Dworek bis

Olkusz

Dworek bis
3 77

Opinie o Dworek bis

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Czy ktoś z Was dysponuje nowymi ciekawostkami o Dworek bis? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

Aroniaa

Witam, trzy lata pracy z piecem, ZPT EKOIII 19 KW. Palnik ekoenergia.. Sterownik st 709p. Zawór 4d. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z elektronika czy podzespołami pieca. Przetestowałem każde możliwe paliwo, jakie jest dedykowane piecowi. Zacznę od porażek.. Palenie peletem,zbożem.. Totalna porażka.. No ale czego można się spodziewać przy kaloryczność paletu czy też zboża.. Idzie jak woda.. Mimo o połowę niższej cenie na tonie całkowicie Nie opłacalne.. Dobowe zużycie około mini od 30 do 50 kg na dobę. Palenie miałem... Tragedia więcej syfu brudu.. Smród.. ... Palenie miałem o gratulacji 05-010.( ekomial) już lepiej, piec dobrze łapie temperaturę, lecz miał i tak Nie spała się do końca.. miał pali się tylko przy otworach powietrznych. Dużo popiołu pięć bardzo brudny zaoylony... Palenie czeskim groszkiem....niby fajnie nie ma dużo popiołu lecz dobowe spalanie duże przy dość sporych temperaturach minusowych,około 30-35 kg/dobę. Palenie polskim słabym elo groszkiem 22-24mj.. Też bez rewelacji pięć długo dochodzi do zadanej temperatury z 55c do zadanej 60c czas to ponad 35 min.. Słabo. Najlepszy rezultatem jakim udało mi się osiągnąć to palenie ekogroszek o 27-28 Mj. czas z 55 do 60 stopni to około 19-22 min.. Porównując cenę do jakości to optymalne paliwo, chociaz apetyt pieca jest większy jak u konkurencji.. Rekordem na tym węgla przy w miarę ciepłym dniu.. Pięć spała około 20 km na dobę przy mrozach -10 pięć łyka 27 kg przy - 15 -20 apetyt rośnie do 30-32 kg.. Spalajac eko z górnej półki 29 Mj wesoła. Bobrek. Efekt nie wiele lepszy od groszkow że średniej półki.. Problemy ze spiekami a zużycie węgla podobne.. Pokusiłem się też o spalanie antracyt o gratulacji 15-20 nie było większych problemów pięć szybko się nagrzewa długo zostaje w stanie podtrzymania.. Ale dużo czasu zajęło mi dobre ustawienie pieca typowo pod antracyt.. Rewelacja jest ze przy antracyt przy mrozie -10 pięć bierze około 24 kg/ dobę.. Przy ciepłym dniu zużycie spada poniżej 20 kg.. Ocena jaka daje ZPT EKOIII +3.. Porównując apetyt na do defro czy Sas. obydwa piece szybciej osiągają temperaturę i mniej zużywają ekogroszek...

anonymous

witam posiadam kocioł ZPT EKO 23KW i już trzeci sezon walczę z ustawieniami. kocioł nie spala groszku , wypluwa albo szlakę albo w ogóle nie spalony groszek. pojemnik na popiół po 12 godzinach się przesypuje. ostatniej zimy przez chwile było OK przy temperaturach powyżej 5 stopni na dworze ale gdy przyszły mrozy poniżej 10 stopni wszystko wróciło do "normy". jeżeli ktoś może pomóc proszę o kontakt na mail: [email protected] pozdrawiam

look
@anonymous 06.12.2017 13:35

Dzwonic na serwis ,zrobic ustawienia ,tez tak mialem,potem wszystko bylo ok i jestem zadowolony,mam ZPT EKO 3 ,19kw

Miły

Jak ktoś chce oczernić zawsze znajdzie powód. Dworek bis to bardzo dobra firma i tyle w temacie

Paweł

Każdego zapraszam żeby sprawdził czy jest blacha kotłowa czy nie od 10 lat posiadam atesty na każdą dostawę.A jak nie masz pojęcia o spawaniu i nie dowidzisz to nie pisz głupot na internecie daj swój telefon i niech cie ktoś na próbę weżmie bo spawać nie umiesz może co najwyżej heftować i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e ja mam zwykłą blachę a nie kotłową bo akurat na tym punkcie mam zajoba

Marta

Czy posiada ktoś może informacje o aktualnych zatrudnieniach w firmie Dworek bis? Niestety na stronie www nie znalazłam ogłoszeń rekrutacyjnych. Jakie warunki zatrudnienia są proponowane przez pracodawcę?

zybi

Mam piec ZPS EKO 26 KW od miesiąca na razie testuję eko-groszek , pellet na razie ocena dobra zobaczę jak przyjdą mrozy.

