Opinie o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

przewożnik

Nie polecam, obiecują kokosy a w rzeczywistości trzeba dokładać do interesu, przestoje, mało kilometrów, krótkie trasy i czekanie na załadunki i rozładunki. Porażka !!!

Roboco
@przewożnik

Dokladnie jest z pracownikami, osobiscie uwazam ze to praca dla prawdziwych desperstow zyciowych. Ps. Niedawno skończyłam pracę.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A.?

Siwy

W Katowicach Pani kierownik działu LTL mówi w tylu językach, że zawstydzilaby samego papieża. Pamiętam jak był kiedyś problem na załadunku w Hiszpanii to powiedziała "hola hola hola" i problem się rozwiązał. A co do angielskiego to ma akcent lepszy niż rodowity Brytyjczyk, także na pytanie ciężko odpowiedzieć.

niemalimitow

Kiedyś nie było limitów, teraz limitem jest maximum 10 osób w biurze kluczowego klienta. #zyciewtransporcie

Dziennikarz
@niemalimitow

Witam, jestem dziennikarzem zajmującym się problematyką obecną w branży TSL. Obecnie piszę artykuł o ludziach sukcesu. Czy ktoś z kierownictwa firmy, najlepiej z Katowic, udzieliłby krótkiego wywiadu dla potrzeb artykułu?

Ciekawa

Coraz częściej pojawiają się plotki o trollach z pewnej konkurencyjnej firmy. Zastanawiająca jest częstotliwość negatywnych komentarzy i ich bliźniacza wręcz treść. Czy to przypadek? ????

ROLLING
@Ciekawa

O KOLOSACH małe robaczki zawsze plotkują z zadrości.. ;) plotkujecie na zebraniach o miażdżącej konkurencji? (w pozycji na baczność pod ścianą w salce, a mało kto się odzywa? A jeżeli już się odezwie to, żeby się podlizać? ) Bliźniacza to jest silvanowska zawziętość i wchodzenie klientom naturalnie tam, gdzie inni uważają, że po ludzku nie przystoi. Serdeczne pozdrowienia

Zgredek
@Ciekawa

Tyle osób odeszło do różnych firm, że wręcz trudno określić o kim mowa. A podobieństwo komentarzy wynika z prostej rzeczy - opisywane są fakty dotyczące SL.

Szpila
@Ciekawa

Witam, Mam pytanie do kierownika oddziału Katowice odnośnie obiecanego zniszczenia w sądzie wszystkich pracowników którzy odejdą do konkurencji, a mianowicie kiedy to nastąpi? Dopiero jak odejdą już wszyscy i wtedy będzie pozew zbiorowy? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Komisja
@Szpila

Ja z kolei pragnę dopytać, czy komisja śledcza powołana w związku z legendarną kradzieżą towaru, ustaliła dokładne okoliczności pamiętnego incydentu?

Agnieszko
@Ciekawa

Wiesz dobrze że bez wykwalifikowanych pracowników nie jesteście już konkurencją dla żadnej firmy? ???? Nie pozdrawiam Cię

kochamswojaprace
@Ciekawa

Jak se pościelesz, tak się wyśpisz. Konkurencja jest bardzo duża. Pragnę poinformować, że SL to nie pępek świata. Odnośnie bliźniaczej treści: wszystkich traktowaliście i podobno traktujecie jak popychadło. Karma wraca. Pozdrawiam serdecznie wszystkich byłych pracowników!

ZZ
@Agnieszko

Czasami trzeba odciąć chorą kończynę, żeby nie wdała się gangrena. Czasami jest za późno.

Regresem
@Komisja

Czy mowa o pamiętnej kradzieży majonezu? Jeżeli tak czy na osobe odpowiedzialna za kradzież scedowano koszty/ oraz na jego rodziców?

W końcu
@ZZ

Czyli zwolniliście obu kierowników z działu kluczowego klienta?? B R A W O ! ! !

Bonus BGC
@W końcu

Ostatnio nawet kierownik oddziału się uaktywnił na transie i ładuje auta, a przecież zawsze uważał, że to śmietnik. Branża TSL jest widać bardzo dynamiczna po zmianach personalnych, może powrót Pani kierownik LTL uratuje firmę i wyniesie się ponad swoje wyżyny. Chciałbym zaznaczyć, że ma takie świetne kontakty, że przewoznicy sami jej zglaszaja pozycje busów w Berlinie na zjazdy do kraju nawet jak jest na L4. Także trzymam kciuki i życzę powodzenia, z fartem, esssa!

Parówka
@W końcu

Czy w oddziale katowickim pracuje już 70 osób? Czy limit miejsc został wyczerpany? Istnieje możliwość dołączenia do zespołu?

Atmosferic
@Parówka

Witam Czy obecna marża wypracowana na kluczowym kliencie pozwala pokryć miesięczne koszty utrzymania biura, zakupu pojemnika na kawę, honorarium dla detektywa w sprawie paszkwila i prawnika w sprawie kradzieży. Łączę wyrazy szacunku i proszę o odpowiedź, bo zastanawiam się nad powrotem.

