Synteza Sp. z o.o.
counter
2 175 274 5 1
Pytanie Nowy wpis

Czy pracownicy Synteza Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Kom Nowy wpis
@Pytanie

Żadnej integracji. Zastraszania na Maxa.

asik

Pracowałam przez chwilę, ale firma jest niepoważna z takimi stawkami, ludzie masowo się zwalniają, niestety... A szkoda, bo ekipa sympatyczna, tyle, że nie zdąży się nawet nikogo dobrze poznać, taka jest rotacja...Nie polecam :(

@asik

przeciez jak idziesz na rozmowe kwalifikacyjna to chyba mowia Tobie stawke to poszlas do pracy nie pytajac sie o Nią :)widocznie sie nie nadawalas tam do pracy skoro robilas przez chwile :) pozdrawiam na rozmowie mowia przeciez jaka jest stawka :)

@asik

Stawka jest zawsze mowiona na rozmowie albo sie godzisz albo i nie ;)a jak ktoś ma lewe ręce to krótko tam pracuje pozdrawiam :)

Nm
@Iza

Byłem tam na rozmowie. Od wejścia wali fajkami, korniki wychodzą z każdego kata, rekruter przepraszającym tonem opowiada o warunkach... PRL w najczystszej postaci. Dramat .

Tak5Nie
niemy Nowy wpis
@Nm

Potwierdzam. Myślenie i zarządzanie z poprzedniej epoki - omijać!

Nikt Nowy wpis
@Ewa

Proste mówią stawkę i prowizje. Podstawę płacą bo muszą A o prowizji zapomnij. Albo 0 lub tylko część. Ludzie mają wiedzę i doświadczenie tutaj ale rządzący się do niczego nie nadają tylko do lajania i wykorzystywania pracowników.

Była

Szukają znów kierownika na farmację. Poprzednik nie wytrzymał nawet roku. Fajnie..

Tak5Nie
Tomek
Nazwa działu: Handlowy

Napisze ktoś jakie warunki mają przedstawiciele? Jaka flota, tereny?

TakNie2
Była
@Tomek

Pieniądze najniższe na rynku w tej branży. Premie nieosiągalne, a jak już jakimś cudem wyrobisz to zrobią wszystko żeby nie wypłacić. Flota to zajeżdżone fabie, niektóre nawet z klimą. Atmosfera fatalna, brak szkoleń, leki gnioty. Duża rotacja w zespole. Witaj w syntezie!

Tak18Nie
Tomek
@Była

Dzięki. To trochę dramatycznie się tam kręci. W takim razie omijam ..

Rep
@Tomek

Flota śmiech - białe oklejone fabie, zajeżdżone przez poprzedników! Klima dla wybranych. To jest narzędzie pracy repa i jak latem musisz zabierać do pracy 2 koszule do przebrania żebyś nie śmierdział w aptece bo szlaban na klimie oszczędza to jest słabo!

Tak9Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

tera przez koronę zaczynają masowo zwalniać... ja pewnie też wylecę, ale może i dobrze, bo robota dla takiej pseudo firmy to czyste niewolnictwo.

Ania
@pracownik

Jak to zwalniać? Firma farmaceutyczna to chyba jedna z tych branż które mają się super

@pracownik

Nie koniecznie to jest branża farmacja więc te branże stoją super płyny do dezynfekcji rękawiczki ;) farmacja zawsze się kręci nie ma co panikowac

Inka
Nazwa działu: Produkcja

1700 na reke to chyba jakis zart. Na kasie w sklepie mam 2300 netto bez nadgodzin. A w konkurencji 2500 na start. Z firma jest chyba nienajlepiej skoro placi takimi miedziakami. Ciekawe czy podniesie wyplate od 2021 roku jak podstawa bedzie wynsic 3000 brutto.

Kasia
@Inka

Są różne firmy Inka może kiedyś dadzą wiecej ale trzeba czekać jak ktos ma trudną sytuacje to zostanie :/

Janusz
@Kasia

Piszecie o podstawowej pensji. W tej sytuacji zastanawia mnie, czy firma ta oferuje jakieś dodatki do pensji podstawowej? Mam tu na myśli ewentualne premie bądź nagrody.

@Janusz

Nagrody i premię dostają tylko znajomi i rodzina zarządu

ben
@Były pracownik

Sądzę że padło coś Tobie na głowę, bo nigdy tak nie było.Jak nie wykonywałeś zadań i miałeś denne wyniki to za co chciałeś premie.

