Amex-Bączek

Falknowo 13, 14-240 susz

Opinie o Amex-Bączek

użytkownik zarejestrowany

Dziękuję @fuji za cierpliwe odpisywanie. Jak widać kiedy nie jest się związanym osobiście z firmą to wątpliwości i niedopowiedzeń jest wiele. Co do tych szkoleń, to skoro piszą o nich w tym wywiadzie, to możliwe, że coś się zmieniło po Twoim zwolnieniu. Jestem ciekawa co inni aktualni pracownicy mieliby w tym temacie do powiedzenia.

użytkownik zarejestrowany

@fuji, piszesz w tej chwili, czyli można to rozumieć tak, że wcześniej wypłacała? Szukają informacji o Amex-Bączek natrafiłam na wywiad z jedyn z kierowników, w którym co prawda nic o nadgodzinach nie ma ale jest dużo o szkoleniach i kursach. Czy firma wysyła na takie swoich pracowników?

@Alicja 06.09.2017, 11:38

Być może firma wysyła swoich pracowników na szkolenia. Ja osobiście gdy pracowałem nie zostałem wysłany na żadne szkolenie i żadnego mi nie zaoferowano oraz nie zostałem poinformowany o możliwości szkoleń. Ponad to pracodawca nie przeszkolił mnie z zasad BHP, tyle o szkoleniach.

użytkownik zarejestrowany

@fuji, jestem na forum moderatorem, zatrudnionym przez serwis gowork.pl i staram się żeby zamieszczane tutaj informacje na temat Amex-Bączek, były przede wszystkim faktami - tak żeby każdy mógł ocenić firmę po swojemu. Każdy może mieć swoją opinię na temat tego miejsca negatywną tak jak Ty, bądź pozytywną jak inni. Najważniejsze, żeby przekazać argumenty, tak jak te o nadgodzinach. Piszesz, że nie są wypłacane? To w takim razie można je jakoś odebrać w postaci wolnego dnia?

@Alicja 30.08.2017, 10:04

W tej firmie nie udziela się dnia wolnego za nagodziny

użytkownik zarejestrowany

@fuji a czy w takim razie wszystkie te nadgodziny są wypłacane? Oczywiście - sytuacja ma dwa oblicza, ale dla części młodych pracowników to czasami jest bardzo dobry sposób na zarobienie dodatkowej gotówki.

@Alicja 22.08.2017, 06:34

Zależy w jakim sensie wypłacane. Oczywiście godziny wypracowane są wypłacane co do dodatków nadgodzinowych to oczywiście w Amex-Bączek to nie, przynajmniej za czasów jak ja pracowałem. Widzę że Alicja chce w jakiś sposób wybielić firmę. Moja rada najlepszy sposób na wyrobienie dobrej opinii o firmie to dobre traktowanie pracowników, właściwa organizacja pracy, dbanie o zasady bhp bo oczywiście tu też firma ma zaległości gdy ja pracowałem nie dostałem odzieży roboczej ani nawet ekwiwalentu za użycie swojej odzieży oczywiście nie wspomnę już o konieczności dźwigania ręcznie ciężkich elementów w tej pracy powyżej dopuszczalnej masy dla pracownika.

użytkownik zarejestrowany

@fuji rzeczywiście umowa zlecenie nie podlega kodeksowi pracy ale kodeksowi cywilnemu, dlatego pracodawca może manewrować z godzinami pracy, czy z wypłatą wynagrodzeni ale w zamian za to pracownik ma mniej obtrąceń na ubezpieczenie. Czy osoby wyrabiające po 300h chciały tyle pracować? Często zdarza się tak, że jest to wybór pracownika, a nie zmuszanie. Czy w Amex-Bączek jest tak samo?

@Alicja 08.08.2017, 08:07

W firmie Amex to nie jest wybór pracownika po prostu dostawało się polecenie i musiało się przyjść. To zawsze działa tak że pracodawca stawia pracownika przed wyborem albo przychodzisz i pracujesz po 200 do 300h albo do widzenia i jest się zwolnionym. Czy to jest wybór czy "ekonomiczne wymuszenie"? Czy aby na pewno pracownik ma mniej potrąceń z tytułu umowy zlecenie czy to po prostu ominiecie przepisów według których pracodawca ma obowiązek wypłaty dodatku za nadgodziny oraz za godziny nocne ? Nie wspomnę już o wynagrodzeniu urlopowym. Oczywiście zawieranie umowy cywilnoprawnej na zasadach umowy o prace jest nie dopuszczalna a takie łamanie kodeksu pracy występuje w firmie Amex-Bączek.

