Opinie o Benus w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Benus. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Benus o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Piekarnie
Piekarnie Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Benus w Poznań

To nie jest firma dla starych

Ostatnio we firmie panuje dość niefajna praktyka zwalniania ludzi tuż przed przedemerytalnym okresem ochronnym i mam na myśli pracowników ze stażem ponad 25 lat. Na początku roku jeden pracownik dostał wypowiedzenie dosłownie na kilka dni przed 61 urodzinami. Teraz dwóch kolejnych w podobnej sytuacji. Powiedzieć "chamstwo" to jak nie powiedzieć nic.

@Teresa

Skoro dział tostów przestał istnieć to w papiery wpisują redukcja etatów. I to jest dziwne że młodych którzy raz w miesiącu idą na L4 trzymają wręcz są pod kloszem a doświadczonych zwalniają.

Czy Benus organizuje staże dla studentów?

abc Benus

Wszystko zostało napisane,więc albo nie czytasz odpowiedzi albo nie rozumiesz co czytas.Na jaki dział chcesz się zatrudnić skoro firma już NIE PRODUKUJE

Firma produkcyjna, która zwolniła cały dział produkcji? To czym się teraz zajmują? Sprowadzają pieczywo z Chin czy jak?

abc Benus

"Kto dzisiaj nie ma uprawnień " miałem na myśli tych którzy są zainteresowani pracą na produkcji a zwłaszcza na magazynie firmy produkcyjne może tego nie wymagają ale są dodatkowym atutem przy zatrudnieniu w Benusie pracownicy produkcyjni też musieli zrobić uprawnienia choć na wózku nie jedzili.Musisz wiedzieć że dzisiaj uprawnienie UDT są traktowane jak prawo jazdy ja bym nie pisał w necie że jeździłem wózkiem bez uprawnień no ale... Taki proceder podlega karze grzywny a nawet wiezienia gdy dojdzie do wypadku nie wspominając o wysokiej karze finansowej dla pracodawcy który dopuscił do takiego procederu.Nie sądzę żeby Benus szukał nowych pracowników nawet z uprawnieniami.

A bez uprawnień na wózki widłowe mam szansę dostać się do pracy na stanowisko magazyniera, czy nie opcji?

abc Benus

Nie z Chin a z Niemiec,chleb pełnoziarnisty był produkowany na niemieckiej licencji firmy Mestemacher.W ofercie jest tylko ten chleb,czyli doszło do tego co planowali już od kilku lat że z benusa zrobią magazyny dla firmy Mestermacher.Jeśli chodzi o bułkę tartą produkuje ją firma zewnetrzna na licencji firmy Benus.Ponoć w Benus mało co opłacało się produkować,inne mniejsze firmy jakoś dają radę i im się opłaca no ale tak to jest jak w sprawach produkcyjnych ostatnie słowo miał nadworny ślusarz :(

@abc Benus

A wiesz może czy będą szukać ludzi na magazyn? Mam 2 lata doświadczenia i uprawnienia na wózki, więc zastanawiam się czy może wzięli by mnie pod uwagę. Czy jeszcze inne rzeczy się liczą u pracowników, jakaś znajomość jeżyków obcych? Z góry dzięk za odpowiedź.

abc Benus

Kto dzisiaj nie ma uprawnień na wózki widłowe :) firma zostawiła parę magazynierów więc nie sądzę żeby szukała nowych.

@abc Benus

U mnie w rodzinie nikt nie ma uprawnień na wózki widłowe. Zresztą do tej pory jeździłem bez. Wiesz, czy tu są wymagane przy zatrudnianiu i czy firma wysyła ludzi na własny koszt na różne kursy?

abc Benus Nowy wpis

Czy Benus organizuje staże dla studentów?

Weronika

To może są chociaż w firmie takie stanowiska, na które mogą aplikować osoby bez doświadczenia? W ogóle jak tu wygląda wdrożenie nowej osoby, są jakieś szkolenia itp? Czy raczej rzucają na głęboką wodę?

@Weronika

Jeśli nie szkoda Tobie zdrowia proponuję odpuść sobie pracę tutaj,niestety firma zatrzymała się z rozwojem w latach 90tych

Ida
@abc Benus

Jak takie zarządzanie z lat 90tych wygląda? Możesz dać jakieś przykłady czemu tka myślisz bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić jakby to mogło się odbywać w XXI wieku. Atmosfera w firmie jaka panuje?

oqz

Firma zbankrutowała (przynajmniej ta część w Poznaniu), budynek został sprzedany, więc dajcie sobie spokój :-)

Mary
@oqz

Skąd masz takie informacje? Co z pracownikami skoro firma zbankrutowała? Zwolnieni są czy przeniesieni do innej lokalizacji?

oqz
@Mary

Nie wiem co z pracownikami, mam informacje z pierwszej ręki, że firma sąsiadująca z Benusem w Poznaniu kupiła całą działkę z budynkami i w tej chwili jest w procesie przenoszenia części produkcji do danej siedziby Benusa. Profil działalności jest zupełnie inny, więc wątpię, aby firma była sprzedana razem z pracownikami.

