Opinie o ABB w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ABB. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Łódź

Fasolka

Witam. Otrzymałem propozycje pracy w ABB na ul.Lodowej. Może ktoś z pracujących w tej filii przybliży mi warunki pracy,atmosferę między pracownikami,generalnie czy warto tą ofertę przyjąć. Proszę Was o rzeczowe odpowiedzi. Pozdrawiam.

Luzik

Za dokładne wylizanie zadów majstrów i i kierowników - ocena roczna 4, a nawet 5, pozostałe kmioty 2, w porywach 3. Abb Łódź.

zxc
@Luzik

Oczywiście ty zaliczasz się do 2 dzbanie?

B
@Luzik

Od paru lat skala ocen to 1 - 4 mądralo

@zxc

Rób rowa i nie dyskutuj kmiocie.

Luzik

Uwaga łódzkie odyńce i inne p. rosiaki - 200 tyś. dzików do odstrzału!!!

X

Zaczyna się gorący okres rocznych ocen dla pracowników fizycznych...

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ABB? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
A.

Firma sie rozwija i cały czas zatrudnia nowych pracowników. Ilośc pracowaników Z1 zwiekszyła sie w ostatnich kilku latach o 25% bo firma ma sie dobrze i zwiększa swoje moce produkcyjne. W tym przypdaku ciągłe przyjęcia to pozytywny znak. Przejecie przez Hitachi to sprawa kilku kolejnych lat i myslę, że pracownicy ABB w Łodzi tej zmiany nie odczują. Na pewno nie będzie to zmiana na gorsze. Z narzekaniem poprzedników się nie zgodzę. Jeśli ABB nie przedłuża umowy lub daje wypowiedzenie to znaczy, że pracownik mocno się nie nadawał lub wyraźnie nie wypełniał swoich obowiązków. Pracuje tu ponad 10 lat i znam wiele przypadków gdzie firma pracuje z pracowanikiem nad znalezieniem dla niego bardziej odpowiedającego mu stanowiska, kiedy widzą że nie radzi sobie na obecnym. Nie wiem jakie wynagrodzenia oferuje przemysł w Łodzi, ale myślę, że ludzie pasujący do profilu oferty o pracę sa w stanie wynegocjować dobre wynagrodzenie. Firma ma jasne reguły ocen pracowaników i podwyżek Osobiście miejsce pracy gorąco polecam.

XDDD
@A.

Buhahahaha poprawiłeś mi humor typie dodaj tylko że "to mówiłem ja, Jarząbek"

Mo
@A.

