Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PellasX sp. z o.o. w Piła

Anonymous

Pracowałem już jakiś czas temu w tej firmie na produkcji. Generalnie wypłata niewiele ponad minimalną, zarobki nie należały do najwyższych, spawacze z wieloletnim doświadczeniem za wiele też oficjalnie nie zarabiali. Atmosfera w miarę ok, choć w przypadku osób pracujących na spawalni wygladało to tak, że notoryczynie brakowało spawaczy, wielu się zwalniało ze względu na przełożonego (atmosfera pracy była dość sztywna). Gdy zaczynał się sezon czyli od września aż do +/- kwietnia, a ilość zamówień na palniki była znacznie wyższa zaczynała się praca po 10-12 godzin codziennie, jeżeli nie chciałeś tyle siedzieć to wypad : - ) Z plusów to chociażby na czas urlopowy każdy dostawał kilkaset złotych dodatkowo do wypłaty. Ludzie tam pracujący byli pomocni i w porządku. Nie żałuję, że tam pracowałem, choć nie wróciłbym.

Dar
@Anonymous

Witaj a gdzie polecasz pracować jako spawacz jeśli chodzi o zarobki i atmosferę?

Czy w firmie PellasX sp. z o.o. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Kierownik Działu?

Pola
@Byly

To fajnie, że podchodzą do tego elastycznie. Czyli już tu nie pracujesz? Możesz powiedzieć dlaczego? Kwestie finansowe, brak rozwoju czy jeszcze coś innego?

Mają ofertę pracy dla technika serwisu fabrycznego z uprawnieniami SEP. Przeczytałem ze głównie naprawy i serwisowanie u klientów. To praca wyjazdowa poza firmą? Dają samochód służbowy który można też wykorzystywać prywatnie?

Edek
@Anonymous

Każdy na czas urlopowy dostawał po kilkaset złotych? Haha chyba w biurze, teraz pisząc coś takiego dałeś po sobie poznać że byłeś jednym z nich :) produkcja nigdy nie zobaczyła złotówki na czas urlopowy tylko na święta i to Bożego Narodzenia .Dobrze wiedzieć że wczasy pod gruszą jednak istnieją w tej firmie ale w biurze :)

@Edek

Na produkcji, lecz to miało miejsce jeszcze w starej siedzibie w latach 2015/2016.

Robert.
@Anonymous

Niestety , odchodzi jeden z najlepszych spawaczy jakich widziałem.Prawdziwy tytan pracy , wykonujący swoją pracę sumiennie i bardzo dokładnie.Palniki wychodzące spod jego ręki to prawdziwe cacka.Szkoda że Zarząd nie postarał się zatrzymać takiego pracownika.Skorzysta na tym konkurencja.Żegnaj Damian.

Trebor
@Robert.

To nie miejsce na ironiczne wpisy.

@Anonymous

No właśnie, pracował pan jakiś czas temu. Od tej pory trochę się zmieniło, również finansowo. Jeśli chodzi o nadchodziny, to nie ma czegoś takiego, że "nie chcesz siedzieć to wypad".

Dar Nowy wpis
@Anonymous

Na produkcji występują zmiany, Natomiast w biurze są godziny stale

@Odpowiedz

Można prosić o przedstawienie tego w ujęciu godzinowym? Czyli jeśli o biuro chodzi to nie ma opcji, żeby przychodzić godzinę wcześniej jeśli komuś by tak odpowiadało?

zmianowy
@Barbara

Produkcja to zawsze 6-14. W biurze jest elastycznie, zaczyna się 6:30 do 9 (nawet).

Jadźka
@zmianowy

I godziny pracy w biurze można sobie dowolnie wybrać? Jest opcja, że każdego dnia o innej godzinie się zaczyna? Dobrze rozumiem, że jeśli zacznie się o 6.30 to o 14.30 mamy już koniec pracy?

Byly Nowy wpis
@Jadźka

Nie wiem jak jest teraz bo zakończyłem pracę kilka lat temu ale za moich czasów - w biurze wszystko zależało od tego co robisz, jakie masz obowiązki i zadania, czy gonią cię terminy itp. a także staż pracy i na jaką opinię sobie zapracowałeś - czytaj: możesz się z przełożonym dogadać jeśli uzna, że można Ci ufać : )

Pola Nowy wpis
@Byly

PellasX sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko brak. Zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami z bezpośredniego spotkania z rekruterem. Wasza opinia może pomóc innym osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w PellasX sp. z o.o. na stanowisko Elektromonter? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Lidia

Wystawili ogłoszenie na magazyniera, niestety oczekują doświadczenia i napisali,że to wymóg konieczny. Czy firma robi jakieś szkolenia lub pomaga w zdobyciu różnych uprawnień? Zastanawiam się czy mąż mimo wszystko mógłby podesłać CV i liczyć, że ktoś się jednak odezwie?

przedstawiciel
@Lidia

Myślę, że CV zawsze można wysłać, nie ma się czego bać. Doświadczenie ważna rzecz, ale wszystkiego można się nauczyć. Firma zapewnia wdrożenie i szkolenie stanowiskowe.

