ABIES
counter
3 25 61 5 1
zainteresowany Nowy wpis

Przestaliście być aktywni na forum, czy jest jakiś powód takiej sytuacji?

anonim Nowy wpis

PiS wprowadza możliwość wywłaszczania każdego przedsiębiorcy. Wczoraj rząd przyjął projekt, o którym pisałem już pół roku temu. Przypominam co zawierał ten projekt. Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić: -konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9). Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52) Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2) Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30). Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. :))))))

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Czy w ABIES jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zenon Nowy wpis

Dawno bez wpisu. Czy to dobry omen? Czy warto agitowac z?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Franky

Nie raz mieliśmy z chłopakami sytuację kiedy nam Księgowa wypłacała pieniądze i podczas wypłaty brakowało nam po 200-300 zł czasami i więcej.. Gdy zwróciliśmy uwagę jej to mówiła że się pomyliła i wyciągała z kieszeni zwitek pieniędzy i oddawała, tylko czemu nigdy na naszą korzyść się nie pomyliła. w zeszłym roku jak poszliśmy po wypłaty z chłopakami po koszeniu trawy po pracy gdy weszliśmy do biura to powiedziała do nas Księgowa że śmierdzimy na to jeden z kolegów do niej żeby poprostu nie wąchała, takie hamstwo panuje w firmie

Nikt
@Franky

Juz nie jesteś franky. Wiemy kim jesteś. A oprocz tego zgorzknialym zlosliwym czlowiekiem ktory nie moze pogodzic sie ze został wyrzucony z fajnej dobrej firmy.slusznie wyrzucony dodam.

@Franky

Hej Franky, widzialem Twoja opinie na forum i chcialbym sie dowiedziec cos na temat firmy Abies.

Niezależna
@Ryło

A co cię interesuje. Wszystko jest ok.

TakNie1
@Niezależna

Do Ciebie nie mam pytań tylko do Franky.

Niezależna
@Ryło

Franky ci nie pomoże bo już tam nie pracuje. Słusznie zresztą.

@Niezależna

I Ty również nie ????

Moro
@Ryło

A to nie ma znaczenia akurat w sprawie. A co to za pytanie. Bez związku.

delegacja

No własnie jest na stronie ze potrzebuja ale ta dziewczyna która tam jest,jest zwyczajnie wrednym babskiem i traktuje każdą nowa dziewczynę jak rywalke , tylko nie mam pojęcia w jakim sensie i dlaczego. Ma jakies niskie poczucie własnej wartości i to wszystko, ale jak ogarniesz temat, a jest co robic to praca ok.Powodzenia

@delegacja

Aktywny jestes jeszcze na tym forum ?

Delegacja

Tak

@Delegacja

A moglbys podac swoj e-mail bo mam pytanie do Ciebie, a nie chcialbym zeby prseczytal to ktos z tego forum ?

Zenek

Nie ma co narzekać bo nie jest źle. Firma jest dobrym pracodawcą choć może nie idealny.

NICK

Pracowałem w tej firmie i uważam że powinny wypowiadać się osoby pracujące w tej firmie bądź ci co odeszli, a Ta baba której mąż pracuje 10 lat (usunięte przez administratora) wie co się tam dzieje, być może dostaje jakieś pieniądze za pozytywne komentarze, w tej firmie nie ma nic pozytywnego, właściciel firmy cham ludzi traktuje jak śmieci liczy się tylko kasa, sekretareczke podpuszcza na ludzi a potem jak ktoś chce ją opierdzielic to staje w jej obronie i udaje glupka że nie wie o co chodzi

Tak3Nie

@NICK

Hej nick jestes tutaj jeszczcze ?

?

Jesli jestes dziewczyna to mogę Cię tylko uprzedzić że (usuniete przez administratora)która tam pracuje to trochę"niemiła"osoba, więc łatwo sie z nią nie pracuje, ale mysle że idzie sie dogadać, w końcu ona nie jest przeszkoda ani właścicielem,i decyzje podejmuje dyr.firmy. jak najbardziej idzie sie dogadać.Na rozmowę też warto pójść.