Pożegnanie
@Parówka

Szanowni Państwo! Pragnę dowiedzieć się, czy jeśli kolejne osoby będą narzekać to firma im również podziękuje? Proszę o pilną odpowiedź w tej sprawie. Pozdrawiam

Informatyk
@Pożegnanie

Proszę o informację czy pracownikom nadal są sprawdzane komputery w celu weryfikacji czy zajmują się w 100% pracą przez 8h? Moja sugestia jest taka, żeby robić to codziennie, aby im się zbytnio śruba nie poluzowała albo jakieś zwarcie pod kopułką nie nastąpiło.

Fiodor Łapin
@Pożegnanie

Nie rozumiem o co wam wszystkim chodzi.. Firma rozwija się w odpowiednim kierunku, dokładnie opisanym jak i przedstawionym graficznie przez zarząd. Docelowo firma ma zostać Call Center z dużą rotacja pracowników. Dlatego ciągle kazali nam dużo dzwonić i mówili, że telefon jest najważniejszy i również dlatego ciągle tylko zwalniają pracowników. To było dokładnie zaplanowane. Pozdrawiam

Stanowisko pracy
@Informatyk

Proszę o informację czy w związku z dynamicznym rozwojem firmy i powiększeniem składu osobowego, starcza stanowisk pracy w biurze kluczowego klienta w Katowicach?

Ninja

Oczywiście, nazywa się to CZARNY PIAR

Uczciwy2018

Odnosząc się do opinii Handlowego, który pracuje w firmie od lat, należy zwrócić szczególna uwagę na kilka elementów. Komentarz ma wyłącznie na celu wybielenie oceny firmy(usunięte przez administratora). Nawiązując po kolei do argumentów autora komentarza: warunki pracy nie są dobre. (usunięte przez administratora) kłamstwem jest stwierdzenie, że (usunięte przez administratora)są nastawieni pozytywnie i przychylnie do pracowników oraz ich progresu zawodowego. Firma w żaden sposób nie stawia na rozwój pracowników. Jedyne szkolenia, które miały miejsce to: jedno z obsługi magazynu i drugie z prawidłowej weryfikacji OCP podwykonawców oraz trzecie z giełd: Trans i Timocom. 10 dnia miesiąca pojawia się uśmiech na twarzy, który pracownicy zawdzięczają swojej sumiennej pracy i zaangażowaniu w pełnione czynności. To reperkusje pracy po godzinach, dostępności telefonicznej przez całą dobę oraz bezwarunkowej dyspozycyjności zawodowej. Następnie, informacja o dobrych warunkach finansowych - należy się z autorem zgodzić(usunięte przez administratora)Pracownicy to młodzi, pozytywnie i ambicjonalnie nastawieni do życia oraz pracy ludzie, których(usunięte przez administratora) starają się systematycznie skłócać. Idąc dalej, autorowi komentarza należy przypomnieć znaczenie słowa benefit – ujęcie definicyjne wskazuje, że jest to dodatkowe świadczenie pracodawcy dla pracownika. Jednymi z najczęściej oferowanych benefitów są: szkolenia, kursy, konferencje, a także prywatna opieka medyczna. Fakty są następujące: pracownicy mieli możliwość zrzutki po 2 zł w tłusty czwartek w ramach integracji i dobra firmy. Ewentualnie wsparcia placówki domu dziecka w celach… poprawy wizerunku rynkowego firmy. Kiedy jednemu z pracowników skradziono towar, koordynatorzy naciskali na pokrycie strat przez pracowników, sugerując dobitnie podział BARDZO znaczącej kwoty na pracowników działu, dając możliwość podziału tej wartości pieniężnej na… raty. (usunięte przez administratora)Wigilia pracownicza jest odpłatna, nie wspominając o wyjazdach integracyjnych. Zbiera się publicznie po wspomniane 2 złote na pączki. Według (usunięte przez administratora), firma nie ma obowiązku niczego zapewniać: ani toalety (dosłownie), ani stołu kuchennego, ani komputera/telefonu. Określenia takie jak solidarność i benefit używane są w niewłaściwy sposób, ale trudno żeby było inaczej jeżeli „nie rozumi się” ich istoty. Żadna inna firma nie nauczy Cię takiego dbania o czystość ekspresu do kawy, pisuaru i lodówki – notoryczne spotkania(usunięte przez administratora)

Aplikant
@Uczciwy2018

Uczciwy2018-dzęki za tak szczegółową i profesjonalną ocenę.Warto wiedzieć gdzie się aplikuje!

Nutella
@Aplikant

Dobrze, że tu weszłam i poczytałam...co to za (usunięte przez administratora)

Nie dla mobbingu
@Uczciwy2018

Po przeczytaniu tak szczegółowego opisu chyba tylko bardzo zdesperowane osoby aplikują do tej firmy. Mozna nawet sadzić, ze osoby które jednak się zdecydują to bardzo szybko poznają się na kadrze zarządzającej i skończą ta wątpliwa przygodę szybciej niż myślą..

ChrisCieslak
@Uczciwy2018

Kolega, który pilotował transport, podczas którego towar skradziono był straszony przez koordynatorów na forum, tym że KOMORNIK wejdzie na konto jemu i jego rodzicom, jeżeli wszyscy koledzy nie złożą się na pokrycie kosztu straconego towaru. Wielokrotnie działo się to publicznie, a reszta pracowników była poddawana presji do wpłaty 1450 pln na każdego- w ramach solidarności z firmą oraz z kolegą- każdy dostałam formularz do podpisu- czy wpłaci- czy NIE.

