Stadler

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Stadler

Sztuka Mięsa

Zdecydowanie odradzam prace w Stadler Polska. Brak kompletnie wiedzy i doświadczenia wśród pracowników zarządzających. Firma zdezorganizowana totalnie. Pracownicy zastraszeni i zdemotywowani. Brak perspektyw i jasnych planów na przyszłość. Zarządzanie rozkładające firmę w obecnych czasach. Szczerze odradzam, bo rozczarowań będzie wiele.

xyz

Związkowcy gdzie wasz siła w kupie? Powoli, stopniowo, pojedynczo.... Firma się zmienia, ale ludzie bardziej się zmieniają... Kasa najważniejsza... Albo się ma jakiś honor i zasady albo....

Burek

Wszystkim komentującym proponuje zajęcie się doskonaleniem swojego działu/obszaru i skupienie na wykonywanej pracy, bo jest co robić, a nie anonimowe wylewanie pomyj. Zarówno na magazynie jak i na każdym innym obszarze są lenie i obiboki, nie tylko pośród pracowników, ale są też tacy którym się chce i pracują rzetelnie za stawkę, na którą sami się zgodzili, więc wrzucanie wszystkich do jednego wora jest nie na miejscu. I pamiętajcie, że krowy, które najwięcej ryczą, dają najmniej mleka.

Starszy eem
@Burek

Uderz w stół...Czytaj ze zrozumieniem. Wlasnie Ci pracownicy są zblokowani przez niekompetentnych donosicieli obsadzanych na stanowiskach wyżej

@Burek

A jaki mieli wybór, albo podpisujesz niższą stawkę , albo zostajesz bez pracy, zatem teoretycznie się zgodzili, albo masz na chleb albo nie, bo to nie są pensje na godne życie tym bardziej że inflacja galopuje, po latach pracy w jednym zakładzie ciężko jest zostawić wszystko i odejść tym bardziej że większość starszych pracowników była zaangażowana również emocjonalnie w wpołtworzenie firmy, dlatego podpisują i zgadzają się na niższe stawki licząc że będzie lepiej, i to jest ich wielki błąd ponieważ jak tu słyszymy są nierobami, jak można coś takiego napisać , mam wrażenie że firma działa na zasadzie psy szczekają a karawana idzie dalej, ciągniemy w swoją stronę ile się da, na max ile jeszcze można , zapomniano chyba że pracownicy to taki sam potencjał firmy jak hale, materiały do budowy pociągów i kadra zarządzająca to nie są nieroby, a jak w firmie jest problem z właściwym wykorzystaniem potencjału pracowników to raczej jest to problem w kadrze zarządzającej , która zamiast motywować demotywuje pracowników szeregowych,

@Ela

Masz Ela w 100 % rację, firma która nie dzieli się uczciwie z pracownikami wcześniej czy później odchodzi w niebyt. Tutejsza kadra zarządzająca niszczy dobre imię dobrej firmy Stadler, Szkoda, że właściciel tego nie widzi, bo powinien rozgonić ich na 4 wiatry. Albo nie chce widzieć, ale to wtedy byłoby bardzo smutne.

Hehe
@zniesmaczomy

Nie ma to jak napisać komentarz i samemu sobie na niego odpowiedzieć.

Monter
@zniesmaczomy

Bo ktoś powinien napisać konkretnego mejla do Szwajcarii i uważam że to rozwiązało by wszystkie problemy

@Monter

Proponuję aby był to przewodniczący związków zawodowych.

Monter
@zniesmaczomy

(usunięte przez administratora). jak można w szwajcarskiej firmie zarabiać mniej niż w topazie biedronce czy Lidlu.. a przecież prezes mówił (usunięte przez administratora) że jesteśmy profesjonalną firmą i mamy nazywać się profesjonalistami a zarabiamy śmieszne kwoty

NOładnie

Czy ktoś może nam wyjaśnić co dzieje się na magazynie? Tam niedługo będzie więcej TL niż magazynierów. Spada chęć do pracy... jak widzimy co tu sie dzieje. TL bez zespołów przechadzają się po magazynach a tu kolejnych zatrudniają? Niedługo będzie więcej osób zarządzających niż pracujących. A efektów oczekują.

