Omeko Jan Dworzański Sp. k.
counter
2 32 30 5 1
Igor Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Przestaliście zostawiać tu jakieś informacje o pracy , czy jest tego jakiś powód?

Janek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy sa obecnie przyjecia jako operator maszyn?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 74 dni.

Czy w firmie Omeko Jan Dworzański Sp. k. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Operator?

Pozdro Z UA Nowy wpis

Wspaniała atmosfera, świetnie ludzie...A to jest najważniejsze!

Tak5Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

KLOC

Zdecydowanie podnieśli poprzeczkę pod względem wymagań dla pracowników. Jeśli chcesz pracować i masz olej w głowie jest OK. Niezgodze się z uwagą odnośnie grafiku pracy z poprzedniego wpisu. Owszem grafik jest wywieszany w piątek ale pracownicy zawsze są na swoich zmianach. A jeśli chodzi o kierownikó to zawsze idą na rękę i można się jakoś dogadać. Odswieżyli również park maszynowy i zdecydowanie podnieśli standard UR. Kiedyś mechanicy obijali się po kątach a teraz śmigają aż miło patrzeć. Podsumowując - pracy teraz wszędzie dużo a jeśli się komuś nie potoba to zawsze może ją zmienić, do pracy przychodzisz żeby pracować a nie budować atmosferę. Tyle w temacie.

Tak20Nie17
DJ
@KLOC

no ładnie napisane (usunięte przez administratora)

Tak7Nie7
@KLOC

(usunięte przez administratora) Pracuje w tej firmie około 10 lat i nigdy nie było problemu z mechanikami. Dla nas, ludzi z produkcji, to zawsze byli mechanicy. (usunięte przez administratora)"Do pracy przychodzisz aby pracować a nie budować atmosferę" - zarządzanie rodem ze starożytnego Rzymu, gdzie batem poganiano ludzi do pracy. (usunięte przez administratora) czasy się zmieniły i zmieniło się zarządzanie. Dobra atmosfera w pracy jest ważna, bo zadowolony pracownik to wydajny pracownik. W każdej ofercie pracy pracodawcy oferują "dobrą atmosferę pracy". (usunięte przez administratora) Nie ma czegos takiego jak postojowe i za brak zleceń płacimy urlopem, a jak sie skonczy płatny to urlopem bezpłatnym. Wiadomo - fajnie się zarabia i fajnie być kierownikiem(usunięte przez administratora) ale zamiast być przeciwko ludziom, powinienes być dla nich. Tak wyglada zarządzanie, a tutaj to jest stanie na straży norm (usunięte przez administratora) i zadowolenia zarządu.

Tak18Nie18
Pip
@KLOC

Widać że każda firma ma swojego "Wawrzyńca".

Tak3Nie

Jaka atmosfera jest między działami w Omeko Jan Dworzański Sp. k.?

@Pytanie

Atmosfere psuje jedynie ćwierćdyrektor, poza tym ludzie dobrze ze sobą współpracują.

Tak15Nie16
MOG

Trochę poprawiło się na lepsze. Raczej nie stosuje się już "kar pieniężnych" za zepsuty materiał. Były nawet podwyżki, zmiana stawki z akordu na stałą pensję (i tak jak zawsze wypłata jest jedną wielką niewiadomą/niespodzianką). Od dłuższego czasu niestety trwa redukcja zatrudnienia i nigdy nie wie się czy akurat nie trafi na Ciebie. Staż nie ma znaczenia, raczej im więcej się zarabia to jest pewniejsze zwolnienie. Minimalna obsada. Z urlopem raczej ciężko, jak ktoś idzie na urlop to trzeba robić po 12 godzin (przeważnie i zależy gdzie). Jest stres, grafik ustalany w piątek na przyszły tydzień (ciężko cokolwiek zaplanować), kierownicy nadal biegają jak na amfetaminie, w stresie, stresując innych. Po 38 latach istnienia firmy, pojawiły się mikrofalówki i lodówka dla pracowników produkcji. Wypłata na czas. Jeśli ktoś lubi życie na krawędzi, to może spróbować.

Tak9Nie2

Czemu nic nie piszecie na wątku Omeko Jan Dworzański Sp. k.? Czy to oznacza, że dobrze Wam się pracuje i nie ma rotacji?

nickeledeon
@Administrator

Ponieważ OMEKO to wspaniała firma.

Tak1Nie10
Iza
@nickeledeon

Może podzielisz się z użytkownikami informacją, jakie konkretnie aspekty pracy w Omeko Jan Dworzański składają się na Twoją opinię? Na forum pomocne są wyczerpujące wypowiedzi dotyczące pracodawców, a wpis osoby posiadającej doświadczenie w niej będzie miał dużą wartość.

