniedbane ze strony osob odpowiedzialnych za stan biura

Zamknięty rozdzial

Zdecydowanie nie polecam, zupełne inne realia niż przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej w zakresie korzystania z wiedzy, rozwoju i wsparcia. Warunki pracy niestety słabe np. w obszarze pracy zdalnej, sprzętu czy wyposażenie biura. Umowa, warunki finansowe - bez możliwości negocjacji. Brak doświadczenia managerów, promowanie ciągle tych samych osób. -Swoją drogą dość słabi sprzedawcy lub dział sprzedaży - dzwonili do mnie w związku z kontynuacją prenumeraty - system z cyklu weź Pan kup. Choć najbardziej żenujące to wypisywanie do klientów na what's upie. Kwestii kryzysu, zwolnień - lepiej nie komentować.

zamknięty rozdział 2
@Zamknięty rozdzial

Warunki finansowe można negocjować z tego co pamiętam. Mi się kiedyś udało i paru osobom też udało sie ale to już było spory czas temu jeszcze przed pandemią to teraz pewnie jest inaczej

Dobry żart
@Zamknięty rozdzial

Pracowałeś/aś w dziale sprzedaży i uważasz, że kontakt z klientami przez (usunięte przez administratora) to żenada? No pewnie najlepiej czekać z założonymi rękami, aż klient sam się odezwie, a najlepiej żeby sam zamówił a tylko żeby kasa trafiła do właściwego handlowca, prawda? Dla ICAN to dobrze, że już Cię tam nie ma, skoro masz takie staromodne podejście do sprzedaży. Eksperci od nowych mediów widzą dużo plusów we wspomnianej aplikacji i zalecają jej użycie również w kontaktach handlowych, ale faktycznie pewnie oni również są żenujący.

ppracownikk

Czy ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. zapewnia kartę multisportu?

Andrzej Jacaszek - CEO ICAN

Kłamstwa. Zatrudniamy na umowę o pracę, podnieśliśmy od września wszystkim wynagrodzenia z 60 do 80% i pomimo znacznego spadku przychodów (2020vs 2019) o 50%. Jest to duży wysiłek ze strony właścicieli, aby ICAN przetrwał lockdown i dawał ludziom pracę, ale rozumiem, że to tchórza, który kryje się za nickiem i wypisuje takie kłamstwa nie interesuje. Proponuję Panu lub Pani cofnąć się o 30 lat do PRL - tam wszyscy pracowali na umowę o pracę, a jedynym pracodawcą był rząd Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Ewa Szczesik
@Andrzej Jacaszek - CEO ICAN

Pracuje w firmie ponad 7 lat i osoby, które wnioskowały o umowę o pracę taką otrzymywały. Wiele osób z tego skorzystało, to tylko kwestia wyboru formy zatrudnienia. Odnośnie obniżek dotyka to bardzo wiele firm i każdy indywidualnie decyduje czy chce walczyć o przetrwanie swojej firmy czy nie. Można po prostu odejść.

Pracownica
@Ewa Szczesik

@Ewa Szczesik dokładnie! Ican jest elastyczny co do formy zatrudnienia, nigdy nie utrudniał nikomu zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Jestem pracownikiem Ican i osobiście uważam, że firma robi wszystko absolutnie wszystko, aby utrzymać stanowiska pracy. Owszem, zwolniła 50 osób, ale wystarczy się rozejrzeć, nie tylko Ican w tym trudnym czasie zwolnił ludzi. Ican nie jest korporacją, która zatrudnia miliony ludzi. Ludzie! Uderzcie się w głowę, bo to co wypisujcie jest zwyczajnym oszczerstwem, często wyssanym z palca. Nie mogę uwierzyć, że Ican Wam zaufało i pracowaliście w tej firmie. To Wam powinno być wstyd!

racjonalna opinia

pracowniczka
@Pracownica

Skoro nie ma problemów z umową o pracę to dlaczego podczas rekrutacji mówią że nie ma takiej możliwości? Jak zapytałam czy po dłuższym stażu pracy jest taka opcja to rekruter odpowiedzial że nie. Później jak rekrutowaliśmy nowa osobe do zespołu to rekruter (tym razem juz ktos inny) tez powiedzial na rozmowie kwalifikacyjnej, że nie ma możliwości. To w końcu co? Dlaczego są sprzeczne informacje?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Pfff
 Rekomendacja
@Pytanie

Zależy od stanowiska, na które aplikujesz. Rozmowy często przeprowadzają Managerowie i wtedy oprócz standardowych pytań można spodziewać się różnego przebiegu, zależnie od stanowiska i działu. Jednak osobiście nie polecam, jeśli masz szacunek do siebie i swojego czasu.

