Opinie o Lumen Technik w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lumen Technik. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lumen Technik o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lumen Technik w Olsztyn

Lumen Prezes

Andrzej (wcześniej też jako anonim i parę innych nicków), może ja odpowiem Jarkowi dlaczego się z Tobą rozstaliśmy. Bo stwierdziłeś, że do części potencjalnych klientów nie będziesz jeździł, bo to poniżej twojej godności. Bo wyniki miałeś słabe, a oczekiwania ogromne. No i Twoja postawa względem firmy i całego zespołu - nie do przyjęcia. I nie pisz, że zrezygnowałeś, bo to ja nie przedłużyłem z Tobą umowy po okresie próbnym. Twoje wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że miałem rację. Swoje pieniądze dostaniesz zgodnie z terminem wg umowy. Dla zainteresowanych - kilka liczb o firmie: - w LT pracuje obecnie kilkudziesięciu handlowców w całym kraju, w tym 4 z 6 przyjętych podczas pierwszego naboru w firmie - ok 25 z nich ma samochody służbowe (Hyundai I20 lub Renault Clio), rozdawane były najlepszym wg wyników - ok. 70% co miesiąc dostaje premie za wyniki - system premiowy jest prosty i jasny, zapisany w regulaminie premiowania, który wszyscy znają - kilkanaście osób pracuje na umowę o pracę, reszta na działalność lub zlecenie - po okresie próbnym jest możliwość wyboru (Andrzej nie doszedł do tego momentu) Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania zapraszam na rozmowę rekrutacyjną, cv proszę przesyłać na rekrutacja@lumentechnik.pl Pozdrawiam Wszystkich Paweł Dobrowolski P.S. Najlepszą drogą sprawdzenia, jaka NAPRAWDĘ jest firma to spróbować, już po 2 tygodniach każdy będzie miał swoją 100% prawdziwą opinię.

Beata12211
@Lumen Prezes

osobiście znam większość osób które pracowały od początku w LT. Panie Prezesie proszę powiedzieć ile osób dalej pracuje, pół roku temu 4 z 6 a teraz? Może Pan uznać to za mało istotne pytanie wiec może zadam je inaczej. Jaki jest średni staż pracy Pana pracowników i co jest najczęstszą przyczyną ustania tego stosunku pracy? Tak jak już wspomniałam znam wielu pracowników LT byłych i obecnych nikt z nich nie wypowiada się dobrze na temat tej firmy. Ale ta firma posiada inne atuty np. słyszałam że na szkoleniach Pan Dyrektor Regionalny inspiruje swoich pracowników pokazując 4 litery Gratuluję Panie Prezesie takiej kadry zarządzającej. Pozdrawiam Beata

Prezes
@Beata12211

Cały czas 4 z 6 pracuje. A co do średniego stażu pracy - ponad rok. Ostatnio zespół nam się zmienia bardzo mało, chociaż w handlu rotacja jest normalna. Ludzie przychodzą i odchodzą, część z własnej inicjatywy, z częścią żegnamy się, bo nie mają wyników. Zima w tej branży zawsze jest okresem weryfikacji, zostają najlepsi, bo oni w trudnych warunkach sobie radzą. A co do Pana Dyrektora, to dzięki za info.

kamil
@Prezes

Witam mnie firma lumen technik oszukała na 4600 zł po prostu po zamontowaniu kolektorów i wpałaceniu całej sumy nie moge sie doprosić o zwrot pieniedzy dotacji w wysokości 4600 zł sprawe dziś zgłosiłem na policjie bo jak tam dzownie to od 2 tygodi mi mówią że przelew został wykonany wczesniej od 7 miesięcy bo tyle trwa ta sprawa zbywano mnie tekstami może podał pan zły numer konta itd wykonałem do nich 50 telefonów i mają to gdzieś nie dbaja o klienta wogóle przestrzegam przed ta nie uccziwa firma

Z Częstochowa Andrzej Z.

Jeśli się zdecydujesz to zobaczysz, jedni wyrabiają 15- 20 umów miesiąc inni ..... mniej :-)

Z Częstochoway Andrzej Z.

Na samochód masz szanse jeśli w okresie trwania konkursu podpiszesz ilość umów które zakwalifikują Cię na 3-5 miejscu według klasyfikacji wszystkich doradców. W zależności ile firma przewidziała samochodów w konkursie na przykład minimum 5 miejsce jeśli samochodów było 5.

Z Częstochowy Andrzej Z.