Jesteś kierownikiem na którym Zakładzie? Hahaha

Dział Z-1

Były pracownik działu konstrukcyjnego Z-1, Nie ma "atmosfery" do pracy. Funkcjonowanie firmy na zasadzie "Broń Boże współpracować z innymi, każdy jest Twoim przeciwnikiem". Nie polecam. (usunięte przez administratora) Przy tych ludziach naprawdę, powtórzę jeszcze raz, naprawdę niczego się nie nauczycie. Jedna z powyższych osób lubi kłamać. Są też mili ludzie ale zwykle była to jedna osoba na pięć. Przekroczone normy hałasu w biurze. Może czas poinformować PIP. Czy suwnica na "FF" już przestała się uginać i grozić zawaleniem? Czy w celu wykonania piątego poziomu izolacji pracownicy nadal wczołgują się pod transformator zawieszony na suwnicy? Jedyne co w tej firmie wygląda ładnie to reklama na tramwaju i szyld na słupie przed płotem. Polecam chodzić na co miesięczny kurs pierwszej pomocy. Warto. W godzin pracy(chyba 14-18). Kierownik nie ma prawa zabronić się zapisać a godziny nie są do odpracowania. Ostatnia klatka schodowa w budynku głównym(ta dobudowana przy parkingu wewnętrznym) nie ogrzewana. Zimą lodówka. Ciekawe kiedy wejdzie grzyb. Ogólnie super projekt. Ciekawe czyj podpis z ABB widnieje na projekcie. Chyba ani jednego kaloryfera tam nie było. Na starej portierni w ulewy akwarium. Może projektował ten sam człowiek co nową klatkę schodową. Dajcie mu awans na projektanta mostów. W biurach mają obowiązek zgłaszać po dwa "zagrożenia" lub zdarzenia "o mało co" raz do roku. Nie martwcie się. Dopóki nie stawiacie ciężaru 400kg na wózku o nośności 100 kg nie będzie afery na co półrocznym spotkaniu z kierownikiem Z-1. Inne "zagrożenia" ktoś klepnie że rozwiązane i będzie dalej po staremu. A i tak na spotkaniu z zarządem najważniejsze będzie "nadzwyczajne" wystąpienie dyrektora finansowego całego ABB na temat tego jak mało firma zarabia i dlaczego nie będzie podwyżek dla takich leni jak my. Nie liczcie na zgodę na płatne nadgodziny. "Co z tego że siedzi Pan po godzinach i ma termin? Przecież Ja (kierownik) nie kazałem Panu siedzieć". Kierownik i menadżer wyżej wiedzieli że krótki termin i sami sugerowali żeby posiedzieć dłużej. Czuć że firma żałuje kasy na pracowników. ........ Ps. Na Z-2 jeszcze gorzej. Ps.2 Natomiast na "FF" kierownicy do tamtejszych pracowników biurowych używają sformułowań "Pani jest głupia". "Dlaczego Pani tu pracuje?". Ps.3 Współpracowałem też z działem IT(Technology Center) w ramach jednego projektu. Pieniądze podobno dobre ale jest "ciśnienie na wyniki" a drobne błędy w programie zamiast być poprawiane zostają bo już trzeba robić kolejną wersję żeby "odtrąbić kolejny sukces". Można się dogadać na umowę B2B i nawet dostać zgodę na pracę zdalną (nie wiem czy każde stanowisko). Można spotkać kilku zagranicznych pracowników,indie to piękny kraj, w dziale IT którzy "nie wiadomo co Oni tu robią ale ktoś ich tu posadził przy tych biurkach". Ps.4 Jedna z głównych Pan w HR to głąbica. Zagraniczne standardy podejścia do pracownika to fikcja. Raczej jak w wojsku. Moje sugestie dla ABB: przycisnąć kierowników Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: pzycisnąć kierowników

kuba_p
@Dział Z-1

Wziąłbyś się lepiej za robotę a nie wypłakujesz swoje żale na forum. Kolejny z tych wychowanych bezstresowo...

Saw
@kuba_p

Dlaczego niby wypłakuje żale ? Każdy ma prawo pisać i osądzać pracodawcę tym bardziej że zgadzam się z większością jego wypowiedzi ponieważ pracuje w ABB około 15 lat na Z-2 i takiego (usunięte przez administratora) to jeszcze nie widziałem odkąd pracuję. Kadra zarządzająca - karierowicze, robią (usunięte przez administratora) i odchodzą i mają gdzieś dobro firmy. O przepraszam, nie odchodzą tylko postanawiają kontynuować karierę poza strukturami ABB jak to było ostatnio ładnie powiedziane ws. pani dyrektor Z-2.

Mike
@Dział Z-1

Niestety potwierdzam. Kadra kierownicza do wymiany. To specyficzna grupa ludzi chodzacych po korytarzach z gniewna mina. Każdy z nich narzeka, że tak złej firmy nie widzieli, że bałagan i chaos. Tylko czemu nie zmienia pracy? Z miłości do ABB? Nie sądzę. Potwierdzam źle i niekulturalne zachowanie do pracowników niższego szczebla. Multum ludzi na agencjach. Traktowanych jak zło konieczne. Szczęśliwie za dni kilka zamkną się za mną drzwi tej "wspaniałej" firmy. Moja decyzja.

JONNY B
@Dział Z-1

A skąd te opinie o FF? To fakty czy wymysły?

Sama prawda !!

Kris
@JONNY B

Żadne wymysły. Miejsce najgorsze ze wszystkich. Ignorancja i zachowanie pracujących tam kierowników poniżej krytyki. Znam osobę, która tam już nie pracuje, ale jak mi opowiedziała co tam się działo to szok. Duża "konkurencja" w złym traktowaniu pracowników biurowych dla Z-1(choc tu też bardzo się starają aby nie być na 2 miejscu w tym temacie ????)