Igor

Pewnie dobrze się tu pracuje bo i na forum jest cicho. Niemniej jednak mógłby ktoś czasami napisać o bieżącej atmosferze.

TakNie1
Zbynio

Jaki jest powód takiej ciszy?

Iza

@Tak jest czy zgłosiłeś gdzieś te problemy? Skoro prośby nie działają to może warto to zgłosić. Czy można liczyć na jakąś podwyżkę? Jak długo pracowałeś w Omeko Jan Dworzański Sp. k. lub pracujesz?

Tak7Nie

Tak jest

Witam! Faktycznie dużo prawdy jest w opiniach... Zepsuje się towar to się płaci.... Maszyny pamiętają PRL ciężko się doprosić żeby coś naprawić chodzi się i prosi i prosi... I dalej nic... Woda już nie eden ale kranowa z automatu tylko zimna... Ubikacje to też do pomstę do nieba wołają ogólnie brudno i śmierdzi. Lipa za małą kasę gorąco na halach czy są jakieś pozytywy ... Chyba to że wypłata w terminie praca po 8 h ubezpieczenie od zarobków na tym się kończą te dobroci...

Tak13Nie
tylko anonim

Pracowałem w Omeko Jan Dworzański ponad 10 lat temu, przez jakieś dwa lata. Praca biurowa. Szef Jan Dworzański sprawiał wrażenie profesjonalnego przedsiębiorcy który kieruje wielkim zakładem , w jego gabinecie dyplomy, medale odznaczenia - sprawiał pozory że troszczy się o pracowników i dba o ich komfort. To były tylko pozory, po krótkim czasie okazało się, że jest inaczej, że czyha tylko na to aby oszukać pracownika, a to na umowie o prace (gdy skończył się okres próbny to kadrowy podłożył mi umowę na tych samych warunkach co okres próbny) śledził każde wpadki pracowników i potem obcinał pensję. Standardem było to, że gdy ktoś odchodził z pracy Jan Dworzański kasował część pieniędzy z ostatniej pensji. W mojej opinii Omeko to firma która dorobiła się na krzywdzie, ludzkim cierpieniu i wyzysku inwalidów. Cieszę się, że był to tylko epizod w mim życiu. Fajni ludzie tam pracowali, ale rodzina Dzworzańskich zrobiła na mnie fatalne wrażenie - oni widzą tylko zysk ponad wszystko. Ktoś pisał że wtedy był kryzys finansowy w tej firmie - to była tylko manipulacja służąca do zabezpieczenia się przed roszczeniami ludzi którzy musieli być czujni aby Jan Dworzański nie połakomił się na ich marne grosze.... Aż dziw bierze, że tak wygląda praca w takim zakładzie. Stare zasady, biednego batem... nie polecam tej firmy nikomu, nawet kontrahentom ;-)

4ty

oj umowa o prace to duzy plus ludziom raczej zalezy na stabilnym zatrudnieniu co niestety nie wszedzie jest oferowane @malmo a poza tym to fajnie by bylo jakby jakies szkoelnia wdrozeniowe tam byly :)

JA

Pracowałem tam z dziesięć lat temu, pamiętam niesamowitą psychozę, paniczny lęk przed prezesem i ciągle napięta atmosferę, jakiej nie doświadczyłem w żadnym innym znanym mi miejscu. Były też i jaja, jak takie coś, że prezes przed świętami zabrał wszystkim bez powodu premię, by ją dać w formie "prezentu", lub nasyłanie starych ochroniarzy na pracowników, czy "będziesz mógł zapalić papierosa, jak popracujesz rok" hehe... ogólnie trzeba było mieć mocną psychikę by wytrzymać z wszystkimi wariatami, lub zatrudnić się tylko po to, by zobaczyć jak wygląda dom wariatów.

Zyczliwy

Plus jest tylko taki ze praca po 8 godz, reszta wyzysk. O urlopie zapomnij, o mydle i recznikach tez, o wodzie do picia przy 35 stopniach na hali no i pilnuj się by ci nie wcisneli zepsutego materialu w koszty wyplaty. Dajcie spokój, zenada i tyle, na dodatek maszyny w stanie tragicznym, prezes picuje mercedesa a na podstawowe wydatki mu zal dac 1zl,no i śmieszne kary i chore normy. Ogólnie nie polecam, omijać szerokim łukiem, powyższe negatywne opinie to prawda, jak nie wierzysz to przyjdź do omeko, co chwila ktoś przychodzi i odchodzi bo nikt pracować tutaj niechce, przyjmą cie z otwartymi rekami, wykorzystaja na maksa i zwolnia bez odprawy i zupełnie niczego jak rumuna na zbity ryj.

