Opinie o Huta Kościuszko S.A. w Chorzów

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Huta Kościuszko S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Huta Kościuszko S.A. o rekrutacji.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huta Kościuszko S.A. w Chorzów

Mining

Pracowałem w HK na dwóch stanowiskach ,najpierw ma walcowni jako automatyk ,potem zaproponowano mi przejście na akcesoria kolejowe na stanowisko elektryka. I to był mój błąd. Z t as k fatalna organizacja pracy na ir spotkałem się nigdzie , brak materiału narzędzi ,kombinowanie żeby jakoś to było..Ja to nazywam pudrowaniem syfa , Większość urządzeń to stare graty .Za mojej kadencji przerobiono jedna z frezarek.. po jakimś czasie upalił się oryginalny mostek między dwoma stycznikami na skutek wadliwego montażu (był niedokręcone). Załozyłem awaryjnie mostek z zwykłego przewodu . Mieli reklamować albo zamówić nowy... Zamówili ale nie takie..o pewnie ten mój awaryjny pracuje do tej pory choć ja zwolniłem się w luty..a mostek założyłem we wrześniu 2021 roku..

@mining

A jak argumentowali to, że nie chcieli Ci dać podwyżki? Czy pracownicy byli odpowiedzialni za wymianę części czy mieliście serwisantów lub mechaników?

Czy to prawda ze w hucie krolewskiej pracowali kiedys wiezniowie ? Jaki wydzial polecany jest do pracy? Magistrow przyjmuja tez?

Anula

Teraz też więźniowie są tu zatrudniani? Czy te osoby były pilnowane przez strażnika? Pytam, bo chodzi mi o bezpieczeństwo innych pracowników? A powiedz mi czy przyjmują tu ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności? Czy takie osoby mają ciut lżejsze obowiązki?

Huta Kościuszko Nowy wpis

Byłem pracownikiem na hucie Kościuszko pracowalem na walcowni zwolnili mnie bo miałem 0,20promila załoga to same (usunięte przez administratora) a brygadzisci uważają się za nie zastapionych przyjdzie na nich czas

Adaś Nowy wpis

To tak łatwo tu o awans że z brygadzisty można przeskoczyć na mistrza zmiany. Ja chciałby dostać się właśnie na brygadzistę ale w sieci nie ma żadnych aktualnych rekrutacji. Powiesz jaki jest powód? Wystarczająca liczna pracowników czy są jakieś plany odnośnie nowych przyjęć?

Filuś

Czy ostala się jakaś stara ekipa jak żem robił? Szczególnie pytam o zmiana R.K

@Filuś

A czemu już tutaj nie pracujesz? Może z doświadczenia powiesz, jak wspominasz pracę w tym miejscu? Czy zarobki były w porządku? Może podasz widełki, jakie obowiązywały na wcześniejsze lata? Jak atmosfera, system pracy? Poleciłbyś kandydatom tę firmę ? Jestem w trakcie szukania pracy i chętnie dowiem się kilku szczegółów :P

Filuś Nowy wpis

Nie wiem jak teraz. Kiedys jak robiłem to ekipa fajna była. Było parę osób co z ‰ do roboty przychodziło ale dało się z nimi robić. No ale parę razy R. K wyczuł i polecieli dyscyplinarnie. Kasa jak na tamte czasy 2800 /2900 do tego premia i socjal.

Łucja

Jak się pracuje na etacie specjalistki, bo rok temu szukali kogoś na ten etat? Zastanawiam się czy mimo to nie aplikować, może się uda. Wracam właśnie po wychowawczym do pracy, więc ten benefit odnośnie dofinansowania przedszkola jest mi bardzo na rękę, ile mogę się więc spodziewać? Zna ktoś podstawę jaką proponują osobie z doświadczeniem?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Huta Kościuszko S.A.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Rudy

Jakie warunki w utrzymaniu ruchu? Jak się współpracuje z majstrami i kierownikiem?

Romek
@Tomek

na niektóre stanowiska tytuł magistra jest wręcz niezbędny.

Nunizmatyk
@Tomek

Akcesoria kolejowe :-)

@Romek

Możesz powiedzieć na jakie stanowiska jest potrzebny?

Anula

Na jakie benefity można liczyć w Huta Kościuszko S.A.?

Mining

@Mining

A na tej walcowni lepiej Ci się pracowało? Lepsza organizacja pracy tam jest? W sumie to jeden zakład to dziwne, że takie różnice są. Możesz jeszcze napisać jak z wynagrodzeniem? Można dobrze zarobić?

mining
@Bożena

Zarobki kiepskie .W moim przypadku (jestem emerytem górniczym) to akurat nie była najważniejsza motywacja, moje zarobki ogranicza ustawa, ale w związku z inflacje kwota którą można zarobić na emeryturze górnicze dość mocno sie podniosła ,jak chciałem podwyżke to powiedzieli mi że nie..To był drugi argument żeby zrezygnować z tej pracy. Na walcowni było trochę lepiej ,szafy sterownicze do pieców były zmodernizowane już na nowsze sterowniki PLC i były części zamienne.

