Semtec
counter
3 51 48 5 1
Pracownik Nowy wpis

W tym biurze nie da się wytrzymać podczas upałów po prostu dramat ... Apeluję do przełożonych zainwestujcie w porządną klimę!

Andrzej Nowy wpis

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię jako pracodawca i pewnie dlatego rzadko ktoś pisze.

Witold

Dobra praca jest przyczyną tej ciszy?

Pracownik Nowy wpis
@Witold

cenzura

Weronika Nowy wpis

Gdyby było tak, jak pisze @Witold , ze dobra praca jest przyczyną ciszy na forum, to dobra wiadomość. Jednak czy nie lepiej napisać o tym, jak rzeczywiście sprawa wygląda? Forumowicze chętnie dowiedzą się, jakie są warunki pracy oraz atmosfera w firmie Semtec. Wspomniana atmosfera w miejscu pracy, czyli kontakt między pracownikami, ale także relacje między kierownictwem a podwładnymi jest bardzo istotną kwestią we współczesnym świecie. Firmy kładą bowiem nacisk na dobre, pozytywne stosunki między pracownikami każdego szczebla, ponieważ zwiększa to efektywność pracy. Każdy na tym korzysta. Dlatego, kto jest zorientowany w firmie Semtec niech opowie o swoich spostrzeżeniach i wyrazi opinię.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w semtec?

mzytopen

Firma z rodzinną atmosferą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GlobalCTS
@mzytopen

co masz na myśli dodajac tu *lenny face*? sarkazm?

Miki
@GlobalCTS

Myślę, że tutaj nick dużo wyjaśnia xD Przeczytaj wspak.

Mieszkaniec Miasta

Firma fajna na przeczekanie. Szkoda, że to mała firemka zależna od "centrali" w Wawie. Póki SEMTEC znajdował się przy głównej drodze w Gdańsku, to można było łatwo dostać się do biura. Obecnie po przeniesieniu biura na trakt świętego Wojciecha dojazd do biura i powrót do domu to jakiś dramat. Przez to też kiepsko o bardziej ogarniętych nowych pracowników, bo dla kogoś kto nie mieszka na zadupiu Gdańska SEMTEC jest skreślony.

Weronika

@kamiluch, zastanawiasz się nad aplikowaniem?

miodek
@Weronika

weronika przy okazji - zmieńcie tych swoich "animatorów dyskusji" którzy udaję zainteresowanych ofertą ludzi, bo widać że to jedna- dwie osoby piszą na to samo kopyto. Składnia i logika ich wypowiedzi leży.

kamiluch

Witam Was. Słyszałem już o tym , że w firmie z kasą nie jest wcale tak tragicznie, ale interesuje mnie jak wygląda sytuacja z przyrządami, urządzeniami które firma proponuje. Jakiej są jakości? No i oczywiście wszystko to co swoim managerom semtec oferuje w ramach umowy

mada

czasami nawet w papierkowych

przyjaciel

SEO Account Manager to akurat stanowisko mozna by rzec wszechstronne bo potrzebna jest i znajomość seo i obsługa klientów, wiec bez doświadczenia ani wiedzy ani rusz. Tylko naprawdę dobrze pozycjonerzy mogą się tym zajmować, ale i są za to odpowiednio dobrze wynagradzani

Lizard

Dobra firma na start dosłownie 6 - 12 miesięcy. Po tym okresie uciekać. Firma nie jest innowacyjna - pozycjonowanie opiera się na technikach sprzed 5 lat. W momencie kiedy pracujesz w SEMTEC i wierzysz w to, że robisz dobrą robotę to jesteś skończony. Firma wam wmawia, że robi się SEO tak jak oni was uczą, a to ściema. Dlaczego nie robi się dobrego SEO? Bo Semtec to kolonia karna CG i jest dzieckiem do bicia, którego nikt nie chce. Firma do dnia dzisiejszego pozycjonuje poprzez Katalogi SEO, więc jak ma zapewnić efekty? Polecam SEMTECowym "SEO Specjalistom" zobaczyć jak to się robi za granicą w Czechach, Niemczech czy UK.

seowiec
@Lizard

Panie "znawco", jakbyś popracował w dobrej agencji SEO w którymkolwiek z wymienionych krajów, to wiedziałbyś, że pozycjonowanie dobrymi katalogami SEO to podstawy podstaw, ponieważ przynosi to klientom ruch i pozycje. Ale lepiej się wymądrzać że wie się wszystko prawda? Kejsy klientów Semtec mówią same za siebie - katalogi wciąż działają

Madej Wróbel

@oteseit Jak na razie przyszedł dziadek mróz ... niektórzy pracownicy to nie muszą chować jedzenia do lodówki, bo sami czują się jak w chłodni.

