Limatherm limanowa

Opinie o Limatherm limanowa

Czy firma Limatherm limanowa udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Limatherm limanowa?

Operator CNC Nowy wpis

Podstawa to pensja minimalna. Reszta to premia uznaniowa zależna od dyrekcji

Rafał Nowy wpis

mam pytanie do firmy zostałem zwolniony z stanowiska operator CNC byłem uczniem w lakierni skończył się termin wypowiedzenia i już nie mogłem przychodzić chciałbym wrócić do tej firmy mogę do lakierni albo gdzie indziej mam zaświadczenie na wózki widłowe cały rok szukałem pracy dalej mi ciężko będzie znaleźć pracę mi wystarczy 1000zl na miesiąc trzeba się trzymać razem jak to się mówi

Cześć, zwracam się z pytaniem odnośnie pracy na stanowisku Przedstawiciel Handlowy. Jak wygląda praca w firmie, progi, faktyczny możliwy zarobek, rozliczanie z wyników? Pracuję w handlu i rozważałem kandydaturę właśnie tam

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Limatherm limanowa? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Marzena

Cześć, jest jedna kwestia, w której chciałam się upewnić. Ktoś pisał, że potrafią zwolnić pracownika od tak, to jaka tam jest umowa właściwie, tak się zastanawiam? Zleceniówka jakaś?

ona20
@Marzena

Mi dali umowę o pracę przedłużyli mi na rok po czym zwolnili że niby normy nie wyrabiałam co jest kompletną bzdurą.

Mikołaj
@ona20

To współczuje. Normy były bardzo wysoko ustawione? Innym się udawało je zrobić czy też były problemy?

Poszukiwacz

Jaka jest atmosfera w pracy w limatherm sensor, czy są przestrzegane przepisy kodeksu pracy, czy można uczciwie zarobić więcej jak 4 tys. Na rękę?

Pani

Przestrzegam przed ta firma -(usunięte przez administratora)ludzi i źle traktują.Nikomu nie polecam

Sebastian
@Pani

O, może napiszesz coś więcej na ten temat? Ciekawi mnie co masz na myśli pisząc o tym traktowaniu. Podasz jakieś przykłady sytuacji?

Franek
@Pani

Gdzie Panią źle traktowali? Raczej nie zdarza się to a takie rzeczy można przecież zgłosić przełożonemu, do związków zawodowych lub zakładowemu inspektorowi pracy

Joanna
@Franek

A ty też tutaj pracujesz i masz inne doświadczenia? Wiesz 'nie zdarza się to' ale może jej się to zdarzyło, zresztą złe traktowanie to tez pojęcie szerokie.

Franek
@Joanna

Pracowałem i uważam, że jeżeli ktoś nie szuka problemów to na dozór i atmosferę w pracy narzekać nie można bo jest dużo osób które chętnie pomagają rozwiązywać problemy.

Danuta
@Franek

Czyli byłeś świadkiem złego traktowania kogokolwiek tutaj czy to tylko przypuszczenie z Twojej strony?

ona

Najgorsza firma w Limanowej traktują ludzi jak psa po czym zwalniają bez powodu .Nie polecam