asia

a nie wiecie czy tam poszukują kogoś do obsługi wszelkich imprez? Pomimo tego, że ieskzam nedaleko nikt z moich znajomych tam niestety nie pracuje wiec chciałabym zapytać tutaj, mam dosiwadczenie jako kelnerka

tomano

Kolego ja tez mam ten piec czyli zpt eko 3 26 kw i provlem z ustawieniem pieca pomohl by ktos bo tylko mam pelne spieki

kami

Posiadam kocioł zpt eko 3 ,26 kw jestem z niego bardzo zadowolony,wahałem się co do wyboru firmy,lecz teraz wybrałbym ponownie ten sam kocioł. Kocioł sprawuje się bardzo dobrze,wystarczy dosypać opału i wyczścic kocioł,co przebiega bardzo szybko i wygodnie.Dużym plusem jest dodatkowy ruszt wodny,na którym można palić,gdy mam coś do spalenia dodatkowego,bez żadnych kombinacji (wkładanie lub wyciąganie dodatkowych części.Jestem bardzo zadowolony i jesli ktoś szuka opinii o kotle to mogę z czystym sumieniem go polecić.

wwojtex

Też mi się tak wydaje, wziąłem na próbę kilka worków groszku z kopalni Piekary jest drogi 800 - 850 zł/t ale żużla jest mało co, więc wszystko zależy od opału. W tej chwili mam groszek z kopalni Bobrek i ona bardzo mocno żużluje. Myśle jeszcze o próbie peletu podobno też nieźle to wychodzi. Pelet kosztuje ok 650zł/t jest tylko znacznie mniej kaloryczny ale przy obecnych zimach może wystarczy. A Ty jakim opałem palisz i z jakiej kopalni? Pozdrawiam

mirek

Musisz po prostu zmienić opał.wiesz jak teraz jest ciężko kupić dobry a cena nie idzie z jakością.pozdrawiam

wwojtex

Witam Mam od dwóch lat piec ZPT III na ekogroszek 19 Kw. Proszę o podanie ustawień parametrów bo nie mogę sobie poradzić z żużlem i sadzą w tym roku. Opał to ekogroszek 29 KJ polski nie żaden czeski (800zł/t). Myślałem, że jak kupię dobry opał to będzie mniejsze spalanie a tu sytuacja odwrotna nie może osiągnąć temp. 60 stopni a żużel muszę codziennie wybierać tyle tego jest. Pozdrawiam i proszę o podpowiedź

@Mirek 22.01.2016 17:15

Dzięki za odpowiedź, Ja w tej chwili mam takie ustawienia 8 sekund podawanie, 32 - 35s przerwa w podawaniu. nadmuch na 20%, szczelina na dmuchawie taka, że palec się mieści. Po wielokrotnych próbach zmiany ustawień nie wiele to poprawia, temperarturę mam na 60 stopni niby dobija, ale ilość żużla mnie rozbraja, robią się taki bałwany w retorcie a tym samym dziury w zawartości opału. Wydaje mi się, że te piece nie są przystosowane do spalania wysokokalorycznego groszku, na słabszym (tańszym) groszku żużla jest mało co. Pozdrawiam

Michal

Nie polecam pieca z firmy dworek większego badziewia nie można już kupic. W żaden sposób nie da się ustawić pieca na 60 stopni a jeżeli już będzie palił jak smok ile wsypiesz groszku tyle spali.Palnik za mały do pieca.Od serwisanta firmy nie można się nic sensownego dowiedzieć,po zadanym konkretnym pytaniu nie miał i dopowiedzenia bo jego wiedzą była mizerna.Nie kupujcie tego pieca ją kupilem i nie mam wyjścia muszę się męczyć z nadzieniem.

bogdan

witam, zakupiłem kocioł zpt eko III 26KW - mam pytanie jakie ustawienia macie?

lary

Dostałem propozycje pracy w Dworku Bis ale mam pytanie do byłych pracowników czy to prawda że na umowie jest inaczej niż dostane do ręki wypłatę bo nie chce zostać oszukany. Proszę o szybką odpowiedź

tedi

Posiadam kocioł Dworka zpt eko3 26 KW,jestem bardzo zadowolona,w mieszkaniach stała temp. całą dobę,bez ciągłego dokładania i zaglądania do kotła.Obsługa kotła bardzo prosta, solidne , wykonanie.Kocioł działa bezawaryjnie,myślę,że można je polecić niezdecydowanym,którzy nastawieni są na kupno naprawdę fajnego kotła.

