OZGraf
counter
2 31 54 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Czy OZGraf organizuje staże dla studentów?

Stefan

Największy zakład poligraficzny w Olsztynie czy warto tam pracować? i czy dobrze płacą?

Tak20Nie3
@Stefan

Szczerze odradzam. Tam nie szanują ludzi, pracowałeam koło 4 lat i dziękuję,że już się to zakończyło. A zarobki dają wiele do życzenia. Ludzie po 30 latach pracy mają takie same a niejednokrotnie i niższe zarobki od osób zatrudnionych rok czy dwa lata temu. Nie rozumiem na jakiej zasadzie rozdzielane są stawki. Tylko stres, nerwy, nieumiejętność działu technologii w rozkładaniu etapów pracy, o kontrolowaniu tych etapów już nie wspomnę. Wszystko na tzw "łapu-Capu". Koleżaneczki czy koledzy zarządzających czują się tam jak pączki w maśle, na każdym kroku szerzy się donosicielstwo. Trzeba uważać co, gdzie i komu się mówi. A jeżeli umiesz donosić, skarżyć to możliwe,że będziesz tym przysłowiowym "pączkiem w maśle" ale tylko dopóty, dopóki będziesz potrzebny. Takie są moje odczucia ale czytając jeden z powyższych komentarzy, nie tylko moje.

Tak8Nie
@Magda

Dopóki będzie tam rządzić Baśka, to nic się nie zmieni. Baba powinna trochę hamować swoje zachowanie i odzywki do pracowników. Myśli, że ludzie ją szanują i się jej boją a tak naprawdę to śmieją się z niej i unikają, by nie mieć do czynienia ze sfrustrowaną babą.

Tak14Nie
@Pracownik

Zgadzam się! Ta kobieta to zło wcielone. Ileż to ja razy rozmyślałam jakby tu jej uniknąć, koszmar, jeżeli kobitka nie machnie czegoś w "kantorku" to jest nie do zniesienia.

Tak4Nie
Jaś Nowy wpis
@Stefan

Patologia pracy zatrudniasz się jako operator maszyn poligraficznych a jak zaczynasz pracę to okazuje się że musisz być także ustawiaczem w/w maszyn a co najlepsze mistrzyni barbara mówi że wystarczy się przełamać a poradzisz sobie ze wszystkim, najlepiej gdyby się rozpedzila i uderzyła głową w ścianę hali produkcyjnej bo nie wie co mówi

Tak2Nie
Grzesiek Nowy wpis

Firmą z bardzo długa tradycją, fachowiec w swojej branży a do tego dobry pracodawca dlatego polecam!

Tak1Nie2

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie OZGraf?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

6-14 14-22 jeden dzial ma też 22-6 Bądź też 6-18 18-6 Zdarza się 14-2

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bartek

Jeśli ta najniższa krajowa jest dla osoby zaczynającej karierę zawodową to norma. Trzeba pokazać co się potrafi.

TakNie1

Ja

Niestety tak nie jest.

@Ja

Z Twojej wypowiedzi ciężko wysnuć konkretne informacje dotyczące tego pracodawcy. Czy masz na myśli to, że warunki zatrudnienia w OZGraf nie zmieniają się wraz ze stażem pracy w niej? Myślę, że warto rozwinąć Twój wpis i napisać bardziej szczegółowo co firma zapewnia swoim pracownikom.

panteraMaster
@Bartek

Hehe....dobre podejście, pokaż co potrafisz w tej firmie a majster dorzuci Ci więcej obowiązków. Dalej zostaniesz na najniższej. Przerobilem tam kilka lat jako introliogator maszynista i powiem szczerze, stosunek wypłaty do czasu spędzonego na w pracy jest bardzo nie wymierny.

@Bartek

pracuje juz długo stawka 15.50 to norma caly czas. Od czasu do czasu premia + akord jesli prowadzisz maszyne

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 130 dni.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w OZGraf?

Natalia

@VAchell a premie do tej podstawy chociaż oferowali czy nic ?

