Techland

Wrocław

Techland

Opinie o Techland

Krzyś

Coś niedobrego jednak dzieje się we Wrocławiu, ostatnio bardzo dużo "cennych" ludzi odchodzi od firmy. Odchodzą specjaliści ale i ludzie na najwyższych szczeblach, ciekawe co się stało że nagle z zarządem niemożna się dogadać? Atmosfera napięta strasznie, zarządzenie ludźmi zmieniło się na znacznie gorsze. szukanie haków na ludzi, donosicielstwo. Firmie ewidentnie nie zależy już na ludziach, szkoda bo to był atut duży, byli pasjonaci branży, dziś odchodzą lub są zwalniani. Po prostu firma traci na wartości jako ceniony pracodawca.

Wiktor

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd problemy!! Ale zawsze można zmienić!

programista

Dziwię się, że nikt nie napisał jeszcze o zwolnieniach grupowych jakie nastąpiły w zeszłym tygodniu w najstarszym oddziale firmy. Panie z HR przyjechały z Wrocławia i kilkanaście osób wywaliły z pracy zastraszając i grożąc, aby nie wypłynęła taka informacja w świat. Czystki w firmie trwają od jakiegoś czasu i rozstania nie są prowadzone elegancjo. Bardzo kiepska polityka hrowa jeśli chodzi o sposób postępowania z ludźmi. Pracownicy są nikim, dla zarządu liczy się milion na koncie, a nie ludzie. A teraz pewnie hr usunie tą opinię, choć pokazuje prawdę nikogo nie obrażając.

Paulina Basta
@programista 13.06.2018 12:16

Nazywam się Paulina Basta i w pełni odpowiadam za politykę HR w Techlandzie. Pozwól zatem, że to ja odpowiem na twoją wiadomość. Powodem restrukturyzacji w naszym ostrowskim oddziale były zmiany zachodzące od kilku lat na polskim rynku wydawniczym. Jako, że ten znacząco się skurczył, musieliśmy ograniczyć liczebność zespołu, który go obsługuje. Była to dla nas trudna decyzja, ale wiem, że była niezbędna. Rozumiem, że w takim momencie ludzie mają różne emocje. Chcę jednak podkreślić, że mój zespół przygotował się do rozmów z Pracownikami w taki sposób, aby przede wszystkim zadbać o ich emocjonalny, ale także finansowy komfort. Każdy Pracownik otrzymał znaczące, dodatkowe wsparcie finansowe – na wiele miesięcy do przodu. Tak, aby poszukiwania nowej pracy odbyły się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dodatkowo, Karolina z naszego zespołu służy wsparciem każdej z osób, która chce skonsultować swoje CV, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej etc. To dla mnie ważne, żeby wybrzmiało, że rozmowy były prowadzone merytorycznie, ale z dużą uważnością na człowieka, jego emocje i potrzeby. Jeśli masz jakieś pytania/wątpliwości/ albo po prostu chcesz porozmawiać na jakikolwiek temat – jestem (jak zawsze) w pełnej dyspozycji do rozmowy osobiście. Paulina Basta.

Cezary

Firma ma opinię bardzo dobrego pracodawcy i nie rozumiem o co chodzi?

Wiarygodne opinie osób pracujących w przedsiębiorstwie, to cenna wskazówka dla osób rozważających zatrudnienie w firmie. Wiecie, jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzenia w Techland? Podzielcie się tymi informacjami.

Kuba

Mogę spokojnie potwierdzić, że praca w Techland-ie jest super pod wieloma względami.

Aneta

Pod adresem: http://pl.ign.com/techland/8001/news/zobacz-z-bliska-jak-techland-tworzy-gry możecie zobaczyć jak od środka wygląda siedziba Techlandu. Widzieliście już film? Jak Wam się podoba studio?

Finka

Mam pytanie na jakie zarobki można liczyć pracując przy obsłudze klienta z jęz. angielskim i włoskim. Czy podpisują umowy zlecenia ? Jak rozliczają ??

hayden

Pisałem o tym, jak wygląda praca testera w większości firm, nie pracowałem jako tester w Techlandzie, a z tego co widzę teraz nie rekrutują testerów więc nie wiem, czego wymagają. Wiem natomiast o osobach, które dostały pracę jako testerzy w CDPRed, a po jakimś czasie udało im się przejść do innych działów.

Cd rom

Hayden nie czaruj. Byłem osobiście na rekrutacji na betatestera. Musiałem pisać jakieś durne wypracowania na 3 strony A4 , wystrzelać się z pomysłów na udoskonalenie obecnych tytułów. Rozwiązywać dziwaczne matematyczne równania. Generalnie polegało to na pokazaniu nam że nic nic nie umiemy i wyciągnięciu od nas pomysłów . Był też gość któremu ktoś najprawdopodobniej z rekrutatorów wysyłał esemesem odpowoedzi . Wiekszego hama niż rekrutatorka w żadnym korpo nie widziałsem. No i zero jakegokolwiek odzewu mimo iż zażekali się że niezależnie od wyników będą się kontaktować. Na moje oko niepotrzebny cyrk żeby wyciągnąć dane osobowe i pomysły a rekrutacja jest ustawiona z góry i raczejbez pleców się ne ostaniesz.