Oddział
@ChrisCieslak

W jakim to było oddziale? Macie dowody?

Placzek
@Oddział

Jak to gdzie? Katowicki oddział ma tak wspaniałych koordynatorów. Dowody oczywiście sa

Człowiek
@Placzek

Spedytorzy operacyjni mieli się składać, czy wszyscy, kierownictwo też?

@Człowiek

Trzeba sprawdzić w mailu, czy ich nazwiska znajdują sie na formularzu podsumowującym kto wpłaci a kto nie.

Angel
@ChrisCieslak

Tak było, (usunięte przez administratora) zasiali niepowtarzalna atmosfere zbrodni i wiszącej w powietrzu nad każdym z pracowników kary. Doradzić można im odrobine pokory i aby zatrzymali przysłowiowa wodę sodowa.

kapitał
@Angel

Specjaliści od gospodarowania kapitałem ludzkim i nie tylko.

rybanaprofilowym
@kapitał

A później pani swetrowa powiedziała, że kierownik zapłacił za cały skradziony towar z własnej kieszeni :D

SL
@Uczciwy2018

I co pan wnosisz tym wywodem? proszę być bardziej powarznym...

Napowarznie
@SL

Poważnie powarznym ?

Krokodyl
@Napowarznie

Przykładowa sytuacja: ładunek na stole, brakło Internetu. Co robisz?

Agdybraknieinternetu
@Krokodyl

Jak to co ? Korzystam z internetu z telefonu prywatnego a firma obiecuje ze odda pieniądze :D

Ona
@Agdybraknieinternetu

A czy parkowanie koło torów jest dozwolone?

Timocom

Jedyna firma w której "trzeba sobie zasłużyć" na dostęp do Timo LOL

luksus
@Timocom

W niektórych firmach nawet komputerów nie ma, więc Timo to luksus. Co w tym dziwnego?

Transportowiec Manager
@ChrisCieslak

co to znaczy "pilotował ładunek" spedytor zleca ładunek a odpowida przewożnik-kierowca . Jakiś kołchoz tam u was, czy "robia was za dzieciaków" baranów strzyga z wełny?

@Uczciwy2018

Dziękujemy za tak obszerną opinię. Sytuacja przez Pana/Panią opisana wzbudza w nas ogromne zaskoczenie. Nikt nie zgłaszał Nam takiej lub podobnej sytuacji. Prosimy o kontakt pod adresem e-mail: info@silvan-logistics.com w celu wyjaśnienia zaistniałych okoliczności.

@Nie dla mobbingu

Dziękujemy za wyrażenie opinii. Pragniemy jednak zaznaczyć, że bez potwierdzonych źródeł związanych z opiniami, nie powinno się podejmować pochopnych wniosków.

Ticktack
@Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.

Dziękuję za informacje. Potwierdzone źródła są skatalogowane.

Frytkibelgijskie
@ChrisCieslak

jakie Spedytor poniósł konsekwencje?

Donos

Zwracam się z pytaniem, dlaczego uczestnikom badania nie została udostępniona treść ekspertyz grafologicznych w związku z donosem? Kto pokrył koszta zatrudnienia eksperta w tej sprawie?

Gru
@Timocom

Czy pracownicy firmy wiedzą w jakiej firmie pracują? Pytam, bo była kiedyś przykładowa sytuacja, że jedna osoba nie wiedziała.

M4n3k
@rybanaprofilowym

Raz podczas pracy w firmie kompletnie zapomniałem jakie mam kontrakty. Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja? Jaka była reakcja kierownika działu na to niedopuszczalne zaniedbanie?

Śruba
@rybanaprofilowym

Szanowni Państwo, skoro dokręcanie śruby w firmie nie przyniosło pożądanych efektów, to może czas wymienić śrubokręt?

Pracownik Biurowy

Rozmowa zwięzła i merytoryczna. Dużo szczegółowych pytań związanych stricte z doświadczeniem zawodowym. Bez owijania w tzw. bawełnę , dokładnie określone cele i zadania w potencjalnej pracy.

Doświadczenie zawodowe - szczegółowe pytania związane z zadaniami w pracy

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
MonikajakaSilvana

Może skończcie już narzekać i weźcie się do roboty święte krówki. Ładunki czekają a Wy jak zwykle pogaduchy. Proponuje wziąć się do roboty a jak nie to zapraszam do konferencyjnego. Aha, za karę każdy z Was po pracy sprząta kuchnię przez 2 tygodnie. Dogadajcie się między sobą kto w jakie dni pełni dyżur (oczywiście po 16:00). Dodatkowo każdy może mi kupić olejek do mojej fajki.

Dynamiczny
@MonikajakaSilvana

Witam. Zwracam się z pytaniem do administratora witryny internetowej firmy odnośnie opisu przedsiębiorstwa. Podano tam, że firma dynamicznie się rozwija. Czy odnosi się to również do katowickiego oddziału? Masowe odejścia pracowników raczej nie wskazują na "dynamiczny" rozwój, wręcz przeciwnie. Proszę o weryfikację tych informacji. Dziękuję za uwagę.

Truip

Witam, Czy na wycieczkę pracowniczą mogę zabrać kolegę z konkurencyjnej firmy? Liczyłem i wychodzi mi że zmieścimy się wszyscy w 9-cio osobowym busie.