aaa
@Pytanie

Proces rekrutacyjny jest długi. Najpierw miałam rozmowę przez telefonem z kimś z hr, potem musiałam zrobić zadanie rekrutacyjne, dopiero potem zaproszono mnei na rozmowe i poinformowano, że będę czekać 2 tygodnie na odpowiedź, bo chca spotkać się z innymi kandydatami jeszcze. Ale to było ponad 2 lata temu, a teraz firma nie ma nawet działu HR, bo zwolnili albo sami odeszli pracownicy :D Na rozmowie mialam pytania o doświadczenie, jak rozumiem swój zawód, czy się jakoś rozwijam w tym kierunku np. czytajac blogi albo robiac kursy. Dużo zalezy od stanowiska

obecny pracownik

Pracuję w ICAN już jakiś dłuższy czas. Początkowo było w porządku, choć z kilkoma minusami. Np. brak umowy o pracę, zaproponowano mi b2b albo zlecenie udające lepszą umowę, bo masz 25 dni płatnego wolnego do wykorzystania, co jakiś czas mogłeś wziąć zdalkę. Przed pandemią można było zacząć pracę o między 8 a 9 i potem wyjść po 8 h pracy. Ogólnie plusy równoważyły minusy i byłem zadowolony. Fajny zespół, mój szef ufał mi i mnie wspierał, dobrze się dogadywałem z resztą ekipy. Niestety firma nie poradziła sobie z pandemią i wyszło szydło z worka. Ledwo po 2 tyg zwolnili nagle 50 osób mimo że dzień wcześniej nic na to nie zapowiadało. Niektórzy dowiedzieli się o tym przez telefon. Osoby które zostały pracują w zmniejszonych zespołach, za 2-3 osoby za mniejsza pensje. A ican nie potrafił zatrzymac i docenic naprawdę dobrych, kompetentnych ludzi. Zwolnił ich albo nie zgodził się na inne warunki, a potem do tych osób dzwoniono by wróciły. Wykorzystują to że wynagrodzenie jest tematem tabu i w umowie masz zapis zabraniajacy ci rozmawiać z innymi o pensji - dzięki temu osoby na tym samym stanowisku i tych samych obowiazkach moga dostawać bardzo różne, nierówne pensje. To co w tej firmie jest najlepsze to pewna grupa pracowników, naprawdę fajni ludzie. Ale dużo osób już zaczyna mieć dość i rośnie frustracja. Jeżeli po kwietniu nie wroca normalne pensje to pewnie wiele osób odejdzie.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Święty Mikołaj
@Pytanie

Dobrze, że pytasz w lipcu - zawsze warto się przygotować na ten magiczny dzień w grudniu. Wigilia nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy przypominam, ale jeżeli o zwyczaje chodzi - w ICAN w tym dniu pracują tylko nieliczni (dyżury) do godz. 13:00.

Elf pomocnik
@Święty Mikołaj

Drogi Święty Mikołaju, tak się składa, że brak Wam rąk do pracy - chyba skoro wiszą ogłoszenia o pracę, a pytanie o wolne w wigilię nie jest niczym złym i nie widzę powodu do złośliwości pod kątem osoby, która być może chciałaby aplikować lub już zaaplikowała, przeszła rozmowę i zastanawia się czy ofertę przyjąć. Taka osoba może też mieć rodzinę poza Warszawą i chcieć Wigilię spędzić z bliskimi, a podróż trwa trochę dłużej niż 45 minut. Nie rozumiem więc skąd uszczypliwość Świętego Mikołaja, ale myślę, że może wiele to pokazuje takiemu potencjalnemu zainteresowanemu jaka w firmie może panować atmosfera. Odrobina uprzejmości nie zabija i nie robi krzywdy :) A pytanie jak każde inne!

??

Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego, mimo tych wszystkich problemów ican robi teraz program stażowy?

Bnmk
@??

Pozbawiono licencji na wydawanie hbr polska. Jaki jest sens tam pracować? Dla MIT ?

Święty Mikołaj
@Bnmk

Po pierwsze - nie pozbawiony. Radzę dowiedzieć się u źródła zanim zaczniesz wypisywać (usunięte przez administratora) rodem z Pudelka i siać ferment na rynku. Po drugie jeżeli do roboty przychodzisz po to żeby na klacie wytatuować sobie brand (w dodatku coraz słabszy) - to bardzo Ci współczuję i to oznacza, że żeby poczuć się dobrze samemu ze sobą musisz zacząć pracować w Tesli u Elona ;) Czego oczywiście życzę z całego serca. Po trzecie jak uważasz MIT gorsze od HBR to chyba jednak trochę rozeznania w świecie nadal brak...

były

Na stronie ministerstwa sprawiedliwości po wpisaniu krs firmy można ściągnąć roczne sprawozdania finansowe spółek. strona ministerstwa https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df krs ican institute 0000263445

zyski prezesów
@były

Zysk netto: Na koniec 2018 – 6 039 650 Na koniec 2017 – 4 656 340 Na koniec 2016 – 6 871 798

unemloyed

"skoro te szkolenia są niby takie wartościowe to dlaczego sam ICAN nic z tego nie wdraża u siebie?" - trafne podsumowanie. Dodajmy to tego artykuły o zarządzaniu wkładane co chwile na hbrp.pl - wiedza nie jest stosowana przez zarząd.

To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze właśnie, że teraz chcą zarobić na nauczaniu jak wyjść z kryzysu, którym sami maksymalnie oberwali.. I to w jak krótkim czasie! O czym to świadczy.. a no właśnie o tym, że to oni powinni uczyć się od większości swoich klientów.

Zostaw merytoryczną opinię o ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.