Opinie o NORMA Group w Pilica

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy NORMA Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w NORMA Group o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NORMA Group w Pilica

Zwolniona Inżynierka

Firma wydaje się być nieprofesjonalna i szkoda, że tak daleko. W trakcie pracy w tym zakładzie musiałam chodzić na pieszo codziennie 4km. Nie zaoferowali mi samochodu służbowego. Nie raz przychodziłam brudna z błota i podartych rajstopach. Kierownik nie był zadowolony. Ale co ja mogłam zrobić? Żaden autobus tam nie podjeżdża, a na hulajnogę elektryczną mnie nie stać. Wiem, pewne mi powiedziecie, że mogłam jeździć rowerem, ale niestety na takie luksusy również mnie nie stać. Nie raz miałam obdarte stopy i często potrzebowałam pomocy. Nikt mi nie pomógł. Trzeba było pracować nawet z pęcherzami na stopach. Ale nieważne. Nie o to tutaj chodzi. Chcę się tylko zapytać - kto wpadł na pomysł, żeby wybudować zakład na wsi??? Nawet do sklepu po pracy nie mogłam pójść, bo wokół nic nie ma.

@Tiko

Człowieku niema takich zarobków nawet brutto ani brygady ani zmiany, nie rób zamętu

Jej

Czy ktoś napisze prawdę o tej firmie czy będę czytał takie buble że ktoś w nos daje czy Ukraińcy są czy ich nie ma po prostu napiszcie jak tam jest chciałbym tam się zatrudnić.

Olga
@Wenus

Minęły ze trzy miesiące odkąd padła ta inf o wychodzeniu z kapitałem. Jak jest tego do dziś efekt? Co z obrotami a przede wszystkim jak na tym wychodzą aktualnie zatrudnione osoby? czy zaszły jakieś zmiany w trybie pracy lub cokolwiek?

Elka

Jaka sytuacja na administracji? Były jakieś opinie o tym, że podobno ciężko na niej wytrzymać i ze ludzie odchodzą, czy to prawda? Pytam, bo nic mi nie wyskoczyło z tego typu ofert a chce sprawdzić temat warunków. opisze mi ktoś te umowne? Oprócz podstawy co jeszcze teraz jest na niej deklarowane?

Jadzia
@Piotrek

Prócz tej podwyżki jakiś certyfikat jeszcze może wpadnie czy nie bardzo? zastanawiam się co jeszcze na plus może z tego wyjść skoro piszesz, że faktycznie to jest całkiem nie wartościowe. No chyba ze z czasem ludzie sami będą mogli program jakiś zasugerować?

Norma UK

Szok... z tego, co czytam , w Pl oddziałach NG jest tragedia.. Ja pracuje w Norma Group w UK, I standardy wyglądają zupełnie inaczej. Tu team leaderzy dbają o swoich pracowników. Owszem, jest nacisk na target, ale bez przesady. Codziennie na początku zmiany mamy króciutki meeting o tym, kto gdzie pracuje. Na przerwy chodzę, kiedy chcę, I nie ma z tym problemu. Nie muszę wychodzić z całą grupą w wyznaczonym czasie. Management również jest pomocny. Aż przykro się to czyta, bo standardy powinny być wszędzie takie same...

Mirka Nowy wpis

Hej, jeśli już podajecie stawki to może znacie też te dla specjalisty ds. płac? Dzisiaj pojawiła się oferta i niestety nie są wpisane a że mam wymagane 3-letnie doświadczenie to myślę czy by nie aplikować. po opisie wiem, że też oprócz podstawy są stałe premie i ta świąteczna. To jak się tak średnio w miesiąc wychodzi?

Przyszły pracownika Nowy wpis

Witam , zaproponowali mi podstawę 29 zł brutto plus procent premii,jakiś tam procent i co to chodzi i czy to wgl ma sens się przyjmować do tej orscy

Pracuj Nowy wpis

Dlaczego Ukraina ma autobus z Zawiercia a Polacy nie? To Polacy już nie muszą pracować ? Bardzo zaniedbany zakład wszystko stare jak na 21 wiek. Dobrze ,że mam już inna pracę. Liderzy się nie wyrabiają co chwilę kogoś nowego przyjmują co jest śmieszne . Jesteś potrzeby na chwilę,a później za płot.

Maryla Nowy wpis
@Pracuj

A jak teraz się proporcjami rozkładacie między sobą? Ile jest osób z UA a ile z PL? o tych transportach już kiedyś pisali tak samo jak z kwaterami. Czy firma dostaje do tego dofinansowanie?