Pierogi
@Truip

Czy wiadomo kto nieuprawniony zjadł pierogi meksykańskie?

ITT

Taki ten Silvan zły, taki straszny, a pracownicy przyjęci bez doświadczenia po roku są w stanie sobie auto z salonu kupić albo dostać kredyt na mieszkanie. O tym to już nikt nie wspomniał, bo przecież po co? Go work jest od rzeczowych informacji, a nie od wylewania żali byłych pracowników, którzy nie mieli cywilnej odwagi powiedzieć otwarcie w pracy co się nie podoba i co chcieliby zmienić, a w Internecie można anonimowo obsmarować każdego i do tego nie trzeba być odważnym, więc widać byli pracownicy muszą wykorzystywać takie metody, bo innych nie znają. DO PRZYSZŁYCH PRACOWNIKÓW: warto podejść na rozmowę do firmy, spróbować i wyrobić własną opinię, bo w Interencie można przeczytać wszystko, a marudom życiowym gdziekolwiek by nie poszli wiecznie coś będzie nie pasować. Pozdrawiam

Tonący z brzytwą
@ITT

Po pierwsze komentarzy nie piszą tylko byli pracownicy, nawet większośc z nich to pracownicy aktualni. Po drugie było wielu pracowników którzy mieli odwagę powiedzieć co myślą, ale ta firma nie lubi takich ludzi i po kilku spotkaniach w konferencyjnym szybko zostali sprowadzeni na ziemię tekstami typu "jak się nie podoba to znajdź nową pracę". Po trzecie, to że ktoś kupił sobie samochód czy mieszkanie to nie jest żaden wielki wyczyn i nie powinniście się nawet tym interesować. Z resztą w komentarzach widać, że nie chodzi tu o kasę, tylko o mobbing i o strukturę firmy. Oczywiście będą pojawiać się komentarze próbujące wybielić firmę, ale to nic nie da. Wy dalej żyjecie w przeświadczeniu, że nic złego nie zrobiliście i to kandydat czytając te komentarze od razu zobaczy. Dla was wszystko jest w porządku, a to że w ciągu roku zwolniło się jakies 16 osób to oczywiście ich wina bo marudzili i nie wiadomo czego tak naprawdę chcieli. Wasze zachowanie jest obrzydliwe. Firma Wam się sypie a wy dalej gnoicie ludzi, zarówno tych eks-pracowników, jak i tych aktualnych.

Rozczarowanie....
@ITT

Szkoda ze "wladza" nadal myśli, ze chodzi o pieniadze a nie o "rządzących" i ich zachowanie, mobbing itp. Nawet gdybyście dawali milion złoty co miesiac to niestety ale pracownicy tez sobie cenia szacunek i atmosfere panujaca tam. Gowork nie jest od zali ale wywalanie prywatnych spraw pracowników to zachowanie bardzo na poziomie ;)

Siwy
@ITT

Zostały przytoczone konkretne, rzeczpwe sytuacje. Należy tylko czytać że zrozumieniem . Niektórzy pracownicy, a konkretniej kierownicy dalej żyją w przekonaniu, że kasa w życiu jest najważniejsza i samochody. Gratuluję podejścia, #gosilvan

gendermeria
@ITT

Szanowni Panie, wasze nieuprzejme pouczenia nie sięgają dalej niż wasza salka konferencyjna. Tam się kończy wasza pseudo władza. Tam proszę udzielać sobie wskazówek swoim przyszłym pracownikom. Oczywiście bez stękania, marudzenia itd.. Do czego służy Go Work wszyscy wiedzą.

niedarady
@ITT

Przykro mi, ale tak łatwo nie ukryjecie tego co naprawdę dzieje się w firmie. Po pierwsze: informacja, że pracownik kupuje po roku auto z salonu sugeruje, że kupił go za gotówkę (bo niby tyle się w firmie zarabia) - całkowita nie prawda. O tym, że był to samochód na kredyt już nie wspomnieliście. I oczywiście komentarz odnosi się do jednej konkretnej osoby - reszta pracowników jeździ złomami albo autobusami bo ich nie stać. No chyba, że wspominacie swojego pupilka który zmienia samochody jak rękawiczki. :) Kredyt na mieszkanie - żaden wyczyn. W miarę ogarnięta Karyna z Żabki za rogiem się załapie. Po drugie: powiedzenie otwarcie w pracy co się nie podoba kończyło się zaproszeniami do sali konferencyjnej na rozmowę, karami, naganami - i Wy się dziwicie, że ludzie wolą rozmawiać za plecami i pisać komentarze? Zresztą jak ktoś wyraził niezadowolenie w 4 oczy też był gaszony. Zwolnienie się w ciągu roku kilkunastu osób (praktycznie samych bardzo dobrych pracowników) z waszego działu to efekt braku jakiejkolwiek nadziei na poprawę i terroru dokonywanego na pracownikach. No ale jakby inaczej - wszyscy byli beznadziejni i marudni. O tym, że zyski działu poleciały sporo ponad 50% w dół gdy zwolniło się mniej niż 50% osób to już się nie przyznacie. Dzięki Bogu, że jest taki serwis jak gowork.pl. I inni pracodawcy gdzie w końcu można złapać oddech i wiatr w żagle. PRZYSZŁY PRACOWNIKU - NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU! Jest mnóstwo bardziej ludzkich firm w których zdobędziesz doświadczenie w spedycji i transporcie. Silvan może Ci jedynie obrzydzić tę ścieżkę kariery. Powodzenia!

