Opinie o ETS w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ETS. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w ETS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ETS w Gliwice

Jakie są mocne strony pracodawcy ETS?

Jak długo czekaliście na odzew z ETS? Oddzwaniają zawsze?

Arek

oddzwaniają szybko, możesz tez sam zadzwonić, czasem nr telefonu można pokręcić.

Joanna Nowy wpis
@Arek

Nie zawsze oddzwanisja

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w ETS?

Andrzej Nowy wpis

z tego co wiem to doświadczenia nie trzeba mieć, ja też nie miałem a teraz pracuje jako ładowacz. To proste prace fizyczne, każda osoba jest przeszkolona. Ale pracują też tutaj osoby które zdobyły doświadczenie w Polsce w firmie Remondis

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ETS odbywa się w siedzibie firmy?

Mareczek

najlepiej jak się do któregoś z ich biur przyjedzie na rozmowę, wtedy można spokojnie o wszystko wypytać. Adresy biur znajdziecie na ich stronie internetowej www.ets-praca.pl Mam nadzieje, że pomogłem ;)

Czy po rozmowie w ETS rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Gliwice
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Czy nowo zatrudnione osoby w ETS otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mareczek

oczywiście, że otrzymują. To umowa o pracę z niemieckim pracodawcą w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron, napisana w dwóch językach po polsku i po niemiecku. Także każdy kto nie zna niemieckiego też spokojnie może ją przeczytać.

an mari

bardzo dobrze mi sie pracowalo ,dobre warunki mieszkaniowe

Aneta
@an mari

A jakie Ci się natrafiły? Podasz szczegóły?

Czy zdarzają się nadgodziny w ETS?

Adam96

Tak, zdarzają się, nie zawsze miałem, ale pracowałem w soboty.

Słw

Witam mam pytanie jest jeszcze na hotelu w Neustadt haumajstrowa Janka

Kinga
@Słw

Została zwolniona dawno temu. Na hotelu jest spokojnie ;)

Braerious

Nie jesteś sam, dalej oszukują ludzi jak się tylko da! Oto mój przykład: Firma ETS z Opola (mają kilka oddziałów między innymi w Gliwicach, Raciborzu i Białej). Pośrednicząca w pracy w Niemczech jest firmą nierzetelną i oszukującą ludzi. Radzę wystrzegać się tej firmy jak ognia! Dodatkowo niech to będzie dla wszystkich cenna wskazówka jak postępować z takim pracodawcą! Zdziwiony byłem ich błyskawiczną odpowiedzią w sprawie pracy. Niestety dzisiaj milczą jak grób i nie chcą odpowiedzieć dlaczego wyłudzili ode mnie pieniądze. Firma wbrew zapewnieniom nie zapewnia ciągłości pracy! Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się że niektóre osoby trzeci tydzień siedzą na tak zwanej "rezerwie" za którą nie dostaną pieniędzy. We wtorek dowiadujesz się że ponad 10 osób jutro ma wolne bo nie ma pracy. Zapewniają że jeśli wrócisz do Polski z ich decyzji to nie płacisz za autobus, niestety w rzeczywistości wypłacają mniej pieniędzy i "do widzenia", jawnie łamią tym samym prawo, wyłudzają pieniądze karami które są bezprawnie naliczane. Np. wchodzą do pokoju i stwierdzają że materac na którym spałeś kilka dni był nowy i musisz za niego zapłacić 200zł, (nauczka na przyszłość aby robić zdjęcia po wejściu do pokoju). Ktoś na hali zgubił ładowarkę do wkrętarki, więc dwie osoby które posiadały taki sam model musiały zapłacić około 1000zł za zgubę która kosztuje znacznie mniej.. Kar jest wiele i nie ma ich w żadnym regulaminie (np otwarcie okna przy włączonym grzejniku 200zł), kwoty są wymyślane od ręki. Wszystko wam odliczą z wypłaty tak abyście po kilku tygodniach dostali 100EU. Firma nie zapewnia opieki lekarskiej! W takich przypadkach wysyłają do Polski i naliczają opłaty za powrót!! Nie ma możliwości wezwania policji w Niemczech ponieważ rozliczenie na którym dowiadujemy się że wyłudzą od nas pieniądze ma miejsce godzinę przed powrotem do Polski!! Na pracę nie ma co narzekać, jest po prostu bardzo ciężka i wyczerpująca, właśnie po to jechałem za granicę. Wyłudzono ode mnie ponad 500zł łamiąc przy tym wielokrotnie prawo... Powinni zamknąć tą firmę i ukarać dużymi karami za nierespektowanie prawa Polskiego i Niemieckiego. To co opisałem to jedynie kilka przewinięć tej firmy. Niech to będzie przestroga i wskazówka dla innych.

Adamo

Witam wszystkich.Chciał bym sie podzielic z wami moją opinią.Byłem w Bruchousen przez 9 tyg i pracowałem na kliku sztelach min. na beczkach,paczki,lader.Miałem mało godzin w tyg po 30 .Ogólnie nie polecam tej firmy bo więcej jest wolnego niż pracy chyba ze jesteś pupilkiem szefa.W dzień wyjazdu byłem zmuszony do zamóweienia sobie busa na swój koszt ponieważ umowę którą podpisałem,gwarantowała przejazd daromwy busem machura do Gliwic. Lecz nie wywiązała sie z umowy.Za przejazd z Niemiec do polski musialem za płacic 70 euro i nikt mi tego nie zwróci.

Zostaw merytoryczną opinię o ETS - Gliwice

• Jak się pracuje w ETS?

Zobacz opinie na temat firmy ETS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

ETS