Xyz
@NOładnie

80 osób na logistyce w tym 15 liderów. Gdzie jest kierownictwo? Kto pozwala na takie rzeczy?

HOHOHI
@Xyz

W zakupach podobnie, a to chyba to samo kierownictwo:d

NOładnie

Widzę że kogoś zabolała duma. Ale ty nie jesteś lepszy/lepsza widząc o której godzinie piszesz komentarz.

Wiesz ze ludzie czasem moga miec wolne ?

Zazdrośnicy
@Xyz

Ależ ci żal nie masz wyższego stanowiska,ze pod różnymi nikami musisz pisać takie głupoty.Weź już się nie poniżaj.Ile jeszcze komentarzy na ten temat napiszesz?i po co tutaj,chyba masz przełożonego skoro tak ci zle

RozumIGodnośćCzłowieka
@Xyz

Stanowisko Lidera Kategorii nie oznacza, że ma się pod sobą jakiś team, to nie jest stanowisko kierownicze. Lider kategorii oznacza, że zarządza się danym zakresem materiałów.

Monter Instalacji Elektrycznych

Bardzo sympatyczna rozmowa, trochę żartów dla rozluźnienia atmosfery. Nie czułem się bardzo skrępowany, ale i tak nie obyło się bez trzęsących się rąk i stresu. Zaskoczeniem było wykonywanie zadań praktycznych, ocenianych przez kobietę czego się nie spodziewałem. Duża ilość przekazanych informacji na temat funkcjonowania firmy. Rozmowę oceniam pozytywnie

więcej praktyki niż teorii

No ładnie

Firma taka biedna, a robią imprezki dla kopów i kierownictwa za zakładowe pieniążki... Nieładnie...oj nieładnie!

@No ładnie

bo pracowników(usunięte przez administratora) mają i poganiają aby szybciej na nich robili

Do piekła z wami

Jak wspominam jak pracowniką zabierali szuflady z narzędziami bo chowali tam jedzenie jak pracownika jedzacego jabłko poza przerwą prowadzili jak więznia jak kierownikom zabierali krzesła i biurka bo stojąc lepiej się prezentują jak pracownik musial sie pytac czy moze isc (usunięte przez administratora) nto kysoe co to za (usunięte przez administratora) i jak ci ludzie którzy tym rządzą traktują własne dzieci i rodzinę

Expracownik

A ja powiem tak - nie pracuję już w tej firmie, ale zdążyłem ją dobrze poznać z każdej strony i biura i produkcji. Podwyzek nie ma, bo teoretycznie nasz oddział za dobrze nie zarabia, słabe projekty a ich ilość woła o pomstę do nieba. To główny czynnik, po prostu firma nie ma kasy, ale co nie zmienia faktu, że taką sytuację wykorzystując szanowni kierownicy zwalniając ludzi... Co do zwolnień kierowników, to mi ich nie szkoda, ponieważ wiekszosc tl i tych kopów jest bez większych umiejetnosci, a ich słownictwo jest bardzo ubogie. Nie jeden chłopak z produkcji lepiej się wypowiada i mógły lepiej zarządzać, ponieważ większość TL to stanowiska obsadzane po znajomości. Kadra bojąc sie o swoje stołki zwalnia pokolei a i woda sodowa uderzyla do glowy. wiecej pokory... Dlatego problem nie lezy w zwykłych produkcyjnych pracownikach ale tylko i wylacznie w KADRZE ZARZADZAJACEJ STADLER POLSKA całej kadrze od ceo do tl....nie w ludziach, bo oni wykonuja to co kaze i ustali KADRA! takze, firma upadnie predczej czy poznie, nie akie wielkie firmy upadały. a jezeli nie upadek to po prostu przeksztalci sie na cos slabszego, np samo uruchomienie i magazyn. Uruchomienie moze bedzie miec i 3 hale...chcoiaz...kto wyrobi na ich pensje...

Pani Dorotka

Brać się za robote ani strajkować ! Bo ukraincy na wasze miejsca wejdą.

Zyx

Jak tam podoba się wprowadzenie 2 zmiany na logistyce ?? ????