@Były pracownik

Jak nie masz wynikow to za co chcesz premie za siedzenie :) to siedz w domu w pracy sie pracuje !!!!!!!!

Kasia

Czasem człowiek nie ma wyboru i musi wrócić do pracy po długiej przerwie do takich warunków pracy i nic na to nie poradzi :/

Jakotako

Czy to prawda że przedstawiciele muszą wykładać ze swoich pieniędzy na benzynę? A po jakim czasie firma im oddaje? Przecież to niedozwolone!

Tak13Nie
@Jakotako

A skąd wiesz pracujesz tam?czy tylko słyszałeś?bo to sa 2 różne sprawy :)

Ttendi
@Agnieszka

A jaka jest konkretna odpowiedź?

Dawid

@były ale z czego ta rotacja wynika? Firma zwalnia czy raczej ludzie się zwalniają ?

@Dawid

Rotacja taka ponieważ albo ludzie sie zwalniają albo idą na chorobowe bo nie chce im sie robic za taka stawkę i wolą ciągnąć chorobowe lub nie nadają się do tej pracy.Jeżeli chodzi o przedstawicieli handlowych to żeby zarobic to muszą sprzedać towar na apteki a nie ściemniać bo masz płacone za efekt pracy a nie za sciemnianie :)

Lejdis
@Dawid

Byłam na rozmowie tam rekrutacyjnej jako konfekcjoner 1700 na rękę praca 1 zmiana jak jest robota to 3 zmiany umowa o prace okres próbny jak ktos ma trudna sytuacje finansowa to tam pójdzie ale podwyżki wątpię żeby była jak ktoś idzie z moich znajomych tam to wiecznie to samo bez zmian :d

Kondzio
@Dawid

Poszukują w syntezie aparatowego 1 osobę ktoś chętny aplikujcie bo tylko jedno wolne miejsce :) ;)

Były
Nazwa działu: Handlowy

Rekrutują tak pół Polski tak mniej więcej co pół roku. Rotacja, rotacja, rotacja. Od mojego odejścia minęło sporo lat a mechanizm działania wciąż ten sam. Przed wysłaniem cv przeczytajcie uważnie wszystkie posty. 99% jest prawdziwa. (usunięte przez administratora)

Tak13Nie
@Były

Skoro tak często rekrutują to może osoba z zarządu odpowiedzialna za ten proces wcale się na tym nie zna? Wiadomo, że najlepiej zwalić na przedstawiciela. Pewnie z raz taki przypadek może się zdarzyć. Ale tutaj to już reguła! W normalnych firmach nie ma czegoś takiego jak stwierdzenie "przyszedł do firmy przedstawiciel X". Co, z ulicy przyszedł, przechodził to sobie wstąpił?! Nie, gość wysłał cv i ktoś go zatrudnił, czyli wziął za wybór tego kandydata odpowiedzialność! Jak przez tyle lat źle zatrudniam to nie powinienem się za to brać. W normalnej firmie farmaceutycznej za dużą rotację w zespole odpowiada szef. Tu widać jest inaczej...

Tak10Nie
@Nn

Hej jak się komuś nie podoba to niech się zwolni po co pisac te komentarze głupie na forum co to Wam da nic kto będzie chciał to przyjdzie do pracy nie macie co robic weźcie sie za robotę :)pozdrawiam

TakNie3
@Nn

Nie ma idealnych firm kto chce pracuje kto nie to nie nikt nikogo nie trzyma na siłę więc po co te chore dyskusje :)miłego dnia

TakNie4
@Były pracownik

No właśnie nie podoba się i się ludzie zwalniają hurtowo. I dlatego musicie kilka razy w roku uzupełniać wakaty! Komentarze nie są głupie tylko bardzo konkretne. Nikt z was pracowników się do nich nie odnosi. Odpwiedź zawsze ta sama-jak się komuś nie podoba to.... Zero konkretu. Ogólnik i banał. Wszyscy w syntezie wiedzą o co chodzi! Wszechwładza rodziny W + złe zarządzanie. Najlepszą wizytówka jest barak który stoi od lat i straszy. Pewnie nowe auta zarząd sobie kupił ale na inwestycje nie starczyło.

Tak7Nie
@Nn

Jak się ktoś nie nadaje do pracy to sa rekrutację często albo chodzą na chorobowe takiego pracownika to tylko zwolnić a jak stary barak stoi to możesz wybudować nowy i będzie pięknie :)miłego wieczorku

TakNie7
Logika
@Były pracownik

To po co firma zatrudnia kogoś kto się do pracy nie nadaje?