Zuza

Czy to prawda, że brutto nie można tu zarobić nawet 6 tysięcy? Tak napisano w ostatnim wątku a właśnie widnieje oferta dla inżyniera ds. jakości i chciałam się rozeznać w warunkach, w tym tez zarobkach. proszę o określenie górnych stawek. To jaki tu jest w praktyce zakres obowiązków jeśli byłyby niższe kwoty?

Igigig
@Zuza

Na umowie jak zwykle tyle co wynegocjujesz. Zakres obowiązków? W normie jest zasada że 2/3 osób wystarczy więc zawsze jest ich za dużo. Zastanów się 2 razy bo czego ci nasze kadry nie powiedzą to to że tym działem szefuje babka która już raz zwolnili za (usunięte przez administratora) ale teraz po znajomości (z nowym szefostwem....) została przyjęta i czuję się jeszcze bardziej bezkarna. Do normy przyjmują cię z uśmiechem na fałszywych gebach a potem się już dzieje.

Firma niepoważna. Pani z HR sama informuje, że w razie negatywnej decyzji będzie telefon - nic takiego nie miało miejsca. Niedoszły kierownik nie zadał sobie trudu spojrzenia w CV. Nic dziwnego, że na lokalnym rynku pracy ten kołchoz uchodzi na niepoważny.

Były.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Nikt widocznie nie godzien pracować w tym zakładzie:D bo połowa odchodzi po okresie próbnym

Emilia

Naprawdę połowa, a dlaczego? Chyba jest jakiś powód? Szkoda, że o tym już nic nie wspominasz. By człowiek wiedział, czego się spodziewać, i czy ewentualnie sobie nie darować po prostu.

Miecia

Dlaczego odchodzą? Czy pracodawca podczas rekrutacji przedstawia warunki pracy inne niż w rzeczywistości? Czy może dział kadr nie ma skutecznych metod onbordingu? A może zatrudniają ludzi bez kompetencji, którzy nie są w stanie poradzić sobie z zadaniami, które przed nimi stawiają?

Jaja
@Miecia

Jeżeli chodzi o pracę na produkcji to jest to praca ciężka fizycznie a wynagrodzenie jest minimalne. Sprzęt jest w opłakanym stanie a liderzy przed kierownikami udają że jest super.

@Jaja

Wynagrodzenie jest minimalne, czyli najniższa krajowa czy więcej jednak? A dlaczego liderzy ukrywają stan sprzętu przed kierownikami? Obawiają się czegoś?

Aaa

Jak wygląda praca na magazynie w tej firmie warto aplikować? Ile można zarobić na start? Ludzie w porządku?

alex

Jak grudniowe pensje? Wypłacono w całości?

Zwolniona Inżynierka

Jowisz

Zarząd i kierownictwo ma bardzo dobre zaróbki, reszta to tragedia.

Gabi
@Jowisz

Faktycznie znasz te zarobki czy tak tylko sobie piszesz? Mnie akurat te kierownicze poważnie by interesowały. Co wpływa na zarobki? i z czego całość wynagrodzenia się w praktyce składa?

Wesoły Romek
@Gabi

Zarobki kierownictwa są bardzo dobre bo nikt by tam nie przyszedł. Zasadniczo kto dzisiaj kiedy wszędzie jest praca będzie dojeżdżał 60 km dziennie ?

Krzysiek
@Gabi

Jeżeli jesteś z układu towarzyskiego/rodziny to możesz dostać całkiem fajną kasę. Pozostałe osoby są traktowane jako robole bez prawa do czegokolwiek.

Tiko
@Gabi

Zarobki są ok- gdzie jako zwykły pracownik dostaniesz 6k?? W prawdzie brygady dają w kość, ale coś kosztem czegoś.

@Tiko

A to co teraz piszesz to jest netto czy brutto tak dla jasności? i jaki jest układ pracy? godziny i tym podobne teraz? opiszesz te brygady tak dla jasności?

Elka

Pracobiorca
@Elka

W administracji jest calkiem ok. Ludzie bardzo fajni. Jedynym minusem moze byc natlok pracy, nie wiem czy mi sie wydaje ale firma preferuje troszke zaoszczedzic na etatach, tam gdzie powinny pracowac trzy osoby zatrudnione sa dwie. Obiecuja ze w przyszlym roku kogos planuja zatrudnic, czekasz rok, pozniej drugi i w koncu „szukasz innej sciezki kariery poza strukturami Normy”. Mocno negocjuj stawke poczatkowa - firme stac by nowemu zaplacic wiecej niz dlugoletnim pracownikom. Pozniej juz ciezko o jakas znaczaca podwyzkę.

@Pracobiorca

Na podstawie czego można negocjować? Co dla Pracodawcy zdaje się być najistotniejsze? I czy to oznacza, że faktycznie doświadczenie się nie liczy w tym obszarze, skoro podmianki tak szybko mogą przyjść? A jakie podwyżki jeśli już są praktykowane? Mam na myśli te inflacyjne chociażby, czy one występują?

Krzysiek
@Pracobiorca

Jeżeli tak dobrze jest w NP to dlaczego z niej odeszłaś? Faktycznie tam pracowałaś? Czy jesteś trollem z HR i wystawiłaś sobie laurkę. Pracowałam w NP kilka lat i nie spotkałam się w żadnej innej firmie z takim mobbingiem. Jeden pod drugim kopie dołki. Ten co kopie największe dołki najwyżej awansuje. Na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich niekompetentne osoby z układów, które wyżywają się na personelu. Awansuje się ludzi bez odpowiedniego wykształcenia i bez doświadczenia, ale za to z odpowiednich układów politycznych i towarzyskich. Pracowników zmusza się do udziału w pseudoszkoleniach w wolnych czasie od pracy. Osoby zatrudnione do pseudoszkoleń to znajomi dyrekcji. Do tego wredna atmosfera, brak jakiegokolwiek wsparcia, wywoływanie (usunięte przez administratora)..burzy. NIE POLCEAM TEJ FIRMY!

@Krzysiek

Zmusza? O jakich szkoleniach mowa? Zakres merytoryczny i co ogólnie wnoszą? Można otrzymać jakiś certyfikat w związku z udziałem w nich? jak one są konkretnie egzekwowane w tym wspomnianym czasie wolnym i czemu tak właściwie nie są realizowane w trakcie pracy? jaki argument jest przedstawiany?

Piotrek

Na takie szkolenia każdy z pracowników musi jeździć, Jeżeli nie bierze sie w nich udziału to obniża się pracownikowi ocenę i nie dostaje odpowiedniej podwyżki. Wolny czas nie jest rekompensowany. Tematy szkoleń są idiotyczne. W życiu realnym nic nie wnoszą, za to znajomi HR mają całkiem fajną kasę.

Jadzia
@Piotrek

Norma UK

Niki

Czy norma szuka zakwaterowania dla pracownikow z Ukrainy?

kadry
@Niki

tak, zakwaterowanie razem z wyżywieniem i transportem do zakładu pracy.

Sonia
@kadry

Witam. :) co wchodzi w skład wyżywienia? Co narzeczony będzie jadł? Są to trzy posiłki dziennie? I transport jaki teraz jest organizowany? Czy te warunki jakkolwiek się zmieniają w czasie? Od dopiero za dwa / trzy miesiące by próbował się zatrudnić

Nieznajomy

Proszę szczególnie uważać na jednego pracownika pana P.G leci zakładem w kulki jak może cały czas siedzi na telefonie twierdzi ze ma dziewczyne chociaż nikt go z jaką nie wiedział pewnie z nia tez lecial w kulki i go kopnela miala rację źródeł wiadomoych cały czas siedzi na telefonie później sie tłumacząc ze niby pracuje a twierdzi ze nie ma.premi ze wszycy źli a on dobru

Olcia

Dzień dobry, @Pracodawca z kim się kontaktować w firmie albo z jaką agencją pracy, żeby dopytać o pracę na produkcji w Pilicy? Nie mogę znaleźć na stronie. Z góry dziękuję. Jeśli ktoś z obecnych lub byłych pracowników wie i może pomóc, to też poproszę o info, zleży mi na pracy, może być produkcja lub jakieś prace porządkowe :)

Jej

@Jej

siemka ukraincy wstęnie sąna urlpoach ale maja juz nie pracowac osoby pod agencja są wysyłane na urolopy zaległe albo biezące albo na bezpłatne a jak sie dzwoni do nich o informacje to nic nie wiedzą na temat pracy wstepnie osoby pod norme tez pracuja wyrywkowo czyli wstepnie nie ma pracy i cie nie przyjmią

Herr Peter

Nie ma pracy i nie będzie. Firma się podobno zwija z Polski.

wert

zgadza się pracy nie ma bo Niemcy mają postój a jak tak dalej potrwa to nawet Ukraińcy wrócą do siebie ja pracowałem przez agencję i zostałem zwolniony bez możliwości powrotu -daje to do myślenia , a szkoda kasy nie za wiele ale blisko miałem//???

