GRUPA GUMUŁKA

Katowice

Opinie o GRUPA GUMUŁKA

Agnieszka

Poza stażami w GRUPIE GUMUŁKA można oczywiście znaleźć tam pełno prawne zatrudnienie. Teraz są oferty na dwa stanowiska: Biegły Rewident i Konsultant Podatkowy. Na obu stanowiskach możecie liczyć na stabilne zatrudnienie. http://www.gumulka.pl/kariera/oferty-pracy

Agnieszka

@Poszukująca. a po stażu firma GRUPA GUMUŁKA zaoferowała Ci pracę? Jeżeli tak to jakie to było stanowisko i jak się Twoje zarobki klasyfikowały? To ważne dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie, ale też ważny jest dla nich późniejszy awans.

Poszukująca.

Półroczny staż, 1000 zł brutto.

Agnieszka

@hr, świetnie, że o tym mówisz! Po praktykach zostałaś nadal w firmie? ;)

hr

Ja miałam praktyki już dawno temu, w dziale hr. Szczerze polecam. Tyle co tam nie nauczyłam sie nigdzie. Świetni ludzie, możliwość samorozowoju i ten klimat! zdecydowanie owocny czas w rozwoju zawodowym :)

jacek

aha, no to dzieki za komentarz! słuchajcie, a teraz też jest ta oferta jako Praktykant / Praktykantka w dziale Księgowościtylko jst to praca w Ktowicach no i jeśli faktycznie nie przedłużają umowy, a wszystko jest ok, to po co tak obiecywac nie rozumiem zupełnie.

niezadowolony93

Niedawno skończyłem praktyki w tej firmie i szczerze: nie polecam. Obiecywali przedłużenie umowy, starałem się, pytałem się czy wszystko ok - mówili, że tak, wszystko ok. A potem powiedzieli, że jednak nie, bo niby błędy, brak zainteresowania z mojej strony i nie przedłużają umowy - szukali kogoś na to samo miejsce, akurat poszedł mój znajomy i ta sama sytuacja. Nie polecam!

600 zł netto

Moje odczucia są mieszane - zauważyłem, że Gumułka przyjmuje masowo praktykantów z nadzieją na przedłużenie umowy, a po okresie praktyk koniec chociaż obiecują, że jeśli się sprawdzisz to zostaniesz. Oferta i opis stanowiska jest baaaardzo naciągany i nie jest zgodny z rzeczywistością, nie będę komentował braku profesjonalizmu pani z HR, która przed rozmową nie przeczytała mojego CV - to widać jak ktoś nie potrafi wymówić nazwy poprzedniego pracodawcy i kilka razy musisz powtarzać co robiłeś w poprzedniej firmie, bo jest "intelektualny opór". Dobre miejsce do pracy dla studentów III-V roku, żeby zdobyć doświadczenie, a potem aplikować do poważniejszej firmy, bo raczej za 4 zł/h nie da rady się utrzymać. Czy firma oferuje cokolwiek oprócz takich haseł jak "możliwości rozwoju", "pracy w młodym zespole"? Tak, wodę.

sorce

Praca w dziale doradztwa podatkowego polega na kserowaniu, wyszukiwaniu nr KRS i obgadywaniu kogo wlezie. panie z hr na rozmowach zwyczajnie zmyślają, jaka to nie jest wspaniała praca i atmosfera. ja miałam dość po tygodniu. nie dość, że pół roku pracuje się półdarmo, to jeszcze niczego się człowiek nie nauczy. współpraca z innymi działami - koszmarna. najgorszy jest facet z działu pijar i to wlaśnie o nim słyszałam najwięcej negatywnych opinii w tej firmie. Ogólnie - dla studentów na wakacje, których utrzymuje mama.

pomada

Skąd takie cyfry? Pani z HR mi je podała (zapewne ty bo widac że piszesz z firmy niby to dołączając info o tym, kogo firma poszukuje). Ja odradzam, za taką kase i taki zapiernicz żal tracić czas. A do tego rotacja jak w młyńskim kole.