I tak nie zrozumiesz.
@ITT

A czy wyrażanie opinii nt. atmosfery w pracy bądź ocena rzetelności osób na tzw. Kierowniczych stanowiskach nie jest przypadkiem ocena sytuacji? To, ze ktoś uzyskał kredyt na mieszkanie nie jest czymś zdumiewającym bo dziś nawet prawnicy Bierdonki taki kredyt otrzymają - chodzi o jego długość itd. Niestety zamiast zastanowić sie nad tym co robicie źle, bezmyślnie idziecie w zaparte nie przyjmujac krytyki wobec własnego działania. Argument o tym, iz rzekomo pracownicy nie zgłaszają niezadowolenia jest wręcz niedorzeczny Może chca Państwo usłyszeć nagrane rozmowy z pracownikami? Wulgaryzmy, zastraszanie itd itd. Jakie kwalifikacje posiadają Wielcy kierownicy? Odpowiedź pozostawiam przyszłym pracownikom. Niestety jako firma chyba Silvan jest liderem w ilości negatywnych komentarzy...

Trex
@ITT

@ITT wymieniasz nowe auto z salonu nowe mieszkanie a czemu nie powiesz, że każdy z tych pracowników ma teraz nad sobą świadomość spłacania kredytu a i tak wolą odejść z firmy bo znają swoją wartość , do której sami doszli swoją ciężką pracą, rzetelnością, ambicją oraz pracą na swoje własne nazwisko. Dlaczego nie powiesz ilu i jak często pracowników organizowało spotkania z kierownictwem bo chcieli zmian żeby nie musieli odchodzić, bo chcieli ogólnego dobra dla pracowników a jedyne co słyszeli to "jak się nie podoba to wypier...". nie oszukujmy się w pewnym momencie wszyscy powiedzą dość przez wasze przedmiotowe traktowanie pracownika. Fakt masz racje to my jesteśmy tymi złymi bo my walczyliśmy o dobro pracowników a jedyne co dostawaliśmy w zamian jest świetnie opisane poniżej.

Balbina
@ITT

Szanowny Panie Z niewolnika nigdy nie będzie pracownika. Żeby król był dobrym władcą, to musi zejść do ludu i posłuchać co lud mówi. Dodam - słuchać ze zrozumieniem Sami Państwo mówicie, że "czas na zmiany". Zgadzam się, czas na zmianę dowódcy tego Titinica. Mam nadzieję, że właściciel spółki przeczyta to ze zrozumieniem, bo jeśli ON nic nie zrobi, to perspektywy tej filii są takie jak wspomnianego okrętu, góra lodowa tuż, tuż...

Gufka
@gendermeria

Witam. Ja chciałbym zapytać tylko, kto pokryje koszty zniszczonej wykładziny w biurze kluczowego klienta, spowodowane nieuzasadnionym szuraniem nogami?

Racja
@I tak nie zrozumiesz.

No dowodów trochę jest, byśmy się zebrali to PiP miałby co robić.

Gucio
@Trex

Czy podmiotowy symbol upadku firmy, czyli pani sweter-skarpeta wróciła już z urlopu? Jakiś nowy język w cv?

Titanic
@Balbina

Zostawcie Titanica, nie wyciągajcie go, tam z radia już NIE GRA muzyka, a gufka szura wciąż! :)

wcielonezło
@Gucio

Myślę, że mogłaby dopisać język nienawiści do CV. :)

Grobowiec
@wcielonezło

Czy to prawda, że w Katowickim biurze po ostatnich zwolnieniach panuje grobowa atmosfera? Może w końcu jakieś radio na rozruszanie pozostałych pracowników?

PrezesBelcanto
@ITT

Buongiorno! Czy Silvan planuje przeniesienie do mniejsze biuro? Pytam z ciekawość. Chce rozbudować firma. Ciao

Wolfgang
@PrezesBelcanto

U nas in Berlin jest wolny office. Zapraszamy do otworzenia oddziału firma tutaj in Berlin. Herzlich Grussen

Janczyk
@PrezesBelcanto

Witam Dowiem się i Wam powiem, chyba nie myślicie że 14 osób będzie siedzieć w tak komfortowych warunkach jak biuro na Ligockiej?

Kierownik z GG
@Janczyk

Witam czy wystarczy Wam 4 kierowników na 10 osób czy możecie mnie przyjąć? Fachowo obsługuję GG oraz bardzo szybko wychodzę na spotkania w konferencyjnej

Mariusz
@Kierownik z GG

Buonasera, buonasera! My name is Mariusz and I have okazejszyn to work for silvan and face to face with gufka.

szalonaskarpetka

Witam, Czy to prawda, iż w związku z masowymi odejściami pracowników z oddziału w Katowicach za niedługo zostaną tylko sami kierownicy i ich zastępcy? Atmosfera pracy podobno stabilna od dłuższego czasu, czyli gęsta i napięta.

Prawda
@szalonaskarpetka

Jeszcze dyżurny zostanie w kuchni, bo ktoś musi ją posprzątać!

Malgusiaruzenek
@Prawda

I nie wcześniej niż o 16:00 - proszę pamiętać, że sprzątanie kuchni w godzinach pracy jest surowo zabronione!

