Wydawnictwo Europa

Wrocław

Opinie o Wydawnictwo Europa

minka
użytkownik zarejestrowany

@on 12 a niby twoim zdaniem dlaczego taka miałaby byc tak wielka ta rotacja? jakoś nie widać za wiele ofert pracy przecież

okradziony

Prosze Panstwa! Wojciech G. jest bankrutem, zlodziejem i naciagaczem. Nie dajcie sie omamiac milej i eleganckiej powierzchownosci!!! Jest nas calkiem spora gromadka, nas osob ktorym zalega pieniadze...takich jak on nalezy omijac wielkim lukiem

On 12

Do ostatniego wpisu jedno stwierdzenie jest prawdziwe - wydawnictwo jest znane ... z długów... a rotacja zapewne wciąż bardzo duża .. Nie Polecam

gosc

Nie polecam, właśnie dostałem informację od komornika, że podejmie się windykacji zaległego wynagrodzenia od Wojciecha Głuch, prezesa Wydawnictwa Europa. Z nim inaczej się nie da, firma nie ma ani grosza, zresztą wystarczy spojrzeć na ich strony (Wydawnictwo Europa, Komiq, QL24) i fanpage - żadna nie działa poprawnie, są na nich jakieś śmieci.

byly_pracownik

Pracownik, żartujesz z tym eko-gielda.pl? Zobacz na tę stronę - opinia jakiegoś niby Krzysztofa ze zdjęciem kobiety. Zdjęcia w nagłówku mają znak wodny banku zdjęć, czyli Wydawnictwo Europa nawet nie zapłaciło za licencję. Pod głównym zdjęciem oferta sprzedaży… sukienek i garniturów - bo tak jest w gotowym szablonie strony. To przedsięwzięcie to jakiś żart. Swoją drogą to to „wielce szanoawane wydawnictwo” ma od dwóch tygodni niedziałającą stronę. Myślicie, że w szczycie sezonu, kiedy uczniowie i studenci kupują książki, poważna firma mogłaby sobie na to pozwolić?

Dawno nic nie wydalali, dobra opinia wydawnictwa to mit. Firma działa, zatrudniając nowych, nie płacąc im. Teraz znów jest ogłoszenie, że szukają stażystów :) - pewnie znów tak trafi kilka zagubionych osób, miesiąc dwa popracują - do pierwszej wypłaty ... Mam nadzieje, ze trafią na ten wątek - nowy projekt wydawnictwa to eko-gielda.pl i do tego projektu teraz rekrutują

kokok

ignacy, co z tego, że jest umowa, skoro prezes się jej nie trzyma? On podpisze wszystko, przy mnie podpisywał dosłownie na kolanach zobowiązanie przed firmą windykacyjną zgodnie z którym będzie spłacał 40.000 długu w ratach. Myślisz, że coś spłacił? Gdzie tam. Zresztą każda myśląca osogba widzi, że jest kilkanaście opinii pokazujących, że ta firma to jeden wielki wałek, a tylko twoja pozytywna. Ciekawe czemu?

gret

Nic sie tam nie zmienia ... rekrutacja, opowieści o rozwoju firmy, wielkie plany, później wymagania, pretensje, a jak ktoś tylko spyta się o pieniądze najpierw bezpodstawnie wymyśla i obraża się. Nie polecam - rozumiem tym co się tam zatrudniają- bo nie wiedzą- wszystko brzmi wiarygodnie - dziwie się tym co tam zostali. Po pierwszych akcjach, po pierwszym spóźnieniu z pieniędzmi każdy normalny powinien uciec. Nawet jak wygracie proces o zaległą pensje - komornik nie zdobędzie dla Was tych pieniędzy!!!

m

@Niesamowite: to nie tylko pracownicy, dostawcy tez nie dostaja pieniedzy za towar (wiem, bo sam jestem w takiej sytuacji). Firma dziala w bardzo prosty sposob: prezes zatrudnia nowa osobe lub znajduje drugiego dostawce, bierze towar, podpisuje fakture i potwierdzenie odbioru, po czym przeciaga wszystko jak najdluzej, sprzedaje towar, a pieniadze przekazuje pod stolem corce. Spolka nie ma nic, wiec nawet mimo wyroku sadu, komornik nie ma z czego sciagac, a prezes smieje mu sie w twarz mowiac, ze wszystko nalezy do fundacji zarejestrowanej pod tym samym adresem. Tak sie robi w POlsce

...

Ja nie mogę... I to wszystko po to, żeby nie zapłacić ludziom???

użytkownik zarejestrowany

Cały kapitał jest wyprowadzany z QL24 do działalności gospodarczej Wydawnictwo Europa i fundacji (udało się to ustalić komornikowi), QL24 ciągle zmienia rachunki bankowe w jakichś bankach spółdzielczych, SKOK-ach i innych instytucjach, które nie są podłączone do BIK, BIG ani systemu dostępnego dla komorników. Do tego QL 24 nie składa zeznań podatkowych od 2012 roku, a Urząd Skarbowy nic sobie z tego nie robi (to jest ta sama sytuacja co z Amber Gold, którego nikt nie kontrolował). Generalnie pieniądze w Europie są, ale ukryte przed wierzycielami. W końcu tę strukturę ze spółką komandytową, spółką z. o. o. i prywatną działalnością gospodarczą prezesa oraz fundację po to się robi, żeby jedna spółka nie miała niczego i nikt nie był w stanie niczego z niej ściągnąć.

Renn

To jak ta firma w ogóle funkcjonuje??

Nie polecam nikomu. Sądzę się z Wydawnictwo Europa o wypłatę zaległego wynagrodzenia za 3 miesiące mojej pracy. Nie wiem jakim cudem trójka pracowników siedzi tam tyle czasu skoro wypłaty są po 200 złotych co dwa tygodnie (no, może brat prezesa częściej), a większość czasu prezesa zajmuje tłumaczenie się wierzycielom dlaczego nie może im zapłacić.

emi

anonim - 2013-06-28 18:27:42 A ja bym jednak chciał się dowiedzieć czegoś więcej, o to jak wyglądają tam warunki pracy, czy można z niej wynieść przydatne doświadczenie? Jakieś pozytywy chyba da się znaleźć? W końcu to nie superekspres i praca za 12 zeta od tekstu...Ja mam pytanie: szef docenia naprawde dobrego pracownika?

Haha

Nie miej złudzeń - nie.

alert24

Jak zarządza ludźmi ...ciężko to opisać i oddać te emocje. Na początku miło, później bardziej nerwowo, krzyki, pretensje, a jak już przejdzie się na kwestie finansowe to zaczyna się totalna tragedia. Omijajcie tę firmę.

parker

A jak zarządza ludźmi??

oliwa sprawiedliwa

Opinia widzę z listopada 2011... A więc nic się nie zmieniło.

Kiepska firma na skraju bankructwa z żyjącym świecie fantazji prezesem (usunięte przez administratora). Regularnie nie dotrzymuje słowa, płaca pojawia się sporadycznie i nieregularnie. Nie polecam żadnych kontaktów z tym człowiekiem.

Zostaw opinię o Wydawnictwo Europa - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo Europa