Opinie o ALEMA w Świdnica

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy ALEMA. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ALEMA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALEMA w Świdnica

Wojtek Nowy wpis

Czy firma jest nowa w tej branży ? I co to znaczy ze szukają nowych handlowców ? Chodzi o takich z dużym doświadczeniem?

Bartek Nowy wpis

Pracę polecam bo firma jest dobra i dba o pracowników , martwi jedynie sytuacja z epidemią, jak to się skończy.

Ania Nowy wpis
@Bartek

Dobra firma, by się rozwijać, można się dużo nauczyć.Polecam każdemu kto interesuje się tą branżą.

Łukasz Nowy wpis

Kasa od 2800-4000zł, pewnie że mogłoby być w euro????.Praca jak to jest w firmie handlowej czyli praca z klientami i towarem a szef jest układowy i spoko najczęściej w terenie. Klientki,Kierowniczki to d-best-ciaki.????. Wiem, że szukają dobrych handlowców.A nie takich co korzystają z okazji i piszą dyrdymały, pseudofachowców, lewusów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich z ALEMY.

Krysto

Nie piszecie ile można się zarobić tylko jak czytam poniższe komentarze to stwierdzam, że co niektórzy mają potrzebę wylewania żalu, ta ostatnia opinia z pewnością dotyczy nieudacznika. Pisać komentarz o godz. 01:23 w nocy ? i to w Dzień Dziecka- Mama i Tato chyba Cię nie kochają.

Przedstawiciel Handlowy

rozmowa z szefem na wysokim poziomie wie co robi wie co mówi wie czego chce :)

otrzymałem informacje że muszę się zameldować w miejscu wykonywania pracy :D

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Ażurek i Piotr to przecież ta sama osoba. Ale nie ma się co dziwić skoro Stanisław jest sobie sam okrętem , sterem i żeglarzem ( sam zbiera zamówienia i rozwozi je) bo nikt nie chce u niego pracować. Skończyły się czasy , kiedy mógł oszukiwać na umowach i pensjach. Pracowałem jako kierowca to coś na ten temat wiem. Pojechałem kiedyś na zakupy z mojej nowej firmy. Nie ma żadnego starego pracownika. Nawet w biurze zmiany. A wg opini poprzedników to taka super firma. Chyba w marzeniach właściciela. Nie pozdrawiam.

Ażurek

Pracowałem w tej firmie sporo lat i mogę tylko powiedzieć, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Popracujcie sobie w dużym korpo u koreańskiego (japońskiego/szwedzkiego- niepotrzebne skreślić)(usunięte przez administratora) gdzie będziecie do kibla latać z zegarkiem w ręku, gdzie będziecie (usunięte przez administratora) na taśmie aż nie padniecie z wycieńczenia i nawet nie będziecie wiedzieć, która część ciała was najbardziej boli, wycisną was tam jak cytrynę do ostatniej sekundy, to wtedy się będziecie mogli wypowiedzieć na temat ciężkiej pracy. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że w Alemie to był luz. Pieniądze też przyzwoite i nigdy się nie zdarzyło, żeby nie były na czas (czyli do 10 każdego miesiąca). Jak przychodzisz do pracy pracować, a nie robisz za statystę i za samą obecność chcesz wypłatę, to może poszukaj gdzie indziej. Szef Alemy stworzył tę firmę od zera, z pasji i wiem ile czasu, pracy i zaangażowania wkładał w to każdego dnia, żeby to jakoś prosperowało. A człowiek naprawdę zna się na tym co robi. I chyba logiczne jest, że jak przedstawiciel nie wypracowuje zysków ( i nie dlatego, że nie może, ale że po prostu mu się nie chce), a głownie na nich się opiera cała sprzedaż, to z czego właściciel ma mu zapłacić? Może sami poprowadźcie firmę, wtedy się przekonacie. Do kierowców nic nie mam, bo większość uczciwie pracowało, nie licząc tych wyjątków, którzy mieli kilka sklepów do wywiezienia a nie było ich cały dzień... Biorąc pod uwagę wiele lat batalii z nieuczciwością co niektórych pracowników, kradzieżami itp. to i tak podziwiam, że ta firma jeszcze daje radę.

PIOTR
@Ażurek

Witaj Ażurek. W każdej firmie trzeba pracować, trafiłeś w sedno sam próbowałem sił w działalności gospodarczej niestety nie wyszło. Pozdrawiam Stanisława, człowiek ten kieruje się wartościami , wiele lat też przepracowałem zawsze zapewnia stabilność zatrudnienia(np.Andrzej ,Krysia,Basia,Piotr, Marzena, Alicja ,Grzegorz pracowali jakieś min.12- 20 lat właśnie w jednej firmie nie gdzie indziej a w firmie ALEMA, nie narzuca ścisłej kontroli, jest wypłacalny, nie faworyzował nikogo co niektórym się nie podobało, dbał o wygodę- narzędzia pracy, tworzy dobrą atmosferę , więc nie zgadzam się z obraźliwymi komentarzami. Szef stworzył dużą firmę handlowo-cukierniczą. Nie wydaje mi się aby ALEMA aby sukces jej klientów zmienił podstawy hurtowni. Nie zmienią tego również (usunięte przez administratora) handlowcy firma Kozaka( jednocześnie wówczas jej pracownicy) która podszywając się pod firmę ALEMA wprowadzała jej klientów w błąd iż dla celów optymalizacji podatkowej prowadzą sprzedaż z innej firmy niemal identycznych towarów za zgodą Szefa, trzeba mieć tupet. Życzę wytrwałości, pozdrawiam

