Opinie o WBD WeldingService GmbH w Dessau

WBD WeldingService GmbH
2 58 140 5 1
Jerzy

Różne opinie bo też różne osoby , różnie pracujące miały kontakt z firmą. Dobra firma dla dobrych pracowników!

Tak3Nie1
były
@Jerzy

jeśli większość pracowników jest oszukiwana to ci dobrzy to tylko w biurze za biurkiem, a reszta fizycznych jest zła. A w takim razie się z tobą zgodzę.

były
@Jerzy

Jak firma może zasługiwać na miano OK jeśli oszukuje na urlopie, zwolnieniach lekarskich, świętach, pół roku ma ubranie robocze i obuwie. Nie wypłaca ekwiwalętu za urlop. i masa innych drobniejszych. No proszę, jak ktoś się zgadza i akceptuje oszustwa firmy w stosunku do pracowników i to co zarobi mu jest dla niego ok, to jego sprawa. ale fakt jest faktem że oszukuj jak mogą.

Tak1Nie1
Przemysław Nowy wpis
@były

@były czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Szukam pracy jako piaskarz. Słyszałem raczej dobre opinie o firmie i że płaca jest zawsze na czas

Łukasz Nowy wpis

Witam pracowałem w tej firmie jako piaskarz, przez biuro w Gorlitz, Moim zdaniem było wszystko w porządku wszystko na czas jak na umowie tak w rzeczywistości w biurze pomocna Pani z Polski ja byłem zadowolony i zastanawiam się kiedyś nad powrotem, nie jestem człowiekiem podstawionym ani pracownikiem biura pozdrawiam

Tak3Nie
bolek

zastanawialem sie czy zmienic firme, bo wbd do mnie zadzwonilo, ale teraz widze po opiniach, ze to lepiej nie ryzykowac, jesli tutaj gdzie jestem jestem zadowolony. Bardzo dobrze placa, wyplata zawsze na czas, zalatwiaja mieszkanie i daja 70€ na wyjazdy do domu. jesli ktos szuka dobrej pracy do niech da znac, moge polecic moja firme,w ktorej jestem

Tak55Nie

palisander1
@bolek

Cześć . Dalej pracujesz w tej samej firmie jako spawacz czy może zmieniłeś firmę ? Jeśli dalej pracujesz w tej samej to by znaczyło że faktycznie jest w porządku - ja właśnie się rozglądam jako spawacz MAG za pracą za granicą - jak byś mógł podać jakieś namiary na dobrą firmę . Pozdrawiam Mirek.

MirTom
@bolek

Witam poszukuję pracy za granicą od Nowego roku ,jako spawacz Mag 135 doświadczenie 5 lat.Macie namiary na dobrą i rzetelną firme .

Karol
@bolek

Witam jak nazywa się twoja firma jeśli ja tak polecasz jestem zainteresowany

anonymous
@bolek

Cześć, szukam pracy jako monter, chciałem skorzystać z oferty wbd, ale po tych opiniach to się wstrzymam. Krzysztof

Tak5Nie

Andrzej
@bolek

Czesc mozesz dac namiar na te twoja firme ?bo mi znajomy poleca wbd lecz mam juz wątpliwości,z góry dzieki

grzesiek
@bolek

kolego mozesz podac namiar na twoja firme??

Roberto
@bolek

Kolego czy mozesz dac namiar na swoja firme skoro tak zachwalasz..

Kama
@bolek

Również poproszę o namiar w takim razie na tą firmę którą zachwalasz.

@bolek

o kolega chyba z rubsanu.

rewe
Nazwa działu: Produkcja

dalbys namiar gdzie robisz

Były Nowy wpis
@bolek

Witam. Jestem zainteresowany, pogadamy przez telefon. 889583787 Jakbyś mógł to zadzwoń

Wyjje__ny Nowy wpis

W tej cudownej firmie musicie sami płacić za mieszkanie od 1 dnia , to nowość jakiej jeszcze nie widziałem w całej swojej karierze , generalnie z daleka od tego gó__wna..