@oqz

A gdzie teraz jest siedziba firmy ??? bo z tego co mi wiadomo jedyna siedziba to był tylko Poznań wykopy. Inny profil działalnosci ???

Wiolka
@oqz

To jeśli nastąpiła sprzedaż to bez obecnych pracowników? To co będzie z tymi ludźmi, dostaną wypowiedzenia? Firma ma w zwyczaju dbać o pracowników? Pytam, bo jestem ciekawa czy wypłacone zostaną zadośćuczynienia lub znajdą im inne zatrudnienie.

@Ida

Takie że pracodawca ma w nosie pracownika i nie robi nic żeby ułatwić pracę i poprawić warunki pracy.

Radek
@abc Benus

To w końcu firma dalej funkcjonuje, mimo sprzedaży siedziby? Wszyscy pracownicy pracują teraz zdalnie, czy jak?

@abc Benus

Nie do końca już właśnie rozumiem, czy pracownicy dalej pracują po wykupieniu firmy, jakby wnioskuje z twojej wypowiedzi, że tak. Co masz konkretnie na myśli z tym, że pracodawca powinien poprawić warunki pracy? Chodzi o kasę, wyposażenie? Można podciągnąć pod to wiele tak naprawdę.

abc Benus

Czego tu nie rozumiesz ? napisałem poprawić warunki pracy nie kasę,wypłaty były do przyjęcia ale wielu starszych pracowników irytowało to że młody pracownik umie mniej jak starszy a ma większą kasę i pracodawca nie robił nic żeby młodego pracownika nauczyć tego co starego pewnie w obawie że młody ucieknie.

@abc Benus

To rzeczywiście, powinno właśnie zależeć, aby ludzie dobrze pracowali. To szkolenia jak wyglądają na początek, po prostu jeden dzień pokazują co i jak i tyle? I potem żadnego wsparcia? Co do kasy... Ci starsi pracownicy nie mieli opcji negocjowania stawki? Jak często podwyżki były?

abc Benus

Kiedyś,kiedyś nowy pracownik szedł na najgorsze a zarazem najprostrze stanowisko odbieranie chleba z pieca,oczywiscie pracował z doświadczoną osobą jeśli przetrwał i był zaradny szedł na inne stanowisko tam gdzie była potrzeba z czasem to się zmieniało zaczęli przyjmować kolesi ,rodziny szkolenia trwały miesiąc albo dłużej i nowi dostawali inne stanowiska a jak mieli stawać do odbioru chleba była obraza i komentarz że nie na takie stanowisko się przyjmowali do pracy.Negocjacji zero,podwyżki od widzimisię zarządu.Ale to było bo firma już nie produkuje.

@abc Benus

Podczas tego okresu szkoleniowego ludzie dostawali normalnie pensję? Kto prowadził te szkolenia, była od tego konkretna osoba? Czy zarząd decydował się na podwyżki chociaż raz w roku? I nie pytam tu o sytuację gdy rosła płaca minimalna? To w jakich działach teraz można głównie dostać robotę?

abc Benus

To pewne, że oddział produkcyjny w Poznaniu został wykupiony? Znalazłem ofertę dodana 4 lata temu na produkcję i faktycznie nic od tamtej pory nie widzę. Gdzie jest nowy oddział? Może ktoś wie coś na temat zatrudnienia? Na kasę raczej nie narzekaliscie, tylko na to, że nowi zarabiają więcej niż starsi pracownicy, dla mnie akurat na plus. W sumie to jakich widełek mógłbym się spodziewać?

abc Benus

Kolego jak wpiszesz sobie w wyszukiwarkę benus będziesz wiedział ile jest siedzib,kolejna sprawa jak byś poczytał dalsze komentarze to byś się dowiedział że firma zwolniła pracowników produkcyjnych a co za tym idzie po ponad 30 latach przestała produkować.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Benus? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Leszno

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Benus?

Była

11.04.21 masz odpowiedź i nic w tej kwetji się nie zmieniło FIRMA NIE ORGANIZUJĘ TEGO TYPU IMPREZ No chyba że teraz będzie to robić dla nowych pracowników.