TakNie1
Vachell

Byłem dzisiaj na rozmowie o pracę, baba zaoferowała mi 15,5 brutto za godzinę pracy i w żywe oczy kłamała, że tyle według prawa wynosi najniższa stawka godzinowa, która w rzeczywistości wynosi 17 złotych. Pracuje się od 6 do 14 i zdarza się, iż w ten sam dzień, przychodzi się do pracy na zmianę nocną od 22 do 6. Ta patologiczna firma nie przestrzega kodeksu pracy. Dzisiaj zostali przeze mnie zgłoszeni do PIP.

TakNie

Jak oceniasz pracę w przedsiębiorstwie OZGraf? To istotne, by poznać ocenę każdego pracownika.

Tak13Nie1
Wierna
@Administrator

Lidl daje podwyżki o 9,3 proc. Zarobki do nawet 4050 zł Pracownicy Lidla będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto, czyli o 250 zł więcej niż przed rokiem. A ci z dłuższym stażem pracy nawet 4050 zł. Po roku zatrudnienia niemiecki pracodawca gwarantuje wzrost płacy do 2950-3750 zł brutto, a po dwóch latach od 3150 do 4050 zł brutto. Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/lidl-daje-pracownikom-podwyzke-od-marca-dostana-nawet-4-050-zl-to-wojna-lidla-z-biedronka-na-zarobki-2322018,12950507/

Tak20Nie

@Wierna

Ja zarabiam więcej niż w Lidlu

Tak17Nie1

Klaudusia
@Paulina

zrezygnowałam z pracy w OZGraf i teraz zarabiam dużo więcej

Tak28Nie

panteraMaster
@Paulina

No na pewno, chyba slęcząc po 16 godzin przy falcerce;)

Bronisław
@panteraMaster

Na jakie zarobki może liczyć osoba zatrudniona w firmie OZGraf? Nie sprecyzowaliście tej kwestii w żaden sposób, dlatego chciałbym dowiedzieć się rzetelnie, jak ta kwestia wygląda. Moglibyście pomóc?

Ja
@Bronisław

Najniższa krajowa.

Gutek

Dobra firma i chciałbym się tu zaczepić do pracy. Coś podpowiecie?

@Gutek

Nie polecam, to najgorsze co mnie w życiu spotkało

Km

Nie

ExMaszynista
@Gutek

Lipski potrafi zwalniac wyszkolonych maszynistow by tylko przyoszczedzic. Dno i beczka mulu, dyrektor produkcji rozdaje wypowiedzenia na lewo i prawo a mistrzowie wciskaja bezplatne urlopy zeby tylko nie stracic pracownika. Wiec jesli nie masz aspiracji i lubisz byc dymany to praca wlasnie dla Ciebie.

Karola

Praca nie jest zła, gorzej już z kasą. Najniższa krajowa, nadgodziny za marną stawkę. Często praca po 12 h i w soboty. Wynagrodzenie zawsze wypłacane na czas, wszystkie socjalne zapewnione. Ludzie naprawdę sympatyczni tam pracują, oczywiście poza kilkoma wyjątkami. Niestety panuje tam tzw "kolesiostwo". Pani J., która pracuje na falcerce ma tak nudne życie, że interesuje się życiem innych pracowników, rozsiewa kłamliwe plotki. Nie daj Boże jak się pani J. nie spodobasz... Jestem tego doskonałym przykładem. Co chwila składała na mnie skargi, rozsiewała plotki na mój temat (z kobietą rozmawiałam jeden raz przez 10 miesięcy mojej pracy). Mistrzyni pani B. zamiast dusić w zarodku konflikt, czy też wyjaśnić sprawy, woli zwolnić pracownika na podstawie kłamliwych opinii, które opowiada jej koleżanka pani J. z falcerki. Jeśli jesteś brzydka i nic nie potrafisz, to jesteś super pracownikiem dla nich. Jeśli zaś jesteś atrakcyjną kobietą, która obsługuje maszyny, to licz się z tym, że słynna pani J. już się weźmie za Ciebie, a mistrzyni pani B. zaraz Cię zwolni z pracy. Ja zostałam zwolniona za to, że byłam na zwolnieniu i robiłam ogórki w sloikach. Tak, tak, dobrze czytacie. Drugi powód, to taki, że wstawione zostało zostało zdjęcie jak piję piwko na urlopie. Oczywiście oficjalnie podano powód "redukcja etatów". Jeśli masz stalowe nerwy do pracy z takimi ludźmi, to idź śmiało.