Ranking
... pełny raport Gemius
Eryk
Nazwa działu: Produkcja
 Rekomendacja

To jest pierwsza niemiecka firma która mnie nie oszukała. Pieniądze zawsze się zgadzały i były na czas. W momencie kiedy nagle musiałem wrócić do domu z powodów osobistych, firma okazała zrozumienie i podpisaliśmy rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Inaczej musiałbym zapłacić karę za zerwanie umowy lub pracować do końca wypowiedzenia, czyli ponad miesiąc. Bardzo fair i uczciwie. Odnoszę się tu do biura z Rostock. Polecam.

Tak7Nie
@Eryk

Eryk, a przy którym biurku w biurze siedzisz? tym po lewej jak się wchodzi czy po prawej.

Tak1Nie6
Eryk
@były spawacz

A kim ty jesteś (usunięte przez administratora)że się pytasz? Wydaję swoją opinię, opisuję jakie mam doświadczenia z tą firmą. Po to jest ten portal. Pracowałem jako monter w LMG w Lubece i jako spawacz w Rostocku. A ty (usunięte przez administratora)piszesz że przy biurku siedziałem???? (usunięte przez administratora)

Tak5Nie1
spawacz

nie polecam, oszusci, pieniedzy zawsze za malo wyplacaja, wyplaty niegdy nie bylo na czas..szkoda gadac

Tak5Nie2
Michal

(usunięte przez administratora) jakich mało.. Nie polecam.z daleka od nich

Wojtek

Dzwonili do mnie bo jakis czas temu, bo tam wysylalem papiery, ale opinie maja tragiczne, takze nie bede ryzykowal, tym bardziej ze tu gdzie jestem jest chyba najlepiej od kiedy pracuje w niemczech mam 18 euro i diete i nic mnie nie interesuje bo oni szukaja dla mnie pokoju i placa za niego.

Tak2Nie1

Adam
@Wojtek

Witam szukam pracy z kolega w Niemczech jesteśmy spawaczy Mag 135 niestety słabo znamy Niemiecki kolegą jest szansa by dostać się do firmy w której pracujesz? możesz podać jakiś namiar? z góry wielkie dzięki i pozdrawiam

Grzegorz

Pracowalem 10 lat polecam problemy tylko z Polakami I z turkami

@Grzegorz

ha, bo dla niemca mają inny szacunek i się boją, tak boją. A polak dla 500E nie będzie zakładać sprawy w sądzie bo koszta są duże. i oni o tym w biurze wiedzą. Nawet urząd pracy inaczej podchodzi do niemieckich obywateli!!. A niemców powinny jednak takie biura zatrudniać, wręcz to jest wskazane i nie okradać bo mogą zaszkodzić. Wiele agencji lepiej traktuje niemców. tak to niestety już jest.

moja
@Grzegorz

Pracowałeś ale chyba jako naciągacz wbd ludzi do pracy (usunięte przez administratora). się dorabiałeś na innych c.................

moja
@były spawacz

Grześ nie do ciebie tylko wyżej to miało być

Rambo

Nie płacą kłamią we wszystkich kwestiach zatrudnienia gorąco odradzam pracę w tej niby firmie

Sebastian77

Niepoważna agencja, w moim przypadku wysłali mnie w poniedziałek 3.12.2018 do podpisania umowy w ich siedzibie Oranienbaum-Wörlitz, tutaj już się zaczęły pierwsze kombinacje z "błędnie wpisaną kwotą zwrotu za mieszanie" na umowie - po zwróceniu uwagi poprawiły. We wtorek odbyły się próbki spawalnicze z wynikiem pozytywnym, później czekanie do 14 na telefon z którego dowiedziałem się że niestety mimo pozytywnych próbek klient mnie nie potrzebuje, żadnych alternatywnych ofert nie posiadają i jedź sobie do Polski. Jeśli chcesz się przenocować, bo po próbkach o 6 rano i czekaniu do prawie 14 można nie czuć się na siłach żeby jechać z powrotem 1000 km, musisz zapłacić 40 euro za nocleg w spartańskich warunkach. Jeszcze bezczelnie pani poinformowała mnie że nie poniosę z tego tytułu żadnych konsekwencji :). Dobra rada to omijać z daleka i w żadnym wypadku nie jechać na własną rękę na próbki. Moja przygoda to stracone 3 dni, koszty paliwa, noclegu, nie mówiąc o innych ofertach pracy którym odmówiłem na rzecz pieprzonego WBD. Moje sugestie dla WBD WeldingService GmbH: Zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej, a zwłaszcza pośrednictwa pracy ponieważ nie znam bardziej nieogarnętej agencji. Zamiast pomagać to szkodzą. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zaprzestać swojej działalności aby nie szkodzić innym

