Opinie o Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Mirosław Nowy wpis

O pasmem pracy i kontakcie z innymi pracownikami, wynagrodzeniem już chyba wszystko wiem. Ale mógłby mi ktoś przybliżyć sam proces starania się o pracę? Czego wymagają, jakieś są dodatkowe etapy rekrutacji czy sama rozmowa i dokumenty?

Marzena Nowy wpis

Pisał ktoś "Stolarze latają też na montaż po całym świecie" i mają za to dodatkowe diety, a co z dniami wolnymi? Jak się leci np. na 7 dni, to potem można odebrać sobie jakieś dni wolne, za ten wyjazd?

Administrator Nowy wpis

Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko Project Manager. Jesteś osobą, która odpowiedziała na ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla użytkowników rozważających pracę w firmie.

Czy w Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Stary pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Nie nie ma

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Główna Księgowa / Główny Księgowy. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy ASYSTENTKA PREZESA ZARZĄDU
Edison S. A.
(38 opinii)
logo firmy Manager Regionu
PROWANSJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
(2 opinie)
logo firmy Manager Regionu
InstalPlast Łask sp. z o.o. sp. k.
(60 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
G..g

A umowa o pracę wciąż tylko za najniższą krajową w start.pm a reszta to umowa zlecenie w stand&art

PiotrSS

Mam pytanie do ludzi, którzy niedawno pracowali lub obecnie tam pracują. Jak wygląda sytuacja w firmie Start PM na chwilę obecną? Mam tu na myśli dział produkcji i ogólne traktowanie człowieka?

Iwona
@PiotrSS

@PiotrSS Jesteś już po rekrutacji? Napisz proszę, jakich pytań mogę się spodziewać?

PiotrSS
@Iwona

Nie, nie miałem rekrutacji. Czytałem trochę o tej firmie i zastanawiam się jak jest teraz. Jestem z branży, mieszkam na Bemowie, stąd moje zainteresowanie.

Waldek

Praca tutaj jest specyficzna. Firma robi bardzo fajne projekty mebli. Wykorzystując bardzo szeroką gamę materiałów do ich produkcji, począwszy od materiałów drewnopochodnych, poprzez różne rodzaje metali czy szkła skończywszy na kamieniach czy pozłacanych elementach. Dlatego można się wiele nauczyć zarówno przy produkcji jak i projektowaniu tych mebli. Jeśli chodzi o produkcję to praca trwa 8h + nadgodziny (płacone 1.5 x stawka) standardowo przychodzi się na 10h ale jeśli zbliża się odbiór/wyjazd a meble nie są gotowe siedzi się po 12-16h. Stolarze latają też na montaż po całym świecie ( do pensji dochodzą diety). Na montażu raczej się nie pozwiedza, głównie praca w nocy gdy sklepy są zamknięte. Mały przemiał ludzi głównie stara ekipa, czasem ktoś przyjdzie czasem odejdzie. Stawka godzinowa powyżej średniej. Żeby zacząć wystarczy mieć pojęcie i wykazać zaangażowanie. W pewnych brakach lider (szef grupy) na pewno pomoże. Technologowie podobnie jak wyżej z tym że standard to 8h. Rysunki głównie AutoCad czasem coś na maszynę cnc. Tu jest duża rotacja nowicjuszy, jest człon który zostaje cały czas i przychodzą nowi którzy odpadają po okresie próbnym albo wcześniej. Ogólnie wrzucają ciebie na głęboką wodę, zazwyczaj nikt nie ma czasu i sam walczysz z zadaniami, jeśli się wyrabiasz czasowo i nie popełniasz błędów oraz nie podpadniesz szefostwu to zostajesz jeśli nie to odpadasz. Tutaj na start potrzebna jest dobra (wręcz bardzo dobra znajomość AutoCada), szybkość i dokładność w rysowani. Ogólnie to nie całe 10% osób które już tu się dostaną pracuje więcej jak okres próbny. Biuro 8h standard raczej bez nadgodzin. Dawniej był taki przemiał że nie było sensu imion zapamiętywać ale się unormowało i jest stała ekipa. Głównie kontakt z klientem i dopinanie spraw wyjazdów na montaż. Koordynacja - czasowo jak produkcja, siedzą w akwarium i niewiele wiedzą. Tu też był mega przemiał . Ogólnie zarządzają produkcją i ogarniają podwykonawców. Jeszcze księgowość i finansjera 8h pracy, liczą piniędz i sprawdzają czas pracy. Ogólnie można dobrze zarobić nie dość że jest sensowna stawka godzinowa to jeszcze nadgodziny są więcej płatne, ale trzeba się narobić. Weekendy są raczej wolne ale bywa że w sobotę chcą żebyś przyszedł do roboty. W tygodniu po 10h i czasem więcej a dodając dojazdy na życie nie zostaje wiele czasu ( nie dotyczy biura, księgowych i zazwyczaj technologów o jeszcze magazynierów). Jeśli chodzi o ludzi to jest spoko kontakt ( gorzej z szefostwem ale tragedii też nie ma). Praca od 7 do 17 ( przerw bezpłatna 10.30-11 i płatna 14-14.15). Dodam jeszcze że nadgodziny nie są obowiązkowe, ale jeśli nie zostajesz to jesteś źle postrzegany w oczach szefostwa. Jest kilka osób które na produkcji pracują po 8h. O awans raczej ciężko, chyba że ktoś odchodzi z stanowiska wyżej a ty wykazujesz się ponadprzeciętnymi umiejętnościami i zaangażowaniem. Raczej nie polecam osobą które mają wiele zajęć po za pracą oraz wychodzą z założenie czy się robi czy się leży... Natomiast jeśli ktoś lubi to co robi i zamiast oglądać trudne sprawy czy inne farmazony może poświęcić 10h dziennie a czasem więcej na pracę i mieć z tego sensowne pieniądze to czemu nie.