pomada

200 zł za 3 miesiące, pełny etat, potem po tych 3 miesiącach 800 zł. Brutto oczywiście. Za 6 miesięcy pracy na cały etat. MASAKRA!! Już wolę iść na staż z Urzędu Pracy (więcej kasy), albo jeszcze lepiej - iść na staż do PWC, gdzie doradca podatkowy dostaje za staż ponad tysiąc zł i staż trwa tylko 3 miechy, do tego jest mniej godzin.

janka

Właśnie sie zgłosiłam i czekam na odpowiedź. Dobrze, że chociaż płaca za praktyki

hanko

Wymiar godzin może zależeć od miejscowości - chcesz iść na praktyki do KAtowic, Warszawy czy Krakowa? Najlepiej się zgłosić i umówić na rozmowę kwalifikacyjną - tam Ci wszystko powiedzą.

janka

A w jakim wymiarze godzin? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, a bardzo by mi się przydała.

mmm
@janka 22.12.2015 13:35
A czy przyjmują studentów dziennych na praktyki? jestem na V roku prawa, więc nie mam za dużo zajęć......

tak ;)

dremka

Byłam na stażu w czasie studiów w tej firmie i polecam, bo naprawdę warto. Mnie się studia dobrze uzupełniały w praktyczną wiedza, jaką zdobywałam w grupie gumułka. Jak na początek życia zawodowego, był to dobry wybór.

nikola

Dokładnie, niektóre firmy w ogóle nie płacą, a tu po 3 miesiącach stażu jest spora podwyżka, więc oprócz wiedzy dostaje się też na praktykach wynagrodzenie, czego w wielu firmach nie ma.

malwina

Firma ma jasną politykę płacową,atmosfera w niektórych spółkach jest bardzo dobra - nie ma wyścigu szczurów, jak w korpo. Ale trzeba pracować. Najlepiej już na etapie rozmowy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi swoimi obowiązkami. Pod względem wiedzy staż w doradztwie się opłacił - wiele stamtąd wyniosłam.

slota

Odbywałam staż w Grupie gumułka. Plusy to lokalizacja, możliwość zobaczenia, jak wygląda praca doradcy podatkowego, trochę wiedzy. Wspominam miło ten staż, mimo że dużo pieniędzy za niego nie dostałam. Fakt, że trzeba sobie zarezerwować sporo czasu na staż i praktyki w gumułce, ale wiedzy jest dość dużo, a przekazanie jej wymaga czasu.

synap

nie wiem, jak można wierzyć w takie plotki i jeszcze rozpisywać je w internecie. Ja jestem bardzo zadowolona z pracy w grupie Gumułka, szczególnie, że po stażu dali mi umowę. Atmosfera jest świetna w spółce, w której pracuję, więc polecam każdemu spróbować.

greczka

a skąd masz takie informacje?? Pierwsze słyszę, a pracuję tu już ok. 6 lat. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy w GG, ale nie wszystkim się dogodzi. Ogromnym plusem GG jest atmosfera w niektórych spółkach i ZFŚS. Do tego można się sporo nauczyć.

gorka

grupa jest całkiem ok, jeśli chodzi o praktyki. ja się tam duzo dowiedziałam.

pdg

Odeszłam 2 lata temu. Za moich czasów w GG płacili 440 zł na rękę za praktyki, widzę że się pozmieniało :O Racja, dużo studentów idzie tylko po wiedzę, ale część chce mieć tez trochę grosza. Poza tym większość działów wymaga od praktykanta dyspozycyjności zbliżonej do całego etatu i za te 200 zł można się poczuć wykorzystywanym. Polityka firmy mogłaby się w tym zakresie zmienić.

dfdbfg
@pdg 12.12.2015 21:06

zgadzam się, można się poczuć MOCNO wykorzystywanym

tomik
@dfdbfg 16.12.2015 13:00
zgadzam się, można się poczuć MOCNO wykorzystywanym

bez przesady... niektóre firmy w ogóle nie płacą za praktyki...

M.

Na praktyki i staż idzie się nie po kasę, ale po wiedzę, a tej Grupa dostarcza dużo. Ja sobie chwalę praktyki. myślę, ze warto tam było iść chociażby ze względu na to, że niektóre spółki sa cenione przez inne firmy...

Katarzyna

Praktyka pierwsze 3 miesiące - 200 zł brutto. Potem dopiero są większe pieniądze. Co z tego, że warto pójść na takie praktyki, bo to dobry wpis do CV i można się wiele nauczyć, skoro po odliczeniu zobowiązań podatkowych NIE STARCZY NAWET NA BILET NA DOJAZD. Żebym mogła pracować w Grupie Gumułka musiałabym podjąć dodatkową pracę, chyba tylko w weekendy. Nie polecam, chyba że macie bogatych rodziców, którzy będą was utrzymywać.

tosinka
@Katarzyna 11.12.2015 10:07

No ok, może i to nie jest duża kwota, ale ile pracodawców oferuje darmowe praktyki i robienie kawy? Ja wiele się nauczyłam na praktykach w GG, tak że po podjęciu pracy nie trzeba poświęcić wiele czasu na wdrożenie mnie, czym mocno zaplusowałam u szefa. To są przede wszystkim praktyki, a nie praca...

grechu

Praca która ma i plusy i minusy. Na pewno plusem jest atmosfera w niektórych spółkach - bardzo przyjacielska. W Doradztwie, Audycie czy Euroedukacji można się wiele nauczyć, tak samo w IT czy księgowości. Najbardziej polecam Euroedukację, bo ma super menadżera :) Firma jest świetna i na praktyki i na dłuższą współpracę.

Anna

Znalazłam właśnie ogłoszenie na stanowisko konsultanta w dziale doradztwa podatkowego. Mógłby mi ktoś pokrótce opisać co należy do obowiązków na tym stanowisku oraz czy jest to bardzo trudna praca? Jestem absolwentką prawa, ale praktycznie bez doświadczenia, jedynie po praktykach w kancelarii.. i nie wiem czy dam sobie radę. I czy ktoś się orientuje w kwestii zarobków na tym stanowisku? Nie wiem czy od razu aplikować na stanowisko konsultanta czy zacząć od praktyk albo stażu u nich. Będę bardzo (!) wdzięczna za odpowiedź.

krysz
@Anna 08.12.2015 16:56

Wszystko masz opisane wyżej... szkoda powtarzać. Najlepiej zacząć od praktyk, a poza tym obowiązki masz wyszczegolnione w "wymaganiach" w ogłoszeniu. Na rozmowie możesz się dowiedziec wiecej :)

komas

Niektóre spólki mają dość duże poważanie w branży, dlatego wpis w Cv wygląda całkiem nieźle. Ogólnie stażyści i praktykanci sie nie obijają, więc jako pierwsza praca całkiem ok. Zarobki mogłyby być lepsze, ale też nie jest najgorzej.

Sopelek

Malkonenci - no ok, zdarzają sie, ale też nie można przesadzać, żeby pracować za grosze (a znam pracodawców, którzy myślą, że jak dadzą umowę o pracę na najniższą krajową, to pracownik powinien być jak niewolnik bez języka). Ja w Grupie Gumułka robiłam uprawnienia Biegłego Rewidenta. Było całkiem ok, mogłam łączyć pracę audytora z nauką, choć momentami było ciężko. Większość ludzi jest pomocnych i miłych, zdarzali się niemili. Ogólnie wspominam miło, ale jednak mi czegoś brakowało... chociaż w obecnj pracy też brakuje :)

soczer

praca jak praca. Każda ma plusy i minusy...

arkadna

Odbywałam staż w Grupie gumułka przez ok. pół roku. Na stażu rzeczywiście trzeba dużo robić, tak że nie ma prawie różnicy miedzy normalnymi pracownikami a stażystami. Płaca nie jest wielka, teraz się chyba zmieniły zasady jej przyznawania, z tego co widzę po wcześniejszych komentarzach, więc nie będę raczej pisała, ile dostałam. Ja jestem zadowolona ze stażu, właśnie dlatego, ze dużo się z niego nauczyłam i kiedy po studiach poszłam do pracy, nie trzeba było mnie wdrażać w wiele rzeczy. Moim zdaniem staż w Grupie Gumułka daje pojęcie o tym, jak naprawdę wygląda ta praca.

Kofron

zaczne od tego, ze pracowałam w Grupie Gumułka kilka dobrych lat. Raczej poszukuja tam prcowników na stałe, ale też młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Pracowałam w dziale audytu, wiec sama ta praca ma swoje minusy - wyjazdy i duuzo pracy. Płaca jak na taką oracę niezbyt wysoka, ale plus to umowa o pracę, a nie kontrakt kilkumisięczny. nie ma wyścigu szczurów, jedynie klienci generuja trochę stresu. Czasem zdarzają się nadgodziny, ale na pewno nie jest tak, że sie siedzi po 10 h w tygodniu i do tego jeszcze w sobotę. Atmosfera bardzo fajna, rodzinna. Jak to w niezbyt dużej firmie - co roku wigilia i drobne upominki, ciasto na urodziny, ploty w kuchni. Z szefen Grupy Gumułka nie widzałam się zbyt często, bo każda spółka ma swojego menegera.Ogólnie firmę wspominam z nostalgią i bardzo miło, szczególnie ze zrobiłam tam biegłego rewidenta. Zdecydowałam sie odejsc ze wzgledu na niskie zarobki.

soniq

mnie na rozmowie kwalifikacyjnej kobietka z hru powiedziała, że firma na początku głównie zwraca kase za bilet miesięczny, a chyba co 2 miesiące zwiększa się stawka, tak, że na końcu wychodzi całkiem dobra stawka - chyba z 800 zł, ale nie pamiętam już dobrze, bo byłam dość zdenerwowana. Teraz czekam na wyniki i jeśli się dostanę, dam znać, ile dokładnie płacą :) Mam natomiast pytanie nieco z innej dziedziny - czy w grupie gumułka naprawdę nie ma problemu, jeśli ktoś chce się zwolnić jeden dzień, bo ma egzamin? jescze studiuje, wiec takie info by mi się przydało.

jomelka
@soniq 23.11.2015 14:56

Nie wydaje mi się, żeby był taki problem. Oczywiście moze zależeć to od menedżea działu, ale nie przypominam sobie, zeby ktoś ze stażystów czy praktykantów miał z tym problem. Praca w GG jest dla osób, które chcą się czegoś nauczyć, a nie odbębnić praktyki i iść dalej - wiem, co piszę :) Jak każda praca, tak i ta ma swoje minusy, ale dzięki świetnej atmosferze twrzonej przez pracowników i niektórych menedżerów, te minusy nie wydają się takie uciążliwe. Tak naprawde dużo zalezy właśnie od menedżerów.

Joasia

Aktualnie praktyki na cały etat to 200 (dwieście) złotych brutto.

Basia

Co znaczy, że za staż pieniądze nie są duże? Wie ktoś ile konkretnie?

perzynka

na pewno sie dostal. w PWC wszystkivh przyjmuja, bo jest meeega duzo nadgodzin a do tego maja problem z brakiem pracowników. pracowałam w PWC zanim przyszlam do Gumułki i w sumie w gumułce jest lepiej, przede wszystkim atmosfera - nie ma takiego wyścigu szczurów

fąfela

"myślę"? a co mi po twoim "myśleniu"? czy ktoś, wie, czy oferty pracy na facbooku grupy gumułka są aktualne? konkretnie chodzi mi o praktyki. Wiem od znajomej, że audytorzy zarabiają tam marne grosze, więc na stałe bym nie chciała iść, ale musze gdzieś zrobić miesięczne praktyki, a tam mam blisko.

korfanty

rozmowa kawalifikacyjna w Gumułce była o wiele lepsza niż w PWC. W Gumułce przedstawili mi na początku wymagania, byli bardziej konkretni, widać było, ze wiedzą, kogo szukają. A w pwc jakas masakra. Ludzie, z którymi miełem rozmowe, wchodzi mi w tyłek, a koniec konców nie dowiedziałem sie nic konkretnego - ani jaka to praca, ani na czym polega.

fredryk
@korfanty 09.11.2015 09:37

PWC to w ogóle jest masakra. a dostałeś sie do nich?

drepyk

zalezy do którego działu, na ogół nie ma problemu, chyba najczęściej przyjmują do audytu. Rozmowa kwalifikacyjna jest ok, zadają pytania fachowe i związane z branżą, ale nie jakieś mega trudno. W sumie z tego co pamietam to rozmowa była bardzo konkretna. W GG jest dużo pracy, ale warto iść tam na początek i zdobyć doświadczenie.

fąfer

czy łatwo się dostać do Grupy Gumułka do pracy? wiem, że w branży są dość znani, a nie chciałabym iść do korpo.

psolsz

Tak, płacą, masz wszystko opisane wyżej.

kremczyk

Szukam aktualnie praktyk związanych z audytem finansowym i znalazłem kilka ogłoszeń z Grupy Gumułka. Ktoś może mi napisać coś więcej? Słyszałem, że można się tam sporo nauczyć i płacą za praktyki...

julka

Orientujecie się moze ile obecnie płacą na stanowisku stażysty ze statusem studenta?

sloneczko

A jak z podwyżkami i premiami dls stałych pracowników? Sa jakieś?

whatsapp

Pensje są wyższe niż minimalna krajowa, ale niewysokie. Obowiązków było czasem nie do nadążenia. W całej firmie jest bardzo koleżeńsko, szczególnie w Grupie Euroedukacja i u informatyków. Praktykantów jest dużo i robią to samo, co wieloletni pracownicy. Pod względem merytorycznym warto było tam pójść.

ex

Można tę firmę polecić tylko komuś młodemu, komu zależy na szybkim nabyciu doświadczenia. Praktykanci są potrzebni w każdym dziale do połowy obowiązków i przyjmują ich bez większego problemu. Robi się pod presją czasu i szefostwa. Po praktyce ma się mnóstwo zadań do wpisania w cv i łatwiej jest dostać się do innej pracy. Kto pracuje tam kilka lat, to albo z przyzwyczajenia, albo z konieczności, albo cudem dostał etat i normalną pensję. Firma płaci grosze za praktyki, potem zatrudnia cię na śmieciówkę żeby obciąć koszty twojej pracy, a ty musisz zasuwac tak samo jak etatowy. Na niektórych stanowiskach jest szansa na umowę o pracę, ale są one w mniejszości. Zdecydowanie istnieją firmy w Katowicach, które zatrudniają na lepszych warunkach.

opir

pieniadze penie dla studenta sa odpoweidnie ale najwazniejsze jest zdobyc jakies doswiadczenie . Ale w sumie dla studenta ważny jest staż, a jeżeli nie utrzymuje się sam to pieniądze stanowią drugoplanową potrzebę. Dobrze, że jest możliwość bycia stażystą. super cv potem mozna miec po tym wszystkim czy jak? pozdrawiam i czekam na informacje od was.

Bardzo fajnie, można się wiele nauczyć. Świetna praktyka, bez parzenia kawy i stania przy kserze.

do moe

440zł netto się dostaje za cały miesiąc, a nie za tydzień. Zakładając 160godzin pracy w miesiącu wychodzi 2,75zł netto za godzinę. Ze statusem studenta jest parę groszy więcej

ag

Praktyki w tej firmie to dobry wybór jeśli nie masz w danym momencie innej oferty pracy. Praca ok 40 godzin tygodniowo za 440 zł netto.

Absolwent

Jako jedna z niewielu firm, placa za praktyki (niewiele, kilkaset zlotych, ale jednak...)

Zostaw opinię o GRUPA GUMUŁKA - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GRUPA GUMUŁKA