Tak9Nie

timon pumbowski

ja również zastanawiam się nad zatrudnieniem w Omeko Jan Dworzański Sp. k., natomiast również mnie skrajne opinie tutaj na forum nie pomagają w podjęciu ostatecznej decyzji. nie wierze za bardzo z typowo negatywne komentarze więc zapytam może inaczej: jakie plusy będę miał z tego że wybiorę właśnie tego pracodawcę a nie nie innego?

TakNie1

Ja uważam że warunki pracy są spoko. Szefostwo bardzo fajne, współpracownicy ok. Od kąd niema mąciwody J K zwanego kutasiem! Atmosfera się oczyściła i pracuje się dobrze. Niestety ale przez JK odeszło sporo fajnych ludzi. A JK brakuje tu tylko dlatego ze nie ma z kogo polewać, zwykły kierowniczyna a nosił się jak prezes ;)

Tak3Nie3

walet czerwo

Pracowałem niegdyś w Omeko przez kilka lat i uważam, że były to dobre lata. Trudno w Polsce o firmę i szefa idealnego. Owszem właściciel firmy i jego synowie mają problem z delegowaniem zadań i bardzo ograniczonym zaufaniem do pracowników, czasem niepotrzebnie "zagęszczają atmosferę", zdarza się, że za błędy każą płacić, do przesady oszczędzają na różnych rzeczach. Nie wiem, jak wygląda traktowanie niepełnosprawnych. Pracowałem jednak z wieloma ludźmi, którzy byli w tej firmie od wielu lat, więc tak chyba strasznie nie jest. Pracowałem w kilku firmach i uważam, że ta była jedną z lepszych. Ceniłem w niej stabilność zatrudnienia, pewność, że na czas będzie wypłata itp. Trafiłem na fajnych ludzi, atmosfera była miła. Nie miałem większych powodów, by narzekać. Oczywiście, że można trafić znacznie lepiej - z takiej perspektywy piszę teraz o Omeko - ale uważam, że nie ma co demonizować szefostwa i warunków pracy w tej firmie.

TakNie2

taki jeden

Pracującym w Omeko Trefl, współpracuje się bardzo dobrze. Ludzie jako ekipa, trzymają się razem i chyba tylko dlatego, że ludzie wykazują bardzo dużo inicjatywy między sobą, a również jest świetna relacja pomiędzy KIEROWNIK - PRACOWNIK, co też wpływa na jakość pracy. Ludzie pomimo kiepskich zarobków, lub zarobków niezmieniających się przez lata, reklamacji, które trzeba pokrywać z własnej kieszeni, choć tak naprawdę przecież nikt specjalnie nic nie psuje, bo każdy do pracy się PRZYKŁADA w obawie przed potrąceniem z pensji... czasem się zdarzają wpadki... i nie ważne czy pracujesz 5 lat i masz po 5 latach jakąś reklamację, wszystko co dobre się nie liczy.. musisz zapłacić. W Omeko nie może być strat więc każdy drży przed gramem zniszczonego papieru. Szef to dobry człowiek, który gdzieś w trakcie rozwoju firmy się pogubił i zatracił w przyroście zer na koncie. Przestał widzieć ludzi a widzi tylko konto. Synowie... Jeden sympatyczny i mało go widać, drugi bardziej przy ojcu i widać, że On chce też rozwinąć skrzydła firmy, ale za bardzo przesięknięty jest wizją ojca. Generalnie - trzeba mieć jaja, których nie brak szefowi by tak rozwinąc firmę. Z mijającym czasem jest coraz gorzej, coraz większa presja i pensja taka sama. Rotacja spora, bo ludzie nie wytrzymują tej właśnie presji. Firma z potencjałem, który gdzieś kiedyś w tej firmie był. Każdy czuł się ważny i czuje się ważny póki nie musi pierwszy raz zapłacić za coś co wyniknęlo z błędu, a nie ze specjalnego działania... W tej frmie nie istnieje cos takiego jak "jesteśmy tylko ludźmi, każdy ma prawo się pomylić". W Omeko powinny pracować osoby nieomylne! Tylko wtedy nie zapłacą nigdy za nic. To takie przykre gdy wypruwasz sobie flaki, siedzisz po niepłaconych godzinach, starasz się i nagle popełniłeś błąd... i każą Ci za niego zapłacić. Praca w Omeko tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Tak8Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Omeko Jan Dworzański Sp. k. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Omeko Jan Dworzański Sp. k.