Tak7Nie
@Logika

Jak masz 3 miesieczny okres próbny i się nie nadajesz to chyba logiczne :)3 miesiące masz na wykazanie się co potrafisz jak masz 2 lewe ręce to wiadomo że umowy nie dostaniesz :) :)

TakNie3
logika
@Ewa

czyli nie weryfikujecie nikogo w momencie zatrudnienia, przyjmujecie jak leci i kandydat ma 3 msc na wykazanie się? A potem albo albo. Fajnie! I tak przez lata nikt z tego wadliwego systemu wniosków nie wyciąga. A winnych firmach potrafią zrekrutować dobrego kandydata, zweryfikować "na dzień dobry" i sprawdzić kompetencje, tak by istniała prawie 100% pewność że przedłuży mu się umowę po 3 miesiącach okresu próbnego. Tam nie ma rotacji jak u was. Widzisz różnicę?

@logika

Niestety takie życie Polska :)

TakNie4
logika
@Ewa

Niestety takie życie synteza:)

Tak3Nie2
Wila

Czy osoby spoza Polski moga znalesc u Was zatrudnienie ? Aka jest atmosfera w miejscu pracy ? Wynagrodzenie jest podobne jak u konkurencji ?

@Wila

Witam wynagrodzenie 1700 zł na rękę nie licz na podwyżkę atmosfera przyjdź przekonaj się sam :) :)

Wila
@Agnieszka

Dziekuje chyba wszystko juz wiem . CHyba zostane tam gdzie jestem. Dziekuje za informacje.

@Wila

Zawsze możesz przyjść ale 1700 zł na rękę czyli 11 zł netto niestety nie stać ich na więcej kasy pozdrawiam :)

Agnieszka

Witam przyjdz to się przekonasz zapraszamy ;) jak jesteś przedstawicielem handlowym to może masz kase bo zwykły pracownik fizyczny ma 1700 na rękę ale masz umowe o pracę jeden plus a nie śmieciowa ;) pozdrawiam

swinki_trzy
@Agnieszka

@Agnieszka nie rozróżniasz kwestii posiadanych kwalifikacji do danego stanowiska a oferty rynkowej. Prawdą jest, że niezależnie od stanowiska w Syntezie, to w porównaniu do oferty rynkowej Synteza płaci zawsze najmniej. X lat istnienia na rynku, zarządzania itp, i taka słabizna.

Nn

Nie. Przedstawiciel sobie nie przyszedł. Ktoś prowadził z nim rozmowę rekrutacyjną (pewnie dwustopniową), ktoś weryfikował jego umiejętności, jego cv i kompetencje. Jak ciągle zaliczacie wtopy w rekrutacjach to nie dziw się że jest rotacja. BTW synteza słynie na rynku z niewywiązywania się ze swoich zobowiązań webec pracowników. Jeśli rep po dobrym kwartale nie otrzymuje premii to nie dziw się że potem w IMS nic nie drga. Nikt nie będzie szanował takiego pracodawcy i poszuka sobie nowej pracy. To druga przyczyną rotacji. Słyszałem też o takich praktykach syntezy jak zaniżanie pensji na umowie w dniu jej podpisania. Rep zwolnił się z poprzedniej firmy przychodzi podpisać umowę a tu taki surprajs! Ktoś później głupio tłumaczy że musieliśmy się nie zrozumieć - ja nyślałem o kwocie brutto a kandydat o netto!? Takich przykładów jest mnóstwo i na te konkrety nikt z syntezy nie odpowiada. Cały czas pisane jest tłumaczenie że zły rep "sobie przyszedł" i w IMS nie drgnęło!

Nazwa działu: Produkcja

Hej pracowałam tam fajne babki miła atmosfera :) pozdrawiam

TakNie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Synteza Sp. z o.o.?

@Pytanie

Oczywiście ze tak ;)tylko musisz pracować a nie ściemniać i mieć zdolności manualne ;)

K

A jak z pracownikami administracyjnymi? Jakie wynagrodzenia i jakieś benefity?

niech żyje nam!

Po 3 miesiącach braku sprzedaży rxów jest zielone światło z GIF. Sprzedaż będzie teraz zajeżdżana jak łysa kobyła, a dziury po braku sprzedaży nie zasypią. A co na to winowajca całego zamieszania? Zamiast kupić maszynę do serializacji, ma nowe audi o tej samej wartości - pogratulować przedsiębiorczości :-) rada nadzorcza przyklepała, a pracownicy i udziałowcy odczuwają skutki braku obrotu. Łubudu łubudu...

