CONTROLTEC SP. Z O.O.

1.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o CONTROLTEC SP. Z O.O.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do CONTROLTEC SP. Z O.O.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 23 listopada.

Marecki Nowy wpis
Kandydat

Osoba ktora egzekwowala ode mnie wiedze sama powinna isc na jakies szkolenie poniewaz symbol żarówki na schemacie elektronicznym (to jest kolo z x w srodku) a wielki Pan Lider bodajże daje mi za to 0.5 pkt na 1 mozliwy. To troszke smiech na sali dobrze ze jeden caly pkt dostalem za wskazanie symbolu amperomierza. Oprocz tego nic zupelnie na rozmowie nie powiedzieli o tym czym sie zajmuja co robią kompletnie nic. W zyciu nie bylem na tak tragicznej a zarazem smiesznej i żenującej rozmowie. Jednym slowem dramat. Naprawde nie polecam NIKOMU takiej "swietnej" pracy... a juz w ogole z takimi liderami, którzy napewno nic nikogo nie naucza a wrecz przeciwnie oglupia.

Nick Nowy wpis
@Marecki

Gdybyś się dostał do byś dopiero doświadczył prania mózgu. Ciesz się, że tak się skończyło. Mam wrażenie, że ten sam system jest przy naliczaniu wynagrodzenia i premii.

Kandydat

Jakie są przeciętne zarobki (widełki) na stanowisku Programista Systemów Automatyki

Zapraszamy na rozmowę:)

@CTEC

Pytanie aktualne... chcę rozeznać, czy wart w ogóle wydać kasę na paliwo lub taksówkę ;)

Kadrowy
@Greg

Zależy od doświadczenia, przykładowo z 2 letnim około 6500 brutto.

potencjalny programista
@Kadrowy

tragedia, 2 lata doświadczenia to coś już się potrafi, zaprogramujesz praktycznie wszystko co chcesz, a płacą trochę lepiej niż na magazynie. I tak jest wszędzie! :(

@potencjalny programista

Wynagrodzenia pracowników ControlTec nie odbiegają od stawek rynkowych - te dane są na bieżąco monitorowane, sprawdzane i weryfikowane tak aby doświadczeni i kompetentni pracownicy czuli się docenieni i sprawiedliwie wynagrodzeni za wykonaną pracę.

@potencjalny programista

2 lata doswiadczenia i zaprogramujesz prawie wszystko? To pewnie po 4 latach jestes ekspert, a po 6 Bogiem. Limitless to Twoj ulubiony film? :) Ci z dwuletnim doswiadczeniem to zwykle wiedza, ze gdzies w jakims kosciele dzwonili. Potrafia robic proste rzeczy a i tak wymagaja ciaglego nadzoru oraz trzeba po nich regularnie poprawiac. Ale wymogi na rozmowach kwalifikacyjnych to maja zawsze kosmiczne. Takie pokolenie???

Aleks Nowy wpis
@CONTROLTEC SP. Z O.O.

"wynagrodzenie nie odbiega od stawek rynkowych" -? czyzby ? pracujac w tej firmie dostaje sie umowe o prace na okreslona liczbe godzin -168/m, ale realnie wykonujesz w miesiacu 200, nie 168 oczywiscie placa jest za 168, to jawne (usunięte przez administratora) dodatkowo pracujac pod kierownictwem pana Ireneusza z Gdanska nalezy sie dobrze przezegnac, niestety ale owy pan kierownik nie grzeszy kultura osobista ani szacunkiem dla podwladnych, reszta pracownikow to jego marionetki, bo niestety ma mocne plecy w tej firmie u wlasciciela. proponuje omijac firme wielkim lukiem

Robert
Klient

Przedsiębiorstwo funkcjonuje w tzw. układzie. Realizuje zlecenia na rzecz państwowych molochów. Osoby kumające w czym rzecz wiedzą co to oznacza. Aktualnie stoi przed koniecznością przestawienia się na tory bardziej "wolnorynkowe" (jakby coś takiego istniało), ze względu na wstrzymanie tzw. "inwestycji rządowych" w branżę którą opędzała. Sytuacja ta brutalnie obnażyła barbarzyńskie styl zarządzania i skrajną niekompetencję ludzi pełniących funkcje kierownicze. Wśród osób tych są ludzie o narodowości niepolskiej. Stosowana jest socjopatyczna technika zarządzania poprzez kryzys oraz ucieczki do przodu. Ucieczka do przodu polega na pochwyceniu kolejnych zleceń w momencie gdy staje się jasne, że aktualnie realizowane "pójdą pod wodę" (popularny zwrot w tym przedsiębiorstwie) i dofinansowywaniu tyłów za pomocą przodów, oczywiście do czasu...

@Robert

Panie Robercie - dziękujemy za opinie. Uzupełniając Pana niestety niepełne informacje na temat tego co dzieje się aktualnie w przedsiębiorstwie: 1. Przedsiębiorstwo nie funkcjonuje i nigdy nie funkcjonowało w "układzie" 2. O realizowanych projektach można dowiedzieć się więcej z naszej strony internetowej - https://www.controltec.pl/realizacje/ 3. Kadrę kierowniczą stanowią wysoko wykfalifikowani specjaliści - na tą chwilę tylko o narodowości polskiej ( być może za jakiś czas ulegnie to zmianie - jesteśmy otwarci na pracowników z poza granic naszego kraju - narodowość nie jest dla nas żadnym kryterium) 4. Style zarządzania dostosowane są poziomu świadomości i kompetencji pracowników - co owocuje wynikami na zadaniach a to daje możliwości rozwoju całej Organizacji ( w tym wejścia w nowe branże:) ) Miłego wieczoru!

@Robert

No to lecimy Panie Robercie: Tak, CTEC realizuje kontrakty dla wielkich panstwowych przedsiebiorstw. Ale to chyba dobrze, ze zlecenia dla wielkich polskich firm realizowane sa przez doswiadczonych polskich integratorow. No chyba, ze uwazasz, iz lepsze bylyby tu koncerny zagraniczne albo Pan Mietek z Panem Zdzisiem? To ja jednak wole "uklad" (cokolwiek to znaczy, bo nam nie wytlumaczyles). "Aktualnie stoi przed...": Slabo jestes zorientowany bo to "aktualnie" trwa od jakichs od 4-5 lat, kiedy to CTEC rozpoczal wchodzenie w nowe obszary patrz: przemysl, doskonale sobie zdajac sprawe, ze energetyka konwencjonalna powoli sie konczy. To sie nazywa dywersyfikacja. Znasz to slowo? A teraz "Uciekajmy dalej do przodu": hmmm... firma chwyta kolejne zlecenia.. Faktycznie jakas beznadziejna ta strategia! Nie lepiej zwolnic ludzi przynoszacych nowe tematy? Zaoszczedzimy na płacach! A co do tematow, ktore ida pod wode. Coz, zdaza sie. A Ty Robercie wszystko na swoim stanowisku robisz perfekcyjnie?

AdRem
@CONTROLTEC SP. Z O.O.

odnośnie punktu 3. To jest oczywiście w dużej mierze prawda że Kadrę Kierowniczą stanowią wysoce wykfalifikowani spec. Niestety są (byli) to specjaliści techniczni a nie z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, zarządzania, etc. Ludzie (podwładni) to nie bity ani komórki w Excelu i trzeba umieć z nimi rozmawiać i postępować.

Ilona
@AdRem

Ale chyba podstawowej ludzkiej życzliwości nie trzeba się uczyć? Bo wspominasz o tym, że trzeba umieć rozmawiać. No to po to chyba nie trzeba mieć studiów?

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma CONTROLTEC SP. Z O.O. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Projektant elektryki i AKPiA . Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Czy CONTROLTEC SP. Z O.O. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Aneta

Dzień dobry, widziałam, że w Controltecu jest obecnie sporo ofert pracy. Czy firma po prostu powiększa swój zespół czy może wynika to z rotacji? Jeśli tak, to co jest tego powodem? Jak jest tutaj ze stabilnością zatrudnienia?

Jarek

Ile zarabia tu elektromonter?

Cyzio
Klient
@Jarek

Mało zarabiają a robią wszystko. Ale ja Cyzio nie robię nic (No prawie, bo chodzę do pracy a to już cos) , mam od tego pomocników i zarabiam wiele.

@Jarek

Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne:)

Czy w CONTROLTEC SP. Z O.O. są szkolenia zewnętrzne?

@Pytanie

Tak - w zależności od potrzeb realizujemy szkolenia zewnętrzne dla naszych pracowników

RAFAŁ PIOTRO

Witam , dziękuję za owocną współpracę. Pozdrawiam wszystkich szczególnie Marcina Palicę :)

KaNi
Kandydat

Dzień dobry, chciałbym uzyskać informację na temat obecnej atmosfery w firmie, warunków pracy na stanowisku "Projektant elektryki i AKPiA". Jak wygląda wynagrodzenie, premie ? Czy można liczyć na pomoc, czy jest się rzucanym od razu na głęboką wodę w projekt i radź sobie sam.

MykMyl
@KaNi

Patrząc na własne doświadczenia i politykę firmy to zaraz po tym jak pokażesz, że nie jesteś totalnym głupkiem rzucają Cię na zadanie, gdzie w dużej mierze nie ma nad Tobą mentoringu żadnego. Tutaj mówię o najniższym szczeblu czyli asystencie. Jako projektant na 99% wrzucą Ci jakieś zadanie od razu do ogarniania.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie CONTROLTEC SP. Z O.O.?

Do pracy przychodzisz między 6:00 a 9:00, pracujemy zadaniowo

@CTEC

To znaczy, że firmie obowiązuje zadaniowy czas pracy ?

@Pytanie

Pracujemy standardowo 8 h dziennie - wskazane jest być na miejscu między 9:00 - 15:00 ze względu na spotkania czy to z klientem czy zespołem. Są dni kiedy wyjdziesz godzinę/ dwie wcześniej, ale będą też takie sytuacje kiedy wydajemy projekt i wtedy trzeba zostać dłużej - całość powinna się bilansować:) Za wykazane nadgodziny płacimy zgodnie z regulaminem.

Opowiedź
@Pytanie

Jeśli dostaniesz umowę o pracę to wszystkie rzeczy reguluje Kodeks Pracy niezależnie co tam Ci wpiszą w tej umowie. Jeśli umówisz się na 8 godzin dziennie / 40 tygodniowo to wszystkie godziny ponadto to nadgodziny wynikające ze szczególnych potrzeb twojego pracodawcy. Firmy z tej branży wypracowały sobie nieuczciwe sposoby obchodzenia przepisów Kodeksu mamiąc ludzi i wprowadzając w błąd. Mówię tu o umowach o pracę z systemem zadaniowym wynagradzania. Do tego skomplikowane regulaminy wynagradzania na które też trzeba uważać, ponieważ jakiekolwiek masz w umowie składniki wynagrodzenia tj.: podstawę, premię, zadaniówkę itp. powinno być to w sposób jasny i czytelny wprowadzone w regulaminie abyś mógł sobie na miesiąc do przodu wyliczyć ile zarobisz. No i na koniec taka rada: "Polecenie pracy w godzinach nadliczbowych (art. 135 KP) nie wymaga szczególnej formy. Brak sprzeciwu przełożonego na wykonywanie w jego obecności przez pracownika obowiązków może być zakwalifikowany jako po-lecenie świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych"

@Pytanie

Tak... przychodzisz między 6;00 i 9:00, a wychodzisz, jak uznamy, że wykonałeś zadnie ;)

Programista
@Pytanie

W biurze od świtu do zmierzchu. Na obiekcie 24/7 i często w święta. Fajna robota dla pracoholików. W dwa lata nauczysz się tyle, co w innej firmie zajęłoby pięć. Generalnie polec polecam. I początkującym i starym wyjadaczom. Na początek ok. 6 tys. na rękę. Po paru latach nawet 15 tys. Do tego multisport, opieka medyczna, obiady, auto służbowe do użytku prywatnego, studia podyplomowe, prywatne przedszkole. Trudno znaleźć lepszego pracodawcę we Wrocławiu.

Jacek W.
Kandydat

Na jaki okres zawierana jest pierwsza umowa o pracę?

@Jacek W.

Na okres 3 miesięcy.

Piotr Domagała

ControlTec to firma wywodząca się wprost z PRL-owskiego "kombinatu" CNPAE (Centrum Naukowo-Produkcyjne Automatyki Energetycznej). Założyciele nigdy nie mieli okazji zapoznać się z normalnymi relacjami między-ludzkimi, natomiast uczyli się ich od komunistycznych psychopatów: Edwarda Sz., Włodzimierza M. itp. Miałem nieprzyjemność pracować z obydwoma... moja rada: trzymać się jak najdalej!

Wacek

1. Czy zastanawiał się ktoś jak jest geneza powstania contr...? 2. Co jest tym czymś co ma contr... a czego nie mają inni? Ad. 1. Taniość. Ad. 2. Niczego takiego nie ma. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Realizujcie wyłącznie własne cele i liczcie tylko na siebie. Nie bądźcie młotkami, bo tak jesteście traktowani w con...

Pikej

Nie polecam firmy Controltec w skrócie ctec. O ile na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują gruszki na wierzbie i premie dochodzące do równowartości pensji o tyle w rzeczywistości jest niestety inaczej. W tej firmie premią są nadgodziny do których pracownik jest notorycznie zmuszany. Na stanowiskach kierowniczych zasiadają osoby które nie mają pojęcia do kierowania zespołem. Stworzyła się tam "klika" której jedynym celem jest swój własny interes, a nie interes całej firmy a w szczególności jej szeregowych pracowników. Jeśli ktoś ma wybór to omijać ten twór szerokim łukiem. Kto miał trochę oleju w głowie to już dawno odszedł. W tym momencie jest tam więcej studentów niż pracowników z doświadczeniem, tak że jeśli ktoś liczy na naukę i pomoc w jakimś temacie to musi radzić sobie sam. Zapewne zostanie wrzucony na głęboką wodę i z problemem będzie musiał poradzić sobie sam. Ale jeśli sobie nie poradzi lub nie będzie mu się chciało uczyć to niech się nie martwi - firma nie zwalnia, bo nie ma komu pracować. Firma jest tak dobra, że teraz więcej ludzi się zwalnia niż jest zatrudnianych. Stąd zazwyczaj prace wykonywane są metoda prób i błędów. Mimo długiego czasu na rynku w firmie nie istnieje "know-how".

@Pikej

Niestety z przykrością stwierdzam, że kłamiesz kolego. W zasadzie wszystko co napisałeś to wyssane z palca oszczerstwa. Jak sądzę nie masz na tyle odwagi aby swoje problemy przedstawić rzetelnie kierownictwu, które mogłoby wytłumaczyć Tobie aspekty funkcjonowania w realnym świecie. Nie rozumiesz specyfiki branży, tym samym nie rozumiesz funkcjonowania tego rodzaju firmy, która zwykle realizuje zadania niepowtarzalne, zadania realizowane na żywym organizmie a praca uzależniona jest od czynników zewnętrznych i formuły prowadzonej budowy, na którą nie ma wpływu. Nie oczerniaj kierowników i nie ubliżaj innym pracownikom którzy dzięki tej pracy utrzymują siebie i swoje rodziny. Wypowiadając się w ten sposób dajesz świadectwo swojej małostkowości, braku doświadczenia i niedojrzałości. Ani sama praca ani praca w CTec nie jest obowiązkiem. Nie chcesz , nie pracuj, przymusu nie ma. PS Każda firma korzysta z zasobów uczelni aby w przyszłości mieć już dojrzałych pracowników - zasada funkcjonująca na całym świecie. Emeryci? (tekst powyżej) - to powód do dumy. A tak naprawdę dwie osoby związane z firmą od samego jej początku, na 170 osób w firmie. Sami emeryci??? Są to osoby cenione, które zawsze są gotowe do pomocy dzieląc się swym doświadczeniem.... tylko trzeba chcieć a nie marudzić. Rzetelność w przedstawianiu faktów jest Waszą słaba stroną Życzę powodzenia;

Na szczęście jużtu nie pracuje
@Greg

Twoje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z atmosferą i opinią większości pracowników szeregowych tej firmy. Nie wierzysz? umów się na piwo z kolegami z działów to się dowiesz jaka to wygląda od wewnątrz :) Jak tu już ktoś napisał poziom i ton twoich wypowiedzi wskazują, że albo jesteś opłaconą firmą zewnętrzną, którą zatrudnia się do wybielania faktów, albo kierownikiem który za wszelką cenę próbuję podreperować opinie tego forum. Większość projektów jaką wykonuje się w tej firmie to kopiuj-wklej i za każdym razem są powielane te same błędy, a wiec gdzie tu ta twoja niepowtarzalność? Chyba, że wg ciebie niepowtarzalne jest umoczenie i straty na kilku dużych tematach - tu się można zgodzić. Gdyby firma była odpowiednio zorganizowana i pracowały w niej osoby doświadczone, gdyby osoby doświadczone z odpowiednią wiedzą techniczną próbowano zatrzymać w firmie bo to stanowi kręgosłup działalności gospodarczej to nie byłoby sytuacji w której "czynniki zewnętrzne" miałaby wpływ na realizowane budowy. Bzdura totalna.

@Na szczęście jużtu nie pracuje

Przemawia przez Ciebie brak doświadczenia i wiedzy. Funkcjonuje dla Ciebie tu i teraz, "JA" jestem najważniejszy, nikt inny. Właśnie takimi niedojrzałymi wypowiedziami bez szerszego spojrzenia wystawiasz sobie niską ocenę. Narzekasz? Ok Twoja sprawa, ale nie oczerniaj. W ten sposób pokazujesz jak bardzo nie szanujesz innych osób, być może nawet swoich aktualnych, może już byłych kolegów, którzy chcą tutaj pracować i nie muszą zgadzać się z Twoimi ocenami. Chcą pracować utrzymując siebie i rodziny a Ty szkalując firmę być może niszczysz ich przyszłość, wystawiasz opinię również o nich że są słabi, że sobie nie radzą. Już napisałem, w żadnej firmie naprawdę nikt nikogo nie trzyma na siłę, nie chcesz pracować - odejdź. PS Jeśli kiedyś założysz firmę (ale nie jednoosobową, sam dla siebie dla łatwizny) pochwal się tymi idealnie realizowanymi przez Ciebie kontraktami, fantastycznymi stosunkami międzyludzkimi i tą wymarzoną idyllą. Poczytamy wtedy GoWorka na Twój temat. Pozostaje mi życzyć powodzenia na nowej drodze życia :)

Greg 2
@Na szczęście jużtu nie pracuje

Skoro większość projektów wykonuje się metodą kopiuj-wklej to masz odpowiedź dlaczego nie potrzeba aż tylu doświadczonych osób. Do kopiuj-wklej nie jest wymagane doświadczenie. A takich fachowców było w firmie za dużo, chcieli coraz więcej zarabiać a prezes nie ma portfela bez dna. To jest biznes.

@Pikej

To nie jest łatwa branża. Często w trakcie realizacji projektów trzeba podejmować samodzielne decyzje od których zależy powodzenie realizowanego tematu. Niestety większość ludzi oczekuje, że przełożony powie im jak mają to zrobić "kopiuj wklej", robią to bezmyślnie, a później płacz, że trzeba poprawiać i czasu brakuje. Jeszcze się nie zdarzyło, żebym za dobrze wykonaną pracę nie otrzymał wynagrodzenia. Zawsze jak chcę się rozwijać i dobrze uargumentuje szkolenie, dostaję dofinansowanie. Na prawdę, można się wiele nauczyć, wszyscy chętnie dzielą się wiedzą. Najpierw należy pokazać co się potrafi a potem oczekiwać "kokosów". Nikt nie stoi nad tobą, nie liczy twojego czasu pracy i "5min" przerwy, nie sprawdza historii przeglądarki, nie instaluje programów liczących ilość kliknięć. A i zawsze są chętni żeby wyjść na piwo po pracy :).

Marek
@Pikej

Potwierdzam, że powszechną praktyka w firmie, jest obiecywanie wysokich premii podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz na wczesnym etapie projektu. Wg mojej wiedzy nikt z pracowników nie otrzymał nigdy premii.

@Marek

Co za bzdury! Czy Tobie człowieku nie pomyliły się przypadkiem firmy? Pracownicy regularnie na zakończenie zadań otrzymują premie - w zależności od wpływu i zakresu odpowiedzialności. Asystenci otrzymują premie niższe niż osoby które prowadzą umowy i nadzorują nie tylko część techniczną ale również aspekty formalne, prawne, organizacyjne - to chyba oczywiste że zakres ich odpowiedzialności jest większy (również ryzyka - jeżeli zadanie "idzie pod wodę" to prędzej asystent otrzyma premię ( bo co on winny?!) niż kierownik projektu, gdyż wpływ asystenta jest znikomy w stosunku do wpływu osoby zarządzającej zadaniem, która powinna w porę zareagować) . I jeszcze jedna informacja - w kartach pracy jest jasna informacja czy dodatkowe wynagrodzenie wynika z przepracowanych nadgodzin czy też jest to premia uznaniowa - zachęcam czytać co się podpisuje.

Marek
@CTEC

Co to za bzdury! Pracownicy regularnie otrzymują premie, zwłaszcza od zadań które "idzie pod wodę", chciałoby się powiedzieć: logiki za grosz! Nawet bardzo proste zlecenia w cetecu, które są zakontraktowane dajmy na 3 miechy ciągną się dajmy 1,5 roku!!! To nie żart , przykład z życia. Niby od takich uwalonych tematów regularnie wypłacane są premie, a cetec słynie z uwalania tematów. Firma funkcjonuje na granicy egzystencji, zatrudnia wyłącznie ludzi bez doświadczenia bo godzą się pracować za małe pieniądze, zalega z płatnościami wobec poddostawców. Wystarczy się przejść po biurach mieszczących się w wynajętym mieszkaniu: brud, bałagan, (usunięte przez administratora) smród, brak jakichkolwiek artykułów biurowych, nie ma nic. Reasumując firma która: żydzi na długopisach, łyżkach do herbaty, same herbaty kupowane do biur to najtańszy (usunięte przez administratora) z biedry, nie płaci faktur, mieści się w obskurnym mieszkaniu, wynajętym blaszanym garażu REGULARNIE WYPŁACA PREMIE!!!

@Marek

Pojechales chlopie! Czas zmienic lekarstwa! Jak zadanie z 3 msc rozszerzylo sie na 1.5 roku to zapewne z uwagi na kolejne zlecenia od Klienta. Ale rozumiem, ze niektorym nawet tak oczywiste sprawy trudno zauwazyc. Jesli herbata w biurze na obiekcie jest z biedry to oznacza tylko i wylacznie, ze ktos z ludkow tam przebywajacych taka wlasnie kupil. Miej zatem pretensje to delikwenta, ktory to zrobil a nie do firmy ogolnie! Nikt z centrali we Wrocku herbaty na obiekty nie wysyla! A jak widzisz brud w biurze, w ktorym pracujesz to bierz miotle i sprzatnij - takze po sobie! No chyba, ze mamusia nie nauczyla...

Maciej
@Pikej

Miałem dokładnie takie samo przemyślenie odnośnie braku "know-how" w kontrolteku. Co jest najgorsze, nie są podejmowane jakiekolwiek działania mające do tego doprowadzić. Kontroltek to firma krzak jakich wiele w Polsce, kierownictwo składa obietnice bez pokrycia świadczące o hipokryzji i niekompetencji, gigantyczny bałagan, warunki pracy są wybitnie niesprzyjające, (usunięte przez administratora) i zamordyzm. Projekty realizowane są w sposób zaprzeczający logice, co kończy się poważnymi awariami, wysadzeniem budżetu w powietrze, gigantycznymi opóźnieniami, co rzutuje na bardzo złą atmosferę w firmie, zmuszaniem pracowników do nadgodzin. Sam przekonałem się, że kierownicy nie ogarniają tego co dzieje się w firmie ani nie posiadają kompetencji umożliwiających prowadzenie projektów. Gdzieś wyczytałem, że wygląd siedziby firmy świadczy o jakości świadczonych przez nią usług - bez komentarza. Hasło reklamowe tej mordowni powinno brzmieć: kONTROLTEC - szybciej i taniej czyli dłużej i drożej bo na pewno nie lepiej, jeżeli w ogóle.

Mirosław
@Maciej

Często jest tak, że pracownik zatrudniony w firmie CONTROLTEC musi zostawać po godzinach, aby dokończyć zlecone zadania? Jeżeli tak jest, to mógłbyś napisać, jak pracodawca rozlicza z pracownikiem te nadgodziny? Zwracane są one w formie dodatkowych dni wolnych, czy może wypłacane jest wynagrodzenie za każdą godzinę nadliczbową? Ciekawi mnie, jak to wygląda.

Greg_1
@Mirosław

Spotkałem się z zarzutem ze strony przełożonego że nie zostawałem w pracy ponad normę. W sytuacji gdy płatne nadgodziny były zakazane. Jest jeszcze jedna kwestia, otóż oprócz, nazwijmy to, regularnego zajęcia pracownicy są angażowani przez przełożonych w inne, nazwijmy to, krótkie aktywności, bo trzeba komuś w czymś pomóc i pojechać z kimś, jak twierdzi przełożony na jeden dzień. W praktyce wygląda to tak: jedziecie, powiedzmy we dwóch, na cały dzień czyli te 12h, za nadgodziny nie płacą. Kierownik nie ma zielonego pojęcia co jest do zrobienia, jemu się wydaje, że ma, ale po przyjeździe na miejsce okazuje się do zrobienia jest w zasadzie nic, ale trzeba się wytłumaczyć z całej masy zaniedbań ze strony kontrolteka, które w ogóle nie leżą w naszych kompetencjach - 1. dzień stracony. Kolejnego dnia trzeba chodzić po ludziach i im tłumaczyć, że należy zrobić jeszcze to i to bo są niedoróbki, oczywiście wszyscy mają to gdzieś, a ci z od klienta oczekują informacji i działań, kiedy ja do przedwczoraj nie byłem w o ogóle w temacie, więc też mam to gdzieś, tak jak wszyscy - 2. dzień stracony. Potem się jednak okazuje, że jednak trzeba coś z tym tematem zrobić - pół tygodnia poszło się ...W piątek przychodzi przełożony i rozlicza mnie z pracy którą miałem wykonywać przez cały tydzień, przypomnę, że pół tygla straciłem z powodu jego niekompetencji, to mu mówię, że się nie wyrobiłem bo to i tamto, a on do mnie: "nie widziałem żebyś zostawała na nadgodziny", a sam informował, że płatne nadgodziny są zakazane, albo "nie informowałeś mnie, że się nie wyrobisz". Naiwnie człowiek zakładał, że jak ktoś jest kierownikiem, to coś sobą prezentuje i umie rachować do 10, otóż nie prezentuje i nie rachuje. Pytanie do trola grega: jak z takim idio... gadać?

Swędzimir

Firma będąca paśnikiem dla wąskiej grupy ludzi znajdujących się w tzw "kręgu zaufania". Jedynym celem a zarazem funkcją tych ludzi jest "dyrygowanie". Zarządcy mają pogardliwy stosunek do pracowników, są ludźmi pozbawionymi kompetencji, są bezmyślni. Jeżeli trafi się ktoś kto jest od nich bardziej kompetentny, a nie jest to trudne, jest prześladowany, w stosunku do takiej osoby prokurowanie są afery, ponieważ stanowi zagrożenie dla trzymających stołki. Niejednokrotnie byłem świadkiem sytuacji, w których zarządca kompromitował się próbując "zabłysnąć", jest to podwójna kompromitacja ponieważ nie posiadał wiedzy oraz był do tego stopnia bezmyślny, że zamiast to ukrywać próbował zaimponować "wiedzą". W firmie panuję gigantyczny bałagan. Realizacje zaliczają duże opóźnienia, budżety są rozwalane przed końcem projektu. Skutkuje to zmuszaniem pracowników do nadgodzin, nie muszę wspominać, że żadne premie, które były obiecywane, nie są wypłacane. W firmie panuje koszmarna atmosfera. Każdy unika odpowiedzialności jak ognia. Zasada jest następująca: rób tak, żeby nikt nie mógł się do ciebie doczepić. Sporo ludzi tam pracujących to wybitne prymitywy.

@Swędzimir

A czy ty jesteś pracownikiem firmy? Co zrobiłeś aby zmienić atmosferę? Czy rozmawiałeś o swoich odczuciach/ niejasnościach z kierownikiem? Atmosfera w firmie oceniana jest przez pracowników dobrze - mówią o tym wewnętrzne badania - niestety nikt z zarządzających nie ukończył kursu wróżek, aby móc cokolwiek zmieniać trzeba rozmawiać

@Swędzimir

Drogi Swedzimirze, jak masz jakis pomysl na lepsze rozwiazania w firmie to smialo wyjdz przed szereg i pokaz, ze masz wiedze i umiesz zrobic cos lepiej. Przynies zyski firmie, albo oszczednosci, usprawnij jakies działania czy procedury. Jesli jednak napotykasz bariere w postaci bezposredniego przelozonego to idz wyzej: do kierownika, dyrektora a nawet Prezesa. Mysle, ze jak bedziesz mial naprawde dobry pomysl to na Olimpie wysluchaja ciebie uwaznie. Jesli tego nie zrobisz to bedziesz kolejnym sfrustrowanym osobnikiem, ktorego stac jedynie na malkontenctwo, robienie z siebie gwiazdy i ofiary zarazem, oraz marudzenie, ze inni maja lepiej. Na razie karmisz sie zazdroscią wymyslajac historyjki, ktore pasuja do kazdej firmy. A tego naprawde nam tu nie potrzeba. Jak chcesz tylko siac ferment to zmien firme dla dobra swojego jak i nas - pozostalych pracownikow.

Pracobiorca
@Obserwator

Ja mam świetny pomysł. Po pierwsze wywalić foteliki z aut służbowych. Drugie to ich właścicieli. Czekam na premię.

@Pracobiorca

Idea generalnie słuszna choć wykonanie nieprzemyślane. Zacznę od stron formalnych: 1. Z pomysłami należy się zgłaszać do przełożonych. Forum to kiepskie miejsce na prezentowanie radykalnych pomysłów (zwłaszcza tych jednozdaniowych). 2. W firmie takiej jak nasza, wypadałoby wyrażać się precyzyjnie. Kogo chcesz wyrzucać w punkcie "po drugie"? Właścicieli czego? Fotelików? Samochodów? Czy może miałeś na myśli użytkowników tychże aut. Tak wiem, czepiam się. :) A co do meritum: ponieważ generalizujesz to zakładam, ze nie jest Ci znane pojecie "złotych kajdanek? Pogłęb zatem temat benefitów pozapłacowych - zwłaszcza obszar podatków i składek ZUS. Zrozumiesz wówczas dlaczego takie mechanizmy są stosowane - innymi słowy dlaczego foteliki są i będą wożone w autach służbowych. Następnie odsiej wszystkie legalne przypadki wykorzystywania aut służbowych do celów prywatnych i sprawdź co zostało. Jeśli nadal będziesz uważał, ze temat jest godny uwagi to wskaz konkretnie przypadki nadużyć (notoryczne a nie incydentalne), wylicz skale oszczędności, uwzględnij także potencjalne, negatywne aspekty swoich pomysłów i dopiero wówczas leć do przełożonego po premię.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie CONTROLTEC SP. Z O.O.?

mmmm
@Pytanie

Zależnie od stanowiska, jeśli chodzi o specjalistów to głównie UoP

Mateusz K.

Bardzo źle oceniam rozmowę kwalifikacyjną. Półtora roku temu byłem na rozmowię na stanowisko asystenta projektanta elektryki i AKPiA. Rozmowa w zasadzie w 100% techniczna. Z wiedzy teoretycznej nie było źle, przynajmniej tak stwierdził Pan Michał "wiedza teoretyczna jest ok. Z praktyką gorzej, mam małe doświadczenie. Zrezygnowałem jednak z dalszego etapau jak na końcu rozmowy dano mi... Do układania szcześcian z drewnianych klocków. Ktoś może wytłumaczyć co to za standard?! Jeden z panów bardzo arogancki. Jak mu się niechciało, mógł na rozmowę nie przychodzić.

Roman
@Mateusz K.

Czy w trakcie rozmowy, w której brałeś udział, pracodawca informował o warunkach płacowych na stanowisku asystenta projektanta elektryki? Chciałbym zweryfikować, czy pensja jest adekwatna do wiedzy i umiejętności, które trzeba posiadać, aby móc w ogóle otrzymać zatrudnienie.

Mateusz K.
@Roman

Nie. Zapytano mnie tylko ile chce dostać. Powiedziałem 2800 netto, nie negocjowalne, powiedzieli, że do zaakceptowania. O premiach zaczęli coś wspominać, powiedziałem, że mnie to nie interesuje, bo na papierze można napisać wszystko a w polskich firmach raczej czegoś takiego jak premia nie ma.

Grześ Góral
@Mateusz K.

Ludzie. Czy wam się w głowach poprzewracało? 2800 na ręke? To jakaś kpina, chyba że szukasz pracy jako sprzątaczka. Stawka rbh dla inżyniera oscyluje w graniach 100-120zł/h. Premii w tej firmie nie ma i nigdy nie było. Jeśli coś jest ponad podstawową pensję to są to nadgodziny. Szukać czegoś innego, a od tego bagna byle dalej.

Usyk
@Mateusz K.

Ten sześcian to standard od lat. Aż się uśmiechnąłem do siebie jak to przeczytałem. Generalnie to jest to ponoć zadanie sprawdzające czy masz wyobraźnię przestrzenną. Dożo osób o to pyta jak już się dostaną do pracy. Ciekawą rzeczą jest fakt, że ponoć są osoby wśród kierowników (nawet jedna z osób które przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne) którzy tej kostki nie ułożyli. Mi się udało ułożyć ją w ułamku przeznaczonego na nią czasu i sam się zastanawiałem czy nie zrobiłem głupio bo wyczytałem później, że takie zadania mają rozpoznać czy kandydat podchodzi do tematu z zastanowieniem czy bez. Koniec końców nie wiem czy to cokolwiek wnosi skoro zaproponowano mi netto mniej niż teraz jest najniższa brutto :) Tadam Ludzi paru fajnych poznałem i to tyle.

Ktoś

Zgadzam się z kandydatem, też miałem nieprzyjemności być tam na rozmowie. Rozmowa bardzo długa, nie na temat,pytania bezsensowne, nie techniczne. Pani, która przeprowadzała rozmowę nie zna się zupełnie na rekrutacji. Jak tam wszysycy tak pracują, jak osoba rekrutujaca to ciesze się że nie dostałem tam roboty. Pozdrowienia dla tej pani

Niewazne

Witam ! Obserwuje od dawna opinie, które sa tutaj pisane i jestem w szoku. Negatywy chyba piszą ludzie, ktorzy nosili monterki i mieli zawsze problem wykonać jakąś prace, co innego z przerwa, która zawsze im sie należała i najlepiej wypalić paczke papierosów bo te krótkie przerwy zeby zapalic trwa niby 5 minut a w rzeczywistości 30minut... Aaaa no i kto ile ma na godzinę, odwieczna walka, ze mi za mala płaca, a 10 to kazdy ile kto dostał, bo przeciez mnie to oszukali na pewno... Owszem pracowałem tam na monterce również, z czasem jako brygadzista i bylem zadowolony. Fakt czasem trzeba było dłużej zostac, ale praca w delegacji, wiec wolałem popracować jak lezec w hotelu i pić... Osobiście uwazam, ze praca daje dużą możliwość rozwoju zawodowego, tylko chęci wykazać sie tzreba mieć. Jesli zostaniesz zauwazony, to z pewnością zzostaniesz doceniony w postaci premii oraz stanowiska. Mowie to z własnego doświadczenia w tej firmie. Miałem bardzo fajny dział, w której panowała świetna atmosfera. Ja ogolnie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o CONTROLTEC SP. Z O.O. - Wrocław

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w CONTROLTEC SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy CONTROLTEC SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CONTROLTEC SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 1 to opinie pozytywne, a 1 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie CONTROLTEC SP. Z O.O.?

Liczba opinii klientów firmy CONTROLTEC SP. Z O.O., to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

CONTROLTEC SP. Z O.O.