bastek

Czy jest szansa na dostanie się na stanowisko testera gier, nie mając żadnego doświadczenia w tej branży ?? ... Granie to moje hobby, pasja. Przygodę z grami zaczynałem jeszcze na pegazusie :D więc z grami obcuje jakieś 20 lat.... zawsze chciałem brać udział w tworzeniu gier takie małe marzenie ale moje życie zawodowe potoczyło się troche inaczej....Dziś myślę nad zmianą zawodu i o tak moje pytanie

@bastek 23.12.2016 21:30

@bastek, tak, zostanie testerem gier to najłatwiejszy sposób na "wgryzienie się" w branżę, bo nie potrzeba do tego jakiś szczególnych umiejętności - wystarczy znać angielski, być spostrzegawczym i cierpliwym. Musisz jednak wiedzieć, że tester gier to nie jest "praca marzeń", jak to się może na pierwszy rzut oka wydawać. Ta praca polega m.in. na graniu w te same poziomy, 8h dziennie, przez tydzień-dwa, aż do znudzenia. Testując musisz też zwracać uwagę na inne rzeczy, niż grając dla relaksu. Ponadto nie wiem, ile aktualnie zarabiasz, ale bardzo możliwe, że jako tester będziesz zarabiał mniej, bo to jedno ze słabiej opłacanych stanowisk w branży. Niemniej jeżeli masz łeb na karku, to tester gier to dobry punkt zaczepienia, z którego może być łatwiej przejść na inne gałęzie gamedevu.

bruno

jak to wygląda w rzeczywistości, @programmer, czy pracuje się po kilkanaście godzin dziennie? Warunki zatrudnienia wyglądają całkiem dobrze i zastanawiam się nad aplikowaniem, może odezwie się jakiś aktualny pracownik

programmer

Wymagania mają spore, ale i poziom merytoryczny specjalistów jest wysoki - robią w końcu gry na światowym poziomie (po Dying Light można tak bez przesady powiedzieć). Zarobki są naprawdę dobre - jak jesteś niezły to z pieniędzmi nie ma problemu (oferują też sporo dodatków oprócz pensji). Zresztą zatrudniają czasami jeszcze ludzi na studiach. Atmosfera w zespole (przynajmniej u programistów, nie wiem jak w innych działach) jest super. Teraz minusy: jest crunch, podobnie jak w innych firmach robiących gry (może nawet nie na taką skalę, ale jest). Kiepsko jest ze szkoleniami - praktycznie ich nie ma. Crunch też powoduje, że jest za mało czasu na naukę. Sytuację łagodzi trochę fakt, że można wiele nauczyć się od innych, ludzie naprawdę chętnie się dzielą wiedzą. Jest też sporo różnych materiałów ze szkoleń, ale ciężko się do nich dokopać. No i czasu na to jest mało. Podsumowując: ciekawa robota, warunki spoko, ale zapieprz.

hayden

Cześć, czy ktoś z was ma informacje nt. pracy w oddziale warszawskim? Bo nie za wiele jest tego w sieci.

Zimny Kot

Jak wygląda rozmowa o prace dla gameplay/general programmer? Czego dotyczą pytania? I ile junior moze dostać na uop?

Zimny Kot

Zastanawiam się, czy warto rezygnować z dobrej posadki w korpo jako programista. (Da się zarobić 6-8k+ netto? Jako regular/senior dev (gameplay/toole/engine/grafika))

Zimny Kot

Jak teraz wygląda sytuacja z płacami dla programistów? Jak ze stabilnością zatrudnienia?

Zizuu

Zwykle znajduję na tym portalu ciekawe informacje o interesującej mnie firmie. Niestety. Tutaj widzę dziesiątki postów ludzi, którzy albo tam nie pracowali, albo bardzo by chcieli, nie dostali się i teraz znajdują w internecie miejsce gdzie mogą się wyżalić. Jeżeli ta firma jest tak źle zarządzana to jakim cudem utrzymuje się tyle lat na rynku, a gry, które tworzy, należą do światowej czołówki? Połowa z Was pewnie jeszcze nigdzie nie pracowała, a już narzeka na niskie zarobki. Zatrudnijcie się w małej firmie "u prywaciarza", gdzie połowę pensji macie płaconą "pod stołem", a właściciel, szef i prezes w jednej osobie, może wszystko i wtedy zobaczycie co to jest kołchoz :). Korporacje mają swoje standardy i, czego by o nich nie mówić, są pewniejszymi pracodawcami niż kilkuosobowe firmy. Ps. Nie pracuję w firmie Techland. Po prostu znam rynek i trochę branżę, o której tutaj piszecie.

koles

Zgadzam się z osoba, ktora pisala o pozorowanych rekrutacjach. Byłem na rozmowie i widzialem, jak to wyglada. Te rekrutacje to gry pozorów, a arograncje rekurtujacych czuć na kilometr!