Tak12Nie
@niech żyje nam!

Chcesz przez to napisać, iż obecnie przychody firmy Synteza zmalały? Jeżeli by tak było, to wiesz może, czy pracownicy zatrudnieni w tej firmie odczuli to w jakiś sposób? To dosyć ważne informacje, dlatego chciałbym, abyś swój wpis uzasadnił w dosyć bardziej zrozumiały sposób.

@Grzegorz

Od pewnego czasu pracownicy nie otrzymują premii, nie wspomnę o podwyżkach tylko zarząd zadowolony i próbuje obcinać koszty .

Tak7Nie1
@pracownik

Jest jakaś perspektywa poprawy tej sytuacji? Może rozmowa na ten temat z przełożonymi przyniosłaby jakiś skutek? Jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywała, wydajność i chęć do pracy pracowników na pewno spadną, więc liczę że firma w jakiś sposób rozwiążę tę sytuacje. Daj znać jak rozwinie się ta sprawa.

@Grzegorz

haha... "rozmowa z przełożonymi" ;-) "cieszcie się, że macie prace" - tekst członka rady nadzorczej do pracownika, który zapytał o sytuacje w firmie

@Grzegorz

Marzenia. Zarząd rozwiązuje swoje prv problemy wyłącznie tylko im kasa musi się zgadzać. Ty masz pracować za paczkę ryżu jak to mówi jeden z zarządu

Edyta

Na stronie internetowej firmy w zakładce kariera znalazłam informację, że docenia zaangażowanie i charyzmę swoich pracowników na każdym kroku, tworząc możliwości do jeszcze pełniejszego ich rozwoju zawodowego. Czy możecie napisać w jaki sposób się to odbywa? Interesują mnie organizowane szkolenia bądź kursy i jakiego zakresu one dotyczą.

były
@Edyta

o szkoleniach zapomnij, jest tylko jedno na początku - produktowe. A jak będziesz chciała za szybko odejść z firmy to będziesz musiała jeszcze za nie zapłacić ! Taka motywacja...

@Edyta

Śmiech co za bajki. Dostaniesz zgodę jak zasłużysz A potem każą Ci oddać wszystko z nawiązką dlatego nikt w tej firmie się nie szkoli. Jedną PH wyszła z FV za 8 tyś do zapłaty po www szkoleniach

byla

A jednak życie weryfikuje ludzi i ich postępowania. Starcza niekompetencja i upartość wydała w końcu swój owoc. To że firma nie miała wyników na tle konkurencji, nie dziwiło. Jednak patrząc na najświeższe informacje w internecie, straty będą duże. Może jednak czas iść na tą emeryturę i dać młodemu zarządzać? Pytanie tylko, czy młody pójdzie w te same ślady i będzie myślał tylko o sobie, a ludzi nie szanował wcale... w sumie tak już po części jest. Jest mi szkoda ludzi w firmie, którzy niczemu nie są winni. Premii i podwyżek nikt (no prawie nikt) nie zobaczy na pewno przez długi czas. Młodzi i aktywni będą mogli zmienić pracę, ale pracownicy starszej daty będą trwać w tej beznadziei. Chciałabym napisać coś pocieszającego, ale słów brak.

Tak16Nie
Były
@byla

Jakie info w necie? Możesz podać konkret.

obserwator
@Były

odpowiedź jest na: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje Inspektorzy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zrobili inspekcję, na strone GIF w decyzjach można sobie poczytać. Jest grubo. Jeszcze takiej decyzji nie widziałam o żadnej firmie farmaceutycznej.

Tak7Nie1
biała lista=biała flaga
@byla

Nic dodać nic ująć. Najgorsze jest to że Oni się w ogóle nie poczuwają do błędów. Chyba nie zdają sobie sprawy w jaką czarną dziurę wpadli.

@biała lista=biała flaga

Czy w związku z opisaną przez Was nieprzyjemną sytuacją w której znalazła się firma Synteza nastąpiły jakieś zmiany, które mogą odczuć osoby zatrudnione obecnie u tego pracodawcy? Myślicie, że mogą zostać redukowane etaty? Ciekawi mnie, jak dalej będzie wyglądała praca w tym miejscu, dlatego liczę na dalszy udział w dyskusji.