Tak5Nie

Miki

(usunięte przez administratora) nie wypłacaja wszystkich pieniędzy warunki pracy i kwatery nie zgodne z ustaleniami omijać jak naj dalej

Tak3Nie

@Miki

Czy masz na myśli wynagrodzenie, które powinno zostać wypłacone pracownikowi zgodnie z podpisaną umowę? Jak to możliwe, że nie jest wypłacane w całości - czy pracownicy próbowali rozmawiać na ten temat z pracodawcą? Może zaległości jeszcze zostaną uregulowane.

prze

Die Katastrophe zahlt sich nicht fur Wohnungen und so weiter fur Betrug aus Ta firma totalna porażka mieszkanie miało być opłacone po czym odtrącają za mieszkanie mieszkanie nie zgodne z opisem praca też problem z odzyskaniem pieniędzy za prace gorąco odradzam pracę w tej firmie zwykli (usunięte przez administratora)

spawacz

Witam, pracowałem w WBD jakiś czas i nie mogę powiedzieć dużo dobrego o firmie. Kłamstwa odnosnie warunków zatrudnienia były już podczas werbunku i wysyłania ofert. Później podczas podpisania umowy zmieniono zasadę zapłaty za mieszkanie, że nie pracodawca opłaca tylko pracownik, ale nik na tym nie straci i ew. pracodawca będzie dopłacał różnicę. niestety prawda okazała się inna. Druga sprawa że pracodawca płaci za 4 dni za noclegi gdy pracuję się 5. co ma duży wpływ na wypłatę. kolejna sprawa to ubiór który się należy może po pół roku i gdy szef zaakceptuję. to może. kombinowanie z urlopami i nie wypłacanie ich to ogromne oszustwo ze strony WBD. problemy ze zwolnieniami lekarskimi i pokrywanie ich urlopem-szok ( ja nie przebywałem na chorobowym ale kolega i dlatego wiem) . Nie płacenie za wszystkie święta kolejne. i tak można. ogólnie farma żeruje na pracownikach, Bardzo odradzam. Moje sugestie dla WBD WeldingService GmbH: odradzam pracę w tej firmie.

@spawacz

A czy mógłbyś powiedzieć, czym w takim razie różniło się faktyczne zatrudnienie i warunki w WBD WeldingService GmbH od tych oferowanych na rozmowie rekrutacyjnej? To, co piszesz, faktycznie nie brzmi zbyt ciekawie. Dawno pracowałeś w WBD WeldingService GmbH? Może teraz coś już się zmieniło w tym miejscu na lepsze.

TakNie1

@Maja

Propozycje wysłane przez Panów z LUKLOG na maila były że firma WBD oferuje bardzo dobre propozycje finansowe i po zdaniu próbek spawalniczych u jednego z kontrahentów WBD podpiszemy umowę i wszyscy będą zadowoleni. Próbki zdane niemcy bardzo zadowoleni i 2 tyg. oczekiwania na pracę. Pan Mondrowski zapewnił że wszystko co LUKLOG przestawił jest aktualne i tylko czekać na podpisanie umowy w biurze Oranienbaum-Wörlit. Całą ofertę pracy wydrukował nam i OK. Po przybycie do biura mała konsternacja że się umowa nie zgadza z propozycją stawek. Została zmieniona na naszą korzyść, ale pracodawca tylko przez 6 tyg. płaci za mieszkanie, a potem My z dodatku mieszkaniowego- w razie droższego mieszkania firma dopłaci-tak zapewniała Pani Przy podpisywaniu umowy. ok. do pracy. po 6 tyg. zong brakuje 100ę za mieszkanie-jak, ano tak że firma płaci tylko 4 dni z pięciu i jak nie mamy na piśmie że firma dopłaci to Wasz problem. potem problemy z ubraniem spawalniczym, pierwsze po pół roku, bo szef łaskawie zaakceptował i nawet już się nam należy. Przyłbica spawalnicza swoja bo od firmy nie dostaliśmy. można pisać dokumenty urlopowe, ale firma i tak sobie z tego nic nie robi bo to oni decydują, a może będzie konieczna zamiast L-4. mina koniec nie wypłacili z 10 dni Urlopu i nie dostałem żadnej odpowiedzi na wezwanie do zapłaty. szkoda czasu z walką z firmą bo to więcej kosztuje. jednym słowem zostałem okradziony z uśmiechem na twarzy szefa i jego żony.