Rudzielec
@Malgusiaruzenek

Pracowałam w tej firmie i potwierdzam, że zmuszanie pracowników do sprzątania po godzinach pracy jest tam nakazane. NIE POLECAM WIĄZANIA PRZYSZŁOŚCI z tymi tyranami.

spedytorka
@Malgusiaruzenek

Mnie osobiście sprzątanie relaksuje. Co trzeba zrobić by zostać dyżurną na stałe?

Chemicznezatrucie
@spedytorka

Wystarczy, że powiesz coś nie wygodnego dla firmy przy wszystkich, ale musi być głośno i wyraźnie!! Powodzenia, keep going girl!

Tłuszcz
@Rudzielec

Wspaniałe miejsce, w którym ludzie pracujacy w sekretariacie pieczałowicie dogladaja czystosci kuchennej we wspolnej przesrzeni. Sciany maja uszy i oczy.

Chleb
@Tłuszcz

Znajomy wyjechał za chlebem na zachód. Chciałby aplikować do oddziału Berlin. Gdzie może złożyć cv?

J

No trudno... wracam do ładowania.

Ryszard

Czy jako osoba znająca Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A. od środka mógłbyś napisać czy praca w tym miejscu to dobry wybór? Jestem ciekaw jaka panuje tam atmosfera i na jakie zarobki można liczyć. Napisz proszę coś więcej, każda szczera opinia jest na wagę złota.

Limahl
@Ryszard

Ja mogę opowiedzieć. Atmosfera jest znakomita. W końcu firma wprowadziła w życie swój tajny plan. Pozbyła się 3 najsłabszych ogniw z działu operacyjnego FTL, zostawiając jednego pracownika. Nareszcie nie będzie kłótni, kto ma ładować wszystkie FTLki bo będzie to robić jedna osoba. Wprowadzi to spokój i porządek, a teamleader FTL w końcu będzie mógł zająć się innymi rzeczami niż rozdzielanie zleceń pomiędzy aż tylu pracowników i na spokojnie będzie mógł kierować firmą poprzez gg. Znakomity ruch! Skończy się marudzenie!

kosmos
@Ryszard

Praca dla tej firmy to zaszczyt, a możliwość posiadania jej w swoim CV powoduje, że postronni ludzie nie potrafią wyjść z podziwu. Cudowna atmosfera, brakuje wręcz odpowiednich określeń, aby możliwie trafnie opisać walory tej wspaniałej organizacji. Pozdrawiam serdecznie!!!

Grzeszczak Sylwia ✌
@Limahl

Róbcie tak dalej ! ????

Winter
@Limahl

Myślę że po tym wpisie Liderzy powinni mieć prześwietlone komunikatory i wyciągnięte konsekwencje wobec tego ale oczywiście nikt nic z tym nie zrobi bo "Pan kierownik" nie zrobi krzywdy swoim pupilom. Jeszcze chwila..

Dawidkowa
@Grzeszczak Sylwia ✌

Uwaga, uwaga! Niedługo wraca do oddziału z urlopu góru spedycji drogowej, mistrz wyceniania tras. Wtedy drogi Ryszardzie przekonasz się, dlaczego nie warto w tej firmie pracować. Są inni lepsi pracodawcy, którzy podchodzą z szacunkiem do swoich pracowników.

Wysokie napięcie
@Dawidkowa

Proszę mi powiedzieć, czy to narzekanie, jękanie, stękanie to wynik zwarcia pod kopułką?

prawda
@Wysokie napięcie

niestety każde słowo o tej formie to prawda - nie wierzysz śmiało przekonaj się, miejsce na pewno się znajdzie, bo firma nie ma ludzi do pracy

Krzysztof
@prawda

Czyli nie warto tam aplikować? A to aż tylu ludzi odeszło że nie ma komu pracować?

Tomasz
@prawda

Mam przez to rozumieć, że nie mając żadnego dotychczasowego doświadczenia zawodowego można z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Silvan Logistics? Zastanawia mnie, czy w takim wypadku można liczyć na odpowiednie przeszkolenie przed rozpoczęciem pracy.

uciekajcie
@Tomasz

Dostaniesz takie przeszkolenie, że odechce Ci się żyć, a co dopiero pracować! Wszyscy odchodzą więc jeśli pojawi się ktoś nowy to wycisną go jak cytrynę.

Lodówa
@Tomasz

Tak, m.in. szkolenie z obsługi toalety oraz lodówki.

Kamera w WC
@Lodówa

Szkolenie z osblugi meskiej toalety nieskuteczne. Nie wszyscy myją rence.

J3dr3k
@Kamera w WC

Ja rąk nie myję, ale od tego serwisu - go work - umywam ręce.

Poliglota

Witam, Czy w związku z odejściem 1/3 pracowników stanowisko kierownika LTL jest nadal potrzebne??

Zapytanie

Czy wiadomo już w jakich konkretnie miastach powstaną poszczególne oddziały firmy zagranicą kraju?

Brud
@Zapytanie

W sosnowcu

kato
@Poliglota

Ile osób pracuje obecnie w katowickim oddziale? Jak zaczynałem to pracowało 10 osób

worker
@kato

Teraz w dziale kluczowego klienta jest 4 kierowników i ponad 10 osób więc niedługo będzie znowu 10 osób łącznie ;)

Lider

Witam, Czy aby zostać team liderem działu operacyjnego i cały dzień klikać na gg trzeba mieć umiejętności czy znajomości? Czy w drugiej opcji trzeba składać CV czy wystarczy uścisnąć rękę kierownika?