otseit

wszystkim narzekaczom , smieję się w twarz i spokojnie czekam na coroczną premię świąteczną :) Mikołaj zawsze przychodzi do Semtecu na czas

zambos

@maciek 4 tys. to pensja dyrektorska. Pewnie spodziewałeś się ogłoszenia, bo dyrektor rzucił robotę. Co do umów to na specjalistę szansa jest na 3 tys. ale brutto. Umowa jest podzielona na 2 części: umowę o pracę i zlecenie. Plusy z tego są takie, że firma ma więcej pieniędzy i mogą więcej w firmę inwestować. Tak, więc gdybyś pracował całe życie w semtecu to możesz liczyć na najmniejszą możliwą emeryturę. Jeśli widzieliście te starsze osoby pod kościołami, co proszą o pieniądze. Gdy z powodu najmniejszej emerytury nie starcza im na leki i opłaty, to miejcie trochę empatii i rzućcie kilka groszy, bo my za blisko 45 lat będziemy na ich miejscu. Gdybyś miał wypadek i trafił do szpitala na okres kilku miesięcy, to firma nie ma obowiązku z Tobą podpisać zlecenia. Możesz zostać z pensją z umowy o pracę na kwotę minimalną 900 zł netto (70% pensji w przypadku pobytu w szpitalu), którą opłacać będzie ZUS. Jeśli trafi Ciebie jakaś cięższa choroba czy wypadek to stajesz się biedakiem. Oczywiście firma dobrej wierze może podpisać z Tobą dalej zlecenia i będzie opłacać nas z własnej kieszeni, ale nie musi. Czy firma która woli mataczyć z umowami, aby zaoszczędzić kilka złotych będzie w stanie dopłacać do pracownika, gdy on będzie tego potrzebował? Gdyby cała pensja była w jednej umowie o pracę to by nie było problemu, ale w przypadku Semtec jest problem. Firma nie szuka specjalistów, poszukiwani są link builderzy którzy siedzą i klepią to samo. Pracownicy których można wychować jak się chce, którym płaci się po prostu mało. Nie jest to tak, że wszyscy chcą, aby linkujący mała zarabiali, ale robią proste rzeczy więc mało zarabiają. Oczywiście potem mają szansę na rozwój awansując na SEO Specjalistę i tylko taka ścieżka kariery jest w semtec możliwa od Juniora do Specjalisty. W Semtec trzeba dorabiać samemu i firma na to pozwala, jeśli nie powiedzieć, że zachęca. Jesteś w stanie zarabiać 4 tys. tylko musisz prywatnie pozycjonować, ale nie ma z tym problemu bo już sporo osób w godzinach pracy pracuje nad swoimi prywatnymi projektami. Już wcześniej @Seo Specialista pisał, jak to prywatne projekty są czymś okej, bo wszyscy je prowadzą. Sytuację szczególnie ułatwia to, że można w portfolio wrzucić klientów Semtecowych http://bit.ly/1Aq5MAi inni to robią, więc każdy może :)

Najki

Czyli semtec jest zarządzany zdalnie z Warszawie z powodu strachu przed szpiegowaniem? Zastanów się przez chwilę i odpowiedz sobie, czy dla semtecu nie byłoby lepiej gdyby całą firmę prowadziłaby osoba która jest liderem i zna się na SEO? Nikt nie potrzebuje osoby zarządzającej co się boi pracowników ...

Mikasa

@Tiesto pracownik ma obowiązek przyjść wypoczęty do pracy nawet dyrektor. Może zamiast imprezowania do późnych godzin i pisania wyrzutów do pracowników (których o dziwo komentarze znikają) sam wziąłbyś się za pracę? Pamiętamy kto przyszedł spóźniony i skacowany 22 kwietnia do pracy ...

gżegoż gżegżółka

jak do tej metafory z żoną dodasz wysysanie energii życiowej, to będzie się nawet zgadzać

SEO Specialista

@Juniorek szkodzisz wizerunkowi firmy i samym pracownikom, czy masz tego świadomość? Zazdrościsz, że niczego nie osiągnąłeś jak reszta SEO Specjalistów to tutaj nas oczerniasz. Masz możliwości pracy dla firmy i równocześnie tworzenie czegoś swojego. Jesteś taki beznadziejny, że nie potrafisz sobie załatwić klientów i ich pozycjonować (o ile znasz się na tym). Wszyscy tworzymy małe projekty na boku, co czyni nas lepszymi pozycjonerami, bo mamy większy kontakt z różnymi bardzo trudnymi SEO przypadkami. Staramy się udzielać w grupach tematycznych SEO nie dla siebie, a dla firmy, aby ją promować przy okazji. Nie tylko wymieniony przez Ciebie seo specjalista się promuje w internecie, ale też np. mielewczyk-tomasz.pl czy nasz team leader. Nikt do nikogo o prywatne projekty nie ma żalu, więc weź się za siebie i stwórz coś swojego. Moja rada: pomyśl jakie możliwości Tobie daje firma i z nich skorzystaj.

ledrys

kto idzie na szluga ?

Zostaw merytoryczną opinię o Semtec - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Semtec
3/5 Na podstawie 51 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Walczyka 7