@mining

Dzień dobry. Zamierzam złożyć CV do huty. Z tego co czytam to odradzacie wydzial akcesoria kolejowych (?) Czy poza tym polecicie jakiś inny? Jaki i dlaczego. Jak wygląda sytuacja z wynagrodzeniem? Czy ogólnie warto się interesowac ta Huta czy odpuścić.

Razny
@Nowy

Aplikuj na dhw 2 na wykańczalnie

@Razny

Możesz napisać coś więcej? Czemu akurat tam? Atmosfera lepsza? Jak warunki? Będę wdzięczna za odpowiedź bo mąż również chciałby aplikować do huty

Czarna43
@Nowy

Cześć pracuje na akcesoriach i polecam atmosfera jak najlepsza ludzie także,przełożeni również i wynagrodzenie B.dobre ????

2023
@Czarna43

Haha to chyba w biurze siedzisz nikt na hucie nie chce pracować na akcesoriach. A pracownic z Akcesoriach przy pierwszej lepszej okazji uciekają na inne wydziały.

Bożena

A co takiego strasznego jest na tym dziale, że wszyscy tak rezygnują? Czy to tylko takie zakładowe legendy? Chciałabym też wiedzieć jaka temperatura jest na hali?

2023
@Bożena

Poczytaj pierw komentarze . Teraz ubierz sobie koszulkę z krótkim do tego bluzę z długim rękawem spodnie buty kask zapięty pod brodę do tego okulary stopery dodaj do tego temperaturę na zewnątrz letnia 30 + i wykonuj pracę fizyczną tak ubrana. To nie są legendy zakładowe to są fakty

Robert

Dzień dobry Pracowałem na Hucie w 2022 roku, dostaliscie już PIT ? Można prosić o jakiś kontakt do Sanpro Synergy, nigdzie nie mogę ich odszukać

Czy w Huta Kościuszko S.A. pracuje się na open space?

Tomasz

Tak, nazywa się to halą produkcyjną. Najlepszymi przyjaciółmi na tym open space są walcarki :)

Wiktoria
@Tomasz

No i jak tu się z nimi pracuje? ;)

Julek

Szukam pracy ,mam 22 lata chciałbym przyjąć sie na hutę ,gdzie sugerujecie złożenie CV na jaki oddział do kogo ?.

Dawid
@Julek

Huta batory

Dariusz
@Dawid

Ja ze swojej strony dodam, że jak na Batory to na Walcownię Rur. Na Kuźni/Stalowni nic Pan nie zarobisz, tylko garba się dorobisz.

@Dariusz

No chyba coś tam jednak się dostaje na konto? Ile można na miesiąc zarobić?

Dariusz
@Teresa

Wynagrodzenie zasadnicze dla nowoprzyjętych to minimalna krajowa + dodatki. Na dodatki składają się: premie produkcyjne miesięczne (gdy wypracowano określony celem tonaż produkcji, w praktyce są to 2-3 premie w ciągu roku o wysokości do 10% wynagrodzenia zasadniczego), wypłaty z ZFŚS (około 200-300 zł w roku). Z doświadczeniem zawodowym i uprawnieniami elektrycznymi/gazowymi, daje się zarobić więcej na produkcji (3500-4500 brutto). W sprawie nadgodzin to jak jeszcze tam pracowałem jakieś 3 lata temu to ich nie wypłacano, nadgodziny rozliczano do wybrania w stosunku 1:1. Według mnie są lepsze miejsca pracy, żeby rozpocząć swoją ścieżkę zawodową, a jeżeli chodzi o hutnictwo to z ręką na sercu mogę odradzić podjęcie pracy w byłej Hucie Batory. ArcelorMittal oferuje znacznie lepsze uposażenie i pakiet socjalny, zaś sama praca na produkcji jest tak samo uciążliwa dla zdrowia. Jak już się męczyć to za lepsze pieniądze na analogicznym stanowisku. Pozdrawiam.

@Dariusz

Wynagrodzenie 3500-4500 brutto podstawy to naprawdę słabo za pracę w systemie zmianowym, gdzie ma się co najwyżej 1,5 dnia weekendu i jest się praktycznie uwiązanym przy pracy jak pies przy budzie. Nie dziwota, że z Batorego, który obrotniejszy to ucieka zaraz po tym jak nabędzie uprawień typu hakowego/energetyczne/gazowe/wózki UDT itp.

@Lantar

To ile osób już odeszło przez to?