Ty co napisałeś że jesteś z Częstochowy... podaj więcej danych o sobie , ja nie pisałem na tym forum do tego wpisu o Lumen Technik, a Ty wpisujesz że jesteś z Cze-wy ? Teraz w Lumenie odsądzają mnie od czci i wiary że wpisuję posty o Lumen... Odpisz Ty z Częstochowy.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Olsztyn
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży mieszkań
Ippon Group Sp. z o.o.
logo firmy Zatrudnimy betoniarza
Candidate Competente GmbH
?

nie , z Częstochowy jestem...

czytelnik

czy nie jesteś czasami z okolic Żagania tam jest taki co Łukaszowi wlazł w

były handlowiec

Boże, do czego się Lumen Technik posuwa. Musicie być w naprawdę opłakanej sytuacji. Sprawdźcie proszę czy przy opiach na tema innych firm znajdują się wpisy podobne do Joanny. Pracowałam w Lumen Technik kilka miesięcy. Nie dostałem umowy o pracę, chociaż też była obiecywana. Natomiast co do służbowych samochodów - pierwsze 3 czy 4 służbówki były dane handlowcom w maju tego roku. Niestety się nie załapałem. Natomiast wpisy dotyczące tego, że 80 proc. handlowców je ma pochodzą z ubiegłego roku.

Ps.: marti786 gdybyś nie zauważyła ludzie na tym portalu do Twojego przybycia wypowiadali się kulturalnie, bez wyzywania od frustratów i nierobów. Zdania były podzielone, bo każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale każdy zachował takt. Twój poziom świadczy o Tobie.

Widzę, że byłym kolegom z biura na śniadeckich się nudzi. Słuchajcie - żaden DHT nie ma w tej firmie umowy o pracę. ANI JEDEN!!! Mówisz o niezłej podstawie - 1800 zł - no fantastyczna podstawa, żyć nie umierać. Zapomniałaś moja droga powiedzieć o tak zwanych "spadach", podpisanych przez DTH umowach za które nie dostaje się nawet grosza i najczęściej z winy ekipy monterskiej. Na to każdy się tam uskarżał, bo umowy podpisał a tu "spady" nie z jego winy i psikus... zero prowizji, bo te są dopiero przyznawane kiedy przekroczy się próg 8 umów. A z tej podstawy trzeba jeszcze odjąć kase za paliwo, bo to co Lumen dawał nigdy nie starczało. Powiem tak - nie będę się kłócić z ludźmi z biura Lumena ani menagerami, którzy wybielają tu firmę. Powiem tak - jak ktoś jest bezrobotny niech próbuje swoich sił. I wtedy sam zobaczy kto ma rację. Jak ktoś ma obecnie zatrudnienie - niech nie zmienia firmy na Lumen.

TomiŁ

Jak prawie wszyscy mam umowę o pracę, normalnie urlop, świadczenia..w firmie są DTH albo na umowę o pracę , albo na działalność (najczęściej sami wybierają jak mają Zus "promocyjny" bo im sie tak opłaca...) zlecenie to jest na chwilę, na miesiąc lub dwa na poczatku...

marti786

Witam, nie wiem po co piszesz takie głupoty...rozumiem, ze frustracja sięgnęła zenitu...lepiej na spacer może pójdź lub jakiś sport pouprawiaj...rozumiem,że przez cały czas pracy w domu siedziałeś to się przyzwyczaiłeś i to jedyna rozrywka w tej chwili...podpisywać się nie musisz... Ja pracuję prawie od początku, na próbę (2 miesiące) jest umowa zlecenie lub na działalność...po 2 miesiącach jest umowa o pracę (którą ma każdy DTH) lub na WYRAŹNĄ prośbę DTH umowa na działalność (gdzie firma płaci ZUS, PIT i VAT, oprócz niezłej podstawy i super prowizji) więc każdemu życzę takich "umów smieciowych"..są pojedyncze WYJĄTKI (jak widać), z którymi firma zapewne nie chciała przedłużyć umowy lub go zwolniła...ze względu na totalną indolencję...i się tu teraz "wynurzają" zamiast pracy sobie szukać,,, się nie dziwię, jesli ktoś chce w domu siedzieć, cały dzien narzekać jak to jest źle i do [usunięte przez moderatora]...i czekać aż firma na tacy kontakty poda...w żadnej pracy nie ma wypłaty za siedzenie w domu i nicnierobienie...co do prowizjii - jest regulamin i każdy ma takie same warunki, nie ma "świętych krów", każda złotówka, która się NALEŻY jest wypłacana regularnie....

Osobiście nikomu nie polecam Lumen Technik. 1. Umowy śmieciowe 2. Pensje wypłacają z dużym opóźnieniem, czasami nawet na raty 3. Ktoś tu napisał, że ciężka praca jest doceniana przez samą górę - BZDURA!!!!!! Góra tylko myśli jak obciąć Ci pensje 4. Oszukują na wypłatach, nie wiadomo jak są naliczane prowizje. Dostaje się kasę wedle "widzi mi się" prezesa. O dokładne rozliczenie trzeba niemal błagać. Dostaje się je po miesiącu czy dwóch, a w tym co dostajesz i tak się mało zgadza. Na pewno zaraz pojawią się głosy, że przesadzam a firma jest cudowna. Jak ktoś nie ma pracy to niech śmiało spróbuje i przekona się na własnym tyłku jak wygląda praca w Lumenie. Nic nie starci, prócz nerw. Natomiast jeśli ktoś ma obecnie zatrudnienie to niech przemyśli przejście do Lumen Technik kilka razy...