Szatan

Witam Państwa. Czy dalej sprawdzane są pracownikom komputery- jakie maile wysyłają, jakie ładunki wystawiają, czy przypadkiem pudelka nie czytają? I czy kierownik działu LTL z kato wrócił w końcu z L4 ? Według niej L4 w tej firmie nie obowiązywało. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale gorszego piekła niż w SL nie da się przeżyć. Pozdrawiam

Pochwalony
@Szatan

Teraz pytanie, czy osoba o której mowa w powyższej wypowiedzi, będzie miała na tyle odwagi, żeby przedstawić swoje stanowisko wobec zaprezentowanego zarzutu. Nie każdy chyba się może obecnie "taką odwagą pochwalić". Pozdrawiam z Gądek.

Witam, dlaczego czterech pracowników rozsyła CV po wszystkich ogłoszeniach na stanowiska spedytora na pracuj.pl? Jest aż tak źle?

Wolfgang
@Pracodawca

Witam, czy firmę można nazwać już operatorem logistycznym?

Niedoszły Handlowiec

Chciałem wysłać CV na handlowca ale jak widzę ilość komentarzy to daruję sobie rozczarowanie bo na rynku jest w kim wybierać A Silvan gdzieś/ kiedyś zapomniał o pracownikach... Pzdr ;)

Operacyjny
@Niedoszły Handlowiec

Ja chciałem zostać w życiu "kimś", więc pomyślałem, że złożę na operacyjnego, ale jednak nie.

Marian

Witam, czy firma poszukuje pracowników?

Za późno
@Marian

Oczywiście, że tak. Hurtowe zatrudnienia się szykują, bo wszyscy starzy pracownicy składają wypowiedzenia

Roman
@Za późno

Wiesz może, dlaczego pracownicy mają w planach złożenie wypowiedzenia? Jest to związane z brakiem porozumienia z pracodawcą, czy może ze względu na obecnie obowiązujące warunki pracy? Chciałbym dowiedzieć się, co takiego się stało, że pracownicy podejmują taką decyzję. Mam nadzieję, że odpowiesz.

Majonez69
@Roman

Uzupełniając dociekania poprzednika, pragnę zapytać, czy ma to związek z kradzieżą, podniesioną do rangi legendarnej?

Za późno
@Roman

Przecież pracownicy zwalniając się mówią Wam prosto z mostu, dlaczego się zwalniają, więc po co to pytanie? Typowe zachowanie Wasze. Najpierw "jak się nie podoba to wypi*****" na zebraniach z każdej strony, a potem jak w końcu pracownicy wypier**** to wielkie zdziwienie dlaczego są odejścia ;))))

ŻycieWtransporcie
@Marian

Szanowni Państwo, czy firma po osiągnięciu sukcesu w branży spedycyjnej, ma zamiar ekspansji również w innych sektorach logistyki jak transport lotniczy i kolejowy?

Ślivan
@Marian

Nie. W Katowicach jest wystarczająco dużo pracowników, nawet kierownik oddziału zabrał się za ładowanie na giełdzie - trochę się podszkoli z kultury osobistej i firma odniesie międzynarodowy sukces.

Olgusia
@Ślivan

Szanowni Państwo, jako była pracownica firmy, pragnę zapytać, jak oddział katowicki radzi sobie po masowych odejściach? Jaki charakter mają odczucia kierownictwa, szczególnie Pani od języków obcych? Jakie kroki firma ma zamiar podjąć wobec zdrajców? Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi.

Kazimierz
@Za późno

Ja również chętnie dowiem się, co jest powodem tego, że pracownicy zdecydowali się na złożenie wypowiedzeń. Patrząc z poziomu osoby zainteresowanej pracą w firmie Silvan Logistics jest to niepokojąca informacja. Mógłbyś napisać na forum, co wiesz na ten temat?

Klima
@Marian

Proszę o informację czy w panujące obecnie upalne dni, obsługę klimatyzacji w oddziale katowickim prowadzi więcej niż jedna osoba?

Zadowolony pracownik

Osoby które tak ochoczo tryskają jadem na forum chyba nigdzie indziej nie pracowały... Ja osobiście bardzo cenię sobie firmę Silvan (konkretnie oddział w Kielcach), jej pracowników, atmosferę oraz Szefostwo. Jeśli masz chęci i głowę na karku to naprawdę fajne miejsce do pracy, chcesz zjeść to idziesz zjeść, potrzebujesz wziąć urlop to bierzesz urlop, jeśli Twoja organizacja pracy przebiega bez zarzutu to naprawdę nikt z niczym nie będzie robił problemu. Rękami i nogami podpisuje się pod poleceniem tego miejsca pracy.

Wakacje
@Zadowolony pracownik

Czy dla pracownika, który zrealizuje najwięcej zleceń i otrzyma najmniej kar porządkowych, firma przewiduje sfinansowanie luksusowych wakacji, gdzie nie będzie trzeba niczego zwiedzać, tylko mieszkać na imprezach?

