COWI Polska Sp. z o.o.
counter
3 6 19 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.

Czy COWI Polska Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Nowa Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 92 dni.
Nazwa działu: Inzynieria

Może ktoś się podzielić widelkami zarobków w COWI?

knock knock Nowy wpis

Znam i polecam...

luke
Nazwa działu: Inzynieria

Na wstępie napiszę, że większość negatywnych opinii, które się tutaj znalazły są błędne i prawdopodobnie wynikają z bezpodstawnej frustracji byłych pracowników. Ja, jako już były pracownik COWI, bardzo sobie ceniłem i nadal cenię pracę w tej firmie. Była to moja pierwsza praca po studiach i naprawdę wiele z niej wyniosłem. Od razu miałem okazję brać udział w dużym zagranicznym projekcie, dzięki któremu bardzo podszkoliłem swój angielski, czy wyjechałem na kilkudniową delegację do Skandynawii. Przychodząc do pracy w COWI, spotkałem się z pełnym profesjonalizmem tej firmy. Od razu dostałem porządny warsztat pracy, pracowałem na zaawansowanych narzędziach do projektowania, jak również sam wraz z zespołem tworzyliśmy innowacyjne rozwiązania w celu automatyzacji projektowania. W pracy panuje naprawdę fantastyczna atmosfera, szkoda tylko, że szef ma okazje pojawiać się średnio raz w miesiącu, bo to supr gość, z którym zawsze można porozmawiać i który jest otwarty na propozycje, dodatkowo z dużym poczuciem humoru. W firmie nie ma mowy o żadnym mobbingu i czy niekomfortowych sytuacjach, jest to korporacja, ale bardzo przyjemnie się w niej pracuje. No i zarobki są przyzwoite, ale zawsze warto negocjować. Polecam każdemu ;)

Tak3Nie2
Teresa Nowy wpis
@luke

@luke Dlaczego więc zakończyłeś swoją pracę w COWI? Wpłynął na to brak możliwości rozwoju, awansu w tej firmie?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Andzia

@Były pracownik a te wyjazdy zagraniczne to dla których pracowników, na jaki czas i w ramach czego? Szkoleń, nagrody?

@Andzia

Jest różnie. Są osoby, które wyjeżdżają często, są osoby które wyjeżdżają rzadko i takie, które nie miały nigdy okazji wyjechać. Wszystko jest uzależnione od rynku na którym pracujesz, branży oraz projektu. Mogą zdarzyć się wyjazdy kilkudniowe, tygodniowe lub kilkutygodniowe.

Ziutek
@Andzia

Wyjazdy zagraniczne w ramach nagrody? To nie Sejm

Nazwa działu: Finanse

Zalety: - możliwość pracy na zagranicznym rynku, - wykorzystywanie języka angielskiego na co dzień, - nauka nowych programów, - miła atmosfera, - przyjaźni ludzie, - młody zespół, - brak odpowiedzialności (wynika z braku kontaktu z bezpośrednim klientem, z którym kontakty mają tylko i wyłącznie współpracownicy z zagranicy), - zarobki, - elastyczny czas pracy, - benefity (ubezpieczenie medyczne i zdrowotne, owoce, bony świąteczne, angielski), - premie uznaniowe, - możliwe wyjazdy zagraniczne, Wady: - brak możliwości zdobycia doświadczenia na polskim rynku ( jeżeli komukolwiek na tym zależy), - dział administracji, w dalszym ciągu, - nierówne traktowanie pracowników o tych samych kompetencjach i umiejętnościach, - brak szefa na miejscu, - bardzo skomplikowany system organizacyjny, - niekompetentne osoby na stanowiskach kierowniczych, - brak konsekwencji z błędów, jakie popełniają pracownicy co prowadzi do nieposzanowania wszelakich zasad oraz samego pracodawcy, - mnóstwo regulaminów, zasad, rozporządzeń, w których można się pogubić i których nikt nie przestrzega co prowadzi do (czyt. punkt powyżej), - bardzo skomplikowany system premiowania, - dużo obietnic, które nigdy się nie spełniają., Projekty: - tylko zagraniczne - zdarzają się ciekawe i rozwijające, ale zdarzają się też mniej interesujące (np. robienie rysunków). Wszystko zależy od Ciebie, Twoich kompetencji i kontaktów z innymi oraz zapotrzebowania. - zdarza się tzw. "przestój". Wtedy często robisz rzeczy niezwiązane z twoim wykształceniem. Posumowanie. Ogólnie polecam pracę w COWI Polska. Jak wszędzie są wady i zalety. To od Ciebie zależy, co jest dla Ciebie najważniejsze. - Jesteś po studiach? -> dobra praca dla Ciebie na rozruch. - Chcesz zdobyć uprawnienia? -> Idź szukać pracy gdzie indziej - Nie chcesz uprawnień, nie chcesz nigdy pracować na polskim rynku i użerać się z urzędami tylko mieć spokój i pracować na zagranicznym rynku? -> Idź do COWI - Masz uprawnienia i szukasz "ciepłej posadki"? -> idź do COWI - Chcesz pić kawę i udawać, że pracujesz i dostawać za to pieniądze? -> idź do COWI