Teza, antyteza, synteza
@Grzegorz

Oczywiście że tak. Jak się nie ogarną to za parę miesięcy zrobi się krucho z pieniędzmi, ponieważ nie ma co sprzedawać a płacić muszą. Żeby zdobyć z powrotem GMP będą musieli się bardzo postarać a z takimi nastrojami wśród pracowników nie będzie to łatwe.

TakNie2
@Teza, antyteza, synteza

Czyli Synteza nadal nie posiada GMP?? Nie dość że GIF wstrzymał sprzedaż leków receptowych to jeszcze Synteza nie ma GMP?? Nie mam pytań...

@Teza, antyteza, synteza

Mam nadzieję, że pracodawca zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji, którą przewidujesz. Jakbyś miał taką możliwość to, co zrobiłbyś w pierwszej kolejności, aby firma poprawiła swoją sytuację rynkową? Masz jakieś pomysły?

Bolo
@byla

a którzy są aktywni twórczo i nie dostają premii,czy Ci co o15.00czekają przy wyjściu

ten tego
@Bolo

@Bolo a wiesz, że ważniejsze jest wykonywanie zadań niż siedzenie dłużej niż te 8h... czy jednak zarządzanie to czarna magia dla Ciebie?

Tak2Nie2
Justyna
@ten tego

@ten tego Zgadzam się z Twoim zdaniem, że najważniejsza w miejscu pracy jest wydajność niż efektywność pracownika. Też uważasz, że firma Synteza Sp. z o.o. ma złą kadrę zarządzająca? Na jakiej kwocie opiewa się wynagrodzenie w tej firmie?

@biała lista=biała flaga

Bo Pan W czuje się jak Bóg i nawet GIF to nie rusza.... nawet słowa przepraszam zrobiliśmy źle.... nic zero. To jest dopiero zarozumialstwo.

Niki

Ludzie nawet przez sekundę nie bierzcie pod uwagę możliwości pracy w tej firmie,już dawno ktoś powinien ją zamknąć i zakazać dalszej egzystencji. Takie firmy w ogóle nie powinny działać na rynku. Zero poszanowania pracowników, (usunięte przez administratora) i zwyczajni (usunięte przez administratora) Ciągła rotacja kierasów, vacaty prawie na każdym terenie, zero decyzyjności i stabilności. Jednego dnia jedna informacja następnego dnia inna. Zero premii i jakichkolwiek możliwości na ich wypłacenie, stałe pensje bez powodu pomniejszane. Cyrk na kółkach. Szczerze odradzam nawet największemu wrogowi. Serdeczne pozdrowienia dla "prezesa W.", który bardzo przeżywa każdy wpis na goworku, tłumacząc się i oczerniając ludzi piszacych.... niestety szanowny Panie W. ludzie piszą prawdę :) Najwyższy czas zgasić światło :)

@Niki

100% prawdy

Tak1Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Synteza Sp. z o.o.?

Marta

@Niki Dlaczego tak niepochlebną opinie wystawiłeś Syntezie? Co na to wpłynęło? Odpowiedz proszę.

Nick Nick
@Pytanie

Atmosfera ?? Jaka atmosfera , wiadomo , nie od dziś , że atmosferę tworzą ludzie . Jeśli ich nie ma to nie ma atmosfery. Z tego co wiem , to z 11 przedstawicieli zostało na stanowisku zaledwie pięciu , więc nie ma o czym pisać , Ludzie zwalniani są bez powodu , nie za wyniki albo po prostu sami odchodzą . Vacaty wszędzie i na przedstawicieli i na kierowników , których zmieniają jak rękawiczki na zimę .

@Nick Nick

Bo nie płacą ludzia prowizji tylko wymagają więc wszyscy sami odchodzą... A w sądzie pracy firma dobrze znana. Jeśli chcesz być traktowany jak zero to praca dla Ciebie nawet jak się wykarzesz. Dobrze mają tylko znajomi i rodzina prezesa

@Nick Nick

Nick Jack
Użytkownicy czekają na odpowiedź 264 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Czytam Wasze opinie o syntezie. Nie są "najlepsze" ale też nie piszecie konkretów. Wynagrodzenie marne...? np. Napiszcie proszę jaką podstawę brutto ma przedstawiciel, Samochody graty.... np. Napiszcie proszę jaki to samochód z którego roku.

Zostaw merytoryczną opinię o Synteza Sp. z o.o. - Poznań

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Synteza Sp. z o.o.