Berni - 2013-08-03 15:28:45
Zanim powstała "firma" U.I.R. "DRACJA" Janusz Waszczak pod tym samym adresem i numerem telefonu swoją naciągacką działalność prowadziła w identyczny sposób sławetna "firma" pod nazwą DOROTA WASZCZAK USŁUGI INFORMACYJNO-REKLAMOWE "EMIDA".
Pozwolę sobie zacytować rozmowę telefoniczną z ową "przedsiębiorczynią" - żoną[usunięte przez administratora]:
12.marca 2009r.
"Dzwoniłem dziś pod numer wskazany na stronie - niby firmowej.
tel. 71 360-45-69
Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem, ale kiedy pół godziny później zadzwoniłem, odebrała kobieta.
Na wstępie zaznaczyłem, że żona moja nacięła się już dwa razy na oferty pracy chałupniczej, dlatego też, zanim wyśle koleją kasę, chcę wiedzieć, do kogo pieniądze trafią.
Zapytałem o rzecz, która jako pierwsza rzuciła się mojej uwadze - brak NIP. Kobieta oburzona powiedziała mi, że nie ma takiego obowiązku by publikować takie informacje, a już tym bardziej nie udzieli mi takowej przez telefon...
Cytuj:
Wyciąg z Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807)
Art. 21. Jeżeli przedsiębiorca oferuje towary lub usługi w sprzedaży bezpośredniej lub sprzedaży na odległość za pośrednictwem środków masowego przekazu, sieci teleinformatycznych lub druków bezadresowych, jest on obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:
1) firmy przedsiębiorcy;
2) numeru identyfikacji podatkowej (NIP);
3) siedziby i adresu przedsiębiorcy.
przy okazji:
Cytuj:
Informacje kontaktowe muszą być podane najdalej na pierwszym poziomie dostępu (czyli zakładki/linki: o firmie, o nas, kontakt itp.), a nie gdzieś daleko/głęboko lub po stronie dostępnej tylko dla zarejestrowanych użytkowników - reguluje to obowiązująca w naszym kraju Ustawa:
Ustawa z dn. 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną
Rozdział 2 Obowiązki usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną Art. 5. 1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca [...]
Wyprowadziłem ją zatem z błędu.
Zdenerwowała się i powiedziała, że nie ma czasu ze mną rozmawiać, "bo jej dziecko płacze". A w ogóle dlaczego dzwonię na jej numer domowy?
I tu się zdziwiłem, gdyż na stronie emida.xt.pl, numer pod który zadzwoniłem, jest podany właśnie do kontaktu.
Mało tego - jak się później okazało, moja znajoma też dzwoniła pod numer ze strony: emida.xt.pl i ów numer telefonu miał być gwarancją na to, iż to uczciwy biznes...
Z rozmowy z panią, która odebrała połączenie wyniknęło, że ona nie świadczy żadnych usług, że tylko informuje o możliwościach zarobku... Usług nie świadczy, ale za informację, życzy sobie 32 złote. Tyle niestety wysłała znajoma.
Owe 32 złote to kasa za wspomniany w poście Małgorzaty "katalog".
Otrzymałem również informację, że witryna internetowa pod adresem emida.xt.pl reklamuje usługi(?)/oferty(?) ze strony topaz.xt.pl. I faktycznie - na samym dole tej pierwszej jest napis: emida 2009, gdzie słowo emida jest linkiem do tej drugiej.
Proszę sprawdzić (stan aktualny w chwili pisania posta, ale screeny zrobiłem, gdyby nagle coś się zmieniło), jaka pozycja znajduje się na końcu menu... Cleanbusiness (http://www.cleanbusiness-z.rubikon.pl) - bez komentarza...
Chociaż nie - jako komentarz niech posłuży jeden z wyników googla: http://www.interpatrol.pl/?ipatrol=100&p=16
Odradziłem żonie kontakt z "firmą", która chyba firmą nie jest. Zresztą jak powiedziała pani z U.I-R."EMIDA", jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu informacji...(faktycznie - EMIDA wtedy jeszce nie była zarejestrowana)
Jeżeli ja mam płacić za informację o możliwościach zarobkowych, przykładowo w firmie Clean Business-Z (Al. Jerozolimskie145/19, 02-326 Warszawa) to już wolę te 32 złote dać dziecku na dużego loda i ciacho.
Na koniec dodam, że kobieta z którą rozmawiałem, po kolejnym pytaniu dotyczącym działalności U.I-R."EMIDA", po prostu się rozłączyła..."
ps
Panie Waszczak -dziecko już chyba nie płacze więc odbieraj te telefony i wyjaśniaj uczciwie ludziom w jaki sposób chcesz ich przekręcić...
Ależ Państwu się nudzi...szkoda że nikt nie wyciągają brudów swoich jak i Swoich rodzin dopiero było by co czytać...! dodam iż Firma"Emida" tylko reklamowała inne Firmy a Firma"Gracja"daje SWOJE propozycje pra