TakNie3
Anonymous
@Były pracownik

Chcesz pracować i być fantastycznym projektantem? -> idź do IDOMU :)

Tak2Nie1
anonymous

Pracowalem jakis czas w firmie COWI. Atmosfera w zespole bardzo fajna, prezes to czlowiek reprezentujacy wysoki poziom, pogodny i do porozmawiania, Pani ksiegowa rowniez pomocna i bardzo uprzejma (nie wiem skad pozostale opinie). Mozna bardzo podszlifowac swoj angielski. Zasadnicza kwestia jest specyfika projektow (glownie zagraniczne). Trzeba zorientowac sie na jakich projektach bedziesz pracowac, w jaki sposob i czy takie projekty beda Ci odpowiadac i czy widzisz w tym swoj rozwoj.

Tak1Nie1

Ktoś
Nazwa działu: Produkcja
@anonymous

Firma jest duńskim oddziałem korporacji COWI A/S w Polsce która jest zarządzana i sterowana de facto z Danii. Polski manager to przekaźnik i wykonawca rozkazów płynących z DK (swoisty zarządca pańskiego folwarku). Charakter pracy oddziału ukierunkowany jest stricte na pracę przy budowie infrastruktury kolejowej oraz tramwajowej przede wszystkim w Skandynawii. Firma posiada duży dział torowy oraz mniejsze: drenażu, elektryczny a także BIM-u. Praca polega na pomocy i supporcie skandynawskim kolegom nie będąc zanadto ambitna i rozwojowa. Na jakąkolwiek pracę po przyjęciu trzeba dłuższą chwilę poczekać czasami 1/2/3 miesiące... Także okres oczekiwania na pierwsze zadanie często bywa frustrujący i zadaje się sobie pytanie co ja tutaj robię i po co zostałam/em przyjęta/y skoro nic się nie dzieje , ale to zależny od działu. Zadania realizowane są przy pomocy programów takich jak: AutoCAD, MicroStation, Revit , Novapoint, Promis.e oraz innych jednakże 2 wiodące to AutoCAD i MicroStation - reszta sporadycznie w zależności od projektu oraz potrzeb. Team jest przyjazny i pomocny także atmosfera na plus. Jeśli jest się osobą młodą z ambicjami, chcącą wiele nauczyć nie polecam. W dłuższej perspektywie czasu mało ambitne zadania powodują wypalenie co powoduje rotację w firmie. Przykładowo: ustawianie rysunków do wydruku, proste projektowanie trasy mającej kilkanaście kilometrów czy przerysowywanie rysunków po duńskich managerach/inżynierach w perspektywie troskę uwłacza. Niczego de facto konkretnego nauczyć się nie można prócz obcowania z językiem angielskim oraz poznania programów komputerowych. Nie wszystkim taki charakter pracy odpowiada na dłuższą metę. Wszystko jest uzależnione od ilości projektów oraz uznania managerów. W okresie oczekiwania na zadania często przeprowadzane są wewnętrzne szkolenia z wybranych programów by być gotowym na ew. zleconą pracę przy projekcie od Skandynawów. Firma ewidentnie uzależniona od duńskiej Matki (wszystkie projekty zostają zlecone), nie prowadząca żadnych projektów w PL. Brak możliwości uzyskania praktyki projektowej do uprawnień projektowych w PL - inf. uzyskana z Izby. Awans jest iluzorycznie możliwy ale jedynie na Kierownika Działu w PL ale to trzeba mieć układy z szefem ,,czarusiem/bajerantem'' oraz uprawnienia w PL. Jeśli ktoś ma ambicje by awansować i być osobą decyzyjną musi pracować w DK co jest niemożliwe. Jedyne stanowiska na jakich można de facto pracować to asystent projektanta, projektant oraz kierownik działu - nazwy stanowisk mogą być zmienione ale chodzi o to samo. Kwestia zarobków wygląda lepiej niż w większości polskich firm - zarabia się więcej przy odpowiednim