@Zyx

3 zmiany na produkcji, pewnie bardziej się spodobają.... Dziwne że zawsze obrywają ludzie na samym dole, jakby oni za wszystko byli winni.

Ślusarz

Czy to prawda że Stadler przenosi się na Ukrainę i w Siedlcach będą zwolnienia?

@Ślusarz

trzeba pytać związkowców....

abc

A co to za akcja protestacyjna w stadlerku?

W kupie siła
@abc

Trzeba zapisać się do związków zawodowych, będziesz na bieżąco. Im nas więcej, tym lepiej

@W kupie siła

A co te związki wywalczyły dla pracowników przez tyle lat działalności? Podajcie 3 rzeczy...(tylko autobusu nie podawajcie, bo nikomu nie pasuje, a może już go nie ma...) Wymieńcie 3 zakłady w których związki coś wywalczyły dla pracowników. Więcej osób, więcej składek. Zły moment związki wybrały na strajk. "każdy" o stołek się martwi. Już kiedyś mały protest był, to duża część się pochowała po wagonach (jak kundle i patrzyła co będzie) a później zadowolona że parę zł więcej dostała.

Oburzony
@abc

A dlaczego nie ma flag na magazynach, tam duży ruch. Np. Mag w Borkach, Zdanach, Brzeskiej, Fenesy

@abc

Po to żeby było widać że związki coś robią, pracodawca degraduje pracowników, przenosi na stanowiska poniżej kwalifikacji zawodowych ,obniża wynagrodzenia, podwójnie bo przecież jest inflacja a związki wywieszają flagi , taka akcja

Mi związki pomogły
@xyz

Człowieku wszelakie podwyżki kto wywalczył jak nie związki? Ty?Ja akurat mam dobre doświadczenie ze związkami a jeśli chodzi o składkę,to jest tak śmiesznie niska,ze nie ma o czym rozmawiać

@Mi związki pomogły

Ja nie przychodzę do pracy walczyć tylko pracować. Zaraz napiszesz że dzięki związkom mam wypłatę i pracę. Dlaczego związki sobie własnej firmy nie założą... Dlaczego jeden ze związkowców (wysoko postawiony na stołkach związkowych) ostatnio zrezygnował...?

Członek zwiazku
@Ela

Widać że twoja wiedza na temat pracy związku zawodowego polega na narzekaniu. Związek walczy o godną pracę i podwyżki dla wszystkich a ty myślisz tylko o sobie.

@xyz

Daj już spokój. Ja nie muszę nikogo uświadamiać. Siedlce małe miasteczko. Wszyscy się znają i wiedzą jak tu jest. Kokosów tu nie ma. Na produkcji zwłaszcza. W Uruchomieniu trochę lepiej ale w Warszawie za tą samą robotę płacą drugie tyle. Inżynieria? Tylko z nazwy. Ciężka praca zmienić w dokumentacji śrubę M8 na M10.

@xyz

I właśnie przez takich gamoni jak Ty uważam że podwyżki wywalczone przez związki zawodowe powinny być TYLKO dla członków związków zawodowych. (usunięte przez administratora) idziesz do pracy pracować a nie walczyć o lepsza płace to byś zapisał się do związków i walczył z innymi. A tak schowasz się na wagonie bo po co masz strajkować i się narażać a jak inni coś zyskają to Ty też dostaniesz podwyżkę. A miej godność jeden z drugim i nie przyjmuj podwyżek wywalczonych przez związek skoro ty chodzisz pracować i nie zależy Ci na lepszych zarobkach. Brak słów na takie osoby które nie potrafią zawalczyć o swoje.

xyz

Ja nikogo od gamoni nie przezywam. Jak bym kogoś od gamoni przezywał ty "ty" z małej litery napisał. Ale w życiu nauczyłem się że gamonie zawsze w grupie siłę chcą pokazać.