Tak54Nie2
ktosiek
@Karola

może szanowne szefostwo w końcu sie ogarnie i zrobi porządek z tym wszystkim. Może twoj komentarz otworzy im w końcu oczy na to co sie tam dzieje

@ktosiek

Czy posiadasz podobne doświadczenia jak @Karola z firmą OZGraf? Jeżeli pracowałeś w firmie, to zachęcam Ciebie do podzielenia się nimi, gdyż na forum liczy się każda merytoryczna wypowiedź, która w przyszłości może pomóc osobom zainteresowanym podjęciem pracy w niej.

Paulina

@Piotr Każdy użytkownik ma prawo wyrazić swoją opinię anonimowo, niezależnie od tego czy jest ona pozytywna czy negatywna. Ważne, żeby opinia była zgodna z prawdą i nie łamała regulaminu forum. Jeżeli jest coś, czym chciałbyś się podzielić z innymi użytkownikami forum, to proszę napisz. Każda z Waszych opinii może przekonać niezdecydowane osoby.

TakNie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w OZGraf? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Piotr
@Administrator

kto się odważy tu cokolwiek napisać (poza lizusami i donosicielami), jeżeli trzeba wydać zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Tak45Nie

Stefan

Tak8Nie

Paulina

Wiecie, że OZGraf otrzymał symboliczne statuetki za osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa? http://www.ozgraf.com.pl/aktualnosci/wyroznienia-za-dbanie-o-bezpieczenstwo

Kolo

Tam zawsze przyjmują i będą przyjmować. Rotacja jest bardzo duża, ze względu na charakter tej pracy. W zasadzie biorą każdego. Rekrutacja przypomina łapankę z ulicy. Godzinowa płaca minimalna a praca jak w akordzie. Przygotuj się na pracę po 12 godzin dziennie i to często w porze nocnej. I tak po trzy dni a nawet i po pięć, jak interes się im kręci. Jeżeli posiadasz "końskie zdrowie" i zero prywatnego życia oraz godzisz się na wynagrodzenie odwrotnie proporcjonalne do włożonego wysiłku - startuj :)

Tak19Nie

EWA

CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC CZY PRZYJMUJA OBECNIE DO PRACY

abra

co do mistrzyni, to jak się u was dostać na takie stanowisko?

Paradox

Praca sama w sobie nie jest zła.Gorzej z atmosferą,którą wprowadzają ludzie tam pracujący.Jeden drugiemu by nóż w plecy wbił za marny akord,a dopingująca mistrzyni z uśmiechem na twarzy patrzy na to wszystko i dopuszcza do takich sytuacji sama.Plotki i jeszcze raz plotki oraz faworyzowanie pracowników,którzy przychodzą w soboty i zostają na nadgodziny,a ten co chce spędzić czas z rodziną już ma mniejsze prawa np do urlopu w odpowiednim dla niego terminie.Zresztą o urlopy zawsze jest afera i problem ze strony mistrza.Nigdy bym tam więcej nie wrócił.Odradzam.

Tak16Nie

Maszynista
@Paradox

Sama prawda, poza tym lipski potrafi zwalniac wyszkolonych maszynistow by tylko przyoszczedzic. Dno i beczka mulu, dyrektor Jachemek rozdaje wypowiedzenia na lewo i prawo a kierownicy dzialu wciskaja bezplatne urlopu zeby tylko nie stracic pracownika. Wiec jesli jie masz aspiracji i lubisz byc dymany to praca wlasnie dla Ciebie.

Tak17Nie

Tak2Nie

pojutrze

Ogłoszenie zarówno na operatora jak i na maszynistę jest jest nadal aktualne.

Zostaw merytoryczną opinię o OZGraf - Olsztyn