wynegocjowaniu jednakże kosztem uprawnień czy samodzielności w przyszłej pracy. Mgliste obietnice szefa i piękna meteorytyka, dykcja, prezentacja zwiodła praktycznie każdego za czym nie kryją się żadne konkrety - wyłącznie managerski bełkot. Socjal: premie uznaniowe przez duże ,,U'' co wiąże się z innym wynagrodzeniem co miesiąc. Nikt nie wie jaka będzie jego pensja w kolejnym miesiącu gdyż uzależniona jest od wielu czynników (niewyjaśnionych). Premie wypłacane są z opóźnieniem także kreatywna księgowość szefa by przypadkiem ktoś nie doliczył się ile zarabia zdaje egzamin. Premia należy się m.in. za mówienie po angielsku, udziale w projekcie, poleceniu osoby do pracy która zostanie później przyjęta jednakże nikt nie wie w jakiej wysokości .... Na spotkaniach szumnie i marketingowo przedstawiane są światłe slogany bez pokrycia w konkretach. Do dziś nie znam kwot za konkretne premie - czyżby szef robił z tego tajemnicę by móc zachęcić ludzi do pracy i zgrabnie bawić się w kreatywną księgowość przy wypłacie ??? Do własnej oceny. Osobą drugą po szefie jest doświadczona i ciesząca się Jego wielkim zaufaniem P. Księgowa będąc Jego uszami, szyją, oczami - radzę bardzo uważać na Nią gdyż odpowiada za płace i premie ,,U''znaniowe (aktualnie już chyba nie pracuje, wkręciła do firmy swoją wnuczkę na swoje stanowisko). Dwa razy w tygodniu po pracy w czasie wolnym nieobowiązkowe lekcje angielskiego za free . Generalnie firma ok dla ludzi z kredytem, ceniących spokój lub 50+ - dla młodych porażka . Nie dajcie się zwieść obietnicom szefa to sprawny i wytrawny gracz (rewelacyjny sprzedawca marzeń i obietnic ), doskonały psycholog. Praktycznie nic co mówi nie jest prawdą - nic ... same obietnice a zero konkretu. Jednakże ma swój czar i urok dlatego dla osoby z zewnątrz nie przychodzi do głowy by taka osoba aż tak zwodziła, tutaj przestroga dla kobiet które owija sobie wokół palca i sprawnie manipuluje. A pomyśleć że karierę w Cowi zawdzięcza wyjazdom na truskawki na przełomie lat 90-tych. Podsumowując, pracując w Cowi jest się asystentem/pomocnikiem skandynawskich inżynierów za 1/5 tego co Oni zarabiają - generowanie oszczędności w PL jest biznesowym uzasadnieniem bytu firmy. Mam nadzieje że komuś pomogłam/em a opinia okaże się pomocna.

Tak16Nie1
ŚwieżyInżynier
@Ktoś

A mogę poprosić o przybliżoną kwotę na którą można liczyć w przypadku zatrudnienia na stanowisko menadżerskie prosto po studiach?

Rotator
@ŚwieżyInżynier

3k

@ŚwieżyInżynier

Nie istnieje takie stanowisko. Menadżerami projektów są osoby z zagranicy współpracujące z pracownikami z Polski.

Rotator

Spora rotacja pracowników w Cowi Wrocław. czy to za sprawą złotych Menagerów czy samej pracy? co chwile nowe ogłoszenie o pracę bez wynagrodzenia :)

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 274 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z COWI Polska Sp. z o.o.?

TakNie3
Zenek

A jak z zarobkami w COWI we Wrocławiu?

K

W stu procentach zgadzam sie z poprzednim komentarzem, ktory zawiera wlasciwie wszystko. Bardzo dobrze wspominam atmosfere panujaca w COWI, fajny zespol inzynierow, ksiegowosc pomocna, prezes otwarty czlowiek. Wazna jest specyfika projektow i czy ci to odpowiada.

Tak2Nie

Zostaw merytoryczną opinię o COWI Polska Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

COWI Polska Sp. z o.o.