Bonus

Pracowalem w Alemie jako kierowca i stwierdzam ze to jest najgorsza firma z jaka mialem do czynienia. Mam tez sporo znajomych ktorzy tu pracowali wiec opinia jest ogolna. Stachu czyli szef traktuje pracownikow gorzej niewolnikow.. zero premi, zero jakich kolwiek nagrod za sprzedaz a wrecz przeciwnie, ten czlowiek ma takie myslenie ze woli sporo stracic niz ma komus cos dac. Oszukuje z umowami.... umowe o prace daje po poltora roku pod warunkiem ze bedzie sie chodzic co miesiac i bardzo prosic o cos co nalezy sie po 3 miesiacach... czlowiek sie stara jak najlepiej a i tak nie bedzie mu cos pasowac,zawsze do czegos sie doczepi, tak zle i tak nie dobrze... nikomu nie polecam !! Gorzej niz (usunięte przez administratora).... a i lubi bardzo chlopcow szczegolnie mlodych

kamil
@Bonus

Zgadzam się z kolegą w 100% tez pracowałem jako kierowca. Nie dość że starałem się najlepiej jak mogę to zawsze znalazł jakiś powód żeby zabrać mi coś z wypłaty chociaż zarabialem na początku 7 zł na godzinę a po 4 miesiącach 9 zł a o jakim kolwiek szacunku można zapomnieć.. Nie polecam nikomu,

NICK
@kamil

W ogóle nie kojarzę cię Kamil nie pisz bzdetów, że pracowałeś jako kierowca tym bardziej że do stycznia tego roku. Oczekuję na wyższą płacę bo od wywozu dostaję 120zł . Na godzinę najniższa ustawowa stawka to 14 zł brutto więc o co ci chodzi z tymi 7 złotymi ?

@NICK

A gdzie jest napisane, że pracował do stycznia tego roku ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania ?

Bartosz
@Ridler

Wiecie może, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia oferowane przez firmę ALEMA zatrudnionym kierowcom? Czy stawka za wywóz zwiększyła się analogicznie do tego, co było w poprzednim roku? Warto ubiegać się o pracę w tym miejscu? Zachęcam do przedstawienia informacji na ten temat.

Zainteresowana
@Bartosz

Będą podwyżki:?

NICK
@Ridler

Rider, patrz na datę opinii, to może się przekonasz. ALEMA była i jest firmą z profesjonalnym podejściem do klienta i współpracowników. Pozdrawiam firmę Alema.

@Bonus

Bonus , Twoja negatywna opinia jest nieuczciwa, jest fikcją, normalny właściciel firmy wspominał o oszustach uprzednio zatrudnionych a od jakiegoś czasu tj. od 2014r. chamsko piszących tu opinie o właścicielu a obecnieCi byli zatrudnieni tworzący nieudolną nieuczciwą konkurencję ( zatrudnieni w Alemie po cichaczu sprzedający towary na swoją rzecz-to kradzież), której wydaje się , że wypłynie na czyjejś szkodzie, jesteś jednym z nich to pewne, jeżeli to nie prawda to przedstaw się z imienia i chociaż skrótu z nazwiska. P:)ozdrawiam p.s. Nie sposób nie zauważyć fakt następujący : brak negatywnych opinii o firmie ALEMA w latach 1993-2014

Daniel
@Piotr

To znaczy, że firma normalnie funkcjonuje i jest dobrze? To skąd te negatywem opinie?

@NICK

A co ma piernik do wiatraka ? Tzn. Co ma data napisanego komentarza ? Przecież nie jest to jednoznaczne z tym , że skończył pracować 31.12.2018r. A Kamil faktycznie pracował.

@Piotr

A wspomniał, ze portal powstał gdzieś w okolicy 1995/6 roku? W tamtych czasach internet nie był, aż tak dostępny dla szerszej rzeszy ludzi? Tzn był ale bardzo drogi, jak również portal nie byla tak znany? Jasne, że można trafić na nieuczciwych ludzi to jest oczywiste . Choć z drugiej strony ogłoszenia o prace u was są dość częste, wiec przynajmniej 3/4 dolnegośląska to bandyci, (usunięte przez administratora) i cholera wie co jeszcze.

Bartosz
@Ridler

Będziesz tak uprzejmy i napiszesz, jak obecnie wygląda praca w firmie ALEMA? Czy jest to miejsce pracy, gdzie warto wysłać swoje CV i starać się o zatrudnienie? Można liczyć na godziwe zarobki oraz adekwatną do nich ilość obowiązków? Proszę, abyś wyraził swoje zdanie na ten temat.