Jsjsj
@Kris

Dyrekcja też nie lepsza

HASH
@Jsjsj

Dyrekcji jak wiadomo brak stałej dlatego ponoć kierownicy nie czują bata nad sobą i robią co chcą.

załamany
@Dział Z-1

Akurat w konstrukcyjnym Z1 atmosfera jest bardzo OK, Nie wypowiadam się za inne zakłady, bo w przeciwieństwie do autora nie wiem wszystkiegi i czy przypadkiem "na Z2 jeszcze gorzej" :) Osoby wymienione ...hmm... każdy ma jakieś wady, ale raczej nie te zgłoszone. Domyślać się należy, że "główna pani od HR" zła bo wypowiedzenie wręczyła :) hałas przy biurku, zimno na klatce i inne nadgodziny - sorry , ale to utyskiwania i szczery żal gościa za to, że wyjechali go z biura ... różne słyszałem powody "za co", ale patrząc na te wypociny to się nie dziwię... może za dużo kursów pierwszej pomocy od pracy odzwyczaiło?

Kcin

Na (-) W Łodzi nożna znaleźć dużo więcej dobrych miejsc pracy, praca typowo na przetrzymanie, bardzo słabe stawki, duża rotacja, wymagania niewspółmierne do wynagrodzenia, produkcja oparta na pracownikach że stażem X lat, którzy już nie odejdą bo nic innego nie potrafią. Brak perspektyw awansu i rozwoju (w tej lokalizacji). Na (+) Socjal (w zasadzie jest w każdym korpo) Umowa o pracę (to już w zasadzie standard na dzisiejszym rynku pracy) No i to tyle.. Podsumowując, jeśli jesteś z Teofilowa i mieszkasz u mamy, możesz popracować ale szukaj normalnej pracy ;)

Murzyn Makumba

Praca jak w ruskim łagrze.

Max

Dobre, dobre. Karierowicze pewnie czują że powoli tracą grunt pod nogami i się zabezpieczają ...

No name

Czy firma oferuje jakieś szkolenia dla pracowników? Jak wygląda praca na FF?

zaintersowany

a jak jest ze stanowiskiem Project Managera/kierownika projektu bo już bardzo długo obserwuje ogłoszenia ABB i regularnie co jakis czas pojawia sie to ogłoszenie o prace? Czy to az tak duza rotacja czy tyle kontraktów...tak sie zastanawiam...Dziękuje za wszystkie podpowiedzi

@zaintersowany

No cóż, rotacja, nikt normalny zbyt długo tam nie wytrzyma takich przełożonych, szczególnie na Z-1

Ciekawy inżynier

Witam na jakie pieniądze można liczyć w konstrukcyjnym/stacji prób na stanowisku inżynierskim?

Rysiek

Witam,czy ktoś wie coś na temat tego całego przejęcia przez hitachi?np:co się stanie z pracownikami?,jak będzie wyglądało przejęcie pracowników itp.pozdro

xxxx

Serdecznie nie polecam, osrywnie i olewanie ludzi, składałem papiery na operatora produkcji ( mam duże dośw.w podobnej branży 12lat) byłem umówiony na spotkanie rekr. o konkretnej godzinie gdy przyszedłem kazano mi poczekać.... no i czekałem ponad godzinę, (usunięte przez administratora)drzwiami i wyszedłem

Tres
@xxxx

A ja czekałem 10 min i polecam, cały proces rekrutacji jak najbardziej na plus.