To nie jest firma dla starych

@To nie jest firma dla starych

Nie mam pojęcia na ile jest prawdy w tym o czym teraz tu piszesz ale wiadomo jaki miałby być konkretny powód, że do tego doszło? Tu jakoś konkretnie zaczęli podsumowywać wyniki za pracę czy jak? Jakie są?

abc...
@Joanna

Powody są bardzo proste nie chcą trzymać ludzi pod ochroną bo tacy mogą chodzić więcej na L4 jak do pracy i firma by nie mogła z tym nic zrobić.

bbb
@To nie jest firma dla starych

zarząd wychodzi z założenia że "w biznesie nie ma sentymentów " nawet dla ludzi z 25 letnim stażem z tego powodu pracownicy z 30 letnim stażem odeszli i na dzień dzisiejszy wiem że dececyzji nie żałują.

Nick zjadł szkodnik
@Joanna

Praktyka taka, że na ochronie emerytalnej nie będą mogli zwolnić pracownika. Jedynie gdy zrobi coś bardzo rażącego na szkode firmy, zwalniają bo wszędzie szukają oszczędności.. Uwielbiają również dawać wypowiedzenia przed samymy świętami. Ta firma zatrzymała się w czasach (usunięte przez administratora) a sami przełożeni zachowują się jak (usunięte przez administratora).

Teresa
@Nick zjadł szkodnik

No a jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o nowych pracowników, oni mogą zagrzać miejsce tutaj na dłużej, zwalnia się tych przed ochronką? W ogóle jakie jest uzasadnienie tego bo jakiś powód na papierach trzeba wpisac, a sądze że pracownicy z takim stażem mają umowy na stałe?

@Teresa

abc Benus

Kilka lat temu też była taka akcja że przed okresem ochronnym pożegnali kilka osób i już wtedy było wiadomo że spokojnej emy tu nie doczekasz.

Weronika
@abc Benus

Jaki okres ochronny masz na myśli? Chodzi o jakieś lepsze warunki umowy? Czy o co?

@Weronika

Czytaj komentarz z dnia 12.12.2022 i CHYBA będziesz wiedziała o jaką ochronę chodzi

Czy urlop w Benus jest płatny 100%?

bbb

Najlepiej zapytać w HR-ach

Barbara
@bbb

Dzięki za informacje. Wiesz może na jakim poziomie są zarobki tutaj? Są opcje jakiś premii? Jeśli tak, to przedstawisz system? Z góry dzięki

Kamila

I jak tam teraz praca na produkcji? Przewijają się tu komentarze, że bardzo słabo idzie, i pracy zaraz może nie być.. to prawda? czy tylko plotki?

@Kamila

Dział tostów przestał istnieć,niektórzy sami odeszli innych firma zwolniła żeby ciąć koszty,raczej długo to nie potrwa

@aaa

A co w tym dziale takiego było, że na odstrzał poszedł?

@Joanna

Przyczyn może być wiele ja ich tu nie będę przytaczał bo to bedą tylko domysły.Fakt jest taki że dział tostów padł po długich latach i to wystarczający argument żeby nie podejmować tu pracy i raczej zacząć szukać czegoś stabilniejszego zatrudnienia bo nigdy nie wiadomo kiedy zamkną kolejne działy.

@aaa

No ale jeśli chodzi o inne działy to raczej ewentualnie opcja jest potencjalnie do przewidzenia? Bo rozumiem, że te tosty coś nie szły i to było jednym z powodów? Teoretycznie na tej podstawie można wywnioskować, który z działów miałby największy potencjał?

@Joanna

Może ktoś to przewidział może nie,może kolejne działy też będą do przewidzenia ale to nie ja jestem od tego

Jakie godziny pracy obowiązują w Benus?

Ewa i Marta

Jeszcze parę miesięcy, może rok i spokojnie, już żadne godziny nie będą pracy nie będą obowiązywały.

Jan
@Ewa i Marta

Hmmm, wyjaśnisz o co ci chodzi? Bo nie rozumiem. :)

@Jan

Wszystko w swoim czasie, zorientujesz się niedługo.

Edyta
@Ewa i Marta

to nie mozna po prostu napisac, to tajemnica państwowa czy jak, albo po prostu plotki puszczasz i tyle ...

@Edyta

Kolejny strzał. następni w kolejnych miesiąc.

@Ewa i Marta

Strzał? Chodzi o zwolnienia czy o co

@Joanna

Już Ty dobrze wiesz o co chodzi. Ostatnie parę miesięcy.