Karol
@Waldek

Napisałeś bardzo szczegółową opinię. Widać, że masz wiedzę o firmie. Stawka wynagrodzenia nie jest według Ciebie oszałamiająca, ale mnie interesuje też wielkość i wysokość benefitów, bo nic o ty nie wspomniałeś. Są premie lub pakiet socjalny, który dofinansowuje letni odpoczynek lub prywatną opiekę zdrowotną? Liczę na Twój komentarz.

Waldek
@Karol

Stawka oczywiście mogła by być wyższa ale niska też nie jest - ludzie tu dojeżdżają po 30 km, więc bym nie narzekał. Może dlatego że ich nie ma. Jest premia dla stolarzy co miesiąc za przestrzeganie regulaminu ( spłycił bym to do przechodzenia na czas ) I jest nagroda za zaangażowanie ( spłycił bym to do wyrobienia jak największej liczby nadgodzin w miesiącu) Ogólnie to są nowinki z ostatnich 3-4 miesięcy. Reszta benefitów nie istnieje - no chyba że telefon służbowy dla kierownictwa.

Zofia
@Waldek

Super, że zechciałeś dopowiedzieć coś w tej kwestii. Jak widać - jednych wynagrodzenie oferowane w Start PM satysfakcjonuje, a innych już z kolei nie - jest to oczywiście całkowicie normalne. A jak rzecz ma się, jeśli chodzi o umowy? Czy pracodawca oferuje od razu jej stabilny rodzaj, czy może jednak obowiązuje tam kilkumiesięczny okres próbny?

Jordi
@Waldek

Renomę firmy jest w mieście że najlepszy zarabiające stolarze w Warszawie pracują tutaj.

Michał
@Waldek

te Waldek , to ty w pracy masz czas na bzdur pisanie .......... z tego co wiem jesteś pracownikiem gospodarczym :)

Iwona
@Michał

Wpis o którym mówisz jest anonimowy. Szkoda, że nie wspominasz w ogóle o pracy w Start PM, bardzo mnie ciekawi, jak tam jest. Jakie mają wymagania dla nowych osób, wiesz coś?

(usunięte przez administratora) rodzin nie mają i ludzi zmuszają do pracy ponad normę , brak jakiej kol wiek tolerancji . Robią takie fajne projekty a tylko kasa im potrzebna a nie rozwój firmy! (usunięte przez administratora)

PraCownik
@Pracownik

Kto kogoś zmusza? Strażnicy stoją z bronią czy pastuch elektryczny? Ludzie chcą zarobić duże pieniądze to pracują. Dlaczego im tego zabraniać albo ich wyśmiewać? Średni staż pracownika 12 lat. O co tu chodzi. Większość zwiedziła przez ten czas cały świat Popatrzcie tylko na parking jakie auta stoją. Na rynku warszawskim zarobki na najwyższym poziomie. Pensja bez względu na wszystko zawsze na czas. Wymagania są, ale jak ktoś nie chce mieć wymagań, niech idzie na taśmę do BRW za 2000 zł Wszystkie negatywne komentarze są od ludzi , którzy po prostu się nie nadawali i w ten sposób się dowartościowują

Karol
@PraCownik

Mam przez to rozumieć, że będąc pracownikiem cierpliwym i rzetelnie podchodzącym do wykonywanych obowiązków można liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie? Skoro napisałeś, że średni staż pracownika firmy Start PM Sp. z o.o & Stand-Art to 12 lat, więc mogę sądzić, że rzeczywiście jest to miejsce pracy warte uwagi.

Tymon

Może parę lat temu nie było dobrze ale to już historia a teraz firma ma bardzo dobrą opinię.