@były spawacz WBD

a zapomniałem płatność za mieszkanie według LUKLOG i Pana Mądrowskiego miała być przez cały okres umowy, a było inaczej.

@były spawacz WBD

Dziękuję za szczegółowy opis pracy podejmowanej w firmie WBD WeldingService. Chciałabym Cię jednak prosić o nieużywanie imion, czy nazwisk osób trzecich - znajdujemy się na forum publicznym, a takie dane podlegają ochronie prawnej. Dawno pracowałeś w WBD WeldingService? Może jeszcze zostanie Ci wypłacony ekwiwalent za urlop.

TakNie2

@Maja

Z tego co wiem nie tylko ja zostałem oszukany, dwóch kolegów moich też podobnie zostali okradzeni. Tak więc nie ma co liczyć na zwrot.

Pompeye

Jezeli decydujesz sie na prace na terenie niemiec polecam posrednika luklog. Wstystko co firma obieca jest w rzeczywistosci na miejscu. Pozdtawiam.

@Pompeye

gów.. prawda. piszą jedno,a rzeczywistość drugie.

Olaf

Panowie czytam wasze wpisy na forum i czegoś tutaj nie rozumiem ? Jeśli mieliście chorobowe wystawione przez lekarza i to jeszcze lekarza niemieckiego to dlaczego firma nie wypłaciła Wam chorobowego skoro macie opłaconą składkę chorobową ? a może firma WBD nie opłaca składek ? Bo raczej chorobowe i tak wypłaca kasa chorych ? Czy tak jest tylko w WBD czy we wszystkich agencjach w Niemczech.?

@Olaf

Nie masz racji, początkowo wypłaca za L-4 pracodawca przez pierwsze 6 tyg. , a dopiero po tym czasie płaci kasa chorych. Kolega dzwonił do KKH z zapytaniem co w takiej sytuacji zrobić bo firma nie wypłaciła za okres choroby i dostał odpowiedz że jeśli firma nie płaci w początkowym okresie za L-4 to jest to tylko problem pomiędzy nim, a Firmą która go zatrudnia i pozostaje mu droga sądowa. KKH nie ingeruje w takie sprawy. AOK na pewno też.

Spawacz

Przez telefon mowia ze bedzie 15 euro netto a po zrobieniu probek pozytywnie na umowie jest 12 brutto, ostatniej wyplaty nie ma i urlopow rowniez, nie placa za chorobowe, nie wysylaja ubran, kradna zwroty podatku, trzymajcie sie z dala od tej firmy jak i rowniez od LUKLOGu ktory dla niej rekrutuje.

@Spawacz

@Spawacz, faktycznie wygląda to na dość spory rozdźwięk, jeśli chodzi o stawkę. Jak to "ostatniej wypłaty nie ma" - czy firmie wcześniej również zdarzały się jakieś zaległości w wypłatach wynagrodzeń? Bardzo niepokojące informacje zamieszczasz na forum.

czasamimily

Zmieniają własne ustalenia, brak kontaktu. Co wypłata kręcenie. Ubranie niby własne tylko na próbki, rzeczywistość--dwa miesiące. Przyłbica 6 miesięcy(wyślemy, wyślemy) brak. Zaliczki co tydzień na kwaterę, rzeczywistość dwa razy w miesiącu. Odradzam

Maja

@Piotrrr, rozumiem, że pracowałeś w WBD WeldingService GmbH. Co jeszcze możesz dodać na temat pracy w tym miejscu? @Piotr, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w tej firmie? Jestem ciekawa też, jak przy takim zatrudnienia wygląda chociażby kwestia urlopów.