darek80

ja również jestem zdania że w takich firmach warunki złe na pewno nie są, tym bardziej że w tej branży nie pracuje się jakoś na akord i nie ma tyrki jak w kopalni raczej. terazz tego co wiem ta firma się rozwija bardzo, więc może i miejsc pracy będzie więcej i zarobki mogą być wyższe. napiszcie plis czy rację mam

def
@darek80 24.03.2015 18:12

"tym bardziej że w tej branży nie pracuje się jakoś na akord i nie ma tyrki jak w kopalni raczej" jest gorzej ,praca w Chromie jest zbliżona do pracy w kopalni ;] ,ludzie piszą że firma się zmienia ale ja widzę że od nastu lat nie zmienia się nic kompletnie, a jeśli już to na gorsze ;

beznick

swego czasu pracowalem w Techland i niestety wspolpraca do dzisiaj odbija mi sie czkawka. Jak to wyzej ktos napisal - typowy polski pracodawca. Zarzadzanie na poziomie przedszkolaka - menedzment "obraza" sie, jak masz inne zdanie niz oni, nie mowiac o tym gdy masz racje. Na codzien uprawiane jest lizusostwo, nie mozna nikomu zaufac, jeden drugiemu kradnie pomysly twierdzac, ze to jego, jeden drugiemu obrabia 4 litery udajac Twojego przyjaciela. A zarobki - marnosc nad marnosciami jak taka renome, osiagnieca i prestiz. No ale przeciez zarzad musi miec na swoje brylanty.

Giga

A to chyba różnie bywa. Ja do tej pory w zawsze dostawałem od firm. Za to mój znajomy sam zaopatrzył się w odpowiedni sprzęt i negocjował cenę żeby lepiej dla niego wyszło skoro nie korzysta z niczego od nich. Najkorzystniej jednak mieć od nich. Nie musisz sie martwić jak grafika padnie bo to nie Twoje ;)

slawek
@Giga 15.11.2014 21:39

a pracujesz w Techland aktualnie? Możesz mi napisać co z rekrutacją- w jaki sposób się odbywa i z ilu części się składa zazwyczaj. No i oczywiście zarobki w danym roku jakie są....Bede wdzieczny jak udzielisz mi info, bo złożyłem papiery i czekam aż się odezwą więc chciałbym wiedzieć jak się przygotować, najczęstsze pytania,nietypowe sytuacje które wystepują w tej firmie itd.jeżeli mogę to chciałbym uniknąć niemiłych przeżyć...

re_web

Firma "zapłaci mniejszy podatek" ( będziesz kosztował ją mniej ) jak będziesz omawiał stawki netto, a to jest raczej dość rzadkie. W praktyce, kosztować będziesz tyle samo, ale na rękę dostaniesz więcej/mniej. Sam zastanawiam się nad rekrutacją na front-end dev w TSW, ktoś ma jakieś opinie? I ciekawe co znaczy 'średnio płacą', bo to względne, dla jednego 2k, dla drugiego 4k.

technoborg

Firma stosuje pozorowane rekrutacje w celu promocji produktu i zbierania danych marketingowych oraz stosuje "zadania selekcyjne" polegające na wyłudzaniu od kandydatów pomysłów, które potem implementowane są w grach. Tak wykorzystani kandydaci są następnie odrzucani. Dopóki firmie zależy kontakt jest świetny, kiedy przestaje zależeć (np. stanowisko zostało już obsadzone)- kontaktu nie ma albo zaczyna się chamstwo i amatorszczyzna. Jeszcze kilka lat temu pracownicy mówili na firmę "kołchoz" i opowiadali dowcipy o ostrej rotacji na stanowiskach asystentek. Jednym zdaniem: typowy polski pracodawca.

ciekawy

Witam. Techland obecnie szuka na stanowisko testera gier komputerowych. Czy ktoś mógłby powiedzieć jakie są zarobki? Nie jestem z Wrocławia i nawet gdybym miał pracować to nie wiem, czy wystarczy żeby się utrzymać w obcym mieście. Pozdrawiam

były pracownik

Firma korzysta ze swojej pozycji we Wrocławiu i płaci co najmniej średnio. Oprócz tego zarządzana jest w stylu poradników dla biznesmena, które można kupić w kiosku na dworcu kolejowym. Niezapomnianą atmosferę tworzą zwykli pracownicy, ale kadra managerska się nigdy nie myli. Pomyłki przenosi albo na pracowników, albo na złych wydawców i podwykonawców. To ostanie to oczywiście sarkazm. Poziom merytoryczny jest wysoki, ale racjonalności brakuje.

Cedric

@helio, tak dobrze trafiłeś, to ten techland, a aplikowac możesz na maila w ich ogłoszeniach, czy zanieść CV do siedziby.

zaciekawiona

Dawid - czy mógłbyś napisać coś więcej? Czy byłeś na rozmowie we Wrocławiu czy w Warszawie? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

dawid

miałem nieprzyjemność być na rozmowie w tej firmie, pracownicy zdystansowani. po rozmowie zerwali kontakt bez słowa szkoda czasu

gosc

techland kasuje komenatrze niepochlebne na swój temat :) rok temu było dwa razy więcej niepochlebnych komentarzy :)

Zostaw opinię o Techland - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Techland