@

Aktywny jestes jeszcze na tym forum

Zuzanna

@Nikt, czy możesz przybliżyć to co napisałeś w wątku opinii o pracy w firmie ABIES? W swoim poście wspomniałeś o rzekomym zwolnieniu z firmy, możesz przybliżyć jak wyglądała ta sytuacja? Jesteś byłym bądź obecnym pracownikiem firmy ABIES? Jeżeli tak to podziel się proszę z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą dla tego pracodawcy.

Zuzanna

@Franky, dziękuję za Twoją opinię odnośnie pracy w firmie ABIES, czy wraz z innymi pracownikami zgłaszaliście ten fakt pracodawcy? Sytuacja, którą opisałeś nie powinna mieć miejsca dlatego uważam, że warto by było tą kwestię wyjaśnić. A jak oceniasz możliwości rozwoju w firmie ABIES? Są szanse awansu w strukturach firmy? Jeżeli tak to jakimi kryteriami kieruje się pracodawca przy wyróżnianiu pracowników?

Zuzanna

@Mrowka,proszę o wpisy zgodne z regulaminem http://gowork.pl oraz kulturalne i merytoryczne https://www.gowork.pl/regulamin Z Twojej wypowiedzi wynika, iż nie zgadzasz się ze stwierdzeniem użytkownika @franky, czy możesz coś więcej napisać na ten temat? Jakie jest Twoje doświadczenie i punkt widzenia tej sytuacji jeżeli chodzi o pracę w firmie ABIES?

Franky

Aktualnie z firmy już prawie wszyscy pouciekali, zostało nas 14 osób,firma potrzebuje silnych i głupich także zapraszamy

franky
@Franky

A i zamiast podwyżek dostaliśmy obniżki Wypłat

Mrowka
@franky

Napewno bez powodu nikt nie obcina wypłaty. Zresztą to bzdura i totalne kłamstwo. Nic takiego nie ma miejsca. Proponuję przestać być głupim i również opuścić szeregi firmy. A. Nikt nie chce przyjąć? Jaka szkoda.

Mrowka
@Franky

Albo ktoś nie umie liczyć ile osób jest w formie albo totalnie nie ma pojęcia o swojej firmie w której pracuję. Osób jest dużo więcej. Więc to bzdura i nie prawda. Nigdy również nie ma miejsca obniżka wypłat. Więc zanim się napisze sugeruje przestać brać to co bierzesz frank????????

Zuzanna

@franky, uzasadniłbyś, co wpływa na Twoje zdanie o aktualnej sytuacji występującej w ABIES? Czy w związku z tym, mógłbyś konkretnie ją przedstawić? Twoja wypowiedź dotycząca tej kwestii, jak i warunków zatrudnienia w tej firmie, będzie ważna dla osób, które poszukują rzetelnych i aktualnych informacji o tym pracodawcy przed aplikowaniem do niego.

Zuzanna

@anonymous, napisałeś, że ABIES się rozwija. Możesz coś więcej w tej kwestii powiedzieć? Czy rozwój ten ma również wpływ na przyszłych i obecnych pracowników tej firmy? Twoje informacje będą ważne dla tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć współpracę z tym pracodawcą. @NICK proszę nikogo nie obrażać na forum. Jest to naruszenie regulaminu.

delegacja

Ludzie którzy to piszą to zwykli próżniacy dlatego o kazdej pracy tak będą pisac, praca ciężka jak każda, a w ubraniach chodza nawet jak skoncza tam swoja kariere, po prostu ich na inne nie stac-moga w delegacje jechac bez grosza a maja jedzenie i wyzywienie, jeszcze co niektorzy kupuja z tej diety do domu. Umowy sa bezproblemowo, kasa płacona co miesiac normalnie, wcale nie taka mała, ci co wymagaja bóg wie co na oczy takich zarobków nie widzieli, i biede klepia, bo pracujac w w ABIES to chociaz w czym chodzic maja, i dorobic sie tez mozna , mój maz pracuje tam ponad 10 lat i nie załuje, ja tez nie!!!!!POLECAM!!!!