Najlepszy
@Bartosz

Daj sobie spokój z tą firmą, jeszcze trochę i się zamknie. Nikt ani nic już nie odbuduje tej upadającej firmy na dno.

xxx

Praca handlowca oparta jest głównie o wynik sprzedaży i jak słaby handlowiec to i kasa słaba!

ANNA

W takiej firmie trzeba mieć zdolności handlowe a premia zasili dobrze podstawę!! lamusy , przedstawcie się chociaż z imienia.

Szpunti

Ludzie omijacie ta niby firmę wielkim łukiem, gość co to prowadzi to zwykły Cweluch który, chce wyrolowac, nie daje umów, ja go podaje do sądu, jak najdalej od tej firmy pozdrawiam Stanisławie A.dupku zawiniesz się nie długo.

Paula
@Szpunti

Witaj...mógłbyś się ze mna skontaktować? Mam ten sam problem z tym Panem husky22@o2.pl

@Szpunti

Szpunti - Maciek Szyrner, księgowy pyta czy zapłaciłeś podatek od wystawionej szefowi faktury z dnia 15.03.2018r, za kilka tygodni udawanej pracy. Zgłoś się.

gość

Hej! Czytam te zawistne powyższe opinie o firmie ALEMA i nie mogę się nadziwić złości a raczej nieuczciwości przemawiającej przez te same osoby używające celowo różne nicki, piszecie negatywne, nieprawdziwe opinie. Albo jesteś tym zwolnionym dyscyplinarnie co tłumaczy powyższą Twoją flustrację albo w ogóle nie znasz tej firmy lub pracujesz w niezdrowej konkurencji. Pracuję tam od paru dobrych lat i powiem tak,że jak robisz to co do Ciebie należy to nikt się Ciebie nie czepia.. kasa też nie najgorsza. Pozdro

Obecny pracownik
@gość

Gość podzielam Twoją opinię. Zawiść piszących z pewnością tej samej osoby obleśne opinie o spoko pracodawcy jest porażająca. Pozdrawiam

obecny pracownik

Perspektywiczna firma. Ogromnym plusem jest obecnie , że hurtownia działa w samym centrum miasta-śródmieście. Minusem, częste wyjazdy-wywozy towarów, ogólnie to jest fajna sprawa, ale gdy ma się rodzinę na głowie , czasami jest to problematyczne.

Pedro

Co słychać w firmie? Jak się pracuje i czy warto aplikować

Olek

Idealnych firm nie ma więc zawsze coś może nie być dobrze odbierane przez pracowników. Może trzeba rozmawiać z szefostwem?

Rafal

Najgorszy zaklad pracy jaki istnjeje.. nie zaplacil mi dniowki z powodu ze niby obijalem sie w pracy po tym dniu sie zwolnilem... a prawda byla taka ze pojechalem w trase pierwszy raz za kolege i nie znajac sklepow gdzie sa, troche sie naszukalem ale rozwiozlem wszystko i wrocilem troche pozno i ten pedal stwierdzil ze nie wykonywalen swojej pracy tylko sie obijalem i mi nie zaplaci.. dla przykladu sam stachu nastepnego dnia pojechal sam i wrocil przed 22 i przwiozl 4 sklepy ale to ja sie obijalem....

pracowity

Pozytywna, wykonuję co do mnie należy, roboty mogłoby być mniej, dbam o samochód . Kasa liczona od obrotu (dawniej ponoć tylko od godzin ), hurtownia otrzymała w ubiegłym roku wyróżnienie handlowe -Orzeł Dystrybucji, Szef zadowolony bo zawdzięcza nam to tytuł. Klienci miewają swoje humory , babki w handlu zabiegane są urodziwe ech bym je schrupał. Ogólnie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pani Aneto Gowork raczej na mojej krytyce nie zarobi.

@pracowity

Nie ma to jak pisać opinie o własnej firmie haha brawo stachu, ty myślisz ze ludzie to idioci? ?!!!

Zyczliwy
@pracowity

Opiniaa napisana przez szefa Alemy czyli stacha!! Pozdrawiam

Szpunti

Witam czy warto tam podjąć pracę proszę o informację pozdrawiam.

Natalia

Czym jest spowodowana taka długa cisza na forum? Bardzo żałuję, szukając pracy dobrze jest wesprzeć się opinia pracowników.

Aneta

@pracowitydziękuję za rozwinięcie swojej wypowiedzi. Przede wszystkim zależy nam na tym, by forum to mogło pomóc osobom, które szukają informacji na temat ALEMA jako potencjalnego pracodawcy. Dlatego też ważne są merytoryczne komentarze, które pokazują jak wygląda praca w firmie.

Aneta

@Pracowity a jaka jest Twoja opinia na temat pracy w firmie? Chętnie dowiemy się jak odbierasz ALEMA jako pracodawcę.

Zostaw merytoryczną opinię o ALEMA - Świdnica

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALEMA?

Kandydaci do pracy w ALEMA napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALEMA