Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 16 30 5 1

Opinie o Centrum Kształcenia Językowego "The Point"

Aktualność
Dzień dobry,
Good morning,
Buenos días,
Guten Morgen,
Доброе утро!

Szanowni Użytkownicy serwisu GoWork,

Dziękujemy za wszelkie komentarze dotyczące współpracy z naszą szkołą.
Jesteśmy przekonani, że każda pozytywna, ale także i negatywna opinia przyczyni się do rozwoju naszej placówki. Mamy na uwadze fakt, że “Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach”, stąd postanowiliśmy, aby wszelkie kwestie poruszane na forum GoWork.pl nie pozostawały bez naszego komentarza.

Wszelkie pozytywne komentarze, uwagi, a także konstruktywną krytykę przyjmujemy i codziennie wprowadzamy szeregu działań, aby usprawnić komunikację z naszymi potencjalnymi pracownikami, ale także naszymi słuchaczami.
Chcemy na bieżąco reagować na Państwa pytania, wątpliwości i wnioski, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem e-mailowym: centrum@thepoint.pl

Jako szkoła językowa istniejąca od 27 lat w branży edukacyjnej kładziemy ogromny nacisk na jakość kształcenia naszych słuchaczy, jakość pracy Konsultantów Oświatowych, ale także wyjątkową atmosferę podczas wykonywanych obowiązków, dlatego bardzo zależy nam na Państwa opiniach, abyśmy dzięki nim, mogli wspólnie osiągać zamierzone cele i realizować wzajemnie oczekiwania.

Całemu zespołowi naszych pracowników za Wasze zaangażowanie i lojalność dziękujemy, a przyszłym pracownikom i słuchaczom możemy powiedzieć jedno - Start from The Point! :)

Serdecznie zapraszamy do wystawiania opinii na naszym głównym profilu: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,90880

Seniorita

Przez kilka lat pracowałam za granicą, zarabiałam dużo a robiłam niewiele w otoczeniu morza i pal. Ale co z tego? Nauczyłam się mówić po angielsku i hiszpańsku, będąc tam właśnie. W końcu stwierdziłam że czas wracać do domu.. niestety szara Polska rzeczywistość mnie zaszokowała i z zarobków 1500euro + mieszkanie, dostałam pracę za 2500pln na rękę przy czynszu 1000 .. napewno znacie te schematy, do tego 8h dziennie nudnego "stukania" ???? W końcu trafiłam do The Point. Rzuciłam wszystko i ruszylam.. to była najlepsza decyzja w moim życiu. Oczywiście.. trzeba lubic kontakt z ludzmi, być pozytywnym, lubić jazdę samochódem no i przede wszystkim umieć zorganizować sobie czas! Dodatkowo metoda naturalna działa i sama jestem jej przykładem (patrz wyżej). Poznałam fantastycznych ludzi z całej Polski. Każdego miesiąca stawiam sobie nowe zadania a ścieżka rozwoju jest dalej długa. Z bycia konsultantem po bycie liderem a nawet wyjazdy na 'służbowe wakacje'. Po 3 miesiącach zarobiłam dwokrotkie więcej niż za graniaca. Jasne, że są dni kiedy każdemu z nas 'sie nie chce' ale świat dzieli się na dwa typu ludzi... Tych którym się nie chce i nic z tym nie robią/Tych którym się nie chce i dalej idą po swoje. Ja wybieram to drugie :)

królewna

Atmosfera tutaj to coś niesamowitego, mimo pracy samodzielnej poniewaz spotkania odbywamy kazdy sam cokwartalne imprezy daja szanse na poznanie niezwyklych ludzi, nie mialam okazji pracowac dlugo (nie jestem zdyscyplinowana na tyle zeby motywowac sie co miesiac do samodzielnej pracy, widocznie etat stworzyli specjalnie dla takich ludzi jak ja) ale bylam na dwoch taklich imprezach i uwazam ze Ci ludzie na prawde wiele osiagną. Mamy wszystkie skrypty do umawiania spotkan, ale takze szkoleniowcy pomagaja w osiaganiu super wynikow (jesli tylko masz checi i motywacje do pracy), zarobki super bo i misja firmy jest powazna, sprzedawanie kursow jezykowych, gdzie Twoja praca ma byc "namawianie" uczniow i rodzicow aby uczyli sie jezyka! no chyba nie ma lepszego sposobu na zarobienie pieniedzy :) Negatywy to jak w prowadzeniu kazdej dzialalnosci, musisz brac pod uwage ze jak nie działasz sam, bez bata to wiele nie zdziałasz bo zawsze znajdą się wymówki zeby nie dzownic i nie jechac na spotkania. Co tygodniowe podsumowania mejlowe motywuja tez do dzialania, grupa ogolnie zzyta, messenger az dudni od smiesznych tekstow. Super mi sie z wami pracowalo :) Pozdrawiam Was cieplutko!

Professional and fun

It was a pleasure to work with The Point. Everything was professionally done and everybody was welcoming and friendly. I met some great people along the way and hope to keep in contact with them in the future.

Nowy wpis

Aktualność
Dzień dobry,
Good morning,
Buenos días,
Guten Morgen,
Доброе утро!

Szanowni Użytkownicy serwisu GoWork,

Dziękujemy za wszelkie komentarze dotyczące współpracy z naszą szkołą.

nick

(usunięte przez administratora) jak zrezygnowac

gosc
@nick

Nie zrezygnujesz. Oni tak pieknie manipuluja ludzmi ze nie wiesz nawet kiedy podpiszesz umowe

Szymon Nowy wpis
@gosc

Dokładnie mówili o wszystkim że jest takie piękne i że nauka jest przyjemna a to klepanie w kółko tego samego schematu tylko z innych działów np. dział jedzenie a potem to samo w dziale z zakupami. Praktycznie te same zadania albo schematy... Nic nowego, jestem załamany a przedemną jeszcze jeden rok

Co się dzieje

Czy to prawda, że nie wydajecie certyfikatów? Ktoś niżej wstawił niepokojącą opinię

@Co się dzieje

Szanowny Użytkowniku, Dokument dwujęzyczny przesyłany jest listem poleconym do 2-3 tygodni od ukończenia kursu. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Obsługi Ucznia 12 654 81 92. Pozdrawiamy, The Point

CKJ The Point Nowy wpis
@Co się dzieje

Szanowny Użytkowniku, Dokumenty wysyłane są w terminie do 2-3 tygodni od ukończenia kursu przez ucznia. W razie dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Obsługi Ucznia (12 654 81 92). Pozdrawiam, CKJ The Point

Co się dzieje

Czy możecie nie usuwać moich pytań a na nie odpowiedzieć?

CKJ The Point Nowy wpis
@Co się dzieje

Szanowny Użytkowniku, Proszę zjechać niżej a zobaczy Pani/Pan swoje pytania i udzielone na nie odpowiedzi. Na portalu Gowork niestety ;) nie można usuwać opinii i komentarzy (nawet będąc Administratorem konta). W razie bardziej szczegółowych pytań, prosimy o bezpośredni kontakt, z Działem Obsługi Ucznia (12 654 81 92), w celu uzyskania odpowiedzi na nie. Pozdrawiamy, The Point

Co się dzieje

Coraz więcej negatywnych komentarzy o tej szkole. Co na to "The Point"? Zastanawiałem się nad podpisaniem umowy na kurs

Yodina

Pani Corine bardzo fajna. Koszt rocznego nauczania to 2900 wg Niej (taka umowę podpisałam), zapomniała jedynie wspomnieć o prowizji banku, jeżeli się nie wpłaci od razu całej kwoty....Czuję się oszukana. Oby nauczanie bylo tego warte.

@Yodina

Szanowna Pani Yodina, bardzo nam przykro ze poczuła się Pani oszukana i chcielibyśmy znaleźć na to jak najlepsze rozwiązanie. Corinne jest nie tylko wyróżniającą się Konsultantką, ale także Liderem zespołu mniej doświadczonych Konsultantów, osobą, która już długo współpracuje z naszą szkołą i dotychczas nie mieliśmy żadnych skarg na jej pracę a także na Jej kontakt z Państwem jako rodzicami. Jednocześnie bardzo nam przykro że nie skontaktowała sie Pani z naszym sekretariatem w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Zapewniamy ze jeżeli tylko bedziemy znali szczegóły dotyczące spotkania, które odbyło się u Państwa - natychmiast się tą sprawą zajmiemy. Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z Sekretariatem 12 654 81 92. Jesteśmy przekonani ze razem dojdziemy do porozumienia. Pozdrawiamy, The Point

kk
@Yodina

czesc Moja córka po zakonczeniu kursu w listopadzie nie uzyskała certyfikatu jeszcze pisze dzwoni i zadnego odezwu poczekam jeszcze ale jesli to (usunięte przez administratora) sprawa skonczy sie w sadzie

Jaki certyfikat
@kk

Jaki certyfikat córka robiła i można wiedzieć ile zapłaciła za kurs?

Marta

Czy żeby przystąpić do kursu trzeba podpisać umowę? Jeśli tak to na jakiej zasadzie? Przez firmę kurierską?

TP
@Marta

Aby przystąpić do kursu należy najpierw skontaktować się z Działem Obsługi Ucznia (12 654 81 92) i tam zostanie Pani przekierowana do odpowiedniego Konsultanta, który skontaktuje się z Panią w celu podania szczegółów kursu. Pozdrawiamy, The Point

Marta
@TP

Dziękuję za informację. Czy konsultant skontaktuje telefonicznie czy będzie to umówione spotkanie ?

lul
@Marta

Skontaktuje się telefonicznie i uzgodni termin spotkania

dominika
 Problem

Panowie przyszli do nas na lekcje za pozwoleniem dyrektora i rozdawali ulotki podpisałam taką i im oddałam, oni powiedzieli, że zadzwonią i się upewnią czy jeszcze jest to aktualne martwię się o to, że uznali to za podpisanie jakiejś umowy

dominika
@dominika

ponieważ inny nauczyciel powiedział, że już były z tym problemy i kończyło się sądem

CKJ
@dominika

Proszę sie o nic nie martwić Wypełnienie kuponu nie jest równoznaczne z zapisaniem się do naszej szkoły to jest tylko informacja dla nas że chciałaś się dowiedzieć czegoś więcej. Pozdrawiam!

Daria

@seniorita a czym dokładnie się zajmujesz, jeździsz po Polsce i co dokładnie robisz ?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 492 dni.

Czy często w firmie Centrum Kształcenia Językowego "The Point" zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Seniorita

królewna

Piotr
@królewna

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, dlatego wolę się upewnić. Mam przez to rozumieć, że chcąc pracować w Centrum Kształcenia Językowego "The Point" muszę być przygotowany na założenie własnej działalności gospodarczej? Jeżeli by tak było, to mogłabyś napisać, czy firma wspiera pracownika w formalnościach związanych z prowadzeniem takiej działalności? Mam nadzieję, że zechcesz podzielić się swoją wiedzą w tym zakresie.

kołpoi

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: ..

Professional and fun

Czy warto zainteresować się firmą Centrum Kształcenia Językowego "The Point" jako pracodawcą?

Zawiedziona

Moja przygoda z Centrum Kształcenia Językowego The Point trwała tylko kilka miesięcy, skończyła się niestety sporym rozczarowaniem, stąd ta opinia. Dotyczy ona pracy w tzw. grupie południowej. Jest to nazwa zupełnie teoretyczna, ponieważ praca może odbywać się nawet w Płocku czy Poznaniu, co raczej do południowych stron Polski nie należy. Zacznę jednak od plusów, gdyż nadal uważam, że ta praca ma ich sporo. -Moim zdaniem praca jest bezstresowa, zarówno spotkania z uczniami i rodzicami, jak i umawianie ich oraz wizyty w szkołach; -W tej pracy poznałam sporo świetnych osób- aby w ogóle podjąć się tak wymagającej pracy potrzeba dużo odwagi i przedsiębiorczości, i takich ludzi pracując w The Point można spotkać; -Wyjazdy nieraz w większych grupach, spędzanie dużej ilości czasu po i przed pracą z resztą zespołu; -Praca daje możliwość sporych zarobków, mówimy tutaj o kwotach nawet pięciocyfrowych, i to już po kilku tygodniach pracy; -Pracę organizuje się samemu, co wymaga dużej samokontroli ale też daje pewną swobodę działania; To na tyle jeśli chodzi o plusy. Teraz przejdźmy do minusów. -Po pierwsze praca jest przedstawiana w samych superlatywach, niestety wiele informacji później mija się z prawdą. W moim przypadku była to min. informacja, że muszę się pośpieszyć ze zwolnieniem z poprzedniej pracy, ponieważ jestem ostatnią osobą, która dołączy do zespołu. Po mnie w ciągu dwóch miesięcy zostało zatrudnionych kolejnych 9 (słownie: dziewięć!!!) osób. Miałam również nie zajmować się umawianiem spotkań z rodzicami, gdyż szkolone były do tego inne osoby. Ten pomysł bardzo szybko okazał się fiaskiem. Obszar pracy miał wynosić do 200 km, jednak już w drugim miesiącu działania jechałam do regionu oddalonego o 500 km. Zdeklarowałam się na tydzień delegacji w miesiącu i zostało to zaakceptowane, ale bardzo szybko okazało się, że aby w ogóle odrobić koszta tej pracy musiałabym spędzić na wyjeździe minimum 20 dni. Krótko mówiąc nic co było mi przekazywane nie pokryło się z prawdą; -Będziecie zapewniani, że wystarczy jedynie tydzień aby osiągnąć wymagany wynik- oczywiście w niektórych wypadkach to możliwe, ale musimy liczyć się z tym, że trafia się do różnych szkół i regionów i nie zawsze uczniowie czują potrzebę dodatkowej nauki lub mają odpowiednie środki finansowe- więc nie dajcie się na to nabrać; -Praca jest finansowana w 100% samodzielnie- paliwo, amortyzacja auta, hotele, telefon, jedzenie na wyjeździe, prowadzenie działalności gospodarczej i księgowość; -W przypadku gdy po paru miesiącach klient przestanie płacić, Dyrektor będzie żądać od was zwrotu prowizji, nawet jeśli skończycie już współpracę i wykonaliście wszystkie należące do was zadania poprawnie- w tej firmie ryzyko finansowe ponosi szary pracownik, nie właściciel; -Wewnątrz firmy panuje atmosfera niezdrowego wręcz uwielbienia wobec osób zarządzających (co świetnie widać w komentarzu użytkownika Magda powyżej)- jakiekolwiek słowa krytyki lub niezadowolenia są tłumaczone lenistwem i brakiem przedsiębiorczości; -Szkolenie jest prowadzone bardzo powierzchownie, trwa kilka dni- w momencie jak uda Ci się podpisać pierwszą umowę jesteś już uważany za samodzielnego konsultanta, nikt nie poświęca czasu na weryfikacje pracy, rozwijanie umiejętności, wsparcie- jeśli nie ma się ogromnej determinacji szybko można się zniechęcić do tej pracy; -3/4 miesiąca spędza się na zmianę w aucie lub noclegowniach; -Firma nie ma żadnej bazy danych, komunikacja firmowa odbywa się przez prywatne komunikatory internetowe i wysyłanie sobie zdjęć i skanów informacji, panuje spory chaos organizacyjny; -Umowa jest bardzo niekorzystna dla konsultanta. Podsumowując, ta praca ma duży potencjał- możliwe jest zarobienie sporych pieniędzy w dość bezstresowej atmosferze. Niestety okupione to jest rezygnacją z życia prywatnego, zmęczeniem spowodowanym długimi trasami i brakiem stałego miejsca zamieszkania. Do tego dochodzi ryzyko zwracania pieniędzy po zakończeniu współpracy. Jeśli się ma ogromną determinację i odwagę by podjąć to ryzyko, można spróbować swoich sił w The Point. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że to jest ciężka, wymagająca praca, nie bułka z masłem- tak jak zostało to mi wmówione.