Marek

Co myślicie o palniku ekoenergii

sofia

Polecam kotły. Mam ZPT Eko 3 i jestem bardzo zadowolna ;)

Debsal

Witam. Czy ktoś kupował piec dworek 0,9 kw ?

janik
@Debsal 23.01.2015 17:12

zrób zdjęcia kotłowni podłączeń napisz jaki opał kupiłeś( kaloryczność ile kosztowała tona) opisz jakie masz nastawy podaj miejscowość i to wszystko prześlij na [email protected] a wtedy gdy się z tym zapoznam to Ci pomogę

kazek

Witam.mam piec 20,5kw.dworek.dom ocieplony.zawor 4 drozny zalozony dom ma 180m^ plus bojler 120l i zanic nie moge go ustawic o temp powyzej 60 st moge zapomniec.moze ktos pomoze....

anonim456

Kupilem piec dworek jestem Z niego nie zadowolony woda leje mi sie Z pieca jak i Z komina pale weglem i drzewem bukowym nigdy juz nie kupie tam pieca ato byl moj najgorszy zakup a dworek ma to gdzies i mowia ze tak. musi byc

Wojtek
@anonim456 07.12.2014 17:54

Byłem na próbach spawalniczych w tej firmie okazało że dają zwykłą blachę a nie kotłową a klientom wciska blacha kotłowa a jest zwykła blacha

Jacek

A czy to prawda ze kiedyś DWOREK i SAS to była jedna firma ?

@mariusz f 16.08.2014 16:39

Witam, podzielam również tą opinię, użytkuję zpt eko II z palnikiem pułkowym 26 KW na pow. ogrzewaną ok 170 m^2, i jak dla mnie to palnik równiez jest za mały do wielkości tego kotła, paląc na zastępczym ruszcie wodnym, byle jakim drzewem temperaturę łapie szybko, natomiast w trybie automatycznym na podajniku, ma naprawdę problem z osiągnięciem temperatury, z ustawieniami kombinowałem już na wszystkie sposoby, po prostu zamały jest ten palnik do wielkości tego pieca, dlatego zwracam uwagę na zakup większego kotła o 1 rozmiar w stosunku do zaleceń producenta, pisze ktoś że chce kocioł 19 kW na 140 m^2, doradzał bym większy. 19 kW. będzie sobie radził jak będzie utrzymywana stała temp. np. 22. Ale jeżeli np. na noc sterownik odcina pompę i budynek wychładza się powiedzmy o 2 stpnie np. do 20 stopni, a chcemy np. w weekend mieć ciepło np. żeby oglądac telewizję w koszulce to trzeba podgrzać do co najmniej 24 stopni i wtedy taki kocią będzie się męczył z tym problemem co najmniej z 3 godz. zanim kociła np osiągnie 60 stopni. Wiem co mówię bo użytkuję taki kocią. Mam doświadczenie również o kotle tej firmy ale z podajnikiem szufladowym i ten własnie bym polecał ponieważ szuflada jest duża, palnik też i naprawdę nie ma problemu z osiągnieciem zadanej temp.

Jacek

witam czy może mi ktoś napisać na temat kotła ZPT EKO 3 19KW czy ktoś użytkuje taki piec i jak on się sprawuje jak z ustawieniem i serwisem tego pieca . Dziś byłem oglądać taki piec i mi się spodobał w szczególności wykonanie pieca dość solidne wykonanie odpowiednia grubość blach można spalać wiele rodzai paliw. W porównaniu z innymi kotłami ten był ok i cena pżystepna z góry dziękuje.

mario

mam pytanie co do pieców ZPT EKO III 19 czy jest warty jakosci czy jest to poprostu złom. Myslałem od dawna żeby go kupic no ale po tym forum to trzeba sie zastanowic. Mam 125m domek , myslałem tez nad Defro Duo Uni 15, czy bedzie lepszy od Dworka

arti

Ja POLECAM kocioł z firmy DWOREK BIS. jestem zadowolony!!!

dworek bis olkusz

ja polecam kociol zpt eko 3./ 19kw

jacek

zastanawiam się nad zakupem pieca na EKO GROSZEK firmy DWOREK czy to dobry wybór mam do ogrzania nowy dom o powierzchni 140m

?

kolego a serwis firmy dworek .....

@ 04.10.2013 21:56

Kod do menu serwis to: 5162, ale i tak nie ma tam możliwości obniżenia tej temperatury.http://www.gowork.pl/images/wywiad_pytania.jpg

dworek

potrzebuje hasło serwisowe do sterownika tech st-709 aby zmniejszyć minimalną temperaturę zadaną 55 stopni.Nigdzie niemogę dostać tego hasła , bardzo proszę.

Zostaw opinię o Dworek bis - Olkusz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dworek bis