Polak
@Herr Peter

Bzdura firma pidobno nie zwija sie z Polski.Zainwestowali i maja kontrakty z cala europa wiec za nim napiszeszesz to sie upewnij

Man
@Jej

Pracuje jeszcze w tej firmie ale nie polecam robią z ludźmi co chcą, zero szacunku, zimno w zimę grzeją butlami z gazem śmierdzi ciężko wytrzymać, w lato gorąco zanim powstawiali wiatraki było nie do wytrzymania, ludzi którzy zgłaszają mobbing pod byle pretekstem zwalniają nie polecam

Daga
@Man

Największy mobbing prowadzi dział HR. Dopóki nie zmienią się tam osoby na stanowisku kierowniczym, to będzie dalej taki (usunięte przez administratora)

Dobrze poinformowany
@Polak

Ależ ty piszesz głupoty .. zwija się z Polski i wybudowała drugą hale ?

Miecia
@Daga

Co konkretnie masz na myśli?

@Dobrze poinformowany

No i co z ta halą? Kto tam będzie pracował lub już pracuje? Pzt., nieruchomość zawsze można sprzedać i to z zyskiem?

Wenus
@Polak

Firma ma coraz gorsze wyniki finansowe. Spadają obroty i spada zysk. Spółka matka wyprowadza też kapitał z Polski.

Olga
@Wenus

Psychiczny

Hej został tam jeszcze ktoś w biurach? Słyszałem o masowych odejściach administracji….

@Psychiczny

Masowe? A zdefiniujesz to słowo nieco? I tak w sumie skąd to info i jakiego obszaru dotyczy? Chociaż najbardziej ciekawiłaby mnie przyczyna. Jaka ostatecznie jeśli już?

Wenus
@Sylwia

Po prostu nikt nie może wytrzymać z kadrami, które konfliktują ludzi, (usunięte przez administratora)pracowników. Tyle w temacie!

W normie Ukrainki kupują sobie najlżejszą pracę. To u liderów kosztuje wysoki nie Pawle K. Poproś panie o loda jeszcze do wysoki. Dlatego powinny być zmieniane Ukrainki bo przebywanie na jednym dziale to wielka korupcja.

Dziękuję zapytam ????

@Paweł

A juz pomijając te jakieś poboczne spostrzeżenia to sama specyfika pracy na dziale to jak jest zorganizowana? Ile osób robi, jaki zakres obowiązków itp? Co z rotacją?

Sylwia

czyli tak naprawdę tu na zakładzie nie macie kompletnie większych problemów podczas pracy, więc uruchamiają się plotki, tak? a kiedy w ostatnim czasie działo się tu u was coś złego w warunkach? Firma reaguje jakoś konkretnie wtedy?

Jaką stawkę dostaje nowo zatrudniony pracownik i czy jest jakaś premia? Widziałam ofertę pracy na stanowisko kontrolera jakości na czym polega ta praca?

Nie polecam firma nic sobie nie robi z ludzi non stop zatrudnia kogoś do pracy i kolejny . Co to za czasy

Marzena

To znaczy że jest duża rotacja? Czy że firma się rozwija i ciągle zatrudnia kolejne osoby?

Praca
@Marzena

Duża rotacja firmie nie zależy na ludziach bałagan na hali

@Praca

czyli ile osób tu w sumie jest i jak często np., w miesiącu ktoś rotuje? ciekawa jestem kto ostatecznie tym zarządza i co takie podejście miałoby mieć na celu

Szczęśliwy

Ta firma poprzez swoją kulturę pracy najzwyczajniej gnije. Opisujecie, chaos bałagan. Niestety ryba psuje się od głowy to jest c zaplanowane najlepiej jak potrafią ... trochę zmarnowany czas i niepotrzebny wpis w CV.

Anymous

Mobbing i chamstwo. Dziękuję żegnam nie chcę mieć z Wami nic wspólnego.

Zostaw merytoryczną opinię o NORMA Group - Pilica

• Jak się pracuje w NORMA Group?

Zobacz opinie na temat firmy NORMA Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NORMA Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NORMA Group?

Kandydaci do pracy w NORMA Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NORMA Group