RR

Ja pierdykam... Na jakich tabsach są ludzie piszący ogłoszenia do ABB. Proponuję naprawdę zmienić tych ludzi bo styl pisania jest aż niesmaczny. Poniżej treść NA ASYSTENTKĘ BIURA Asystent/Asystentka Biura Workplace: Łódź Stawiamy czoła wyzwaniom technologicznym i tworzymy inteligentne rozwiązania, które chronią, kontrolują i optymalizują zasoby w ramach infrastruktury sieci elektrycznej. Do naszego Centrum Analiz Finansowych w Łodzi, poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko Asystenta / Asystentki Biura. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie biura, wsparcie biura w bieżących zadaniach oraz monitorowanie spraw bieżących. Zadania: Jeżeli: Jesteś energiczną osobą, która lubi widzieć cel zadania, a nie ścieżkę dojścia do niego; Swobodnie komunikujesz się w języku angielskim; Bez problemu korzystasz z poczty elektronicznej, komunikatorów, pakietu Office; Lubisz ludzi i wiesz, że praca w zespole oznacza, że mimo iż nie jesteś szefem, jesteś zawsze istotna/istotny; Umiesz dopiąć szczegóły każdego spotkania/wydarzenia na ostatni guzik; Masz zawsze pełną głowę pomysłów, jak zorganizować kilkugodzinne lub kilkudniowe atrakcje motywacyjno-integracyjne dla grupy 100 osób; Cechujesz się wysokim poziomem odpowiedzialności za powierzone zadania i ponad przeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi; Wiesz, jak kierować „przedstawieniem” zza kulis … i masz ogromne wyczucie taktu; Umiesz pracować w dużej grupie młodych ludzi i znaleźć z nimi wspólny język…niezależnie ile Ty masz lat; Masz pasję … nieistotne w jakiej dziedzinie; Oraz: Odpowiedzialność za koordynację spotkań, prezentacji, komunikacji oraz podróży służbowych traktujesz jak pracę w pit stop’ie F1; Redagowanie i formatowanie prezentacji w języku angielskim; Zaproszenie do dzielenia się pomysłami na usprawnienie pracy, na wspólne inicjatywy wpływające na to, że nasze biuro jest miejscem, do którego przychodzimy z przyjemnością, potraktujesz na serio.. "traktujesz jak pracę w pit stop’ie F1;" Serio??? Prawda jest taka, że będziesz "głupkiem" na posyłki. Pracowałam tam na takim stanowisku dość długo. Za długo. Nie dopisano o sprzątaniu? Głównie kuchni bo bandzie KORPOTROLI co nawet nie umieją kubka do zmywarki wsadzić. Walną do zlewu. Ręcznik papierowy się udarł? Upadł na ziemię? Nie szkodzi! Niech leży. Ja jestem w końcu specjalistą! Woda z czajnika się ulała na blacik jak herbatka była robiona? Przecież nie wytrę bo jeszcze sobie ten cenny paluszek uszkodzę co enterek naciska... Sałateczkę jadłem i z miseczki w zlewie na sitku zostały warzywka? Nie opłuczę ! To już nie moje! Poza moją miseczką! Po sobie nie sprzątam! Niech robi to plebs! Zero kultury. Będąc asystentką jesteś najgorszym sortem - "Lubisz ludzi i wiesz, że praca w zespole oznacza, że mimo iż nie jesteś szefem, jesteś zawsze istotna/istotny" TO NAJGORSZE KŁAMSTWO Z TEGO OGŁOSZENIA! Każdy Cię olewa i wymaga Bóg wie czego a sam nic nie daje przekonany o swojej wspaniałości. Dramat. To ogłoszenie powinno mieć inny tytuł - sprzątaczko - usługiwaczkę co nie zna sprzeciwu.

@RR

Prawda. I każdy z pracowników uważa, że to on jest szefem dla asystentki. I są różni ludzie. Są normalni i podchodzą do Ciebie jak do człowieka. Ale są też WIELCY SPECJALIŚCI BARDZO ZAROBIENI(w kuchni średnio 2-3 h dziennie pracusie spędzają) co z każdą (usunięte przez administratora) przyjdą i do wszystkiego się doczepia. Strażnicy biura. Są pionkami tylko z wielką potrzeba zarządzania kimś. A że nikim nie mogą to wyładuja te emocje na asystentce.

Max

Już niedługo na naszych koszulkach zamiast ABB będzie Hitachi, zobaczymy czy to będzie zmiana na lepsze czy gorsze

@Max

No raczej. Taki (usunięte przez administratora) jak ma ABB to nieczęsto się spotyka.

Ridi

FF jaki to dział firmy? A Z1 Z2 ?

Rte
@Ridi

To nazwy zakładów.

Ridi
@Rte

To zakład w którym spawają to który to ?

@Ridi

Z-2 Spawalnia - WPK czyli Wydział Produkcji Kadzi

Franek

A praca na FF w biurze? Jak jest?

Tylo

A co to są za działy FF Z1 Z2 o co chodzi?

weit

Witam chciałem się zapytać jak wygląda sprawa z nadgodzinami w ABB, Ile można nadgodzin zrobic w miesiącu itd. Prosze o odpowiedzi.

@weit

teoretycznie 416 h w roku kalendarzowym, czyli 104 na kwartał, ale jak przekroczysz w kwartale 104 to i tak zapłacą. Byleby rocznie się zgadzało. Nadgodziny płatne 50, 100 i 200 %.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Łódź

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ABB