Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Pracownik nowy

Chciałbym polecić znajomego do pracy. Czy są jakieś premie za polecane, a jak tak to ile? Pozdrawiam

@Pracownik nowy

Każdy pracownik może polecić znajomego do pracy, jest to w naszej firmie dodatkowo premiowane. Premia za polecenie składa się z dwóch etapów. Etap 1: jeżeli polecony pracownik przepracuje pełne 4 miesiące w takim przypadku pracownik, który go polecił otrzymuje premię 250 zł netto. Etap 2: jeżeli polecony pracownik przepracuje kolejne 4 pełne miesiące wtedy pracownik, który do polecił dostaje 350 zł netto premii.

Pracownik roku

Jeśli są jawne to niech wiszą przy każdej maszynie, a nowa lista z urlopami dalej ogolno dostępna!

@Pracownik roku

I to by było uczciwe! Może zarząd nad tym pomyśli?

@Pracownik roku

Szanowni użytkownicy w szczególności Pracownik roku Nieco obszerniejsza odpowiedz na temat stawek akordowych jest w przygotowaniu. W ostatnich wypowiedziach padają stwierdzenia, które nieco zaskakują mianowicie, że w ramach dostępności stawek powinny one być umieszczone na każdym stanowisku. By móc lepiej zrozumieć Państwa oczekiwania i wyjaśnić Państwu kwestie stawek prosimy o odpowiedz dlaczego oczekują Państwo umieszczania stawek na stanowiskach? Wyjaśnienie nam jaki cel chcą Państwo osiągnąć pomoże znaleźć sposób na jego osiągnięcie. Niektórzy z użytkowników zwrócili uwagę na fakt, ze każdy pracownik ma możliwość wglądu w stawki, co potwierdzamy. Dlatego absolutnie nie możemy się zgodzić ze stwierdzeniami sugerującymi ich ukrywanie przed osobami uprawnionymi do wglądu.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Nikt nie będzie biegał do stoperków aby zobaczyc stawki które powinny jawne jak wspominano w poorzednich komentarzach w innych firmach jest rozpiska ile czego trzeba zrobić i jaka jest stawka a u nas jedynie kody i takt podany.

Brykiet

Odpowiedzi dotyczącej brykietu dalej nie ma.. Co z brykietem? Ludzie są wysyłani na urlopy bo nie ma pracy albo odsyłani żeby sobie sami szukali gdzie indziej pracy na zakładzie. To nie jest normalne. Przyjdzie lato pora urlopów i pozostają ludzie bez dnia wolnego.

@Brykiet

Przepraszamy. Postaramy się przedstawić pytanie Zarządowi i jeśli będzie istniała potrzeba wymiany informacji w związku z tym, istotne komunikaty na pewno do Państwa dotrą.

Brykiet
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Dziękuję. Mam nadzieję że jak najszybciej się odpowiedź pojawi.

Wielopily

Proszę pomyśleć o normalnych ciepłych posiłkach ludziom pracujących na wielopilach i osobom którym należą się one. Mi osobiście nie przysługuje ciepły posiłek, ale nie mogę już patrzeć na tych biednych ludzi którzy katują swój organizm pracą w zimnym pomieszczeniu a w nagrodę otrzymują raka od vifona. Wsyd dla tak bogatego pracodawcy, że tak omija prawo. Mam nadzieję, że państwo razem z rodzinami będą przez 10 lat jeść zupki chińskie i patrzeć jak fosforany wyzeraja wam dziury w głowach. (usunięte przez administratora)