Brawo

Zgadza się, związki walczą a korzystają wszyscy w dodatku najgorsi są ci co nie należą do zawiązków a o wszystko wypytują tych co należą. Zapiszcie się i będziecie na bieżąco boidudki

@Brawo

Nie należę do związków, na ostatnim "proteście" w wagonie się nie schowałem. Część osób ze związków się pochowała. Myślę że jak coś z tego strajku wyjdzie to 50% związkowców nie weźmie w nim udziału. A dlatego tak myślę bo z 50 % was zapisała się tam bo baliście się i dalej boicie się "czarnych piątków". Boicie się że was zwolnią i macie nadzieję że związki was uratują. Teraz to dopiero "buziek smutnych" się pojawi pod wpisem. A zmienia się trochę w firmie, dzisiaj pozytywną zmianę zobaczyłem - montaż kurtyn na bramach. Jeszcze jakby komuś się chciało te bramy częściej zamykać to już całkiem fajnie by było.

Jestem za związkami
@xyz

Ja osobiście należę już od kilku lat i przynajmniej mam głowę spokojna a gdy rzeczywiście nadejdzie czarny piątek to przynajmniej będę wiedział wcześniej na czym stoję

To prawda
@Jestem za związkami

Tez mnie mega drażnią ci co nie są w związkach a najbardziej ciekawi. My związkowcy, taki mam apel, aby nie informować tych wszystkich pleciuchow.niech zyja w niewiedzy.

A to trzeba do związków się za
@abc

Zapisz się do związków-nieładnie tak szpiegować

@To prawda

Podobno dbacie o wszystkich pracowników, a z wypowiedzi wy nika ze tylko o zwiazkowcow. Prawda jest ze ludzie zapisuja sie do zwiazkow bo wydaje sie im ze sa bezpieczni, ze w razie zwolnienie ktos sie za nimi wstawi . W rzeczywistosci jest to bledne myslenie, calkiem niedawno byl tego przyklad . Co zrobily zwiazki ? Zaoferowaly pomoc prawnika?

7dx2
@To prawda

(usunięte przez administratora) sytuacja w firmie jaką obecnie mamy to wypadkowa wielu czynników, wiele z nich widzimy w komentarzach jednakże jej obecna forma to nie jest jedynie zła wola pracodawcy, odpowiadamy za nią też my - pracownicy. Popatrz na wydźwięk ostatnich wpisów na GoWorku, pachnie to pewną zasadą "divide et impera". Może to zbieg okoliczności ale czy nie dziwi nikogo ostatnia dość spora aktywność na tym portalu tuż przed główną akcją protestacyjną? Może komuś zależy na tym aby wyszło przed zakład jak najmniej pracowników? Nawet w tym wątku wzniecony został podział związkowiec/niezwiązkowiec, a jeszcze wcześniej produkcja/inżynieria. Nie jestem członkiem związku zawodowego i prawdopodobnie nigdy się nie zapiszę aczkolwiek uważam, że jest potrzebny i pożyteczny. W kwartalniku została opisana wartość WSPÓŁPRACA, zatem schowajcie wzajemne urazy do kieszeni i pokażcie pracodawcy prawdziwą współpracę. ps. prawdopodobnie wiem komu odpisuję i wyjdę razem z Wami.

komuno wróć!
@Mi związki pomogły

haha, dobre sobie:-) związki akcjami i strajkami co najwyżej mogą wywalczyć, ze firma przeniesie produkcje tam gdzie ludzie chcą pracować,(usunięte przez administratora) Stadler to firma prywatna, która działa, żeby przynosić zyski, a nie straty. Zapisujce się więc do związków. A najlepiej od razu idzcie na bezrobocie i zasiłek.

Zarząd

Mk zwalnia oraz redukuje stanowiska, podczas gdy AKTUALNIE zarówno na magazynie jak zakupach (ta sama kadra1) są kierownicy zespołów, BEZ ZESPOŁÓW!

Skandal

Zwykły pracownik produkcji nie może się kawy napić w trakcie pracy a inżynieria na evm spaceruje w te i spowrotem co pół godziny... Pracownicy nie mogą już na to patrzeć! I na to idzie wasza kasa, na trzymanie tych obiboków którzy 80% czasu pracy spędzają na spacerach i siedzeniu na kantynie...