@Teresa

Tak jak mam jeszcze kontakt z pracującym kolegą to sporo. Obecnie pracują w sile 1/2 obsady na brygadach. Gdy jeszcze tam pracowałem to w analogicznym czasie (lato) było to 3/4. Próbują też się ratować zatrudnianiem przez pośrednika pracowników z Ukrainy, ale okazało się, że ich wymagania finansowe są wyższe niż Polaków, więc pomysł upadł. W sumie nieciekawą sytuację mają z obsadą i nie potrafią tego rozwiązać.

Alojzy
@Lantar

Batory to (usunięte przez administratora) w tym momencie. Jak już ktoś chce bardzo na hutę to trzeba szukać pod ArcelorMittalem.

Wiktoria
@Lantar

W sensie, że sami Ukraińcy więcej od Polaków wymagają czy to wina kosztów pośrednika?

@Wiktoria

Ukraińcy nie są (usunięte przez administratora) nie idą pracować do miejsca, gdzie warunki na hali przypominają XIX wiek, a jak już idą to po prostu trzeba im te niewygody wynagrodzić. Jakby dało się w Batorym godnie zarobić to nie byłoby problemów kadrowych. Polaków do pracy też nie ma, zakład utrzymują głównie pracownicy z długim stażem, którzy z różnych względów nie podejmują się już zmiany pracy. W końcu ten biznes im się wykopyrtnie, ale to jest Alchemia S.A., ta firma ma to głęboko gdzieś :)

Czy firma Huta Kościuszko S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Mutagen

Kieruje się zasadą równości płac. Mała liczba kobiet wynika z faktu, że nie chcą one podejmować pracy w zawodach hutniczych. Podobnie ma się to z innymi branżami, gdzie praca odbywa się w warunkach szkodliwych dla zdrowia.

@Mutagen

A jak sobie radzicie z ochroną zdrowia? Są stosowane odpowiednie zasady BHP?

Mutagen
@Teresa

Tam gdzie to konieczne, stosowane są dodatkowe środki ochronne - okulary, rękawice, maski z filtrem pyłowym itp. Nowi pracownicy są zaznajamiani z zagrożeniami na stanowisku i strefami niebezpiecznymi. Na umiejętność poruszania się po hali zwraca się szczególną uwagę. BHP sprawuje aktywną kontrolę nad przestrzeganiem zasad.

Serowiec

Czemu wszystcy nie majom na rowne godziny ino zmienne inni tez chcom miec cos po dniowce na 5 anie na 6 Zrubcie wszystkim na 5 13 i 21 a nie na te pozniejsze

Aleksandra
@Serowiec

chodzi ci o to że są różne zmiany i nie ma rotacji w tych zmianach? one sa odgórnie przydzielane i nie ma szans aby co każdego tygodnia te zmiany były wymienne?

Madonna

A bruce lee i straznik texsasu dalej chodza po hali i zdjecia robia?

Oczko
@Madonna

A o kim mowa?? Pojajcie choć inicjały bruca Lee i strażnika Teksasu. Będziemy wiedzieć kogo unikać.

Gazon

Uciekajta od kierownica Mateuszka bo to nie kolgega Możecie chodzić na zwolnienia kiedy chcecie i to jest plus

Urszula
@Gazon

jakie zwolnienia? masz na myśli chorobowe? to chyba od "losu" zależy, choroby i lekarza a nie od pracownika. tego nie da się zaplanować, nie uważasz?

Oxyn
@Gazon

Ogólnie polecam przyjąć się na wydział dhw1 Na walcownie super kieroWnik ewentualnie słyszałem że Na wykańczalnia chociaż tam nigdy nie byłem tylko słyszałem z opowieści A jeżeli chodzi o dhw3 to tam cie przytulą nawet jak chodzisz z balkonikiem i noga w gipsie i bez oka Ogolnie pracuje 4 lata Wszędzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma

Łukasz Dziary DHW3

Opinia negatywna !! Akcesoria kolejowe/DHW-3 zatrudnienie przez firmę SANPRO SYNERGY Sp z o.o. Jeśli szukasz tutaj opini na temat miejsca pracy Huta Kościuszko S.A. UL. METALOWCÓW 13 wydział DHW-3 to znaczy, że znalazłeś ogłoszenie na oLiksie tak jak ja, zgłosiłeś swoją chęć do pracy. Dostałeś telefon, jesteś po rozmowie rekrutacyjnej i teraz kombinuszesz co z tą pracą.... Charowałem tam przez okres jesionno-zimowy, i na miłość matki do córki jeśli SANPRO SYNERGY Sp z o.o. wysłało cię na akcesoria kolejowe to będzie najgorsza robota w twoim życiu.Oczywiście walcz na etapie rekrutacji aby powiedzieli tobie gdzie masz zaczynać, oni robią tak że po badaniach lekarskich w Dąbrowie dopiero po podpisaniu umowy zobaczy swój przydział DHW-3 ! Wszystko co negatywne opisane na tym portalu jest prawdą, przekonałem się o tym na własnym ciele.Robota na archaicznych non-stop walących się maszynach, tony w swoich rączkach musisz załadować z skrzyni na frezarkę, ładnie młotkiem i majzlem obrobić i potem na palety. Kilka ton dziennie przewalonych w łapach, w kasku i okularach i cudownych rękawiczkach + całe robocze odzienie... wygoda jak w 1878 r podczas bitwy pod Szpiką. A poczekaj na upały :) Dowód ? przez pierwsze dni będziesz podpisywał klasery i zobacz sobie na daty i ile ludzi miesięcznie się tam przewija. Jest tam z 3 stałych pracowników 55+ którzy muszą do emerytury dorobić a gdzie znajdą pracę? reszta to wszystko nowe, za tydzień czy miesiąc każdy ucieknie. Firma SANPRO SYNERGY Sp z o.o. na OLiksie ma jedno i to samo ogłoszenie już z 4 rok i tak łowi sobie ludzi. Tak na doczepnego minusy - Badania lekarskie masz w Dąbrowię i spędzisz tam cały dzień.Dojazd do pracy ujdzie ale wyjazd,obok z tej dużej firmy jak wyjdzie kilka setek ludzi...makabra.Nie licz na parking bryką pod szatnią bez przepustki, a załatwienie jej to minimum kilka miesięcy :) Z przystanku walisz kawałek z buta.Raczej każdy grabi do siebie (wiesz co mam na myśli) Jednak stali pracownicy mają przywileje. Plusy- jako tako dostaniesz coś do zjedzienia, takie małe porcyjki a\la szpitalne i tyle. Tak na koniec szczerze i od serca, za 5/6 tys zl netto nawet bym tam nie pracował.Nigdy więcej.

Gerdziok
@Łukasz Dziary DHW3

Jo tam chopie robił i mie sam plecy padly po dwoch tydniach tam je szkotniok i rynce opadna na fajrant lostow to i szukej na magazyn

Buluś
@Łukasz Dziary DHW3

Akcesoria to (usunięte przez administratora) i psychiczne dobijanie czlowieka tam wysylaja ludzi z calej huty bo tam nikt nie chce robic Jeszcze niedawno tam robilem ale nie dalem rady z tym poganianiem i traktowaniem jak (usunięte przez administratora)

Pinky Tinky
@Buluś

Tony się liczą, to prawda oni już z innych działów tam ślą na dhw 3 a co zrobić jak każdy pita od nich raz,dwa. Ten dział już znany jest jak celebryta, ale z bardzo złą opinią. Nawet jak w szatni się rozmawia z kolegami z innnych działów to współczują tam pracy. Na prasie jeszcze ujdzie ale tam tylko jedne i te same osoby z dużym stażem.

Indzinier
@Pinky Tinky

Najlepsze jest że jak ówczesny kierownik Akcesorii robil na maszynach które tam są a nie Dawał rady to pisał sobie awarię A potem gadał głupoty że jego córka robiła tam i wyrabiała normy a my młodzi ludzie nie potrafimy Jeżeli byłoby o połowę mniej do zrobienia to ludzie na pewno by chętnie zostali a tak to niestety Ludzie będą na dwa dni przychodzić ciuchy robocze pobierać generować koszta i odchodzić bo zanim się naucza to zepsują dużo Nawet Ukraińcy nie będą tam robić

Kuklak

Dejcie juz rozkaz zeby sciagnac te maseczki bo sam ludzie musza oddychac a nie dusic sie w robocie W innych zakladach juz nie ma tych scierek na twarzach

Bonzo

Żadne

@Bonzo

A możesz poważnie odpowiedzieć? Jakby żadne nie były cenione to nikt by tu nie chciał pracować, co nie?

Jorg

Są wczasy pod gruszą, premia i jaki jest zarobek netto na początku

Dhw
@Jorg

Premia max 150zl wczasy pod grusza max 900zl - podatek zarobek 2200-2700 jak masz wypracowanego hutnika. Polecam ci pracę w lato jak jest 30 stopni w kasku bluzie okularach i tej masece powodzenia.

Drako
@Dhw

Premia 370,500 zł co miesiąc, grusza 1500, zapomoga 1400

Xd
@Drako

No to jak na dwa lata różnicy różnica w zarobkach potężna

@Drako

Spora premia, chyba ci się poprzestawiały przecinki :D A ta zapomoga 1400 to jakie warunki trzeba spełniać?

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Kościuszko S.A. - Chorzów

• Jak się pracuje w Huta Kościuszko S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Huta Kościuszko S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huta Kościuszko S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 8 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Huta Kościuszko S.A.
2.1/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Metalowców 13
    41-500 Chorzów