@Wielopily

Użytkowniku Wielopiły i pozostali zainteresowani, Temat posiłków wymaga dłuższej wypowiedzi, prosimy więc o cierpliwe przeczytanie. Sprawa ta poruszona przez Państwa tutaj została przedstawiona Zarządowi, Zarząd przyjrzał się szczegółom i dostrzegł potrzebę i możliwość zmian, w związku z czym będziemy do nich dążyć, acz nie gwarantujemy że uda nam się je wprowadzić i to w dodatku niezwłocznie. To, co można zrobić niezwłocznie to zwiększyć pulę środków na ten cel. Z Państwa postów przebija przekonanie, ze pracodawca jest zobowiązany serwować ciepłe posiłki. Nie do końca tak jest. Obowiązki pracodawcy w tym zakresie wynikają z kodeksu pracy, który mówi, że pracodawca ma obowiązek zapewnić posiłki profilaktyczne pracownikom pracującym w uciążliwych warunkach oraz Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie posiłków profilaktycznych które uszczegółowia zapis Kodeksu mianowicie, posiłek profilaktyczny ma mieć formę dania gorącego, jednak pracodawca nie ma obowiązku serwować posiłku na gorąco jeśli nie ma takich możliwości organizacyjnych. Ponadto Rozporządzenie mówi komu się takie posiłki należą (ogólnie rzecz biorąc są dla tych, którzy pracują ciężko i w chłodzie poniżej 10 ℃, w okresie od listopada do marca) oraz że posiłki muszą mieć formę rzeczową.(nie ekwiwalent pieniężny). Co to w praktyce oznacza dla Zakładów PRAWDA W praktyce w Zakładach PRAWDA przepisy te mają zastosowanie do około 200 pracowników, pracujących głownie w tartaku - wykonujących zadania w znacznej większości na pierwszej lub drugiej zmianie. Serwowanie posiłków na gorąco wymaga pomysłu organizacyjnego i zmian organizacyjnych. Zmiana jakości posiłków wymaga zwiększenia budżetu na ten cel, co uczyniono Jednakże osiłki na okres do końca lutego zostały już wydane niektórym na początku miesiąca, w związku z czym nie możemy w tym miesiącu wprowadzić zmiany. Natomiast w marcu zostaną wydane posiłki wyższej jakości z podwyższonego budżetu. Pracujemy tez nad tym, by w miarę możliwości znaleźć sposób na serwowanie ich na gorąco. Wszelkie pomysły w tej materii mile widziane recruitment@prawda.net.pl Jeśli uda się pozyskać usługodawcę, który będzie codziennie dostarczał gorące zupy dla pierwszej, a potem dla drugiej zmiany, w ramach przeznaczonej rozsądnej puli środków postaramy się o taką organizację. Będziemy myśleć nad tą sprawą tak by od listopada było to możliwe.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Azyl

Szanowne ZPU, jak już odpowiadacie na pytania o płace. Czy moglibyscie wysłać na mail stawki akordowe wg których wyliczacie wynagrodzenia? Chyba że jest to tajne, ale takie byc nie powinno. Pozdrawiam.

@Azyl

W sumie.. to smutne, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie na forum. Nie stawia was to w dobrym świetle w oczach przyszłych pracowników

Bulbon
@Azyl

Pracuje w firmie już wiele lat i stawki nigdy nie były żadną tajemnicą. Dla zainteresowanych są do wglądu w dziale normowania.

@Azyl

TAJNE SĄ STAWKI OD DAWNA. ZASADA TAKA PANUJE... CZYM WIĘCEJ ZAROBISZ TO CIACH... Z WYPŁATY. STAWKI AKORDOWE POWINNY BYĆ JAWNE I PRZY KAŻDYM STANOWISKU.

Magister

Tak jak pisał kolega wyżej, z tego co mi wiadomo w dziale normowanie przedstawią stawki jeśli ktoś chce, tak więc stawki akordowe nie są tajne. Pozdrawiam

Witam. Mam pytanko. Czy ktoś coś słyszał kiedy będą pity?

Wszystkie Pit-y zostaną wydane do 2 marca

Ułan Bator

Drogi pracodawców mam pytanie odnośnie wynagrodzeń. Jak już nam wiadomo najniższa płaca poszła w górę dlatego chciałem spytać czy stawki akordów również zostały w jakiejś części podwyższone? Dziękuję i pozdrawiam.

Pamiętliwy

Pamiętam czasy sprzed 5-6 czy 7lat. Super atmosfera na lakierni sosnowej. Pamiętam Martę, Goske, Anitę, Zuzke. Luzacko się pracowało. Inne czasy. Pozdrowienia dla dawnych lasek z montażu.

@Pamiętliwy

Dziękujemy za podzielenie się wspomnieniami. Atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Na atmosferę wpływają rożne czynniki - niektóre zależą od pracodawcy , inne od pracowników, a jeszcze inne od okoliczności zewnętrznych.Gdyby zechciał się Pan podzielić większą ilością informacji na ten temat - w szczególności odnośnie tego co tworzy taką atmosferę i wpływa na nią pozytywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o te czynniki , które zalezą od pracodawcy i pracowników pomogłoby to w świadomym budowaniu takiej atmosfery nie tylko na lakierni, ale wszędzie tam gdzie to możliwe. Zapeszamy do kontaktu pod adresem recruitment@prawda.net.pl

@Pamiętliwy

Super atmosfera to była za czasów M . Domańskiego. Był to jeden z niewielu mistrzów produkcji którzy naprawdę byli za pracownikiem a nie przeciw.

Mały
@Pamiętliwy

Pamiętam te czasy. A Goske D. to nawet bardziej. Nawet na lini UV pracowała i dawała radę pracując w męskim gronie. A Martę i Anitę też pamiętam. Szacun laski. Ciekawe gdzie teraz się obracają. Może w padma?

Lewy
@Mały

Marta w padma 3.0. Anita w Niemczech mieszka od 5 lat a Gosia chyba na stacji orlen. Tyle mi wiadomo poniekąd. Chyba że jakaś zmiana. Z Martą mam kontakt i tyle wiem. Pozdro mordy

pracownik działu wiertarek

co się dzieje z tym ogrzewaniem na nowej hali a raczej jego brakiem czy ktoś w końcu się tym zajmie czy wolicie przeziębionych pracowników a co za tym idzie mniej wydajnych. Może by tak przekierować trochę ciepła z biur na hale produkcyjne ? a poza tym kiedy skończy się upychanie znajomych i rodziny na stanowiska zupełnie nie potrzebne typu technolog na lakierni żenada przecież ta pani nic sobą nie reprezentuje a my musimy na takich pracować.

Xxx

Dlaczego zegarki na bramkach są źle ustawione ? Jest na nich 7-8 minut wcześniej niż jest w rzeczywistości. Żeby nie tylko nie było problemu ze wychodzimy przed zakończeniem pracy.

Bulbon
@Xxx

Każdy ma prawo zaspać raz na jakiś czas, dlatego zegarki są opóźnione o perę minut, abyś nie miał za każdym razem odnotowanego spóźnienia. Gdyby wszyscy zawsze przychodzili na czas do pracy, to zegarki ustawione byłyby dobrze.

@Xxx

Doceniamy poczucie humoru użytkownika BULBON, jednakże przyczyny takiego funkcjonowania zegarów są inne. Zasadniczym powodem do umieszczenia bramek kołowrotowych jest potrzeba kontroli i ograniczenia dostępu do zakładu osób nieuprawnionych czyli niezatrudnionych. Osoby takie mogą.przebywać na terenie zakładu pod nadzorem pracowników. Jest to związane ze staraniami o rozszerzenie certyfikatu AEO, który zakład posiada. Każdy pracownik wchodząc korzysta z wydanej na jego nazwisko karty i niejako legitymuje się ze swoich uprawnień do wejścia i przebywania na terenie zakładu, a w przypadku wpuszczania gości niejako kontroluje kto wchodzi Zegar na kołowrotach na chwilę obecną nie służy do pomiaru czasu pracy. Jednakże bierzemy pod uwagę Państwa zaniepokojenie i zegary powinny zostać wyłączone do końca tego tygodnia.

zaibteresowany

A co z brykiet em? Kostka walec? Słyszałam o likwidacji. A co z ludźmi tam pracującymi?

Kierowca

Witam jakiś czas temu widziałem ofertę na stanowisko kierowcy c+e chciałbym się dowiedzieć jakie pieniążki są płacone i jaki system pracy. (kierunki, co ile w domu)

Xxx
@Kierowca

Chłopie uważaj w co się pakujesz 7 godź. Robisz na paleciaku,a godzinę jeździsz przez cały dzień za najniższą krajową

@Kierowca

Aktualnie poszukujemy kierowcy z uprawnieniami UDT na wózek widłowy, wszelkich szczegółowych informacji chętnie udzielimy w wiadomości prywatnej. Bardzo prosimy o kontakt na recruitment@prawda.net.pl

Ułan Bator

Po firmie chodzi kilka plotek które dobrze by było żeby pracodawca (osoba odpowiedzialna w firmie) troszkę sprostował: Dedzie tylko 10% premii Będzie zwolnione 100 osób (w to nie wierzę) Za soboty już nie będzie tzw. "setek", bd tylko sam akord Z góry dziękuję za odpowiedź

@Ułan Bator

Pod koniec roku juz chodzilo takie info ale nie zrobią tego bo to jest dodatkowy dzien pracy i musza placic setki

@Ułan Bator

Bardzo dziękujemy za ten post. Odpowiedz merytoryczna jest w przygotowaniu. Pańskie posty - stawiane pytania służą pozytywnemu rozwojowi treści forum i ułatwiają pracę osobom, których celem i zadaniem jest budowanie korzystnej dla wszystkich atmosfery pracy.

@Ułan Bator

Szanowny Użytkowniku, Kwestia premii budzi zainteresowanie wielu pracowników, co odzwierciedla treść forum - sprawa ta jest przedmiotem kilku postów. Jak już któryś z użytkowników zauważył, zmiany nie dotyczą wartości premii w przypadku wynagrodzeń opartych o stawki akordowe. Natomiast w przypadku wynagrodzeń liczonych na bazie stawek godzinowych, od początku roku nastąpiła zmiana ich rozliczania w taki sposób, że część premii została przeniesiona na wynagrodzenie stałe. Nie powoduje obniżenia wynagrodzeń Konsekwencją wprowadzonej zmiany powinien być natomiast niewielki wzrost wielkości wynagrodzenia większości pracowników godzinowych związany ze wzrostem wartości bazy stanowiącej podstawę do naliczania dodatku stażowego oraz wynagrodzenia za nadgodziny – t.j. tzw. „pięćdziesiątek” oraz „setek”. Jeśli chodzi o zwolnienia pracowników słusznie Pan/Pani okazuje brak wiary w prawdziwość plotki o zwolnieniu 100 osób. Wręcz przeciwnie - w zakładzie poszukujemy pracowników na szereg stanowisk. Stosowne informacje można znaleźć na stronie www.prawda.net.pl w zakładce KARIERA. Nie planujemy jakichkolwiek zwolnień z przyczyn leżących po stronie zakładu. Nie oznacza to, że nie może dojść do sytuacji zwolnienia pracownika lub nawet kilku pracowników. Jednakże takie zwolnienia jeśliby do nich doszło, wynikałyby z zachowań naruszających dyscyplinę pracy lub obowiązki pracownicze - takich jak np. dopuszczanie się kradzieży materiału lub spożywanie alkoholu na terenie zakładu. W kwestii wynagrodzeń za soboty informujemy, że nie przewidujemy zmian. Tzw "setki" pozostaną.

Wielopiły

Nie uważacie że to śmieszne że "pracodawca" odpowieda tylko na wygodne mu pytania? Z całym szacunkiem, ale jeżeli Pan/państwo (naprawdę trudno mi uwierzyć że to pracodawca ,a nie załoga z 'bióra') podejmuje się konwersacji z użytkownikami forum to proszę o odpowiedzi na wszystkie oskarżenia i pytania.

@Wielopiły

Szanowne Wielopiły Postaramy się w niniejszym poście poinformować o tym, w jaki sposób i na jakich zasadach są udzielane informacje na forum. Otóż do udzielania odpowiedzi zostały wyznaczone dwie osoby pozostające w bezpośrednim kontakcie z Zarządem, to znaczy z osobą Prezesa i pozostałych członków Zarządu. Zarząd jest ustnie informowany o tym, jakie problemy są poruszane na forum. Odpowiedzi są przygotowywane zgodnie z ustnymi instrukcjami Zarządu. W kwestiach skomplikowanych projekt pisemny odpowiedzi jest konsultowany i akceptowany przez Zarząd. Dlatego czasem trwa to dłużnej. Podejmujemy też działania mające na celu usuniecie sygnalizowanych problemów, jeśli to tylko możliwe. Dla Zarządu samopoczucie Załogi jest ważne i pragnieniem i celem Zarządu jest by było ono jak najlepsze. Niestety, nie jest możliwe by zrealizować wszystkie prośby i żądania. Realizacja wielu z nich dla znacznej części pracowników mogłaby być niekorzystna. Wielokrotnie jest też tak, że usunięcie problemu jest trudne, ponieważ informacje, których udzielają Państwo na forum nie są wystarczające. W tym miejscu pragniemy zachęcić wszystkich pracowników do śmiałego informowania o problemach czy tu na forum czy też pod adresem recruitment@prawda.net.pl Nie obiecujemy , że każdy zostanie rozwiązany , ale na pewno łatwiej będzie rozwiązać przynajmniej część. Jedną z przyczyn dla których członkowie Zarządu nie udzielają odpowiedzi osobiście jest fakt, że komentarze czasem bywają niezgodne z prawdą lub pisane w sposób obraźliwy. (Zdarzały się nawet komentarze nawołujące do przestępstw - zadbaliśmy o ich usunięcie). Na takie obraźliwe lub kłamliwe treści łatwiej jest reagować osobom postronnym, ponieważ są inaczej zaangażowane emocjonalnie. Nie umniejsza to jednak osobistego zaangażowania Zarządu w kształtowanie dobrych miejsc pracy dla wszystkich pracowników.

Ojjoj
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Ok to dlaczego pracownicy którzy mają znajomych w kadrach i zarządzie są traktowani jak święte krowy?

@Ojjoj

Powyższe pytanie zawiera w sobie pewne założenie, co do którego prawdziwości nie mamy pewności. Ponadto jest ono sformułowane w sposób bardzo ogólny - co całkowicie uniemożliwia udzielenie merytorycznej odpowiedzi. By móc udzielić odpowiedzi merytorycznie prosimy w pierwszej kolejności uszczegółowić jakie działania i zachowania ma Pan/Pani na myśli pod pojęciem "traktowani jak święte krowy" . Wyobrażamy sobie ze może chodzić o takie zachowania jak przymykanie oczu na spóźnianie, faworyzowanie przy przydzielaniu urlopów lub przy innych okolicznościach jak np przydzielanie pracy dla której stawki akordowe są wyższe - jednakże są to tylko domysły.Prosimy o konkretne informacje w tej kwestii. Druga sprawa to to , że by odnieść się do pytania musimy wiedzieć kto w Pana/Pani ocenie i przez kogo jest traktowany szczególnie - o jakich pracowników chodzi - nie mamy tu na myśli konkretnych personaliów ale przynajmniej działy i stanowiska na których pracują lepiej traktowani i lepiej traktujący. Po uzyskaniu tych informacji postaramy się odnieść do postawionych kwestii.

Skoro praca jest na akord, to dlaczego nie są jawne stawki za dany materiał. (usunięte przez administratora)

Witam mam pytanie czy to prawda że od stycznia premia będzie pomniejszona z 20% na 10%?

@Nowy

Patrząc na wypłaty to chyba za grudzień już było 10%.

XXx
@Nowy

Mnie zastanawia tez dlaczego pracownicy dowiaduje się po fakcie ze są jakieś zmiany. Zaraz połowa miesiąca i nikt nic oficjalnie nie ogłosił, a premia pewnie będzie zabrana od początku miesiąca. Tak samo ze zmiana stawki godzinowej zawsze podpisujemy po czasie. Wypadałoby wcześniej poinformować.

@Nowy

Podpisales kwit z podwyżka akordowa bylo tam 20 % premii normalnie ktos plotke puscil po zakladzie

Spszataczkom już zabrali zabierają tym z najniższej krajowej

abc@123.

niektórzy w zakładzie mają zaległy urlop,pracownik prosi o niego i od razu słyszy -zapomnij,niema takiej opcji,ja za Ciebie nie ustanie.to jest przecież mój urlop który mi się prawnie należy.majstrowie powinni zostać wezwani do kadr w tej sprawie.

@abc@123.

Szanowni Państwo, Po raz kolejny poruszana jest kwestia urlopów. Zarząd obecnie rozważa możliwość ich planowania. Z tego względu na stronie internetowej została umieszczona ankieta. W związku z tym , że jeden z użytkowników poruszył tę sprawę zachęcamy wszystkich do wypełnienia tej ankiety. Jest ona bardzo krótka. Wypełniając ankietę umożliwiają Państwo Zarządowi wgląd w swoje potrzeby w tym zakresie.

Taki
@abc@123.

Zgadza się i to na każdej zmianie jak widzę jest to samo. Nie które osoby mają po,20 dni urlopu z 2019 a zaczynamy 2020 nowe urlopy. Podchodząc do mistrza.. Zaczynając rozmowę że potrzebuję urlopu z pierwszego słowa o urlopie słyszymy a niema mowy sprzedaj.

franek kimono
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

witam.a co ta ankieta pomorze ? proponuje udać się do kadr i się dowiedzieć ile na zakładzie ludzi maja zaległe urlopy.Sprawa urlopów jest olewana przez ten zakład.ps czy ten plan urlopowy jest dla biura i kierowników itp czy także dla pracowników na produkcji ?

Taki
@franek kimono

Pracownik na produkcj ma urlop sprzedać... Bo po co mu on? Komu są potrzebne urlopy? Tylko biuro i pupile. A reszta... Sprzedaj niema komu pracować... A jaki urlop? Nie mam ludzi. Odpowiedzi mistrza.

abc@123.

kiedy w tym zakładzie nie bedzie pracy w systemie 3zmianowym. była mowa jakiś czas temu ze nocki mają być zlikwidowane A teraz cisza.

@abc@123.

Użytkowniku ABC oraz pozostali czytający forum, Kwestia trzeciej zmiany jest poruszana w tym miejscu po raz kolejny. Likwidacja nocnej zmiany jest sprawą bardzo ważna jednakże niezmiernie trudną do załatwienia. Zakład musi utrzymywać poziom produkcji - aby móc obsługiwać zobowiązania finansowe, dzięki którym się rozwija i buduje stabilną pozycję gospodarczą. Pozycja taka pozwoli utrzymać wiele miejsc pracy w sytuacji trudności gospodarczych, które mogą nastąpić. Przeniesienie 200 czy 300 miejsc pracy na inną zmianę wymaga zorganizowania przestrzeni - czyli budowy budynków i zakupu maszyn. W perspektywie najbliższych lat nie jest to możliwe mimo, że jest to wielkie pragnienie Zarządu.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Na wszystkich dzialach brakuje operatorów pomocnikow takze nie widze potrzeby zakupu nowych maszyn ktore i tak stoją nie uzywane i budowania budynkow.

abc@123.

co z zaległym urlopem? niektórzy pracują długo ,nie chodzą na zwolnienia lekarskie i nie mogą dostać urlopu który im się prawnie należy i który trzeba do Końca września wykorzystać,pytam swojego majstra to słyszę -sprzedaj ,nie pójdziesz ja nie mam kogo postawić na twoje miejsce.A kogo to obchodzi ze nie ma kto mnie zastąpić? czy w kadrach nie mają rozpisanie kto ile ma urlopu? weźcie zróbcie z tym porządek i z halą klejonki Jan S. bo tam nie daje urlopu tym co mają zaległy,jak daje to swoim pupilem!

Zetpełu

Szanowni przyszli i obecni Pracownicy, w związku z tym, że możliwości zarobkowe są jedną z podstawowych okoliczności decydujących o wyborze pracy, pragniemy podzielić się częścią danych na temat wynagrodzeń wypłaconych w grudniu 2019. Mamy na celu zachęcić ewentualnych kandydatów do pracy w innej firmie, a osobom już pracującym pokażać to co im nie dane dane, by mogły dokonać samooceny swojej pracy na użytek własny. Nie możemy ujawniać zarobków konkretnych osób. Możemy natomiast poinformować, że na 849 osób wykonujących pracę w oparciu o stawki akordowe, 210 osób dostało epilepsje serca. W październiku wynagrodzenie rzędu 4100-4500 BRUTTO było niezauważalne niczym ciepłe posiłki na wielopiłach. Oznacza to, że co czwarta osoba z pracujących na akord zarobiła na 1/16 swoich rachunków. Pozostałe 3/4 w tym miesiącu nie bd jeść nic. Hah tak tylko świruje

Xyz
@Zetpełu

4100 czy 4500 brutto to bardzo duzo,a wez sobie wylicz ile to jest netto przy kwocie 3200 brutto i teraz przezyj miesiac z rachunkami i swietami.

Wielopiły
@Zetpełu

Taki to posiłek?? To Pani to je sama. Nawet nie mamy kiedy zjeść ciągle akord i akord a też nie ma komu robić, ciągle zmiany ludzi

Aaa
@Wielopiły

Bo nasz zakład udaje, ze nie widzi problemów. Dali zupki bo tak ustaw czy coś tam nakazuje i tyle. A ze nie masz czasu zjeść to ich nie obchodzi. Tak samo z pracownikami. Pracodawca odpisał, ze jest tyle pracowników co miejsc pracy. A czy wie co to są za pracownicy ? Szczególnie mowa tu o zagranicznych. Od wielu wielu miesięcy nie przychodzą tu już dobrzy pracownicy. Starzy pracownicy musza ciagle nadganiać za nich bo im się nie chce. Bo robią o wiele wolniej niż powinni. Żyją nadzieja ze przyjdzie wkoncu nowy lepszy pracownik. A przychodzi taki sam i znowu trac czas i tłumacz 10 razy to samo. I tak człowiek robi za dwóch dzień, tydzień, miesiąc, rok. Przychodzi do domu wykończony. I zarabia tyle co zawsze albo i mniej. I nie ma co się dziwić, że ludzie się zwalniają bo ileż można wytrzymać.

Szanowni Państwo, po raz kolejny spotykamy się z prześmiewczymi uwagami odnośnie poziomu wynagrodzeń. Nie zgadzamy się z takimi opiniami - są one sprzeczne z faktami - co już raz wykazaliśmy. Wkrótce po raz kolejny w oparciu o dane finansowe wskażemy, że płace w kolejnych okresach są na poziomie satysfakcjonującym w odniesieniu do możliwości jakie daje polska gospodarka. Jedną z najtrudniejszych ról Zarządu jest godzenie dwóch tendencji stojących w sprzeczności - utrzymywania i obniżania cen produktów i jednoczesnego dbania o zadowalający poziom płac. Płace muszą pozostawać w korelacji z cenami, które klienci są gotowi płacić za meble. Jednocześnie, jeśli chodzi o uwagi odnośnie rozdziału płac prosimy o ewentualne wskazywanie konkretów na adres recruitment@prawda.net.pl

Xdhaha
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Nie od dziś wiadomo,że statystki i dane finansowe są robione z oczywistych powodów i przeważnie mijają się z rzeczywistością. Można na papierze przedstawić wiele...Jedni zarabiają 2400 netto a inni 3400 netto mimo,że gorzej nie pracują( powodem są inne przyczyny o których głośno nikt nie mówi,lub lepiej udawać, że prawda jest inna).

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 150.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.