Czarek

Kontaktowałem się z serwisem pan powiedział, że oddzwoni bo nie ma czasu. Oczywiście telefonu później nie odbierał oddzwonił ale po tygodniu, super podejście do klienta. Kogo Wy tam zatrudniacie, pytam ..............

@Czarek

Czasem to nie ten sam przypadek co niżej? Okres świąteczno-noworoczny?

Klient

Ta firma to tragedia, brak kontaktu z serwisem, brak odpowiedzi na smsy i maile. Brak profesjonalizmu i kompetencji oraz ignorancja klienta na wszelkiego rodzaju prośby. Omijajcie szerokim łukiem chyba, że chcecie stracić nerwy i zdrowie na użeranie się z burakami.

Bartosz
@Klient

Zawsze tak u nich było, był Pan wcześniej ich klientem? Łatwiej byłoby ustalić, czy to kwestia rotacji wśród pracowników jest odpowiedzialna za słaby kontakt i serwis?

zadowolony
@Klient

@Klient W okresie świąteczno-noworocznym był nieco dłuższy termin realizacji zgłoszenia serwisowego. Ja otrzymałem błyskawiczną odpowiedź kontaktując się przez stronę Facebook PellasX. Widzę również, rozbudowany formularz zgłoszeniowy na stronie www.pellasx.eu w zakładce kontakt - serwis. Sam kilkukrotnie korzystałem z usług serwisu fabrycznego PellasX i zawsze byłem zadowolony. Za każdym razem był u mnie ten sam serwisant Pan Paweł.

negatywna

Mam palnik od firmy PellasX , Zapłaciłem 7000 zł za ten palnik. Uważam te pieniądze za wyrzucone w błoto. Unikajcie tej firmy jak ognia .na chwilę działał i po paru miesiącach się zatrzymał. Szukam w firmach, które sprzedają palniki fachofca - aby mi pomógł usunąć awarię , to jak powiem słowo Pellas to uciekają to nie chcą zemną gadać

@negatywna

Czy palnik został uruchomiony przez instalatora, który dokonał pierwszego uruchomienia ? Czy sprawa niedziałającego palnika została zgłoszona do serwisu ? Firma PellasX posiada swój własny serwis dostępny na terenie całego kraju. Czy od czasu kiedy palnik się „zatrzymał” jest nieużytkowany ?

Czy pracownicy PellasX sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

M

Raz w roku odbywa się tylko wigilia firmowa. Jak spytasz kolegow czy pójdziecie na piwo to może ktoś będzie chętny - tak to żadnych form nie ma

@M

To zawsze coś. ;) A pracownicy w ogóle wyrażają taką chęć lub potrzebę, żeby były te formy dostępne czy właściwie to niekoniecznie?

Magdalena

Jak wygląda wprowadzenie do rozpoczęcia pracy w PellasX? Czy przez cały okres próbny można liczyć na pomoc ze strony bardziej do świadczonych pracowników? Zastanawiam się też nad zakresem obowiązków na okresie próbnym, czy jest taki sam jak pozostałych członków zespołu?

D
@Magdalena

Tak, wszyscy są bardzo pomocni, a zadawanie pytan jest wręcz wskazane

@D

To super, że jest wskazane, gorzej jak są ludzie, którzy niestety się wstydzą pytać... A nie są organizowane jakieś szybkie szkolenia? Np., powiedzmy, że zebrali pulę najczęściej zadawanych pytań i od razu udzielają odpowiedzi, żeby próbni pracownicy nie musieli się niepotrzebnie fatygować?

@Barbara

Niestety ale nie

Lidia
@D

W takim razie ja też zapytam. jak długo trwa taki okres wdrożeniowy i jak różnią się zarobki świeżaków od ludzi z dłuższym stażem?

M
@Lidia

Około 2 miesięcy, aczkolwiek chcą i starają się aby było to szybciej jeśli widza ze ktoś jest kumaty. Jeśli Niestety o zarobkach nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo wszystko jest owiane tajemnicą i nie można ze sobą rozmawiać ile kto zarabia

Jaka jest umowa w firmie PellasX sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Operator zatrudniają na umowę zlecenie?

Ej

Umowa o pracę na pełen etat.

@Ej

I nie da rady u nich inaczej się zatrudnić na tym stanowisku? A na jakiś innych biorą może na zlecenie? Biorą tu jakiś sezonowców może?

@Jatyon a opowiesz ile jest etapów rekrutacji ?

@Marcin

Najczęściej maksymalnie dwa etapy rekrutacji.

Czy pracownicy PellasX sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Philip

Chętnie uczestniczyliby gdyby sie odbywaly. Kiedys tak bylo, jednak obecnie nie odbywają się oficjalne imprezy integracyjne. Nie do przeskoczenia jest szklana ściana miedzy białymi i niebieskimi kolnierzykami.

@Philip

Zgadza się, na chwilę obecną nie odbywają się żadne imprezy integracyjne - z wiadomych względów (covid-19). Dotychczas regularnie odbywały się wigilie firmowe w restauracji, odbywały się również wypady na kajaki

Czy można liczyć w PellasX sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Ktoś

Pracodawca ze swojej strony oferuje ubezpieczenie PZU, którego koszty ponosi. Dodatkowo jest możliwość "wykupienia" we własnym zakresie prywatnej opieki medycznej (PZU), do wyboru są dwa warianty.

Jakie wartości są cenione w PellasX sp. z o.o.?

Jatyon

Niskie wymagania finansowe

Ktoś

Po prostu chęci do pracy

Brygadzista

Witam. Domyślam się kto jest autorem negatywnej opinii z 17. 09. Chcę powiedzieć, że rolą brygadzisty w każdej szanujacej się firmie jest nie tylko pilnowanie płynności i czasu pracy, jak również zasad kultury osobistej i równego traktowania każdego pracownika. Jeżeli autor wpisu za podpi... uważa naruszenie art190kk to przykro mi bardzo. Taki jest mój obowiązek względem pracowników i gwarantuje że zrobię tak za każdym razem jeśli tylko któryś z pracowników poczuje się zagrożony. Rolą szefa jest zapewnienie ciągłości zleceń jak i prowadzenie nie łatwego w tych czasach biznesu. Od pozostałych spraw personalnych są utworzone autonomiczne struktury które nie wymagają obecności szefa. Osobiście zachęcam do podjęcia współpracy. Życie to sztuka wyboru, jeśli komuś nie odpowiadają warunki stawiane przez firmę można zakończyć wszystko na etapie rekrutacji lub umowy próbnej. Jeśli po latach nasze oczekiwania wzrastają a firma nie może ich spełnić, można spróbować czegoś nowego. Jeśli chodzi o (usunięte przez administratora)... No to w tym obozie jest dwa razy dłuższą przerwa niż przewiduje kodeks do tego za przekroczenie czasu też nikt głowy nie urywa. A praca? Tak od gwizdka do gwizdka w końcu po to przychodzi się do pracy. Pozdrawiam

były

Uzupełniając swą wypowiedz sądzę że obozy pracy to są sanatoria w porównaniu do tej firmy. Praca od gwizdka do gwizdka. Szef odgrodzony od reszty zakładu jak w więzieniu. Pewnie się boi. Brygadzista Sławek to kłamca i ppodpierdalacz maxymalny i kłamca. Za kase którą oferują gra nie warta świeczki. Każdy się boi zwolnienia więc nic nie mówi. Wstyd jeśli ta firma ma Fair Play

były

masakra radzę uważać na tą firmę. Prym wiedzie brygadzista który (usunięte przez administratora) jak się da. Za złotówke podpirdolił by sam siebie/ Masakra firma jak więzienie o zaostrzonym rygorze. Nie widziałem gorzej popapranej firmy/

Kontrabanda

Kiedyś firma z dobrymi opiniami, teraz szkoda tracić czasu. Nowy kierownik to zadaniowiec i strzal w kolano tego zakładu, najlepiej wydusic z ludzi jak najwięcej byle w 8 h żebyś czasem nie miał możliwości zarobić więcej z nadgodzin, których brak. Jak jest robota to przyjmują ludzi a potem zwalniają tych z najmniejszym stażem żeby czasem odprawa się nie należała. Oczywiście jak przyjmują to w słowach wszystko pięknie tam wygląda. Benefitów, multisportów, dopłat do wakacji brak. Jedynie na Boże narodzenie kilka stówek . Na podwyżki nie masz co liczyć może dostaniesz 100zł po 2 latach.

Na jakie benefity można liczyć w PellasX sp. z o.o.?

Ex Suzzi

Nie ma funduszu socjalnego,zatem dofinansowania do multisport, okularów gdy ktoś pracuje przy komputerze nie istnieją. Jest premia na koniec roku :-)

Maja
@Ex Suzzi

To trochę się zmartwiłam. Benefity w pracy to przecież element motywowania pracownika i zmniejszenia retencji. Szkoda wobec tego, iż w PellasX jest z tym problem. No a co z dostępem do nieodpłatnej opieki medycznej? Mam nadzieję, że to macie zapewnione?

Ex Suzzi
@Maja

Może kiedyś...

Zostaw merytoryczną opinię o PellasX sp. z o.o. - Piła

• Jak się pracuje w PellasX sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PellasX sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PellasX sp. z o.o.?

PellasX sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Szybowników 39 lok. 10
    64-920 Piła