fuji

Co mogę powiedzieć o tej firmie? Wyzysk i tyle plus działania nie z godne z polskim kodeksem pracy oraz z czystą przyzwoitością. Praca na umowę zlecenie na warunkach umowy o pracę na dodatek dwie wypłaty ta legalna na konto ta nie legalna pod stołem. Warunki pracy lepiej nie pytać, organizacja pracy to tak jak by kierownicy słowa organizacja nie znali. Po za tym kierownik który ciągle pracowników doprowadza do nerwicy, szacunek do pracownika poniżej zera. Praca po 8h to tam nie do pomyślenia zwykle 10h lub 12h na niektórych działach to ponad 300h robią ludzie w miesiącu.

użytkownik zarejestrowany

@Jaco, jesteś zatrudniony w Amex-Bączek? Może powiesz nam kilka słów więcej o Twoim doświadczeniu z powyższą firmą? Może być to cenna opinia dla przyszłych kandydatów.

użytkownik zarejestrowany

Zapoznaliście się z wywiadem udzielonym przez Prezesa Zarządu dla serwisu GoWork.pl? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,785683,wywiad-krzysztof-baczek W tym roku Amex-Bączek świętuje 20-lecie działalności!

anoo
użytkownik zarejestrowany

Super, że uczciwie podchodzą nie tylko do swoich klientów ale i pracowników @Ax, ale wiadomo czy mają teraz jakiekolwiek oferty pracy? Nie ukrywam, że chęntnie bym się załapał.

gosc

Ja dostałem od jednego dealera firmy Vetrex alternatywną wycenę na okna firmy Amex . To chyba ma znaczenie o jakości tej firmy

Kilentka

mialam niestey okna z Baczka i nie bylam zadolona , serwisanci z baczka przyjezdzali chyba z kilak razy do tych okien i ciagle bylo ocs nie tak skonczylo sie tak ze wymienialm okna na innej firmey i nie mam teraz zadnych problemow dziwie sie ze ta firma jeszce istenieje w tej wisoce bo okien to dobrej jakosci nie ronia dlatego maja chyba z 30 serwisantow lepeij zainwestowa c w okan porzadnej firmy i w jakosc a nie z baczka

Do buhaha

Nie szef tylko pracowalem tam, Patrze na te Komentarze i zamiast pisać o Kadrze kierowniczej sracie sami na siebie... Jeżeli. Ci sie tam nie podoba to sie zwolnij malo masz pracy????ja pracowałem Na montażach i tez nie było. Lekko ale nie bawiłem Sie w politykę firmy bo nie mialem czasu.

Oko

buhahaha
@Oko 29.08.2015, 11:48
Nie aktualne i nie prawdziwe info...drogi kolo od ponad roku stałe teksty...czy płyta się zacięła?może coś z nowości?...

chyba z samego szefostwa ktos napisal co boli prawda o zakladzie co?

deresz

czy to mozliwe jest?

czytający

niesamowite historie....

zbych

Racja z tym wszystkim co piszecie najwazniejsze zebyscie nie szli tam pracowac bo wykaczy was sam "kierownik" ha ktos powinien tym sie zajac moze wkoncu cos z nim ktos zrobi mysli ze to on tam zadzi wszystkim i wszystkimi, jak nikt mu sie nie stawia tak jest az wkoncu ktos cod zrobi tak ze bedzie p......

Zaskoczona

Po prostu nie wierzę w to co tu czytam. Znam osobiście Pana Krzysztofa Bączek i na dodatek jako osobę bardzo inteligentną i kompetentną. Co do brata nie mam zdania bo nawet z opowieści nie wiem. Posiadam jeszcze tylko informacje, że jakiś wredny Rudzielec , chyba z Gałdowa ma zrytą banię. Taki to w czasie wojny w obozie by sobie poużywał. Szkoda, że takim bydlakom daje się możliwość zarządzania ludźmi. Ale wierzę, że kiedyś kierownictwo przejrzy na oczy i zrozumieją, że to cywilizowany XXI wiek a ludzie to nie przedmioty. To wolny kraj, więc szacunku jeden do drugiego !!!!

Zostaw opinię o Amex-Bączek - Falknowo 13, 14-240 susz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Amex-Bączek