@Ewa i Marta

No właśnie nie wiem, strzelam.xd Czyli trafiłam? :( Co się takiego odbywa, że tak strzelają?

Pytaj na młynie.

Jak szefostwo w Benus? Spoko traktują ludzi?

Odpowiedź

Jeśli nie przeszkadza tobie, że o tym na jaką zmianę idziesz w przyszłym tygodniu dowiesz się dopiero w piątek albo czy to będzie 8 czy 12h bez pytania ciebie o zdanie, to będą spoko. Jak ci przeszkadza i powiesz o tym, to może być różnie.

Aannaa

Ludzi mają głęboko w tam gdzie słońce nie dochodzi

były

Nie polecam tej firmy Prezes jak i kierownictwo totalne (usunięte przez administratora) ,brak kultury , słoma z butów .

aannaa

To (usunięte przez administratora) że zakazują na własnej przerwie być na świeżym powietrzu,ten zakład jest gorszy niż (usunięte przez administratora) bo i tak mają cię w du.... tylko zakazy i rozkazy i nic po za tym a człowieka mają głęboko w du... dobrze mają tylko Ci co dobrze wyliżą du...

Agnes
@aannaa

Jak (usunięte przez administratora) nie można wyjść se na przerwa na papierosa??!!

Gabriela
@aannaa

Hej, dziwna sprawa... Faktycznie tak jest w Benusie? Pracownik podczas swojej przerwy musi być w określonym miejscu?? A co gdy chce wyjść np. po coś do jedzenia? Ciężko mi w to aż uwierzyć :D

Cyber1103

Miałem iść do nich do pracy zwolniłem się z poprzedniej juz Miałem robić badania i mi zadzwonili ze nie przyjmia mnie żenada nie firma nie polecał bym

była
@Cyber1103

od czasu nowych rządów w firmie tego typu decyzje to już norma,nie masz czego żałować produkcja co raz mniejsza tylko czekać kiedy firmę zamkną.

Gabriela

Jakie umiejętności trzeba posiadać aby móc liczyć na przyjęcie do Benus? Interesuje mnie czy są jakieś specjalne wymagania czy wystarczą szczere chęci do pracy. Podzielcie się proszę takimi informacjami.

dfgh243
@Gabriela

znajomości i umiejętne wchodzenie w (usunięte przez administratora) przełożonym

Czy pracownicy Benus chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

aaa

Firma nie organizuje tego typu spotkań,niektórzy pracownicy sami sobie organizują imprezy

Lewis

Fakt, praca przy wyciaganiu chleba z pieca ciężka, najgorsze jest to że latem na hali panuje niemiłosierny upał ponieważ klimatyzacji brak, powinna zajać się tym inspekcja pracy.

Rafi7520
@Lewis

Pracuje w branży piekarniczej 25 lat, proszę ujawnij (usunięte przez administratora) swoją tożsamość i podaj mi adres piekarni w której jest klima!!!!!!!!!

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Benus?

aaa

Jeśli nie masz znajomości lub rodziny zatrudnionej w firmie Benus daj sobie spokój,firma stawia na znajomych oni są uprzywilejowani tak jak liderzy a zwłaszcza P.B ciastowy z master koleś chodzi tylko na rano i tylko na 8 godzin z tego pracuje 6 godzin bo 2 przesiaduje w silosowni na żadnym innym stanowisku nie ma fotelików żeby sobie odpocząć.100 procent ludzi którzy muszą się z nim męczyć twierdzi że z tym człowiekiem nie ma współpracy tylko dyktatura.Góra wie o problemie ale go bagatelizuje opierając się na opowieściach kierowników którzy zapewne wmawiają że problemu nie ma.

Niko
@aaa

To nie jest prawdą gość jest ok. Zawsze pomocny.

Alberr
@aaa

Ta teza jest ni prawdziwa.Gość jest ok

Wykożystują

xyz

@aaa to bez znajomości nie ma co?

koralik

miałem do wyboru dalej markety typu Auchan albo coś nowego czyli Benus...wybrałem piekarnie,dużo więcej płacą...zobaczymy ,przedemną dwa piece ,będę przekładał mase na jakieś wózki...

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Benus?

Ups

Premia razem połączona z wynagrodzeniem.

Zostaw merytoryczną opinię o Benus - Poznań

• Jak się pracuje w Benus?

Zobacz opinie na temat firmy Benus tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Benus?

Benus
1.6/5 Na podstawie 57 ocen.
  • ul. Marcelińska 92
    60-324 Poznań