Ciekawi mnie dlaczego preferują umowy śmieciowe? Dlaczego nie podpisują na okres próbny normalnej umowy tylko zlecenie? Obecnie pracuję w innej firmie i dostałem propozycję z firmy Lumen, ale sam nie wiem czy w to wchodzić, bo forma zatrudnienia jest mocno zastanawiająca.... Czyżby szybko ludzie się wykruszają? Czy ludzie zatrudnieni są tam docelowo (po okresie próbnym) na umowę o pracę?

Tomek3456

Jak dla mnie ok, bo dostałem propozycję na samą podstawę o tysiaka większą niż miałem w poprzedniej firmie, więc mi pasuje...w przyszłym tygodniu mam już jechać na szkolenie to coś więcej Ci napiszę...

gość

Ja pracuję u nich od dwóch miesięcy i jestem zadowolony. Oczywiście jak to w sprzedaży... trzeba się przyłożyć i trochę [usunięte przez moderatora], ale szybko widać efekty. Ludzie są zainteresowani tematem. Jak jednemu facetowi na wiosce sprzedałem kolektory, to później jeszcze dwóch jego sąsiadów się zgłosiło :) Jest też wsparcie marketingu, spotkania informacyjne, promocje itp. Samochodem na razie jeżdżę swoim, ale zaraz mam dostać służbowy. Trochę może jest mały, ale dla mnie ok. Firma w porządku. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.

zainteresowany

Witam Miałem okazje poznac warunki jakie oferuje firma Lumen Technik i czytając wasze posty widzę, że większość z was cos tam wie ale nie do końca. - umowa: forma prawna jest do wyboru, wiec ty decydujesz na jakiej umowie chcesz pracować (okres próbny-zlecenie) - podstawa jest w granicach 2000 pln, w zależności od formy prawnej umowy - prowizja wypłacana jest za kazda sprzedaną umowe według progów ilościowych - pakiet szkoleń, technicznych, sprzedażowych oraz szkolenie w terenie - auto po okresie próbnym, bądź szybciej - konkurs - masa konkursów w których mozna wygrać nawigację i wiele innych przydatnych do pracy gadżetów Co najważniejsze, każdy może czynnie brać udział w rozwój firmy i jest to zauważone i doceniane przez najwyższe władze. Niech każdy spróbuje zanim napisze bzdury, a kto chce się zaczepić na chwilę niech szuka pracy w biedronie na kasie.

MATEO

JAK jesteś z konkurencji to trza się wybrać na dach lisku

Kesz

A jakiej firmy kolektory oni oferuja? Tzn. prawdziwa nazwa z certyfikatu solar keymark? Albo mozecie podac numer tego certyfikatu?

ktosik

no nie wiem czy tak fajnie, jak sprzedaż średnio 15 zestawów to 5 pierwszych wchodzi na podstawę czyli de facto prowizję dostajesz za 10 . Prowzja między 150 a 300 czyli średnio 225 co daje razem 2250 zł plus jakaś tam podstawa.. Jeśli pracujesz na działalność to 1000 z hakiem idzie na opłaty. Powiem tak, może i fajnie ale najpierw trzeba znaleźć 10 lub 20 frajerów którzy kupią zestawy a przy obecnym kryzysie to trochę chyba ciężko bo trzeba by sprzedać 1 dziennie. Do tego eksploatacja auta - jeśli na paliwo wydasz 1000zł to eksploatacji policz drugi tysiąc taka jest zasada. Jak dla mnie to żenada a nie poważna oferta pracy.

Radek

Sytuacja wygląda następująco: - samochód służbowy jest po 3-4 miesiącach, jako bonus, ale 80% doradców ma - jest podstawa i to całkiem niezła - prowizja jest od 150 do 300 zł za sprzedany zestaw, a sprzedaje się 10-20 miesięcznie - dają telefon, laptop itp. - generalnie nie obiecują nie wiadomo czego, ale co obiecują to dają - atmosfera pracy jest bardzo dobra, co w handlu zdarza się rzadko - minus - na premię za dany miesiąc trzeba czekać do końca kolejnego misiąca - ogólnie - polecam

zatroskany obywatel
@Radek

Co ty gadasz w firmie jest 10 aut i 6 mają menago i dyrektorzy jak kogoś z autem zwolnią to jest "bonus" dla innego 80% doradców ma ale problem z pensją obecnie dostaje się umowę zlecenie bez podstawy zwrot kosztów za paliwo 300 lub 500 pln a i to wiecznie z bólem przepraszam za styl i błędy ale jak widzę takie wpisy to się nóż w kieszeni otwiera

Zostaw merytoryczną opinię o Lumen Technik - Olsztyn

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lumen Technik?

Kandydaci do pracy w Lumen Technik napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lumen Technik