anonymous

Żal mi ciebie bardzo. Nigdzie taki dłużej nie popracuje bo lenistwo i próżniactwo oraz wiele innych wad nie pozwoli. Jakos firma się rozwija bez ciebie i ma się bardzo dobrze. I wszystko jest bardzo ok.

delegacja

Weź się kolego za robotę bo póki co skoro już tam nie pracujesz to zero pożytku z ciebie było. I słusznie. Nikt za nikogo robić nie będzie. Praca ok. Zarobki bardzo ok.

Zuzanna

Nie zauważyłam na stronie ABIES ofert pracy. Czy w takim razie, można aplikować do tego pracodawcy spontanicznie? Zachęcam do pozostawienia informacji na temat planowanych rekrutacji w firmie? Co sądzicie w tym momencie o tej firmie jako pracodawcy?Informacje, które zdecydujecie się pozostawić na tym forum, będą ważne dla osób, które chciałyby w przyszłości aplikować do ABIES.

Xawery

Firma dziad, pracuje się po 10 godz w delegacji, za delegacje nie płacą, podpisuje się jakieś kartki imblanco przy wypłatach że delegacje się bierze mróz deszcz śnieg, nikogo to nie obchodzi kierownictwo ciśnie aby robota była zrobiona, wypłaty najniższa krajowa na umowie reszta pod stołem a potem dziwne że emerytura 1000 zł Nie polecam tej firmy.

Zuzanna

@delegacja, co masz na myśli pisząc, że ABIES jest ok? Użytkownicy forum, zainteresowani pracą w tej firmie chętnie dowiedzą się o aktualnej sytuacji w ABIES. Na jakich warunkach opiera się Twoja współpraca z tym pracodawcą?

Nora

Jak dobra firma to nikomu nie chce się pisać na forum!

@Nora

Ta jest ok

Zuzanna

Jak wygląda obecnie praca w ABIES? Chętnie poznamy Wasze doświadczenia z pracy w firmie. Na jakie warunki zatrudnienia można liczyć?

maniok

to prawda, że tutaj w Abiesie jednak doświadczenie jest wymagane

To zupełnie inną firmą.

delegacja

w sumie presja olbrzymia, ciśnienie znaczy, jesli mozesz szukaj gdzie indziej

delegacja

w zakładzie karnym z przypadku????musisz tam pytać sam bo przez fora nie znajdziesz żadnej pracy

delegacja

niestety szef tej firmy zna dobrze tę panią i w tej kwesti to raczej żadnej reakcji nie bedzie, praca ok.a jakie to opinie są że szkodzą tej firmie??? Bo to chyba za bardzo wyolbrzymione???

delegacja

Jesli jesteś dziewczyna(a po nicku pewnie tak)to nie polecam bo tam pracuje w sekretar delikatnie mówiąc"niemiła dziewucha"więc praca z nią nie może być przyjemna i nie jest.

delegacja

dlatego że to praca ok dla tych którzy naprawdę chcą pracować-wszystko.ci którzy tak narzekają bo odeszli-biedę klepią...

praca ok, polecam

?

To znaczy że pracuje się w soboty jeśli sytuacja tego wymaga(trzeba skonczyć robote)za co jest oczywiście ona dodatkowo płacona, pytasz tak kolego lub koleżanko jakbyś nigdy w polskiej firmie nie pracował lub miał warunki amerykańskie, a chyba nie masz skoro o prace wypytujesz. Jesli chcesz dowiedzieć sie czegoś wiecej to w biurze firmy Ci wszystko wytłumacza.Z tego co wiem to w innych firmach norma obowiazkową jest praca w soboty, bez szczególnego wyboru.

Zostaw opinię o ABIES - Łomnica

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

ABIES