-Pracownica

Pracuje w tej firmie ponad 3 lata i to co się dzieje jest nie do pomyślenia. Układy układziki, plecy, wstawianie się na swoją korzyść do przełożonych, ale po kolei. Pracując na dziale, odpowiadam za jakość detali wysyłanych do klienta po kontroli z wytyczonymi parametrami. Wszelkie odstępstwa od tychże norm są "niedopuszczalne i nie do przyjęcia". Wszystko na tzw.gębę. Jeżeli coś nie pasuje to albo masz ogratować, wyczyścić, przedmuchać, kontrol wizualna przeprowadzić a to wszystko w czasie (dla jednej części /detalu) w ciągu 30 sekund pracy maszyny. Mamy wizulanie wykrywać pory /dziury od 0.2 mm, gdzie bez specjalnych narzędzi i pomiarów na oko jest nie do określenia. Dodatkowo brygadzisci są tak zawaleni robotą, że człowiek musi organizować sobie opakowania do konkretnego detalu, przygotować europalety i wywieźć gotowy towar na magazyn. I to najlepiej w czasie, gdy detal jest w trakcie testów. Normy przyjęte w zakładzie często są nie do zrealizowania, czasy które nie uwzględniają przerw, ludzie nadrabiają przysłowiowo rezygnując z jedzenia czy wizyt w toalecie. Detale które mamy pakować ważą od 7 do nawet 34 kg w opakowaniu i to mamy dźwigać sami, jedna persona. Praca tzw. Na 3 zmiany. Na tym dziale co ja pracuje, wygląda to tak. Brygadzista, który jest prawa ręka "mistrza", co miesiąc ustala nowy grafik. Nie jestem w stanie umówić się do dentysty czy do innego specjalisty w celu regeneracji zdrowia, ponieważ nie wiadomo jak będę pracować w danym miesiącu. Jest kilka uprzywilejowanych osób, które na nocna zmianę nie pracują, więc takie osoby jak ja, muszą za nie nadrabiać, więc zmiana nocna przypada co 2 tygodnie( jak Brygadzista ma dobry dzień i ustali grafik, jak nie potrafi nawet i 3 tygodnie nocek pod rząd zrobić). Praca od poniedziałku do Niedzieli. Bez wyjątków. Jeżeli się stawiasz, że nie będziesz pracować w niedzielę, znajdą sposób żeby cię najpierw zdegradować na inny dział, dadzą robotę niewykonalna dla ciebie byś sam się zwolnił. Słynne już słowa "jak ci się nie podoba, to się zwolnij" są już kultowe w tej firmie. Płacowo posiadam wynagrodzenie, które z premia uznaniowa można nazwać płacą minimalną. Do godzin nocnych, za godzinę dokładane jest nieco ponad 3 zł. Jeżeli pracujesz w sobotę popołudniu, w dniówkę niedzielę (przypominam bez kierownictwa, sami pracownicy, gdzie na tym zakładzie w takie dni są raptem 3 osoby tj portier i 2 pracowników w mojego działu), bądź niedzielę nockę, masz dkoladane jako tzw godziny nadliczbowe ale z premią uznaniową możesz się pożegnać, bo koniec w końcu i tak oni zabiorą lwia część, by wyjść na swoje. Nie polecam tej firmy i jestem w trakcie szukania nowej pracy i nowych perspektyw z dala od wpływów szwagra wujka mojego męża brata. Bo a takiej zasadzie to polega. Nie masz pleców, które zawsze za tobą stoją, wyrażasz swoje zdanie i opinie na temat pracy - jesteś (usunięte przez administratora) i wysyłany do pracy do której nawet wstępnego przeszkolenia nie masz, a potem ci powiedzą, że albo się pani sama zwalnia albk my zwalniamy dyscyplinarnie.

Pracownik cnc
@-Pracownica

Moim zdaniem nie prawda

Pytanje

Czy są teraz przyjęcia dla kobiet?

@Pytanje

Co jakiś czas poszukują nowych kobiet chętnych do pracy. Czasami parę osób odejdzie i zwolni się miejsce, lub firma kupi nowe maszyny i będzie chciała zwiększyć zatrudnienie. CV zawsze można złożyć, jak będą szukać pracowników to może się odezwą.

Nikt inny

Czy warto zatrudnić się w tej firmie na dział odlewni części metalowych? I jakie są godziny pracy?

@Nikt inny

Praca w systemie trzyzmianowym: 1 zmiana 6:00-14:00 2 zmiana 14:00-22:00 3 zmiana 22:00-6:00 System rotacyjny, czyli co tydzień na inną zmianę (1-2-3). A czy warto się zatrudnić? Nie pracuję na tym dziale, ale ogólnie ludzie narzekają na pracę i zarobki, choć nie ma jeszcze tragedii.

Czy nowo zatrudnione osoby w Limatherm limanowa otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, od pierwszego dnia pracują na umowie o pracę z 3 miesięcznym okresem próbnym.

Byłem widziałem

Witam po 40 latach pracy zarobić ok...3000zl to naprawdę nie ma się czym chwalić. Firma regularnie odprowadza składki hmm łaski ci nie robi jeszcze napisz że to wynagrodzenie jest za przepracowane dni razem z nockami (Oj te kochane nocki) Jak się zawaleniem z tej firmy to tyle zarabiałem widzę że dalej szału nie ma teraz pracuję w innej firmie na start dostałem więcej to że robota jeszcze dokladniejsza ale rozumiem cię i wytrwałości życzę

Benek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Hubert
@Benek

Tak prowadzi ale trzeba mieć plecy. 99

Hubert

Pracuje w limathermie 40lat i nie nażekam jest średnio zarobki około 3 tys plus godziny nadliczbowe płacone 100% od wszystkiego odprowadzone składki. Praca nie jest cieżka ale bardzo dokładna. 9

Operator CNC

Pracuję w tej firmie od wielu lat jako operator CNC. Zarobki są słabe - podstawa około 2400 brutto + premia regulaminowa, które razem dają poziom pensji minimalnej w 2021, czyli 2800zł brutto. Do tego dochodzi dodatek za pracę w nocy i premia uznaniowa, udzielana według niejasnych zasad. Zwykle na rękę wychodzi 2500-2800zł bez nadgodzin. Jeśli są duże zamówienia to szukają chętnych do pracy w weekendy i święta. Wynagrodzenie za nadgodziny nie są normalnie wyszczególnione, tylko wliczane są w premię uznaniową i często pracownicy porównując swoje wypłaty dochodzą do wniosku, że są one niewłaściwie naliczone. Premia uznaniowa zależy między innymi od wydajności, ale poszczególne detale różnią się bardzo od siebie, zarówno pod względem włożonej w nie pracy i czasu jaki się ma na ich wykonanie. Przy jednym detalu można przez czas obróbki detalu przez maszynę spokojnie czekać na jej zakończenie, a przy innym detalu nie zdąży się go ogratować, przedmuchać i ocenić a także czasami też jeszcze dodatkowo umyć. Praca jest bardzo dokładna, przynajmniej według przyjętej dokumentacji. W rzeczywistości liczy się tylko ilość zrobionych detali, dlatego dochodzi do patologii w której zamiast wyprodukować detale według ustalonej przez klienta specyfikacji, pracownicy dążą tylko do jak najwyżej wydajności (byle tylko maszyna nie stała). Część pracowników przestała nawet przedmuchiwać, oglądać i mierzyć detale, albo poświęca na to dosłownie kilka sekund. Przy detalach które mają masę różnych gwintów, otworów i powierzchni obrabianych, pracownik nie jest w stanie w tak krótkim czasie ocenić detalu. Pół biedy, jeśli detal idzie jeszcze na ocenę w kontroli jakości, niestety coraz częściej operatorzy są ostatnimi osobami oceniającymi detale przed wysyłką. Dyrekcja nie widzi w tym problemu bowiem w Limathermie panuje powszechna zasada "do pierwszej reklamacji" - czyli póki klient nie zgłosi reklamacji produktu, to można starać się jak najwięcej się da naginać jego wymagania. Wszystko sprowadza się do jak najwyższej produkcji, dlatego mimo dokładania na operatorów coraz to nowych obowiązków, coraz bardziej zwiększa się im normy wydajnościowe i każe im się pracować nawet na dwóch maszynach równocześnie. Równocześnie pracownik za coraz cięższą pracę i przede wszystkim sumienną pracę (w przypadku operatorów, którym zależy żeby dobrze wykonywać swoją pracę) nie jest odpowiednio wynagradzany. Podsumowując: słabe zarobki bez perspektyw na poprawę oraz zła organizacja pracy. Nie polecam.