@Zadowolony pracownik

Co prawda wątek tek dotyczy oddziału firmy Silvan Logistics, który zlokalizowany jest w Poznaniu, ale trzeba docenić to, że zechciałeś dodać coś od siebie o tym pracodawcy. Nie da się ukryć, iż masz o nim bardzo dobre zdanie, co oczywiście cieszy. Nie wspomniałeś jednak nic odnośnie tamtejszego wynagrodzenia, a takiej informacji właśnie potrzebujemy na ten moment. Uważasz, że jest ono adekwatne zarówno do stażu, jak i do wykonywanej pracy?

James
@Wakacje

Hahahaha a możesz powiedzieć która firma coś takiego organizuje ? Chyba tylko Lotto...

Błąd w sztuce
@James

Tak cudowna firma powinna organizować wakacje dla szczególnie zasłużonych pracowników. Choćby dla ich dobra i wizerunku firmy. Mało kar porządkowych, brak błędów w sztuce, to powinno być wynagradzane!

Koszty utrzymania biura

Witam, Czy w związku z ostatnimi zwolnieniami w oddziale katowickim koszty utrzymania biura się zmieniły i czy pracownicy mają świadomość ich wysokości?

Rekord świata
@Koszty utrzymania biura

Szanowni Państwo, czy znany jest obecny rekordzista pod względem otrzymanych kar porządkowych? Proszę o rzetelną informację.

KarmaPIEKŁO!

Pracowałam w Silvanie Katowice i doskonale pamiętam atmosferę a la (usunięte przez administratora) i wielki brat w biurze.

LogoNaKoszuli
@KarmaPIEKŁO!

Szanowni Państwo, zwracam się z pytaniem, czy w oddziale katowickim nadal panuje niezdrowa atmosfera? Jaki charakter mają relacje w biurze kluczowego klienta?

ŻycieWtransporcie
@LogoNaKoszuli

Czy firma pokrywa koszty dojazdu do pracy pracownikom lub czy dowozi ich jakiś autobus firmowy do pracy?

New in town
@KarmaPIEKŁO!

Pracuje w Silvan od pol roku i jestem zadowolony. Nie zauważyłem ani nie doświadczyłem zadnej zgniłej atmosfery ani ciśnięcia przez kierownictwo. Co do benefitów, to wczoraj dostałem formularz aby zapisać się do opieki medycznej, która startuje od 1.06. Zaraz się posypią głosy ze lepiej późno niż wcale, ale dla mnie ważne ze jest :) pozdrawiam wszystkich malkontentów

ObserwatorWkoszuli
@New in town

W odpowiedzi na Pańską opinię, zostały tutaj przedstawione liczne, niepodważalne dowody opisujące negatywne praktyki w firmie. Termin "malkontent" nie wydaje się więc być stosowny i trafny. Trafił Pan za to pewnie w odpowiednim momencie do firmy, skoro jest tak cudownie. Tylko, że nic nie trwa wiecznie. Pozdrawiam serdecznie!

@ObserwatorWkoszuli

"Niepodważalne dowody" w postaci anonimowych wpisów w internecie. Poważna sprawa

LogoNaKoszuli

Szczegółowy opis konkretnych przypadków o charakterze autentycznym (m. in. sprawa legendarnej kradzieży). Dla potencjalnego pracownika to wystarczy. A czy to pisze Jurek, Ania czy inny Krzysiek, nie ma znaczenia. Decydują fakty, a są one czytelne i jednoznaczne!

Elżbieta
@ObserwatorWkoszuli

Z Twojego wpisu wynika, że nie pracujesz już w firmie Silvan Logistics, nie rozumiem więc dlaczego negujesz pozytywne opinie na temat tego, co w obecnej chwili dzieje się w firmie. Należy pamiętać, że każdy wpis na tym forum jest podważalny ze względu na zróżnicowane preferencje osób zatrudnionych w tej firmie. Coś co niektórym przypada do gustu innym nie musi. Jak wiadomo od 1.06 osoby zatrudnione w firmie będą pod opieką medyczną. Jakie jeszcze zmiany szykuje firma dla swoich pracowników?

@Elżbieta

Dodatkowo gdyby krytykująca osoba wiedziała ile kosztuje utrzymanie biura, to nie wydawałaby takich osądów o firmie.

Dolar
@Monika

Ja sobie doceniam pracę w tej firmie, bo wiem ile zarabiają moi koledzy.

Mietowy

Osobiscie nie polecam pracy w tej firmie, kiepska atmosfera, slabe zarobki jak na spedycje. Ludzie wykorzystywani, ktorzy czesto musza zostac po 16 w pracy!

lubieefaje
@Mietowy

To jest Twój obowiązek zostać po 16:00 w pracy- taka jest praktyka tej firmy. Dodatkowo nie zapomnij umyć kuchni i expressu. Poczekajcie, aż królowa wróci z L4, wtedy się Wam odechce i będziecie uciekać.

Sylwester
@Mietowy

W Sylwestra można wyjść o 15:57 po wykonaniu całości obowiązków. Taki ukłon firmy w stronę pracownika!

Takija

Prosze unikac tej firmy. Nie polecam. (usunięte przez administratora). Nie potrafią się pogodzić, że pracownicy znowu uciekają bo warunki są tragiczne. Atmosfera jest fatalna.

Kokolino
@Takija

Potwierdzam.

Zostaw merytoryczną opinię o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 13 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 326 ocen.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.