Inżynier
@Skandal

Skoro zwykły pracownika ma tak źle, a jest tak słodko w inżynierii to dlaczego nikt nie chce przyjść do do tej arkadii, wisiały ogłoszenia w gablotach i jakoś nikt się nie zgłosił.

zwykly pracownik
@Inżynier

A moze ktos chcial, tylko tam nie ma mozliwosci dostac sie w normalny sposob! bez znajomosci i ukladzikow wielkie kierownictwo stwierdzi ze nikt sie nie nadaje!!!

@Skandal

Potwierdzam. Są pracownicy i nadpracownicy.

@Inżynier

(usunięte przez administratora)? Z tego co wiem tylko jeden z was ma uprawnienia. Reszta to listonosze którzy zgłaszają problemy dalej....

mig

Witam wszystkich napiszcie cos na temat przyjecia do firmy Stadler -pracownik pomocniczy .

@mig

Na jakie stanowisko? Pracownik pomocniczy? Będziesz (usunięte przez administratora)za wszystko a płacone za nic.

Do kundla

Z podwiniętym ogonem to dalej pracujesz za 3k chowając się z kawą lub tel i słuchasz obelg kadry ze skuloną głową. W strachu ze bez owej firmy zginiesz. Wylewaj dalej swoje frustrację anonimowo w internecie

Smutne jest to, że jedna osoba chętnie utopiła by drugą w łyżce wody, tylko po to, aby przypodobać się kierownictwu... Ci wyżej postawieni natomiast szukają tylko powodu, aby (usunięte przez administratora) szarego pracownika za durny błąd, potknięcie... Co się z wami dzieje ludzie...

Twoja racja
@:(

I smutne jest to że jeden drugiego by utopił w łyżce wody z zawiści o obrabianiu tyłka nie ma co wspominać....

Tomasz Kania

Pracuję w firmie od 6 lat. Przez prawie 2 lata miałem o firmie lepsze zdanie, kolejne 3 lata neutralne natomiast ten rok, zaliczyłbym do najgorszych z kilku powodów: zwolnienia doświadczonych pracowników, podwyżka w połowie roku (jednakowa dla wszystkich bez względu na wyniki) bez wyrównania od początku roku co było do tej pory normą oraz ta rosnąca frustracja pracowników co widać po poprzednich wpisach. Pozdrawiam osoby, które nie plują jadem z ukrycia. 7dx2

Pracownik biurowy
@Tomasz Kania

Zgadzam się z tym co napisałeś Tomku w 100%. To co wyprawiają osoby zarządzające firma jest niepojęte.

To forum

To wylęgarnia plotek,przykre,brak klasy i kultury

Pracownik 1

Jak można bez żadnej wiedzy rzucać takimi oszczerstwami???? Ludzie, naprawdę nie macie swojego życia, swoich problemów.....tylko wtykacie nos w nie swoje sprawy?! Zajmijcie się swoimi rodzinami i przestańcie plotkowac. Niby dorośli A tacy (usunięte przez administratora)

To niech się nie zastanawiają, bo to nie ich sprawa.

donos

Ciekawe jakby zareagowała Szwajcaria o informacji że firma jest wewnętrzne rozpruwana. Ktoś chce doprowadzić do upadku Stadlerka i może przejąć za grosze. Takie to już panują zwyczaje w naszej Ojczyźnie.

@donos

A co ten ktoś tu niby przejmie? Niebieskie kobyłki na których stoją kasteny? I wózki narzędziowe. Jesteśmy tylko montownią. Źle zaczęło się dziać od pojawienia akordu i firm zewnętrznych. Chyba tu jest przyczyna zmian. "Doić krowę póki mleko daje". Ale z krową coraz gorzej..... Może jeszcze wrócą czasy gdy do stadlerka z chęcią człowiek szedł do pracy.

Dobry wizerunek firmy

Witam, mówcie co dalej sądzicie o tej firmie? Słyszałem o nowym ładzie w Stadlerze. Dużo starych pracowników dostało bilecik za szlaban....

Zostaw merytoryczną opinię o Stadler - Siedlce

• Jak się pracuje w Stadler?

Zobacz opinie na temat firmy Stadler tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 137.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stadler?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 11 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Stadler?

Kandydaci do pracy w Stadler napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Stadler