Expert

Opinia dotyczy stanowiska konsultanta oświatowego lub jak ktoś woli prościej przedstawiciela handlowego. Zacznijmy od tego jakie są realne wymogi na to stanowisko: -własny samochód i prawo jazdy kat. B -doświadczenie w jeździe autem (minimum 100-200km dziennie w trakcie pracy, ale nawet i 1000+) -autonomiczność (mimo elementu pracy w grupie, w 98% pracujesz samodzielnie) -bardzo wysoka komunikatywność -umiejętność negocjacji i sprzedaży -umiejętności manipulacyjne (tak naprawdę bez tego nie ma sensu zaczynać) -wysoka wewnętrzna potrzeba posiadania wysokich zarobków (przy tak ciężkich warunkach pracy będzie Ci potrzebna) -odporność na wysoki stres i duże zmęczenie -mobilność i gotowość do delegacji (nawet 20-25 dni w miesiącu bez przerwy) -własny telefon z dostępem do Internetu (dobrze mieć też nielimitowane połączenia, bo koszty pokrywasz z własnej kieszeni) -umiejętność przemówień publicznych (najlepiej ukończone jakieś studia pedagogiczne, aby wiedzieć jak mówić do młodzieży) Twoja praca zaczyna się od wstępnego szkolenia, które trwa 1-2 tyg. W tym okresie już jeździsz na spotkania sprzedażowe, samodzielnie umawiasz sobie spotkania oraz musisz się na nie dostać we własnym zakresie i na własny koszt. Twoje szkolenie praktycznie kończy się gdy zaczynasz samodzielnie odbywać spotkania, a jeżeli popełniasz błędy to możesz liczyć na podpowiedzi i próbować dalej metodą prób i błędów. Od tego momentu również wszystkie koszty tj paliwo, amortyzacja samochodu (płyny, oleje, naprawy, utrata wartości auta wraz z rosnącym przebiegiem), noclegi, wyżywienie na delegacji itp. Są Twoją sprawą. Po 1 miesiącu musisz również założyć działalność gospodarczą aby rozliczać się z firmą, a więc dochodzi ZUS, księgowość itp. Grupa południowa (bo jest też północna) to tylko nazwa, ponieważ wyjazdy są nawet za Poznań/Warszawę w zależności od tego jak szybko zostały odwiedzone bliższe tereny. Wymaga to więc sporych nakładów finansowych przez 1-2 miesiąc zanim otrzymasz jakiekolwiek pieniądze. The Point daje jednak szansę na ponadprzeciętne zarobki ze względu na spore prowizje i dla osoby, która ma doświadczenie w tego typu pracy z klientem może osiągnąć niemały sukces. Jest to jednak tylko możliwe dla osób bardzo pracowitych, przedsiębiorczych i pewnych siebie oraz mobilnych- najlepiej singli. Praca w tej firmie może dać dużo satysfakcji ze względu na zwiedzanie dużych terenów Polski (w niektórych miejscach krajobraz jest cudowny), zwiększenie umiejętności komunikacyjnych, wzrost pewności siebie, wzrost umiejętności kierowania pojazdem. Praca jest głownie popołudniami i zaczyna się najczęściej od 14-15, dowolnie na weekendach (również w niedzielę). PLUSY: -możliwość osiągnięcia wysokich zarobków -zwiększenie własnych umiejętności (komunikacja, jazda autem, pewność siebie) -zwiedzenie wielu ciekawych miejsc Polski -elastyczny czas pracy ) -motywacyjna impreza firmowa co miesiąc MINUSY: -brak podstawy -duże koszty stałe (zus, księgowość) oraz zmienne (noclegi, paliwo, amortyzacja auta, telefon, internet)- realnie minimum 3-4 tys. zł kosztuje Cię praca miesięcznie -wymagane własne auto -praca głównie w terenie (przyjazd do domu często jest nieopłacalny lub niemożliwy czasowo, więc realnie 20-25 dni w miesiącu jesteś non stop na wyjeździe w pracy) -niskiej jakości szkolenie (wiedzę zdobywasz przez praktykę) -duże zmęczenie spowodowane odległościami oraz możliwe problemy z kręgosłupem po dłużsyzm czasie pracy -brak systemu pracy Podsumowując: jeżeli jesteś robotem, masz gdzieś swoje zdrowie, jesteś mistrzem manipulacji, chcesz dużo zarabiać i nie potrzebujesz życia prywatnego, to ta praca jest dla Ciebie. Jeżeli jednak nie to zastanów się z ilu rzeczy jesteś w stanie zrezygnować.