Jaś

Pracując w tym obozie pracy rodzinę zobaczysz na zdjęciach 12 - 14 godzin to norma bywało i więcej nawet w Boże Ciało się pracowało.W nadgodzinach mniej płaci bo zlecenie emerytury będą żadne.Wejście i wyjście na karty odpisywana każda minuta za śniadanie lub wyjście do WC.Kamery wszędzie bo szef ma manię prześladowczą (usunięte przez administratora)Na hali 35 stopni zdarzają się omdlenia rozrzutność pracodawcy nie samowita 1,5 litra wody na dzień.

@Jaś

To jest zaskakujące... mimo takiego traktowania ludzie cały czas u nich pracują :(

Hanna

Może podpowiecie jak się tu pracuje? Nie jesteście wylewni w swoich opiniach

@Hanna

(usunięte przez administratora) firma robi fajne projekty ale atmosfera którą tworzą właściciele jest fatalna. Chyba że ktoś albo nie jest podatny na traktowanie pracownika jak wyrobnika albo to lubi...

źrebak

upadek zasad i wartości tych po stronie tłustej oraz sprzedajność i schowanie głęboko swoich wartości po stronie chudej...

@źrebak

Czyli od lat nic sie nie zmienilo

Lidia

@źrebak - a możesz konkretniej? Myślę, że jeśli podasz tutaj kilka argumentów mówiących z a Twoją tezą, to wypowiedź będzie mniej poetycka, a bardziej autentyczna. Coś się wydarzyło takiego, że rzutowało na Twoją opinię o pracodawcy jakim jest Start PM Sp. z o.o & Stand-Art? Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

@Lidia

Nie znam Źrebaka ale jego opinia jest w punkt. Ten kto mial okazję poznać (usunięte przez administratora)doskonale wie o czym mówi.... i w zasadzie nie ma co dodawać

Czytając opinie z przykrością stwierdzam że nic się nie zmieniło ;( No może poza kamerami .... Bardzo przykre .... projekty zlecane firmie są bardzo fajne i gdyby pracodawcy potrafili szanować ludzi dzięki którym te projekty nadal robią może mogłoby to być fajnym miejscem pracy. Jednak mobbing, nienormowane godziny pracy bez prawidłowego ich rozliczania (szczególnie jeśli chodzi o weekendy i święta lub noce), traktowanie pracowników jak niewolników tudzież złodziei, jechanie cały czas na umowach zlecenie + minimalna na umowę o pracę (co miało być na chwilę wprowadzone jakieś 15 lat temu...) i ogromny brak szacunku do ludzi = nieatrakcyjne miejsce pracy

Przestaliście aktywizować się w tym wątku. Co na to wpływa? Możecie po prawie 5-dniowej przerwie w dodawaniu opinii wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji w firmie Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o.?

Pastor

Ciagly stresss i mobbing pracodawcy!!!!! POLECAM

d

NIE POLECAM...................................................................

Grubasss

+wypłata na czas +dobra stawka godzinowa (usunięte przez administratora) -Kierownik(prezes Szogun) lata po hali jak poparzony najlepiej jak bys nie wychodzil z firmy wtedy jesteś w porzadku pracownik ,ale jeżeli wyjdziesz wcześniej bądź nie przyjdziesz w sobote to już nie jesteś dobry pracownik będzie ci rył głowe albo się obrazi na ciebie -Duzo zlecen a czasu i ludzi brak chłopaki na lakierni w 4 osoby ogarniają meble 20 stolarzy -urlopów brak bądź kiedy pasuje szogunowi -wolny dzień = rozmowa wychowawcza -czerwone kartki z kalendarza nie płatne a wolne dni leca z twojego urlopu -umowa na najniższa krajowa i z niej wypłacają za zwolnienie czyli dniówka ok 40 zł (nie choruj!! bo to się nie oplaca)

Marek
@Grubasss

łapie pokemony na hali... :)

pustak

STRES KONCENTRACYJNY

były pracownik

Z całego serca nie polecam. Śruba dokręcona na maxa, praca po 12h to norma często i więcej. Technolodzy jak i koordynator nie nadążają z projektami, rotacja w biurze bardzo wysoka. Stres i beznadziejna atmosfera pracy. Człowiek się nie liczy, liczą się tylko terminy. Na umowie o pracę podstawa, reszta na umowie zlecenie. Jedyny plus to można zarobić, ale tylko dla tego że wyrabia się po 230-260 i więcej godzin miesięcznie.

Zostaw merytoryczną opinię o Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o. - Warszawa

Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gen. Tadeusza Kutrzeby 30
    05-082 Warszawa
  • NIP: 5272376012 KRS: 0000112305

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Start PM Sp. z o.o & Stand-Art Sp. z o.o.