Piotr

Nie wiem z kąd takie negatywy się biorą,nigdzie nie jest idealnie a czasem jeszcze gorzej ,wiem bo jeżdzę 10 lat po świecie.A teraz pracuję przez WBD 7 tydz. ,i kiedyś kiedyś też robiłem I z niczym nie mam problemu,stawka jak się ugadałem tak mam,+ dieta dodatki. Zakwaterowanie nie najgorsze opłacają przez 6 tyg. Teraz juz ja bede opłacać kwatere dają (ryczałt ) na kwatere,wypłata na czas,zaliczki jak ktoś chce to dostanie (usunięte przez administratora) też pomorze jest kontakt, wiadomo nikt z was za rączke nie będzie prowadzony. Dla mnie jak narazie jest ok. Ale trzeba podjiąć prace I porobić a nie już z góry zakładać czarny scenariusz.

Max

Na Stoczniowcach napisali stawka od 12do 15 netto a jak wysłali meila to już stawka spadła do 12 brutto co to ma być za biuro ,a szukają mnóstwo ludzi do Niemiec napaliłem się na tą robote ale po przeczytaniu ludzi opini nie dam się wydymać na miesiądz z wypłatą, takie stawki to mają na pomidorach w Holandi Polacy i klepią se polki po dupce w ciepłym i czystym,a opinie ludzi są ważne bo większość prawde piszę ,nie chce mnieć nic doczynienia z tą firmą ,bo Polak zawsze Polaka w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wyruch,,,,,

Tak8Nie

Adam
@Max

z taka kultura, to przepraszam, w Polsce lepiej zostac. Goraco polecam.

Piotrrr
@Adam

Dokładnie

Maja

@Irek890000, napisz proszę coś więcej! Tak ogólne opinie niewiele mówią osobom zainteresowanym pracą w danym miejscu. Możesz napisać, z jakich względów polecasz pracę w WBD WeldingService GmbH innym osobom? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja pracowników w WBD WeldingService GmbH? Polecacie aplikować do pracy w tym miejscu?

Irek890000

Polecam ta firme serdecznie jestem zadwolony

Maja

@Wojtek, a jak oceniasz kontakt z tą firmą? Wiem, że za wiele nie możesz powiedzieć, bo finalnie nie decydujesz się na podjęcie pracy z WBD WeldingService GmbH, ale może warto to rozważyć w przyszłości. Czy ktoś z Was podjął niedawno pracę w WBD WeldingService GmbH w Dessau? Jak oceniacie oferowane przez tego pracodawcę warunki zakwaterowania?

Maja

Dawno nie pisaliście nic konkretnego na temat pracy w WBD WeldingService GmbH. Jak oceniacie tego pracodawcę? Znajdą się na forum osoby aktualnie zatrudnione w tej firmie? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii! Każda z nich może być bardzo przydatna dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w WBD WeldingService GmbH.

Tomasz

Idealnych firm nie ma, zawsze możecie zmienić pracę!

Maja

Ostatnio pytałam, czy wynagrodzenie pracownika wzrasta w WBD WeldingService GmbH wraz z jego stażem pracy w firmie @Vasyl @Adam @Tomek czy ktoś z Was może orientuje się, jak jest rozwiązywana ta kwestia? Dla wielu osób stanowi to dużą motywację do pozostania w firmie na dłużej i może budować pozytywne relacje na linii pracownik - pracodawca, która w wieloletnim zatrudnieniu jest bardzo ważna.

Paweł

Trzeba być czujnym i tyle można poradzić . Pilnować poprawnych dokumentów.

Vasyl
@Paweł

...bo?

Galaretka

Jezeli chcecie z firma cos zalatwic, dzwoncie do lukasza lub tomka z firmy luklog. Pani z wbd to wielka sciema, nic nie zalatwia, zero kontaktu itd. Chyba nie pamietaja kto zarabia na ich wynagrodzenia. Ostatnio pogonili mnie z biura bo sie domagalem moich praw jako pracownik wielokrotnie. Jeden kontakt z luklogoem i zalatwione bez problemu, dalej tak luklog.

Tomek
@Galaretka

A o ktorej pani mowa?

xxl

Z daleką tą firmę omijac oszukują,na wszystkim ,stawki dają bardzo małe. A najgorsze to ze w biurze są osoby nie na dające do tej pracy kompletnie. Więc radzę omijac tą firmę z daleka.

Leo
@xxl

Dobrze, ze same "asy" na kontrakty przynajmniej przyjezdzaja :-)

Zostaw opinię o WBD WeldingService GmbH - Dessau

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie