DP Work s.r.o.
4 657 997 5 1
Wiesia

Pisek - przepiękne miasto, jest co zwiedzac, z ubytovni nad wodę polezec i poplywac (po lub przed praca) jest 6 minut. do Pracy 4 km jezdzi autobus 15 koron lub mozna pieszo. Nadgodziny mozna ale nie trzeba, majster grzecznie pyta kto chce. Jestem od 9 maja 2019 i na dniach ma byc pierwsza wyplata. Przyjezdzajac samemu trafi sie na pokoj 3 osobowe, przyjechaliśmy we dwojkę i dwojke dostalismy. Pani Klara to przesympatyczna osoba.Tak samo Zdenek. Na pierwsza nockę wiedziala ze zapomnimy koronek na kawę (6koron) to miala dla nas przygotowane. Nikt tu nie ma lekko bo trzeba pracowac, mam 60 kilo wagi 41 lat i daję radę. No jak ktos przyjezdza na dzienne chlanie i nie pojdzie do pracy to faktycznie wyleci. Agencja dopłaca sporo do ubytovni wiec nie beda nas trzymac za darmo. Ubytovnia kosztuje 600 koron w sezonie grzewczym, lato 400 koron. Na dwa pokoje jest lodowka z zamrazarka, nam to starcza, kuchnia jest wspolna na kazdym pietrze, pranie mozna robic kiedy sie chce, garnki zabrac swoje i talerze i sztucce. Koldry dostalismy nowiusienkie do spania, nie trzeba lezec pod czyjas. Czy ja wiem czego trzeba wiecej? Jak ktos chce jeszcze jakies info to zapraszam na wieslawa.b@seznam.cz

Tak21Nie
Pr
@Wiesia

Agencja uczciwa ale (usunięte przez administratora) jak wszędzie. Jakby jeszcze eliminowali pasożytów społecznych którzy liczą na kasę za niechodzenie do pracy i libacje to było w ogóle dobrze

Dominika
@Pr

Widzę, że sporo wiesz na temat agencji pracy DP Work. Będę Ci zatem wdzięczna, jakbyś zechciał podzielić się nią z innymi osobami na forum. Wiele kwestii należałoby tu poruszać, ale zacznijmy może od tej związanej z aspektem ubezpieczenia. Czy każdy pracownik ze strony DP Work może liczyć na dostęp do nieograniczonej, a przy tym bezpłatnej opieki medycznej w trakcie pracy?

Pr
@Dominika

Dzień dobry Ubezpieczenie jest możesz korzystać z medycyny , dostajesz kartę ubezpieczeniową i możesz się leczyć nawet w Polsce czy też w innych krajach UE. Coś jeszcze? Chętnie odpowiem.

Ciekawy
@Wiesia

A orientujesz się może jak z własnym mieszkaniem ile dopłacają i po jakim czasie?

@Ciekawy

niestety nie wiem, mogę popytać bo nadal tam pracuję i znam ludzi co wynajmują, napisz mi na maila wieslawa.b@seznam.cz w tytule mieszkanie dopłata ja przyjechałam na pół roku - typowo zarobić jak najwięcej i jak najmniej wydać więc nawet nie myslalam o mieszkaniu

Magic
@Wiesia

Nie oferuja nic ekstra ale szanuje ich pracownikow, bo mowia i pisza jak jest bez krentactw jak to agencje maja w zwyczaju i kasa tez zawsze mi sie zgadza. Malo jest takich agentur.

@Magic

Mozesz odezwac się na email do mnie miał bym kilka pytan :) (usunięte przez administratora)

Komentator
@Wiesia

Agencja w porządku, hajs się zgadza pod warunkiem chodzenia do pracy. Dużym minusem są ich ubytovny w Mladej, mnie dopiero po 3 tygodniach przenieśli, wszystko robią powoli jak to czesi.

Mircoooo
@Wiesia

Potwierdzam pani słowa. Ekipa DPworku w Pisku jest mega zarąbista. Zawsze ze wszystkim pomogą, wyjaśnią, pokierują. Takiej opieki ze strony agencji pracy nie miałem nigdy dotychczas, uczcie się polacy jak trzeba pracować, czesi robią to lepiej :-)

@Wiesia

Pani Klara sympatyczna ? Śmiech na sali , dopóki ma z pani jakąś korzyść to tak będzie ale do czasu . Cieszy się pani z tego że pożyczyła pani 6 koron ? Prawda jest taka że wozi każdemu (usunięte przez administratora) autem w pierwsze dni pracy i pokazuje swoje „ dobre serce „ Dla pani płacenie 600 koron za Ubytovnie to mało ? Też tak myślałam , ale im więcej czasu pracuje w Czechach wiem że pani Klara strasznie (usunięte przez administratora) wszystkich Polaków . Odkąd tam nie pracuje zarabiam po 28 tysięcy koron , pensjonat mam za darmo , normalne warunki i strawinki których niestety dp work nie daje ? Dlaczego ? Oto jest pytanie Hagada :D za internet tez pani płaci który w ogóle nie działa ? Wpierdala się ta kobieta w życie prywatne ludzi których zatrudnia a to już przesada . Fakt blisko do pracy Ubytovnia tez nie jest najgorsza , jeśli się komuś podoba to ok ale jeśli chodzi o agencje to szkoda słów . A co do pracy ciężko , W ostatnim miesiącu pracy ważyłam 41 kg a przyjeżdżając ważyłam 49 :) dobrze że pracowałam tam niecały rok , i chciałam wszystkich ostrzec , że nie wyrzucają tylko ludzi którzy lubią wypić ale i takich którzy chodzą cały czas ale niestety nie ma miejsca pracy na danym stanowisku . Wszystko do zrozumienia ale jeśli potem koordynatorka mówi mi bezczelnie przez telefon że mam sobie iść szukac pracy w Tesco albo w mcdonalds bo na razie nie ma pracy do zaoferowania to dla mnie ona jest zdrowo pierdolnieta . Jeszcze miałam płacić za ubytownie i czekać kiedy pani przesympatyczna znajdzie dla mnie prace :) podkreślam że mówiła że na kolejna propozycje będę musiała tylko poczekać kilka dni potem okazało się że czekałam miesiąc !!!!!!!mam nadzieje że pomogę niektórym ludzia którzy nie są jeszcze zdecydowani . Są lepsze agencje pracy i nie pracujcie tam za 18 tysięcy koron . Pozdrawiam

Tak2Nie2
mizeria
@Katie

no pracy dla kobiet teraz podobno nie mają wogoóle, tylko dla facetów. No zobaczymy co to dalej będzie. Jesteśmy z partnerem zawiedzeni troche bo już się nastawiliśmy na Pisek, mój znajomy tam pracuje i byliśmy z polecenia i narazie nie da rady :-(

Dyrlak
@Katie

Przepracowalaś rok, to chyba nie byli tak źle, co? Są ludzie, którym zawsze coś nie pasuje. Ja pojadę osobiście, zobaczę i potem stwierdzę.

bywaly
@Katie

A mozesz rozwinac temat gdzie pracujesz teraz, bo mozna tyle zarabiac ale na czarno gdzie wiekszosc kasy dostajesz pod stolem a pracujesz za minimalna na umowie, ja dziekuje za takie cos. Chyba ze w Skodzie robisz, tam tyle placa i to nie od razu. Wole miec pewnosc ze zarobie tyle ile jest na umowie a nie jakies przekrety.

Jacek
@Dominika

Pracowałem moim koordynatorem był Pan Zdenek. Było parę zgrzytow ale sam zawinilem. W sumie opieka agencji jest dobra. W pracy tesz okej. Jak ktoś liczy że będzie chlal nic nie robił 8 kasę brał niech sobie daruje

melon
@mizeria

a jak wygladają zarobki w tej pracy?co to za praca przy produkcji tych aut?idzie nadgodziny robić?

@Mircoooo

witam mam propozycje wyjazdu do tego pisku zapytam mieszkam daleko w pl czy mozna liczyc na duzo godzin przepracowanych?jak z zarobkami dokładnie?idzie zaoszczędzić nie odmawiajac se jedzenia ?jakie warunki mieszkalne?co warto ze soba zabrac do tego mieszkalnego budynku?pomóżcie doradżcie a jeszcze jedna sprawa ogulny koszt miesieczny utrzymania wynosi??pomóżcie dziekuje

pochwa..lony
@Katie

Niestety to prawda ta agencja jak i praca to tragedia. Wyzysk, smród, bieganina jak w zoo, rotacja pracowników kosmiczna. Za 18 tys koron to wegetacja przy cenach od 40 % do 100% wyższych. Piszecie że nocleg prawie darmo ale w kraju też macie mieszkania na utrzymaniu, to gdzie tu sens. W Czechach 2 % bezrobocia bo Czesi pracują w Wiedniu i Monachium, cały wyjazd okazał się (usunięte przez administratora)pomyłką.

melon

a gdzie pracowałes?

kto tam?
@pochwa..lony

Jakie 40, 100 % wyższe? hahahaha, no chyba się z choinki urwałeś. Gdzie w Polsce odłożysz 18 koła (3000 zł)? Nie zarobisz ale odłożysz przy opłaconej ubytowni i żarciu w firmie? Chyba tego nie liczysz, bo TOBIE SIĘ TO NALEŻY. Prawdziwy polak z ciebie, taki z krwi i kości. Czemu nie pojedziesz do Holandii czy Niemiec zbierać szparagi, tam byś jeszcze mnie odłożył. Jak nie jesteś fachowcem w jakimś zawodzie, to wszędzie będzie ŹLE!! Byłem szczęśliwy, że wyjechałem z Polski i nie musiałem przez jakiś czas patrzeć na ludzi takiego pokroju ale w ostatnich latach polaczki w Czechach są na każdym kroku, gdzie nie pójdziesz.

pochwa..lony
@kto tam?

Zaczynając od kosztów dojazdu to bilet z Katowic do Pragi 220 zł, litr benzyny 6 zł, kilogram jabłek 5 zł, pomarańcze 7 zł, ananas 9 zł, chleb 7zł, frytki w Pradze 20 zł . W Polsce zarabiałem 3200zł z jedną sobotą mając jedną zmianę, z żoną zobaczyłbym się po pół roku o ile by sobie nie znalazła kogoś innego. Temat komornik podatki czy dentysta przemilczacie bo wam nie pasuje. Dlaczego nie można swtorzyć normalnych warunków pracy tylko zawsze udziwnienia, w Karwinie polski górnik dostaje 10000zł powitalnego, w dpwork dostajesz stek bzdur i cuchnący hotel. Ja się nie dziwie że w Czechach narkotyki zalegalizowali bo to chyba jedyny argument.

Tak1Nie2
@pochwa..lony

witam a co do komornika chyba na terenie czech nie ma nic do powiedzenia?

Kto tam?
@pochwa..lony

Chłopie, ty już nigdzie nie jeździj za granicę. Siedź w Polsce, pracuj spokojnie i żyj z żoną, do kogo te pretensje? Dlaczego mają ich obchodzić twoje problemy i żale? Pracowałeś w Pradze? Każda stolica jest droższa niż pozostałe miasta, odkrywca Ameryki :) W innych miastach ceny są jak w Polsce i nie wciskaj kitów ludziom. Jak przyjechałeś ze wsi, to i w Polsce w większym mieście będzie dla ciebie drogo. Polski komornik w Czechach nic zrobi, za dentystę płaci ubezpieczenia.

@Kto tam?

dzieki pozdrawiam powodzenia pomogłeś

Mickey
@pochwa..lony

31 koron to nie jest 6 zł za benzynę, ktoś ma problemy z matematyką. Ceny, które podałeś są z kosmosu, wystarczy otworzyć ulotki ze sklepów na stronach i masz tam ceny. Polecam Kaufland i Lidl w Czechach na zakupy.

@bywaly

Pracuję legalnie , nie jest to skoda i nazwy firmy nie podam , ponieważ jest tam mało Polaków i chce żeby tak zostało bo niestety jak mam potem patrzeć na ludzi którzy popracują dwa dni i kończą pracę to dziękuję bardzo . Nic pod stołem nie dostaje po prostu chodzę do pracy , czasami pracuje w sobotę ale nie mam nic przeciwko ponieważ mogę więcej pieniędzy zaoszczędzić . Mister daje max premii także jest super :)

Cz
@Katie

Też bym nie podał miejsca w którym pracuję, też jest tu u mnie mało polaków i nie chcę ich tu :). Ale widzisz, jakby nie dp WORK to o dobrej pracy możemy pomarzyć bez znajomości języka i znajomości realiów, za to jestem im wdzięczny.

@Cz

Ja z tą agencja nie mam miłych wspomnień i zawdzięczam im tylko to , że na szczęście się rozstaliśmy i udało mi znaleźć szybko fajna prace :) super jest to że jeśli mam problem sama idę na dział personalny i załatwiam sprawę , tu niestety w dp worku nie jest to możliwe bo wszystko dzieje się za naszymi plecami . Wyciągnęłam wnioski i wiem na co teraz uważać przy wyborze agencji pracy :) mam nadzieje że pomogłam

@Pr

raz można nie pojsc do pracy, przy drugiej nieusprawiedliwionej obecnosci wylatywali ludzie, koordynatorzy na bieżaco usuwali szkodnikow:)

@Katie

no to chyba pracowałysmy w innej agencji i pod inną Klarą bo musiałas narobić sobie w papiery niezle i Cię wyrzuciła za pijanstwo albo coś

@wiesia

Hahaha niech pani nie mierzy wszystkich swoją miara . Napisałam prawdę tylko dlatego że może komuś się przyda taka opinia bo sama przed wyjazdem korzystałam z tej strony :) Jak pani się podoba tam praca to dobrze :) śmiać mi się chce tylko z ludzi którzy bawią się w przedszkole w tej całej agencji :) i dla wszystkich wiadomości , być może zaszłam jej za skórę tylko dlatego że byłam młodsza i miałam nowszy telefon od niej hahaha :D to jedyna możliwość :D poza tym nie ma problemu ja chętnie przyjadę na tą ubytownie śmieszna i możemy porozmawiać , tylko podejrzewam że niestety większość ludzi i tak będzie zakochana w dp worku :)

men Nowy wpis
@Katie

racja ubytownia o ch..j rozbic chlanie cpanie i niedawanie spac innym kapusi od groma pisza nie wymagany j czeski bzdura wymagaja jezyka jak i pisowni praca ciezka za marne piniadze na miejscu okazuje sie ze nie ma w agencji nikogo biegle po polsku mówiacego dostajesz kartke z mapka i sam musisz znaleść i załatwic sprawe z lekarzem konto bankowe raczej sam musisz se wyrobic (usunięte przez administratora) straszne nie polecam jesli chodzi o jakikolwiek zarobek zapomnijcie

KN Nowy wpis
@Kto tam?

Dokładnie, mieszkałem w Pisku i Ostrawie i ceny są takie jak w Polsce

Mietek Nowy wpis
@men

No szkoda słów na takich osobników. Chcesz powiedzieć, że kazali ci po czesku pisać? Hahahaha, jak tam Polaków jest od groma. Lżesz jak najęty człowieku. Ty myślałeś, że cię za rączkę poprowadzą? No bez jaj. Siedź w Polsce i niech mamusia za ciebie wszystko załatwia a za granicą się nie ośmieszaj przynajmniej i jeszcze się chwalisz tu publicznie swoją niezaradnością.

brandox Nowy wpis
@Mietek

no chyba ze gosc nie wiedzial jak sie nazywa to go poprosili to napisac.

lapaze

siema jak to jest z wypłatą z czeskiego socjala za chorobowe jestem już 3 miesiące a kasy nie ma na koncie 3 tygodnie temu byłem osobiście w dp work i wypisałem papier do socjala z numerem konta i dalej nic.Prosze o opinie na ten temat jak ktoś już z doświadczenia wie ile się czeka po wypełnieniu papierów?

Mietek
@lapaze

Urząd socjalny to najpierw rozpatruje , a potem wydaje decyzję o wysokości chorobowego, trwa to wszystko długo, nawet kilka miesięcy niestety.

lapaze
@Mietek

Ile byłeś na chorobowym i ile czekałeś od wypełnienia papierów ?

Mietek
@lapaze

byłem 5 razy po 1 tygodniu, ale L4 miałem od czeskiego lekarza, nie wiem jak to w twoim przypadku. Kasę dostawałem różnie od 2 tygodni do 2 miesięcy nie mam pojęcia jak socjalka to rozpatruje. Chyba nie mają jakiś ograniczonych terminów wypłaty.

Ilrifugio66
Nazwa działu: Produkcja

Potraktujcie poważnie co napiszę.. Dpwork miasto Pisek pani Klara szczyt chamstwa niekompetencji arogancji szczególnie wobec Polaków. Wymuszanie podpisu in blanco rozwiazania stosunku pracy itp jast normą. Nie polecam..

Tak1Nie2
T-34
@Ilrifugio66

Co ty gadasz???? Klara jest najfajniejszą osobą w Pisku, kobieta do rany przyłóż. Jak nie masz samych pustych butelek wódki w pokoju to i zachowuje się wobec ciebie odpowiednio. Jak tam pracowałem, to sporo tam meneli było z Polski, ale akurat Klara była mega wporzo.

kita kita
@T-34

Musiałeś jej zaleźć za skórę ostro, bo to jest super człowiek. Wie ktoś może kiedy do Silonu będą przyjmować?

do t-34
@T-34

no i ja tez tak uwazam, żę Klara to koordynatorka number 1 a ta Katie to musiala Klarze zalezc za skorę, tylko szkoda ze takie osoby potem innym mieszają w głowach

Wiesia
@Ilrifugio66

aleś dziad kłamliwy, nie poszlęś do pracy bo zalałeś ryj i dał papier do podpisu, że jeszcze raz i lecisz:D zajmujesz miejsce na forum chłopie TUTAJ LUDZIE CHCĄ SIĘ KONKRETÓW DOWIEDZIEĆ

brak logiki

Tak abstrahując od tego czy ta agencja jest dobra czy zła to jak można wyjeżdżać do pracy do czech ? przecież tam wynagrodzenie jest tylko o 10-20% większe niż w polsce na danym stanowisku (np w Polsce w Krakowie na produkcji zarabiasz mw 3-3.5tys na rękę, w czechach jest to 3.5-4tys) a w Warszawie pewnie jeszcze więcej się zarabia na produkcji może nawet więcej niż w czechach więc kto mi wytłumaczy jaki jest sens tam wyjeżdżania bo nawet biorąc na logike jak mieszka ktoś w jakiejś dziurze to chyba lepiej wyjechać do warszawy niż do obcego państwa i mieszkać w hotelu robotniczym.

Tak5Nie5

Klaus
@brak logiki

No ciekawe bardzo, gdzie tyle zarabiasz :-) Może jak zrobisz 300 godzin w Polsce i jesteś ich niewolnikiem. Zobacz sobie na dominantę wynagrodzeń - minimalna krajowa Podejście do pracownika w Polsce i Czechach to niebo i ziemia. Byłeś kolego w Czechach w ogóle, że się wypowiadasz ? Tu się pracownika szanuje, a w Polsce jak nie dajesz rady, to Ukraińcy już czekają,

Tak14Nie
@brak logiki

Ja się tylko cieszę, że jest Unia i można sobie pracować gdzie się chce i nie muszę siedzieć tylko w naszym zrytym kraju, mogę pozwiedzać sobie każdy kraj.

@brak logiki

A czy się opłaca, to chyba każdy dla siebie decyduje. Wszystko zależy od wykształcenia, nabytego doświadczenia i zawodu.

brak logiki
@Klaus

@Klaus Napisałem ci gdzie tyle płacą w Krakowie a dokładnie w specjalnej strefie ekonomiczne "Niepołomice" dla przykładu "firma od produkcji okien" płaci chyba na start około 3tys na rękę, firma od "montażu tirów" płaci na start 3.2tys (tutaj wiem dokładnie), firma od "produkcji okien dla samochodów" 2.7tys na rękę jak jesteś z poza krakowa masz dodatkowo 700 zł na mieszkanie czyli daje ci to 3.4 tys na rękę i tutaj ja pracuje to są wszystko stawki za 8h w miesiącu bez nadgodzin, w Warszawie podejrzewam że są większe jeszcze stawki ale to już trzeba byłoby sprawdzić. Pracowałem w czechach w skodzie i w innej firmie (ale pojechałem tam tylko z ciekawości) i szczerze nie wiedzę żadnej różnicy pomiędzy traktowanie w dużej firmie w polsce a w dużej firmie w czechach, co innego jak mówimy o pracy w tkz: firmach januszowych zatrudniający mniej niż 10 osób ale to inna historia :D Minimalna krajowa serjo ? nie znam nikogo serjo nikogo kto w krk pracuje za minimalną krajową jak na kasie w tesco masz 2 na rękę albo w macu to jak można trafić na kogoś co za minimalną pracuje :D @nie rozumiem no wiem że fajnie ale o to mi chodzi że jak ktoś już wyjeżdża w celu zarobienia a nie ciekawości to lepsze są niemcy gdzie bez jezyka nawet teraz przyjmują

@brak logiki

Taką pracę dostajesz jak masz jakieś doświadczenie, żeby tam się dostać trzeba zabić smoka lub trafić w momencie kiedy na gwałt kogoś potrzebują ale to i tak pewnie dają śmieciową umowę jak to w Polsce, aby wywalić jak nie będą mieli pracy. Myślisz że nie szukałem pracy w Polsce ? Wszędzie cwaniactwo. Zwiedziłem Niemcy i Holandie prawda że płacą więcej robolowi ale mieszkanie dojazdy i jedzenie swoje kosztują, więc nie odkładasz więcej. W Skodzie wiem, że chłopaki po 30 tysięcy wyciągają.

Tak8Nie
@brak logiki

A i jeszcze traktowanie. W Niemczech czy Holandii ty zawsze będziesz dla nich robolem, niższą klasą człowieka. A tu ludzie są swojscy, traktują człowieka jak równego sobie, także ja nie widzę logiki wyjeżdżać gdzieś dalej. Widze co się dzieje i powiem, że polaka, który ma coś w mózgu traktują bardzo dobrze, dużo tu ciot się przewija chlejusów, to ich eleminują i wysyłają do domu.

Tak10Nie1
Krzyś
@brak logiki

No ciekawe bardzo. W Polsce wysłałem CV chyba do 100 firm, które płacą przynajmniej 3000 brutto w różnych miastach. Ani jednego telefonu, chociaż oferty wystawiają ciągle, dałem więc sobie spokój i wyjechałem. Czekać do usranej śmierci na pracę nie mam zamiaru, bo z czegoś trzeba żyć.

@brak logiki

Na temat pracy w Niemczech mogę napisać książkę, wyzysk, wyzysk i (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Jak nie znasz przynajmniej angielskiego to jesteś w czarnej d..ie! Zrobię ci prostą kalkulację. Zarobki w Niemczech 1300 euro, z tego na paliwo 200 euro i zakwaterowanie 500, o żarciu nie wspomnę. Odkładasz realnie 500 - maks 600 euro, czy to się tak opłaca to nie wiem. W Czechach odkładam 18 tysięcy koron spokojnie co miesiąc, praca bliżej od domu i kraj spokojniejszy. Od kilku miesięcy pracuję w DP WORK i już będę podpisywał umowę o pracę na czas nieokreślony z firmą, tak że da się bez problemów, wystarczy robić swoje i nie chodzić na L4 ciągle.

antydebil
@brak logiki

ale głupoty Po co tak klamiesz zlamasie z kodu?

X
@antydebil

18 tys koron to ja w Faureci Bezdecin po miesiącu pracy nie widziałem, zreszta nie ja jeden.

@X

A ja mówiłem o Faurecia w Pisku, nie wiem jak jest w Bezdecinie.

Emgro
@brak logiki

Myślę, że pieniądze nie są najważniejsze, a raczej organizacja pracy i spokojne społeczeństwo czeskie.

Emgro
@brak logiki

Myślę, że tam łatwiej o spokój w życiu i normalność, o którą coraz trudniej w PL. Pieniądze to nie wszystko.

max
@Emgro

stary jak bede chcial spokoju to pojade sobie na mazury a za granica to chce zarobic kase

ryku
@max

To musisz liczyć też ile odłożysz i brać pod uwagę koszty życia. W Czechach po opłaceniu wszystkiego odkładasz tyle samo co w Niemczech i Holandii. Osobiście jeżdżę 13 rok już i mam porównanie. A do Holandii to już w ogóle nie ma sensu jeździć.

podlasiak
Nazwa działu: Handlowy
@brak logiki

Chłopie. koniec 2019 roku. Bialystok. na start w pewnej fabryce proponują 2250 zł (BRUTTO). Wschod Polski to zarobkowa tragedia. 10 lat robilem w Auchan-ostnia wyplata to 1800 zl ( 10 lat w firmie)!!!

@brak logiki

tyle ze miesieczny koszt utrzymania (mówię woda+swiatlo+prad) to 100 zł niecałe fakt, ze dzielisz z kims pokoj ale a takie pieniadze nigdzię nie dasz rady żyć

Ranking
Kamil
 Rekomendacja

DP Work to jedna z lepszych agencji pracy na które trafiłem, coś wspaniałego. Szkoda, że jest tak mało agencji na rynku. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni.

Musiek
@Kamil

To jest agentura Babisza, on chce zrobić teraz w Czechach monopolie na to wszystko, jak to zrobił z przemysłem spożywczym. Nie wiem czy to dobrze czy źle, jedno jest pewne, że oni mają dobre układy.

@Musiek

a kogo to obchodzi czyje to? agencja super i to co było obiecane było, wypłacone wszystko i na czas i o nic czlowiek się nie musiał prosić, zmieniłam pracę blizej domu bo musiałam ale złęgo slowa nie da się na DP Work powiedziec.. tak Ci co przepracowali 2 tygodnie będą jęczęc bo za ubrania robocze im odciągneli i pewnie czują sie (usunięte przez administratora) al e wiadomo jak wszedzie, ze 3 miesiace musisz przepracowac zeby buty i ubrania się zwrociły

Krzychu

Witam czy może ktoś pomoc w pracy interesuje mnie normalne traktowanie i warunki pracy bo kiedy czytam te wszystkie opinie to zygac się chce wpisywanie stanie w banie że pijaństwo itp brud na hotelach przecież to ludzie robią nie pracodawca jak w domu tak i w życiu prywatnym

Pizoń
@Krzychu

DP Work normalnych ludzi traktuje normalnie. Ja nie mam z nimi prawie w ogole stycznosci oprocz ahoj, cau a pracuje pod nimi. Wynajmuje kawalerke kasa chodzi prawidlowo. Nie widze w ogole problemow z nimi. Juz moge przejsc pod firme w ktorej pracuje ale to sie nie oplaca. Tych co pisza negatywy witamy w doroslym swiecie. Nikt za was nigdzie nie beda zalatwiac spraw urzedowych, mieszkan i innych. Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz.

Krzysiek
@Pizoń

Mam pytanie daleko jest od pracy do hotelu wiadomo kto sobie coś ogarnie ma bliżej ale o początkach pisze

PaRaDoKs

no powiem tak, że dałem ciała, koledzy zatrudnili się w Skodzie w DP Work a ja w Work Service w Libercu i mamy różnice w wypłatach 10000 (dostaje mniej). Teraz zmieniam pracę, niestety w Skodzie już nie ma dla mnie miejsca, spróbuję Pisek Faurecie. Dam znać co i jak, podobno praca tam ciężka.

Tak9Nie1
Nurek
Nazwa działu: Produkcja

Zgadzam się z tobą w 100 procentach! Myślę, że nie jesteśmy sami, dużo Polaków ucieka z polskiego bagna. Czechy to nie jest kraj do dużych zarobków ale do fajnego i spokojnego życia, chociaż zarobki też są lepsze. Sprowadziłem rodzinę i luzik. We 2 pracujemy z żoną, mamy hipotekę, jeździmy na wczasy i jeszcze odkładamy, sory ale w Polsce tego sobie pozwolić nie mogliśmy, ledwie ledwie wystarczało na wynajem i jedzenie i jakieś ciuchy czasami. Ktoś tu wspominał, że czesi nie lubią polaków - nie prawda! Nie lubią cwaniaków, chamów ludzi agresywnych i meneli, jak widzą, że jesteś normalny, to są wobec ciebie bardzo przyjaźni.

Tak17Nie
MikeTxxxx
@Nurek

CHYLE CZOLA ...szacunek dla ciebie-masz zone ,rodzine ....serce mi sie raduje jak widze takich roakow jak ty....pozdrawiam goraco...mialem kiedys zamysl zalozyc partie nietolerancyjna dla (hazarow)Zydow ,lgbt itp...mowia ze 2 (usunięte przez administratora) ......ja sie smieje ...czas pokaze ...pozdrawiam

@PaRaDoKs

w skodzie sa chyba caly czas przyjecia bo dostaję oferty na maila, kolega juz ponad miesiąc tam pracuje i ma 135 koron na godzine, w faurecii pisek jest 120 koron

Adamkolaski
@wiesia

czesc.masz jakis namiar na prace w skodzie?poprosilbym jakis tel ..podziekowal

Pitca
@Nurek

Może mi ktoś wyjaśnić sprawę dlaczego polskie towary w czeskim Lidlu są tańsze niż w Polsce. Chyba ktoś nas na ojczyźnie dobrze kroi z kasy.

Miro
Nazwa działu: Produkcja

to pepiki mają niewolnictwo. Bo Polak ma (usunięte przez administratora) a oni zbijać bąki.

TakNie2

racja nurek

Damian
@Nurek

Hej mam kilka pytań bo wlasnie takze chciał bym się przeniesc do Czech z rodziną dasz jakis namiar na siebie moze nr tel ?

Adicek1987
@Nurek

Witam,proszę o kontakt,też chce wyjechać do pracy w Czechach i ściągnąć rodzinę. Mam pare pytań.Pozdrawiam adicek1987@interia.pl

Mycha
@Adicek1987

Witam czy możesz coś polecić che wyjechać jak jest naprawdę

Zbyszek
@PaRaDoKs

Czy ktoś może polecić godnego pracodawcę gdzie można podjąć pracę czechy oraz warunki godne czy tylko jest tutaj wszystko opisywane co nie dobre

Pizoń
@Zbyszek

Ich polecam, a ty myslisz, ze osoba zadowolona wejdzie i zostawi pozytywny komentarz. Ze mna pracuje przynajmniej 20 kolegow z Polski i im tez wszystko pasuje, ale nie pisza tu. Oni sa pracodawcami wiec reaguja jak ktos sie zachowuje jak bydlo. Powiedz czy w Polsce jest inaczej? Rozumiem jakby nie placili, to mozna narzekac ale wszystkie wyplaty miałem na czas co do grosza.

Zbyszek
@Pizoń

Dzięki ale jak czytam naprawdę te opinie to masakra dało mi to do myślenia teraz jak jest naprawdę komuś komu zależy utrzyma się a ten co kombinuje itp będzie miał pod górkę ????i mówił będzie. Aly czas ze jest źle szkoda słów wachslem się ale mozeliw że zaryzykuje w końcu świat do odważnych należy

Damian

Witam czy jest może jakiś bus z zachodniej Polski do Mladej?

Twój stary
@Damian

Dojedź do Pragi i stamtąd wszystko jeździ do Mladej. Metro Czerny most.

Lufdy

Czesc.czy pracuje ktos z was firmie iveco bus przez agencje grafton?jak wrazenia?

twój stary
@Lufdy

Nie ta grupa ale na Iveco wszyscy wrzucają. Bardzo małe zarobki. Lepiej wybierz Skodę, Faurencje albo Magnę.

PPPPP
Nazwa działu: Produkcja

DZIADY I (usunięte przez administratora)

?6
Nazwa działu: IT
@PPPPP

procz?

Narko
Nazwa działu: Produkcja

Zwyczajna (usunięte przez administratora) której zawsze coś nie pasuje :)

Nazwa działu: Produkcja

Witam czy w DPwork mowią po Polsku ma ktos namiar moze ?

Bars
@Lukas

Mnie gość po polsku rekrutował. Najlepiej napisz do nich email.

@Bars

Wysłałem cv w sumie zobaczymy czy się odezwą

wilczekk47
@Lukas

Dzwoniłem i powiedzieli, że po nowym roku tam gdzie chcę będą miejsca.

Lukas

Witam czy mogł by ktoś pomóc ...chciał bym wyjchac własnie do Czech do pracy z czasem sciagnac rodzinke myślę o stałym wyjechaniu ;) najlepiej gdyby odpisał ktoś kto mieszka w Czchach :) lukaskosowicz@gmail.com

Pol

Można zarobić w Czechach 20000 tys koron i więcej jeśli się chodzi cały miesiąc do pracy bez ani jednego dnia wolnego bo cię np. bolała głowa, chorobowe jest płatne 60 procent ale nie dostaniesz premi, ubytownie policzą drożej bo niby więcej zużyjesz energii i wody, bonusy to kwestia sporna w e-mail piszą cuda ale w umowie tego nie ma, jak cię okroją to nie masz gdzie z tym iść chyba że do pana boga, jak macie w Polsce gdzie pracować za min 2000 zł na rękę to nie przyjeżdżajcie tu, chyba że chcecie pozbyć się kumpli, miejsc gdzie chodziliscie na spacer itd.

Tak4Nie3
@Pol

i po co kłamiesz? Weekendy sa wolne, dostajesz 70 procent na chorobowym a jak nie chcesz robić i boli cie brzuch co drugi dzień, to za co mają ci dawać bonusy? To bardzo dobrze, ze na cwaniaków mają metody. Mam ci pokazać pasek wypłatni, gdzie nie miałem poniżej 28 koła?

Tak3Nie1
mikexxx
@donperdo

28.000 tys koron to juz dobra wyplata..takie zarobki chyba w Niemczech sa...zarobiles w Faurecii?

@mikexxx

pracuję u nich w Kvasinach jako wózkowy w Skodzie

@donperdo

Kto chce ze mną wynająć mieszkanie w Mlada? Znalazłem 3 pokojowe mieszkanie, wszystko dogadane, szukamy 3 osoby teraz, koszt 4500 koron od osoby, wyjdzie podobnie jak mieszkać na ubytovni, bo 2000 dopłaca DP.

@Franek

Ja akurat nie jestem zainteresowana Twoją propozycją, ale miałabym do Ciebie pytanie. Niektórzy dość negatywnie wypowiadają się co do zarobków w DP Work. Jak Twoim zdaniem to wygląda?

@Jolanta

Część. No ja z zarobków jestem zadowolony, mam je dwukrotnie wyższe jak w Polsce. Nie nastawiaj się na niemiecką wypłatę, ale weź pod uwagę tańsze życie (głównie usługi) pod koniec miesiąca jak podliczysz to wychodzi podobnie jak w Niemczech, bo mnie np zakwaterowanie tu kosztuje 2500 koron z pensji. Jest taki jeden warunek. Trzeba pracować normalnie, to wtedy doceniają cię i dają lepsze stanowiska. Nie wiem kto jakie tam miał doświadczenia, nierobów jest na ogół dużo, którzy żyją na zasadzie pasożyta. Mi się podoba, na razie nie planuję nic zmieniać. Pozdro

@Franek

Jestem zainteresowany pokojem w tym mieszkaniu, podaj proszę do siebie namiary.

@brbrbr

Siemandero! Napisz proszę franorlicki@wp.pl Przez weekend jestem w Polsce a od poniedziałku mam popołudniówki, także rano w tygodniu możemy się spotkać w Mladej.

@donperdo

Info ze strony "Eures" Więc sobie poczytaj i nie mów mi że kłamie, to samo z weekendami: nocki zaczyna się w niedzielę, często kończą się 6 nocką z piątku na sobotę, jak pracuję się systemem 12 godzinnym to już jest inna bajka pracuję się w weekendy a w tygodniu ma się wolne. Więc nie mów mi że klamie. Świadczenia pieniężne stanowią rekompensatę za utracone wynagrodzenie w razie choroby Ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe w Czechach Wysokość zasiłku chorobowego za dzień kalendarzowy wynosi: 60 % zredukowanej dziennej podstawy wymiaru od 15. do 30. dnia kalendarzowego, 66 % od 31. do 60. dnia kalendarzowego oraz 72 % od 61. dnia kalendarzowego tymczasowej niezdolności do pracy aż do końca okresu pobierania zasiłku. Zredukowaną dzienną podstawę wymiaru oblicza się, naliczając od średnich dochodów podlegających ubezpieczeniu społecznemu za dzień (= dzienna podstawa wymiaru): 90 % kwoty do pierwszej granicy redukcji w wys. 1.090 CZK plus 60 % kwoty między pierwszą a drugą granicą redukcji w wys. 1.635 CZK plus 30 % kwoty między drugą a trzecią granicą redukcji w wys. 3.270 CZK dla zasiłku chorobowego, dodatku pielęgnacyjnego oraz dodatku z tytułu opieki długotrwałej. Świadczenia opieki zdrowotnej opłacane z ubezpieczenia zdrowotnego Więcej wiadomości na stronie: www.eures-triregio.eu

@Pol

Jeszcze jedno: pierwsze 3 dni chorobowego było nie płatne, piszę było nie płatne bo mieli to znieść z dniem 1 lipca 2019 roku ale nie wiem czy prezydent Czech podpisał tą ustawę.

@donperdo

28 koła chyba wozu Drzymały , kto na dzień dobry zarobi 28 000 koron ? Bez nadgodzin ? W Denso w Liberec zarobki to 20 000 koron bez nadgodzin bez chorobowego bez dnia wolnego bo cię bolała głowa.

@Pol

Nudzi ci się człowieku? Ciągle wrzucasz tu jakieś bezsensowne komentarze. Ekspert od siedmiu boleści się znalazł. Podaj maila to ci wyślę pasek wypłat, w Kwasinach tyle u nich zarabiam, może na chwilę się zamkniesz.

bullettrain96420

Witam, chciałbym dowiedzieć się coś więcej na temat pracy Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o. (miasto Pisek). Czytałem wcześniejsze opinie jednakże chciałbym zapytać osobiście o warunki. Wyjazd mam zaplanowany na czwartek (25.07.19), miałem jechać z kolegą niestety ten się wystawił i jadę sam, nigdy nie pracowałem wcześniej za granicą i nie wiem czego mogę się spodziewać. Chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim czy ta firma jest godna zaufania, czy faktycznie można zarobić te 20 649 CZK netto/miesiąc, co myślicie o tym że wypłata jest wypłacana dopiero 25 dnia następnego miesiąca(!).

ksajfc
@bullettrain96420

są robione testy na narkotyki?

eqen
@bullettrain96420

zamiast Pisku i Faureci wybierz lepiej SKODE w Kvasinach albo w Mladej Boleslav. Po pierwsze bliżej Polski, po drugie lepsze pieniądze szczególnie za system 18 zmianowy. Ubytowanie to zależy jak trafisz i na jakich ludzi. Firma jest godna zaufania, w SKODZIE wypłata jest wypłacana 20 dnia następnego miesiąca i to jest rzeczywiście niekomfortowe rozwiązanie, ale tylko na początku jak zaczynasz pracę. Potem to już nie przeszkadza.

hvm
@ksajfc

Mama nadzieje, że tobie zrobią

@ksajfc

Tak, są robione testy na narkotyki

Franca
@eqen

A ja się przeniosłem z Boru u Tachova do Pisku i nie żałuję, zarobki lepsze i większy komfort.

premiera
@bullettrain96420

ODPUSC SOBIE PISEK I FAURECJE-WYZYSK. PROPONUJE CISZE I SPOKOJ W MIESCIE TABOR W SILON-JAKO KOORDYNATOR PANI DANA +420-381-622-042 gdpr@silon.eu. POWODZENIA

premiera
@premiera

PANI DANA ROZUMIE PO POLSKU, ODPOWIADA PO CZESKU ALE ROBI TO W TAK FAJNY SPOSOB ZE WSZYSTKO IDZIE ZROZUMIEC

@bullettrain96420

Pracuj w Polsce tam takie same zarobki jak u nas . Odliczają z twojej wypłaty na wszystko. W pisku nawet płacisz za internet

@Miras

internet - 150 koron na 3 miesiące - czy to az taki dramat 50 koron na miesiąc? 8 złotych 30 groszy:D

@bullettrain96420

19tego wypłata na koncie (regularnie), jeśli nie masz konta w banku 25tego trzeba przepracować miesiąc zeby dostać wypłatę - nie rozumiem co w tym dziwnego, na tylu pracowników obliczenie dniówek itd są regularne tygodniowe zaliczki 1000 koron - w poniedziałki na koncie lub w piątki do ręki jesli nie masz konta

@Franca

nie, nie robią - są testy z rozpoznawania kolorów i coś w rodzaju - z podanych obrazków wybierz element pasujący do elementu pierwszego

Koksik
@Miras

Nie rób jaj. W Polsce połowa ludzi zarabia 2000 netto, o czym mowa w ogóle? Musisz być na serio dobrym fachowcem aby 4000 zarabiać albo robić 300 godzin.

@wiesia

Tak. Bo piszą w ogłoszeniu że je zdarma internet a tak nemá . ZÁSADY jo?

@Koksik

Mam 3500 netto do ręki. A pepiki okradają Polaków z wypłaty.

Odp
@Miras

Ze 4 -5 lat temu zarabiało się w Cz tyle co teraz w Polsce, teraz za mniej jak 20 koła jest mało pracy, chyba że cieciem na parkingu za siedzenie na du.ie ????

odp

Napiszcie ile ląduje na koncie po pierwszym miesiącu.

franek
@odp

ok 22500+1000 w bonach

@franek

Tyle nie zarobisz. Szybciej cie wyrzucą.

@franek

To jest raczej brutto. Mieszkałem 2 lata w Czechach i wiem ile się tam zarobi

Koksik
@Miras

To że cię wyrzucili pewnie za niewinność jak zawsze nie oznacza, że nie ma tu normalnych ludzi, którzy chcą pracować i się rozwijać. Ja zarabiam około 23 i to mówię poważnie, w Skodzie jeszcze więcej się zarabia. Nie wiem jaki jest sens wyrzucania ludzi bez powodu jak twierdzisz i potem szukać nowych i to w kraju z najniższym bezrobociem w Europie. Nie przyznasz się sam to wiem na pewno ale wyrzucają za alkohol, nieobecności i robienie chlewu w ubytowni.

Zwykłyon

Dramat.podpisują umowy na rok,w tym trzy miesiące okresu próbnego a z dnia na dzień wyrzucają ludzi na bruk a na kasę trzeba czekać. Nie polecam!

Tak4Nie2
@Zwykłyon

Znam dużo takich, co za picie i nieobecności w pracy skończyli karierę u nich. Abyś został zwolniony musiałeś się na prawdę postarać człowieku. Tylko pogratulować.

Tak7Nie3
@Franek

racja, pewnie co najmniej DWIE nieusprawiedliwione nieobecnosci w pracy (czyt: zachlałem i nie mogłem pojsc) i zdziwienie, ze każą opuścić ubytownię

Mik
@Zwykłyon

Zgadzam się. Ja miałem umowę na rok, po 2 miesiącach dziękujemy. I wcale nie dlatego , że opuściłem dzień bo nie opuściłem żadnego, nigdy się nie spóźniłem, nigdy nie przyszedłem na kacu, nigdy nie byłem na zwolnieniu. Nie dostałem też uwagi, pokuty etc. za źle wykonywaną pracę. Po prostu komuś w jakiś sposób się nie spodobasz i tyle

Mik
@Franek

Wcale nie musisz się starać ani też pić. Nie jest tak jak mówisz . Z naszej grupy, która się rekrutowała zwolnili kilka osób. Co kilka dni kogo innego. I uwierz , że żaden nie zachlał ani też żaden nie opuścił żadnego dnia w pracy.

Pol

Jeśli otwieracie konto bankowe to nie wybierajcie banku Raiffeisen, nie cieszy się dobrą opinia, nakładają kary, opłaty są spore, ja osobiście mam w Equa Bank i jestem zadowolony. Można samemu przyjść do banku i z założeniem konta nie ma problemów.

@Pol

ja mam w raiffaisen i sobie chwalę, odpowiedz na maila pisanego w weekend o 21.00 mam do 10 minut - przy czym spodziewałam się ze odpiszą za tydzien opłata 129 koron za prowadzenie konta czego nie ukrywali, gdzie indziej meiałam informację, że "z darma" a po jakims czasie.. list do zapłaty

Pol

Wiecie dlaczego cały czas są przyjęcia do pracy ? Ludzie przyjeżdżają i pracują jak najlepiej, polski pracownik jest dobrym pracownikiem , więc dlaczego jest taki przemiał ? Nie ważne przez jaką agencję pracujesz ale ważne czy im się spodobasz już tam gdzie pracujesz np. w Mladá Boleslav w Skodzie, oni decydują czy będziesz pracował czy nie oni decydują sobie wybierają , nie mówię o ćpunach, pijakach, najlepiej jak mówisz po czesku jesteś młody i wykształcony ale pracujesz jak zwykły robol, jesteś na każde skinienie i jak dowiadujemy się że cię nie chcą nie wiesz dlaczego i jak się spytasz to zawsze coś wymyślą, nie wiadomo o co chodzi przecież wszystko robiłem co trzeba, zadajesz sobie pytania bez odpowiedzi. Nie wiem dlaczego tak jest ale jest, to oni tu rządzą i to jest ich wybór i kraj. A mowa która agencja jest dobra to ja odpowiem że każda, ponieważ im zależy na was każdy pracownik daje agencji profity na was na nas zarabiają i można snuć teorie spiskowe że to po to aby nie wypłacać bonusów którymi nas tu zwabiają bo pracownik który jest zwolniony po 2 m-c nie dostanie ich a na każdego jednego zwolnionego jest 10 innych. Na pewno parę osób powie ale mnie się udało co ty pieprzysz ? Ale ilu jest co im się nie udało ? Pytajcie spróbuję odp.

Braun
@Pol

Co???? Nie pij więcej ziomuś. Możesz dać namiar na siebie, mam kilka pytań.

@Braun

Ja też miałabym kilka pytań więc może wymienimy się na GoWork doświadczeniami? W ogłoszeniu o pracę, właśnie do Skody w Mladá Boleslav jest wymienionych sporo dodatków (https://dpwork.jobs.cz/detail-pozice/?id=G2-1388749986-aden_brand0&rps=186). Czy rzeczywiście wszystkie z nich otrzymuje się od samego początku?

Maciek Zdybel
Nazwa działu: Produkcja

Co wy rodacy pieprz.cie? DP jest najlepszą firmą w Czechach jeżeli chodzi o pracę. Poczytajcie czeski kodeks pracy w necie po polsku, oni chyba jako jedyni go respektują. Inne agencje mogą wam dać lepsze zarobki ale będą was kroić na podatkach i pewnie nawet nie będziecie ubezpieczeni, a jak zachorujecie to macie przewalone. Mają swoje zasady bym powiedział bardzo twarde, ale pracują tam wporządku ludzie, którzy realnie pomagają we wszystkim.

Robotny
@Maciek Zdybel

Mam zastrzeżenie tylko do agentury, że nie przekazali faktu że jestem inżynierem do Faurencii, wtedy bym pewnie szybciej dostał się na majstra.

@Maciek Zdybel

zgadzam się z Maćkiem bo pracuję pod DPwork od maja, wypłaty w całosci na czas, zaliczki tez wszyscy chcielibysmy zarabiac więcej - to się rozumie co do pracy - juz pisałam zalezy od linki atmosfera - nie spotkałam się z tym zeby którykolwiek przelozony był niemiły

Maku
Nazwa działu: Produkcja

Sam sobie załatwiłem u nich pracę bez żadnych lewych osób i jestem szczerze zadowolony z pracy. W urzędzie gdzie są ich oferty nie wiedzą nic o warunkach zatrudnienia, musicie z nimi bezpośrednio się kontaktować. Nie wiem po jaką cholerę istnieją urzędy pracy w Polsce, nawet mi numeru nie chcieli podać, polski system to paranoja.

@Maku

Podpowiesz w jaki sposób można się dostać do firmy? Dzięki.

TakNie

Wiecie czy w DP Work s.r.o. szukają chętnych na staż?

@Pytanie

Dlaczego poprostu nie zadzwonisz do Do work,u z tym pytaniem?

Turek
Nazwa działu: Produkcja

Jedzie ktoś może do nich do Faurecii Pisek w pniedziałek?

Polak fachowiec
Nazwa działu: Produkcja

Pod nimi pracuję 7 miesięcy w Faurecii i teraz mogę coś sensownego napisać. Kasę wypłacają uczciwie w terminie zawsze, nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń. Jedynym problemem tu są niestety POLACY (jak w każdym kraju w którym dotąd pracowałem), nie szanują oni tu nikogo i wszystko im się należy. Codzienne libacje, a co za tym idzie zwolnienie z pracy i wielkie rozczarowanie są na porządku dziennym (też bym zwalniał takich "pracowników"). Zakwaterowanie jest w porządku jeżeli porównywać do tego co mi dali w Holandii i Niemczech. Możesz iść na swój byt, to dopłacają. 2 majstrów są polakami ale oni też wolą pracować z czechami i słowakami jak z polakami. Rada dla nowoprzyjętych. Zachowuj się normalnie, to w stosunku ciebie też się będą normalnie zachowywać, a jak planujesz tu imprezować to wcześniej czy później wrócisz do domu.

Tak8Nie
Marny Ziółek
@Polak fachowiec

Najważniejsze że Ukraińcy tu nie robią, to chyba jest najwiekszym plusem tej pracy. Nie będę pracował z kimś kto nienawidzi polakow. Pozdro

Tak6Nie1
Tadzik
@Polak fachowiec

A jak tam z zarobkami w faurecii przykładowo jakby dodatkowo co drugą sobote robił

Adam
@Marny Ziółek

@Marny_Ziółek skąd takie mocne słowa? Forum GoWork nie służy d obrażania innych osób. Może opowiesz o konkretnych sytuacjach, które wywołały Twój dyskomfort?

@Marny Ziółek

Mieszkam z Ukraińcami na ubytowni i są goście bardzo spokojni i są do Polaków miło nastawieni są ok. Za to Czesi nie są dla nas mili mają nas głęboko gdzieś i pokazują to w ten lub inny sposób mają nas za bandytów, w sklepach w pracy itd. oczywiście są i tacy co są w porządku. Pracuję tu rok czasu i mogę coś o tym napisać. Po za tym dzisiaj pracujesz a z niewyjaśnionych powodów jutro już nie i nie ma dyskusji, przerabiałem to, w Mladá Boleslav zwolnili mnie bo im tak pasowało, jesteśmy tu tylko mięsem armatnim i jak każdy myśli że się tu ustawi to jest w błędzie to nie jest eldorado tylko wiocha zabita dechami.

Tak3Nie1
Parada
@Polanin

A gdzie pracowałeś w Mlada ? Bo coś nie przypominam aby zwalniali bez powodu (chyba że za alko i absencje), do mnie dzwonią co jakiś czas żebym wrócił na wyższe stanowisko. Miałem super koordynatora, jak traktujesz ich tak oni ciebie. Mam teraz inną pracę w Czechach w swoim zawodzie (wystarczyło się nauczyć języka) ale czasy z DP Work wspominam dobrze i nie mów że nie da się ustawić, bo na początek to jest najlepsza opcja.

@Parada

Wiedziałem że ktoś się znajdzie kto będzie Czechów bronił i podważał moje słowa, to co napisałem to nie dla ciebie, to dla ludzi którzy tu przyjadą, rzetelnie i prawdę pisze, nie jestem odosobniony tutaj są tacy sami ludzie jak ja i to samo powiedzą. Namawiam ich na to by pisali na forach prawdę i rzetelnie bez kłamstw. Nashledanou

Tak5Nie4
Parada
@Polanin

Mistrz! Pracujesz przez rok, czyli nie jest tak źle, znam takie przypadki jak ty, którzy dla zasady muszą narzekać na wszystko.

@Polak fachowiec

racja i prawda, siedzisz na smietanie czy na lotusie? ja smetana:)

@Polak fachowiec

Nie tylko Polacy są problemem jak źle trafisz to może być każdej narodowosci, nawet Czesi są ludźmi którzy grzeszą. W Czechach jest w więzieniu 20 000 tys ludzi, kto tam siedzi? Amerykanie?

czekaj
@Polanin

Jak wszędzie.................................. czesi jednak nie są agresywni wobec innych, raczej zachowują kulturę.

Tak2Nie1
Fester
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam. Ubytovna Jitex - dramat, wieczne burdy i mordobicia, a sama praca? No cóż, też nie polecam. Pieniądze w sumie ok, ale czasem lepiej wykręcić 2000 kč mniej, a żyć i pracować w spokoju z normalnymi ludźmi.

Tak2Nie1
Mazury
Nazwa działu: Produkcja

Typowo polskie społeczeństwo się tu wypowiada bez dystansu do siebie. Ja przyznam że się nie uczyłem nie mam zawodu to biorę każdą pracę z pocalowaniem ręki i tu jeszcze płacą dwa razy więcej niż w Polsce i nie muszę się martwić o dach nad głową. Fachowcy już dawno wyjechali do Anglii a jak ktoś się za takiego uważa, to pracuje w Polsce za psi grosz. Na tym forum bez wątpienia są same super pracownicy-fachowcy nigdy nie pili nigdy po pijaku nie zaspali do pracy, same anioły a zły jest ten kto daje prace. Chcecie coś zmienić w życiu zaczynajcie od siebie aby nie być typowym sebixem w białym kaszkiecie za których inni polacy się muszą wstydzić za granicą.

Tak23Nie2

Święte słowa! Polać mu!

Tak9Nie1
Tropiki
@Mazury

Aż zrobiłem screena Twojej wypowiedzi, taka piękna.

@Mazury

W sedno. Tylko narzekać niektórzy potrafią, a z przychodzeniem do pracy to już gorzej, Niech nieroby zostaną w domu na socjalu, kto chce pracować to będzie, a kto nie wraca do domu, proste......... Za darmo to nawet wam żona nie da!

Polanin

Dużo ogłoszeń pracy w Czechach jest na ”poloniusz" w Googlach wpiszecie" praca Czechy" i szukaj

Tak1Nie

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w DP Work s.r.o.?

@Pytanie

Jak znasz języki i masz wykształcenie to wszędzie są możliwości awansu. Polacy w firmach czeskich mają stanowiska od teem leader do stanowisk kierowniczych całych działów, znam 2 osoby na stanowisku kierownika.

Polanin

Zastanówcie się dlaczego non stop są oferty pracy w Czechach ? Czy to w Pisku, Mladá Boleslav, czy w innych miastach. Płacą więcej niż w Polsce po 6 miesiącach więcej a po roku to już jest super jak dla mnie. Na 100 osób przyjętych jest 75 zwolnionych i to wciągu 1 miesiąca, my Polacy potrafimy pracować i angażować się w pracy, dlaczego jest taki przemiał ? To nie są kierownicze stanowiska ale zwykłe pracę na montażu i jako operator wózka widłowego.

Opaopa

Czy ma ktoś numer do Pani Klary?

@Opaopa

napisz maila do dp work napewno go przekaza pani klarze

Pol

Wszystkie agentury w Czechach płacą od 20 do 25 dnia następnego miesiąca, czyli za m-c sierpień dostaniesz wypłatę nie wcześniej niż 20 września. Podobno agentury tj. Manpower, Work servis czy Do work są dobrymi agenturami, innych nie znam.

@Pol

wypłata jest kazdego 19 tego w poludnie, zaliczki w poniedzialek do poludnia - co tydzien 1000 koron

sorki jak ma się konto w banku, na rękę 25tego

Zostaw opinię o DP Work s.r.o. - Praha