Były pracownik działu jakosci
@Operator CNC

Zgadzam się w 100% z osobą powyżej. Sam te standardy jakościowe opracowywałem i ilość instrukcji jest wprost niesamowita - szkoda, że nikt ich nie respektuje, bo w firmie jest zasada byleby było co wysłać. Młodym, po studiach, nie polecam za bardzo. Na chwilę żeby było co w CV wpisać, bo: -chociaz masz talent to układ i beton w firmie jest nie do ruszenia, -obiecuje się złote góry, a się okazuje, że nawet złotego za bardzo nie ma (serio, zarobki na stanowiskach inżynierskich to kpina), -ilosc i rozdział obowiązków jest kompletnie niezrozumiały (niektórzy (usunięte przez administratora) robią i dobrze mają, a niektórzy zapierd*alaja ale się ma ich w d*pie). Ludzie na stanowiskach, którzy powinni coś sobą reprezentować, nie reprezentują nic - nie chce wymieniać po nazwiskach, ale jak ktoś na stanowisku dyrektorskim w firmie, która wysyła detale na cały świat, mógł zostać dyrektorem bez umiejętności wykrztuszenia chociaz kilku słów po angielsku? Oczywiście są też ludzie, którzy ciężko pracują i starają się kompensować, ale za mojej kadencji tam, poznałem takich osób może z 3, a firma zatrudnia 600 osób. Podsumowując - serdecznie pozdrawiam zarząd, który nie przedłużył ze mną umowy w trakcie Covid (bo koszta, a potem za mnie trzeba było dwójkę ludzi przyjąć do działu haha). Opuszczenie tej firmy było najlepszym, co w życiu mi się przydarzyło. Życie zaczyna się po Limathermie... ???? Wszystkim którzy przeczytali - zastanówcie się czy chcecie w to iść, chyba że życie Was zmusza to mi przykro.

Ela
@Operator CNC

Przecież premia, jakakolwiek, nie moze być obejmowana najniższym wynagrodzeniem, tylko jest czymś dodatkowym, wiec wychodzi, że bez premii nie zarabiacie nawet najniższej, zgadza się?

@Ela

@Ela "bez premii nie zarabiacie nawet najniższej" Tak, licząc bez premii na umowach mamy "miesięczne wynagrodzenie zasadnicze", czyli podstawę poniżej poziomu pensji minimalnej. @Ela "Przecież premia, jakakolwiek, nie może być obejmowana najniższym wynagrodzeniem" Mylisz się, może być. Na minimalne wynagrodzenie za pracę może składać się zarówno pensja zasadnicza, jak i premia regulaminowa. Na potwierdzenie moich słów: https://ksiegowosc-budzetowa.infor.pl/kadry-i-place/wynagrodzenia/3631001,Wliczanie-premii-regulaminowej-do-puli-minimalnego-wynagrodzenia.html lub tutaj dokładnie opisane co się wlicza do pensji minimalnej: https://poradnikpracownika.pl/-najnizsza-krajowa-jak-sie-ja-ustala-i-ile-wynosi

EL-KA

Limatherm objety jest układem zbiorowym pracy?

Czy w firmie Limatherm limanowa są regularne szkolenia pracownicze?

Operator CNC

Co chyba dwa lata są szkolenia BHP, oprócz tego są tylko "szkolenia" przed corocznym audytem ISO i środowiskowym. Ograniczają się tylko do przypomnienia podstawowych zasad i informacji do czego mogą przyczepić się audytorzy. Nie przeprowadza się szkoleń zwiększających uprawnienia/umiejętności (chyba że ktoś zmienia stanowisko pracy, np. z operatora na ustawiacza).

Czy Limatherm limanowa oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Operator CNC

Wszyscy dostają umowy o pracę, pierwsze umowy są na 3-miesięczny okres próbny.

zyciejestciezkieMarcin

Witajcie , dostalem oferte pracy na odlewni i tam cos mowili jeszcze o CNC , slyszalem , ze zapierdol, to prawda ? Bawić się w to ogóle ,jest jakaś możliwa szansa na rozwoj , oczywiście praca na 2 lub 3 zmiany za 1700 zł miesięcznie - standard itp. Jest sens ?

Emmanu
@zyciejestciezkieMarcin

Chyba tutaj praca za ponad 2 tys na rękę a nie poniżej a poza tym w Emiterze chyba gorzej lecz słyszałem że można zarobić tam nawet ponad 3 tys. na akordzie i jedna zmiana plus nadgodziny w Emiterze.

Zostaw merytoryczną opinię o Limatherm limanowa - Limanowa

• Jak się pracuje w Limatherm limanowa?

Zobacz opinie na temat firmy Limatherm limanowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Limatherm limanowa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Limatherm limanowa